Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Neverstop είπε:

      Καλημέρα!! Το γάλα μου κατέβηκε αφού γέννησα και μετά από λίγες μέρες. 

      Σε ό, τι αφορά τα κιλά.. το τελευταίο δίμηνο πήρα σχεδόν δέκα κιλά,είχα μια απίστευτη όρεξη..τι ενάμισι κιλό ακούω??!!!!! μια χαρά είναι!!!

      βασικα ο άντρας μ μου είπε προχθές να κόψω τις σαβούρες γιατί ψιλό πήρα και λέω ρε λες να είναι πολύ;  (εγώ του εχω πει, όταν με δει και πάρω να μ το πει)  εγώ εχω όρεξη για fast food δε θέλω φαγητό 

Cafe για μαμάδες Μαίου 2012!!!


ksdesign

Recommended Posts

Εντάξει βρήκα αυτό που είχα ξαναφτιάξει την άλλη φορά με την φωτογραφία του μπεμπούλη...

http://imageshack.us/photo/my-images/836/p4010032.jpg/

είναι χθεσινές φωτογραφίες αλλά δεν φαίνεται καθαρά το μέγεθος της κοιλιάς...;););) τρικ του φωτογράφου;););)


HDfQp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Άχου τι καληηηηηηη!!!!!! Φτου φτου ζουζουνα μου!!! Εισαι μια γλυκα!! Πολύ ωραία και η δική σου κοιλιά! Εδώ πάντως τεράστια δε φαίνεται, είναι καλή επάνω στο σώμα σου! Έχεις ακόμη βέβαια καιρό και θα γίνει ακόμη πιο τούρλα! Μου ρίχνεις στο χαλαρό! χιχιχι :P Και το κρεβατάκι σας τέλειο!!!! :P :p :P:D


ZCE2p3.png

vSQmp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εντομεταξύ τώρα που είδα την κοιλιά σου... εμένα ο αφαλός μου δεν έχει πεταχτει όπως στις περισσότερες έγκυες, όπως και σε σένα!!! Καημό το έχω να βγει έξω!!!! Γιατί καλέ δε βγαίνει;;;; :shock:


ZCE2p3.png

vSQmp3.png

Link to comment
Share on other sites

Άχου τι καληηηηηηη!!!!!! Φτου φτου ζουζουνα μου!!! Εισαι μια γλυκα!! Πολύ ωραία και η δική σου κοιλιά! Εδώ πάντως τεράστια δε φαίνεται, είναι καλή επάνω στο σώμα σου! Έχεις ακόμη βέβαια καιρό και θα γίνει ακόμη πιο τούρλα! Μου ρίχνεις στο χαλαρό! χιχιχι :P Και το κρεβατάκι σας τέλειο!!!! :P :p :P:D

Άστα να πάνε, σου ρίχνω και σου παραρίχνω!!!!Να δω πόυ θα φτάσω!!!

από σήμερα είπα να αλλάξω τη διατροφή μου γιατί έχουν αρχίσει να με ταλαιπωρούν και οι καούρες...για να δούμε, δεν είμαι και της δίαιτας καθόλου όμως...

έχει πρηστεί και το πρόσωπό μου και είμαι σαν παιδούλα, με τα μαγουλάκια μου τα φουσκωτά:oops::oops::oops: αχ, γερά να είναι τα μωράκια μας και χαλάλι τους πάντως!!!εμείς κουτσά στραβά θα επανέλθουμε κάποια στιγμή...ελπίζω:rolleyes::rolleyes::rolleyes:


HDfQp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εντομεταξύ τώρα που είδα την κοιλιά σου... εμένα ο αφαλός μου δεν έχει πεταχτει όπως στις περισσότερες έγκυες, όπως και σε σένα!!! Καημό το έχω να βγει έξω!!!! Γιατί καλέ δε βγαίνει;;;; :shock:

Να δεις τι δούλεμα πέφτει κάθε μέρα από τον άντρα μου για τον αφαλόμου!

ότι μπλούζα και να βάλω φαίνεται!!!!:P:p:p

μια χαρούλα είσαι!!!


HDfQp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Να δεις τι δούλεμα πέφτει κάθε μέρα από τον άντρα μου για τον αφαλόμου!

ότι μπλούζα και να βάλω φαίνεται!!!!:P:p:p

μια χαρούλα είσαι!!!

