Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 9 λεπτά , LeneL είπε:

      Είναι μεγάλο το κόστος να νοσηλευτεις τόσες μέρες όντως, αλλά αν σε παίρνει κάτσε όσο πιο πολύ μπορείς για να αποφύγεις αν γίνεται τη θερμοκοιτίδα.. όχι ότι θα γίνει κάτι αν χρειαστεί, αλλά και το άγχος τότε θα είναι τεράστιο και το κόστος... Εμάς 4 μέρες μπήκε η μικρή και δε θέλω να σου πω πόσο πήγε. Το λιγότερο φυσικά είναι το κόστος, απλά το λέω έτσι γιατί ξέραμε και τότε ότι μπήκε σχεδόν προληπτικά και πλέον έχει περάσει καιρός. Με το καλό!

      34 θα το πάμε ! το αποφασίσαμε !

Cafe για μαμάδες Μαίου 2012!!!


ksdesign

Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια, χαθήκαμε πάλι λίγο ε?

Ελπίζω να είστε όλες καλά, και να τα πούμε πάλι σύντομα, όλες μαζί!!!!!!!!

Σας ευχαριστώ, για τα καλά σας λόγια...δεν κάνω τίποτα...απλά, επειδή πέρασα κι εγώ από την φάση την δική σας, ήθελα να ακούω εμπειρίες και να μαθαίνω από άλλες μαμάδες σας καταλαβαίνω απόλυτα, και απλά λέω την γνώμη μου..που με την δική σας εμπειρία, σε κάτι μπορεί να βοηθήσει....Λία σ' ευχαριστώ για το Σούπερ μαμά...κι εσύ και όλες μας, μας κάνουν οι καταστάσεις να γινόμαστε σούπερ!!!!!!!! Η αλήθεια είναι ότι ο κουκλος μου, έχει γίνει πολύ ζόρικος τελευταία, και δύσκολα μ' αφήνει να μπω να γράψω όλα αυτά που θέλω...γι αυτό και συνήθως μπαίνω αργά...σας διαβάζω όμως κάθε μέρα, και...με πρωτη ευκαιρία...τσουπ!!!!!!!!!!!! εδώ είμαι!!!!!!!!

Λία μην ανησυχείς για τα πράγματα, συνήθως αυτά τα μαγαζιά είναι ψαγμένα, κι έχουν καλούς συνεργάτες...όλα καλά θα σου έρθουν....Ο μικρός όσο περνά ο καιρός, σίγουρα θα μπορεί να κάνει λιγότερες τούμπες....γιατί μεγαλώνει...αλλά μην αγχώνεσαι...μας τα φυλάνε για μετά!!!!!! Εμένα πάλι ο μικρούλης τον αισθάνομαι πάρα πολύ έντονα...πράγμα που στον Χρήστο, έκανα προσπάθειες για να το νιώσω...ήταν πολύ ήσυχος....(τότε)! Με τα βαφτίσια σας βλέπω προχωρημένες....έχετε φτάσει μέχρι εκεί ε? Μπράβο σας...εμείς ούτε κάν έχουμε αναφέρει τέτοια πράγματα...μόνο στο όνομα έχουμε κατασταλάξει...ίσως επειδή είναι δεδομένος ο τόπος....(εφόσον είμαστε και οι δύο από εδώ...?) Πάντως ούτε κι εμείς έχουμε βρεί νονό...Παιδιά στον Χρήστο μου, είχα τουλάχιστον 7 προτάσεις εγώ, και δεν ξέρω πόσοι είχαν πει στον άντρα μου....τώρα στον καημένο τον Γιωργάκη ποιος έχει περίσσευμα για έξοδα...όλοι κάνουν τις πάπιες....ένα άτομο μόνο μας έχει πει...αλλά θα δούμε...

Πάντως η αλήθεια είναι ότι και η βάφτιση έχει τρέξιμο...για να τα κανονίσεις όλα...άσε που η μαμά έχει και το άγχος του παιδιού...! Θα κλάψει? θα πεινάσει? Θα νυστάξει? τι θα τον κάνω το βράδυ..που θα τον κοιμίσω (στο τραπέζι...)θα θέλει το νονό...τον παπά? Μην κάνει εμετό....παναγία μου, το καλοκαίρι, χίλιες σκέψεις μου περνούσαν από το μυαλό... Στον γάμο μου είχαμε 800 άτομα, όλα πήγαν τέλεια, τα κανόνισα όλα (νυφικά - κουστούμια - δεξίωση - εκκλησία - προσκλητήρια...τα πάντα....) μόνη μου...(ο άντρας μου μόνο, διεκπεραίωνε....) και δεν αγχώθηκα ούτε στιγμή....και είχα έρθει και Αθήνα για το νυφικό μία εβδομάδα πριν τον γάμο...και στον γάμο ήμουν τόσο χαλαρή...αφού...μου είχα κάνει εντύπωση.... χχεχεχε!!! Και στην βάφτιση με 100 άτομα, και το στομάχι μου είχε γίνει κόμπος....γιατι δεν ήξερα με το παιδί τι μπορεί να μου συμβεί....!!! (και που γενικά δεν είμαι και αγχώδης τύπος....είμαι του τύπου, ότι είναι να γίνει, θα γίνει...απλά κάνε ότι μπορείς χωρίς άγχος, για να μην μείνουν τα πράγματα απλως στην τύχη τους...)΄.

Ελένη, να σου πω. Ένα καλό μπανάκι την ημέρα, συνήθως πριν τον βραδυνό ύπνο, τα ηρεμεί και τους κάνει καλό....επίσης, λένε ότι καλό είναι στο μωρό, να ακολουθείς κάποια πράγματα στάνταρ....γιατί παρόλο που δεν μπορούν να μας μιλήσουν, αντιλαμβάνονται...δηλαδή, πχ...όταν η ώρα που τα κάνεις μπάνιο είναι σταθερή το βράδυ πριν τον ύπνο, καταλαβαίνουν, ότι τώρα έχει μπάνιο και μετά νάνι....το ίδιο και με τον ύπνο, καλό είναι να ακολουθείς την ίδια διαδικασία πριν και στον ίδιο χώρο...δηλαδή μην παίρνεις για παράδειγμα την καλαθούνα και το κοιμήζεις μία στο υπνοδωμάτιο, μία στην κουζίνα, μία στο σαλόνι...επίσης για να ξεχωρίζει τον βραδυνό ύπνο....καλό είναι όλη την ημέρα, να κοιμάται στο δωμάτιο με το φως της ημέρας...και το βράδυ να του κλείνεις το φως...(ένα μικρό φωτάκι μόνο ίσα για να βλέπεις το παιδί). Επίσης το άλλο που έκανα εγώ, στον δικό μου....τον είχα μαθεί να κοιμάται στο σπίτι με "φασαρία" ποτε δεν έκανα απόλυτη σιγή, γιατί ήθελα να βάλω το μωρό στο πρόγραμμα το δικό μου και όχι εγώ στο δικό του...μόνο το βράδυ, είχαμε μια σχετική ησύχία, για να καταλαβαίνει ότι κάτι γίνεται διαφορετικό...επίσης πάντα του έβαζα μουσική...και θυμάμαι αξέχαστα...όταν άρχισε να μεγαλώνει, και να καταλαβαίνει...μόλις τον εβαζα στην κούνια του, με κοίταγε με τα ορθάνοιχτα μπλε ματάκια του μέσα στα μάτια...μέχρι να του βάλω την μουσική...μόλις την έβαζα...τσακ, αυτόματα έκλεινε τα ματάκια του και κοιμόταν!!!!!!!!!! (ο ζουζούνος μου...δεν θα το ξεχάσω ποτέ αυτό).

Ελένη εγώ από προετοιμασίες, έχω σχεδόν έτοιμες τις βαλίτσες μας...μία δική μου και μία του μωρού...γιατί πρέπει να πάρω τόσα ρούχα, ωστε να μην χρειαστεί να πλύνει κάποιος και να περιμένω να μου φέρουν..δεν θέλω να υποχρεώνομαι σε πεθερά....ή θείες....το μόνο ότι κάποια πανάκια και ρουχαλάκια του μωρού, θέλουν λίγο σίδερο...που δεν έχω προλάβει να το κάνω...Γενικά, όντως τα έχω όλα από τον Χρήστο...το μόνο που θα χρειαστώ μετά από κανένα μήνα που θα γεννήσουμε, να του πάρω τα πρώτα του καλοκαιρινά...γιατί ο μεγάλος όταν έβαλε καλοκαιρινά ρουχαλάκια ήταν 9 - 10 μηνών..οπότε δεν μπορούμε να τα φορέσουμε....αλλά για την κλινική βολευόμαστε μια χαρά, γιατί ο Χρήστος γεννήθηκε Οκτώβριο, τώρα ο Γιώργος θα γεννηθεί Μάιο, άρα και οι δύο είναι μεταβατικές εποχές, δεν θες ούτε καλοκαιρινά, ούτε χειμωνιάτικα...ακριβώς ότι είχα για τον ένα, θα χρειαστώ και για τον άλλο...

