Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 17 minutes ago, Blue Velvet said:

      Βγήκε η αμη και είναι στα πατώματα..2,40pmol/L..πως γίνεται μέσα σε 2,5 χρόνια να έπεσε από το 9 στο 2,40? Δεν ξέρω αν αξίζει να κάνω διέγερση..από βδομάδα θα κλείσω ραντεβού με το γιατρό να δούμε πως θα πορευτούμε..πάντως το ένα εμβρυακι που μου έμεινε,φοβάμαι να το βάλω,για κάποιο λόγο πιστεύω πως δεν θα πιάσει,οπότε προτιμώ να κάνω πρώτα ωοληψια-ες..Ήδη με τον άντρα μου κάνουμε εξετάσεις και μαζεύουμε τα δικαιολογητικα..Μεγάλο χαστούκι η ΑΜΗ,ειλικρινά τόσο χαμηλή δεν την περίμενα με τπτ...

      Και εγώ έτσι είχα πέσει τα πατώματα … χωρίς να δω τους υπόλοιπους παράγοντες όπως σου αναφερει η λινα… και τα πηγα  πολύ καλα στην ωοληψια  … δεν γνωρίζω πως θα εξελιχθούν τα πράγματα για μένα όμως έχω στην κατάψυξη καποιες βλαστοκυστες και αυτό με παρηγορεί έστω και σε ένα βαθμό να μην νιώθω τόσο μεγάλη ανασφάλεια καθώς δυστυχώς δεν έχω ακόμα παιδάκι !!!! Ποτέ μην εγκαταλείπεις και όσο και να μην είναι εφικτό μην αφήνεις τον φόβο κ την στεναχώρια να σε καταλάβουν … 

Cafe για μαμάδες Μαίου 2012!!!


ksdesign

Recommended Posts

Γεια σας, κοριτσάκια μου! :P

Καλά είστε από ό, τι διαβάζω και χαίρομαι!!! :D

Κατερινάκι μεγάλωσε και ο δικός σου ο μπεμπίνος!! Κοντεύει τα 2 κιλά!!! Μπράβο, μπραβο!!! Όσο για την καμπύλη τι έχεις σκοπό να κάνεις; Θα αποφεύγεις αυτά που σου είπε; Εγώ τρώω απ'όλα γιατί μετρώντας το σακχαρο διαφορες ώρες μέσα στη μέρα και τρώγοντας κανονικά, δεν ξεπέρασε ποτέ το επιτρεπόμενο όριο που μου είχε πει η ενδοκρινολόγος δηλ. το 130. Τώρα με τη γλυκόζη της καμπύλης δεν ξέρω τι γινόταν.... :cool: (Τώρα που γράφω και εδώ και μισή ώρα με έχει τσακίσει στην κλωτσιά η μπουμπού!!! :shock: ) Κι εγώ κάθε 15 μέρες πηγαίνω από τότε που μπήκα στον όγδοο και την επόμενη φορά που θα πάω (Μ. Τρίτη) θα με εξετάσει είπε και από κάτω να δει τον τράχηλο... Ελπίζω να μη με σακατέψει και να μην έχω τίποτα αίματα μετά κααι χεστώ επάνω μου! :shock:

Τη μοκέτα την έστρωσα ήδη χθες αλλά έτσι κι αλλιώς δε θα την έχω εκεί μέχρι το Σεπτέμβρη. Θα μεταφέρω το λίκνο στο υπνοδωμάτιό μας και στο δικό της για κανένα άλλαγμα θα την πηγαίνω και πάλι όχι πάντα. Οπότε δε νομίζω να έχει θέμα με σκόνες κ τέτοια. Άσε που με το μωρό θα σκουπίζουμε - σφουγγαρίζουμε ακόμη πιο συχνά... :rolleyes:

Τι πλάκα που ο δικός σου περιμένει δώρο από το μπέπμη που έρχεται!!! χιχιχι :) Αφασία είναι τα μικρά!!! Όλα τα χάφτουν, τι γέλιο!!! Κι εμείς θα τη δουλέυουμε στανταρ για να γελάμε.... χεχεχε :tongue:

Λία μου, κι εγώ συμφωνώ με την Κατερίνα, να πεις του γιατρού σου να σε βλέπει πιο συχνά από τώρα κααι στο εξής.... Πότε έρχεσαι Αθήνα;

Και τα δικά μας αυτοκόλλητα έπεφταν με το που τα κόλλησα, αλλά έβαλα χαρτοταινία και δεν ξανακουνήθηκαν. Είναι αρκετά γερή.

