Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μανουλες του Δεκεμβριου 2012


pepitsa

Recommended Posts

Elazl εσυ που εισαι σχεδον κοντα με μενα στις βδομαδες μηπως μπορεις να μου πεις καποια πραγματακια?

τελευαταια περιοδοσ?πηγατε στο γιατρο διαβασα ακουσες και καρδουλα?

εγω τελευταια περιδοδο ειχα 02-04 και ακαομα δεν πηγα στο γιατρο εχω ραντεβου σε 8μερες, την αλλη δευτερα, για να ακουσουμε κατευθυαν καρδουλα ειπε, για να δουμε , μακαρι..


jOScp2.png

σ ευχαριστω παναγια μου

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

καλημερα τι κανουν οι εγκυουλες?

soch σου ευχομαι ολοψυχα να ερθει και να ειναι γερο, και μακαρι να γεννηθει κοντα στις ημερομηνιες που επιθυμεις, ωστε να μην υποχρεωθεις να φυγεις χιλιομετρα μακρυα

βρε κοριτσια δεν πολυνιωθω κατι ιδιαιτερο, ειναι στιγμες που ξεχναω οτι ειμαι εγκυος, λετε να ειναι κατι ανησυχητικο το οτι δεν εχω σημαδια?περαν του στηθους τιποτα αλλο:confused:

Θα ελεγα να μην ανυσηχείς καθόλου!!Εγω απο 7η εβδομάδα άρχισα να εχω κάτι παραπάνω απο στο στήθος και την κουραση. Αρχισα να έχω μια συνεχόμενη ναυτία χωρίς εμετο που τις τελευταίες 3 ημέρες έχει γινει ανυπόφορη!!!Δεν εβγαινα απο το σπιτι και δεν ηθελα να με πλησιαζει κανενας!Μιζερια! Ευτυχως σημερα νιωθω αισθητα καλυτερα (οχι πως δεν εχω ναυτια) αλλα δεν ειναι τοσο εντονο!!

Μην ανυσηχεις λοιπον ξκαι ευχαριστησου το!!! Ελπίζω να εισαι απο τις τυχερες που δεν θα νιωσουν παρα ελάχιστα συμπτωματα!


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΟΛΥ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΥ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ ΚΑΙ ΠΛΗΘΑΙΝΕΙ ΤΟ GROUPAKI MAS!!! ΕΛΑΤΕ ΝΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΠΟΛΛΕΣ!!! ΧΘΕς ΕΚΑΝΑ ΤΟΝ ΔΕΥΤΕΡΟ ΥΠΕΡΗΧΟ ΚΑΙ ΑΚΟΥΣΑ ΤΟΝ ΠΙΟ ΟΜΟΡΦΟ ΧΤΥΠΟ ΤΗς ΖΩΗΣ ΜΟΥ!!!! ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΩΡΑΙΟΤΕΡΟ ΚΑΙ ΠΙΟ ΤΡΥΦΕΡΟ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΝΙΩΣΕΙ ΜΙΑ ΜΕΛΛΟΥΣΑ ΜΑΝΟΥΛΑ!!!! ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΜΑΣ!!!

Συγχαρητήρια!!!!:-P


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μήπως έχετε παρατηρήσει και εσείς αύξηση κολπικών υγρών; Εγώ έχω γενικά πολλά υγρά αλλά χθες βράδυ καθώς μαγείρευα ένιωσα να φεύγει μεγάλη ποσότητα υγρών και το εσώρουχο μου είχε γίνει μούσκεμα. Μήπως σας έχει τύχει καμία ανάλογη εμπειρία; :oops::oops::oops:


oYNBp2.png

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια και καλη εβδομαδα να εχουμε

χτες το βραδυ ειχα κατι καφεκοκκινα υγρα στο εσωρουχο και ελαχιστα κοκκινα στο χαρτι, ο γιατρος μου μου ειπε να παω για χοριακη το πρωι οπως και εκανα και σε λιγο θα παρω αποτελεσματα και θα τα παω να τα δει, μιλαμε εχω τρελλαθει απο το αγχος μου και την αγωνια:(

θα μου κανει και υπερηχο σημερα για να δουμε τι γινεται μεσα στην κοιλιτσα, ευχομαι και παρακαλω να ειναι ολα μονο τελεια:rolleyes:

