Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 5 ώρες πρίν, Kiddo είπε:

      Από Θεσσαλονίκη δεν έχω να βοηθήσω η αλήθεια είναι.. μόνο να αποφύγετε το μεγαλογιατρό στα Γιάννενα θα πω και το αφήνω εκεί..! 

      Περίμενες και εσύ κατεύθυνση για το σπέρμα από το γυναικολόγο.. για αυτούς όλα διορθώνονται με την εξωσωματική και το πρόβλημα είναι πάντα στα ωάρια της γυναίκας!! 

      Όχι κάνεις λάθος, υπάρχουν πολλών ειδών συμπληρωματα το καθένα για διαφορετικό σκοπό (για αυτό μιλάω για μεμονωμένες και σε συγκεκριμένες ποσότητες), υπάρχουν διαφορετικές βιταμίνες και ιχνοστοιχεία που βοηθάνε και στην μορφολογία και στην κίνηση και στον αριθμό αλλά η τερατοσπερμια να ξέρεις προκαλείται και από την κιρσοκήλη σε μεγάλο βαθμό οπότε η αφαίρεση της και μόνο θα σας βοηθήσει θεαματικά.. και η μεγαλύτερη επίπτωση της κιρσοκήλης είναι ότι αυξάνει τον κατακερματισμό στο DNA των σπερματοζωαρίων όπου και μπορεί να είναι η αιτία που δεν προχωράνε τα έμβρυα ή και να προκαλούνται αποβολές σε πολύ αρχόμενη κύηση γιατί πολύ απλά είναι κατεστραμμένο το DNA και δεν έχουμε υγιή έμβρυα.. γενικότερα έχω πολύ μεγάλο υλικό για διάβασμα αν ενδιαφέρεσαι για βελτίωση σπέρματος..

      Τα έχω γράψει ουκ ολίγες φορές στο παρελθόν εδώ στο φόρουμ.. αν κάνεις έναν κόπο με ένα απλό search θα βρεις πολλά να διαβάσεις και να πληροφορηθείς.. θα σου έστελνα με πμ links να διαβάσεις μόνη σου αλλά κάτι έχει αλλάξει στο φόρουμ και χρειάζονται έγκριση αυτά τα μηνύματα τα οποία και αν εγκριθούν για δημοσίευση...! Αλλά αν μου πεις, σου στέλνω ότι έχω..

      Εμείς είχαμε αμφοτερόπλευρη κρυψορχία που χειρουργήθηκε στην ηλικία των 13.. στα 18-19του που πήγε σε ουρολόγο ανακάλυψε την αζωοσπερμια.. ο τότε ουρολόγος του είπε δεν πειράζει όταν θελήσεις να κάνεις παιδί θα κάνεις εξωσωματική..(λες και λύνει όλα τα προβλήματα!) τότε ακόμα αν ο γιατρός είχε ασχοληθεί ίσως να μπορούσαμε σήμερα να κάνουμε παιδί έστω και με βιοψία.. αντίθετα ο άντρας μου εφησυχαστηκε και πόσο μάλλον στην ηλικία αυτή, ασχολήθηκε μετέπειτα με τον αθλητισμό και τα διάφορα "γυμναστηριακα" συμπληρώματα με αποτέλεσμα η κατάσταση του να γίνει μη αναστρέψιμη.. το παλέψαμε 4 χρόνια με φαρμακευτικές θεραπείες ακόμα και με ειδική θεραπεία για την περίπτωση μας που δεν πραγματοποιείται κάν στην Ελλάδα! Ο γιατρός μας (ουρολόγος, να είναι καλά ο άνθρωπος!) μας στήριξε σε όλη την πορεία μήπως και τα καταφέρουμε.. μετά από 15 συνεχούς μήνες θεραπείας με 3 διαφορετικές ενέσεις διέγερσης μέρα παρά μέρα, 23 διαφορετικά χάπια την ημέρα, αλλαγή στο τρόπο ζωής (από κόψιμο τσιγάρου, απώλεια βάρους και πολλά πολλά ακόμα) δεν βρέθηκαν σπερματοζωάρια ούτε με microtese (ειδική χειρουργική με μικροσκόπιο - βιοψία όρχεων).. τουλάχιστον το παλέψαμε και ξέρω ότι κάναμε πραγματικά ότι ήταν δυνατόν για να τα καταφέρουμε.. και το λέω όχι γιατί αφεθηκα στο πρώτο τυχόντα γιατρό.. γιατί έψαξα παααάρα πολύ διάβασα πάρα πολύ πήγαμε σε πολλούς γιατρούς και ο γιατρός που εμπιστευθηκαμε στο τέλος πλέον όχι απλά λάμβανε την άποψη μου υπόψιν του έφτασε να παίρνει τηλέφωνο μπροστά μας συναδέλφους του να συζητάει οτιδήποτε καινούργιο είχα να του προτείνω σε βαθμό μάλιστα να μου προτείνει να τελειώσω μια σχολή παραιατρικων για να με προσλάβει στο team του.. φυσικά πάνε δυο χρόνια τώρα και δεν τα θυμάμαι όλα άσε που δεν με ενδιαφέρει πλέον και προσωπικά να τα θυμηθώ.. όποιος πραγματικά ενδιαφέρεται ας ψάξει και ας κάτσει να διαβάσει.. απλά όχι στο google!! Μόνο Pubmed & pubmed central όπου είναι δημοσιευμένη η παγκόσμια ιατρική βιβλιογραφία. 

