Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Bluee19 είπε:

      Κορίτσια ποσό πρέπει να είναι η οιστραδιολη πριν την ετ για να είναι εντάξει ;

      Εμένα ήταν 1300 περίπου αλλα αυτό την ημέρα πριν την έναρξη προγεστερονησ. Δηλαδή 5-6 ημέρες πριν την ετ. Καλή επιτυχία να έχεις!!

Cafe για μαμάδες Μαίου 2012!!!


ksdesign

Recommended Posts

Καλημερα!!!!!!!!

Μόλις γύρισα από το μικροβιολογικό εργαστήρι, που έκανα επιτέλους αυτήν την περιβόητη καμπύλη ζαχάρου....τα αποτελέσματα θα βγούνε το απόγευμα, αλλά σιγά μην τρέχω ξανά μέσα στην ίδια μέρα για να τα πάρω....μάλλον θα πάω αύριο, και ας ελπίσουμε να είναι καλάααααα!!!! Τελικά δεν είναι και τίποτα ιδιαίτερο....λίγο παραπάνω γλυκό είναι αυτό το "πράμα" που πίνεις...κατά τ' αλλα το σπαστικό είναι που πρέπει να περιμένεις...

Ελενη 1977, πολύ χαίρομαι με τα ευχάριστα νέα σας...απ΄ότι κατάλαβα βγήκατε από το νοσοκομείο και πήγατε σπίτι σας!!!! ΄Ετσι δεν είναι? Ο καημενούλης σου, ταλαιπωρήθηκε...επίσης λογικό είναι να χάσει βάρος μέσα στο νοσοκομείο...λίγο η διάθεση εκεί μέσα, λίγο τα φαγητά τους...αλλά μην ανησυχείς τα παίδακια έχουν εύκολα αυξομειώσεις...θα τον πλακώσεις στα "μπουτούκου πουέ" και ότι άλλο του αρέσει και θα δεις το ζουζουνάκι σου μια χαρά πάλι!!!! Μεγάλωσε και το μικρούλι σου ε? 1900γρ. μπράβο...εμείς είμαστε στα 1230...μεγαλώνουμε κι εμείς...

Πόσο είναι ο Νικόλας σου, Ελένη? Δεν θυμάμαι αν μας είχες πει... Καλά αυτό,το να θέλεις να καθίσεις στον υπολογιστή να γράψεις κάτι, και να σου έρχονται πάνω σου τα θηριάκια...τι πράμα θέε μου...κι εμένα μου το κάνει...Μόλις καθίσω, έρχεται, δεν μ' αφήνει να κάνω τίποτα...μόνο να του βάλω τραγουδάκια, και μετά μου τονίζει: "Το κομπιούτερ, είναι πιπό μου!!!!!!!!" = (δικό μου....και σου λεει άντε, βάλε κανένα τραγουδάκι και φύγε από εκεί........).

Λία, που είσαι? Μάλλον ξεκίνησες το πλύσιμο - σίδερο κλπ. μαζί με την μανούλα σου.........Σου εύχομαι καλή δύναμη!!!!!!

Ελένη(πεταλούδα), προσπαθώ να είμαι κατατοπιστική, γιατί καταλαβαίνω το άγχος σας, και τις αγωνίες σας, γιατί τα έχω περάσει, και ήμουν κι εγώ γεμάτη απορίες και δεν είχα κάποιον δικό μου να μου πει....βέβαια θα δεις, ότι όλα είναι μια ιδέα....μπορεί να ακούς γνώμες από πολλές μανούλες, αλλά μόνο εσύ θα ξέρεις ποιο και τι θα είναι το καλύτερο για το μωράκι σου!! Και όπως λες, φαίνονται βουνό και απίστευτα όλα, αλλά μετά λειτουργείς ενστικτωδώς σε πολλά πράγματα, και πίστεψε με, θα είσαι σωστή!!!!

Όσον αφορά αυτό το θέμα με την αγάπη παιδιά δεν ξέρω, πολύ με απασχολεί...δεν λέω σίγουρα θα το αγαπάω, αλλά είναι δυνατόν σε τέτοιο βαθμό...το βλέπω κι απο την εγκυμοσύνη, στον Χρήστο, όλη μέρα χάιδευα την κοιλιά μου...ακόμα και του μιλούσα κάποιες φορές...τώρα σ' αυτόν εδώ τον καημενούλη...τον έχω στη απέξω...σπάνια έως καθόλου δεν κάνω τέτοια...το μυαλό μου είναι στον μεγάλο...οι μόνες σκέψεις που κάνω γι αυτόν εδώ...είναι να γεννηθεί με το καλό και να είναι γερό...αλλά αυτήν την τρυφερότητα που ένιωσα στον Χρήστο, δεν την έχω νιώσει...δεν ξέρω...ελπίζω μετά...που θα τον δω, και θα τον πιάσω αγκαλιά να αλλάξω...Εσύ Ελένη 1977, τι γνώμη έχεις?

Άντε να μπει και η Σοφία, να μας πει κι αυτή την γνώμη της...για το θέμα μας..."Σοφία, πως νιώθεις που θα έρθει στη ζωή σου και το 2ο νινάκι σου...πιστεύεις ότι (ότι θα τ' αγαπάμε είναι σίγουρο...αλλά...)θα νιώθεις ακριβώς τα ίδια πράγματα με το 1ο παιδάκι, που του τα δίνεις όλα....χρόνο, συναισθήματα...?"

Για το στίγμα δεν θυμάμαι ακριβώς πως λέγεται...απλά επειδή εμένα το είχε ο άντρας μου, και το ξέραμε...κάναμε για να δούμε αν το έχω εγώ που δεν ήξερα...και δεν είχα ακούσει από τους γονείς μου, να λένε ότι έχω κάτι τέτοιο...εκεί λοιπόν στις εξετάσεις μου...βγήκε αδιευκρίνιστο...κι εκεί, αρχίσαμε να κουβεντιάζουμε με τους γιατρούς, μήπως υπάρχει πρόβλημα κλπ...αλλά όλοι θυμάμαι που μου έλεγαν...το παρακάτω: "Επειδή έχει υψηλό αιματοκρίτη, αποκλείεται...γιατί όλοι αυτοί που το έχουν ο δείκτης του αιματοκρίτη τους είναι χαμηλός..." Και όντως όταν ήρθαμε Αθήνα στο κέντρο μεσογειακής αναιμίας, κι έκανα μια ειδική εξέταση αίματος, στο αποτέλεσμα μου απάντησαν, ναι μεν πάλι αδιευκρίνιστο αλλά αρνητικό - κάτι τέτοιο...τέλος πάντων ότι έχω κάποιο είδος...στίγματος, αλλά όχι αυτό που ενοχλεί επειδή το έχει και ο άντρας μου....

