Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Είμαι στο εξωτερικό ! Δεν ρώτησα γιατί μου είπαν απλά λόγω ηλικίας από 37 και πάνω δεν βάζουμε δυο έμβρυα … εγω είμαι 38 χρόνων … και έτσι δεν επεκτάθηκα … πριν την μεταφορά το ζήτησα ξανά από έναν άλλο γιατρό και μου είπε όχι … έτσι βάλαμε ένα … σε ευχαριστω πολύ ! Και εσυ με το καλό ! 
      μ α σε ρωτήσω κάτι ;;; Έχω έναν πόνο δεξιά κοντά στον αφαλό όταν σηκώνομαι απότομα … μάλιστα και στην αφή με ενοχλεί … μήπως γνωρίζεις τι θα μπορούσε να είναι τόσο ψηλά κοντά στον  αφαλό ;; 

      Μήπως είναι έντερο; Δυστυχώς μόνο εικασίες μπορώ να κάνω, δεν ξέρω κάτι... Φαντάζομαι λόγω άγχους όλες πονάμε και υποθέτουμε πράγματα αυτές τις μέρες μετά την εμβρυομεταφορά... Καλή επιτυχία! Α! Σε ποια χώρα βρίσκεσαι;

Μανουλες του Δεκεμβριου 2012


pepitsa

Recommended Posts

καλημερα γκαστρουλες!πωπω τι χαλια καιρος ειναι αυτος καλε?χειμωνιασε παλι

τι κανετε , πως ειστε? grace3 μου με γεια και επισημως λοιπον το 1ο τζινακι σου:P

εχω χτες πηρα ενα φορεματακι μακρυ φαρδυ;)

επισης αυτο που λες για την νυστα ενα θα σας πω μπορω να κοιμηθω οτι ωρα και οπου και να βρισκομαι, σαν ναρκωμενη ειμαι

την 6βδομαδα που πηγα εγω στο γιατρο μονο σακο ειδαμε και μια τοση δα μικρουτσικη κουκιδα, και επειδη μιλαμε για καθυστερημενη συλληψη μου ειπε ο ντοκτρο την 7η θα ερθεις για να ακουσουμε, εν αναμονη λοιπον του πιο ωραιου χτυπου:rolleyes:

Linaki2012 μου ολα θα ειναι καλα με την αναμια που φοβασαι, εγω το πιστευω πως το μικρακι σας δεν θα εχει τιποτα:D


jOScp2.png

σ ευχαριστω παναγια μου

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημερα και απο μενα!τι κανετε?

nena κρυο..... και εγω ξανακατεβασα ζακετες γιατι δεν την παλευω!Εν αναμονη του χτυπου και εγω που θα παω την αλλη βδομαδα στο γιατρο να ακουσουμε!!

Καλοφορετο το τζιν Grace...και εγω θελω ρουχα αλλα λεω να κανω υπομονη να παω στις εκπτωσεις ...ασε που μεχρι τοτε θα χωραω ακομα σε αυτα που ηδη εχω μαλλον και δεν ειμαστε για πολλες σπαταλες τωρα!


wsUfp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και απο μενα!τι κανετε?

nena κρυο..... και εγω ξανακατεβασα ζακετες γιατι δεν την παλευω!Εν αναμονη του χτυπου και εγω που θα παω την αλλη βδομαδα στο γιατρο να ακουσουμε!!

Καλοφορετο το τζιν Grace...και εγω θελω ρουχα αλλα λεω να κανω υπομονη να παω στις εκπτωσεις ...ασε που μεχρι τοτε θα χωραω ακομα σε αυτα που ηδη εχω μαλλον και δεν ειμαστε για πολλες σπαταλες τωρα!