Επίσης θέλω να πάω μια μέρα στο τζάμπο, για να αγοράσω νέες πιπίλες, θηλές...μερικά τέτοια...ψιλοπράγματα....

Για την κλινική, κι εμένα στο χαρτί δεν μου έγραφαν για ρουχαλάκια..μόνο για το εξητήριο....αλλά μετά που γεννήθηκε το μωρό, μια χαρά μου ζητούσαν ρούχα κάθε μέρα...(ευτυχώς που μου είχε κάνει εντύπωση που δεν έγραφε για ρούχα στο χαρτί....-λέω μάλλον εννοείται, γι αυτό δεν το γραάφουν....)

Λοιπόν πέρασε η ώρα, κι επειδή κατά τις 7:30 μας βλέπω όρθιους...σας αφήνω να πάω για ύπνο....πολλά φιλάκια στα ζουζουνάκια σας!!!!!!!!!


an1cF250g410000NDN2fDkyMjQwMGRhfFhyaXN0YWtvIG1vdSwgc1wnYWdhcHcgcG9seSEhISE.gif

an1cMeS0g410000MDAwNzM4OGR8Mzk5MTQzMjJqZGF8TWlrcm91bGkgbW91LCBzXCdhZ2FwdyEhISA.gif

glitterfy3041429T805B81.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Γεια σας, τζουτζουκες!! :D Χαθήκαμε, Κατερινάκι λιγάκι, ναι... Κι εγω μπαίνω καθημερινα και κοιταω αν εχει γραψει καμια, αλλα εβλεπα συνεχως το δικο μου μηνυμα πρωτο, οποτε τι να γραψω παλι.... :rolleyes:

Δε σε αφηνει, Κατερινα, ο γλυκουλης σου να γραψεις στο pc, ε; χιχιχι Γι αυτο γραφεις στα αγρια μεσανυχτα, καημενουλα - μανουλα! :lol: Οι θυσίες της μάνας!!! Θα τη δουμε κι εμεις τη γλυκα....

Τις τελευταιες 2-3 μέρες η μπεμπουλιτσα μου κανει κατι τουμπες....τρελες! Νομιζω οτι θα βγει κανενα κεφαλι ή κανενα χερι απο την κοιλια να μας χαιρετησει! Καμια φορα με ποναει και λιγο, παραπονο δεν εχω! Μολις ηρεμησει ησυχαζει αποτομα βεβαια για κανα 2 μερες και ισα που πεταλουδιζει... Βιαζεται να βγει σαν τον δικο σου, Κατερινα, οποτε δε θα τα πειραξει και πολυ που θα τα βγαλουμε νωριτερα με καισαρικη! χεχεχε :lol::lol::lol:

Ευτυχως απο νονο δε θα ειχαμε προβλημα εμεις γιατι και οι κουμπαροι μας που μας παντρεψαν ηθελαν να τη βαφτισουν (εμεις δεν τους θελαμε :mad: ), και αυτος ο φιλος ο δικος μου απο το γυμνασιο ακομη που ειναι ελευθερος, εχει μπει στο δημοσιο, οποτε τον τροπο του τον εχει. Δε θα παρουμε και τα πανακριβα! Μια μεση τιμη προς οικονομικη σε ολα. Γενικως ομως τα πραγματα είναι πολυυυ δυσκολα! Οι περισσοτεροι σιγουρα κανουν τις παπιες και εχει μια λογικη, ο κοσμος ζοριζεται πολυ πλεον! Κι εμεις, γιατι ρε κοριτσια δε μας φτανει που δινουμε 550 ευρω ενοικιο, ερχονται και κατι κοινοχρηστα ανελεητα λογω πετρελαιου της ταξης των 250 - 300 ευρω αυτους τους μηνες!!! Ελεος δηλαδη, δεν αντεχουμε αλλο! Και σκεφτομαστε του χρονου το χειμωνα με το μωρο θα θελουμε λιγη περισσοτερη ζεστη και θα ανεβει και η τιμη πετρελαιου... Αφηστε και η Δεη κατι 200αρια.... Και λεγαμε να μεινουμε σε αυτο το σπιτι εως και το 2015 που θα φυγουμε για θεσ/νικη με μεταθεση, γιατι μπουχτισαμε απο μετακομισεις, αλλα δεν το βλεπω... :-(:-(:-( Ειμαι πολυ στεναχωρημενη αυτες τις μερες απο αυτη την κατασταση και συγγνωμη που σας πρηζω κι εσας με αυτα τα προβληματα.... :-( Εχουμε πελαγωσει λιγο γιατι και με μωρο μια κουβεντα ειναι να κανεις μετακομιση! Πρεπει να παμε ομως σε σπιτι με μικροτερο οσο γινεται ενοικιο και φυσικο αεριο οπωσδηποτε! Αχχχ..... Πώς σας φανηκαν εσας τα ποσα αυτα; Και σκεφτειτε οτι εχουμε ακομη 2 χειμωνες σιγουρα εδω....

Το αγχος για τα βαφτισια ειναι δεδομενο, Κατερινα μου, με το μωρο παραμασχαλα και ειδικα εμεις που θα ειναι και μικρουλα! :rolleyes: Τουλαχιστον να εχουμε κανονισει ολες τις λεπτομερειες εγκαιρως και το αγχος να μεινει αποκλειστικα και μονο για το πώς θα ειναι το μωρο. Θα την παλεψουμε...

Αυτο που λες για το προγραμμα που πρεπει να εχει το μωρο ειδικα στον υπνο του, ειναι πολυ σωστο! Και πολυ βασικο κατα τη διαρκεια της ημερας ειναι να μπορει να κοιμαται στο σαλονι και οχι με απολυτη ησυχια... Οπως ειπες να μη μας βαλει στο δικο του προγραμμα... Τωρα σχετικα με το μπανακι δε θελω να τη μαθω οτι καθε - καθε βραδυ εχει μπανιο γιατι το χειμωνα δεν θα την κανω καθημερινα. Εχω ακουσει οτι κρυωνουν ή κινδυνευουν να κρυωσουν και δε χρειαζεται το χειμωνα γενικοτερα καθε μερα μπανιο. Μονο της ζεστες μερες του καλοκαιριου θα κανουμε καθημερινα και τις υπολοιπες μερα παρα μερα λεω. Αυτο ομως με τον υπνο που λες ελπιζω να το καταφερουμε! Ειναι και στο μωρο ομως νομιζω...κατα ποσο ελαφροισκιωτο ή γκρινιαρικο ειναι και αν ξυπναει ευκολα! Για να δουμε.... Θα τα λεμε και τοτε να βοηθαει η μιαα την αλλη! :rolleyes:

Μια χαρα, κι εσυ βλεπω σχεδον ετοιμη,ε; Καλα κανεις! Ποτε δεν ξερεις τι γινεται με τα μικρουλια! Κι εγω θα παρω ρουχαλακια μαζι μου κι ας μην τα ζητανε απο την κλινικη γιατι ολο και θα χρειαστουν πιστευω! Ειδικα στο rooming in... Σιγα μην τις φωναζω για να μου φερνουν ρουχα. Θα εχω τα δικα μου και θα την αλλαζω οποτε θελω. Να σε ρωτησω κατι... Οσον αφορα την εγχειριση. Μου ειπε μια φιλη που εκανε καισαρικη και ο μπαμπας της ειναι γιατρος, οτι καλο ειναι να σηκωθεις το πρωτο βραδυ μετα την επεμβαση ή το πολυ το επόμενο πρωι γιατι οσο μενεις ξαπλα, ειτε λογω πονου, ειτε απο το φοβο μηπως πονεσεις πανω στην προσπαθεια, συνηθιζεις και θα γινει δυσκολοτερο το σηκωμα οσο περνανε οι ωρες. Εσυ τι λες γιαυτο; Και στη τελικη αν πονας πώς να σηκωθεις βιαστικα;;;; Σου λεει ο γιατρος σου ποτε πρεπει ή εσυ σηκωνεσαι μονη σου οταν νιωσεις καπως καλα; Η αληθεια ειναι οτι θα ηθελα να σηκωθω γρηγορα οσο γινεται για να μπορω να φροντισω τη μπεμπα. :rolleyes:

Α! Πηρα και ημερολογιο μωρου... Η κουνουπιερα καροτσιου μου εμεινε.

Με ρωτησε και η πεθερα μου χθες (οταν μιλουσαμε μεσω skype...!!! ) να την πω οταν θα θελησω να ερθει για να μεινει και να με βοηθαει.. Της ειπα οτι θα ερθει η μαμα μου, ευτυχως μπορει να παρει καμια 20αρια μερες αδεια ακομη κι αν δουλευει εως τοτε, οποτε δεν εχουμε προβλημα! Την επομενη φορα που θα γινει κουβεντα θα της πω να ερθουν με τον πεθερο μου τις μερες που θα ειμαι κλινικη να μας δουνε, να δουν και το μωρο και μολις βγω να την κανουν με ελαφρα πηδηματακια!!! :lol: Ειμαστε σε καλο δρομο πιστευω.... Για να δουμε...