      Ότι άλλο θέλεις, μου λες.. & sorry για το σεντόνι 

      Όχι κοριτσάκι μου μην ανησυχείς, το καφέ είναι παλιό αίμα.. αν κάτι σοβαρό είχε γίνει δεν θα έβλεπες καφέ αλλά κόκκινο.. και γενικότερα όσο δεν βλέπεις βαρύ κόκκινο αίμα σε ποσότητα με πηγματα που να συνοδεύονται και από έντονους πόνους/κράμπες στη μήτρα ή και στην μέση, να μην ανησυχείς! Όλα είναι καλά..! Γενικότερα να στέλνεις πάντα στο γιατρό σου για αυτά για να μην ανησυχείς.. 

      μήπως μπορείς να μου στείλεις μνμ για τον ανδρολόγο; 

Πεθερές και όχι μόνο η συνεχεια....


selestina

Recommended Posts

Και η δικιά μου ΙΔΙΑ είναι!!!! και χειρότερη μη σου πω γιατί της έχουν αραιώσει κιόλας και βλέπεις τούφα ξανθιά - τούφα ανταύγεια - κρανίο, κτλ, αφού σκέφτομαι τον κομμωτή που πάει ότι τσάμπα τα παίρνει τα λεφτά ..... ή μάλλον για ψυχική οδύνη??

Α ρε sesestina τυχερή με τη πιπινο-πεθερά ... τουλάχιστον δεν είναι αποκρουστική !!!!

Της δική μου είνα τούμπανο το μαλλι λαχανο δεν είναι πολυ αλλά το φουσκώνει με ρολει. Αχτενιστη δεν την βλέπεις. Αλλα selestina σε καταλαβαινω με την πιπινοπεθερά. Παντως είναι κρίμα να είναι νέα και με τέτοια μυαλά. τουλαχιστον η δικη μου είναι σαν την Ακρόπολη και αισιοδοξώ οτι ο Θεούλης θα με βοηθήσει!! με αυτά που λεω με βλέπω εμένα στην κόλαση!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Και η δικιά μου ΙΔΙΑ είναι!!!! και χειρότερη μη σου πω γιατί της έχουν αραιώσει κιόλας και βλέπεις τούφα ξανθιά - τούφα ανταύγεια - κρανίο, κτλ, αφού σκέφτομαι τον κομμωτή που πάει ότι τσάμπα τα παίρνει τα λεφτά ..... ή μάλλον για ψυχική οδύνη??

Α ρε sesestina τυχερή με τη πιπινο-πεθερά ... τουλάχιστον δεν είναι αποκρουστική !!!!

με εσένα έχω αρχίσει να αγχώνομαι!! μήπως ο Θεός την έβγαλε σε δύο καλούπια και μας την μοίρασε?? η δική μου όλο κλαίγεται οτι δεν έχει λεφτά αλλά το μαλλί πάντα φτιαγμένο και βαμμένο, ρίζα ποτέ δεν έχω δει άβαφτη. Ηθελα να ήξερα πόσα δίνει κάθε φορά μόνο εγώ η καημένη πάω μια στο τόσο και αυτό επειδή πρέπει να κουρευτώ γιατί είναι χάλια και δεν γίνεται άλλο διοτι τα οικονομικά μας είναι χάλια!! η νύφη με αφτιαχτο μαλλί αλλά η πεθερά μανεκενάκι:lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

eprepe prwta na thn perasw apo casting prin parw ton diko mou,alla na pou mou ta bgale ta polla meta to gamo pou apekthse dikaiomata(kata th gnwmh tis panta).