Στην πλαστική επίσης που μου έκανε ο γιατρός...παιδιά, δεν φαίνεται τίποτα...ένα ίχνος φαίνεται, κι αυτό μόνο αν το ξέρεις..και εστιάσεις εκεί τρελλά!!!! Δεν ξέρω αν είναι και θέμα δέρματος...γιατί παρόλο που τα...έχουμε τα κιλά μας, χεχεχε...και που είχα πάρει πολλά κιλά στον Χρήστο, σύνολο 22, ούτε ραγάδες (πως τις λένε) δεν έκανε το δέρμα μου...καταλάβατε τι εννοώ...απο το ξεχείλωμα της κοιλιάς και το μάζεμα μετά...

Επίσης, μου ακούστηκε καλό και το νέο, με τα χρήματα στην κλινική...λέτε να δώσουμε λιγότερα...πως και θα μας κάνει τέτοια εξυπηρέτηση αυτή η χώρα?...μπράβο μας!!!!

Το μυξιτήρι μας, καλά κατάλαβες...είχα πάρει chicco στην αρχή, μετά δεν είχα ανταλακτικά...και επειδή είχα τον ζουζούνο πολύ μωρό, και δεν είχα που να τον αφήσω με το να μην μου κοιμάται..δεν μπορούσα να πάω στο τζάμπο....εν τω μεταξύ ο άντρας μου, δεν είναι για να τον στείλω σε τέτοια μαγαζιά...δεν θα ξέρει να το βρει, θα πελαγώσει, δεν πιάνει και το κινητό εκεί μέσα...άστα...οπότε προτίμησε να πάει στο φαρμακείο...αλλά εκεί το chicco, "δεν παίζει" δεν το έχω βρει...και μου αγόρασε το otrisalin, το οποίο, επειδή ήξερα από το άλλο τι μύξα βγαίνει...είδα, ότι αυτό δεν έβγαζε τίποτα.............χάλια σας λέω...αλλά αμπούλες φυσιολογικού ορού, δεν είχε κανένα μέσα στην συσκευασία του...τις αγοράζεις έξτρα...επίσης ένα κολπάκι που μας το είπε κι εμάς η νονά μας....Μέχρι τον 6 μήνα που αποστειρώνεις τα πάντα του βάζω αμπούλες ορό που κάνουν γύρω στα 5ευρώ...μετά μπορείς να αγοράζεις (κατά προτίμηση όχι την μεγάλη συσκευασία) ένα μικρό μπουκάλι φυσιολογικό ορό, που κάνει 1 - 2 ευρώ, και με μία συριγγα, (χωρίς την βελόνα εννοείται....χεχε) τραβάω από το μπουκάλι ορό και του το βαζω στην μυτούλα...(αυτός ήταν ο τρόπος της νονάς...μετά εγώ τον άλλαξα γιατί για μας βρήκα κάτι καλύτερο... είναι ότι βολεύεται ο καθένας...) έχω κρατήσει μερικές αμπούλες άδειες, για να τις αλλάζω κατά καιρούς, κάνω μια τρυπούλα στο πλάι του ορού όσο, το στόμιο της αμπούλας (λίγο μικρότερο για να μην χύνεται) χώνω μέσα την αμπούλα, την πατάω και γεμίζει...και μετά του βάζω στην μύτη την αμπούλα με τον γεμισμένο ορό...(το οποίο τώρα πια το κάνει μόνος του...ενώ με την σύριγγα μαλλον του ερχόταν απότομα, και δεν ήθελε...ούτε μπορούσε να το κάνει μόνος του, που το θεωρεί παιχνίδι...)

Την sudocream, εγώ καθημερινά του την βάζω, αλλά δεν του την λούζω κιόλας, και μου κρατάει από 4 - 6 μήνες....(τα μικρότερα Ελένη, ναι μεν έχουν μικρότερο πωπουλίνι, αλλά στα κάνουν συχνότερα...αν δεν σου βγουν δυσκοίλια....άρα, την ίδια ποσότητα θες.) Το λαδάκι, δεν θα βάζεις τρελλή ποσότητα..., γενικά απορροφάται, γιατί του κάνεις μασαζάκι μετά, και απλά αφήνει ένα ωραίο άρωμα στα ρουχαλάκια του...

Όσο για τις ερωτήσεις, μην αγχώνεσαι κάνε - κάνε...για να τα θυμιθούμε κι εμείς οι παλιές....

Πολλά φιλάκια


an1cF250g410000NDN2fDkyMjQwMGRhfFhyaXN0YWtvIG1vdSwgc1wnYWdhcHcgcG9seSEhISE.gif

an1cMeS0g410000MDAwNzM4OGR8Mzk5MTQzMjJqZGF8TWlrcm91bGkgbW91LCBzXCdhZ2FwdyEhISA.gif

glitterfy3041429T805B81.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλησπέρα κοριτσάκια!

Βλέπω ετοιμασίες φουλ για τα μωράκια μας!

Ψώνια, πλυσίματα, απ' όλα!

Κι εδώ μια από τα ίδια, τέλειωσα με τα ρουχαλάκια, τα έπλυνα, τα σιδέρωσα, έκανε λίγα και η μαμά ευτυχώς, πήρα πιτζαμούλες για το νοσοκομείο, και θέλω ακόμα κάτι ψιλά για συμπλήρωμα και να τα βάλω στη βαλίτσα!

Ελένη1977 ευτυχώς όλα καλά με το μικρό σας, σιδερένιος να είναι! Θα το πάρει πάλι το βάρος γρήγορα αφού του άνοιξε η όρεξη τώρα, μην αγχώνεσαι!

Και το νινί σας μια χαρά, μεγάλωσε πολύ!

Ναι Ελενίτσα, εδώ στο νοσοκομείο κρατάμε και σεντονάκια και κουβερτάκια για το πυρεξάκι και απ 'όλα, πάνες, αφρόλουτρα..άστα!

