Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανουλες του Δεκεμβριου 2012


pepitsa

Recommended Posts

Καλημέρα σας κορίτσια! Πως πανε τα πράγματα? Εγώ εδώ και μια εβδομάδα έχω φριχτές αναγούλες και τις τελευταίες 3 μέρες εμετούς. Ξεκινάνε από το μεσημέρι αλλά το βράδυ δεν την παλεύω. Καλά που με πιάνει νύστα από τις 10 το βράδυ κι έχω και τον άντρα μου που με χαϊδεύει ο καημένος μέχρι να με πάρει ο ύπνος γιατί μόνο τότε δεν έχω αναγούλες. Κάπου διάβασα για τα βραχιολάκια ναυτίας που πουλάνε στα φαρμακεία. Τα αγόρασα λοιπόν αφού ρώτησα το γιατρό και χθες που τα φόρεσα είχα αναγούλες χωρίς να κάνω εμετό λίγο πριν πέσω για ύπνο μόνο. Κατά τα άλλα κομπλέ. Επίσης με βοηθάει πολύ το χαμομήλι καθώς και το τζιντζερ. Το μασάω έτσι ωμό.

Αύριο παω για υπέρηχο… μακάρι να είναι όλα καλά.. Τι νέα εσείς μανούλες?


tt163fd3.aspx

tt1cfe8d

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Κοριτσάκια καλησπέρα! Πως πανε τα φασολάκια σας? Εγώ σήμερα επιτέλους έκανα τον πρώτο υπέρηχο και είδα την κουκιδίτσα μου!!! Σε δυο εβδομάδες παμε να ακούσουμε καρδούλα!!! 24 Δεκέμβρη μου έδωσε ημερομηνία και δεν μπορώ να φανταστώ πιο όμορφο τρόπο να κάνεις ρεβεγιόν Χριστουγέννων :D[/quote

Άχου τι τέλειο και εγώ επειδή γενάω στο μητέρα Δεκέμβριο με καισαρική γιατί μένω τρίκαλα είπα στο γιατρό μου να κλείσουμε όσο είναι εφικτο 12/12/12 για το μπεμπέ μου!!!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια...απο...σεξ πως πάμε; :oops:

Τι σας είπε ο γιατρός σας; Εγώ πήγα σε 2 γιατρούς και ο ένας είπε ελεύθερα και ο άλλος είπε καλύτερα μετά τους 3 μήνες. Απο τη μέρα που μάθαμε για την εγκυμοσύνη (εδώ και 1,5 μήνα) είναι ζήτημα να κάναμε 3 φορές και αυτό με φόβο!! :oops:


oYNBp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα γκαστρουλες μου,

λινακι μου εγω θελω σαν τρελλη σεξακι αλλα ο αντρας μου με τι-πο-τα ειναι χεστης, μετα λεει το 3μηνο και αν..:rolleyes:

αυριο εχω και εγω υπερηχο papatrikos μου , μακαρι να ειναι ολα τελεια και για τις δυο μας, και ετσι με την ευκαιρια της καρδουλας που θα ακουσουμε, (γιατι το πιστευω πως θα την ακουσω :P) θα ρωτησω και για το σεξ..

αυριο θα μου γραψει και ολες τις εξετασεις δυο σελιδες μου ειχε πει :shock:

και λογικα αυριο θα μου πει και ακριβως πητ

αναγουλες και τρελλες υπνηλιες και εγω μιλαμε 12ωρα κοιμαμαι

natalie88 υπεροχα τα νεακια της κουκιδας σας αντε με το καλο και η καρδουλα τωρα!θα κανεις σε ολους το καλυτερο χριστουγεννιατικο δωρακι:D


jOScp2.png

σ ευχαριστω παναγια μου

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα γκαστρουλες μου,

λινακι μου εγω θελω σαν τρελλη σεξακι αλλα ο αντρας μου με τι-πο-τα ειναι χεστης, μετα λεει το 3μηνο και αν..:rolleyes:

αυριο εχω και εγω υπερηχο papatrikos μου , μακαρι να ειναι ολα τελεια και για τις δυο μας, και ετσι με την ευκαιρια της καρδουλας που θα ακουσουμε, (γιατι το πιστευω πως θα την ακουσω :P) θα ρωτησω και για το σεξ..