Λια μου, κοριτσακι μου, τι γινεσαι καλεε;;;; Ηρθαν τα πραγματα και χαθηκες μεσα τους μηπως;;; χιχιχι Αν οχι μη σκας, απο αυριο θα σου ερθουν! Μπες να μας πεις.... :P Τι κανει ο μπεμπουλινος;;; :-P

Εντομεταξυ, τωρα που σας γραφω μου χτυπησε ο σπιτονοικοκυρης και μου εδωσε μια σακουλαρα λεμονια απο το χωριο τους και μια τσιπουρα στα καρβουνα... Μας καλοπιανει! :tongue: Πού να ηξερε οτι αρχισαμε να σκεφτομαστε να μετακομισουμε... Δε φταιει κι αυτος..πληρωνουν και αυτοι αρκετα, αλλα!!!!!

Αυτα κοριτσακια μου γλυκα για τωρα!!! :D Αντε να μη χανομαστε.. :( Σας φιλω και τα λεμε πολυ συντομα!


ZCE2p3.png

vSQmp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια μου!!!

Εδώ είμαι και εγώ, δεν χάθηκα, έμπαινα στα πεταχτά όλη την εβδομάδα αλλά δεν είχα και κανένα νέο να γράψω και είχα και τρέξιμο κάθε μέρα...

είχε έρθει στο νησί ο ξαδερφούλης μου που παίζει βόλλευ και έπαιζαν αυτή την εβδομάδα για το κύπελλο ελλάδος:!::!::!:οπότε κάθε μέρα ήμουν ή στο γήπεδο ή για καφέ με τα παιδιά..και τις υπόλοιπες ώρες δουλειές...

τελικά φτάσαμε στον τελικό εχθές όπου έχασε η ομάδα μας:(:(:(

ήταν όμως μια ωραία αθλητική βδομάδα!

οι συνάδελφοί μου που με έβλεπαν συνέχεια στο γήπεδο με δούλευαν πως ο μικρός θα γίνει χούλιγκαν!!!!!!!!!!!!!

Η αλήθεια είναι πως με την φασαρία από τον κόσμο με τρέλανε στις κλοτσιές...λέτε να του δημιούργησα κανένα ψυχολογικό από κοιλιάς????????:P:p:p:p

Αχ, σας ζάλισα με τα δικά μου ε?Βρε κοριτσια, έβλεπα τον ξάδερφο μου που είναι και 7 χρόνια μικρότερος, δυο μέτρα παλικάρι και τον θαύμαζα στο γήπεδο, και το μυαλό μου πήγαινε στον μπεμπούλη μου, και σκεφτόμουν να είναι γερός και δυνατός και να έρθει η ώρα που θα τον καμαρώνω ότι επιλογές και να κάνει (εμείς σκοπεύουμε να τον κάνουμε αθλητή πάντως...:rolleyes:) και με έπιανε φοβερή συγκίνηση....

Παρακαλάω κάθε μέρα να κάνω ένα υγιές μωράκι και να τον βλέπω να μεγαλώνει ευτυχισμένος....μακάρι να είναι έτσι τα πράγματα:!::!::!:

Κατα τα άλλα, τα δικά μου νέα είναι ότι ζυγίστηκα αυτή την εβδομάδα:rolleyes::rolleyes::rolleyes:και το αποτέλεσμα είναι ότι έχω πάρει σύνολο 9 κιλά!!!!!!!!!!!!

και έχω άλλους 2 μήνες!!!!!!!!!!!πόσο θα φτάσω???έλεγα μήπως και καταφέρω να μην ξεπεράσω τα 12-13 αλλά μου φαίνεται αδύνατον.........:(:(:( Και από όρεξη έχω φούλ!έφαγα και αρκετές σοκολάτες αυτή την εβδομάδα...τελικά καμπύλη θα κάνω από βδομάδα για να δούμε που βρισκόμαστε...σήμερα κάποια στιγμή το πρωί ένιωσα τρομερό φούντωμα και άρχισα να ιδρώνω ενώ μέσα στο σπίτι είχε κρύο...τώρα ή υπογλυκαιμία ήταν ή πίεση...

Ελενάκι μου σκέφτεστε την μετακόμιση ε? Αχ, σε καταλαβαίνω...από τη μία σκέφτεσαι την ταλαιπωρία που θα τραβήξεις αν μετακομίσεις, και ειδικά τώρα που θα υπάρχει και ένα μωρό, από την άλλη έστω και 100 ευρώ λιγότερα στα πάγια έξοδα του σπιτιού είναι πολύ μεγάλη υπόθεση...εμείς αν είμασταν ακόμα στον πειραιά σίγουρα δεν θα τη βγάζαμε καθαρή...εδώ είναι λιγότερα τα έξοδα, απλά η εγκυμοσύνη μας κοστίζει τα διπλάσια γιατί κάθε φορά που έχουμε ραντεβού στον γιατρό θέλουμε 200 ευρώ για την μετακίνηση:!::!::!:

Ειδικά αυτον τον μήνα ρε κορίτσια, οι μισθοί μας εξαφανίστηκαν με το που τους πήραμε.......απίστευτο μου φαίνεται..και ακόμα έχουμε λογαριασμούς να πληρώσουμε....

Τι να πω, δεν ξέρω πως, αλλά πρέπει να βρούμε τρόπο να γεννήσουμε και να μεγαλώσουμε τα παιδάκια μας πολύ διαφορετικά από ότι ονειρευόμασταν....

Κατερίνα έχεις ετοιμάσει και βαλίτσα???μπράβο ρε θηρίο!!!Εγώ τίποτα ακόμα, και ούτε τα ρουχαλάκια και τα πράγματα του μπέμπη μου έχω πλύνει γιατι περιμένω να μου στείλουν τα υπολοιπα...τους πήρα τηλέφωνο και προφανώς μας είχαν ψιλοξεχάσει γιατί το καρότσι μας είχε έρθει αλλά δεν είχαν ξεκινήσει διαδικασίες για να μας τα στείλουν:mad::mad::mad:Μου είπαν από βδομάδα αλλά κάτι άκουσα για απεργίες από βδομάδα :mad::-x:-x αχ, κορίτσια θα μου το βγάλουν ξινό να το δείτε...ένας μήνας έμεινε στο νησί και θα μου βγει από τη μύτη, γιατι αν αρχίσουν οι απεργίες ούτε στον γιατρό μου δεν θα μπορώ να πάω..........την άλλη φορά είμασταν 15 ημέρες αποκλεισμένοι.............

Αυτά τα νέα μου!Φιλάκια γλυκά στις κοιλίτσες!!!


HDfQp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι....νυχτερινή νυχτερινή όπως πάντα!!!!!!!!!!

Τι κάνετε? ακούω για τρελλές τούμπες...κι εμείς εδώ μια από τα ίδια...το έχουμε ρίξει σε τρελλό "αθλητισμό"...πρέπει να κάνει πολλά χιλιόμετρα την ημέρα!!!!!!!!!!!!

Ελένη πολλά λεφτά δίνεται για ενοίκιο ή μου φαίνεται...(με τέτοιο ενοίκιο και κοινόχροιστα, όχι τσιπούρα, αστακό έπρεπε να σας φέρει...χεχεχε...) τώρα βέβαια κι εγώ δεν έχω την επαφή με την Αθήνα που είχα παλιά, και όσους ξέρω έχουν δικό τους σπίτι...αλλά μου φαίνεται πολύ το ενοίκιο, τα κοινόχρηστα...ενας μισθός δηλαδή γίνεται αέρας...που λένε...Δεν ξέρω στην Αθήνα, αλλά στα Χανιά παιδιά τα ενοίκια έχουν πέσει πολύ...δηλάδη αν ξέρετε η περιοχή των δικαστηρίων που θεωρείται το Κολωνάκι μας εδώ, τα 500άρια ενοίκια έχουν γίνει 300άρια...άσε που σε μαγαζιά και τέτοια έχουν εφαρμόσει σχεδόν όλοι το -20%...(δυστηχώς το ξέρω εκ πείρας, γιατί νοικιάζω ένα κατάστημα μου, σε δημόσιο...και το έχουν εφαρμόσει ακριβώς και άντε να πεις όχι...που γίνεται χαμός...με τα ξενοίκιαστα...) Εμείς είμασταν ένα βήμα πριν ξεκινήσουμε να χτίσουμε, και τι να πω...μάλλον ευτυχώς...(δεν νοικιάζουμε, μένουμε στο πατρικό μου, το οποίο βέβαια είναι του αδελφού μου, αλλά μένουμε ανοιχτα όσο θέλουμε, γιατί δεν το χρειάζεται προς το παρόν τουλάχιστον...) Γιατι ξέρετε τώρα λόγω των επαγγελμάτων μας, κι εμένα και του άντρα μου, κι επειδή έχουμε και γνωστούς σε όλους τους τομείς της οικοδομής, οι τιμές που θα μας έκαναν είναι σχεδόν μισές...ή και κόστους σε ορισμένα πράγματα...οπότε είχα ετοιμάσει εγώ τα σχέδια, για 240τμ άδεια συν υπόγειο...δεν το συζητώ, τώρα θα το πουλούσαμε...ή θα μας το είχε πάρει η τράπεζα...με τα σημερινά δεδομένα...βγάλε χαράτσια κλπ...πω πω ούτε να το σκέφτομαι!!!!!!!!!!! Μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα!!!!!!