Το ρουφηχτήρι δεν το έχω δοκιμάσει της chicco, το otrisalin έχω του Γιάννη, θα πάρω όμως τώρα της μπέμπας το chicco να το δοκιμάσω αφού θα χρειαστώ και δεύτερο.

Ορό κι εγώ το ίδιο με την Κατερίνα, παίρνω του μισού λίτρου που είναι πολύ πιο οικονομικός και χρησιμοποιώ σύριγγα για να τραβάω.

Λιάκι καλώς τα δέχτηκες!

Ήρθε η μανούλα σου ε?

Ποιός τη χάρη σου, θα έχεις παρεούλα, θα έχεις και βοήθεια για τις ετοιμασίες!

Κατερίνα μου καλά αποτελέσματα να έχεις με την καμπύλη!

Τα κιλά σου καλέ πώς τα διατηρείς, στιλάκι πρέπει να είσαι ακόμα!

Εγώ είμαι στα +11!

Μια χαρά και ο υιός, μεγάλωσε κι αυτός!

Α, ξεκινήσαμε προσπάθειες για τις πάνες και πάμε πολύ καλά, στην αρχή καμιά δεκαριά μέρες χωρίς να βγάλουμε την πάνα τον πήγαινα μόνη μου κάθε μία ώρα ή και πιο συχνά για να τον βάλω στο κλίμα να μαθαίνει τη διαδικασία και τώρα μια βδομάδα είμαστε με βρακάκι και τα λέει πλέον μόνος του "μαμά τρέχα τσίσα" και μια χαρά τα κάνουμε στην τουαλέτα. Φοράμε μόνο το μεσημέρι που δεν τη βρέχει και το βράδυ που την βρέχει πολύ λιγότερο από πριν. Μακάρι να συνεχίσει έτσι!

Μόνο που κρύωσε λιγάκι, τον πήγα σήμερα γιατρό και μου είπε πως το πάει για βροχίτιδα, πήραμε εισπνοές και πιστεύω να περάσει γιατί ζορίζεται με το βήχα ο καημανούλης μου!

Όσο για την αγάπη που συζητούσατε στα δεύτερα τώρα παιδάκια εγώ νιώθω ήδη πολύ τρυφερά για τη μπεμπούλα μου και την περιμένω να έρθει με μεγάλη αγωνία, πιστεύω θα την αγαπάω το ίδιο με το Γιαννάκη, ήδη νιώθω τόσα για εκείνη, δεν ξέρω μου βγήκαν πολύ νωρίς αυτά τα συναισθήματα για αυτήν, στο Γιάννη δεν ήξερα, φοβόμουν κιόλας λιγάκι, αλλά τώρα ξέρω πως μόλις με κοιτάξουν αυτά τα ματάκια θα λιώσω από ευτυχία! Σίγουρα δεν έχω το χρόνο να χαϊδεύω κι εγώ την κοιλίτσα και να της μιλάω όσο στο Γιάννη αλλά είμαι σίγουρη πως θα νιώσω τα ίδια ξεχωριστά συναισθήματα όταν την αντικρύσω όπως τα ένιωσα τότε. Εξάλλου η αγάπη της μάνας δε μοιράζεται λένε, απλά πολλαπλασιάζεται!


RJbwp3.png

bAW5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι από μένα κοριτσούδια μου! :P:p:p

Άλλη μια υπέροχη και ζεστή μέρα σήμερα! Τι καλά!!!! :D

Αχ, κορίτσια έχει αρχίσει και με πονάει αρκετά η μπέμπα όταν τεντώνεται και γενικά όταν την πιάσει το αμοκ και αρχίσει τα τρελά! Φοβάμαι λιγάκι για το όσο περνανε οι μέρες που μεγαλώνει.... Όταν πάει 2500 κιλα τι θα κανω;;; Ευτυχως στα 3000 περιπου θα τη βγαλουμε! :tongue: Τώρα είναι πολύ ήσυχη από το τότε που κοιμήθηκα! Ε, ας κοιμηθεί λιγάκι κι αυτη! Εμβρυακι είναι ακόμη! χιχιχι :lol:

Σοφάκι, κι εσύ ετοίμασες τα χοντρα,ε; Με το καλο να τελειώσεις και τα ψιλά! Μας περνάς 2-3 βδομάδες εσυ! Πότε έχεις ΠΗΤ; Μάλλον μαζί θα γεννήσουμε γιατί εγώ λόγω καισαρικής θα γεννήσω 2-3 Μαιου! :-P Αχ, Παναγίτσα μου ανυπομονω όσο δεν πάει άλλο!!!!!!!!! :D:D:D :D:D:D Απίστευτο μου φαίνεται ότι έρχεται το μωράκι μας! :lol:

Κι εγώ +10-11 κιλά είμαι. Εντάξει μωρέ δεν είναι και υπερβολικά! Καλά είμαστε αρκεί να φύγουν εύκολα! Αλήθεια, για να φύγουν όλα θέλει γυμναστήριο και δίαιτες και τέτοια; Κάηκα! :confused:

Περαστικά στο Γιαννάκι σου! Πρόσεξέ τον να μην ταλαιπωρείται ο καημενούλης!!! Φωνάζει "μαμά τρέχα τσισα";;; χαχαχα Τι πλάκα! Ο καλός μου!!! Γρήγορα το έμαθε σε πρώτη φάση. Εύχομαι να συνεχίσει έτσι και απαλλαγείτε από τις πάνες πριν έρθει η αδερφούλα του! :P Είναι ό,τι καλύτερο!

Άρχισαν τα τρυφερά συναισθήματα για το κοριτσάκι σου,ε;; Τι γλυκό!!! Άρα και η Κατερίνα μας σίγουρα θα νιώσει τα ίδια με τον πρώτο της, απλά ίσως πρέπει πρώτα να τον δει! Να την κοιτάξει με τα ματάκια του και όλα εκείνα τα υπέροχα συναισθήματα θα ζωντενέψουν πάλι! Παίζει ρόλο και πόσο χρόνο έχεις στην εγκυμοσύνη ελευθερο για να κάτσεις να σκεφτεις και να σου έρθουν όλα...

