Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια καλημέρα!

      Γνωρίζει καμία αν εφοσον ανοιχτεί η gonal μέχρι ποτε μπορει να διατηρηθεί στο ψυγείο και να χρησιμοποιηθεί το υπόλοιπο υλικό; Στο κουτί γραφει 28 ημέρες, αλλα μιλαει για θερμοκρασιες μικρότερες των 25, στο ψυγειο δεν θα διατηρείται σιγουρα παραπάνω; Οχι φυσικα μεχρι την αναγραφόμενη ημερομηνια ληξης, αλλα ενα διμηνο δεν θα διατηρείται; 

Cafe για μαμάδες Μαίου 2012!!!


ksdesign

Recommended Posts

Είδες???χιχιχι!και εγώ δεν το περίμενα να ενδιαφερθούν, αλλά τους έγραψα περί κρίσης, και πως θελήσαμε να στηρίξουμε την ελληνική αγορά και μας απογοήτευσαν κτλ κτλ..

Ο άντρας μου είναι Υποπλοίαρχος, αξιωματικός δηλ. για να μπει στο λιμενικό έπρεπε να έχει πτυχίο πανεπιστημίου και να δώσει εισαγωγικές εξετάσεις στη σχολή αξιωματικών...

εγώ είμαι κελευστής από σχολή λιμενοφυλάκων όπου μπήκα με μόρια το 2001.

καλά είναι, σαν δουλειά έχει πολλές ιδιαιτερότητες, σχεδόν τα ίδια με του άντρα σου, αργίες, μέτρα τάξης, νυχτερινά, απλά εμείς είμαστε πιό ανοργάνωτοι, δηλ. εγώ μπορεί να δουλεύω τα πρωινά σε συγκεκριμένο γραφείο, αλλά θα πάω και στο λιμάνι για υπήρεσία, θα με στείλουν και μέτρα τάξης και θα κάνω και τροχονομία όποτε χρειαστεί...άστα...λίγο από όλα κάνουμε!!!

ουσιαστικά δεν έχω πόστο, κάθε φορά που έπαιρνα μετάθεση ή άλλαζα υπηρεσία άλλαζαν και τα καθήκοντά μου...έχω κάνει από ελέγχους σε αιγιαλούς-παραλίες με την κτηματικη, μέχρι γραφείο νομικών ζητημάτων:rolleyes::rolleyes::rolleyes:αχταρμάς!!!λέω στους φίλους μου ότι κάθε υπηρεσία είναι σαν αλλάζω εντελώς επάγγελμα...μόνο η στολή μένει ίδια!!!

Ο άντρας σου τι βαθμό έχει?σαν στρατιωτικός ήταν και αυτός στην ορεστιάδα?ήταν ο αδερφός μου στρατιωτικός, λοχίας από πενταετία αλλά παραιτήθηκε πέρισυ και έγινε αγρότης!!!!!!!

Α, μαλιστα, καταλαβα. Και ο Στελιος ο φιλος μας εγινε προσφατα κελευστης. Ηταν μικρος δοκιμος στο εμπορικο ναυτικο και παραιτηθηκε πριν καν βγαλει τη σχολη και μπηκε λιμενικο μηχανικος. Κερκυρα ηταν αρχικα και τωρα εδω και 3 χρονια ειναι Πειραια. Ειναι Πειραιωτης, οποτε καλα τους καθεται. Νοικιαζουν βεβαια. Που λεφτα για δανειο και αγορα σπιτιου πλεον...

Δες το καλο απο το γεγονος οτι αλλαζεις πολλα ποστα. Δε ρουτινιαζεις!

Ο αντρας μου στο στρατο ήταν αρχιλοχίας στην Κομοτηνη απο σχολη (ΣΜΥ), οταν παραιτηθηκε και μπηκε με πανελληνιες εξετασεις στη σχολη αστυφυλακων, οποτε τωρα ειναι ενας χαρωπός αστυφυλακας! :P

Αν θελετε παμε για κανενα καφεδακι οταν θα ειστε εδω και σας βολεψει!


ZCE2p3.png

vSQmp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Ωραία θα ήταν να πηγαίναμε για καφεδάκι...αυτή τη φορά δεν προλαβαίνουμε καθόλου!!θα φτάσουμε σήμερα το βράδυ και αύριο πρωί πρωί θα πάμε στο ΓΝΑ να πάρουμε τις ενέσεις μου και μετά πειραιά για γιατρό και καράβι για πίσω:eek::eek::eek:Με μια ανάσα θα τα κάνουμε όλα!