Όσον αφορά την 1η μου καισαρική, εγώ γέννησα νύχτα στις 3...μετά κοιμήθηκα, κατά τις 9 - 10 που πρέπει να ξύπνησα, γενικά θυμάμαι ότι δεν πονούσα...και κάθε τρεις και λίγο ερχόντουσαν οι κοπέλες της κλινικής να με ρωτήσουν αν είμαι καλά, κι άν θέλω παυσίπονη...τελικά κατά τις 3 το μεσημέρι μου είπαν ότι κατά τις 5 θα έρθει ο γιατρός μου, και θα με σηκώσει...(οπότε κατά τις 4 έκανα μια παυσίπονη, όχι γιατί πονούσα, όσο γιατί φοβήθηκα μήπως πονέσω όταν σηκωθώ...) Τελικά έτσι έγινε, κι όλα πήγαν μια χαρά...σε κάποιο στάδιο της όλης φάσης, μου είχαν φορέσει κάτι πολύ χοντρες κάλτσες μέχρι το μπούτι...ήταν για να μην πριστούν τα πόδια μου και για το κυκλοφοριακό, για την θρόμβωση κάτι τέτοιο....να το έχετε υπόψη σας, γιατί μου έκανε πολύ καλό, και δεν πρήστικαν τα πόδια μου καθόλου...ενώ στις άλλες κλινικές που υπάρχουν εδώ δεν το κάνουν, και έχω δει σε γνωστές μου κάτι πόδια....λες κι έρχονται από τερατογέννεση!!!!!!

Επίσης να ρωτήσετε τον γιατρό σας, πιστεύω βέβαια ότι όλοι το κάνουν σήμερα στις κλινικές (εκτός από τα νοσοκομεία) αν μετά την καισαρική σας κάνει πλαστική, στην τομή....εμένα μου είχε κάνει και τώρα 2,5 χρόνια μετα, δεν φαίνεται τίποτα...αφού και ο ίδιος ο γιατρός μου έτριβε τα μάτια του...τώρα μου είπε, ότι θα γίνει η τομή ακριβώς επάνω στην παλιά, και επίσης πλαστική, και επίσης θα εξαφανιστεί!!!!!!!!!!

Λία μπράβο, αφού καταφέρνεις να πηγαίνεις στο γήπεδο με τον πιτσιρίκο στην κοιλιά, μια χαρά σε βρίσκω...εγώ πάλι φοβάμαι να πηγαίνω σε μέρη με πολύ έτσι χύμα κόσμο, γιατί ανησυχώ μην γίνει τίποτα (για το μωρό δηλαδή) και με χτυπήσουν, πέσω, ξέρω εγώ...χιλια δυο βάζει ο νους μου...

Άντε να καμαρώσεις κι εσύ το μπεμπουλίνι σου όπως το επιθυμείς...Λία ειδικά εμείς με τα αγόρια, τρώμε πολύ κόλλημα..με τα κοριτσάκια δεν συμβαίνει αυτό, γιατί είναι πιο τσαούσες από μικρές...ενώ τα αγόρακια, είναι πιο μαμάκηδες, σου κάνουν και γλύκες...τρως μεγάλο φλας....μέγας έρωτας...αφού κοιμάται στο κρεββάτι μας, και από την μια λέω άντε να φύγει να πάει στο δικό του και από την άλλη κατά βάθος δεν θέλω...γιατί μου κάνει κάτι αγκαλιές, με αυτά τα μικρά μικρά χεράκια...Χριστέ μου...τρελλαίνομαι...αφού απορώ και λέω, το 2ο μωρό θα το αγαπώ τόσο πολύ? Είναι δυνατόν? Πόσο πιο πολύ μπορεί να αγαπήσει κανείς?

Λία με τα κιλά μην αγχώνεσαι, είσαι και αδυνατούλα, 9 κιλά, έ, άντε να πας 13 - 15, δεν νομίζω να πάς παραπάνω...εγώ τώρα που το λες έχω να ζυγιστώ κανα - 2 εβδομάδες...τότε ήμουν 6 προς 7, αλλά δεν νομίζω να έχω πάρει από τότε...

Αύριο έχω γιατρό κι εγώ στις 11 το πρωί, για να δούμε τι θα μας πει...να δω και με το ζάχαρο, την καμπύλη τι θα κάνω...μου είχε πει, να επαναλάβω την εξέταση του ζαχάρου όταν είμαι εντελώς καλά, και μόνο άν έβγαινε αυξημένο, να το προχωρούσα σε καμπύλη...αλλά εγώ κρύωσα, και είμαι ακόμα με βήχα πολύ...με το να μην μπορούμε να πιούμε και κανένα φάρμακο δεν μπορώ να ξεκρυώσω φέτος...είμαι μόνιμα κρυώμένη από τον Ιανουάριο, μπορώ να πω....

Άντε Λία, με το καλό να δεχτείς τα προικιά του μωρού...για να μην αγχώνεσαι κιόλας!!!!!!!!!!!!!!!!!

Βρε παιδιά, τα άλλα κορίτσια τι έγιναν, μαύρη πέτρα έριξαν...

Έεεεεεεεεεεε, κορίτσια............ουουουουυυυυυυυυυυυ???????

Ελάτε πίσω κι εσείς στην παρέα μας!!!!!!!!

Φιλάκια πολλά πολλά!!!!!!


an1cF250g410000NDN2fDkyMjQwMGRhfFhyaXN0YWtvIG1vdSwgc1wnYWdhcHcgcG9seSEhISE.gif

an1cMeS0g410000MDAwNzM4OGR8Mzk5MTQzMjJqZGF8TWlrcm91bGkgbW91LCBzXCdhZ2FwdyEhISA.gif

glitterfy3041429T805B81.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και απο εμενα!!!!!

Πολυ χαιρομαι που ειστε ολες καλα και περναται αυτη την πολυ ευχαριστη περιοδο της προετοιμασιας για τα μωρακια που ερχονται.

Μην αγχωνεστε, ολα θα πανε μια χαρα!!!!!

Η Κατερινα τα λεει πολυ σωστα ολα, συμφωνω μαζι της απολυτα.

Να πω για το ενοικιο που διαβασα οτι ξερω πολλους ιδιοκτητες που κατεβαζουν τιμες (και οι γονεις μου απο 450 το πηγαν 370),καντε μια συζητηση με τον ιδιοκτητη, οτι γλυτωσεται κερδος ειναι...

Εγω δεν εχω ετοιμασει απολυτως τιποτα, βεβαια δεν χρειαζομαι ψωνια, τα εχω ολα απο τον Νικολα που ειναι γεννημενος Μαιο και αυτος.

Εμεις δυστυχως ειμαστε απο την Πεμπτη στο Παιδων, σημερα συμπληρωνουμε 16 συνεχομενες μερες πυρετο, ξεκινησαμε με 38, την 8η μερα πηραμε αντιβιωση, την 11η-12η ανεβασαμε 40 πυρετο και διαρροιες, απο την 13η εχουμε 38,5, τωρα καναμε ποιωδη ρινιτιδα και αρχισαμε παλι αντιβοιωση.

Παω να σκασω............................

Οι γιατροι λενε οτι φαινονται για πολλες ιωσεις μαζεμενες, οι εξετασεις ειναι γενικα καλες, ομως που θα παει αυτο???????

Φοβαμε μην κολλησουμε και τιποτα καινουριο και ειναι τοσο εξαντλημενο το μπουμπουκι μου(φοβαμε και για το εμβρυακι ειναι η αληθεια)

Ειμαι πολυ στεναχωρημενη, στειλτε μου την θετικη σας ενεργεια να τελειωσει αισια αυτη η περιπετεια.......

Καλη εβδομαδα σε ολες!!!!


P6jGp3.png?33zfA7k2

TZcSp3.png?gfJ9ZCG8

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια!

Ελένη περάστικά για τον γιό σου...πω,πω τι πάθατε βρε παιδί μου...να είναι καλά ο μικρούλης και να συνέλθει γρήγορα σου εύχομαι...τα μικρούλια έχουν φοβερή δύναμη και αντοχές, και στο παίδων έχει εξαιρετικούς γιατρούς. Πρόσεχε και εσύ όμως, μη κολλήσεις τίποτα που κυκλοφορείς μέσα στο νοσοκομείο, να έχεις μαζί σου απολυμαντικά για τα χέρια και να μη κάνεις πολλές βόλτες μέσα στο νοσοκομείο.Περαστικά και πάλι και σιδερένιος ο πιτσιρίκος σου!