αυριο θα μου γραψει και ολες τις εξετασεις δυο σελιδες μου ειχε πει :shock:

και λογικα αυριο θα μου πει και ακριβως πητ

αναγουλες και τρελλες υπνηλιες και εγω μιλαμε 12ωρα κοιμαμαι

natalie88 υπεροχα τα νεακια της κουκιδας σας αντε με το καλο και η καρδουλα τωρα!θα κανεις σε ολους το καλυτερο χριστουγεννιατικο δωρακι:D

Μια από τα ίδια κι εγώ είμαι στη νηστεία λόγω συζύγου αν και η γυναικολόγος όταν είδαμε την κουκίδα και τη ρώτησα είπε κανονικά μετά όταν πήγαμε για καρδούλα όμως φάνηκε αιμορραγία στη μήτρα κ δεν την ξαναρώτησα (είχα εν τω μεταξύ και από τον κόλπο αιμορραγία) ο άντρας μου όλο λέει ότι θα τη ρωτήσει ξανά για σεξ αλλά δήθεν ξεχνάει κάθε φορά που πάμε για υπέρηχο αλλά και ναι να πει ξέρουμε και οι δύο πολύ καλά πως δεν θα κάνει τίποτα ακόμα... Ένα δίκιο πάντως του το δίνω γιατί το περιμέναμε τόσο καιρό και τώρα που ήρθε όλο κάτι συμβαίνει κ μας ανησυχεί άσε που είμαι από τις 18/04 στο σπίτι και σε ανάπαυση....


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μια από τα ίδια κι εγώ είμαι στη νηστεία λόγω συζύγου αν και η γυναικολόγος όταν είδαμε την κουκίδα και τη ρώτησα είπε κανονικά μετά όταν πήγαμε για καρδούλα όμως φάνηκε αιμορραγία στη μήτρα κ δεν την ξαναρώτησα (είχα εν τω μεταξύ και από τον κόλπο αιμορραγία) ο άντρας μου όλο λέει ότι θα τη ρωτήσει ξανά για σεξ αλλά δήθεν ξεχνάει κάθε φορά που πάμε για υπέρηχο αλλά και ναι να πει ξέρουμε και οι δύο πολύ καλά πως δεν θα κάνει τίποτα ακόμα... Ένα δίκιο πάντως του το δίνω γιατί το περιμέναμε τόσο καιρό και τώρα που ήρθε όλο κάτι συμβαίνει κ μας ανησυχεί άσε που είμαι από τις 18/04 στο σπίτι και σε ανάπαυση....

Αχ ναι κορίτσια έτσι είναι και εμείς αποχήηηη! Η γιαγια μου ειδικά οταν έμαθε πως είμαι έγκυος πρόσεχε λέει εγώ με τον παππού τότε δεν ξέραμε και απέβαλλα στο δεύτερο μήνα!!! Χαχα μου φάνηκε κάπως αστείο να μου λέει η γιαγιά μου για σέξ!!! Αλλά αμέσως μην πάθει τίποτα το μωράκι ευτυχώς τώρα σε δύο εβδομάδες μπαίνω στον τέταρτο καθώς η σύληψη έγινε αρχές Μαρτίου και θα ξεσκάσουμε λίγο!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας κορίτσια! Πως πανε τα πράγματα? Εγώ εδώ και μια εβδομάδα έχω φριχτές αναγούλες και τις τελευταίες 3 μέρες εμετούς. Ξεκινάνε από το μεσημέρι αλλά το βράδυ δεν την παλεύω. Καλά που με πιάνει νύστα από τις 10 το βράδυ κι έχω και τον άντρα μου που με χαϊδεύει ο καημένος μέχρι να με πάρει ο ύπνος γιατί μόνο τότε δεν έχω αναγούλες. Κάπου διάβασα για τα βραχιολάκια ναυτίας που πουλάνε στα φαρμακεία. Τα αγόρασα λοιπόν αφού ρώτησα το γιατρό και χθες που τα φόρεσα είχα αναγούλες χωρίς να κάνω εμετό λίγο πριν πέσω για ύπνο μόνο. Κατά τα άλλα κομπλέ. Επίσης με βοηθάει πολύ το χαμομήλι καθώς και το τζιντζερ. Το μασάω έτσι ωμό.