θα σας ενημερωσω με την 1η ευκαιρια

μακαρι η παναγιτσα να με βοηθησει γι αλλη μια φορα

λινακι μου εγω υγρα εχω αυξημενα αλλα οχι τοσο πολυ οπως τα περιγραφεις

οι υπολοιπες εγκυουλες ολες καλα?


jOScp2.png

σ ευχαριστω παναγια μου

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γεια σας κοριτσια και καλη εβδομαδα να εχουμε

χτες το βραδυ ειχα κατι καφεκοκκινα υγρα στο εσωρουχο και ελαχιστα κοκκινα στο χαρτι, ο γιατρος μου μου ειπε να παω για χοριακη το πρωι οπως και εκανα και σε λιγο θα παρω αποτελεσματα και θα τα παω να τα δει, μιλαμε εχω τρελλαθει απο το αγχος μου και την αγωνια:(

θα μου κανει και υπερηχο σημερα για να δουμε τι γινεται μεσα στην κοιλιτσα, ευχομαι και παρακαλω να ειναι ολα μονο τελεια:rolleyes:

θα σας ενημερωσω με την 1η ευκαιρια

μακαρι η παναγιτσα να με βοηθησει γι αλλη μια φορα

λινακι μου εγω υγρα εχω αυξημενα αλλα οχι τοσο πολυ οπως τα περιγραφεις

οι υπολοιπες εγκυουλες ολες καλα?

Νενάκι σου εύχομαι ολοψυχα να πάνε όλα καλά!!! Καταλαμβαίνω το άγχος σου αλλά πρέπει να σκέφτεσαι θετικά γιατί το σποράκι αν και κάτι χιλιοστά νιώθει την αγωνία και σίγουρα δεν του κάνει καλό! Το πιο πιθανό είναι να τη βγάλεις ξάπλα για λίγες μέρες και όλα θα πάνε καλά!!! Ενημέρωσε μας αμέσως!! Η Παναγία να είναι μαζί σου!!!


oYNBp2.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια για σας και απο μενα!!!!!!Ειμαι 5 εβδομαδων και 5 ημερων....Την Παρασκευη ειδαμε σακο μονο και αγωνιω γιατι δεν εχει κολησει καλα και πρεπει να προσεχω λιγο παραπανω.....Ελπιζω μεχρι να ακουσουμε καρδουλα να πανε ολα καλα ...Η αληθεια ειναι οτι και εγω δεν εχω τιποτα και καμια φορα ξεχναω την εγκυμοσυνη μου !

Μακαρι τα πραγματα να πανε καλα για ολες μας και ο Θεος να μας βοηθησει να κρατησουμε υγειη μωρακια στην αγκαλια μας!!Θα μπαινω να τα λεμε να παιρνω κουραγιο απο σας για τις αγωνιες μου!!!


wsUfp2.png
Link to comment
Share on other sites

κοριτσια για σας και απο μενα!!!!!!Ειμαι 5 εβδομαδων και 5 ημερων....Την Παρασκευη ειδαμε σακο μονο και αγωνιω γιατι δεν εχει κολησει καλα και πρεπει να προσεχω λιγο παραπανω.....Ελπιζω μεχρι να ακουσουμε καρδουλα να πανε ολα καλα ...Η αληθεια ειναι οτι και εγω δεν εχω τιποτα και καμια φορα ξεχναω την εγκυμοσυνη μου !

Μακαρι τα πραγματα να πανε καλα για ολες μας και ο Θεος να μας βοηθησει να κρατησουμε υγειη μωρακια στην αγκαλια μας!!Θα μπαινω να τα λεμε να παιρνω κουραγιο απο σας για τις αγωνιες μου!!!

Καλωσόρισες στην παρέα μας!!! Και εγώ στη 5η βδομάδα έβλεπα μόνο το σάκο μην ανησυχείς σε 2 βδομάδες όχι μόνο θα δεις το εμβρυάκι σου αλλά θα το ακούσεις κιόλας!! Σου εύχομαι μια τελειόμηνη και καλή εγκυμοσύνη!!! :eek:


oYNBp2.png

Link to comment
Share on other sites

chot καλως ηλθες και εσυ στη παρειτσα και με το καλο το μωρακι σου, να μεινεις ξαπλα και χαλαρη και ολα θα ειναι σουπερ

εγω γυρισα απο το γιατρο ολα καλα, η χοριακη ηταν 7830 ειδαμε σακο και μια τοση δα κουκιδα και επειδη εγινε καθυστερημενη συλληψη την αλλη τριτη πρπει να δω καρδουλα!μακαρι παναγιτσα μου

δεν εχω καθολου αιμα σημερα και το ματσουκι στον υπερηχο βγηκε πεντακαθαρο :P

ο γιατρος μου ειναι πολυ αισιοδοξος!!