Στις φωτογραφίες του δωματίου δε φαίνεται η κουρτινούλα μας που είναι ροζ με νεραιδούλες... Ένα άσπρο πράγμα φαίνεται από το φως... :confused:

Ναι, καλέ σιγά μην του φανεί μικρό το δωμάτιο! Πολύ που κάθονται εκεί... Όπου είσαι εσύ έρχονται σαν ουρίτσα και αυτά... :tongue: Άσε που κι εμείς θα τα θέλουμε κοντά για βλέπουμε τι κάνουν....


ZCE2p3.png

vSQmp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλησπέρα κοριτσάκια!

Πώς είστε, φουσκώνετε?

Πωπω με έχει πιάσει μια πείνα άλλο πράμα, όλο τρώω και δεν ξέρω που θα φτάσω, 14 κιλάκια έχω τσιμπήσει! Η πλάκα είναι που διαβάζω στο ημερολόγιο, τα ίδια είχα πάρει και στο Γιάννη την ίδια εβδομάδα!

Κατά τ' άλλα καλά, κάτι καούρες κι εγώ τις έχω συχνά πυκνά Κατερινάκι, καμιά φορά και πρωί πρωί που μόλις έχω φάει το πρωινό μου!

Μπράβο στο αγόρι σας, μεγαλώνει σούπερ!

Μπαίνεις στον 8ο ε, εγώ μπαίνω στον 9ο αύριο!

Βρήκα το γιατρό που λέγαμε στο νοσοκομείο, που είναι και γνωστός σας, θα με αναλάβει είπε ο.κ, έχει βέβαια πολλές κοπέλες και είναι λίγο πελαγωμένος, ευτυχώς πήγαμε μιλημένοι από γνωστό.

Ελενίτσα πολύ όμορφο το δωματιάκι της μπουμπούς σας, και τα αυτοκόλλητα και το λίκνο, μικρό και ζεστούλι, ότι πρέπει θα είναι για την αρχή που είναι τόσο μικρούλια! Με το καλό να τα χαρεί η μπέμπας σας!

Λιάκι μια χαρά είναι ο μπεμπούλης σας βρε!

Πιστεύω όταν μπεις στο μήνα σου να σε βλέπει κάθε βδομάδα αφού θα είστε και Αθήνα τότε, κι εγώ τον 8ο μια φορά πήγα για υπέρηχο καλέ, από δω και μπρος όμως μου είπε κάθε εβδομάδα να με βλέπει!


RJbwp3.png

bAW5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερούδια σε όλες!!!!!!!!

Ελένη (με το ζάχαρο της καμπύλης) έχω σκοπό να κόψω τα περιτά κάτι σοκολατίτσες που μου έφερνε κάθε τρεις και λίγο ο άντρας μου, καθώς επίσης ήδη έκοψα και τα πολλα μακαρόνια ρύζια που έκανα μέσα στην εβδομάδα.....αλλά ότι θα κάνω και δίαιτα - δίαιτα στο τώρα, δεν το βλέπω...

Γιατί χρειάζεται να δει τον τράχηλο? αφού πάς προγραμματισμένη για καισαρική, τι νόημα έχει? Εγώ στον Χρήστο, δεν χρειάστηκε ποτέ να με δεί από κάτω...(την γλίτωσα...)

