Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια, καλησπέρα! Πρόκειται να κάνω έμβρυο μεταφορά σε λίγο καιρό με 2 έμβρυα που έχω κατεψυγμένα εδώ και 2 χρόνια. Εκανα έναν ορμονολογικο έλεγχο σήμερα κ η fsh έχει φτάσει 30...απο 17 που ήταν τον Οκτώβριο. Υπάρχει περιπτωση να επηρεάσει την έμβρυο μεταφορά αυτή η τιμή? 

       

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

Καλημερα,σημερα ηταν να παω στην δουλεια,αλλα τελικα δεν τα καταφερα αφου ειμαι ξυπνια απο της 5 τα ξημερωματα απο εντονους πονους περιοδου:-(,οι οποιοι συνεχιζονται ακομη!!Πηρα τον γιατρο τηλ.και μου ειπε πως αν δεν δω αιμα να μην ανησυχω...πως θα το κανω ομως αυτο δεν ξερω.Εχθες εκνευριστικα και με τον συζυξ και οταν ξαπλωσα ειχα κατι σαν σπασμους χαμηλα!!Τα νευρα μου στο κοκκινο και αυτοι οι πονοι δεν λενε να σταματησουν με τιποτα,ισα-ισα τους αισθανομαι σαν μικρες σουβλιες!!Ειμαι πολυ στεναχωρημενη,νιωθω πως ολα εχουν τελειωσει....αν δω κι αιμα...τουλαχιστον ας εχουμε καλα νεα απο την Scorpina μας!!

argyro μου μην αγχωνεσαι για τα πονακια.δεν σημαινει οτι ειναι κακο!!μονο το πολυ αιμα ειναι κακο.ολα τα αλλα παιζουν.αν και προσωπικα δεν πιστευω σε συμπτωματα γιατι την μια φορα δεν ειχα κανενα και την δευτερη τα ειχα ολα αν και αιμα δεν ειδα σε καμια...το αποτελεσμα ηταν αρνητικο και στις δυο!!!οποτε ηρεμησε κοριτσακι μου και θα δειξει!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σήμερα είναι η τέταρτη μέρα που κάνω ενεσούλες.Την πέμπτη παω και για τον πρώτο υπέρηχο.Βραχύ πρωτοκολλο έχω αργυρώ μου,μακάρι την πέμπτη να μου πούνε πως παω καλά

Κι εγω βραχυ εκανα,ξεκινησα ενεσεις την 2η μερα περιοδου και εκανα αιματος για οιστραδιολη και φυσικα υπερηχο με περιοδο...μπλιαχχχχ....θα σου πουν πιθανον να τρως 3 αυγα βραστα(χωρις τους κροκους) καθημερινα τις μερες που θα πλησιαζεις για ωοληψια γιατι ειναι πλουσια σε πρωτεινες.Ειχα χαμηλη οιστραδιολη στον προτελευταιο ελεγχο κι επρεπε να την διπλασιασω και τα καταφερα,φυσικα σιχαθηκα τα αυγα,χωρις αλατι γιατι παιρνω κορτιζονη.Γενικα μου ειπαν να προσεχω πολυ την διατροφη μου γιατι με τοσα φαρμακα δεν αργει το φουσκωμα απο την κατακρατηση υγρων.Στην αρχη κι εγω μια χαρα με την διεργεση,οταν ομως εφτασαν τα 18χιλ και εκανα 9 στο συνολο,ελεγα να τα παρουν να ξεφουσκωσω,δεν πονουσα απλα ενιωθα δυσφορια!!Τελικα απο τα 9,τα 6 ηταν καλα και γονιμοποιηθηκαν ολα.Απο τα 6 τα 3 τα καταφεραν στην διαιρεση 8 κυτταρων ενω το 1 ηταν μετριο....δυστυχως δεν εχω για καταψυξη και στεναχωρηθηκα πολυ οταν μου το ανακοινωσαν.Εντελει μου τα εβαλαν και τα τεσσερα και τωρα περιμενουμε.Παντως η ολη διαδικασια δεν ειναι ΤΙΠΟΤΑ μπροστα στην αναμονη της χοριακης.ΑΧ!!τα ειπα και ξελαφρωσα!!


