Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Καφε υγρά με θετικό τεστ πριν την αναμενόμενη περίοδο


Recommended Posts

Γεια σας κοριτσια! Λοιπον, εχω ηδη ενα παιδακι 3 ετών και προσπαθούμε για δευτερο. Ειχα μια ανεμβρυικη κύηση και μετα απο 4 μηνες μια βιοχημική. Το έψαξα και ηταν ολα καλα. Τυχαίο γεγονός. Τωρα μετα απο 10 μηνες ειχα θετικο τεστ 4 μερες πριν την αναμενόμενη περίοδο. Μια μερα μετα που εκανα το τεστ (δηλαδη 3 μερες πριν την περίοδο) εχω λιγα καφε υγρά, και εναν γλυκό πόνο της περιόδου (δεν ξερω αν καταλαβαίνετε τι εννοω). Η αληθεια ειναι οτι ανησυχώ οτι κι αυτη η εγκυμοσυνη θα παει «στραβά»… εχει τύχει σε καποια και να πανε ολα καλα;; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 21 λεπτά , Kallmast είπε:

Γεια σας κοριτσια! Λοιπον, εχω ηδη ενα παιδακι 3 ετών και προσπαθούμε για δευτερο. Ειχα μια ανεμβρυικη κύηση και μετα απο 4 μηνες μια βιοχημική. Το έψαξα και ηταν ολα καλα. Τυχαίο γεγονός. Τωρα μετα απο 10 μηνες ειχα θετικο τεστ 4 μερες πριν την αναμενόμενη περίοδο. Μια μερα μετα που εκανα το τεστ (δηλαδη 3 μερες πριν την περίοδο) εχω λιγα καφε υγρά, και εναν γλυκό πόνο της περιόδου (δεν ξερω αν καταλαβαίνετε τι εννοω). Η αληθεια ειναι οτι ανησυχώ οτι κι αυτη η εγκυμοσυνη θα παει «στραβά»… εχει τύχει σε καποια και να πανε ολα καλα;; 

Είναι το πιο συχνό φαινόμενο Κ τα καφέ υγρά Κ οι πόνοι περιόδου εντελώς φυσιολογικό . Κάνε χοριακη για να δεις αν διπλασιάζεται Κ ειδοποίησε τον γιατρό σου να σου δώσει προγεστερόνη 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 50 λεπτά , Kallmast είπε:

Ναι, περιμενω να ειναι η αναμενόμενη μερα περιόδου για να κανω… 

συμφωνω με την λινα

αλλα αφου εχεις καφε κανε αυροο χοριακη κ μιλα αμεσως με τον γιατρο σου.μπορει να χρειαζεσαι προγεστερονη

εγω ειχα καφε την αναμενομενη μερα περιοδου,κ ολα κυλησαν καλα

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, vikib είπε:

συμφωνω με την λινα

αλλα αφου εχεις καφε κανε αυροο χοριακη κ μιλα αμεσως με τον γιατρο σου.μπορει να χρειαζεσαι προγεστερονη

εγω ειχα καφε την αναμενομενη μερα περιοδου,κ ολα κυλησαν καλα

Δυστυχως λόγω δουλειάς δε μπορω να παω νωριτερα απο την παρασκευη γιατι μενω και σε χωριό οποτε ειναι μακριά το μικροβιολογικό!! Ευχαριστω παντως πολυ!! Δεν ξανα ειδα καφε υγρά απο χθες το μεσημερι…

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Kallmast είπε:

Δυστυχως λόγω δουλειάς δε μπορω να παω νωριτερα απο την παρασκευη γιατι μενω και σε χωριό οποτε ειναι μακριά το μικροβιολογικό!! Ευχαριστω παντως πολυ!! Δεν ξανα ειδα καφε υγρά απο χθες το μεσημερι…

υπομονη τοτε μεχρι την παρασκευη κ καλα αποτελεσματα!

οσο μπορεις να εισαι ηρεμη κ να ξεκουραζεσαι

μηπως μιλησεις με τον γιατρο απο τωρα,λογω συνθηκων,κ σου δωσει προληπτικα κτ;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 56 λεπτά , vikib είπε:

υπομονη τοτε μεχρι την παρασκευη κ καλα αποτελεσματα!

οσο μπορεις να εισαι ηρεμη κ να ξεκουραζεσαι

μηπως μιλησεις με τον γιατρο απο τωρα,λογω συνθηκων,κ σου δωσει προληπτικα κτ;

Να σου πω την αληθεια εχω utrogestan στο σπιτι και πινω 2 την ήμερα..

  • Καλή τύχη! 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Kallmast είπε:

Να σου πω την αληθεια εχω utrogestan στο σπιτι και πινω 2 την ήμερα..

Και στις δύο μου τελειομηνες εγκυμοσύνες ξεκίνησα με καφέ υγρα,πήρα ουτρο, μετά από κάποιες μέρες σταμάτησαν κ όλα εξελίχθηκαν καλά.Ειναι αρκετά συνηθισμένο,λίγο ξεκουραση τώρα καλό πρώτο υπερηχο!

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, MumMaria είπε:

Και στις δύο μου τελειομηνες εγκυμοσύνες ξεκίνησα με καφέ υγρα,πήρα ουτρο, μετά από κάποιες μέρες σταμάτησαν κ όλα εξελίχθηκαν καλά.Ειναι αρκετά συνηθισμένο,λίγο ξεκουραση τώρα καλό πρώτο υπερηχο!

Σε ευχαριστω παρα πολυ για την απάντηση σου! 🙏

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...