Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Angot είπε:

      καλημεραα κορίτσια ! μ κάνανε πάλι ντοπλερ , άψογο ήταν! αύριο μπαίνω 33 εβδομάδων και το μωράκι είναι σχεδόν 2 κιλά! ο τράχηλος σταθερός στα 1.9-2 απλώς είπε ο γιατρός αν βγάλω τον όρο θα γεννήσω ! ο εμβρυολογος είπε αν αντέξω 10 ημέρες θα είναι το ιδανικό ! τι λύσεις εχω δεν ξέρω γιατί για μ@@@ 10 ημέρες παραπάει. 

      Δεν κατάλαβα τι γράφεις στο τέλος..σε κλινική είσαι? φαντάζομαι έχει κι ένα κόστος η διαμονή σου εκεί.. αν σου λένε όμως χωρίς ορο θα γεννήσεις μην το διακινδυνεύσεις.να πάρει όσες περισσότερες ημέρες το μωράκι.

Cafe για μαμάδες Μαίου 2012!!!


ksdesign

Recommended Posts

Είδες σύμπτωση;;; χεχεχε :P:p:p Χθες μιλουσα με τη γυναικα του που ειναι φιλη μου και μου ειπε, ο Στελιος πηγε στη Συρο για δουλεια... Κατευθειαν εσενα σκεφτηκα! Λογικά θα έχουν βρεθεί με τον αντρα σου.... χιχιχι :lol: Τώρα για το αν θα γυρίσετε μαζι, πιθανόν! Ένα δρομολόγιο έχει τη μέρα; Άντε με το καλο κοριτσάκι μου να έρθετε! Αύριο θα έχει καλό καιρό ειπαν και θα ανεβει και η θερμοκρασια! Για να δουμε.... :rolleyes: Μολις γυρίσεις να μας πεις τα νεα σας! :-P:-P

Καλά έκανες και έστειλες μειλ στο Ηρα. :mad:Εγω πιστευω οτι θα το διαβασουν. Δεν ξερω κατα ποσο θα ιδρωσει το αφτακι τους, αλλα δε νομιζω να τους αρεσει κιολας! Και στο κατω κατω αρκει που τους τα ειπες και ξεθυμανες. Θα το διαβασουν πιθανοτατα...

Ο αιματοκριτης μου ειναι χαμηλος γενικα. Ξεκινησα με 36 και κατι και πριν 1 μηνα επεσε στο 30.5! Ο γιατρος μου ειπε οτι δεν πρεπει να τον αφησουμε να πεσει αλλο και μου αλλαξε το χαπι για να τον βοηθησουμε να μην πεσει και μπας και ανεβει κιολας. Δυο βδομαδες μετα που επαιρνα εντομεταξυ και το καινουριο χαπι, ξαναεκανα εξετασεις και ειχε παει 32. Παλι καλα για μονο 2 βδομαδες. Τωρα εχουν περασει αλλες 2 - 3 βδομαδες και θα δουμε αυριο τι γινεται... Πιστευω να ειναι καλα γιατι αν εχεις χαμηλο υπαρχει περιπτωση να εχει το μωρο αναιμια οταν γεννηθει. :(

Κι εγω σημερα ολη μερα μασουλαω αν και απο το απογευμα και μετα νιωθω λιγο καπως το στομαχι βαρυ και λιγο σαν αναγουλα. Όταν τρωω ξεχνιεται! :rolleyes: Μη φας αλλο και βαρυνεις στον υπνο. Γενικα πώς κοιμάσαι; Βολευεσαι στο κρεβατι; Σηκωνεσαι ευκολα για τσισα απο το κρεβατι; Εγω ζοριζομαι αν και δεν εχω μεγαλη κοιλια. Ουτε στο πλαι ξαπλωμενη βολευομαι καλα (φοβαμαι μην την πλακωνω), ουτε ανασκελα γιατι πιανεται και ποναει η μεση μου. ΟΛη νυχτα απο εδω κι απο εκει γυριζω! Ουφ! Οταν δε παω να σηκωθω για τουαλετα τραβιεται και ποναει ολη η κοιλια... :confused:


ZCE2p3.png

vSQmp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Πω, πω, πολύ χαμηλός ο αιματοκρίτης σου όντως!Να τρως και μοσχαράκι να το βοηθάς και με τη διατροφή, νομίζω και τα φασολάκια και γενικά τα πράσινα λαχανικά έχουν και αυτά σίδηρο.