ολες πριν το παιζουν διακριτικές και οτι δεν ανακατεύονται και μετά ξεσπαθώνουν. δείχνουν ποιες πραγματικά είναι!!!

Link to comment
Share on other sites

kargies!!!paidia sas eixa pei oti h dikia mou 8a kanei anhgma sthn eklhsia kai eipe na paw k egw.egw 8a eperna k th giagia mou mazi alla h giagia mou telika den 8a boresei giati 8a paei gia akthnes!!!!8a eimai egw h pe8era mou h aderfh ths,h mhtera ths pe8eras kai h kollhth ths.kante ligi eikona,fantazomai oti meta 8a er8w kai 8a sas grapsw ateleiwta katebata m auth thn ebiria mou.klaps klaps,den exw pia kamia elpida,thn allh pempth 8a einai.lete na pw oti myh8ika se allh 8rhskeia????


rbOEp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

kargies!!!paidia sas eixa pei oti h dikia mou 8a kanei anhgma sthn eklhsia kai eipe na paw k egw.egw 8a eperna k th giagia mou mazi alla h giagia mou telika den 8a boresei giati 8a paei gia akthnes!!!!8a eimai egw h pe8era mou h aderfh ths,h mhtera ths pe8eras kai h kollhth ths.kante ligi eikona,fantazomai oti meta 8a er8w kai 8a sas grapsw ateleiwta katebata m auth thn ebiria mou.klaps klaps,den exw pia kamia elpida,thn allh pempth 8a einai.lete na pw oti myh8ika se allh 8rhskeia????

μηπως να πεις οτι είσαι κουρασμένη λογω εγκυμοσύνης και οτι λυπάσαι πολύ αλλα δεν μπορείς να πας??? από την άλλη θα έχει και γέλιο όχι φυσικά εκείνη την ωρα αλλα μετά που θα γραψεις ιστορίες. Θα γελάμε δυο χρόνια είμαι σίγουρη οτι θα ακουσεις ΤΑ κουλά! στην θεση σου δεν ξέρω τι θα έκανα παντως. Νομίζω οτι δεν θα τεσταρα τα νεύρα μου και θα καθόμουν σπίτι. Αν είσαι χαλαρή τότε πήγαινε και γυρνα να μας πεις ιστορίες να μας φτιάξεις την ημέρα χαχαχαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Τατακι θα συμφωνησω μαζι σου! Selestina, να πας, να πας!

θα γελασει και το παρδαλο κατσικι μετα!!:lol::lol::lol::lol:

Η δικια μου ευτυχως...δεν μιλησε χτες! Εφαγε οτι την προσφερα! :rolleyes:Και χωρις να μιλησει για τη νυφη της την αλλη!!

Θα χιονισει μαλλον γιαυτο!!:lol::lol:

Ευτυχως η δικια μου εχει το χουι να μαζευει 1000 πραγματα, κουπακια απο γιαουρτια και τετοια αλλα ειναι καθαρη! δεν σιχαινεσαι!

Και εννοειται ξερει τι θα μπει μπανιο!

Πωπω!! κρεμμυδια τηγανητα!! ελεος!

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω πως ξεχασατε ποσο φιλοζωη ειναι η δικια μου που ειχε την αραχνουλα στο μπανιο 2 μηνες.Μετα μετακομισε.Δεν ξερω αν την πηρε μαζι της.Δεν εχω παει στο καινουργιο το σπιτι..........