Αύριο παω για υπέρηχο… μακάρι να είναι όλα καλά.. Τι νέα εσείς μανούλες?

Αχ, ποσο σε καταλαβαινω...εγω ευτυχως δεν εχω κανει εμετους αλλα ειμαι λες και βρικομαι σε καραβι με 9 μποφορ συνεχεια :cry:. Ποσο κανει αυτο το βραχιολακι? και πως το ζητας αν ειναι να παρω κι εγω ενα. Α επισης βοηθανε οι μπανανες και τα πρασινα μηλα


EDIJp1.png

Link to comment
Share on other sites

Για όσες σκοπεύουν να κάνουν αμνιοπαρακέντηση στο μέλλον, θα σας πρότεινα να επικοινωνήσετε από νωρίς με κάποιο από τα δημόσια εργαστήρια και να κλείσετε ημερομηνία για τον εργαστηριακό έλεγχο (κυτταροκαλλιέργεια-καρυότυπος κυττάρων) του αμνιακού υγρού. Η διαφορά κόστους είναι σημαντική αφού στα ιδιωτικά εργαστήρια είναι 400-450? ενώ ο ΕΟΠΥΥ καταβάλλει μόλις 30-40?. Εφόσον υπάρχει δυνατότητα να γίνει ο έλεγχος με ελάχιστο κόστος, είναι κρίμα να μην το προβλέψει-οργανώσει κάποιος.

Ενδεικτικά αναφέρω το Χωρέμειο εργαστήριο ιατρικής γενετικής του Πανεπιστημίου Αθηνών (Αγία Σοφία) και το εργαστήριο κυτταρογενετικής του νοσοκομείου Αλεξάνδρα.


Σωκράτης

Link to comment
Share on other sites

Αχ ναι κορίτσια έτσι είναι και εμείς αποχήηηη! Η γιαγια μου ειδικά οταν έμαθε πως είμαι έγκυος πρόσεχε λέει εγώ με τον παππού τότε δεν ξέραμε και απέβαλλα στο δεύτερο μήνα!!! Χαχα μου φάνηκε κάπως αστείο να μου λέει η γιαγιά μου για σέξ!!! Αλλά αμέσως μην πάθει τίποτα το μωράκι ευτυχώς τώρα σε δύο εβδομάδες μπαίνω στον τέταρτο καθώς η σύληψη έγινε αρχές Μαρτίου και θα ξεσκάσουμε λίγο!!!

Εγω δεν χαμπαριαζω και στα αλλα 2 εκανα κανονικα. Τωρ αποχη λογω ναυτιων και ζαλαδων κατα τ αλλα εχω καμια 10αρια μερες να κανουμε. Προς το παρον ο δικος μου δεν φοβαται. Τωρα οταν πεταχτει η κοιλια καργα δεν ξερω. Παντως στους τελευταιους μηνες βοηθαει στον τοκετο, η αδεφη μου που περασε την 40η εβδομαδα η γιατρος της την παρακαλαγε να κανει σεξ μπας και γεννησει :tongue::tongue:


EDIJp1.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ ναι κορίτσια έτσι είναι και εμείς αποχήηηη! Η γιαγια μου ειδικά οταν έμαθε πως είμαι έγκυος πρόσεχε λέει εγώ με τον παππού τότε δεν ξέραμε και απέβαλλα στο δεύτερο μήνα!!! Χαχα μου φάνηκε κάπως αστείο να μου λέει η γιαγιά μου για σέξ!!! Αλλά αμέσως μην πάθει τίποτα το μωράκι ευτυχώς τώρα σε δύο εβδομάδες μπαίνω στον τέταρτο καθώς η σύληψη έγινε αρχές Μαρτίου και θα ξεσκάσουμε λίγο!!!