Εγώ ξεκίνησα πολύ καλά με σχεδόν 43 αιματοκρίτη, και τώρα είμαι στο 36 περίπου, αλλά από την αρχή παίρνω δύο χάπια την ημέρα πρωί-βράδυ.

Αχ, αυτός ο ύπνος είναι άλλο πράγμα!!!σπάνιες και μετρημένες στα δάχτυλα είναι οι φορές που κοιμάμαι καλά και συνεχόμενα:-(

ακριβώς τα ίδια και εγώ, δεν βολεύομαι πουθενά, στο πλάι πιάνομαι, ανάσκελα δεν μπορώ να πάρω αναπνοή, και κάθε τρεις και λίγο σηκώνομαι για πιπί και μου φεύγει και ο ύπνος....μερικές φορές ξυπνάω μες στη νύχτα επείδη με πονάνε οι κλωτσιές του μπεμπίνου!!!Το παθαίνεις εσύ? Νομίζω πως θα μου σκίσει την κοιλιά και θα βγει!!!!!!!!!


HDfQp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αντιθετως ο δικος σου αιματοκριτης πολυ καλος!!! Ακου 43!!! Και περσι πριν μεινω εγκυος στην παλινδρομη, 37 ηταν θυμαμαι... Αφου εισαι και τωρα 36 πολυ καλα! Τι να πω εγω!!!! Αχ..... Δεν επαιρνα πρωι βραδυ... μονο πρωι μεχρι και τον 6 μηνα. Κακως οπως αποδειχτηκε... :confused: Και αφου ξεκινησα με χαμηλο επρεπε να μου πει ο γιατρος να παιρνω πρωι βραδυ και να μη φτασουμε στο 30! Τελοσπαντων....:confused: Και μαλλον αυτος που επαιρνα δεν ηταν και πολυ καλος γιατι δεν εχω ακουσει πολλες κοπελες να τον παιρνουν. Ειναι ένας με φυλικο μαζι. Τρωω και κρεατακι αλλα οχι και συνεχεια.... Θα δειξει αυριο πώς παμε. Εσυ μια χαρα θα εισαι! :P

Κι εγω καποια βραδια το εχω παθει αυτο με τη μπεμπα... Κανει σαν να τιναζει τα ποδια με ολη της τη δυναμη! Με τρανταζει μιλαμε! Οχι ομως πολλα βραδια. Τοσο εντονα που να κοιμαμαι και να με ξυπνησει μονο 2-3 φορες ηταν. Καποια αλλα βραδια ημουν ξυπνια και απλα την καταλαβαινα, αλλα συνηθως ειναι ησυχη τη νυχτα. Αλλα ειναι τα ζορια, αυτα που εχεις κι εσυ! :( Κουραγιο! Αλλα τι κουραγιο... Μηπως οταν γεννησουμε θα κοιμομαστε;;;; Καθε αλλο!!! :o


ZCE2p3.png

vSQmp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ναι, και εγώ στο λιμενικό...στη δουλειά γνωριστήκαμε με τον άντρα μου, κάτι καλό που βγήκε και από τη δουλειά μας:D:D:D

Βασικά το καλό είναι ότι όπου και να μας στείλουν μετάθεση μας στέλνουν μαζί, γιατί έχουμε πολλούς γνωστούς που ζούνε χωριστά από τις γυναίκες τους ή τους άντρες τους λόγω της δουλειάς, και είναι ποοοολυ δύσκολο!

Εσύ έχεις διοριστεί Ελένη, ή δουλεύεις σε ιδιωτικό?


HDfQp3.png
Link to comment
Share on other sites

Α,πολυ ωραια!! Κι εσύ λιμενικός δηλαδη! Σε πολλες πολεις εχεις δουλεψει; Εχετε συγκεκριμενες μεταθεσεις εσεις,ε; Πολυ καλο που ειστε μαζι φυσικα! Μεγαλη υποθεση να μη χωριζει το ζευγαρι! Ελπιζω εσυ σα γυναικα που εισαι να μην εισαι σε δυσκολο ποστο!!