498ap2.png

nZqvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αργυρούλα μου................... Σήμερα ξεκίνησαν οι πόνοι περιόδου. Έχουμε πάρα πολλά κοινά όπως διαβάζω, μόνο που εμένα μου μετέφεραν τρία ωάρια.. Κάποια στιγμη κατά τη διάρκεια της ημέρας στη δουλειά ήμουν σίγουρη ότι αδιαθέτησα... Πήγα να πεθάνω!!!! Τι θα κάνουμε... Πήρα θάρρος από αυτά που σου είπε ο γιατρός σου... το στήθος είναι λίγο ευαίσθητο ακόμη... Να κρατάμε επαφή, να μου λες πως είσαι, σε παρακαλώ, γιατί προηγείσαι κατα μία μερα νομίζω[26/11 εμβρ/ρα εσυ, 27/11 εγώ]..

Κορίτσια, έχω κατααγχωθεί. Νιώθω πως όλα τελείωσαν...


"Έχω μια αγκαλιά...για σένα την έχω...και πολλά φιλιά σού στέλνω ξανά...που δεν είσαι εδώ ακόμα τ'αντέχω....όμως μην αργείς δε νιώθω καλά..."

Link to comment
Share on other sites

Αργυρούλα μου................... Σήμερα ξεκίνησαν οι πόνοι περιόδου. Έχουμε πάρα πολλά κοινά όπως διαβάζω, μόνο που εμένα μου μετέφεραν τρία ωάρια.. Κάποια στιγμη κατά τη διάρκεια της ημέρας στη δουλειά ήμουν σίγουρη ότι αδιαθέτησα... Πήγα να πεθάνω!!!! Τι θα κάνουμε... Πήρα θάρρος από αυτά που σου είπε ο γιατρός σου... το στήθος είναι λίγο ευαίσθητο ακόμη... Να κρατάμε επαφή, να μου λες πως είσαι, σε παρακαλώ, γιατί προηγείσαι κατα μία μερα νομίζω[26/11 εμβρ/ρα εσυ, 27/11 εγώ]..

Κορίτσια, έχω κατααγχωθεί. Νιώθω πως όλα τελείωσαν...

μην σκεφτεσαι αρνητικα και μην σκεφτεσαι τα πονακια περιοδου κι εγω ειχα και το αποτελεσμα ηταν θετικο!!!!οσο για το στηθος ειναι καλο σημαδι που ειναι ευαισθητο τουλαχιστον εγω που τα ειχα αυτα μου βγηκαν σε καλο οποτε μην σε αγχωνει....να σκεφτεσαι θετικα και ολα θα πανε καλα....ποτε πας για χοριακη?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Marian είπες ότι έχεις βραχύ πρωτόκολλο. Πώς ακριβώς λειτουργεί αυτό;

Εγω είχα ΜΑΚΡΥ ΠΡΩΤΌΚΟΛΛΟ ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΉ γραφεις και στο άλλο θέμα νομίζω ότι πηγαίνεις και στο γιατρό που πήγα εγώ την τελυταία φορά. ¨οσον αφορά την αλλαγή που έκανε στο πρόγραμμα κι εμένα το άλλαξε και μου έδωσε gonal μαζί με arvecap ΜΗΝ αγχώνεσαι να ενοχλείς γαι κάθε απορία σου. Εγω η αλήθεια είναι ότι δεν ενοχούσα όσο θα ήθελα και το μετάνιωσα Όλα θα πάνε καλά μην επηρεάζεσαι από οτιδήποτε ή οποιαδήποτε αρνητικά ...Παρόλη την αποτυχία μου πιστευω ότι εισαι σε καλά και ειδικα χέρια και στην παρούσα φάση το μόνο που πρέπει να κάνεις είναι να ακολουθεις τις οδηγίες και να σκεφτεσαι θετικά!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου! Βρίσκομαι απο Δευτέρα απόγευμα στο νοσοκομειο! Τα πράγματα δε πάνε καλα! Εχω αιμοραγια ! Χτες πρωι μου πηραν χοριακη η οποια ηταν μειωμενη συγκριτικα με τις αλλες! Αλλα θα μου ξανακανουν παλι την πεμπτη γιατι απο εργαστηριο σε εργαστηριο αλλαζουν οι τιμες! Εκανα κ υπερηχο! Ο ενας σακος χαθηκε εντελως στον αλλον ομως ειπε ο γιατρος οτι ειδε καποια εβρυικα στοιχεια! Παλμοι δεν ακουγονται αλλα ισως κ να ναι επειδη ειναι ακομα νωρις!(11-12 θα κλεινα μηνα) Ενας λογος παραπανω που θα κανω χοριακη παλι την πεμπτη! Η πρωτη χοριακη εδειξε 9560 και ο γιατρος μου ειπε οτι εχω ελπίδες μονο αν η χοριακη παει τουλαχιστον 15800! Διαφορετικα μπαινω χειρουργείο για αποξυση! Κοντευω να τρελαθω! Ειμαι πολυ πολυ χαλια! Εχω αιμοραγια κ φοβαμαι πως το χασα κ αυτο το σπορακι μου! Αλλα επειδη η ελπιδα πεθαινει παντα τελευταια σας παρακαλω ολες προσευχηθειτε για μενα και το σπορακι μου....δωστε μου θετικη ενεργεια να πανε ολα καλα! Σας χρειαζομαι!!!