Κορίτσια από χθες το μεσημέρι που πήγα να πάρω τον Χρήστο από τον παιδικό, τα "έχω κάνει πάνω μου"...ένας συμμαθητής μας, που η μαμά του είναι κι αυτή στον 8ο τώρα, και μιλούσαμε πολλές φορές όταν συναντιόμασταν, (μου είπαν οι δασκάλες του δικού μου) ότι άρχισε να χάνει αμνιακό υγρό από τον σάκο, και τώρα την έχουν στο Βενιζέλειο νοσοκομείο στο Ηράκλειο....για να δουν αν καταφέρουν να το κρατήσουν ακόμη στην κοιλίτσα της....αν συνεχίσει να χάνει υγρά θα πρέπει να της το πάρουν, και είναι ζόρικος μήνας ο 8ος...και όλα αυτά γιατί ακόμα δούλευε, και σήκωνε και τον ζουζούνο της... Τώρα μ' εχει πιάσει κι εμένα μια ανασφάλεια...άστα να πάνε...γιατί κι εγώ, όσο και να αποφεύγω να τον σηκώνω, όλο και μου λέει αγκαλίτσα, και δεν μπορώ πάντα να το αποφύγω...τι να πω...τουλάχιστον να ευχηθούμε να πάει καλά η κοπέλα και το μωράκι της....κι εμείς, να προσέχουμε όσο μπορούμε τουλάχιστον!!!!!!!!!!!!!

Σοφία, έχεις δηλαδή την ίδια εγκυμοσύνη που είχες και στον Γιάννη ε? Μπράβο πολύ χαίρομαι που θα σας αναλάβει ο Τάκης, είναι πολύ καλός απ' ότι ακούω, αλλά και σαν άνθρωπος που τον ξέρω καλύτερα, είναι φοβερός...Σοφία, σου έχει κανονίσει το ραντεβού της καισαρικής? Πότε με το καλό?

Πολλά φιλάκια - φιλάκια!!!!!!!!!!


an1cF250g410000NDN2fDkyMjQwMGRhfFhyaXN0YWtvIG1vdSwgc1wnYWdhcHcgcG9seSEhISE.gif

an1cMeS0g410000MDAwNzM4OGR8Mzk5MTQzMjJqZGF8TWlrcm91bGkgbW91LCBzXCdhZ2FwdyEhISA.gif

glitterfy3041429T805B81.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, κοπελούδες!!! :P

Απαπα, μουντάδα σήμερις.... Ελπίζω να μην είναι όλη μέρα έτσι! :(

Κατερινάκι μου, δεν ξέρω γιατί θα με δει από κάτω... Νομίζω όμως για να σιγουρέψει (όσο γίνεται) ότι δεν θα συμβεί κάτι πρόωρο και γενικά για να δει την κατάσταση. Τι γίνεται εκεί κάτω. Θα τον ρωτήσω όταν πάω πάντως και θα προσπαθήσω να το αποφύγω αν γίνεται... :confused: Πιο πολύ γιατί φοβάμαι το μετά, μην έχω αιμορραγία και τρέχω! :shock:

Πρόσεχε με τα σηκώματα του Χρηστάκη!! Κ εγώ τρόμαξα με την περίπτωση της κοπέλας αν και όλα θα πάνε καλά ακόμη κι αν χρειαστεί να της το πάρουν στον όγδοο. Θα μπει θερμοκοιτίδα κάποιες μέρες, αλλά από αυτά που ακούω δεν διατρέχει σοβαρό κίνδυνο. Μια γνωστή μας γέννησε στον όγδοο πριν κανένα μήνα και κάτι και μάλιστα διδυμα απο εξωσωματική και αυτο γιατι ειχε απο τα φαρμακα φοβερη φαγουρα λογω δυσλειτουργιας του συκωτιου... Άσχετο αυτο, το θέμα ειναι οτι αν και διδυμα δεν κινδυνεψαν. Πλεον τα μωρακια μας ειναι σχεδον έτοιμα... ;) Βεβαια πρεπει να προσεχουμε γιατι καλο ειναι να αποφυγουμε κατι τετοιο...


ZCE2p3.png

vSQmp3.png

Link to comment
Share on other sites

.........καλά κορίτσια, μου έχει μπει να πάω στο τζάμπο, σήμερα που είμαι λίγο χαλαρή από ραντεβού...και δεν κρατιέμαι....δεν μπορώ να κάνω δουλειά.........θέλω να πάω να δώ όλα αυτά τα ζουζουνιάρικα που κυκλοφορούν.............