ελπίζω κάποια άλλη φορά να έχουμε περισσότερο χρόνο...θέλω να δω τόσους φίλους μου και ποτέ μα ποτέ δεν προλαβαίνω...:(

ελπίζω να έρθει κανένας για διακοπές στη σύρο για να τους δω!!!

Ώρα να ετοιμάζομαι...στις 4 φεύγουμε!φιλάκια!


HDfQp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ωραία θα ήταν να πηγαίναμε για καφεδάκι...αυτή τη φορά δεν προλαβαίνουμε καθόλου!!θα φτάσουμε σήμερα το βράδυ και αύριο πρωί πρωί θα πάμε στο ΓΝΑ να πάρουμε τις ενέσεις μου και μετά πειραιά για γιατρό και καράβι για πίσω:eek::eek::eek:Με μια ανάσα θα τα κάνουμε όλα!

ελπίζω κάποια άλλη φορά να έχουμε περισσότερο χρόνο...θέλω να δω τόσους φίλους μου και ποτέ μα ποτέ δεν προλαβαίνω...:(

ελπίζω να έρθει κανένας για διακοπές στη σύρο για να τους δω!!!

Ώρα να ετοιμάζομαι...στις 4 φεύγουμε!φιλάκια!

Ενταξει κοριτακι μου! Οποτε βολεψει, εμεις εδω ειμαστε!

Τι ενεσουλες κανεις;

Αντε μη σε καθυστερω! Ολα με το καλο και αυριο λεμε τα νεα μας! Φιλια πολλα! :P


ZCE2p3.png

vSQmp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα - καλημέρα!!!

καλέ που πηγατε όλες???

εγώ και η Ελένη μείναμε μόνες μας?μάλλον μόνο εμείς έχουμε τόσες απορίες για λύσιμο και σας ζαλίσαμε τις δευτερομανούλες?Ελάτε καλέ θα σταματήσουμε τις ερωτήσεις, ελάτε να κάνουμε κουτσομπολιό!!!:D:D:D

Λοιπόν, τα νέα μας!

Καταρχήν Ελενάκι, οι ενέσεις που κάνω είναι αντιπηκτικές και τις κάνω σε όλη την εγκυμοσύνη, κυρίως προληπτικά αλλά δεν ρισκάρουμε να τις σταματήσω.

πήγαμε χθες στον γιατρό, ο μπεμπάκος μας είναι μια χαρούλα, μεγαλώνει κανονικά, φτάσαμε το 1.450!!!!:D:D:D

τον βρήκαμε κουλουριασμένο προς τη δεξιά πλευρά μου με το κεφάλι γυρισμένο προς τα πίσω και πάνω!!!!!!!!!:confused::confused::confused:΄Τώρα κατάλαβα τι έκανε την προηγούμενη εβδομάδα που κουνιώταν συνεχώς όλη μέρα και νύχτα και πήγαινε η κοιλιά μου σαν θάλασσα με 9 μποφορ!!!γύρισε ο σκατούλης με τα πόδια κάτω και το κεφαλάκι στο στομαχι μου!!!

Ο γιατρός μου είπε να μην αγχωθώ είναι πολύ νωρίς ακόμα και μπορεί να φέρει σβούρες άλλες 6-7 φορές μέχρι το τέλος...η μαία μου είπε να περπατάω, να κάθομαι οκλαδον και να κοιμάμαι από την αριστερή πλευρά:rolleyes::rolleyes:Για να δούμε..

Όσο αφορά εμένα, ο αιματοκρίτης μου χτύπησε το απίστευτο 39,7!!!!!!!!!!:cool::cool::cool:τρελάθηκε ο γιατρός μου!μου έκοψε τον βραδυνό σίδηρο, και μου είπε ότι εφόσον δεν έχω πίεση είμαστε τέλεια!Επίσης ή καμπύλη βγήκε πολύ καλή, 80 - 112-100-70 οπότε μάλλον θα συνεχίσω να σαβουριάζω φαί και γλυκά :wink:;-):wink:

γενικά όλα πάνε καλά όπως τα βλέπουμε, δόξα το θεο!!!

Το άλλο καλό είναι ότι έφτασαν και τα πραγματάκια μας από το ήρα!!!!!!

και μου έστειλαν και ένα μομπιλο για ριξαξ και μια σαλιαρίτσα δώρο με ένα σημείωμα όπου ζητούν συγνώμη για την καθυστέριση....ντράπηκα λίγο είναι η αλήθεια, μήπως δημιούργησα μεγάλο πρόβλημα σε καμία κοπέλα..ελπίζω πως όχι...έχω τύψεις τώρα, γιατί δεν είμαι άνθρωπος της φασαρίας, δεν θα έκανα ποτέ, αλλά με έπιασε το άγχος της μάνας μάλλον, και ίσως το παράκανα...