Ναι, διορισμενη ειμαι απο το 2007. Πιο πριν ημουν και αλλα 3 χρονια αναπληρωτρια. Σε ιδιωτικο δε χρειαστηκε να δουλεψω.


ZCE2p3.png

vSQmp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, Αλόννησο - Βόλο - Ερμιόνη - Πειραιά και Σύρο μέχρι στιγμής:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Δεν έχουμε συγκεκριμένες μεταθέσεις, δεν υπάρχει σύστημα ουσιαστικό για τις μεταθέσεις μας, μέχρι τώρα ίσχυε το γνώστό σε όλους πολιτικό μέσον, τώρα δεν ξέρω τι γίνεται ακριβώς, μας έχουν γραμμένους όλοι, οπότε παλεύουμε μονοι μας αν θέλουμε μετάθεση...το μοναδικό μέρος που θα μπορούσαμε να μείνουμε και να μη φοβόμαστε για μετάθεση ήταν ο Πειραιάς, αλλά δεν θέλαμε να μείνουμε άλλο εκεί για τους γνωστούς λόγους...σκέψου ότι μας πήρε 2 χρόνια να καταφέρουμε να έρθουμε στο νησί...

Εσύ σε ποιές πόλεις έχεις δουλέψει???Είναι η κουμπάρα μου νηπιαγωγός και τη ζηλεύω πολύ...μου αρέσει πολύ η δουλειά σας!!!τόσο δημιουργική!


HDfQp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εγω ειμαι δασκαλα σε δημοτικο, οχι νηπιαγωγος. Γι αυτο ειμαι διορισμενη! Οι νηπιαγωγοι δυσκολευονται αρκετα χρονια με ασεπ και προυπηρεσια μεχρι να διοριστουν..δυστυχως! Η κουμπαρα σου ειναι διορισμενη; Ειναι καλη η δουλεια μου, δεν εχω παραπονο... Καθε χρονια ειναι διαφορετικη βεβαια αναλογα παντα με το σχολειο στο οποιο θα ειμαι και με την ταξη που θα εχω! Ειναι τυχερα!

Εχω δουλεψει σε Διδυμοτειχο, Ορεστιαδα, Δικαια (τερμα πανω στον Εβρο ενα χωριο στα συνορα με Βουλγαρια), Ξανθη, Κομοτηνη, Κερκυρα και 2 χρονια Πειραια. Ο δευτερος ειναι αυτος που τρεχει και ουσιαστικα δε δουλεψα καθολου γιατι πηρα αναρρωτικες για επαπειλουμενη κυηση.

Εσυ ποτε πηρες αδεια; Εχεις κι εσυ το 9μηνο ανατροφης,ε; Ελπιζω να μην το κοψουν μονο!!!


ZCE2p3.png

vSQmp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Ελενάκι όπως θα κατάλαβες κοιμήθηκα χθες...δεν είμαι και πολύ βραδινός τύπος:P:p:p

Για την άδεια που με ρώτησες, εμείς έχουμε 2 επιλογές.

Αν θέλουμε την 9μηνη άδεια ανατροφής βγαίνουμε αναγκαστικά σε άδεια μόλις κλείσουμε τον 4ο μήνα κύησης..δηλ. 5 μήνες άδεια κύησης + 9 μήνες ανατροφής. Η άλλη εναλλακτική μας είναι πεντάμηνη άδεια που ξεκινάει μόλις κλείσουμε τον 7ο μήνα έως και 2 μηνες μετά τη γέννηση και μειωμένο ωράριο΄κατά 2 ώρες έως ότου συμπληρώσει 2 χρόνια το παιδί.

Επίσης εμάς με τις αναρρωτικές δεν είναι απλά τα πράγματα..πολύ δύσκολα μας τις δίνουν...εγώ είχα πάρει μόνο 2 βδομάδες λόγω της αποκόλλησης και μετά δούλευα κανονικά μέχρι να βγω σε άδεια...μια φίλη μου που έχει σοβαρό πρόβλημα στην εγκυμοσύνη από την αρχή, δεν ΄της υπέγραφαν αναρρωτικές και αναγκάστηκε να βάλει την κανονκή της άδεια όσπου να βγει σε άδεια κύησης...

Φυσικά πήρα το 9μηνο:wink::wink::wink:ποιός θα μου κρατάει το βρέφος???άσε που το λυπάμαι από τόσο μωρό να το αφήσω σε ξένα χέρια...για παιδικό ούτε το συζητάω...αργότερα βλέπουμε...