Χιχιχιχι! Ειναι ωραιο ομως ρε συ! Σχεδον σε ολες συμβαινει!!! Ας φαίνεται, τι πειραζει...πλακα εχει!!! Κι εγω θελω!!! :cry:


ZCE2p3.png

vSQmp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κατερινάκι κι εσύ μικρή κοιλουμπίτσα,ε;;; Ειμαστε αναλαφρες!!! χιχιχι :tongue:

Τι έγινε με το γιατρο; Για μπες να μας πεις τα νεακια σου!!! Μεγάλωσε ο μπουμπουρίκος σου;;;; ;) Ειπατε τιποτα για ημερομηνια τοκετου;


ZCE2p3.png

vSQmp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ τι κοιλίτσες είναι αυτές?

Φτου σας κορίτσια!

Ελενίτσα κούκλα είσαι και σου πάει πολύ η κοιλίτσα!

Λιάκι κι εσύ το ίδιο κοριτσάκι! Και το δωματιάκι του μπέμπη πολύ όμορφο! Και η θέα στο νησί, η θάλασσα, όλα χάρμα!

Εμείς ρε Κατερινάκι πότε θα βγάλουμε φωτό τις κοιλίτσες!

Αχ παραμελημένα τα έχουμε αυτά τα νινάκια τα δεύτερα, όλο το λέω!

Στο Γιάννη κι εγώ έβγαζα πολλές φορές την κοιλιά μου φωτό να έχω να θυμάμαι μετά!

Αν βγάλω κι εγώ θα σας βάλω να μας δείτε!

Λιάκι αυτά τα κουφέτα πήρα με τις γεύσεις και μου έμειναν κάμποσα, τώρα πρέπει να τα φάω, μην τα αφήσω να χαλάσουν, χαχα!

Καλέ μην αγχωνεσαι για τους παλμούς, μια χαρά μου φαίνεται το νούμερο, νομίζω πως όταν πλησιάζει η γέννα μειώνονται κι αυτοί λιγάκι, δεν είναι όπως την αρχή. Θα σου έλεγε ο γιατρός εννοεόιται αν του φαινόταν κάτι παράξενο.

Κατερινάκι για τα κιλά του μικρού που με είχες ρωτήσει, στα 16 κοντά είναι τώρα, τρώει δε μπορώ να πω, τελαυταία δεν έχει πάρει και πολύ φαντάσου, έχει το νου του σα παιχνίδια και ξεχνάει το φαγητό αλλά δεν τον πιέζω γιατί είναι καλός στα κιλά του. Μια χαρά είναι και ο Χρηστάκης, κανονικός!


RJbwp3.png

bAW5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ τι κοιλίτσες είναι αυτές?

Φτου σας κορίτσια!

Ελενίτσα κούκλα είσαι και σου πάει πολύ η κοιλίτσα!

Λιάκι κι εσύ το ίδιο κοριτσάκι! Και το δωματιάκι του μπέμπη πολύ όμορφο! Και η θέα στο νησί, η θάλασσα, όλα χάρμα!

Εμείς ρε Κατερινάκι πότε θα βγάλουμε φωτό τις κοιλίτσες!

Αχ παραμελημένα τα έχουμε αυτά τα νινάκια τα δεύτερα, όλο το λέω!

Στο Γιάννη κι εγώ έβγαζα πολλές φορές την κοιλιά μου φωτό να έχω να θυμάμαι μετά!

Αν βγάλω κι εγώ θα σας βάλω να μας δείτε!

Λιάκι αυτά τα κουφέτα πήρα με τις γεύσεις και μου έμειναν κάμποσα, τώρα πρέπει να τα φάω, μην τα αφήσω να χαλάσουν, χαχα!

Καλέ μην αγχωνεσαι για τους παλμούς, μια χαρά μου φαίνεται το νούμερο, νομίζω πως όταν πλησιάζει η γέννα μειώνονται κι αυτοί λιγάκι, δεν είναι όπως την αρχή. Θα σου έλεγε ο γιατρός εννοεόιται αν του φαινόταν κάτι παράξενο.

Κατερινάκι για τα κιλά του μικρού που με είχες ρωτήσει, στα 16 κοντά είναι τώρα, τρώει δε μπορώ να πω, τελαυταία δεν έχει πάρει και πολύ φαντάσου, έχει το νου του σα παιχνίδια και ξεχνάει το φαγητό αλλά δεν τον πιέζω γιατί είναι καλός στα κιλά του. Μια χαρά είναι και ο Χρηστάκης, κανονικός!