Κατερίνα μου πώς είσαι; Τι λέει η καμπύλη σου; :D Πήρες τα αποτελέσματα;

Πήρα το μυξιτήρι της chicco προχθες και πηρα και ανταλλακτικα να υπάρχουν, αλλά δεν αυτό ήταν. Δεν παίρνω άλλα! Πλήσιμο στο εξής αυτά που έχω. 10 ευρω έδωσα για όλα και εκκρεμει ο φυσιολογικος ορος. Ισως πάρω από τωρα το μεγαλο μπουκάλι που είναι πιο οικονομικο και θα ρίχνω στη μυτουλα με τη συριγγα. Δε νομιζω να είναι τοσο δυσκολο.. Γιατι να τον ακριβοπληρώσω επειδη είναι σε αμπούλες;;;:mad:

Λία, πού είσαι καλε! Τόση δουλειά έπεσε;;; χιχιχι

eleni1977 γεια σου!!!

Αυτά για τώρα.. Πρεπει να μαγειρέψω τα μαυροματικα φασόλια μου!

Φιλακια!!!!!!!!!!!! :lol::lol::lol:


ZCE2p3.png

vSQmp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου!!!!

Εδώ είμαι, όλη μερα δουλίτσες με την μαμά παρέα...έχουμε ξεσηκώσει όλο το σπίτι..βασικά η μαμά...εγώ επιβλέπω και κάνω τα εύκολα!!!

ευτυχώς έχει τέλειο καιρό γιατί τα πλυντήρια μπαίνουν 3 - 3 την ημέρα και στεγνώνουν αμέσως!!!

το παιδικό μας δωμάτιο παίρνει σιγά -σιγά την τελική του μορφή και είμαι τρελά ενθουσιασμένη!!!!!!!

πάω να απλώσω κορίτσια μου, θα ξαναμπώ το απογευματάκι λίγο πιό χαλαρά!!!!!!


HDfQp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!!!

Τι ωραια μερα παλι σημερα, πηγαμε βολτα με το Νικολα και πολυ το ευχαριστηθηκαμε!!!

Ευχαρiστω για τις ευχες σας!!:)

Ναι Κατερινα ειμαστε σπιτι πια και τελειως καλα!!! Το κακο ειναι οτι αρρωστησε η μαμα μου και δεν μπορει να ερθει να με βοηθησει με ετοιμασιες, οποτε τις εχω αφησει πισω (δεν εχω κανει τιποτα για να ειμαι ειλικρινης......) ελπιζω να μην τυχει τιποτα ξαφνικο.......:confused::confused:

Ειμαστε 22 μηνων, Μαιοπαιδο και ο Νικολας.

Βγηκαν και τα αποτελεσματα για τοξοπλασμα και ειναι αρνητικα ευτυχως.

Κατερινα τι εγινε με την καμπυλη, ολα καλα???

Για το δευτερο παιδακι θα συμφωνησω με τη sisy. Στον Νικολα μου ειμουν λιγο στον κοσμο μου, δεν ειχα ιδιαιτερα συναισθηματα για αυτον απο την εγκυμοσυνη, λιγο το αγχος, λιγο ο φοβος, το αν θα μπορεσω να ανταποκριθω δεν με αφησαν να ειμαι χαλαρη. Τωρα νοιωθω και εγω αυτη την τρυφεροτητητα ηδη. Περιμενω πως και πως το μωρο και ειμαι σιγουρη οτι θα το αγαπησω οσο και τον Ν.

Ελενη μαζι θα γεννησουμε!!!Λογω καισαρικης εχουμε πει για 2-3 Μαιου με το γιατρο μου, που ειπαμε γεννας?? Εγω στο Λητω.

Παντως εμενα μου αρεσει που θα ειναι μεγαλος ο μπεμπακος μου, τα μικρουλια τα φοβαμαι λιγο, θελω να το πιανω οσο το δυνατον καλυτερα. Αν και δευτερο παιδι οταν επιασα το καλοκαιρι την 40 ημερων ανιψια μου μου φανηκε πολυ μικρουλα.......

Σοφια και Λια προχωρανε οι ετοιμασιες εεε????? Πλησιαζει ο καιρος....... Και εγω θελω να κανω γενικη και να κατεβασω καλοκαιρινα πριν τη γεννα, ελπιζω να βοηθησει ο καιρος και να τα καταφερω.

Απο κιλα ειμαι στα 15 και λεω παλι καλα γιατι τα 14 τα εχω παρει εδω και 2,5 μηνες, σε αυτη την εγκυμοσυνη ξεφυγα απο την αρχη.:lol:


P6jGp3.png?33zfA7k2

TZcSp3.png?gfJ9ZCG8

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αχ, τι καλα Ελενιτσα μου! Καλε, μαζι ακριβως γενναμε!!!! Και παραλιγο θα γεννουσα κι εγω στο Λητω γιατι συνεργαζεται ο γιατρος μου, αλλα τελικα ευτυχως μπορει και στο ΡΕΑ που μας ειναι πιο κοντα και θα παμε εκει. Ειναι και λιγο πιο φθηνο και πολυ καλη κλινικη απο οτι εχω ακουσει. Δεν ξεγενναει ο γιατρος σου στο ΡΕΑ; Παντως θα του πω να γεννησω στις 2! Εστω και μια μερα πισω ειναι μεγαλη αγωνια! χιχι Εκτος αν εχει κατι αλλο και δεν μπορει...:rolleyes:

Εγω τα κατεβασα την προηγουμενη βδομαδα τα καλοκαιρινα και μου εφυγε ενα αγχος! Καντα κι εσυ αυτες τις μερες που εχει καλο καιρο...

Και το Νικολα σου με καισαρικη τον εκανες; Αν ναι, πώς ηταν η εμπειρια; Επισκληριδιο εκανες απλά ή ολικη; Για πες, πώς ηταν; Αρχισα να το σκεφτομαι λιγακι! :rolleyes::rolleyes::rolleyes:


ZCE2p3.png

vSQmp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ, τι καλα Ελενιτσα μου! Καλε, μαζι ακριβως γενναμε!!!! Και παραλιγο θα γεννουσα κι εγω στο Λητω γιατι συνεργαζεται ο γιατρος μου, αλλα τελικα ευτυχως μπορει και στο ΡΕΑ που μας ειναι πιο κοντα και θα παμε εκει. Ειναι και λιγο πιο φθηνο και πολυ καλη κλινικη απο οτι εχω ακουσει. Δεν ξεγενναει ο γιατρος σου στο ΡΕΑ; Παντως θα του πω να γεννησω στις 2! Εστω και μια μερα πισω ειναι μεγαλη αγωνια! χιχι Εκτος αν εχει κατι αλλο και δεν μπορει...:rolleyes:

Εγω τα κατεβασα την προηγουμενη βδομαδα τα καλοκαιρινα και μου εφυγε ενα αγχος! Καντα κι εσυ αυτες τις μερες που εχει καλο καιρο...