Τελικά εμείς θα φύγουμε σήμερα:D:D:Dβέβαια τα έχει τα μποφοράκια του αλλά τι να κάνεις?Λίγο κούνημα παραπάνω...

Αυτά!τις καλημέρες μου και στα υπόλοιπα κορίτσια!!!!!


HDfQp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα, Λιακι!!! Το καταλαβα οτι κοιμηθηκες χθες! χιχιχι :P

Α, σε εμας το συστημα ειναι αλλιως. Απο άδειες δικαιουμαστε 2 μηνες κυησης για 8 και 9 μηνα, με βαση την ΠΗΤ παντα και η δικια μου ξεκιναει απο σημερα! Μου εβαλε ο γιατρος μου τελικα 14/5 ΠΗΤ για να ειναι συνεχεια της αναρρωτικης που ειχα γιατι χθες τελειωσε η τελεταια!

Μολις γεννησεις οποιαδηποτε μερα του ενατου αυτοματως τελειωνει η αδεια κυησης και ξεκιναει απο εκεινη τη μερα η αδεια λοχειας η οποια ειναι 3μηνες. Αν γεννησω τελικα δηλαδη 3 Μαιου που λεμε θα ισχυει εως 3 Ιουλιου. Πεφτει σε καλοκαιρι που ετσι κι αλλιως δε δουλευω.

Μετα την αδεια αυτη παιρνουμε την αδεια μητροτητας την 9μηνη ολη μαζι οχι σπαστη, οποτε θελουμε αρκει να ληξει μεχρι το παιδι να γινει 3 ετων νομιζω. Αν εγω δεν ημουν δημοσιος υπαλληλος θα μπορουσε αυτη την 9μηνη να την παρει ο αντρας μου (καθως ειναι δημοσιος υπαλληλος). Οποτε εγω απο Σεπτεμβριο που αρχιζει η σχολικη χρονια θα ξεκινησω την 9 μηνη για να ειμαι καλυμμενη και την επομενη χρονια. Βεβαια λιγη 31 Μαιου και πρεπει να παω σχολειο για 21 μερες τον Ιουνιο αλλα δε βαριεσαι. Θα φερω τη μαμα να την κραταει, πρωτα υγεια! Ελπιζω να μην τις βαλουν χερι συτες τις αδειες Θεουλη μου! Καηκαμε! Δεν εχω ατομο για το μωρο και παιδικο τοσο μικρο, ουτε εγω το σκεφτομαι φυσικα! Ουτε καν οταν γινει 1 ετων θελουμε να τη στειλουμε γιατι παλι θα ειναι πολυ μικρη! Ξερω απο την ανιψια μου που την εστειλαν για 2 μηνες ουτε και το καημενο ηταν το μικροτερο απο ολα και το παιρναν σπιτι συνεχως αρρωστο! Και μιλαμε για 40 πυρετο, οχι μιξες μονο!! Ασε.... Σκεφτομαι σοβαρα να παρω αλλο ενα χρονο αδεια ανευ αποδοχων να γινει 2 ετων να τη στειλουμε λιγο πιο ανετα.... Οσο ειμαστε Αθηνα μονοι ειναι ζορι η κατασταση! Και φυσικα δε γινεται να κουβαλησω Αθηνα τη μαμα μου για 9 μηνες να κραταει το μωρο!


ZCE2p3.png

vSQmp3.png

Link to comment
Share on other sites

Πάντως διαφορετικες ειναι οι δικες σας αδειες. Νομιζα ιδιες θα εχουμε.... :rolleyes:

Οσον αφορα τις αναρρωτικες.... Σοβαρα τοσο δυσκολα σας τις δινουν;;;; Απαπαπα! Καλα ειναι δυνατον να πηγαινει η κοπελα με προβλημα κυησης στη δουλεια; Αν γινει καμια στραβη και χτυπα ξυλο το χασει ποιον να πρωτοπυροβολησει μετα ο αντρας της; Που θα πανε να κρυφτουνε;;;; Τρελο μου ακουγεται!! Και απαραδεκτο μαζι!