Σχετικά με τα ενοίκια, κορίτσια εγώ που νόικιάζω τόσα χρονια, και σε μεγαλουπόλεις και σε επαρχία, σας λέω ότι στην αθήνα τα ενοίκια έχουν τεράστιες διαφορές με την επαρχία, και επίσης δεν τα ρίχνουν...σου λέει, αν σου αρέσει μείνε αλλιώς θα βρώ άλλον, και αν δεν βρω θα το αφήσω ξενοίκιαστο, έτσι κιαλλιώς τώρα αν δηλώνεις το ενοίκιο, παραπάνω από το μισό σου το παίρνει η εφορία:o:o:o

Εμείς πληρώνουμε 450 και είναι πολλά για επαρχία, αλλά που να βρούμε άλλο σπίτι τώρα...είναι και περιορισμένα τα πράγματα στο νησί..πάντως όσο περνάει ο καιρός με μεγαλύτερη δυσκολία τα βγάζουμε πέρα...

Αααχ και το άλλο...για τις απεργίες που σας έλεγα...ετοιμάζονται για γερό αγώνα οι ναυτεργάτες και φοβάμαι πολύ μη γεννήσω στη σύρο στο τέλος...θέλουν να ξεκινήσουν από τώρα και να το τραβήξουν και μέχρι μετά το πάσχα...έχω αρχίσει να παθαίνω ψιλοπανικό...θα μείνω χωρίς φάρμακα...δεν θα μπορώ να πάω στο γιατρό μου....θα πάθουμε τίποτα και δεν θα μπορούμε να φύγουμε...ή αν φυγω εγώ για αθήνα και μετά θέλει να έρθει ο άντρας μου για την γέννα και δεν μπορεί???????

πω,πω έχω πάθει φρίκη.............


HDfQp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, κοριτσάρες μου καλές! Πώς είστε σήμερα;;; Καλά από όσα διάβασα και χαίρομαι πολυ! Έτσι καλά να είμαστε όλες όπως τώρα μέχρι να γεννήσουμε τα καμάρια μας!!! :lol::lol::lol: Ο καιρός όμως, ε;;;; Τα σπάει!!! Έχει από χθες εδώ έναν παλιοαέρα και από σήμερα ήρθε και το ψοφόκρυο πάλι!! Καθόλου δε βοηθάει ο καιρός στο να κάψουμε λιγότερο πετρέλαιο. :mad::mad::mad:

Σχετικά με τη μετακόμιση, μάλλον δεν θα την κάνουμε γιατί πραγματικά δεν το αντέχουμε!!! Τα τελευταια 4 χρόνια κάθε χρόνο αλλάζουμε σπίτι, αλλά και πριν τα άλλαζα μόνη μου λόγω δουλειάς! Τώρα όσον αφορά τα έξοδα θα κάνουμε λίγο υπομονή και θα ανάβουμε καλοριφερ λιγότερο, άλλωστε ο πολύς χειμώνας πέρασε (ελπίζουμε) και αυτά τα κρύα μάλλον θα είναι από τα τελευταία! Έχουμε βολευτεί πολύ καλά σε αυτό το σπίτι ( αν και θα ήθελα να έχει άλλο ένα υπνοδωμάτιο) και μας φαίνεται σκέτος εφιάλτης να αλλάζουμε! Άσε που αν βάλεις το κόστος της μεταφορικής, την εγγύηση ( ένα ενοίκιο) που θα χάσουμε, την ηλεκτρικη κουζίνα που πρέπει να αγοράσουμε γιατί το σπίτι αυτό έχει δική του και την παλιά μας την πουλησαμε και την ταλαιπωρία.... Θα περάσουν μήνες για να κάνουμε απόσβεση και να ξεκινήσει να φαινεται η διαφορα στο ενοίκιο... :confused:

Λία μου, γλυκιά χαίρεται!!! Τι κάνεις;;;;; Στα γήπεδα την έβγαλες θηρίο; Ο γιόκας σου χαιρότανε καλέ που τον πήγες να δει αγώνες! Θα το έχει σίγουρα το αθλητικό και δε νομίζω να ζοριστείτε να τον κάνετε αθληταρά!! χιχιχιχι :D Μέσα από την καρδιά μου σου εύχομαι να τον καμαρώνεις για μια ζωή όπως ακριβώς το έχεις ονειρευτεί, κοριτσάκι μου!! Να είναι γερός, τυχερός, ευτυχισμένος και να ζήσει πολλάάάά χρόνια σαν τα ψηλά βουνά!! Κι εσύ να γίνεις μια χαριτωμένη γιαγιούλα και να τον θαυμάζεις! :tongue: Όλα τα μωράκια μας να βγούνε γερά, Παναγίτσα μου!!! Τι ευλογία!!! :rolleyes:

Τα κιλά που πήρες είναι μια χαρά βρε! Εγώ 10 έχω βάλει. Και δε μου φαίνονται ιδιαίτερα πολλά. Στα νορμάλ είμαστε. Δύο μήνες ακριβώς έμειναν, πόσα θα βάλουμε ακόμη;;; 2-3 ακόμη πιστεύω. Άντε 4 βαριά! Το μετά με αγχώνει...Το πώς θα τα χάσουμε και αν και πότε θα γίνουμε όπως πριν... Θα φύγουν εύκολα ή θα χρειαστεί δίαιτες και χτύπημα στα γυμναστήρια;;; Αχ, δεν έχω χειρότερο!!! :mad: Ευτυχώς αυτό το καλοκαίρι δεν προβλέπεται να κάνουμε μπάνια εμείς εδώ στην Αθήνα γιατί πρώτον η μπέμπα θα είναι τοσοδούλα ακόμη και δεν τη βάζω στη θάλασσα και δεύτερον θέλουμε ολόκληρο ταξίδι για να φτάσουμε σε θάλασσα υποφερτη! Ταλαιπωρία και δε συμμαζευεται... Εσύ, Λιάκι στο νησί θα τα κάνεις τα μπανάκια στο μπεμπάκο,ε;;; Με προσοχή στα μικρόβια μόνο! Αλλά δεν ξέρω.... ο παιδίατρος από ποιόν μήνα άραγε επιτρέπει μπανάκι στη θάλασσα;;; :?::?::?:

Καλά σας ξέχασαν οι απαράδεκτοι από το Ήρα;;;; Α, τους ξεμυαλισμένους! Να τους ξαναπάρεις! Μόνο το καρότσι περίμεναν δηλαδή για να τα στείλουν; Να τους ενοχλείς για να σε μάθουν και να έχουν την αποστολή στο νου τους! Κι ας ελπίσουμε να μη σας τύχει άλλη απεργία στα λιμάνια... Άντε να περάσει ο καιρός, να έρθεις Αθήνα και να περιμένεις ήσυχα ήσυχα τον ερχομό του μωρού σου! Το μήνα που θα είσαι εδώ πριν τη γέννα, θα είναι και ο άντρας σου;

Κατερινάκι!! Νυχτοπούλι μου, εσύ!! Πήγες σήμερα στο γιατρό για τις εξετάσεις; Τι έγινε; Για πες μας τα νέα σου! Εύχομαι όλα καλά! Από Ιανουάριο είσαι κρυωμένη,ε;; Δεν παίρνουμε και φάρμακα.... Υπομονή!!! Ελπίζω το σάκχαρο να μην επηρεαστεί ξανά. Τα κάνει τα χιλιόμετρά του ο μικρός ο λεβέντης σου,ε;;; Εξασκούν τους μύες τους και ξεμουδιάζουν τα πουλάκια μου! Τι γλυκούλικα!!! :P

