Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 6 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Για αυτό μου ειχε γραψει η αιματολογος στη βεβαίωση που μου είχε δώσει παλιότερα ότι σε εγκυμοσυνη μεταξύ 8-12 εβδομάδα να πάω για να γίνει έλεγχος για αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο? Τώρα την έψαξα και είδα ότι το σύνδρομο το ονομάζει επίκτητη-αυτοανοση θρομβοφιλια. Το θυμόμουν ότι πρέπει να πάω αλλά δεν θυμόμουν τι έγραφε η βεβαίωση...άρα ναι πρέπει να γίνει έλεγχος από αιματολογο ξανά στην κύηση.

      Ακριβώς έτσι κ σε μένα!!

       

      4 ώρες πρίν, Nels είπε:

      Το salospir σας έχει εξηγήσει γιατί σας το δινει? Εντελώς προληπτικά ή είδε κάτι στις εξετάσεις που είχατε κάνει παλιότερα? Αν ήταν εντελώς προληπτικα, τώρα με την αποκόλληση σας είπε να το σταματήσετε?

      Σχετικά με το σαλοσπιρ εμένα Μ είπαν ότι βοηθάει στην εμφύτευση αλλά και στην πρόληψη για προεκλαμψία.

Ποσες δεν κανουν ή δεν γνωρίζουν για την ωορηξια τους?


Ωορηξια δύσκολο αλλά όχι ακατόρθωτο???  

76

  1. 1. Ωορηξια δύσκολο αλλά όχι ακατόρθωτο???

    • ΑΚΑΝΟΝΙΣΤΟΣ ΚΥΚΛΟΣ
    • ΠΟΛΥΚΥΣΤΙΚΈΣ ΩΟΘΗΚΕΣ
    • ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΩΟΡΗΞΙΑ


Recommended Posts

Καλησπέρα Σόφη!!!

Η αλήθεια είναι οτι πρέπει να κάνω εστω μισή ωρα περπάτημα γρηγορο ή ποδήλατο καθημερινά που ειναι πανευκολο και διαθεσιμο στη μικρη μου επαρχιακη πολη μου...αλλά δεν παίρνω μπρος..........ολο κατι γινεται και δεν το ξεκινώ! Τουλάχιστον ξεκίνησα εδω και 2 βδομάδες διατροφή...

Τον ρώτησα για κατι αλλο εκτος της κλομιφαινης, μου ειπε οχι....:?


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Τι να σου πω... αυτος ξερει καλυτερα... αντε καλη επιτυχία στη διατροφη! Και ξεκινα και γυμναστική! Εμενα μ αρεσει παρα πολυ στο γυμναστήριο. Ειμαστε και παρεα με τον αντρα μου κ τ αδερφια μου κ εχει χαβαλε!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους και απο μενα!

Ρε παιδια να ρωτησω κατι, αν ειμαστε στην μεση του κυκλου και δεν εχουμε ωαριο, μπορει να εχουμε περιοδο???Αν εμενα με ειδε 13 μερα και δεν ειχα τιποτα , τι να περιμενω?Δυο μερες και περνω πριμολουτ!!!!σωστα???

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους και απο μενα!

Ρε παιδια να ρωτησω κατι, αν ειμαστε στην μεση του κυκλου και δεν εχουμε ωαριο, μπορει να εχουμε περιοδο???Αν εμενα με ειδε 13 μερα και δεν ειχα τιποτα , τι να περιμενω?Δυο μερες και περνω πριμολουτ!!!!σωστα???

Ωορρηξια μπορεις να εχεις και οταν δεν εχεις περιοδο ή και το αντιστροφο...Δηλαδη να αδιαθετησεις και να μην εχεις ωαριο!!!

Οσο για τα πριμολουτ καλυτερα ρωτα τον γιατρο σου...Μπορει να σου πει να περιμενετε λιγο ακομα μηπως και καθυστερησει η ωορρηξια σου...Μην παρεις απο μονη σου!Καλυτερα να σιγουρευτεις πρωτα!


jPnnp3.png

P92Ip3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ισχύει αυτό με την ωορρηξία και χωρίς περίοδο;;;

εμενα κουφο μου ακουγετε ωορηξια χωρις περιοδο,το μονο λογο που μπορω να σκεφτω ειναι να μην εχεις μετα την ωορηξια λογο συλληψης...Αν κανεις ωορηξια τοτε ολα δουλεψαν ρολοι και αναγκαστικα θα πρεπει να πεσει το ενδομητριο αν δεν επιασες μωρο...!!!Εγω τοσα χρονια χωρις περιοδο ουτε μια φορα δεν εκανα ωορηξια,περιοδο χωρις ωορηξια ομως ειχα παρα πολλες φορες!!!

Link to comment
Share on other sites

Παντως κοριτσια καλο ειναι που σκεφτεστε να ασχοληθειτε με τα κιλα γιατι και καλο κανει στον κυκλο αλλα και θα παρει το μυαλο σας απο τις καθυμερινες μετρισεις και υποθεσεις...σιγουρα θα ανεβει πολυ η ψυχλογια σας...!Εγω εχω πεσει ψυχολογικα και δεν ξερω πως να ανεβω,πολυ πιεσει απο προβληματα και απο προβληματικα ατομα!!!Πουλαει καμια σας υπομονη να αγορασω λιγο?