Γεια σου, Σοφάκι!!! :P

Ευχαριστούμε πολύ για τα καλά σου λόγια!!! :oops: Περιμένουμε να δούμε κι εσάς με τις γλυκές κοιλίτσες σας!!! ;) Λογικό να παραμελείτε λιγάκι τα εντός κοιλίτσας μωράκια γιατί έχετε μέσα στο σπίτι τα ζουζούνια σας που μονοπωλούν το ενδιαφέρον και τη φροντίδα... Έτσι είναι.... Κι εμείς πρώτα ο Θεός όταν και αν φτάσουμε στο δεύτερο δε θα είμαστε έτσι. Τώρα όλη μέρα ασχολούμαστε με τις κοιλιές μας και τις κλωτσίτσες! χιχιχι :tongue: Δε θα ξαναέχουμε όμως αυτή την ευκαιρία... :rolleyes:

Αχ, αυτά τα κουφέτα Χατζηγιαννάκη.... Εντομεταξύ το εργοστάσιο τους ειναι πολύ κοντά στο σπίτι μας! Πουλάνε όμως μόνο χονδρική... :?


ZCE2p3.png

vSQmp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!!!!!!!

Σοφία ευχαριστούμε για τα καλά σου λόγια!!!

άντε βάλτε και εσείς κοιλίτσες να καμαρώσουμε!!!

Ελένη βάλε μας και το δωματιακι της μπουμπούς να δούμε και λίγο ροζάκι :P:p:p

πάντως εμένα η χονδρική του Χατζηγιαννάκη δε με χαλάει καθόλου...την καταφέρνω:rolleyes::rolleyes::rolleyes:μιαμ-μιαμ!


HDfQp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα!!!!!!!!!

Σοφία ευχαριστούμε για τα καλά σου λόγια!!!

άντε βάλτε και εσείς κοιλίτσες να καμαρώσουμε!!!

Ελένη βάλε μας και το δωματιακι της μπουμπούς να δούμε και λίγο ροζάκι :P:p:p

πάντως εμένα η χονδρική του Χατζηγιαννάκη δε με χαλάει καθόλου...την καταφέρνω:rolleyes::rolleyes::rolleyes:μιαμ-μιαμ!

Καλημερα!!! Θα στρωσουμε τη μοκετα και θα στειλω να το δειτε. Απλο ειναι, μη φανταστεις οτι βαλαμε πολλα πολλα! ;) Καλη η χονδρικη αλλα ειναι και ακριβα!! :shock:


ZCE2p3.png

vSQmp3.png

Link to comment
Share on other sites

http://imageshack.us/photo/my-images/15/imag0076xp.jpg/

Κοριτσάκια μου έβαλα λίγες φωτό ακόμη... Δε φαίνεται όλο το δωμάτιο, αλλά παίρνεις μια εικόνα. Ηθελα και η προικα του λίκνου να ειναι ροζ, αλλα μου το εχει δανεισει η κουνιάδα μου που εχει αγορι... :rolleyes:


ZCE2p3.png

vSQmp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέραααααααααααα!!!!

Από την Δευτέρα, μόλις γύρισα από τον γιατρό μου, ξεκίνησα να γράφω αυτό το μύνημα, τελικά σήμερα πιστεύω να το τελειώσω...μόλις ξεκινώ να γράφω όλο και κάτι συμβαίνει...και πρέπει να σταματήσω.......

Λία, για τα γεννέθλια που με ρωτάς, τα είχε το κοριτσάκι του αδερφού μου, το οποίο έγινε ενός έτους, και είναι μια κουκλίτσα...η μπέμπα μας...Και η μεγάλη πλάκα είναι ότι γεννήθηκε Πρωταπριλιά, με καισαρική...(οπότε πείραζα τον αδερφό μου, καθώς ήταν λίγο γοης περιβόητος...πριν παντρευτεί...και του έλεγα...σε όποιον είναι να πεις ότι έκανες παιδί, δεν θα το πεις την ημέρα που θα γεννηθεί η μικρή, γιατί δεν θα σε πιστέψουν...θα το πεις ή την προηγούμενη...ή την επόμενη της πρωταπριλιάς....) Άσε που την έχουμε βγάλει ψεύτρα την μικρή, λόγω της ημέρας που γεννήθηκε....χεχεχε!!!!!!!!!! Του λέω, θα σου ρίχνει δούλεμα η κόρη σου όταν μεγαλώσει....χεχεχε...και γελάνε και τ' αυτιά του, καθώς χαζομπαμπάς κι αυτός.......!!!