Το πρωί ο Χρήστος δεν ερχόταν να τον αλλάξω για να πάμε παιδικό...και μόλις του είπα ότι θα πάω να του πάρω δώρα από το τζάμπο ήρθε σφαίρα...ο άντρας μου που τον άκουσε μου λέει..."συμφεροντολόγος, σαν κι εσένα...κοίτα ένα παιδί!!!"

Φιλάκια!!!!!!!!!


an1cF250g410000NDN2fDkyMjQwMGRhfFhyaXN0YWtvIG1vdSwgc1wnYWdhcHcgcG9seSEhISE.gif

an1cMeS0g410000MDAwNzM4OGR8Mzk5MTQzMjJqZGF8TWlrcm91bGkgbW91LCBzXCdhZ2FwdyEhISA.gif

glitterfy3041429T805B81.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλό μεσημέρι κοριτσάκια!

Κατερινάκι ξέχασα να σου ευχηθώ για την ανηψούλα την πρωταπριλιάτικη!

Να σας ζήσει η μπουμπού!!

Ναι φαίνεται πολύ καλός ο γιατρός, για να δούμε όμως μη μου τύχει πάλι να γεννήσω βράδυ, εκεί λίγο φοβάμαι μήπως δεν έρθει, ξέρεις εδώ στο νοσοκομείο δε μπορεί να σου εγγυηθεί ο γιατρός 100% πως θα έρθει εκτός αν είναι πια πολύ δικός σου. Φυσιολογικά πάω Κατερίνα μου εκτός απροόπτου φυσικά, και το Γιάννη φυσιολογικά τον έκανα. Μέχρι 6 Μαϊου μου είναι η ΠΗΤ μου περιμένω.

Πιστεύω θα έτυχε μωρέ στην κοπέλα που μπήκε νοσοκομείο λόγω του αμνιακού υγρού, και άλλες φορές τυχαίνει χωρίς να κουράζεσαι αναγκαστικά ή να δουλεύεις, το έχω ξανακούσει. Κι εγώ τον σηκώνω μια δυο φορές τη μέρα, αφού μου φωνάζει "μανούλα πάρε με" όταν νυστάζει, τι να κάνω?

Νιώθω μετά λίγο τύψεις για τη μπεμπούλα αλλά..

Κι ο δικός μου τα ίδια, δεν κάθεται να ντυθεί με τίποτα, αν του πεις όμως άντε γρήγορα ντύσου να πάμε βόλτα σου έχει φέρει παπούτσια, ζακέτα στο λεπτό και περιμένει στην πόρτα!

Ελενίτσα νωρίς λίγο μου φαίνεται κι εμένα να σε κοιτάξει από κάτω, νομίζω όταν μπαίνεις στο μήνα σου συνήθως σε βλέπουν, κάτι θα θέλει να δει όμως γι' αυτό θα στο είπε.


RJbwp3.png

bAW5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από Σύρο!!!

Κατερινιώ καλά ψώνια στο Τζάμπο!!!και εγώ τώρα που θα έρθω Αθήνα θα πάω να ψωνίσω δώρο για τα γεννέθλια της βαπτιστήρας μου και φοβάμαι ότι θα πάρω και ένα σωρό πραγματάκια για τον μπεμπούλη μου, πως να αντισταθώ???

Σοφία, δεν πιστεύω να μην έρθει ο γιατρός σου αν τύχει και γεννήσεις βράδυ???ας ξυπνήσει ο χριστιανός, τι να κάνουμε δε γίνονται όλα με πρόγραμμα!!!

Ελένη,να μας πεις πως ήταν η αποκάτω εξέταση, γιατί και εγώ τρέμω την στιγμή που θα ασχοληθεί ο γιατρός με την περιοχή...μια χαρά περνούσαμε μέχρι τώρα που μας έβλεπε μόνο την κοιλιά...αχ, να δω τι θα κάνω όταν είναι να γεννήσω:shock::shock::shock:τρομάρα μου...!!!


HDfQp3.png
Link to comment
Share on other sites

p4040003.th.jpg

Κοριτσάκια έβαλα κάποιες φωτό από τις μπομπο που έφτιαξα για το νοσοκομείο και τη μαμά μαζί με το Γιαννιώ!