Σας φιλώ και σας ευχαριστώ όλες...να μας σκέφτεστε!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου! Βρίσκομαι απο Δευτέρα απόγευμα στο νοσοκομειο! Τα πράγματα δε πάνε καλα! Εχω αιμοραγια ! Χτες πρωι μου πηραν χοριακη η οποια ηταν μειωμενη συγκριτικα με τις αλλες! Αλλα θα μου ξανακανουν παλι την πεμπτη γιατι απο εργαστηριο σε εργαστηριο αλλαζουν οι τιμες! Εκανα κ υπερηχο! Ο ενας σακος χαθηκε εντελως στον αλλον ομως ειπε ο γιατρος οτι ειδε καποια εβρυικα στοιχεια! Παλμοι δεν ακουγονται αλλα ισως κ να ναι επειδη ειναι ακομα νωρις!(11-12 θα κλεινα μηνα) Ενας λογος παραπανω που θα κανω χοριακη παλι την πεμπτη! Η πρωτη χοριακη εδειξε 9560 και ο γιατρος μου ειπε οτι εχω ελπίδες μονο αν η χοριακη παει τουλαχιστον 15800! Διαφορετικα μπαινω χειρουργείο για αποξυση! Κοντευω να τρελαθω! Ειμαι πολυ πολυ χαλια! Εχω αιμοραγια κ φοβαμαι πως το χασα κ αυτο το σπορακι μου! Αλλα επειδη η ελπιδα πεθαινει παντα τελευταια σας παρακαλω ολες προσευχηθειτε για μενα και το σπορακι μου....δωστε μου θετικη ενεργεια να πανε ολα καλα! Σας χρειαζομαι!!!

Σας φιλώ και σας ευχαριστώ όλες...να μας σκέφτεστε!!!!!

Scorpina μπορει να μη σε ξερω αλλα σε εχω στο μυαλο μου και προσευχομαι για σενα. Κανε κουραγιο.....το ξερω ειναι πολυ δυσκολες οι στιγμες πουπερνας αλλα προσπαθησε να σκεφτεσαι θετικα και να εισαι ηρεμη για να βοηθησεις το σπορακι σου. Σου ευχομαι η αυριανη σου χοριακη να ειναι τριπλασια. Δεν ξερω τι αλλο να σου πω...ξερω οτι τα λογια αυτη τη στιγμη ειναι λιγα μπροστα σε αυτο που περνας. Εμεις ολες εδω περα θα σε σκεφτομαστε και θα περιμενουμε να μαθουμε τα νεα σου.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου! Βρίσκομαι απο Δευτέρα απόγευμα στο νοσοκομειο! Τα πράγματα δε πάνε καλα! Εχω αιμοραγια ! Χτες πρωι μου πηραν χοριακη η οποια ηταν μειωμενη συγκριτικα με τις αλλες! Αλλα θα μου ξανακανουν παλι την πεμπτη γιατι απο εργαστηριο σε εργαστηριο αλλαζουν οι τιμες! Εκανα κ υπερηχο! Ο ενας σακος χαθηκε εντελως στον αλλον ομως ειπε ο γιατρος οτι ειδε καποια εβρυικα στοιχεια! Παλμοι δεν ακουγονται αλλα ισως κ να ναι επειδη ειναι ακομα νωρις!(11-12 θα κλεινα μηνα) Ενας λογος παραπανω που θα κανω χοριακη παλι την πεμπτη! Η πρωτη χοριακη εδειξε 9560 και ο γιατρος μου ειπε οτι εχω ελπίδες μονο αν η χοριακη παει τουλαχιστον 15800! Διαφορετικα μπαινω χειρουργείο για αποξυση! Κοντευω να τρελαθω! Ειμαι πολυ πολυ χαλια! Εχω αιμοραγια κ φοβαμαι πως το χασα κ αυτο το σπορακι μου! Αλλα επειδη η ελπιδα πεθαινει παντα τελευταια σας παρακαλω ολες προσευχηθειτε για μενα και το σπορακι μου....δωστε μου θετικη ενεργεια να πανε ολα καλα! Σας χρειαζομαι!!!