Και το Νικολα σου με καισαρικη τον εκανες; Αν ναι, πώς ηταν η εμπειρια; Επισκληριδιο εκανες απλά ή ολικη; Για πες, πώς ηταν; Αρχισα να το σκεφτομαι λιγακι! :rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Ειναι και στο Ρεα ο γιατρος μου, αλλα εμεις προτιμησαμε το Λητω γιατι ειναι πιο κοντα μας και γιατι ειχαμε πολυ καλη εμπειρια απο την πρωτη γεννα. Εγω παλι με βλεπω για 3, θελω να παει οσο πιο πισω γινεται, ειναι πιο ετοιμο-ωριμο το μωρο, συμφωνει και ο doc για αυτο με αφηνει στις 9-10 μερες απο την πητ.

Στον Νικολα πηγα με προκληση στις 40 εβδομαδες, μετα απο 10 ωρες και 2 φιαλες ωκιτωκινη ειχα 0 διαστολη, ειχαν σπασει και τα νερα αλλα ο νεαρος δεν ελεγε να ξεκουνησει, ειχε τραβηχτει επανω, οποτε καταληξαμε στην καισαρικη (κατα βαθος μπορω να πω οτι ανακουφιστηκα) με επισκληριδιο.

Το μονο που ενοιωσα κατα την διαρκεια ηταν να μου ταρακουνανε την κοιλια, ειμουν και φοβισμενη και δεν θυμαμαι πολλα μεχρι που ειδα την φατσουλα και σταματησα να σκεφτομαι το χειρουργιο (και εβαλα τα κλαματα).

Η πρωτη μερα ηταν λιγο δυσκολη(καθετηρας, ορος, ατονια), ενω τα κοριτσια στο δωματιο με το φυσιολογικο τοκετο ηταν σε πολυ-πολυ καλυτερη κατασταση.

Εμενα επρεπε να μου δωσει καποιος το μωρο στα χερια, δεν μπορουσα να το παρω μονη μου ουτε τις επομενες μερες. Γεννησα 5,30 το απογευμα και το αλλο πρωι με σηκωσαν, αλλα πηγαινα σκυφτη και χρειαζομουνα βοηθεια για να καθησω-σηκωθω απο κρεββατι-καρεκλα κλπ.

Θυμαμαι ομως οτι απο την 4-5 μερα ημουν πολυ καλα. Γενικα θα πω οτι δεν ηταν ασχημη εμπειρια, αν με εβαζες τωρα να διαλεξω θα ημουν σε δηλημα.

Μην αγχωνεσαι, ολα καλα θα πανε.


P6jGp3.png?33zfA7k2

TZcSp3.png?gfJ9ZCG8

Link to comment
Share on other sites

Ειναι και στο Ρεα ο γιατρος μου, αλλα εμεις προτιμησαμε το Λητω γιατι ειναι πιο κοντα μας και γιατι ειχαμε πολυ καλη εμπειρια απο την πρωτη γεννα. Εγω παλι με βλεπω για 3, θελω να παει οσο πιο πισω γινεται, ειναι πιο ετοιμο-ωριμο το μωρο, συμφωνει και ο doc για αυτο με αφηνει στις 9-10 μερες απο την πητ.

Στον Νικολα πηγα με προκληση στις 40 εβδομαδες, μετα απο 10 ωρες και 2 φιαλες ωκιτωκινη ειχα 0 διαστολη, ειχαν σπασει και τα νερα αλλα ο νεαρος δεν ελεγε να ξεκουνησει, ειχε τραβηχτει επανω, οποτε καταληξαμε στην καισαρικη (κατα βαθος μπορω να πω οτι ανακουφιστηκα) με επισκληριδιο.

Το μονο που ενοιωσα κατα την διαρκεια ηταν να μου ταρακουνανε την κοιλια, ειμουν και φοβισμενη και δεν θυμαμαι πολλα μεχρι που ειδα την φατσουλα και σταματησα να σκεφτομαι το χειρουργιο (και εβαλα τα κλαματα).

Η πρωτη μερα ηταν λιγο δυσκολη(καθετηρας, ορος, ατονια), ενω τα κοριτσια στο δωματιο με το φυσιολογικο τοκετο ηταν σε πολυ-πολυ καλυτερη κατασταση.

Εμενα επρεπε να μου δωσει καποιος το μωρο στα χερια, δεν μπορουσα να το παρω μονη μου ουτε τις επομενες μερες. Γεννησα 5,30 το απογευμα και το αλλο πρωι με σηκωσαν, αλλα πηγαινα σκυφτη και χρειαζομουνα βοηθεια για να καθησω-σηκωθω απο κρεββατι-καρεκλα κλπ.

Θυμαμαι ομως οτι απο την 4-5 μερα ημουν πολυ καλα. Γενικα θα πω οτι δεν ηταν ασχημη εμπειρια, αν με εβαζες τωρα να διαλεξω θα ημουν σε δηλημα.

Μην αγχωνεσαι, ολα καλα θα πανε.