Τώρα άνοιξα τις 2 πρώτες κούτες με τα ψιλοπραγματάκια και θα αρχίσω να τα τακτοποιώ!

ακόμα δεν έχω πλύνει τίποτα κορίτσια, γιατί σκέφτομαι ότι θα μείνουν άλλους 2 μήνες στα ντουλάπια τα πράγματα...καλά κάνω ή να αρχίσω σιγά σιγά???

Ελενάκι μου σήμερα έχεις γιατρό???

τι κάνει η μπουμπού μας?????????????


HDfQp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια καλησπέρα!

Έχω να μπω ένα μήνα και έχω χάσει επεισόδια σίγουρα!

Τι να κάνω όμως, είναι ακριβό το ίντερνετ με το στικάκι ρε γμτ, γκρινιάζει κι ο σύζυγος που θέλω περιττά πράγματα, του γκρινιάζω κι εγώ γιατί του λέω πως εμένα το ίντερνετ είναι η συντοφιά μου, αν θέλει να κόψει εκείνος το τσιγάρο για να κάνει οικονομία!! ελπίζω να βάλουμε σύντομα το σταθερό να λυθεί το θέμα!

Τι κάνετε εσείς?

Μεγαλώνουν οι κοιλίτσες?

Εμείς καλά, εχτές έκανα το ντόπλερ, καλά είναι η ζουζούνα μας, τη βρίσκει μια βδομάδα μικρότερη όμως ο γιατρός στις μετρήσεις, δεν είναι πρόβλημα μου είπα απλά θα είναι πιο μικρούλα λίγο, μέχρι 3 κιλά λέει και όλο το μήνα να πάρει, δεν αγχωνόμαστε λοιπόν, δεν θα δυσκολευτώ και στη γέννα!


RJbwp3.png

bAW5p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λιάκι μεγάλωσε ο υιός ε, μπράβο!

Θα γυρίσει πάλι σίγουρα, έχουν χώρο ακόμα και κάνουν τα δικά τους μέσα στην κοιλιά!

Και οι εξετάσεις σου σούπερ!

Μεγειά τα καινούρια σας πραγματάκια!

Με το καλό να τα χαρέι ο μπεμπούλης σας!

Χαίρομαι που σας ξαναβρήκα να λέμε τα νέα μας κούκλες!

Μου κάνει πολύ καλό να έχω φιλενάδες που βρίσκονται στο ίδιο στάδιο με εμένα και με καταλαβαίνουν!

Ελενίτσα τι κάνεις εσύ?

Η μπουμπού καλά?

Τα υπόλοιπα κορίτσια όλες καλά?


RJbwp3.png

bAW5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα λίγο πιο πίσω τα νέα σας, κάτι για πεθερικά πήρε το μάτι μου, εκεί έχω ένα θεματάκι εγώ βασικά, όχι πως είναι κακοί οι άνθρωποι απλά εγώ τους έχω συχνά πυκνά σπίτι, έρχονται από Αθήνα βλέπετε και μένουν σε εμάς όταν κατεβαίνουν, άντε να πάνε και καμιά μέρα Χανιά στον αδερφό του άντρα μου αλλά εδώ έχουν κολλήσει με τον εγγονό και δεν ξεκολλάνε όταν έρχονται!

Από τώρα φυλάει η πεθερά μου την άδεια για όταν γεννήσω, δύο βδομάδες θα κάτσουν, τώρα να πω ότι τρελλαίνομαι στην ιδέα θα πω ψέμματα, βοήθεια έχω εξάλλου, η μητέρα μου μένει κοντά και δε δουλεύει κιόλας οπότε αν θέλω κάτι θα έρχεται.

Η αλήθεια είναι ότι οι πρώτες μέρες είναι λίγο περίεργες, έχεις το μωρουδάκι, έχεις κι εσύ τα δικά σου, είναι ακόμα οι ορμόνες στα φόρτε τους και δεν θες και πολλά σχόλια, ακόμα το θυμάμαι που ερχόταν όταν θήλαζα το Γιάννη, εγώ έπιανα το στήθος να δω από που τον είχα ταίσει τελευταία φορά κι εκείνη μου έλεγε: "δεν έχεις γάλα ε?"

Ναι γι' αυτό τον θήλασα 1 χρόνο! Τέτοια σχόλια δεν τα θες τον πρώτο καιρό καθόλου, ειδικά όταν είναι το πρώτο σου παιδάκι και είσαι κι εσύ λίγο άπειρη με όλα.

Τέλος πάντων, έχω πει και στον άντρα μου τους προβληματισμούς μου αλλά κι εκείνος μου λέει γονείς μου είναι να τους πω να μην έρχονται?

