Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Angot είπε:

      ναι αλλά όσο περνάνε οι βδομαδες ειμαι πιο σίγουρη ! τώρα είμαι εκει που με ήθελε ο γιατρός υποτίθεται στις 30 ! και αντί να χαιρομαι περισσότερο νιώθω ότι μ φταίνε όλα! 

      @Angot μου ειμαι σε ίδια βδομάδα και αντίστοιχη διάθεση αλλά αυτό που μου φτιάχνει τη διάθεση είναι μικρές χαρες. Οπως μια βόλτα με το αμάξι ή να έρθουν να σε δουν οι φίλες σου ή το γεγονός οτι έπιασες ένα αρχικό στόχο(30 βδομάδες). Βήμα βήμα φτάνουμε όλο και πιο κοντά στο να συναντήσουμε τα μπεμπάκια μας και να "απελευθερωθούμε" από τα αγχη,τη κούραση,τα βάρη και τους πόνους της εγκυμοσύνης.

ΑΠΟΘΗΛΑΣΜΟΣ ΜΕ ΧΑΠΙ Ή ΜΕ ΦΥΣΙΚΟ ΤΡΟΠΟ


Recommended Posts

πρίν από 44 λεπτά , vikib είπε:

νομιζω τα πατε καλυτερα απο οτι περιμενες..

αυτο που λεει η λινα,αν καταλαβαινω κ γω σωστα,ειναι οτι μπορει να μην θηλαζει,αλλα εισαι εκει για να την παρηγορησεις.με αλλους τροπους

σωστες κ οι συμβουλες που αναφερει η ριτα

απο κει κ περα,θα κανεις ο,τι ειναι καλυτερο για σας,κ πιασει.καθε ζευγαρι μαμας-παιδιου ειναι διαφορετικο

αν πρηστει το στηθος μπορεις να βγαζεις κ λιγο με το χερι για να κην την μπερδευεις αν δ ζητησει η δ ειναι ωρα να δωσεις

Σ'ευχαριστώ πολύ❤️ Με βοηθήσατε όλες σας με τις συμβουλές σας,σας είμαι ευγνώμων ❤️Ελπίζω και σήμερα να τα πάμε καλά

Μου είπε ο άντρας μου,πως όταν ξύπνησε η μικρή στις 3,σηκώθηκε στο κρεβατάκι της και έκλαιγε και την πήρε ο ύπνος όρθια...μετά την έβαλε να ξαπλώσει και την σκέπασε.Την λυπάμαι την γλυκούλα,αλλά είναι για το καλό όλων μας αυτό που γίνεται, πρέπει να μάθει να κοιμάται και χωρίς στήθος 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 57
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 43 λεπτά , Blue Velvet είπε:

Σ'ευχαριστώ πολύ❤️ Με βοηθήσατε όλες σας με τις συμβουλές σας,σας είμαι ευγνώμων ❤️Ελπίζω και σήμερα να τα πάμε καλά

Μου είπε ο άντρας μου,πως όταν ξύπνησε η μικρή στις 3,σηκώθηκε στο κρεβατάκι της και έκλαιγε και την πήρε ο ύπνος όρθια...μετά την έβαλε να ξαπλώσει και την σκέπασε.Την λυπάμαι την γλυκούλα,αλλά είναι για το καλό όλων μας αυτό που γίνεται, πρέπει να μάθει να κοιμάται και χωρίς στήθος 

Έχε υπόψη σου ότι μπορεί Κ να διψάει. Οπότε να ξέρεις ότι μπορείς να δίνεις Κ λίγο νερό. 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 37 λεπτά , linaa είπε:

Έχε υπόψη σου ότι μπορεί Κ να διψάει. Οπότε να ξέρεις ότι μπορείς να δίνεις Κ λίγο νερό. 

πολυ σωστα

εμενα η κορη μου ηταν περιπου 22μ.καποιες φορες της εδωσα νερο,που επινε παρα πολυ,ηταν κ καλοκαιρι.κ μια φορα ελεγε θελω μακαρονια.μπερδευτηκε κ αυτη,δ ηξερε πειναει,διψαει,τι της προσφερε ο θηλασμος

κανα δυο φορες της ειχα κανει μιση κουπα γαλα.μετα αρχισε να κοιμαται σερι κ δ χρειαστηκε

αλλα τα ανηψια μου που δ θηλαζαν ξυπνουσαν μεχρι 2χρ για ενα μπουκαλι γαλα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Blue Velvet είπε:

Σ'ευχαριστώ πολύ❤️ Με βοηθήσατε όλες σας με τις συμβουλές σας,σας είμαι ευγνώμων ❤️Ελπίζω και σήμερα να τα πάμε καλά

Μου είπε ο άντρας μου,πως όταν ξύπνησε η μικρή στις 3,σηκώθηκε στο κρεβατάκι της και έκλαιγε και την πήρε ο ύπνος όρθια...μετά την έβαλε να ξαπλώσει και την σκέπασε.Την λυπάμαι την γλυκούλα,αλλά είναι για το καλό όλων μας αυτό που γίνεται, πρέπει να μάθει να κοιμάται και χωρίς στήθος 

Σ ευχαριστώ πολύ. Μακάρι.