Λοιπόν κορίτσια, όλα καλά...ο παίδαρός μου, έχει φτάσει αισίως τα 1715γρ. Για μια ακόμη φορά, είμαστε 100γρ. περίπου περισσότερο απ' όσο τον περινάμε, όπου αυτό είναι καλό, μια που θα ρθει σ' αυτόν τον κόσμο με καισαρική....Οι καρδούλα του χτυπούσε με 158παλμούς...(Λία μην ανησυχείς γιατί όσο μεγαλώνει πεύτουν...εμείς είχαμε ξεκινήσει από 175 και πεύτουμε σταθερά...) Προσπαθήσαμε να τον βγάλουμε φωτογραφία, αλλά ο κερατούκλης μας κρύβεται, γιατί είναι μπρούμυτα και το κεφάλι προς τα κάτω...λίγο προφίλ, καταφέραμε να τον δούμε, και μάλλον μοιάζει στον άντρα μου....(αλλά δεν "στενοχωριέμαι" έτσι ξεκίνησε και ο Χρήστος, και τώρα είμαι ίδια εγώ και το σόι μου....χεχεχε!!!!) Την άλλη φορά μου είπε, αν πάλι δεν μπορούμε να τον βγάλουμε φωτο, θα με βάλει να ξαπλώσω πλάγια, θα τον πιέσουμε και λίγο με τον υπέρηχο, μήπως μας κάνει την χάρη ο κύριος και μας γυρίσει λιγάκι, να δούμε στην τελική αυτή την καινούργια φατσούλα...

Από εδώ και περά επίσης μου είπε θα έχουμε ραντεβού ανά 15ήμερο, γιατί σήμερα μπαίνω στον 8ο κι εγώ...Επίσης για τις καούρες μου είπε να μην ανησυχώ...απλά να μην πίνω νερό μέσα στο γεύμα μου, να μην ξαπλώνω - σηκώνω βάρη - να μην σκύβω, αμέσως μετά το φαγητό...και να αποφεύγω να τρώω μετά τις 8 το βράδυ... Τώρα για την καμπύλη μου είπε, ότι είναι ελαφρώς υψηλή....όχι ανησυχητικά, και δεν έχει να κάνει απόλυτα με το τι τρώς...(γιατί γενικά τώρα δεν έχω πάρει βάρος, μόνο 8 κιλά) αλλά παίζουν σημασία και οι ορμόνες και το ότι είναι 2η εγκυμοσύνη, και η ηλικία, και η κληρονομικότητα...Επίσης μου τόνισε, ότι δεν είναι ζάχαρο αυτό που έδειξε αλλά προδιάθεση, γι αυτό να προσέξω από εδώ και πέρα, να μειώσω υδατάνθρακες (ψωμιά, πατάτες, μακαρόνια, ρύζια) να αυξήσω όσπρια, κρέας, λαχανικά και φρούτα.........Όσο για ημερομηνία τοκετού δεν έχουμε αναφέρει τίποτα...μου έχει πει απλά να υπολογίζω 10 - 15 μέρες πριν τις 3 Ιουνίου που είναι η τελευταία ημερομηνία μου...

Αυτά τα νέα από το μέτωπο του γιατρού.........

Ελένη, για την μοκέτα, μήπως να ρωτήσεις την παιδίατρο σου πριν την στρώσεις? Εμένα και από την κλινική, και η παιδίατρος μου είχε πει στον Χρήστο, να αποφύγω μοκέτες, γιατί μαζεύουν μικρόβια και σκόνη, και μπορεί να του φέρουν αλλεργίες...και δεν θυμάμαι τι άλλο...δεν ρωτάς καλύτερα να είσαι σίγουρη?

Κορίτσια και οι δύο είστε δύο κούκλες, με τις κοιλίτσες σας...Θα γίνεται δύο υπέροχες μανούλες....Τώρα εμείς Σοφία, τι να σου πω...να σου πω ότι έχω χρόνο για φωτογράφιση....χλωμό μου φαίνεται...άσε που τις αποφεύγω, γιατί ναι μεν έχω πάρει μόνο 8 κιλά στην εγκυμοσύνη...αλλά βάλε κι άλλα 8 που μου είχαν μείνει ακόμα από την προηγούμενη....νιώθω λίγο...ελέφαντας...

Αυτές τις μέρες, μάλλον θα επισκεφτώ κι εγώ το jumbo για να πάρω κάτι πιπίλες...θηλές για τα μπουκάλια μας...σαμπουάν, αφρόλουτρα, κλπ...Άσε που πρέπει να βρώ και το δώρο που θα "φέρει ο Γιώργος" στον Χρήστο....χεχεχε....του είπαμε ότι θα του φέρει ένα μεγάλο αυτοκίνητο (αυτά που μπαίνουν μέσα τα παιδάκια) με γκάζι - φρένο, με μπαταρία, για να κάνει βόλτες...το είδε σε ένα άλλο παιδάκι που είχαμε πάει και είχε ενθουσιαστεί...οπότε το έχει συνδέσει στο μυαλουδάκι του, κι όποτε του λέμε ότι σε λίγο καιρό θα έρθει ο Γιώργος, μας λέει..."ναι, Γώγος ατοκινητάκι Χρήστου!!!!!!!!!!!!"