αυτα τα καλα νεακια, μακαρι την τριτη να ακουσουμε και καρδουλα:rolleyes:

σας φιλω


jOScp2.png

σ ευχαριστω παναγια μου

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μήπως έχετε παρατηρήσει και εσείς αύξηση κολπικών υγρών; Εγώ έχω γενικά πολλά υγρά αλλά χθες βράδυ καθώς μαγείρευα ένιωσα να φεύγει μεγάλη ποσότητα υγρών και το εσώρουχο μου είχε γίνει μούσκεμα. Μήπως σας έχει τύχει καμία ανάλογη εμπειρία; :oops::oops::oops:

Κοριτσι μην σκας, κι εγω μια απ τα ιδια. Αφου χωρις σερβιετακι δεν γινοταν. Φυσιολογικο ειναι λογω εγκυμοσυνης :rolleyes:. Εμενα εχουν αρχισει να λιγοστευουν.

κοριτσια για σας και απο μενα!!!!!!Ειμαι 5 εβδομαδων και 5 ημερων....Την Παρασκευη ειδαμε σακο μονο και αγωνιω γιατι δεν εχει κολησει καλα και πρεπει να προσεχω λιγο παραπανω.....Ελπιζω μεχρι να ακουσουμε καρδουλα να πανε ολα καλα ...Η αληθεια ειναι οτι και εγω δεν εχω τιποτα και καμια φορα ξεχναω την εγκυμοσυνη μου !

Μακαρι τα πραγματα να πανε καλα για ολες μας και ο Θεος να μας βοηθησει να κρατησουμε υγειη μωρακια στην αγκαλια μας!!Θα μπαινω να τα λεμε να παιρνω κουραγιο απο σας για τις αγωνιες μου!!!

Καλως ηρθες και καλη εγκυμοσυνη σου ευχομαι να χεις:P:p:p!!! Ποτε γεννας εσυ???

chot καλως ηλθες και εσυ στη παρειτσα και με το καλο το μωρακι σου, να μεινεις ξαπλα και χαλαρη και ολα θα ειναι σουπερ

εγω γυρισα απο το γιατρο ολα καλα, η χοριακη ηταν 7830 ειδαμε σακο και μια τοση δα κουκιδα και επειδη εγινε καθυστερημενη συλληψη την αλλη τριτη πρπει να δω καρδουλα!μακαρι παναγιτσα μου

δεν εχω καθολου αιμα σημερα και το ματσουκι στον υπερηχο βγηκε πεντακαθαρο :P

ο γιατρος μου ειναι πολυ αισιοδοξος!!

αυτα τα καλα νεακια, μακαρι την τριτη να ακουσουμε και καρδουλα:rolleyes:

σας φιλω

Τελεια νεα!!!!!!!!Χαιρομαι:):)!! Μηπως ηταν ψευτοπεριοδος???


EDIJp1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα και σας ευχαριστω ολες !!!Εγω εχω ΠΗΤ 9-1-13 αλλα μιας και δεν βρηκα μανουλες του 2013 μπηκα μαζι σας ...ασε που πιθανον να γεννησω και το 2012...Α! το σκεφτηκα και αλλιως τα κοριτσια θα γεννησουν λιγο πριν απο μενα (πιθανοτατα) και μετα θα με καθυσηχαζουν οτι δεν ειναι τιποτα και δε θα αγχονομαι για τη γεννα....χι χι χι!!!!!!!Πλακα κανω μην παρεξηγηθω ε??

Nena και εμενα καθυστερημενη συλληψη ηταν γιατι τελευταια περιοδο ειχα 26-3 και με πηγε πισω μια βδομαδα ο γιατρος!!Το σημαντικο ειναι να μεγαλωνουν καλα τα μικρακια μας !