Μπας και εχουμε τον ιδιο γιατρο;;; χιχιχι :lol:

Καλα εγω φοβαμαι τοσο τον Φ. Τ. που ουτε που τον σκεφτομαι ! Οποτε οσο και ναα τρομαξω στην καισαρικη, θα ειμαι πολυ καλυτερα απο το Φυσιολογικο.... :confused:

Ετσι θα ξεκινησω κι εγω με επισκληριδιο μονο και μετα αναλογως! Αν νιωσω πολυ ασχημα ή "τα κανω επανω μου" εκεινη την ωρα θα ζητησω να με κοιμισουν με κατι χαλαρο σα μεθη που κανουν! :rolleyes: Ελπιζω να μη χρειαστει γιατι θελω πολυ να ακουσω και να δω τη μπεμπα μου μολις βγει!!! Για εκεινη την ωρα ζω!!! Τωρα αν ζοριστω τοσο πολυ....τι να πω! Μακαρι να νιωσω μονο αυτο το ταρακουνημα της κοιλιας που ειπες. Θα το περιμενω και δε θα μου κακοφανει, αρκει να μην ειναι τιποτα χειροτερο σαν αισθηση!!! :confused: Θα παρακαλεσω το γιατρο μου να ειναι ελαφροχερης οσο μπορει!!! Ευτυχως ειναι και αυτος πλακατζης και πιστευω να με κανει να νιωσω ανετα! Όταν ειχα παθει περσι την παλινδρομη και πηγα στο Λητω για αποξεση ενιωθα παρα πολυ χαλια! Στεναχωρημενη...φοβισμενη γιατι πρωτα θα με ναρκωναν και γενικως αστα να πανε!!! Την ωρα που με καθισαν σε αυτη την υπεροχη καρεκλα τοκετου με ανοιχτα ποδια το ποσο ασχημα αισθανθηκα δε λεγεται! Ειχα και το αγχος μην τυχον δεν με καθαρισει καλα και χρειαστει να το ξαναπερασω ολο αυτο και λεω του γιατρου μου "γιατρε τουλαχιστον καθαριστε με καλα για να μην το ξαναζησω αυτο :( " και μου απανταει με χαμογελο "βρε μην αγχωνεσαι...βλεπεις Νικας, ειναι καλο! "!!! Νικας ειναι το επιθετο του.... χιχιχι Εκεινη την ωρα ενιωσα καλυτερα, δεν μπορω να πω! Ακομη και τετοιες στιγμες η πλακα χρειαζεται! Ξεχνιεσαι!!! Εχεις αναγκη να μη βλεπεις το γιατρο σου σοβαρο κι αμιλητο, ειτε ειναι γεννα, ειτε αποξεση ειτε οποιαδηποτε επεμβαση... Οποτε σιγουρα θα με κανει να νιωσω οσο καλυτερα γινεται εκεινη την ωρα! :rolleyes:


ZCE2p3.png

vSQmp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια......

Επιτέλους χθες, πήρα τα αποτελέσματα της καμπύλης...με 75γρ. γλυκόζης βγήκαν: 106-195-125 (από ότι κατάλαβα μόνο το τελευταίο βγήκε εκτός ορίων 125, που θα έπρεπε να είναι έως 110)...Τώρα δεν ξέρω, πρέπει να τις πάω στον γιατρό μου...αλλά μάλλον από 'βδομάδα...

Τελικά κορίτσια, με την καισαρική, είναι θέμα οργανισμού μάλλον...εγώ με ολική και δεν κατάλαβα τίποτα εννοείται...αλλά ούτε και μετά ένιωθα καμιά ενόχληση σοβαρή...στο σήκωμα βέβαια και στο κάθισμα, σημαντικό ρόλο έπαιξαν τα κρεββάτια της κλινικής που ήταν υδραυλικά, οπότε μόλις εγώ καθόμουν, έπιανα το κοντρόλ που είχε, και αυτά με ξάπλωνε ή με σήκωνε...το μοναδικό άσχημο συναίσθημα που θυμάμαι, ήταν ένας μετεγχειρητικός ρίγος...που έτρεμα ολόκληρη...για ένα πολύ μικρό διάστημα...μόλις τους το είπα...κάτι μου έδωσαν...δεν θυμάμαι και μου πέρασε σύντομα....γενικά θυμάμαι ότι καιρό πριν έρθει η ώρα αυτή, ένιωθα μεγάλο φόβο...και θυμάμαι ότι μετά, το θεώρησα τίποτα...(και φανταστείται, ότι μιλάμε ότι είμαι μεγάλη...χέστρα σε τέτοια θέματα!!!

Σας αφήνω τώρα, γιατί ο Χρηστάρας μου χτύπησε πάλι ένα 38άρι πυρετό......να τον βάλω για ύπνο....και ελπίζω να κοιμηθούμε!!!!!

Φιλάκια σε όλες!!!!!!!!!!!!!!!!!


an1cF250g410000NDN2fDkyMjQwMGRhfFhyaXN0YWtvIG1vdSwgc1wnYWdhcHcgcG9seSEhISE.gif

an1cMeS0g410000MDAwNzM4OGR8Mzk5MTQzMjJqZGF8TWlrcm91bGkgbW91LCBzXCdhZ2FwdyEhISA.gif

glitterfy3041429T805B81.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσάκια!

Κοντά θα γεννήσουμε Ελενίτσες λογικά τότε, εγώ έχω ΠΗΤ 6 Μαϊου και αφού πάω φυσιολογικά μπορεί να πάρω όλο το μήνα, στο Γιάννη μου γέννησα ακριβώς στην ΠΗΤ. Για να δούμε η μπουμπού πότε θα βγει!

Ελενίτσα-πεταλούδα θα φύγουν γρήγορα τα κιλά μετά τη γέννα, παίζει ρόλο και ο μεταβολισμός σου βέβαια, εγώ ας πούμε τρώω πολύ και δεν παχαίνω, εκτός εγκυμοσύνης βέβαια γιατί τώρα τα τσιμπάς πιο εύκολα τα κιλάκια!

Ελενίτσα1977 περαστικά στη μαμά που κρύωσε, άντε να συνέλθει να σε βοηθήσει κι εσένα με τις ετοιμασίες!

Αχ ευτυχώς γενική δεν θέλω ακόμα αφού μετακομίσαμε γιορτές στο καινούριο σπίτι, ακόμα καθαρές είναι οι ντουλάπες, τις κουρτίνες τις έβαλα πριν κανένα μήνα, μια χαρά δηλαδή για τώρα! Αν χρειαστεί τα κάνω καλοκαιράκι!

Κατερινάκι περαστικά στο μικρό!

Κι εμένα με τον παλιοβήχα ακόμα ταλαιπωρείται!

Αν είναι λίγο τσιμπημένη η καμπύλη σου δε νομίζω να υπάρχει πρόβλημα, δείξε τη και στο γιατρό όμως να σου πει κι αυτός τη γνώμη του!