Τι να πω, δεν είναι κι αυτό σωστό εννοείται αλλά τόσα άτομα μέσα στο σπίτι δεν είναι και το καλύτερό μου!

Και τώρα μπορεί να μου έρθουν για κανένα Σαβ/κο! Μάλλον το επόμενο που είναι και η 25η Μαρτίου!


RJbwp3.png

bAW5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα - Καλησπέρα!!! ( Α λα Θεοδωράκης χαιρετιόμαστε σήμερα!) :P

Τώρα κατάφερα να μπω γιατί από το πρωί δεν είχαμε ούτε σταθερό, ούτε ιντερνετ! Τα "πίνει" η forthnet μάλλον! :mad: Ευτυχώς μόλις ήρθε πάνω που άρχισα να βαριέμαι γιατί ο λεβέντης μου κοιμάται μιας και ήταν πρωινός σήμερα (4:50) ξυπνάει...!!!! :o

Λία μου, γλυκό μου κοριτσάκι!!! Καλέ τι ευχάριστα νεάκια μας έφερες!!!!! Γιούπιιι!!!! Φτου-φτου!!!! Πάντα τέτοιααα!!!! Από πού να αρχίσω να σχολιάζω!!! :-P:-P:-P

Από το μπεμπάκο μας φυσικά θα ξεκινήσω!!! 1.450???????????!!!!! :lol: Ουάου!!! Τσουπωτός θα μας βγει!! χιχιχιχι Σχεδόν ίδιος με τη δικιά μου πρέπει να είναι, μόνο που είναι 1 βδομάδα μικρότερος ο δικός σου! Είδες τα αγοράκια; Μπαμπατσικα από έμβρυάκια!! Αχ, να χαρώ!!!! Πολλά χαδάκια στην κοιλίτσα σου! Γύρισε τούμπα πάλι; Ε, τι νομίζεις...Αυτή τη δουλειά κάνουν τα ζοντοβολα και κάνει κύματα η κοιλία! Όσο μπορούν ακόμη σβούρες φέρνουν! :lol: Εσύ κάνε ό,τι σου είπαν γιατρός και μαία και μην το σκέφτεσαι καθόλου! Έχει καιρό να παίζει εκεί μέσα ακόμη!

Καλά και οι εξετάσεις σου σούπερ????????????? :-P 39,7!!!!!!!!!!!!!!!!! Πρώτη φορά το ακούω από έγκυο!!! Ντούρασελ έχεις καλέ;;;; Δε δίνεις και σε μένα 2-3 μοναδούλες γιατί ο δικός μου χαροπαλεύει;;;;;!!!! :( Και η καμπύλη τέλεια (τι τηλ. ειναι αυτο στο μηνυμα σου;;;; χιχιχι) Τα νούμερα της καμπύλης τα έκανε νούμερο τηλεφώνου;;; Αιντέ! :tongue:

Οπότε όλα μια χαρούλα, δόξα το Θεο!! Και έτσι να συνεχίσουν όλα, Παναγίτσα μου! :P

Ήρθαν και τα πράγματα με τα δωράκια από το ΉΡΑ.... Πάει τακτοποιήθηκε και αυτο... Μη ντρέπεσαι καθόλου που τους έκανες παρατήρηση! Έτσι όπως τα είπαν και αυτοί από το τηλ για αλλη βδομαδα και λοιπα, τι να κάνεις;;; Αγχώθηκες! Κι εγώ το ίδιο θα έκανα.... Να έχουν το νου τους βρε παιδί μου! Δε νομίζω να δημιούργησες πρόβλημα σε κοπέλα.

Εγώ λέω να ξεκινήσεις να πλένεις, δεν είναι νωρίς! Πλύνε, σιδέρωσε και ξεχώρισε όσα είναι για βαλίτσα. Και τι έγινε που θα μείνουν 2 μήνες (το πολυυυυυ) στα συρτάρια; Δεν παθαίνουν τίποτα απολύτως! Μοσχομυριστά θα είναι! Απλά στη βαλίτσα μη βιαστείς να τα χώσεις. Αλλά και εκεί κάπου στις 35-36 βδομάδες εγώ σίγουρα θα τα βάλω. Ποτέ δεν ξέρεις τι γίνεται με τα ζουζούνια μας!!! :eek:

Σοφάκι, γεια σου!!!! Ένα μήνα είχες να μπεις,ε;;; Άσε τα στικάκια είναι πανάκριβα, το ξέρω... Μόνο με το σταθερό θα σωθείτε γιατί όντως το ίντερνετ είναι καλή παρέα!