Εμας παντως τις αναρρωτικες τις εδιναν πανευκολα χωρις καν να πρεπει να παρουσιαστω στην επιτροπη! Πηγαινε μονο ο αντρας μου ισα ισα για την παρουσια συγγενη και αυτο οχι καθε μηνα. Πηρα 6 μηνες σε αυτη την κυηση συνεχομενους. Ευτυχως γιατι κι εγω μετα την παλινδρομη φοβομουν πολυ να πηγαινω σχολειο και ξερεις τι γινεται φετος στα σχολεια.... Τρελες ιωσεις και επικινδυνες! Εχουν αποδεκατιστει ταξεις ολοκληρες... Αυτη η φιλη μου η γυναικα του λιμενικου που σου ειπα ειναι δασκαλα και τωρα εγινε καπως καλα με αντιβιωση και 3 βδομαδες γεματες! Και πολλοι αλλοι,δεν το συζητω! Να μην πω για τον κινδυνο να πεσουν παιδια πανω σου ετσι που τρεχουν ολη μερα....

Τον τελευταιο ομως μηνα της αναρρωτικης μου, που εληξε χθες, τον εδωσαν με το ζορι!! Καλεσε η επιτροπη του Πειραια τον αντρα μου συγκεκριμενη μερα και ωρα να εμφανιστει ΜΕ υπερηχο απο το γιατρο μου παρακαλω οπου να φαινεται το προβλημα..... Πηγε και τον περασαν απο ιερα εξεταση! Αγχωθηκε ο δικος μου! Τι εχει και γιατι αδεια τοσους μηνες και τετοια! Ειπε ο καημενος οτι ειχαμε αποβολη, ειπε κι αλλα και στο τελος λεει αυτος ο μουργος με υφος αυστηρο "τελοσπαντων...." και υπογραφει!!!! Ουφ!! Ευτυχως ηταν ο τελευταιος μηνας αναρρωτικης!!! :o

Αντε τελεια, με το καλο να ερθετε!!! Τι ωρα;;


ZCE2p3.png

vSQmp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο!έχετε πολύ καλύτερο σύστημα με τις αναρρωτικές από ότι εμείς;);)άλλος ένας λόγος να ζηλεύω:P:p:p

πάντως ότι και να λέμε είμαστε από τους προνομιούχους, σκέψου τις γυναίκες που δουλεύουν στον ιδιωτικό τομέα και παίρνουν 4 μήνες όλους και όλους και αυτό με τον φόβο ότι όταν γυρίσουν θα τις διώξουν γιατί θα έχει πάει άλλη στη θέση τους...

Καλά δεν θα το πιστεψεις...με πήραν τηλέφωνο από τα Ήρα, διάβασαν το μαιλ μου και πήραν να ζητήσουν συγγνώμη και να μου πουν ότι θα στείλουν τα πράγματα μου ΑΥΡΙΟ!!!

Απίστευτο???

βέβαια όχι να το παινευτώ, αλλά έγραψα ένα καταπληκτικό μαιλ!!!

πάντα ήμουν άριστη στην έκθεση ιδεών και στα γραπτά:D:D:D:lol::lol::lol:

θα τους στείλω και ένα ευχαριστήριο τώρα....πάω...


HDfQp3.png
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο!έχετε πολύ καλύτερο σύστημα με τις αναρρωτικές από ότι εμείς;);)άλλος ένας λόγος να ζηλεύω:P:p:p

πάντως ότι και να λέμε είμαστε από τους προνομιούχους, σκέψου τις γυναίκες που δουλεύουν στον ιδιωτικό τομέα και παίρνουν 4 μήνες όλους και όλους και αυτό με τον φόβο ότι όταν γυρίσουν θα τις διώξουν γιατί θα έχει πάει άλλη στη θέση τους...

Καλά δεν θα το πιστεψεις...με πήραν τηλέφωνο από τα Ήρα, διάβασαν το μαιλ μου και πήραν να ζητήσουν συγγνώμη και να μου πουν ότι θα στείλουν τα πράγματα μου ΑΥΡΙΟ!!!

Απίστευτο???

βέβαια όχι να το παινευτώ, αλλά έγραψα ένα καταπληκτικό μαιλ!!!

πάντα ήμουν άριστη στην έκθεση ιδεών και στα γραπτά:D:D:D:lol::lol::lol:

θα τους στείλω και ένα ευχαριστήριο τώρα....πάω...