Έχει κι άλλες μέσα από πιο παλιά, είμαι καιρό στο φόρουμ και μιλάω με τα κορίτσια στο Αύγουστος 2009 και έχω ανεβάσει μπόλικες!


RJbwp3.png

bAW5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Σοφία καλησπέρα!

καλέ τι ομορφιές είναι αυτές?

και εσύ και ο γιός και η κοιλίτσα είσαστε κουκλάκια!!!!:D:D:D

πολύ όμορφη οικογένεια!να τους χαίρεσαι και με το καλό η μπουμπούκα!

τα κουφετάκια φανταστικά!καλοφάγωτα, μακάρι να είχα όρεξη να φτιάξω και εγώ κάτι όμορφο:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

επίσης το σπίτι σας, από ότι κατάλαβα είναι ολοκαίνουριο...του κουτιού που λέμε!

πανέμορφο είναι, να το χαρείτε και να ζήσετε υπέροχες οικογενειακές στιγμές!!!


HDfQp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, κουκλίτσες!! :P:p:p

Σοφάκι μου!!! Τέλειες όλες οι φωτογραφίες σου!!!!!!!!! Από πού να αρχίσω δεν ξέρω πραγματικά!!!! Ξεκινάω από εσένα.... Είσαι πολύ όμορφη κοπέλα και τώρα που είσαι εγκυούλα είσαι μια γλύκα!! Φτου φτου φτου σκόρδα!!! :D Ομοίως και ο γιόκας σου!!! Καλέ, τι κούκλος!!!!!! Πωπωπω!!! Και εσύ και η Κατερίνα έχετε πανέμορφα αγοράκια!! Και ξανά φτου φτου!!! Πραγματικά δεν ξέρω ποιον γαμπρό να διαλέξω για την κορούλα μου! χιχιχι :tongue: Αααα... Θα ρίξω κλήρο!! :tongue: Πάντως δύσκολο τα αγοράκια να είναι τόσο όμορφα!! Από αυτά που έχω δει δηλαδή.... ( Λιάκι, σου εύχομαι ο μπεμπίνος σου να είναι έτσι γλύκας και θα είναι αφού σου μοιάζει!! :-P ) Πάω στο σπίτι σας τώρα.... ΥΠΕΡΟΧΟ!!! Και πολυ συγκινητικό που φαίνεται από τα θεμέλια και σιγά σιγά γίνεται σκέτο παλατακι!! Να είστε γεροί να το χαρείτε!!! Κι εμείς αυτό ακριβώς ονειρευόμασταν 1 με 1,5 χρόνο πριν... Να πιάσει ο αντρας μου τοποθετηση Θεσσαλονίκη, να πάρουμε δάνειο και να χτίσουμε ένα σπίτι στο χωριό μου (λίγο έξω από την πόλη) σαν το δικό σας! Έτσι το φανταζόμασταν..... Αλλά ούτε τοποθέτηση έπιασε Σαλόνικα ο αντρας μου τελικά, ούτε δάνειο μπορούμε πλεόν να πάρουμε σε καμία περίπτωση εκεί που τους πήγαν τους μισθούς μας και δυστυχώς έπεται συνέχεια... :cry: Χαίρομαι πολύ όμως για σας που προλάβατε και τα καταφέρατε!!! :D Κουκλίστικο.... και τι λείπει από εκεί μέσα;; Μια ακόμη κουκλίτσα, η ζουζουνίτσα σου που εεεερχεται! χιχιχι

Λία μου, θα σας έχω την Μ. Τρίτη νεότερα για την "αποκάτω" εξέταση... :? Θα τον ρωτήσω αν μπορώ να την αποφύγω, αλλά για να είπε οτι θέλει να με δει κάποιο λόγο θα έχει. Άλλωστε δεν είναι από τους γιατρούς που σε "σκαλίζουν" από κάτω απερίσκεπτα γιατί από την πολλή αρχή ακόμη της εγκυμοσύνης πρώτα με εξέταζε από την κοιλιά και αν δεν έβλεπε όσα ήθελε τότε έβαζε το μαρκούτσι από κάτω. Όσο μπορεί δηλαδή το αποφεύγει...:rolleyes: Εσύ πότε έρχεσαι Αθήνα για μόνιμα; Τι γίνεται με τις απεργίες ναυτεργατών;

Κατερινάκι, πήγες τζάμπο;; Τι καλό ψώνισες;;;


ZCE2p3.png

vSQmp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Σας ευχαριστώ κορίτσια!