Τι νουμερο φορας? εχω ενα εγκυμοσυνης αλλα μου ειναι μεγαλο. αμα ειναι να στο στειλω


EDIJp1.png

Link to comment
Share on other sites

Τι νουμερο φορας? εχω ενα εγκυμοσυνης αλλα μου ειναι μεγαλο. αμα ειναι να στο στειλω

Ευχαριστω πολυ grace!Τα εγκυμοσυνης πως πανε τα νουμερα οπως τα κανονικα τζιν?Δεν εχω ιδεα...Στα κανονικα φοραω 37-38 συνηθως ..Ειμαι κανονικη δηλαδη περιπου...για την ωρα τη βγαζω με αθλητικες φορμες για να μην στενευουν τα τζιν στην κοιλια.Ειναι και το πρωτο μου και δεν ξερω τι γινετε με τα ρουχα,φανταζομαι μεχρι να χωραμε φοραμε οτι θελουμε ε?? Μονο σουτιεν πηρα 2 χωρις μπανελα γιατι η μπανελες που ειχα με ενοχλουσαν φρικτα!!

Ανακατωσουρες αρχισα και εγω απο χθες και το καλο ειναι οτι με ανακατευει και το τσιγαρο αρα πιστευω οτι ειμαι σε καλο δρομο για κοψιμο....Ευχομαι να χειροτερεψουν οσο αφορα αυτο να μην το ξανακουμπησω το ατιμο!!

Πολυ καλημερα σε ολες!


wsUfp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα και απο εμένα! είμαι καινούρια εδώ καθώς προβλέπω να είμαι και καινούρια μαμά το Δεκεμβριο! Πέρυσι είχα δυστυχώς μια αποτυχημένη εγκυμοσύνη αλλά πιστεύω επειδή δεν το είχα καταλάβει πολύ νωρίς, γιατί είμαι καθηγήτρια χορού και πηδούσα σαν το κατσίκι οπότε πως να κρατηθεί μωράκι!! Τώρα είμαι 10 εβδομάδες και 3 ημέρες και μέχρι τώρα πάνε δ'οξα το θεό καλά τα πράγματα μόνο που κάναμε τις κολπικες εξετάσεις και είχαμε και εγώ και ο άντρας μου κονδυλώματα! Μου είπε ο γιατρός πως βρέθηκαν στο τεστ παπ ευτυχώς όχι τα επικύνδινα και μόλις συμπληρώσω 12η εβδομάδα να κάνουμε κρυοπυξία στον τράχηλο, έχει καμμία ανάλογη εμπειρία με καθησύχασε αρκετά αλλά πάντα υποθάλπτει φόβος!!!!:cry:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο εμένα! είμαι καινούρια εδώ καθώς προβλέπω να είμαι και καινούρια μαμά το Δεκεμβριο! Πέρυσι είχα δυστυχώς μια αποτυχημένη εγκυμοσύνη αλλά πιστεύω επειδή δεν το είχα καταλάβει πολύ νωρίς, γιατί είμαι καθηγήτρια χορού και πηδούσα σαν το κατσίκι οπότε πως να κρατηθεί μωράκι!! Τώρα είμαι 10 εβδομάδες και 3 ημέρες και μέχρι τώρα πάνε δ'οξα το θεό καλά τα πράγματα μόνο που κάναμε τις κολπικες εξετάσεις και είχαμε και εγώ και ο άντρας μου κονδυλώματα! Μου είπε ο γιατρός πως βρέθηκαν στο τεστ παπ ευτυχώς όχι τα επικύνδινα και μόλις συμπληρώσω 12η εβδομάδα να κάνουμε κρυοπυξία στον τράχηλο, έχει καμμία ανάλογη εμπειρία με καθησύχασε αρκετά αλλά πάντα υποθάλπτει φόβος!!!!:cry:

Καλωσόρισες στην παρέα μας!! Έχουμε την ίδια εβδομάδα και μέρες απ'ότι φαίνεται!! Δεν ξέρω να σε βοηθήσω για τα κονδυλώματα ελπίζω όμως να αντιμετωπιστούν σύντομα και να συνεχίσεις την εγκυμοσύνη σου χωρίς άλλα άγχη! Όλα καλά θα πάνε μην ανησυχείς. ;)


oYNBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλωσόρισες στην παρέα μας!! Έχουμε την ίδια εβδομάδα και μέρες απ'ότι φαίνεται!! Δεν ξέρω να σε βοηθήσω για τα κονδυλώματα ελπίζω όμως να αντιμετωπιστούν σύντομα και να συνεχίσεις την εγκυμοσύνη σου χωρίς άλλα άγχη! Όλα καλά θα πάνε μην ανησυχείς. ;)