Έλα ρε συ!!!!! Είδες που το διαβασαν; Πάλι καλα να λεμε δηλαδη!!! Και τα στελνουν και αυριο...και συγγνωμη!!! Μπραβο αστερι μου!!!! Φανταζομαι πώς τα εγραψες! Μεγαλουργησες!! χιχιχιχι Μπραβο μπραβο!!! Πολυ χαρηκα!!!! Αν τα στειλουν αυριο εσυ ποτε θα τα εχεις; Αυριο απογευμα ή μεθαυριο; Θα εχετε γυρισει απο το γιατρο;

Καλα στον ιδιωτικο τομεα υπαρχει φοβερη εκμεταλευση, δεν το συζητω! Και με τις αδειες και με τις ωρες εργασιας σε σχεση με τους μισθους. Και ετσι οπως τα εκαναν τωρα θα ειναι ακομη πιο αδικα και δυσκολα τα πραγματα.... Οποτε μια χαρα ειμαστε και παλι.

Παντως και σε εμας εσφιξαν τα πραγματα με τις αναρρωτικες αν κρινω απο την τελευταια που πηρα. Δε θα τις δινουν πλεον τοσο ευκολα.. :rolleyes:

Εσεις στο λιμενικο διοριζεστε με προκυρηξη; Αλλοι γινονται υπαξιωματικοι, αλλοι αξιωματικοι κλπ αναλογα με τα προσοντα; Ρωταω γιατι ο αντρας σου για να ειναι υπολιμεναρχης που μου ειπες μαλλον ειναι αξιωματικος,ε; Καλη φαση, μου αρεσει το λιμενικο αρκει να εχεις καπως καλο ποστο. Εσυ διοριστηκες ευκολα; Α! Μου ειπε ο αντρας μου να σε ρωτησω (ειναι του χωρου καθως ηταν 7 χρονια στρατιωτικος και τωρα αστυνομια, ασχολειται με αυτα του αρεσουν!) τι βαθμο εχει ο αντρας σου;


ZCE2p3.png

vSQmp3.png

Link to comment
Share on other sites

Είδες???χιχιχι!και εγώ δεν το περίμενα να ενδιαφερθούν, αλλά τους έγραψα περί κρίσης, και πως θελήσαμε να στηρίξουμε την ελληνική αγορά και μας απογοήτευσαν κτλ κτλ..

Ο άντρας μου είναι Υποπλοίαρχος, αξιωματικός δηλ. για να μπει στο λιμενικό έπρεπε να έχει πτυχίο πανεπιστημίου και να δώσει εισαγωγικές εξετάσεις στη σχολή αξιωματικών...

εγώ είμαι κελευστής από σχολή λιμενοφυλάκων όπου μπήκα με μόρια το 2001.

καλά είναι, σαν δουλειά έχει πολλές ιδιαιτερότητες, σχεδόν τα ίδια με του άντρα σου, αργίες, μέτρα τάξης, νυχτερινά, απλά εμείς είμαστε πιό ανοργάνωτοι, δηλ. εγώ μπορεί να δουλεύω τα πρωινά σε συγκεκριμένο γραφείο, αλλά θα πάω και στο λιμάνι για υπήρεσία, θα με στείλουν και μέτρα τάξης και θα κάνω και τροχονομία όποτε χρειαστεί...άστα...λίγο από όλα κάνουμε!!!

ουσιαστικά δεν έχω πόστο, κάθε φορά που έπαιρνα μετάθεση ή άλλαζα υπηρεσία άλλαζαν και τα καθήκοντά μου...έχω κάνει από ελέγχους σε αιγιαλούς-παραλίες με την κτηματικη, μέχρι γραφείο νομικών ζητημάτων:rolleyes::rolleyes::rolleyes:αχταρμάς!!!λέω στους φίλους μου ότι κάθε υπηρεσία είναι σαν αλλάζω εντελώς επάγγελμα...μόνο η στολή μένει ίδια!!!

Ο άντρας σου τι βαθμό έχει?σαν στρατιωτικός ήταν και αυτός στην ορεστιάδα?ήταν ο αδερφός μου στρατιωτικός, λοχίας από πενταετία αλλά παραιτήθηκε πέρισυ και έγινε αγρότης!!!!!!!


HDfQp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...