Το ντόπλερ τι ακριβώς είναι; Είναι ιδιαίτερη εξέταση; Ο γιατρός μου κάνει ντόπλερ κάθε φορά που πάω εδώ και 1,5 μήνα όπου βλέπει αν δουλεύει σωστά ο λώρος, ο πλακούντας και αν τρέφεται όπως πρέπει το μωρό. Αυτό που έκανες εσύ είναι κάτι ειδικότερο;

Αχ, μωρε θα βγει λεπτεπίλεπτη η ζαργάνα σου! Κομψή από μικρή! χεχεχε :lol: Καθόλου δεν πειράζει, ίσα ίσα που , όπως είπες, θα τη γεννήσεις πιο εύκολα! Μια καλή μου φίλη γέννησε πέρσι ένα κοριτσάκι 2300 μια χαρά! :-P Μόλις βγει και αρχίσει να τρώει το γαλατάκι της μαμάς θα πάρει τα πάνω της! Μπάινε όποτε μπορείς να μας λες τα νεάκια σου! ;)

Κατερινάκι μου, ελπίζω να είσαι καλάααα!!! :rolleyes: Μας έλειψες!!! :rolleyes: Όταν μπορέσεις να μας γράψεις εμείς εδώ θα είμαστε! :cool:

Εγώ Λία μου σήμερα έχω γιατρό στις 5. Έχουμε και κάτι δουλίτσες μετά και θα αργήσω να μπω να σας γράψω τα νέα. Θέλω να πάμε και λίγο στην εκκλησία το βραδάκι που έχει χαιρετισμούς, οπότε από τις 9 και μετά θα μπω λογικά.

Καλά πρέπει να είναι η μπουμπού! Με κατακλωτσάει και μερικές φορές με πονάει κιόλας! :rolleyes: Θα μας πει ο γιατρός βέβαια τι ακριβώς κάνει... :rolleyes:

Εντομεταξύ το τικεράκι μου από κάτω μου λέει ότι μπήκα σήμερα στον όγδοο!!!! Γιούπι!!!!

Αυτά για τώρα! Μάκια πολλά!! :)


ZCE2p3.png

vSQmp3.png

Link to comment
Share on other sites

Τι άλλα νέα δε σας έγραψα?

Έχω ξεκινήσει και πλύνω ρουχαλάκια, έπλυνα σεντονάκια, σελτεδάκια, πανάκια, κουβερτάκια, έχω ακόμα φορμάκια-ζιπουνάκια να πλύνω, είχα του Γιάννη ευτυχώς αρκετά ουδέτερα χρωματάκια, μου έδωσε και η αδερφή μου ένα σωρό από τις ανηψιές μου όλα ροζ, τη βγάζει η μπουμπού και το χειμώνα και το επόμενο καλοκαίρι με τόσα πολλά! Να' ναι καλά! Τίποτα δε χρειάζεται να της πάρω από ρουχαλάκια να φανταστείτε, μόνο κάτι σεντονάκια θέλω για το πυρεξάκι στο νοσοκομείο σε ροζ, αυτά που έχουν το μέγεθος του πορτ μπεμπέ γιατί έχω μόνο μπλε από το Γιάννη. Μέχρι και κορδελίτσες, καπελάκια και φουστανάκια έχουμε για τις καλοκαιρινές βολτούλες! Και πιτζάμες πρέπει ακόμα να πάρω για μένα και είμαι ο.κ από τα βασικά! Τώρα μια βόλτα στα τζάμπο θα την κάνουμε κι εμείς μέχρι να μπω στο μήνα μου, θέλω αυτοκόλλητα για το δωμάτιό της, φωτάκι για τη νύχτα,αφρόλουτρα (εγώ τα προδέρμ χρησιμοποιούσα στο Γιάννη όλο τον καιρό και ήταν πολύ καλά και κρεμούλα τη sudocream), πιπίλες και όλο και κάτι άλλο θα προκύψει ωστόσο!


RJbwp3.png

bAW5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Ελενίτσα ήρθα κι εγώ πάλι στην παρέα σας!

Ναι έχουμε θέμα τώρα με το ίντερνετ γιατί μένουμε σε χωριό και για να βάλουμε σταθερό θέλουμε και κωλόνα να φανταστείς που την πληρώνουμε εμείς, όχι ο οτε! Άστα!

Καλή επιτυχία στο γιατρό απόψε!

Θα έχει μεγαλώσει κι εσάς η μπουμπού πολύ τώρα!

Η δικιά μου έχει λόξυγγα τώρα που σας γράφω, χαχα!