Σας φιλώ και σας ευχαριστώ όλες...να μας σκέφτεστε!!!!!

Νομίζω ότι όλες σε σκεφτόμασταν και όλες ρωτούσαμε - εγω εμπενα συνεχεια για να δω νεα σου. ΕΥΧΟΜΑΙ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΨΥΧΗ ΜΟΥ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Νομίζω ότι όλες σε σκεφτόμασταν και όλες ρωτούσαμε - εγω εμπενα συνεχεια για να δω νεα σου. ΕΥΧΟΜΑΙ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΨΥΧΗ ΜΟΥ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Α, και να και να κοιμάσαι καλά γιατί απ΄οτι βλέπω απο την ώρα που το έστειλες μαλλον ξαγροιπνάς..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου! Βρίσκομαι απο Δευτέρα απόγευμα στο νοσοκομειο! Τα πράγματα δε πάνε καλα! Εχω αιμοραγια ! Χτες πρωι μου πηραν χοριακη η οποια ηταν μειωμενη συγκριτικα με τις αλλες! Αλλα θα μου ξανακανουν παλι την πεμπτη γιατι απο εργαστηριο σε εργαστηριο αλλαζουν οι τιμες! Εκανα κ υπερηχο! Ο ενας σακος χαθηκε εντελως στον αλλον ομως ειπε ο γιατρος οτι ειδε καποια εβρυικα στοιχεια! Παλμοι δεν ακουγονται αλλα ισως κ να ναι επειδη ειναι ακομα νωρις!(11-12 θα κλεινα μηνα) Ενας λογος παραπανω που θα κανω χοριακη παλι την πεμπτη! Η πρωτη χοριακη εδειξε 9560 και ο γιατρος μου ειπε οτι εχω ελπίδες μονο αν η χοριακη παει τουλαχιστον 15800! Διαφορετικα μπαινω χειρουργείο για αποξυση! Κοντευω να τρελαθω! Ειμαι πολυ πολυ χαλια! Εχω αιμοραγια κ φοβαμαι πως το χασα κ αυτο το σπορακι μου! Αλλα επειδη η ελπιδα πεθαινει παντα τελευταια σας παρακαλω ολες προσευχηθειτε για μενα και το σπορακι μου....δωστε μου θετικη ενεργεια να πανε ολα καλα! Σας χρειαζομαι!!!

Σας φιλώ και σας ευχαριστώ όλες...να μας σκέφτεστε!!!!!

Κοπέλα μου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να σου πάνε όλα καλά και το ένα σου μωράκι να είναι εκεί κ να μεγαλώνει! Η επόμενη χοριακή σου να έχει φτάσει τις 16000 μονάδες κ το όνειρό σου να πραγματοποιηθεί ! Μα γιατί να συμβαίνει έτσι; Γιατί να ταλαιπωρείσαι; Ο Θεούλης που σου έδωσε αυτή τη χαρά δε μπορεί να στην πάρει πίσω! Θα δεις που όλα θα πάνε καλά και σύντομα θα χαμογελάς με σιγουριά! Σε σκέφτομαι συνεχώς και η ευχή μου είναι να ακούσουμε μόνο ευχάριστα από σένα την επόμενη φορά! Καλή σου μέρα γλυκιά μου!

Link to comment
Share on other sites

Κυρίες μου καλημέρα!!

Πρώτη φορά μπαίνω στην παρέα σας καθως γράφω κυρίως στο καφέ εξωσωματικής και είπα να σας δώσω λίγο κουράγιο για την δύσκολη φάση που περνάτε!!

Μην ψάχνετε για συμπτώματα θετικά ή αρνητικά γιατι στην εξωσωματική δεν υπάρχουν λόγο των φαρμάκων που πέρνουμε! Μην ερμηνεύετε τα πονάκια περιόδου αρνητικά γιατί και κοπέλες σε προχωρημένη εγκυμοσύνη τα έχουν!! Γενικά προσπαθήστε να είστε ήρεμες γιατί η καλή ψυχολογία βοηθάει πολύ στην αιμάτωση της μήτρας!!! Προσπαθήστε να απασχολείτε το μυαλό σας με άσχετα πράγματα - μόνο έτσι θα περάσουν οι δύσκολες μέρες μέχρι την χοριακή!!