Πάω για νανάκια, όσο κοιμηθώ δηλαδή, μία ξυπνάει ο μικρός, μία θέλω τουαλέτα, στο τέλος μ' αυτά και μ' αυτά κάθομαι 2 ώρες μες τη νύχτα και βλέπω tv γιατί δε με παίρνει ύπνος!


RJbwp3.png

bAW5p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας, κοριτσάρες! :P

Τι καλά...όλες κοντά κοντά θα γεννήσουμε και όταν με το καλό γυρίσουμε σπιτάκια μας με τα μπεμπίνια θα πούμε τις εμπειρίες και τις εντυπώσεις μας! Εγώ θα έχω ιντερνετ στο Ρεα, έχει το κάθε κρεβάτι δική του οθόνη οπότε μόλις συνέλθω και βρω χρόνο θα μπω από εκεί να σας πω τα νέα! :lol::lol:

Αυτές τις μέρες με απασχολεί αρκετά ο συνδυασμός καισαρικής με την υπηρεσία rooming in που θέλω να κάνω... Το έχουμε ξανασυζητήσει το θέμα χοντρικά όσο περνάει όμως ο καιρός και κοντεύει το μεγάλο γεγονός προβληματίζομαι! Θέλω μέσα στον Απρίλη να ξαναπάω στο ΡΕΑ και να τους ρωτήσω αν θα μου επιτρέψουν να έχω όλο το πρώτο 24ωρο τουλαχιστον κάποιον δικό μου μαζί μου. Είτε τον αντρα μου, είτε τη μαμά μου. Θέλω σαφή και σίγουρη απάντηση γιατί την προηγούμενη φορά που πήγα (5-6 Ιανουαρίου ήταν) μου είχαν πει από το γραφείο κίνησης ότι πιθανόν να μπορώ αν ο αντρας μου πάρει ειδική άδεια για να μείνει και την νύχτα και μισόλογα! Αν δεν ξέρω στα σίγουρα πώς θα επιλέξω ουτως ώστε να χρησιμοποιήσω αυτή την υπηρεσία; Τώρα θα μου πείτε οτι έχει νοσοκόμες και όποτε τις φωνάξω μέσα στη νύχτα θα έρχονται, αλλά γίνεται και αυτό; Να βαράω το καμπανάκι μια γιατι θέλει άλλαγμα, μια γιατι πεινάει και θέλω να μου τη δωσουν στα χερια κ.ο.κ.... Δε νιώθω ανετα για να το κανω... Θελω για το πρωτο βραδυ καποιον δικο μου και απο την επομενη μερα εχει ο θεος. Παλι τη μερα ολο και καποιον θα εχω και το δευτερο βραδυ πιστευω να μπορω καπως να την παρω μονη μου. Θα ειναι και δικλινο το δωματιο και τα ιδια ισχυουν και για την αλλη κοπελα.....ουφ! Μπερδεμα! Επισης σκεφτομαι οτι αν τη μια κλαιει το μωρο μου και την αλλη κλαιει το μωρο της αλλης κοπελας καηκαμε! Δε θα ησυχασουμε καθολου 4 βραδια... :confused: :confused::confused:

Σοφάκι μου, δεν ειμαι απο εκεινες που γενικα τρωω και δεν παχαινω και γι αυτο ανησυχω για το μετα! :rolleyes: Μια χαρα που δεν εχεις δουλιτσες σπιτιου να κανεις! Κι εγω ευτυχως τα περισσοτερα τα εκανα. Βοηθαει και ο αντρας μου, θα ερθει και η μαμα μου μερικες μερες πριν τη γεννα για ο, τι εχει μεινει...:rolleyes:

Κατερινακι γεια σου! :lol: Πήρες την καμπυλη σου,ε;;; Εγω δε θα σχολιασω τις τιμες γιατι οι αποψεις ειναι διαφορετικες και μεταξυ των ιδιων των γιατρων ...γι αυτο δειξε τα στο γιατρο σου το συντομοτερο ή πες του τα και τηλεφωνικως σε πρωτη φαση (εγω ετσι ειχα κανει) και μετα μας λες τι σου ειπε! Ευχομαι να ακουσεις καλα νεα!

Γιατι έχει πυτερο το αγορακι σου; Κρυωσε; Περαστικα του μωρε! Πες μας νεα του! :(

Αχ, απο τη μια ζηλευω την ολικη ναρκωση που δεν καταλαβαινεις τιποτα, απο την αλλη ομως θελω να το ζησω! Θελω να την ακουσω να βγαινει! Και να συνελθω ευκολα και γρηγορα μετα.... Αχ... Θα δειξει! Η Παναγιτσα μαζι μας!:rolleyes:

Λία, πώς πάτε με τις δουλίτσες; Το ξεσηκώσατε οοολο το σπιτι; χεχεχε Πόσο θα μείνει η μανουλα σου;

Η δικια μου εχει συχνα πυκνα λοξυγγα και εχει πλακα.... Οταν το παθαινει ζοριζεται και αρχιζει και κλωτσαει κιολας! χιχιχι :lol:

Σας αφηνω για τωρα! Φιλακια πολλα! :-P


ZCE2p3.png

vSQmp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!

Έχουμε κόσμο σπίτι, ήρθαν η γιαγιά με τον παππού από την Αθήνα να κάτσουν 4 μέρες, να δουν και τον εγγονό που του έχουν αδυναμία, ποιος τη χάρη του, όλη μέρα παιχνίδι είναι, ούτε ύπνο σκέφτεται ούτε τίποτα!

Ελενίτσα θα έχεις και ίντερνετ στο δωμάτιο όταν γεννήσεις, τι λες τώρα?

Σούπερ! Θα μπεις να μας πεις τα νέα σας λοιπόν μόλις συνέλθεις, τι καλά!

Ναι θα ήταν πολύ καλύτερα αν έμενε κάποιος μαζί σου το πρώτο βράδυ ή και κάθε βράδυ αν γίνεται για βοήθεια, εκτός και αν είναι τα κορίτσια εκεί stand by όποια ώρα και να τα χρειαστείς και έρχονται να αλλάξουν το μωρό, να το σηκώσουν να στο δώσουν κ.τ.λ.