Σε ευχαριστώ πολύ! Και ο γιατρός με καθησύχασε απλά περίμενε λέει να γίνει 12 εβδομάδων το μωράκι να είναι διασφαλισμένο και απλά μια κρυοπηξία και τελειώνει το θέμα!!! Μακάρι να μην έχουμε τρεχάματα!!!;)

Link to comment
Share on other sites

γειά σου και από μένα natalie88 καλώς ήρθες στο παρεάκι μας είμαι και εγώ στην 10 εβδομαδα κύησης και επίσης καθηγήτρια χορού!!! Είχα και εγώ μια αποτυχημένη εγκυμοσύνη λόγο παλλίνδρομης βέβαια δεν έφτεξε ο χορός αλλά αυτή την στιγμή βρίσκομαι στην ωραιότερη και πιο γλυκιά φάση της ζωής μου το ίδιο να σκέφτεσαι και εσύ!!! Όλα θα πάνε καλά να είσαι αισιόδοξη σκέψου θετικά και ξέχνα όλα τ'άλλα.Τώρα για τα κονδυλώματα δεν γνωρίζω πολλά έιχε μία φίλη μου άλλα με τον καυτηριασμό που έκανε τώρα είναι μία χαρά!!! Εύχομαι το ίδιο και για σένα!!! Μην αγχώνεσαι!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


γειά σου και από μένα natalie88 καλώς ήρθες στο παρεάκι μας είμαι και εγώ στην 10 εβδομαδα κύησης και επίσης καθηγήτρια χορού!!! Είχα και εγώ μια αποτυχημένη εγκυμοσύνη λόγο παλλίνδρομης βέβαια δεν έφτεξε ο χορός αλλά αυτή την στιγμή βρίσκομαι στην ωραιότερη και πιο γλυκιά φάση της ζωής μου το ίδιο να σκέφτεσαι και εσύ!!! Όλα θα πάνε καλά να είσαι αισιόδοξη σκέψου θετικά και ξέχνα όλα τ'άλλα.Τώρα για τα κονδυλώματα δεν γνωρίζω πολλά έιχε μία φίλη μου άλλα με τον καυτηριασμό που έκανε τώρα είναι μία χαρά!!! Εύχομαι το ίδιο και για σένα!!! Μην αγχώνεσαι!!!

Χαχα τι συμπτωση ε? Και καθηγήτρια χορού και 10 εβδομάδων τωρα και σε δεύτερη εγκυμοσύνη τέλεια!!!Μακάρι να πάνε καλά όλα και το Δεκέμβριο να κρατάμε στην αγκαλιά μας τα μπεμπέ μελοντικούς χορευτές-τριες!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Χαχα τι συμπτωση ε? Και καθηγήτρια χορού και 10 εβδομάδων τωρα και σε δεύτερη εγκυμοσύνη τέλεια!!!Μακάρι να πάνε καλά όλα και το Δεκέμβριο να κρατάμε στην αγκαλιά μας τα μπεμπέ μελοντικούς χορευτές-τριες!!!!!

Όλα καλά θα πάνε θετική σκέψη:D λές να βγούν χορευταράδες??? ωραία θα είναι!!! γερά να είναι κι ας ασχοληθούνε με ότι θέλουν!!! σου εύχομαι λοιπόν μια καλή εγκυμοσύνη και θα τα λέμε να σαι καλά!!!:D:D

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ grace!Τα εγκυμοσυνης πως πανε τα νουμερα οπως τα κανονικα τζιν?Δεν εχω ιδεα...Στα κανονικα φοραω 37-38 συνηθως ..Ειμαι κανονικη δηλαδη περιπου...για την ωρα τη βγαζω με αθλητικες φορμες για να μην στενευουν τα τζιν στην κοιλια.Ειναι και το πρωτο μου και δεν ξερω τι γινετε με τα ρουχα,φανταζομαι μεχρι να χωραμε φοραμε οτι θελουμε ε?? Μονο σουτιεν πηρα 2 χωρις μπανελα γιατι η μπανελες που ειχα με ενοχλουσαν φρικτα!!

Ανακατωσουρες αρχισα και εγω απο χθες και το καλο ειναι οτι με ανακατευει και το τσιγαρο αρα πιστευω οτι ειμαι σε καλο δρομο για κοψιμο....Ευχομαι να χειροτερεψουν οσο αφορα αυτο να μην το ξανακουμπησω το ατιμο!!