Όχι δεν είναι κάτι ιδιαίτερο το ντόπλερ, το κάνουμε στον 8ο απ' ότι ξέρω, είναι πιο λεπτομερής υπέρηχος απλά, κοιτάει πάλι ο γιατρός όλα τα όργανα, καρδούλα, κεφαλάκι, στομάχι, και ελέγχει και όλες τις αρτηρίες, το λώρο κ.τ.λ! Και κάνει και 100 ευρώ! Κάποιοι γιατροί τα κοιτάνε όλα αυτά σε έναν κανονικό υπέρηχο απ' ότι έχω ακούσει, γλιτώνεις και το 100άρικο έτσι!


RJbwp3.png

bAW5p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ελα βρε Σοφάκι!!!!!!!!

καλώς μας ήρθες και πάλι με την μπουμπού σου φυσικά!;)

αχ, αυτό με την οικονομία είναι ένα θέμα...εμένα ο άντρας μου πιστευει ντε και καλά, ότι για την δεη που πληρώνουμε 100στάρια φταίει το θερμοσίφωνο αποκλειστικά!!!!!!

κάθε φορά τσακωνόμαστε γιατί μου το κλείνει και δεν μου φτάνει το ζεστό για να κάνω μπάνιο!!!!!!

τώρα του το ξεκαθάρισα...μόλις έρθει το μωρό θέλω ζεστό νερό όλη μέρα...δε θα μας ρωτάει ο μπέμπης για να΄χεστει, αν έχουμε ανάψει θερμοσίφωνο!!!έλεος!!!

καλά του είπες για το τσιγάρο πάντως, τα μεγαλύτερα έξοδα είναι αυτά που δεν υπολογίζεις!

εγώ τελικά θα αρχίσω να πλένω από βδομάδα που θα φτιάξει και ο καιρός και θα έρθει και η μανούλα μου για λίγες μέρες, οπότε θα τα ετοιμάσουμε παρέα!

Σοφία είσαι πολύ τυχερή που σου χάρησαν τόσα ρούχα!καλέ είναι πανάκριβα τα μωρουδιακά και αν σκεφτείς και πόσο θα τα φορέσουν είναι να κλαις!

Ελενάκι, τώρα περιμένω τον άντρα μου να μου φέρει και το καρότσι από το πρακτορείο!έχω μια χαρά!θα αρχίσω τις βόλτες μέσα στο σπίτι χεχε!

Με το καλό και τα δικά σας αποτελέσματα από τον γιατρό σήμερα, θα περιμένω να γυρίσετε να μας πεις τι κάνει η μικρή μπεμπού!!!!!


HDfQp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και πάλι, κοπελούδες μου! :P

Γυρίσαμε εμείς σπιτάκι... Παραγγείλαμε και φάγαμε κιόλας simply burger και αραλίκα τώρα! :tongue:

Το κοριτσάκι μας είναι μια χαρούλα! :P:p:p Μεγαλώνει και θεριεύει! Φτάσαμε τα 1800 γραμμάρια και είναι ελαφρως πάνω από το μέσο όρο... :rolleyes: Στις 38 βδομάδες που θα τη βγάλουμε θα είναι περιπου 3200 - 3300 αν συνεχίσει με αυτό το ρυθμό. Ευτυχώς που θα κάνω καισαρική... :tongue: Γύρισε πάλι και είναι με το κεφαλάκι κάτω και κοιτάει αριστερά. Έτοιμη για φυσιολογικό τοκετό είναι η καημενούλα! χιχιχι :lol:

Για τον αιματοκρίτη δε μου είπε κάτι ιδιαίτερο. Όσο είναι πάνω από 30 δεν ανησυχουμε. Αλλα και πάλι σε περίπτωση που πέσει κιάλλο δε θα έχει πρόβλημα το μωρό, αλλά εγώ γιατί με τη γέννα πέφτει πάντα 2-3 μονάδες. Τελοσπάντων, θα δούμε!

Αυτά.... :-P:-P:-P Τα λέμε αύριο με υγεία!

Φιλάκια πολλά! :D


ZCE2p3.png

vSQmp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάρες μου, καλησπέρα!!!!!!!!!!!!!!!:tongue::tongue::tongue:

Συγνώμη που χάθηκα:confused:, αλλά την μία ήμουν κουρασμένη:-(, τα πρωινά όλη την εβδομάδα έτυχε να έχω αρκετή δουλειά και ραντεβού:rolleyes:, και τα βράδυα ο Χρηστάκος μου, τον έβαζα για ύπνο από τις 8 και μου κοιμόταν μετά τις 10:x, με αποτέλεσμα να κοιμάμαι κι εγώ μαζί του...ναρκωνόμουν και μετά δεν μπορούσα να σηκωθώ....:!:

Χάρηκα που σας ξαναβρίσκω όλες καλά, και που οι εξετάσεις σας είναι επίσης καλές....μπράβο κοριτσάρες μου!!!!!!!:!:

Λιάκι, καλορίζικα τα προικιά σας:wink:....καλά τους έκανες στα ΗΡΑ, αν δεν τους τα έλεγες λιγάκι, ακόμα θα περίμενες...αλλά μου έκανε εντύπωση τόσο καλό μαγαζί, και να σου κάνει νερά....φαντάσου να πήγαινες και σε κανένα άσχετο - ανώνυμο, κατάστημα!!!!!!!!!! Άντε ξεκίνα να πλένεις και να σιδερώνεις, γιατί ο καιρός περνά, και δεν ξέρεις ποτέ τι και πότε μπορεί να έρθει το μπεμπουλίνι!!!!!!!!!!