Αυτά για την ώρα!!!!!

Τα λέμε πάλι κοριτσάρες..............!!!!!!!!


an1cF250g410000NDN2fDkyMjQwMGRhfFhyaXN0YWtvIG1vdSwgc1wnYWdhcHcgcG9seSEhISE.gif

an1cMeS0g410000MDAwNzM4OGR8Mzk5MTQzMjJqZGF8TWlrcm91bGkgbW91LCBzXCdhZ2FwdyEhISA.gif

glitterfy3041429T805B81.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μανούλες!

Ελένη πολύ ωραίο και άνετο το δωμάτιο σας!θα έχει χώρο για παιχνίδι η μπουμπού!!!είχαμε πάρει και εμεις πολύ ωραία αυτοκόλλητα για τους τοίχους αλλά ξεκόλλησαν όλα!!!!έμεινε μονο εκείνη η μικρή καμηλοπάρδαλη αλλά θα την βγάλω...δεν έχει νόημα μόνη της:(

το δικό μας δωμάτιο είναι λίγο μικρούλι, ελπίζω να βολευτεί ο μπέμπης;)

Κατερινάκι, να την χαίρεστε την πρωταπριλιάτική σας ανιψούλα!:Dημερομηνία που δεν ξεχνάς εύκολα;)

Ο μπέμπης σας μεγάλωσε κι άλλο έ?άντε πλησιάζουμε σιγά σιγά, εμείς μάλλον μαζί θα γεννήσουμε, και εγώ πιστευω περίπου στις 15 Μαίου θα μπω σύμφωνα με τα προηγούμενα λεγόμενα του γιατρού...τώρα στις 18 που έχουμε ραντεβού θα τα πούμε πάλι πιό αναλυτικά...

πάντως ρε κορίτσια εμένα μέσα στον 8ο μήνα μία φορά θα με δεί, στις 18 που σχεδόν θα μπαίνω στον 9ο...

ελπίζω να είναι καλά ο μπεμπούλης μου...μου έλειψε:(:(


HDfQp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Λιάκι!!!!

Μην στενοχωριέσαι για το δωμάτιο αν είναι μικρό....δεν θα κάθεται και πολύ εκεί μέσα μόνος του...θα σου έρχεται για αρκετό καιρό δίπλα σου...και δεν θα ξεκολλάει από την φούστα σου που λένε....έτσι κάνει και ο δικός μου, ακόμη...οπότε τα παιχνίδια του, τα έχουμε φέρει στο χωλλ (ευτυχώς που είναι φαρδύ), απέναντι από την κουζίνα που κάνω εγώ δουλειές, και φαντάσου ότι και πάλι δεν του αρκεί...ή έρχεται και παίζει εκεί μέσα ή έρχεται και με πιάνει από το χέρι για να κάτσω κι εγώ μαζί του στο χωλλ.... Όσο για τα αυτοκόλλητα στο δωμάτιο, συνήθως ξεκολλάνε όταν υπάρχει υγρασία, που στο νησί φαντάζομαι ότι θα έχει αρκετή........

Λία μήπως να ρωτήσεις τον γιατρό σου, να σε βλέπει πιο συχνά? Ειδικά αν είσαι στην Αθήνα, οπότε δεν θα είναι τόσο δύσκολη η μετακίνηση, όσο από το νησί, θα νιώθεις εσύ βασικά πιο ασφάλεια...Εμένα πάντως τώρα που μπήκα στον 8ο μου είπε ότι πρέπει να με βλέπει κάθε 15, και μετά που θα μπω στον 9ο μία φορά την εβδομάδα, ή το πολύ κάθε 10 ημέρες...

Πάντως όπως και να έχει ο μπεμπούλης σου, μια χαρά θα είναι, και μην ανησυχείς, δεν θα σου λείψει για πολύ ακόμη...σε λίγο θα είστε αυτοκόλλητοι...ρώτα κι εμένα να σου πω...!!!!

Φιλάκια


an1cF250g410000NDN2fDkyMjQwMGRhfFhyaXN0YWtvIG1vdSwgc1wnYWdhcHcgcG9seSEhISE.gif

an1cMeS0g410000MDAwNzM4OGR8Mzk5MTQzMjJqZGF8TWlrcm91bGkgbW91LCBzXCdhZ2FwdyEhISA.gif

glitterfy3041429T805B81.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...