Πολυ καλημερα σε ολες!

Μπα για ποιο μεγαλα νομιζω πως ειναι αμα παρει κιλα (που δεν στο ευχομαι) θα μου πεις να στα δωσω!:tongue: Κι εγω 2 μερες δεν μπηκα γιατι λογω ναυτιων και υπνηλιας δεν μπορουσα να παρω τα ποδια μου:cry:. Αχ σε λιγο θα ψοφησουμ της πεινας εδω μεσα ..με βλεπω ουτε για μαγειρεμα να μπορω..αχ τα καημενα τα παιδακια μου!! Τουλαχιστον τελειωνουν τα σχολεια μπας κι ανακουφιστω λιγο απο το πρωινο ξυπνημα !!

Εγώ προσωπικά αγόρασα 4-5 κολάν σε όλα τα χρώματα και είναι τέλεια για την εποχή. Νομίζω έτσι θα βγάλω την εγκυμοσύνη!! ;)

Ωραια:P:p με γεια τα κολαν!!! Το χειμωνα??ε μεχρι τοτε πες βλεπουμε!!

Καλησπέρα και απο εμένα! είμαι καινούρια εδώ καθώς προβλέπω να είμαι και καινούρια μαμά το Δεκεμβριο! Πέρυσι είχα δυστυχώς μια αποτυχημένη εγκυμοσύνη αλλά πιστεύω επειδή δεν το είχα καταλάβει πολύ νωρίς, γιατί είμαι καθηγήτρια χορού και πηδούσα σαν το κατσίκι οπότε πως να κρατηθεί μωράκι!! Τώρα είμαι 10 εβδομάδες και 3 ημέρες και μέχρι τώρα πάνε δ'οξα το θεό καλά τα πράγματα μόνο που κάναμε τις κολπικες εξετάσεις και είχαμε και εγώ και ο άντρας μου κονδυλώματα! Μου είπε ο γιατρός πως βρέθηκαν στο τεστ παπ ευτυχώς όχι τα επικύνδινα και μόλις συμπληρώσω 12η εβδομάδα να κάνουμε κρυοπυξία στον τράχηλο, έχει καμμία ανάλογη εμπειρία με καθησύχασε αρκετά αλλά πάντα υποθάλπτει φόβος!!!!:cry:

Καλως ηρθες κι απο μενα!!! Σου ευχομαι ολα καλα να πανε και θα πανε, θα δεις:P:p:p!!!!!!!!!!!!!


EDIJp1.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο μενα αν και λιγο αργα αλλα μολις γυρισαμε απο την βολτουλα μας και ειπα να δω τι κανετε μιας και ελειπα αρκετα μερες

linaki2012 με γεια τα κολαν, πολυ πρακτικα και ευκολοφορετα

natalie88 καλως ηρθες στην παρεα του δεκεμβριου και με το καλο το μωρακι σας, δυστυχως και εγω δεν ξερω να σου πω κατι για τα κονδυλωματα, αλλα ειμαι σιγουρη πω ολα θα ειναι υπεροχα και πως δεν εχεις να φοβηθεις τιποτα

chot παρεα βαδιζουμε και εγω απο σημερα εχω τρελλες ανακατοσουρες και αναγουλες αλλα μεχρις εκει για την ωρα τουλαχιστον

καλη εβδομαδα και χρονια πολλα σε οσες γιορταζουν η εχουν καποιο συγγενικο τους προσωπο


jOScp2.png

σ ευχαριστω παναγια μου

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Σήμερα γιορτάζει η μισή Ελλάδα και Κύπρος. (εγώ είμαι απο Κύπρο) Χρόνια πολλά σε σας έαν γιορτάζετε και στους Κωνσταντίνους και Ελένες σας!

Πώς είστε; Άσχημη φάση η αναγούλες αλλά είναι σημάδι πως όλα πάνε καλά! :tongue: Εγώ ευτυχώς μόνο τρελές υπνηλίες έχω αλλά δεν πειράζει κοιμάμαι σαν αρκούδα όποτε βρώ ευκαιρία! (Δηλ. τα Σ/Κ).


oYNBp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...