19Zup2.png

149138qob4e3htng.gif

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω πως ξεχασατε ποσο φιλοζωη ειναι η δικια μου που ειχε την αραχνουλα στο μπανιο 2 μηνες.Μετα μετακομισε.Δεν ξερω αν την πηρε μαζι της.Δεν εχω παει στο καινουργιο το σπιτι..........

a nai,8umi8hka pou s eixa pei oti upebaleis kai einai filozwwh!!!xaxaaxxxaa!!h logikh leei oti thn peire mazi ths mazi me to spitaki ths k ola t alla!!!


rbOEp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


8a paw re giati eimai mia kuria,8a ntu8w kalo koritsi ths eklhsias kai 8a paw!!!an den paw 8a lene diafora,epeidh kserei h dikia mou oti phgainw boltes kai mia xara eimai,isws katalabei oti 8a to kanw epithdes!apo thn allh parolo pou me enoxlei 8a paw gia na ferw pswmi pisw!!8a leei auth k egw 8a skeftomai esas,axaxxxa


rbOEp3.png
Link to comment
Share on other sites

A! Δεν πηγες ακομα????

:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Κριμα...και εμεις πως θα μαθουμε να γελασουμε??:lol:

xaxaxaxxa thn allh pempth einai,auth thn pempth omws 8a me parei na me paei sth mana ths.h opia den m enoxlei giati einai polu kalh giagia,tourbo pou mazeuei th suntaksh ths kai th mirazei sta paidia ths(pe8era mou aderfh ths,aderfo)kai panta dinei sta eggonia giortes xristougenna pasxa 100 euro(exei 6 eggonia k 5 diseggona).h opia eixe er8ei mia fora spiti mou k eixe dei ta biblia pou exw kai epa8e sok giati trelenete na diabazei logotexnia kai ths dinw apo ena biblio ka8e fora,otan to teleiwsei alo kai paei legontas k eimai h monh pou rwtaei ti kanw kai an eimai kala!!!afou mia mera eipa auth den borei einai dikia mou giagia,kapoio la8os 8a egine,na exoume tosa koina!!


rbOEp3.png
Link to comment
Share on other sites

A! Δεν πηγες ακομα????

:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Κριμα...και εμεις πως θα μαθουμε να γελασουμε??:lol:

Καλε εχουμε κοψει τις διαπροσωπικες σχεσεις εδω και καιρο.....δεν προβλεπεται λοιπον να παω.Τι κριμα!!!!!!! Και το ηθελα τοσο πολυ!!!!!!:lol::lol:


19Zup2.png

149138qob4e3htng.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλε εχουμε κοψει τις διαπροσωπικες σχεσεις εδω και καιρο.....δεν προβλεπεται λοιπον να παω.Τι κριμα!!!!!!! Και το ηθελα τοσο πολυ!!!!!!:lol::lol:

Και εμείς θα το θέλαμε να πας για να γελάσουμε μετά γιατί μπορεί να έχει αλλα κατοικιδια. Θυμήθηκα το καλοκαίρι όταν γυρίσαμε από διακοπές βρήκα μια κατσαρίδα στο μπαλκόνι μου κα μία μέσα στο μπανιο. Επαθα σοκ κοντεψα να σηκώσω όλο το σπίτι. Εβαλα τον άνδρα μου να κανονίσει απολύμανση. Οταν ρωτησα την πεθερα μου αν εχει δει τίποτα και εκείνη μου είπε με μια φυσικότητα οτι εχει δει καποιες φορές στο μπάνιο της και ο γιος της ο αλλος οταν μπήκε στο μπανιο μπουρδοκλόθηκε από τις κατσαρίδες!!! επαθα σοκ!!! αγορασαμε φάρμακα-χημικα και ψεκασε ο ανδρας μου παντού. Του λεω να πας και στης μάνα σου το σπίτι να ραντίσεις και εκεί παντου!!!! πήγε παντως εγώ είχα παθει σοκ και αναρωτιομουν από που έρχονται και αν ήταν από τον κήπο και η εστία ήταν από κατω μου!!! η βρωμιαρα της είχε κατοικίδια και δεν έλεγε τιποτα να ψεκάσουμε παρά είχανε γίνει φιλενάδες!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλε εχουμε κοψει τις διαπροσωπικες σχεσεις εδω και καιρο.....δεν προβλεπεται λοιπον να παω.Τι κριμα!!!!!!! Και το ηθελα τοσο πολυ!!!!!!:lol::lol:

τυχερή προτιμώ να μην ξαναδώ την πεθερά μου παρα να κερδίσω το τζοκερ!!! χιλες φορές να εξαφανιστεί!!! αχ να είχα ενα ραβδακι να την εστελνα στην άλλη άκρη!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...