Μπα αν κλαίει το μωρό της διπλανής κοπέλας δε νομίζω να ξυπνήσει το δικό σου, ο Γιάννης δεν άκουγε τίποτα, μία μέρα βέβαια μείναμε με την άλλη κοπέλα, μετά πήρε εξιτήριο εκείνη και έμεινα μόνη στο δωμάτιο. Τις πρώτες μέρες κοιμούνται λίγο βαριά τα νεογέννητα, μόνο μαμ, κακά και νάνι που λένε είναι!

Πολύ λόξιγγα και η δικιά μου ρε συ, 2-3 φορές τη μέρα την πιάνει!

Κι εμένα την νευριάζει μου φαίνεται και αρχίζει τις κλωτσιές!!

Πολύ γέλιο!


RJbwp3.png

bAW5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου, Σοφία μου!

Μεσα στη χαρα του το αγορακι σου,ε; Με τους παππουδες χαμος, φανταζομαι!! Τα εχουν πολλη αδυναμια τα εγγονακια!!! :P Ποιος τη χαρη του οντως! Θα τσιμπησε και τα δωρακια του...μια χαρα! :lol::lol::lol:

Ναι, ετσι γραφει, στο site της κλινικης, οτι εχει ιντερνετ το καθε κρεβατι και οντως οταν ειχαμε παει και ειδαμε φευγαλεα τα δωματια εχει οθονες με βραχιονα που τις τραβας οταν θες, τις φερνεις μπροστα σου και σερφαρεις! Εννοειται οτι θα μπω να σας τα πω! Δεν θα σας ξεχασω οσο και να μου παρει τα μυαλα η μπουμπου! Θα επικοινωνω οσο περισσοτερο μπορω! :lol::lol::lol:

Οσο για το λοξυγγα διαβασα στο ιντερνετ οτι ειναι τελειως φυσιολογικο και μαλιστα δειγμα καλης υγειας του εμβρυου! Κανει καλο στα πνευμονια! Οποτε μην ανησυχεις! και 2 και 3 και 4 φορες την ημερα ειναι φυιολογικο! Αλλα εχουν πλακα που ενοχλουνται και κλωτσανε εντονα οταν τα πιανει λοξυγγας!


ZCE2p3.png

vSQmp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μανούλες και χρόνια πολλά!!!:D

Ωραία μέρα σήμερα και είχαμ πάρει τους δρόμους πάλι, φάγαμε μπακαλιαράκι με τη σκορδαλιά του σε ένα ταβερνάκι παραθαλάσσιο, ήπιαμε και το καφεδάκι μας και μετά πήγαμε την μανούλα μου στο καράβι και έφυγε:-(:-(Ωραία ήταν μια βδομάδα που την είχα για παρέα, κάναμε και τις δουλίτσες μας, κάναμε και τις βολτες μας...αχ, να την είχα πιό κοντά μου...

ας μη μελαγχολώ όμως...σήμερα ο αντρούλης μου ήρθε με μια υπέροχη ανθοδέσμη και μια τεράστια τούρτα-παραγγελία ροζ καρδούλα με γαλάζιες πεταλουδίτσες επάνω και μια ρομαντική καρτούλα για την γιορτή μου...συγκινήθηκα και πλάνταξα στο κλάμα...πολλές οι ορμόνες βλέπετε;););)

Από ότι κατάλαβα όλες γεννάτε νωρίτερα από μένα ε???μη με ξεχάσετε...θα περιμένω με αγωνία τις περιγραφές σας πριν μπω στο μαιευτήριο:lol::lol::lol:

αχ, κορίτσια με πιάνει ανυπομονησία....αλήθεια εσείς θα κάνετε βιοφυσικό προφιλ???το λεγόμενο non stress???εμείς το προγραμματίσαμε για 18 Απριλίου..


HDfQp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μανούλες και χρόνια πολλά!!!:D

Ωραία μέρα σήμερα και είχαμ πάρει τους δρόμους πάλι, φάγαμε μπακαλιαράκι με τη σκορδαλιά του σε ένα ταβερνάκι παραθαλάσσιο, ήπιαμε και το καφεδάκι μας και μετά πήγαμε την μανούλα μου στο καράβι και έφυγε:-(:-(Ωραία ήταν μια βδομάδα που την είχα για παρέα, κάναμε και τις δουλίτσες μας, κάναμε και τις βολτες μας...αχ, να την είχα πιό κοντά μου...

ας μη μελαγχολώ όμως...σήμερα ο αντρούλης μου ήρθε με μια υπέροχη ανθοδέσμη και μια τεράστια τούρτα-παραγγελία ροζ καρδούλα με γαλάζιες πεταλουδίτσες επάνω και μια ρομαντική καρτούλα για την γιορτή μου...συγκινήθηκα και πλάνταξα στο κλάμα...πολλές οι ορμόνες βλέπετε;););)

Από ότι κατάλαβα όλες γεννάτε νωρίτερα από μένα ε???μη με ξεχάσετε...θα περιμένω με αγωνία τις περιγραφές σας πριν μπω στο μαιευτήριο:lol::lol::lol:

αχ, κορίτσια με πιάνει ανυπομονησία....αλήθεια εσείς θα κάνετε βιοφυσικό προφιλ???το λεγόμενο non stress???εμείς το προγραμματίσαμε για 18 Απριλίου..

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ κι απο εδω Λιακι μου!! Να εισαι καλα ζουζουνιτσα! Τι γλυκος ο αντρούής σου μωρε! Τουρτα,ε;; Μιαμ μιαμ! Την τσακισατε;;;; :lol::lol::lol:

Έφυγε η μανούλα...χμμ... :( Τώρα πότε αναμένεται να ερθει; Όταν πιασουν οι πονοι; Θα εισαι και στην κουνιαδα σου για αυτο... :rolleyes: Κι εγω θα την ηθελα πιο κοντα δεν το συζητω!! :( Τι να κανουμε.... Εμενα θα ερθει κατα τις 26-27 Απριλη και θα μεινει!!!

Οχι, τι να σε ξεχασουμε! Η καθε μια που θα γενναει θα εχει μετα το νου της στις επομενες φανταζομαι! Δεν κοιταμε μονο τον εαυτο μας! :rolleyes::rolleyes: Τι ειναι καλε το non stress???? Πρώτη φορα το ακουω; Ειναι και για οσες κανουν καισαρικη;


ZCE2p3.png

vSQmp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...