Κοριτσια μη με βρισετε το ξερω οτι ειναι λαθος και νιωθω και τυψεις φοβερες αλλα καπνιζε καμια και καταφερε να το κοψει?Εγω πριν εκανα 1+ πακετο τη μερα και τωρα ζοριζομαι και τα περιοριζω στα 5-6 που ειπε ο γιατρος το πολυ!Η αληθεια ειναι οτι θελω να μην κανω καθολου και ευχομαι να αρχισουν να με ανακατεβουν αλλα μεχρι στιγμη το ζηταω πολυ εντονα και ζοριζομαι να μην ξεφευγω απο τα 5 τσιγαρα!!Οσο δεν κανω δουλειες να απασχολουμε και καθομαι τοσο το μυαλο μου γυρναει στο καπνισμα!!!Ειμαι απαραδεκτη........


wsUfp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και σας ευχαριστω ολες !!!Εγω εχω ΠΗΤ 9-1-13 αλλα μιας και δεν βρηκα μανουλες του 2013 μπηκα μαζι σας ...ασε που πιθανον να γεννησω και το 2012...Α! το σκεφτηκα και αλλιως τα κοριτσια θα γεννησουν λιγο πριν απο μενα (πιθανοτατα) και μετα θα με καθυσηχαζουν οτι δεν ειναι τιποτα και δε θα αγχονομαι για τη γεννα....χι χι χι!!!!!!!Πλακα κανω μην παρεξηγηθω ε??

Nena και εμενα καθυστερημενη συλληψη ηταν γιατι τελευταια περιοδο ειχα 26-3 και με πηγε πισω μια βδομαδα ο γιατρος!!Το σημαντικο ειναι να μεγαλωνουν καλα τα μικρακια μας !

Κοριτσια μη με βρισετε το ξερω οτι ειναι λαθος και νιωθω και τυψεις φοβερες αλλα καπνιζε καμια και καταφερε να το κοψει?Εγω πριν εκανα 1+ πακετο τη μερα και τωρα ζοριζομαι και τα περιοριζω στα 5-6 που ειπε ο γιατρος το πολυ!Η αληθεια ειναι οτι θελω να μην κανω καθολου και ευχομαι να αρχισουν να με ανακατεβουν αλλα μεχρι στιγμη το ζηταω πολυ εντονα και ζοριζομαι να μην ξεφευγω απο τα 5 τσιγαρα!!Οσο δεν κανω δουλειες να απασχολουμε και καθομαι τοσο το μυαλο μου γυρναει στο καπνισμα!!!Ειμαι απαραδεκτη........

Αχ αυτό το τσιγάρο…καπνίζω 16 χρόνια. Τα τελευταία 3 καπνό. Στην προηγούμενη εγκυμοσύνη μου κάπνιζα κι εγώ με φοβερές τύψεις 4-5 την ημέρα και το μυαλό μου συνέχεια εκεί. Τώρα είμαι 8 εβδομάδων. Ξεκίνησα μέχρι την 7η εβδομάδα προσπαθώντας να το μειώσω και να κάνω 2-3 την ημέρα τα οποία και απολάμβανα. Με το που μπήκα στην 7η εβδομάδα μου βρωμάει όπως δεν μου έχει βρωμίσει τίποτα έως τώρα. Το σκέφτομαι και γυρνάει το στομάχι μου. Είμαι τυχερή μάλλον γιατί μέσα σε μια μέρα σταμάτησα να σκέφτομαι αυτό που δεν μπόρεσα να κόψω χρόνια τώρα. Ελπίζω να αρχίσει να σου μυρίζει γιατί μόνο έτσι θα σωθείς. Σε κάθε περίπτωση αν δεν μπορείς να το κόψεις, προσπάθησε να κάνεις 1 και αυτό όποια στιγμή αισθάνεσαι ότι το έχεις ανάγκη. Σου εύχομαι καλή επιτυχία!


tt163fd3.aspx

tt1cfe8d

Link to comment
Share on other sites

papatrikos και εγω 15 χρονια καπνιζω...Παντα ευχομουν να μεινω εγκυος να μου βρωμαει και θα ηταν μια καλη ευκαιρια να μη το ξαναπιανα ποτε μου!!!!Μακαρι να το παθω και εγω και συντομα και να σωθω οπως λες και μετα δεν θα το ξαναπιασω σε ολη μου τη ζωη πραγματικα....αλλιως με βλεπω να γενναω και να πιανω τα μπαλκονια να τα καπνιζω δυο-δυο!Ανησυχω οτι αν παθει κατι το παιδακι μου δεν θα το αντεξω να φταιει το κολοτσιγαρο.....


wsUfp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...