Σχετικά με το ενοίκιο που δίνουμε τώρα, το οποίο σου φάνηκε πολύ, έχεις το δίκιο σου καθώς στην Αττική οι τιμές είναι υψηλότερες σε σχέση με την υπόλοιπη Ελλάδα... Και το λέω αυτό εκ πείρας καθώς έχω νοικιάσει σπίτια σε αρκετές πόλεις και τέτοια ποσά ούτε που είχα ακούσει! Και να σκεφτείς ότι η περιοχή στην οποία μένουμε είναι και αρκετά φθηνή!!! Τα προάστια Πειραιά έχουν πιο χαμηλό νοίκι σε σχέση με άλλες... Το διαμέρισμά μας είναι καινουριο και έχουμε και θέση πάρκινγκ. Πέρσι δίναμε 500 χωρίς πάρκινγκ και λίγο πιο παλιό. Άρα πολλά τα χρήματα για ολοκαίνουριο, σχεδόν 100 τ.μ. και με πάρκινγκ δεν τα λες. Να φανταστείς ότι για να γλυτώσουμε κανένα 100ευρω, από μια ψακτική που έκανα χθες στο ιντερνετ, πρέπει ή να είναι αρκετά παλιό το σπίτι ή να μην έχει κάτι από τα βασικά που εμείς θέλουμε οπωσδήποτε. Πάντως γενικά τα ενοίκια εδώ δεν έχουν πέσει σχεδόν καθόλου! Άντε κάποιοι να έριξαν κανένα 50ευρω μπας και το νοικιάσουν πιο εύκολα! Έψαχνα σε αυτές τις περιοχές και τον Σεπτέμβριο και δεν έχουν πέσει σχεδόν καθόλου! Τραγικό! Εσείς Κατερίνα μου, όπως και στις περισσότερες περιοχές της Ελλάδας, έχετε πιο ανθρώπινες τιμές! Θυμάσαι που τα λέγαμε και για τα μαιευτήρια;;; Άλλες τιμές! Δυστυχώς! Όσο για τον δικό μας σπιτονοικοκύρη, πριν 2 βδομάδες του ζητήσαμε αν μπορεί να μας κόψει κάτι στο ενοίκιο γιατί δυσκολευόμαστε και είπε ότι δεν μπορεί! Ούτε 50 ευρώ! Την πολυκατοικία στην οποία μένουμε την έχτισε ο ίδιος και μένει κι όλας εδώ και έχει πέσει έξω γιατί είναι του χώρου κι έβαλε καλά και ακριβά υλικα στο χτίσιμο με αποτέλεσμα τώρα με την κρίση να βογκάει! Δεν είναι μεγάλη, δεν παίρνει πολλά ενοίκια (2) και δίνει πολλά στη εφορία από τα 550 που παίρνει από μας. Δίνει το 43% μας είπε και τώρα κάτι λένε να το κάνουν 20%. Αν γίνει θα μας το μειώσει λίγο είπε..... :confused:

Κι εσείς λέγατε να χτίσετε; Ευτυχώς δεν αρχίσατε! Κι εμείς το ίδιο λέγαμε... Να πάρουμε δάνειο και να χτίσουμε Θεσσαλονίκη. Δεν μας έκατσε όμως γιατΊ από τη μια δεν έπιασε Θεσσαλονίκη ο άντρας μου και από την άλλη δεν χρεωνόμαστε πλέον με τίποτα για δάνειο!! Τι καλά, εσείς είστε του χώρου και θα το φτιάχνατε με υλικά σχεδόν μισοτιμής. Αυτό είναι πολύ καλή περίπτωση! Έτσι όπως μας κατάντησαν όμως, ούτε αυτό το μισοτιμής δεν βασίζεσαι να ξεκινήσεις να χτίζεις!! Ευτυχώς έχετε του αδερφού σου και δε δίνετε ούτε ενοίκια, ούτε τίποτα! Μεγάλη υπόθεση! Εμείς από την άλλη δε δίνουμε αυτό το χαράτσι το ανεκδιήγητο! Αυτό μας μάρανε ακόμη... :mad:

Σχετικά με την καισαρική, είσαι τυχερή που σου έκανε ο γιατρός σου πλαστική στην τομή. Μέσα στην τιμή ήταν αυτό ή έδωσες κάτι επιπλέον; Θα τον ρωτήσω το γιατρό μου αν το κάνει, αλλά δε νομίζω... Δεν το έχω ακούσει από άλλη κοπέλα, άρα μάλλον δεν το κάνουν παντού! :mad: Και αυτό με τις κάλτσες θα ρωτήσω αν εφαρμόζουν.... Δε θέλω να γίνουν τα πόδια μου σαν τερατογένεσης!!!! :(:(:( Μέσα στα ζόρια της εγχείρισης αυτό μου έλειπε τώρα! Τώρα που το σκέφτομαι, τις προάλλες κάτι για αντιθρομβωτικές ενέσεις μου είπε ο γιατρός ότι λόγω καισαρικής θα χρειαστεί να κάνουμε. Αν θυμάμαι καλά βέβαια. Θα τον ξαναρωτήσω την Πέμπτη που θα ξαναπάω. Θέλω τις κάλτσες μέχρι το γόνατο, θα του πω!!! χιχιχι :lol: Σε σήκωσε εκείνος δηλαδή,ε; Άρα θα με μαλώσουν αν πάω να σηκωθώ μόνη μου νωρίτερα... Μάλιστα... Ε, τότε λογικά θα μου το πει και ο γιατρός μου το πότε θα με σηκώσει αυτός ή καμιά μαία.

Αχ, eleni1977, περαστικούλια στο αγοράκι σου μωρέ.... Τι ταλαιπωρία περνάτε!!! Είσαι κι εγκυούλα! Να προσέχεις κι εσύ, κοριτσάκι!!! Ο χειμώνας αυτός πάντως ήταν πολύ ζόρικος από θέμα ιώσεων... Όλα τα παιδάκια πέρασαν διάφορα! Και η ανιψούλα μου σχεδόν συνέχεια άρρωστη ήταν! Τώρα κάπως συνήλθε η καημενούλα.... Το Παίδων πάντως είναι το καλύτερο και από ολα τα ιδιωτικά! Εξειδικεύεται σε πολλά και έχει καλούς γιατρούς. Τώρα βέβαια δεν ξέρω τι γίνεται από θέμα αναμονής στα εξωτερικά ιατρεία σα δημόσιο που είναι... Και αναμονή με μωρό άρρωστο και με ένα σωρό άλλα στην αίθουσα που ένας Θεός ξέρει τι κουβαλάνε πρέπει να είναι μαρτύριο!!! Μη στεναχωριέσαι Ελενάκι μου, να είσαι δυνατή και ήρεμη για τα δύο σου αγοράκια...:rolleyes: Πρόσεχε μόνο και την δική σου υγεία!

Ναι, καλέ όντως, το Σοφάκι πού είναι;;;; Η eleni@;;;; Μπέιτε να κάνουμε παρεούλα ντε!!!

Αυτά για τώρα.... Τα λέμε πάλι!!! Φιλάκιααααα!! :P:p:p


ZCE2p3.png

vSQmp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

Ελένη περάστικά για τον γιό σου...πω,πω τι πάθατε βρε παιδί μου...να είναι καλά ο μικρούλης και να συνέλθει γρήγορα σου εύχομαι...τα μικρούλια έχουν φοβερή δύναμη και αντοχές, και στο παίδων έχει εξαιρετικούς γιατρούς. Πρόσεχε και εσύ όμως, μη κολλήσεις τίποτα που κυκλοφορείς μέσα στο νοσοκομείο, να έχεις μαζί σου απολυμαντικά για τα χέρια και να μη κάνεις πολλές βόλτες μέσα στο νοσοκομείο.Περαστικά και πάλι και σιδερένιος ο πιτσιρίκος σου!

Σχετικά με τα ενοίκια, κορίτσια εγώ που νόικιάζω τόσα χρονια, και σε μεγαλουπόλεις και σε επαρχία, σας λέω ότι στην αθήνα τα ενοίκια έχουν τεράστιες διαφορές με την επαρχία, και επίσης δεν τα ρίχνουν...σου λέει, αν σου αρέσει μείνε αλλιώς θα βρώ άλλον, και αν δεν βρω θα το αφήσω ξενοίκιαστο, έτσι κιαλλιώς τώρα αν δηλώνεις το ενοίκιο, παραπάνω από το μισό σου το παίρνει η εφορία:o:o:o

Εμείς πληρώνουμε 450 και είναι πολλά για επαρχία, αλλά που να βρούμε άλλο σπίτι τώρα...είναι και περιορισμένα τα πράγματα στο νησί..πάντως όσο περνάει ο καιρός με μεγαλύτερη δυσκολία τα βγάζουμε πέρα...

Αααχ και το άλλο...για τις απεργίες που σας έλεγα...ετοιμάζονται για γερό αγώνα οι ναυτεργάτες και φοβάμαι πολύ μη γεννήσω στη σύρο στο τέλος...θέλουν να ξεκινήσουν από τώρα και να το τραβήξουν και μέχρι μετά το πάσχα...έχω αρχίσει να παθαίνω ψιλοπανικό...θα μείνω χωρίς φάρμακα...δεν θα μπορώ να πάω στο γιατρό μου....θα πάθουμε τίποτα και δεν θα μπορούμε να φύγουμε...ή αν φυγω εγώ για αθήνα και μετά θέλει να έρθει ο άντρας μου για την γέννα και δεν μπορεί???????

πω,πω έχω πάθει φρίκη.............

Θα έρθω να συμφωνήσω απόλυτα μαζί σου, Λία μου, άλλωστε τα έγραψα κι εγώ πριν δω ότι έγραψες κι εσύ! Μάλλον ταυτόχρονα γράφαμε!!! :tongue: Έτσι όπως τα λες είναι για τα ενοίκια εδώ στην Αθήνα δυστυχώς και για αυτό που έγραψες για την εφορία. Έτσι σκέφτονται πραγματικά! Αν δεν σου αρέσει φύγε, σου λέει!!! :mad: Ο δικός μας καλός άνθρωπος είναι αλλά τα λεφτα, λεφτά! Τι να κάνουμε.... Οικονομία στο πετρέλαιο όσο μπορούμε...