Να ξέρεις ότι είσαι πολύ τυχερή που έχεις δίπλα σου έναν άντρα που μπορεί να βοηθήσει με αυτό το θέμα. Εμένα ο δικός μου,καλός,χρυσός,άλλα τέτοια θέματα δεν μπορεί να αναλάβει και δεν έχει αποκτήσει και το ανάλογο δέσιμο με τη μικρή για να βοηθήσει σ' αυτο. Οπότε είμαι μόνη μου σε όλο αυτό.

Πιστεύω ότι για εσένα είναι το πολύ 10 ημέρες υπόθεση ο αποθηλασμος,όπως το περιγράφεις. Να πάνε όλα καλά!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

Έχετε δίκιο,πρέπει να έχω ένα μπουκάλι με νερό για το βράδυ.Σκεφτηκα να της έχουμε και μπιμπερο με γάλα,μπορεί να μην το έπινε μέχρι σήμερα,αλλά εφόσον αλλάζουμε συνήθειες,ποτέ δεν ξέρεις.Μηπως γνωρίζετε πόση ώρα μπορεί να μείνει το γάλα εκτός ψυγείου? Θα της βάλω εβαπορε με λίγο φρέσκο,αλλά δεν θα το βράσω γιατί το σιχαίνεται.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Blue Velvet είπε:

Έχετε δίκιο,πρέπει να έχω ένα μπουκάλι με νερό για το βράδυ.Σκεφτηκα να της έχουμε και μπιμπερο με γάλα,μπορεί να μην το έπινε μέχρι σήμερα,αλλά εφόσον αλλάζουμε συνήθειες,ποτέ δεν ξέρεις.Μηπως γνωρίζετε πόση ώρα μπορεί να μείνει το γάλα εκτός ψυγείου? Θα της βάλω εβαπορε με λίγο φρέσκο,αλλά δεν θα το βράσω γιατί το σιχαίνεται.

γτ εβαπορε με φρεσκο;

δεν παιρνει πολυ ωρα να ζεστανεις λιγο φρεσκο

επισης αν δ πινει με καλαμακι,μπορεις να εχεις τυπου μπουκαλακι σαν αυτα για το νερο κ για το γαλα

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , vikib είπε:

γτ εβαπορε με φρεσκο;

δεν παιρνει πολυ ωρα να ζεστανεις λιγο φρεσκο

επισης αν δ πινει με καλαμακι,μπορεις να εχεις τυπου μπουκαλακι σαν αυτα για το νερο κ για το γαλα

Το σιχαίνεται το ζεστό γάλα και επειδή έχω δοκιμάσει πολλούς συνδυασμούς,είδα ότι το μόνο γάλα που κάπως πίνει,είναι κρύο εβαπορε με λίγο φρέσκο μέσα🤷

Ξέρεις πόση ώρα μπορώ να το έχω εκτός ψυγείου?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Blue Velvet είπε:

Το σιχαίνεται το ζεστό γάλα και επειδή έχω δοκιμάσει πολλούς συνδυασμούς,είδα ότι το μόνο γάλα που κάπως πίνει,είναι κρύο εβαπορε με λίγο φρέσκο μέσα🤷

Ξέρεις πόση ώρα μπορώ να το έχω εκτός ψυγείου?

Εντάξει τώρα που δεν κάνει ζέστη δεν παθαίνει τίποτα το γάλα αν δεν το ζεστάνεις. Αλλά νομίζω δεν χρειάζετε να δίνεις πια γάλα στο ενδιάμεσο . Δεν είναι μωρό δεν πεινάει. Μην ξεκινάς συνήθειες λάθος καινούριες . Ένα βραδινό φαγητό Κ ένα γάλα πριν τον ύπνο είναι αρκετό δεν χρειάζετε κάτι άλλο το παιδί μην το παρακάνεις. Είναι μεγάλο πλέον .

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Blue Velvet είπε:

Το σιχαίνεται το ζεστό γάλα και επειδή έχω δοκιμάσει πολλούς συνδυασμούς,είδα ότι το μόνο γάλα που κάπως πίνει,είναι κρύο εβαπορε με λίγο φρέσκο μέσα🤷

Ξέρεις πόση ώρα μπορώ να το έχω εκτός ψυγείου?

οχι δ ξερω καθολου,δ το χω δοκιμασει.αλλα μπορεις φανταζομαι να το βγαζεις μεχρι να ζεσταθει σε θερμοκρασια δωματιου

το πειναει ειναι σχετικο.καποια πεινανε,η δ πινουν γαλα πριν.αλλα παλι δεν πινουν ξανα γαλα μετα τον θηλασμο.αν τρωει αρκετα αλλα γαλακτοκομικα,μια χαρα

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια ενώ την έβαλα να θηλάσει εκεί γύρω στη μιαμιση,για λίγο βέβαια,πριν λίγο άρχισε να πετρώνει το στήθος μου, οπότε  της ξαναεδωσα  και το υπόλοιπο γάλα το έβγαλα στην τουαλέτα.Οσο βγάζω,τόσο θα παράγει ο οργανισμός μου? Μου φαίνεται σαν φαύλος κύκλος,ανησυχώ μην πάθω μαστίτιδα 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 44 λεπτά , Blue Velvet είπε:

Κορίτσια ενώ την έβαλα να θηλάσει εκεί γύρω στη μιαμιση,για λίγο βέβαια,πριν λίγο άρχισε να πετρώνει το στήθος μου, οπότε  της ξαναεδωσα  και το υπόλοιπο γάλα το έβγαλα στην τουαλέτα.Οσο βγάζω,τόσο θα παράγει ο οργανισμός μου? Μου φαίνεται σαν φαύλος κύκλος,ανησυχώ μην πάθω μαστίτιδα 

Κοίτα αν νομίζεις ότι πρηζεσε το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να κάνεις πιο σταδιακό τον αποθηλασμο. Δηλαδή μην κόβεις 4  γεύματα μαζί σε 1 μέρα . Κ μείωσε Κ το παιδί το ποσό καθετε στο στήθος. Δηλαδή καθετε 10 λεπτά άστο 6 . Κάντο πιο ομαλά . Ο οργανισμός σιγά σιγά θα το πάρει το μήνυμα . Δεν γίνετε σε μια μέρα να κοπεί το γάλα. Δεν έχει σχέση αυτό που βγάζεις με αυτό που πίνει. Ρύθμισε το ώστε να μην νιώθεις άσχημα 

Κ μην ανχωνεσε κανείς δεν έπαθε μαστίτιδα επειδή έκοψε ένα γεύμα στο παιδί αλίμονο 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

Κορίτσια ενώ την έβαλα να θηλάσει εκεί γύρω στη μιαμιση,για λίγο βέβαια,πριν λίγο άρχισε να πετρώνει το στήθος μου, οπότε  της ξαναεδωσα  και το υπόλοιπο γάλα το έβγαλα στην τουαλέτα.Οσο βγάζω,τόσο θα παράγει ο οργανισμός μου? Μου φαίνεται σαν φαύλος κύκλος,ανησυχώ μην πάθω μαστίτιδα 

συμφωνω με την λινα.ο σκοπος ειναι να κοβεις εναν θηλασμο καθε 3μερες

οταν πρηζεσαι θα βγαζεις τοσο οσο να ανακουφιζεσαι,αν ενοχλει

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια,

Η μπέμπα δεν κλαίει καθόλου μόλις τη βάζω στο παρκοκρεβατο,είναι απίστευτο!Κοιμήθηκε στις 10,ξύπνησε στις 3,τη θήλασα γιατί πέτρωσε το στήθος μου,μετά ξύπνησε στις 7:30 και κοιμάται ακόμα!Δλδ όλο κ όλο δύο αφυπνίσεις,αυτό είναι παράδεισος για μας!Έβγαλα και λίγο γάλα με το χέρι μέσα στο μπιμπερο,καλύτερα από το να το βγάζω στο νεροχύτη.Να σας ρωτήσω,εφόσον πιο πριν ξυπνούσε κάθε δύο ώρες και τη θήλαζα,ενώ πλέον ξυπνάει μόνο δύο φορές,αυτό δεν σημαίνει ότι έχω κόψει κάποιους θηλασμους?Μετά από 4μερες,ποιον θηλασμό να κόψω?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Blue Velvet είπε:

Καλημέρα κορίτσια,

Η μπέμπα δεν κλαίει καθόλου μόλις τη βάζω στο παρκοκρεβατο,είναι απίστευτο!Κοιμήθηκε στις 10,ξύπνησε στις 3,τη θήλασα γιατί πέτρωσε το στήθος μου,μετά ξύπνησε στις 7:30 και κοιμάται ακόμα!Δλδ όλο κ όλο δύο αφυπνίσεις,αυτό είναι παράδεισος για μας!Έβγαλα και λίγο γάλα με το χέρι μέσα στο μπιμπερο,καλύτερα από το να το βγάζω στο νεροχύτη.Να σας ρωτήσω,εφόσον πιο πριν ξυπνούσε κάθε δύο ώρες και τη θήλαζα,ενώ πλέον ξυπνάει μόνο δύο φορές,αυτό δεν σημαίνει ότι έχω κόψει κάποιους θηλασμους?Μετά από 4μερες,ποιον θηλασμό να κόψω?

Ε κάποιον θηλασμό μέσα στην μέρα . Οποίον νομίζεις εσύ. Γενικά στόχος σου είναι μέσα στην μέρα να μην έχεις ούτε ένα θηλασμό. Κ να νιώθεις Κ το στήθος οκ . 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , linaa είπε:

Ε κάποιον θηλασμό μέσα στην μέρα . Οποίον νομίζεις εσύ. Γενικά στόχος σου είναι μέσα στην μέρα να μην έχεις ούτε ένα θηλασμό. Κ να νιώθεις Κ το στήθος οκ . 

Το πρόβλημα είναι ότι το στήθος μου πετρώνει ευκολα,οπότε δυσκολεύομαι να κόψω τους ημερήσιους θηλασμους 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...