Χαχα παρόμοια συζήτηση είχα και εγώ με τη γιαγιά μου! Είναι λίγο άβολο όντος! Τότε όμως δεν παρακολουθούσαν την εγκυμοσύνη όπως εμείς σήμερα. Με το παραμικρό πρόβλημα σίγουρα θα μας το κόψει ο γιατρός αλλά όταν δεν συντρέχει κάποιο πρόβλημα γιατί όχι; Με μέτρο και προσοχή εννοείται! ;)


oYNBp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Για όσες σκοπεύουν να κάνουν αμνιοπαρακέντηση στο μέλλον, θα σας πρότεινα να επικοινωνήσετε από νωρίς με κάποιο από τα δημόσια εργαστήρια και να κλείσετε ημερομηνία για τον εργαστηριακό έλεγχο (κυτταροκαλλιέργεια-καρυότυπος κυττάρων) του αμνιακού υγρού. Η διαφορά κόστους είναι σημαντική αφού στα ιδιωτικά εργαστήρια είναι 400-450? ενώ ο ΕΟΠΥΥ καταβάλλει μόλις 30-40?. Εφόσον υπάρχει δυνατότητα να γίνει ο έλεγχος με ελάχιστο κόστος, είναι κρίμα να μην το προβλέψει-οργανώσει κάποιος.

Ενδεικτικά αναφέρω το Χωρέμειο εργαστήριο ιατρικής γενετικής του Πανεπιστημίου Αθηνών (Αγία Σοφία) και το εργαστήριο κυτταρογενετικής του νοσοκομείου Αλεξάνδρα.

Εγώ έκλεισα το ραντεβού μου σε Δημόσιο Νοσοκομείο γιατί το κόστος είναι τεράστιο. Επειδή όμως στη Κύπρο μόνο σε ένα νοσοκομείο κάνουν τη συγκεκριμένη εξέταση άκουσα πως το προσωπικό είναι αρκετά έμπειρο. Ελπίζω όλα να πάνε καλά. Πρώτα ο Θεός θα πάμε 31/5 για άμνιο. Έχω ψιλοαγχωθεί λίγο.


oYNBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ, ποσο σε καταλαβαινω...εγω ευτυχως δεν εχω κανει εμετους αλλα ειμαι λες και βρικομαι σε καραβι με 9 μποφορ συνεχεια :cry:. Ποσο κανει αυτο το βραχιολακι? και πως το ζητας αν ειναι να παρω κι εγω ενα. Α επισης βοηθανε οι μπανανες και τα πρασινα μηλα

Εγώ όλως περιέργως είχα ζαλάδες πολλές ζαλάδες μέσα στο πάσχα δεν μπορούσα να φάω τίποτα και είχα αδυνατίσει αρκετά!!! Ημουν μόνο 6-7 εβδομάδες και λέω τι να περιμένω στην9-10-11 κλπ. Αύριο μπαίνω στην 11 και απο τη 10 σταμάτησαν όλα!!! Και εγώ βράδυ τις είχα πολύ έντονα αλλά όλη την ημέρα πιο αραιά! Ενοείτε πως σε αυτοκίνητο να μπω ούτε λόγος, ξάπλα δεν περνάνε χάλια! Αλλά τώρα καλύτερα!!! Περιμένω πως και πως τις αρχές Ιουνίου να μπω στον Τέταρτο!!!:P:p:p

Link to comment
Share on other sites

γεια σας, τι κανετε?

τι βροχερος και κρυος καιρος ειναι αυτος

Linaki2012 μην αγχωνεσαι ολα καλα θα ειναι και η εξεταση θα βγει υπεροχη και η δικη σου και της γυναικας του soch :P

και γενικως ολα θα ειναι τελεια σε ολες μας

σημερα το απογευμα εχω γιατρο και ευχομαι και παρακαλαω να ειναι ολα σουπερ

καλο μεσημερι σε ολους


jOScp2.png

σ ευχαριστω παναγια μου

Link to comment
Share on other sites

σημερα το απογευμα εχω γιατρο και ευχομαι και παρακαλαω να ειναι ολα σουπερ

καλο μεσημερι σε ολους

Άντε σε περιμένουμε να μας πείς τα ευχάριστα! Είμαι σχεδόν σίγουρη ότι θα ακούσεις τον πολυαναμενόμενο ήχο! Σίγουρα όμως θα δείς την κουκκίδα μέσα στο φασολάκι σου που χτυπάει σαν τρελή. Υπέροχο συναίσθημα. :D Ενημέρωσε μας το συντομότερο!


oYNBp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...