Τι λες βρε παιδί μου... Τέτοια σχέδια έχουν οι ναυτεργάτες;;; Κακό χρόνο να'χουν! Τώρα θα μου πεις κι αυτοί έχουν τα δικά τους, αλλά τι φταίει ο κόσμος της νησιωτικής Ελλάδας και κάνουν τέτοιο άσχημο και πολυήμερο αποκλεισμό;;;;; Άρρωστοι, έγκυες, ηλικιωμένοι, παιδιά..... ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ!!! Να βρουν άλλο τρόπο διαμαρτυρίας και να την πληρώσουν εκείνοι που φταίνε και όχι ο λαός... Αλλά τι περιμένεις;; Η εύκολη λύση. Έτσι δεν κάνουν και με τα τρακτερ και χωρίζουν την Ελλάδα στα 2; Πάντως εσύ μη σκεφτεσαι αρνητικά. Τίποτα κακό δε θα συμβεί και ούτε θα γεννήσεις στη σύρο. Μήπως για να νιωθεις καλύτερα να έρθεις Αθήνα νωρίτερα; Τώρα θα μου πεις πόσο νωρίτερα; Να μείνεις 2 μήνες εδώ; Δε λέει, το ξέρω... Ο άντρας σου που είναι λιμενικός σε έκτακτη ανάγκη δε μπορεί να εξυπηρετηθει απο σκάφος του σώματος είτε για να φέρει εσένα Αθήνα, είτε για να έρθει εκείνος για τη γέννα αν απεργουν οι αγωνιστες (τρομάρα τους);;;;


ZCE2p3.png

vSQmp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον μαζί τα γράφαμε πριν Ελενάκι μου για τα ενοίκια! έτσι και εμείς την τελευταία 10ετία έχουμε μετακομίσει τόσες φορές και εγώ και ο άντρας μου, και ξέρουμε τι παίζει με τους ιδιοκτήτες...δυστυχώς δεν αλλάζουν νοοτροπία όσο κρίση και αν υπάρχει γιατί πάντα βρίσκουν κάποιον καινούριο ενοικιαστή, σκέψου εμείς στον Πειραιά πληρώναμε 650 καινούριο, ρετιρέ 100 τετραγωνικά με παρκιν, και δεν το συζητούσε καν ο ιδιοκτήτης μας για μείωση...και επειδή ο άντρας μου ήθελε κέντρο Πειραιά (τρομάρα του...) δεν βρίσκαμε τίποτα της προκοπής...κάτι άθλια διαμερίσματα τα είχαν 600 ευρώ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

όσο για τις απεργίες ...άστα να πάνε...έχω αρχίσει και τα σκέφτομαι με τρόμο...δυστυχώς δεν μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε σκάφος του Λιμενικού:-(:sad::-(καλά θα ήταν αλλά απαγορεύεται:-(:sad::-(

ο άντρας μου λέει να μη τα σκέφτομαι θα δούμε τι θα γίνει, αλλά ρε παιδάκι μου πως μπορώ να μην το σκέφτομαι...ίσως αν γίνουν εκλογές το αναβάλουν για να εκβιάσουν τη νέα κυβέρνηση...τι να πω...ελπίζω...

Αχ, τι μου θύμισες, και με τους αγρότες τι τραβούσαμε κάθε χρόνο εμείς βορειοελλαδίτες που θέλαμε να πάμε για χριστούγεννα στα σπίτια μας και δεν μπορούσαμε!!!!Απαράδεκτη κατάσταση ...τελικά καλά να πάθουμε και φτάσαμε ως εδώ, όλοι αχορταγοι είναι και προκειμένου να δουν χρήματα στις τσέπες τους δεν τους νοιάζει για τους συμπολίτες τους ρε παιδιά ....πόσο απαράδεκτο...

Τα μπεμπίνια σας πως πάνε?Ελένη ξαναπήγες στο γιατρό?

εγώ είναι να πάω την Δευτέρα που μας έρχεται (ελπίζω) και ανυπομονώ να δω τον μικρούλη μου!Από τις κινήσεις του καταλαβαίνω πως ακόμα είναι με το κεφάλι κάτω!Ελπίζω να μείνει έτσι μέχρι το τέλος!θέλω πολύ να γεννήσω φυσιολογικά...αν και φοβάμαι πάρα πολύ...αλλά το θέλω!!!

Ο άντρας μου Λενάκι θα έρθει περίπου μια βδομάδα πριν γεννήσω στην Αθήνα...δυστυχώς δεν μπορεί να φύγει για πολύ από τη δουλειά, αναβαθμίστηκε και η θέση του και τώρα έχει ακόμα περισσότερες υποχρεώσεις, άσε τα τηλ. που χτυπάνε στη μέση της νύχτας και με κοψοχολιάζουν...όταν γεννηθεί ο μπεμπίνος, θα τον διώξω από το δωμάτιο!!!!!!!!:D:D:D


HDfQp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κι εσείς βαρβάτο ενοίκιο δίνατε.... 650... Ήταν και κέντρο Πειραιά, οπότε λογικό με βάση τα δεδομένα που έχουν εδώ... Εμείς είμαστε σε παλιογειτονιά των προαστίων του Πειραιά, στην Κοκκινιά! Δηλαδή το 550 που δίνουμε πάλι καλά.. Αν ήταν αυτό το σπίτι στο κέντρο κι εμείς 650 θα δίναμε στάνταρ! Αχ, τι να πεις!

Άκου να γελάσεις..ή μάλλον να φρίξεις! Χθες που κοιτούσα για σπίτια και ενοίκια πήρα και μερικά τηλ για λεπτομέρειες. Είδα μια αγγελία για ένα ενδιαφέρον διαμέρισμα στη Νέα Σμύρνη ( πάρκινγκ, φυσικό αέριο, αποθήκη, κάπου 100 τ.μ. και ολοκαίνουριο) σχεδόν σαν αυτό που μένουμε τώρα συν το φυσικό αέριο και και πήρα να ρωτήσω τιμή ενοικίου.... Τι μου λέει;;; Υπόψιν ότι είναι μέτρια περιοχή η Ν. Σμύρνη, όχι από τις γνωστές ακριβές, έτσι νομίζω τουλάχιστον... 1.100 είναι η τιμή του, μου λέει!!!:eek::eek::eek: Κόντεψα να πάθω εγκεφαλικό!! Περίμενα ένα 600 άντε 650 να ακούσω και μου ήρθε απότομο!!!

Μμμμμ...κρίμα μωρέ που δεν μπορείτε να χρησιμοποιήσετε σκάφος τους... Εδώ έχω ακούσει οτι σε περίπτωση έκτακτης ανάγκης το λιμενικό μεταφέρει ασθενείς κλπ, εσείς που είστε και του επαγγέλματος να απαγορεύεται;; Βέβαια δεν είμαι σίγουρη για αυτό που λέω, ίσως είναι και κοτσάνα, απλά έτσι νομίζω ότι έχω ακούσει...:rolleyes: Για να λες όμως εσύ ότι απαγορεύεται, έτσι θα είναι. Τώρα σχετικά με το αν θα τρενάρουν ή αναβάλουν τις απεργίες, εσύ παρακολούθα θα τεκτενόμενα και τις εξελίξεις, είναι όπως είπες και οι εκλογές μπροστά, και αναλόγως πράττεις... Δύσκολο να μην το σκέφτεσαι, καταλαβαίνω κι εγώ εκεί θα είχα το νου μου γιατί σε μια εγκυμοσύνη μπορεί να συμβεί το απρόβλεπτο, αλλά πρέπει να σκεφτόμαστε θετικά! Άλλωστε έχετε νοσοκομείο για ώρα ανάγκης. Πιστεύω να μην είναι ατζαμήδες οι γιατροί εκει. :rolleyes: Όλα θα είναι καλά, μην αγχωνεσαι και ζορίζεσαι προκαταβολικά και πιθανότατα άδικα... Εγώ πιστεύω ότι και εσύ θα είσαι μια χαρά, αλλά και αυτοί δε νομίζω ότι θα κάνουν τόσο παρατεταμένη απεργία. Έτσι λένε και στο τέλος τα μισά και αν κάνουν. Σιγά μην αρχίσουν από τώρα και συνεχίσουν μέχρι μετά το Πάσχα... Τραβηγμένο το ακούω πιο πολύ σαν απειλή! Για να δούμε....