Κορίτσια, επειδή διάβασα όλα τα e-mail σας, των ημερών που έχασα...διάβαζα για τον ύπνο...λοιπόν κι εγώ στον Χρηστάκο, (στην 1η μου εγκυμοσύνη) δεν βολευόμουν, και δυσκολεύομουν πολύ...κάποια στιγμή όμως μου σύστησαν αυτό το μεγάλο μαξιλάρι, που είναι για εγκύους...είναι φοβερό, δεν μπορείτε να φανταστείτε....το είχε μια φίλη στην Αθήνα που είχα έρθει να την δω...και μου λέει πάρτο με κλειστά μάτια....παιδιά την έχω καταβρεί...αφού "μαλώναμε με τον άντρα μου" ποιος θα το πάρει αγκαλιά να κοιμηθεί μαζί του...εγώ πολύ το χρησιμοποιώ...την μια, το βάζω στα πόδια για να τα έχω πιο ψηλά, την άλλη το παίρνω αγκαλιά στο πλάι και στηρίζω κατά κάποιο τρόπο την κοιλιά μου...και αργότερα που γεννιέται το μωρό σε βοηθάει στον καναπέ που θα καθίσεις να το ταίσεις για να έχεις τα χέρια σου πιο ελεύθερα...και επίσης το χρησιμοποιείς όταν αρχίζεις πάλι να το καθίζεις το μωράκι ή να θες να το ξαπλώνεις κατά κάποιο τρόπο...είναι φοβερό...εγώ το είχα πάρει από το ΝΕΟΝΑΤΟ γύρω στα 70ευρώ πριν 2,5 χρόνια...αλλά το έχω απολάυσει πραγματικά...μπείτε σε κανένα μαγαζί να το δείτε...και να σας το εξηγήσουν, σε τι βοηθάει... Επίσης άσχετο από το μαξιλάρι....παιδιά εγώ κοιμάμαι ακόμα και μπρούμυτα...(ήταν πάντα η αγαπημένη μου στάση στον ύπνο) τώρα δεν μπορώ να κοιμάμαι συνέχεια έτσι..δεν με βολεύει πια, αλλά αν καμιά φορά θέλω να ξεπιαστώ λίγο....μια χαρά κοιμάμαι...και ο γιατρός μου, μου έχει πει, ότι άν εμένα με βολευει, το μωρό δεν έχει πρόβλημα...(έχω πάρει μόνο 7 κιλά, και δεν έχουν γίνει κοιλιά, τα έχω πάρει γενικά...πάνω μου - γι΄αυτό και μπορώ μπρούμυτα...)...

Λοιπόν τα δικά μου νέα έχουν ως εξής: πήγαμε στον γιατρό την Δευτέρα, γενικά όλα ήταν πολύ καλά...ο μικρός έχει πατήσει τα 1230γραμμάρια, είμαι 28 και 5 ημερών (την Δευτέρα) και ο Γιωργάκης μου βγαίνει κατά μία εβδομάδα μεγαλύτερος:cool:....Τρέφεται πολύ καλά, βάση λογικής και επιστήμης έπρεπε μάξιμουμ, να είναι 1170γραμμάρια, άρα αφού έχουμε και 60γρ. ακόμη είμαστε μου λέει τέλεια...η καρδούλα μας επίσης δείχνει να χτυπά "καμπάνα"...όλα καλά μου τα 'πε...Μου είπε να πάω να κάνω και την καμπύλη...η οποία μου λέει απ' ότι βλέπει θα είναι πολυ καλή, γιατί το πάχος της μήτρας (νομίζω) μου είπε είναι πολύ καλό, δεν είναι παχύ...επίσης μου είπε ότι είναι καλό που η κοιλιά μου είναι μαλακή, συνήθως σε 2η εγκυμοσύνη είναι σκληρή, και είτε παίρνεις κάποια χαπάκια...(δεν θυμάμαι τι) είτε κάνεις ενεσούλες κάπου κάπου κλπ...σαν 1η εγκυμοσύνη είμαι μου λέει!!!!!! Αυτά τα νέα από τον γιατρό μας....