Για τα καλά σας λόγια, και για το αντράκι μου και για τις ευχές για το σπίτι, τη μπουμπούκα, για όλα!

Ελενίτσα εύχομαι κάποια στιγμή να αποκτήσετε το σπίτι που ονειρεύεστε κι εσείς, δε μπορεί κάποια στιγμή θα φτιάξουν πάλι τα οικονομικά μας, τι στο καλό!

Μη νομίζεις, κι εμείς όπως όπως μπήκαμε, έξω δεν έχει τελείωσει ακόμα, θέλει ακόμα πολύ δουλειά και δε μιλάω για γκαζόν και ψησταριές αλλά για άλλα βασικά αλλά σιγά σιγά θα τα φτιάξουμε όλα, καλά να είμαστε μόνο!

Φτάνει που είναι δικό μας!

Σας αρέσουν και οι μπομπό?

Καλά εδώ έχουμε πολύ κόσμο στο επισκεπτήριο και θα ξοδευτούν όλες, και όσοι δεν έρχονται σπίτι ποτέ να φανταστείς, στο νοσοκομείο έρχονται να πουν τα καλορίζικα, στο Γιάννη είχα μία βραδυά θυμάμαι, κάπου 15 άτομα μαζεμένα, άλλοι ήταν μέσα, άλλοι στο διάδρομο, άλλοι στο μπαλκόνι, δεν είναι και πολύ καλό βέβαια για το μωρό αλλά σου λέω δεν μπορείς να το αποφύγεις εύκολα!

Εγώ αύριο πάω νοσοκομείο το πρωί, δεν ξέρω αν μου κάνουν υπέρηχο όμως, νομίζω θα κάνω το καρδιοτοκογράφημα.

Και μετά τζάμπο κι εμείς για ψώνια.


RJbwp3.png

bAW5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ κορίτσια!

Για τα καλά σας λόγια, και για το αντράκι μου και για τις ευχές για το σπίτι, τη μπουμπούκα, για όλα!

Ελενίτσα εύχομαι κάποια στιγμή να αποκτήσετε το σπίτι που ονειρεύεστε κι εσείς, δε μπορεί κάποια στιγμή θα φτιάξουν πάλι τα οικονομικά μας, τι στο καλό!

Μη νομίζεις, κι εμείς όπως όπως μπήκαμε, έξω δεν έχει τελείωσει ακόμα, θέλει ακόμα πολύ δουλειά και δε μιλάω για γκαζόν και ψησταριές αλλά για άλλα βασικά αλλά σιγά σιγά θα τα φτιάξουμε όλα, καλά να είμαστε μόνο!

Φτάνει που είναι δικό μας!

Σας αρέσουν και οι μπομπό?

Καλά εδώ έχουμε πολύ κόσμο στο επισκεπτήριο και θα ξοδευτούν όλες, και όσοι δεν έρχονται σπίτι ποτέ να φανταστείς, στο νοσοκομείο έρχονται να πουν τα καλορίζικα, στο Γιάννη είχα μία βραδυά θυμάμαι, κάπου 15 άτομα μαζεμένα, άλλοι ήταν μέσα, άλλοι στο διάδρομο, άλλοι στο μπαλκόνι, δεν είναι και πολύ καλό βέβαια για το μωρό αλλά σου λέω δεν μπορείς να το αποφύγεις εύκολα!

Εγώ αύριο πάω νοσοκομείο το πρωί, δεν ξέρω αν μου κάνουν υπέρηχο όμως, νομίζω θα κάνω το καρδιοτοκογράφημα.

Και μετά τζάμπο κι εμείς για ψώνια.

Ξέχασα καλέ να σου πω και για τις μπομπονιέρες!! Πολύ ωραιες!!! Ροζούλες και γλυκούλες... :P Και αφού έχεις τόσο κόσμο σίγουρα θα ξοδευτούν και θα αρέσουν! Και δύσκολες φαίνονται... Πώς τις έκανες;;;; Μπράβοο! Εμείς εδώ αντιθέτως μόνο τους γονεις μας και 1 φιλικό ζευγαρι και αν μπορεσει θα ερθει και η Λια μας! :rolleyes: Καλυτερα ομως γιατι θα έχω το μωρο συνεχεια μαζι και δε θελω τοσο κοσμο!