Την Πέμπτη πάω στο γιατρό μάλλον. Η μπεμπούλα μέσα στη χαρά της είναι! Όλο χαρούλες μου κάνει! Έτσι τουλάχιστον μεταφράζω εγώ τις τούμπες που κάνει! χαχαχα :lol: Ελπίζω να μην είναι από ζόρι!! Για να δούμε τι θα βγάλουμε... Αναρωτιέμαι και μου είναι αδύνατον να τη φανταστώ! Θα είναι τουλάχιστον λίγο ήσυχα ή θα μας κάνουν εντελώς κουμάντο;;; Θα πω το κλισέ, αλλά σημαντικότερο... Γερά να είναι κι ας μας κάνουν καψόνια!! ;)

Κι εμένα ήταν με το κεφάλι κάτω αρχές του έβδομου, αλλα την προηγούμενη φορά που την είδαμε είχε πάλι γυρίσει και ήταν με το κεφάλι επάνω... :rolleyes: Όταν λέμε τούμπες το εννούμε δηλαδη! χαχαχα Τώρα μάλλον είναι κάπως πλάγια αν κρίνω απο τις κλωτσιες. Θα μάθουμε την Πέμπτη! :cool: Δε μας απασχολεί όμως γιατί πάμε ολοταχώς για καισαρική! Ένα καλό πρωινό και ενώ θα κοιμάται ή θα τεντώνεται, θα την αρπάξει το χέρι του γιατρου και χαμπαρι δε θα πάρει!! Πρώτα ο Θεός βέβαια!! :-P Εσύ που θέλεις να γεννήσεις φυσιολογικά σου εύχομαι να μείνει εκεί χαμηλά το κεφαλάκι του ως το τέλος! Αλλα και να γύρισε, έχει περιθώριο ακόμη να ξανατουμπάρει!! :lol:


ZCE2p3.png

vSQmp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα!!! Τι κάνετε;;; Καλά εγώ, πήγα έκανα τις εξετάσεις μου, κάναμε και κάτι άλλες δουλειές και τώρα είμαι πτώμα, αλλα έχω να μαγειρέψω αρακά... Πάω.... Φιλάκια!!!


ZCE2p3.png

vSQmp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από μενα!

Καλή όρεξη Ελενάκι!!!Εμείς σήμερα μακαρονάδα;)

και εγώ πήγα το πρωί και έκανα εξετάσεις και καμπύλη...μπλιαχ...

ευτυχώς τελειώσαμε και όταν γύρισα σπίτι και έφαγα ότι βρήκα μπροστά μου...τώρα είμαι σκασμένη από το φαί και προσπαθώ να χωνέψω τα αχώνευτα...:-(:-(

Καλά δε φαντάζεστε πόσα νεύρα έχω ...

Χθες αποφασίσαμε με τον άντρα μου να αλλάξουμε το ραντεβού με τον γιατρό και να φύγουμε σήμερα το μεσημέρι και να γυρίσουμε αύριο για να αποφύγουμε τις ενδεχόμενες απεργίες....πάει το πρωί στη δουλειά ο άντρας μου και με παίρνει τηλ.....ΑΠΑΓΟΡΕΥΤΙΚΟ!!!!!

Πόση γκαντεμιά πια?????????

ξαναπήρα τον γιατρό , ξαναάλλαξα το ραντεβού για πέμπτη, μήπως μπορέσουμε να φύγουμε αύριο...για να δούμε...

και το αποκορύφωμα...όσο ήμουν στο μικροβιολογικό και περίμενα λέω ας πάρω και στα ήρα να δω που βρισκόμαστε....και τι μου λένε????????????????????????

ούτε αυτή τη βδομάδα θα μου τα στείλουν τα πράγματα γιατί δεν είναι έτοιμη η αλλάξιέρα:!::!::!:Πλάκα μου κάνετε???ένας μήνας πέρασε, της λέω, μέχρι και το καρότσι από την ιταλία ήρθε, και μου λέτε για την αλλαξιέρα?????

εεεε, θα προσπαθήσουμε για την άλλη εβδομάδα...Να μην προσπαθήσετε, της λέω, την άλλη εβδομάδα να μου τα στείλετε οπωσδήποτε!!!!

κορίτσια φρίκαρα!!!!!!!!!

Δεν θέλω να συγχίζομαι γιατί στενοχωρώ τον μπεμπάκο μου....αλλά με έβγαλε από τα ρούχα μου!!!!!!!!!

εμείς φταιμε που τα πληρώσαμε όλα μετρητα, έπρεπε να δώσουμε μόνο προκαταβολή μέχρι να μας τα στείλουν.........θα σκάσω λέμε..........


HDfQp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκι μου Λιάκι! Σήμερα είναι Τρίτη και 13..... Γι'αυτό υπομονή και από αύριο θα στρώσει και ο καιρός από ότι είπαν και θα μπορέσετε να έρθετε! Όχι ότι είμαι προληπτική, αλλά όταν ακούω τέτοια μια μέρα σαν κι αυτή το αποδίδω λιγάκι κι εκεί πιθανόν!!! :mad: Έχει όντως πολύ αέρα από χθες το βράδυ! Όλη νύχτα τον άκουγα που λύσαγε! Πότε περιμένεις αποτελέσματα από τις εξετάσεις και την καμπύλη; Εγώ αύριο απόγευμα θα τις πάρω, αλλά είναι αυτές της ρουτίνας. Πιο πολύ για τον αιματοκρίτη θα δούμε. Καλά αποτελέσματα εύχομαι! Πώς είσαι; Χώνεψες; Άσε μετά την καμπύλη κι εγώ σα τρελή έκανα για φαγητο!!! Γλυκό ούτε να το δω (για λίγες ώρες...)! Εγώ Παρασκευή τελικα θα πάω στο γιατρό. Την Πέμπτη δεν μπορούσε γιατί Τετάρτη έχει εφημερία στο Λητώ νομίζω.

Καλάααααα..για το ΉΡΑ ότι και να πω είναι λίγο!!! Άκου δεν είναι έτοιμη η αλλαξιέρα!!! Την τρέλα μου μέσα.... Έχουμε άλλα στο νου να έχουμε και αυτή την καθυστέρηση την άνευ λόγου στην τελική! Καλά έκανες που της είπες έτσι. Από βδομάδα οπωσδήποτε! Εσύ πλύνε ρουχαλάκια, σιδέρωσε και ξεκίνα να βάζεις στην άκρη όσα θα μπουν στις βαλιτσες. Μην περιμένεις αυτους. Τι ακριβώς περιμένεις να σου φέρουν; Ετοίμασε όλα τα άλλα και θα νιωσεις πιο καλά. Άλλωστε τα μικροπραγματα είναι αυτα που θέλουν οργάνωση και σε αγχωνουν. Τα χοντρα όπως καρότσι και αλλαξιέρα και τελευταια στιγμη να έρθουν που λέει ο λόγος βολευεται η κατασταση. Όντως αν δεν είχαν πάρει όλα τα λεφτά θα σφίγγονταν περισσότερο να τα στείλουν...


ZCE2p3.png

vSQmp3.png

Link to comment
Share on other sites

Α! Λία ξέχασα να σου πω. Απο την Παρασκευή που μας πέρασε μέχρι αύριο έχει έρθει στη Σύρο αυτός ο φίλος μας ο λιμενικός από τον Πειραιά, ο Στέλιος Πάνου που σου είχα πει, για δουλεια του λιμενικού. Ή για βλάβη σκάφους ή για εποπτεία ήρθαν, δεν ξέρω ακριβώς. Ίσως το ξέρει ο ανδρας σου.


ZCE2p3.png

vSQmp3.png

Link to comment
Share on other sites

ΝΑΙ!!!!!, τον ρώτησα και όντως έχει έρθει για να βάλουν κάτι μηχανές στα σκάφη!!!!!Για δες συμπτωση!Ο άντρας μου είναι ο υπολιμενάρχης, αν έχει περάσει από το λιμεναρχείο ο φίλος σας θα τον έχει δει!

Αν φεύγει αύριο μπορεί και να ταξιδεύουμε και μαζί!!!:P:p:p

μικρός ο κόσμος βρε παιδιά!

Αυτό που είπες για Τρίτη και 13 δεν το είχα σκεφτει...παλιομέρα ρε παιδί μου, και εγώ μες στην τσατίλα...τους έστειλα και ένα e-mail με παράπονα στα Ήρα...άλλο πράγμα!!!Αν και ο άντρας μου λεει ότι δεν θα το διαβάσει κανείς....εγώ ξέσπασα πάντως...

Καλά αποτελέσματα και στις δικές σου εξετάσεις!γενικά πως είναι ο αιματοκρίτης σου?εμένα τον προηγούμενο μήνα αντί να πέσει ανέβηκε!Η μαία μου είπε πρώτη φορά το βλεπει αυτό τόσο νωρίς!Για να δούμε τι θα δείξει τώρα!

Περιττό να σου πω πως ακόμα δεν έχω χωνέψει...και έφαγα και βραδινό....θα σκάσω στο τέλος...μπαμ θα κάνω...έχω γίνει απίστευτα λαίμαργη...είναι και η κλεισούρα μες στο σπίτι...


HDfQp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...