Ελένη, να προσέχεις με τον αιματοκρίτη σου, να τρως κόκκινο κρέας, να τσεκάρεις και τον σίδηρο που σου δίνει αν είναι καλός...Εμένα μου έχει πει, το σίδηρο + φολικό να τον πίνω το πρωί νηστική, (με τα υγρά του στομαχιού μόνο) και καπάκι να συνοδεύω ένα φρέσκο χυμό πορτοκάλι (ή φρούτο πορτοκάλι μανταρίνι)...και το ασβέστιο πάντα μετά από το φαγητό...(κατά προτίμηση το μεσημεριανό) Εγώ ξεκίνησα με 39,5 αιματοκρίτη και πριν 20 μέρες που είχα κάνει εξετάσεις ήταν 37 και φαντάσου ότι πολλές φορές τελευταία τον ξεχνούσα τον σίδηρο γιατί είχα τότε τρεχάματα με την ίωση του Χρήστου....Για την καμπύλη μάλλον θα πάω την Τρίτη... αν είμαστε καλά...

Παιδιά τι πλάκα, σήμερα λέω δεν σιδερώνω και τα υπόλοιπα ρουχαλάκια του μωρού, (για μετά την κλινική) να τα έχω έτοιμα...για τις επόμενες ημέρες που θα είναι δύσκολα τα πράγματα...και τα κοίταγα...τα σύγκρινα με του κοτζάμ γαιδουράκου μου (του Χρηστάκου τα μεγέθη) κι έλεγα, μα όλα μικρά είναι: έβλεπα κάποια που είναι για 6 μηνών, κι έλεγα μήπως να τα πάρω στην κλινική...μετά έλεγα...μπα θα του είναι πολύ μεγάλα....πέρασε ο καιρός και ξέχασα πόσο μικρούλης ήταν ο σκατούλης μου!!!!!!!!!!!!!!!!! ή έβλεπα τα ζιπουνάκι 0 - 3 και τα σύγκρινα με τα 24-36μηνών που φοράμε τώρα και είναι τριπλάσια!!!!!! Επίσης βρήκα τα σκουφάκια του, για να μην κρυώνει το κεφαλάκι του, τον πρωτο καιρό....(παρόλο που εμείς δεν είχαμε τέτοιο θέμα...με την μαλλούρα που γεννηθήκαμε) τα γαντάκια του και κάτι μικρά μικρά καλτσάκια - παπουτσάκια...τι πλάκα...συγκινήθηκα!!!!!!!! (α, παιδιά να πάρετε και παραμανούλες ασφαλείας, να έχετε μαζί σας στην βαλίτσα...όλο και κάτι θα τις χρειαστείτε στο μωρό, στην κλινική...κι εγώ το θυμήθηκα σήμερα, και έβαλα μερικές στην βαλίτσα...

Σοφάκι καλά του είπες του συζήγου, για το τσιγάρο...ε, μα πια...άμα δεν έχουμε κι ένα ιντερνετ...λίγο για παρέα...τι θα κάνουμε θα τρελλαθούμε...εδώ με τις φίλες μου κι εγώ τις κολλητές, όταν μπορεί η μία δεν μπορεί η άλλη...έχουμε κι όλες μωρά παιδιά...δουλεύουμε και άσχετες ώρες η μια με την άλλη....θέλουμε κι εμείς μία διέξοδο βρε παιδιά!!!!!!! :wink:

Κορίτσια η Ελένη, που έχει το παιδάκι της στο παίδων τι να κάνει άραγε...ας ευχηθούμε το καλύτερο γι αυτήν και τον μικρούλη της, και να την έχουμε σύντομα κοντά μας...

Λοιπόν, εδώ σας αφήνω...αύριο πάλι....;)

Δεν έχετε παράπονο?:rolleyes:

Αργησα να μπω...άλλα που μπήκα...να το κατεβατό!!!!!!!!!!!!!

Καλά δεν με βαρεθήκατε:?:...εγώ στην θέση σας θα έλεγα ότι σας άφησα και ησυχάσατε!!!!!!!!!!!:lol::lol::lol:

Καληνύχτα........όνειρα γλυκά!!!!!!!!!!!!!!


an1cF250g410000NDN2fDkyMjQwMGRhfFhyaXN0YWtvIG1vdSwgc1wnYWdhcHcgcG9seSEhISE.gif

an1cMeS0g410000MDAwNzM4OGR8Mzk5MTQzMjJqZGF8TWlrcm91bGkgbW91LCBzXCdhZ2FwdyEhISA.gif

glitterfy3041429T805B81.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...