Όσο για μας και το θέμα σπιτιού το αποκλείω σχεδόν να μπορέσουμε να χτίσουμε δικό μας! Σιγά να μη φτιάξουν τα πράγματα και γίνουν όπως πριν... :mad: Δε βαριεσαι... υγεια να έχουμε! :cool:


ZCE2p3.png

vSQmp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μπα δεν ήταν δύσκολες, σε μια μέρα τις έκανα, βρήκα σε ένα μαγαζί με μπομπο αυτό το σχέδιο και μου άρεσε, παρήγγειλα τα υλικά και μου έδειξε η κοπέλα εκεί πώς να τις δέσω, είχα και οδηγίες δηλαδή, μια χαρά!

Ναι για το μωρό δεν είναι ότι καλύτερο τόσος κόσμος αλλά εδώ είναι σαν δεδομένο ότι θα έρθουν να σε δουν πάρα πολύ συγγενείς και φίλοι, δεν ξέρω πώς έχει επικρατήσει αυτό το έθιμο, όπως και όλα τα υπόλοιπα μάλλον στην Κρήτη!


RJbwp3.png

bAW5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας.... :-P

Τι μου κάνετε κοριτσάκια μου; Καλό υπόλοιπο Σκ να έχουμε!

Εμείς είμαστε καλά...δόξα τον καλό Θεούλη! Την Μ. Τρίτη στις 5μιση έχουμε με το καλό γιατρό να δούμε τι κάνει η μαιμουδίτσα μας! Και λέω μαιμουδίτσα όχι τυχαία.... :tongue: Τις τελευταίες 2 μέρες ολόκληρες κάνει λες και πηδάει από κλαδί σε κλαδί! Όσο είμαι ξύπνια είναι και αυτή και κάνει διάφορα.... Το βράδυ ησυχάζει, δεν την καταλαβαίνω, δεν με ξυπνάει, αλλά μόλις σηκωθώ αρχίζει σιγά σιγά και σταματάει σχεδόν όταν νυχτώσει και κοιμηθώ! Ελάχιστα μέσα στη μέρα να κοιμάται από ό,τι καταλαβαίνω.... :shock: Καλέ, μωράκι είναι! Πώς θα μεγαλώσει αν κοιμάται τόσο λίγο;;;;;; :shock::shock::shock: Αφού να φανταστείτε ότι προχθές ανησύχησα γιατί όλο το απόγευμα μου έκανε κατά διαστήματα αυτά τα σφιξίματα από τη μια πλευρά που σας είχα ξαναπεί σαν να τεντώνεται.. Από τη μια πλευρά σφίγγει και κάνει βουνό η κοιλιά και από την άλλη τέρμα στο πλάι πιάνω γόνατο ή πατούσα ταυτόχρονα....:tongue: Ανησυχησα ομως μην ειναι συσπασεις της μητρας και δεν παιρνω χαμπαρι και χθες το πρωι ρωτησα το γιατρό και μου είπε αφού είναι από τη μία πλευρά και κραταει μονο 3-4 '' όπως του είπα, είναι μεν η μητρα αλλα επειδη κουνιεται το μωρο εκεινη σφίγγει. Δεν είναι οι ανησυχητικες συσπάσεις γιατί εκείνες είναι σε όλη την κοιλιά και κρατάνε 10-15 '' και πονάς και αρκετά. Μου είπε όμως να πάρω μαγνήσιο το οποίο βοηθάει στο να είναι η μήτρα πιο χαλαρή και να μη με σφίγγει έτσι καθαρά για μένα να μη με ενοχλεί. Σαν βιταμίνες είναι κάπως και στο εξωτερικό από ό,τι διάβασα το δίνουν από την αρχή μαζί με το σίδηρο και το φυλλικό οξύ. :rolleyes: Θα παίρνω 2 τη μέρα. Για να δούμε σήμερα πώς θα είναι η μπουμπού. Ελπίζω να μη την ζορίζει κάτι και είναι έτσι ανήσυχη... :?