Την καλύτερη επιτυχία εύχομαι σε όλες σας και αυτη σας η προσπάθεια να είναι κ η τυχερή!!! Μανούλες όλες θα γίνουμε ! Αυτό να θυμάστε!

Σκορπίνα μου ξέρω πολύ καλά πόσο τρομακτικό είναι όλο αυτό που περνάς!! Προσπάθησε να σκέφτεσαι ΘΕΤΙΚΑ γιατί όλο αυτό το άγχος κ η στεναχωρια μόνο κακό σου κάνει!! Ξέρω κοπέλα που αιμοραγούσε για μήνες αλλά το μωράκι της άντεξε κ σε λίγο καιρό θα το κραταει στην αγκαλιά της!! Να σκέφτεσαι ότι όλα καλά θα πάνε κ τότε να δεις που όλα θα γίνουν καλύτερα!!!

Μάλη μου κ αργυρω όπως κ σε όλες τις υπόλοιπες αγωνίστριες που δεν έχουμε ξανμιλήσει την καλημέρα μου!


Τα καλύτερα είναι αυτά που ακόμα δεν έχω γευτεί,

αφού κρύβεται το αύριο σ' ότι έχω ονειρευτεί

Τα καλύτερα θα 'ρθουν μάτια μου δεν ανησυχώ

φτάνει το δικό σου πρόσωπο να βλέπω όταν ξυπνώ

[sIGPIC][/sIGPIC] cute-pig-2-smiley-003.gif

age.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου! Βρίσκομαι απο Δευτέρα απόγευμα στο νοσοκομειο! Τα πράγματα δε πάνε καλα! Εχω αιμοραγια ! Χτες πρωι μου πηραν χοριακη η οποια ηταν μειωμενη συγκριτικα με τις αλλες! Αλλα θα μου ξανακανουν παλι την πεμπτη γιατι απο εργαστηριο σε εργαστηριο αλλαζουν οι τιμες! Εκανα κ υπερηχο! Ο ενας σακος χαθηκε εντελως στον αλλον ομως ειπε ο γιατρος οτι ειδε καποια εβρυικα στοιχεια! Παλμοι δεν ακουγονται αλλα ισως κ να ναι επειδη ειναι ακομα νωρις!(11-12 θα κλεινα μηνα) Ενας λογος παραπανω που θα κανω χοριακη παλι την πεμπτη! Η πρωτη χοριακη εδειξε 9560 και ο γιατρος μου ειπε οτι εχω ελπίδες μονο αν η χοριακη παει τουλαχιστον 15800! Διαφορετικα μπαινω χειρουργείο για αποξυση! Κοντευω να τρελαθω! Ειμαι πολυ πολυ χαλια! Εχω αιμοραγια κ φοβαμαι πως το χασα κ αυτο το σπορακι μου! Αλλα επειδη η ελπιδα πεθαινει παντα τελευταια σας παρακαλω ολες προσευχηθειτε για μενα και το σπορακι μου....δωστε μου θετικη ενεργεια να πανε ολα καλα! Σας χρειαζομαι!!!

Σας φιλώ και σας ευχαριστώ όλες...να μας σκέφτεστε!!!!!

Σκορπίνα μου σου εύχομαι να φτασει η χοριακή σου στα ύψη και να γαντζωθει καλα καλα το σποράκι σου.Προσπάθησε να ηρεμήσεις.όσο μπορείς βέβαια......το σποράκι σου σε έχει ανάγκη αυτή τη στιγμή.Μόνο με την καλή σου ψυχολογία θα μπορέσεις να το βοηθήσεις!Σε παρακαλώ ξεκουράσου,σε σκεφτόμαστε όλες.Πάρε μια αγκαλιά και πολλα τσουβάλια θετικής ενέργειας

Link to comment
Share on other sites

renita σε ευχαριστούμε για το κουράγιο που μας δίνεις,το έχουμε όλες ανάγκη....είναι δύσκολος ο αγώνας μας και φυσικό είναι να μας παιρνει απο κάτω,αλλα εδω μέσα είναι η καλύτερη παρηγοριά.Όλα τα κοριτσια σας νιώθω πολυ κοντά μου και με το που ξυπνάω η πρώτη μου κίνηση είναι να μπω και να δω τι κάνουν τα κοριτσάκια μου.Σας φιλώ ολες

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...