Πήρα και τις εξετάσεις αίματος και ο αιματοκρίτης από 31.2 που ήταν πήγε 33.7! Γιούπι! Για εμένα κατόρθωμα ήταν!! ;) Πάλι καλά!

Λία μου, να μην ξεχάσω να σου πω για τις κλινικές! Ο γιατρός μου μού είπε ότι το ΡΕΑ δεν έχει μπει ακομη στον ΕΟΠΥΥ, ενώ το Λητώ μπήκε από 30 Μαρτίου... Αυτό σημαίνει ότι το επίδομα τοκετού που δικαιούμαστε κάπου κοντά στα 1000 ήταν, το ΡΕΑ δεν σου το αφαιρεί από το ποσό, πληρώνεις δηλαδή κανονικά εσύ την κλινική και έχεις να παίρνεις τα λεφτά σου από το δημόσιο... Πήρα τηλ και μου το διευκρίνισαν. Καλά κρασιά δηλαδή!!! Και ΑΝ το δίνουν στο εξής!! Ενώ στο Λητώ σου το αφαιρεί από το ποσό που θα πληρώσεις στην κλινική και ξεμπερδεύεις! Λογικά αυτό σημαίνει και αύριο θα πάρω τηλ να το σιγουρέψω... Απλά ίσως να μην είναι 1000, αλλά να είναι καμιά 800. Αποκλείεται λιγότερο... Αν ισχύει αυτό εγώ εννοείται ότι αλλάζω πλεύση και θα πάω στο Λητώ αν και δεν μας πολυ βολεύει εκεί που είναι.... :rolleyes: Αυτό όμως έρχεται δεύτερο! Δε με χάλασε να δώσω 800 - 900 λιγότερο! :shock: Ψάξτο κι εσύ!


ZCE2p3.png

vSQmp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα!

μα τι μέρες είναι αυτές καλοκαιρινές!!!χθες πήγαμε με τον καλό μου σε μια παραλία, απλώσαμε τις πετσετούλες μας κάτω από ένα δέντρο και ακούγαμε το κυματάκι χλαπα-χλούπα...τι ηρεμία ήταν αυτή...!!!

από εξάψεις πως τα πάτε? εγώ φουλ....αλλάζω 3- 4 φορές την ημέρα εσώρουχα-ειδικά αν βγω έξω- γιατί ιδρώνω πάρα πολύκαι γίνονται μούσκεμα..και στο σπίτι εκεί που κάθομαι φουντώνω και πλακώνομαι στα κρυα νερά...ευτυχώς κοντέυουμε και δεν θα φάμε όλο το καλοκαίρι έτσι:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Ελενάκι μου, καλά κάνεις και το αναφέρεις αυτό για τα μαιευτήρια και τον ΕΟΠΠΥ αλλά το δικό μας ταμείο επίσης δεν έχει μπει στον ΕΟΠΠΥ οπότε όπου και να πάω θα πληρώσω κανονικά..άρα συνεχίζω στη ΡΕΑ κανονικά...

Εσύ δεν το συζητώ, καλά θα κάνεις γιατί έτσι πως είναι τα πράγματα το έχω πολύ αμφίβολο να πάρουμε ποτε το επίδομα...και όταν έρθει η ώρα να το πάρουμε (μετά από καμιά 10αριά χρόνια) με 800 ευρώ θα αγοράζεις μόνο τσίχλες:?:?:?

Κοριτσάκια τι θα κάνετε το Πάσχα?????????

Εμείς εδώ, πρώτη φορά θα γιορτάσουμε μόνοι μας....

μου κακοφαίνεται πολύ γιατί πάντα πηγαίναμε ή στο πατρικό μου ή στου άντρα μου και μαζευόμασταν κόσμος και κοσμάκης...τώρα θα πάμε τα 2 μας κάπου έξω να φάμε γιατί δεν υπάρχει περίπτωση να κάτσω να μαγειρεύω για 2 άτομα...

Του χρόνου τουλάχιστον, θα είμαστε τρείς;););)


HDfQp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...