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει αυτό με την ωορρηξία και χωρίς περίοδο;;;

Ναι κοριτσακι μου!

Μου το εχει πει και ο γιατρος μου και το εχω διαβασει και σε site!!!!

Δεν λεω μπαρουφες οσο περιεργο και να σας φαινεται!!!

Καλημερααααα!!!!!


jPnnp3.png

P92Ip3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!!!!!!

Ενδιαφέρον είναι αν όντως υπάρχει ωορρηξία ακόμη και χωρίς περίοδο...

Εμένα μου είπε το εξής ο γυναικολόγος: ότι λόγω glucophage και ΣΠΩ, μπορεί να συμβεί ωορρηξία οποιαδήποτε μέρα του κύκλου, ακόμη και μια μέρα πριν την περίοδο!!!

Τρέχα γύρευε, δηλαδή!!!!!!!!!!!!!!


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα!!!!!!!!

Ενδιαφέρον είναι αν όντως υπάρχει ωορρηξία ακόμη και χωρίς περίοδο...

Εμένα μου είπε το εξής ο γυναικολόγος: ότι λόγω glucophage και ΣΠΩ, μπορεί να συμβεί ωορρηξία οποιαδήποτε μέρα του κύκλου, ακόμη και μια μέρα πριν την περίοδο!!!

Τρέχα γύρευε, δηλαδή!!!!!!!!!!!!!!

Εμενα πχ αυτο δεν μου το ειπε!!!

Δηλαδη θα πρεπει να κανουμε μερα παρα μερα σεξ για να ειμαστε σιγουρες οτι μπορει και να μας κατσει εγκυμοσυνη...

Βεβαια δεν ξερω αν ισχυει μονο στο ΣΠΩ.Εγω δεν εχω ΣΠΩ εχω απλα πολυκυστικες ή αλλιως πολυκυστικη εικονα ωοθηκων!!!

Ασχετο αλλα εχθες το βραδυ ξυπνησα με εντονες αναγουλες....Λες να μου την κανουν τα glucophage;;;Αλλα αυτο συμβαινει τωρα τελευταια....Δηλαδη μια εβδομαδα πανω κατω.....Δεν ξερω ειμαι πολυ μπερδεμενη....:confused::confused::confused:


jPnnp3.png

P92Ip3.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι μου το εχει πει κανα 2 φορες...και την τελευταια φορά μου ανέφερε οτι συμβαίνει λογω των glucophage...οτι αυτά ρυθμίζουν το όλο σύστημα....Δεν ξέρω αν ειναι μονο στο ΣΠΩ ή γενικώς στις πουλυκυστικες...

Εσύ είχες ωορρηξία αυτο το μηνα; σε ποια μερα του κύκλου είσαι;


Link to comment
Share on other sites

Ναι μου το εχει πει κανα 2 φορες...και την τελευταια φορά μου ανέφερε οτι συμβαίνει λογω των glucophage...οτι αυτά ρυθμίζουν το όλο σύστημα....Δεν ξέρω αν ειναι μονο στο ΣΠΩ ή γενικώς στις πουλυκυστικες...

Εσύ είχες ωορρηξία αυτο το μηνα; σε ποια μερα του κύκλου είσαι;

Πρεπει να εκανα την 20η μερα.Σημερα ειμαι στην 36η μερα του κυκλου.


jPnnp3.png

P92Ip3.png

Link to comment
Share on other sites

Εμενα πχ αυτο δεν μου το ειπε!!!

Δηλαδη θα πρεπει να κανουμε μερα παρα μερα σεξ για να ειμαστε σιγουρες οτι μπορει και να μας κατσει εγκυμοσυνη...

Βεβαια δεν ξερω αν ισχυει μονο στο ΣΠΩ.Εγω δεν εχω ΣΠΩ εχω απλα πολυκυστικες ή αλλιως πολυκυστικη εικονα ωοθηκων!!!

Ασχετο αλλα εχθες το βραδυ ξυπνησα με εντονες αναγουλες....Λες να μου την κανουν τα glucophage;;;Αλλα αυτο συμβαινει τωρα τελευταια....Δηλαδη μια εβδομαδα πανω κατω.....Δεν ξερω ειμαι πολυ μπερδεμενη....:confused::confused::confused:

Κορίτσια, είμαστε όλες σε αναβρασμό από ότι βλέπω και γεμάτες ερωτηματικα....

i want to be mama, και μενα μου το έχει πει η γιατρός ότι μπορείς να κάνεις ωορρηξία χωρίς να έχεις περίοδο....

μήπως να κάνεις ένα τεστάκι... μήπως και έκατσε κανενα baby????

Γεια σας κορίτσια!!!

i want to be mama μακάρι να είναι συμπτώματα εγκυμοσύνης όλα αυτά και όχι περιόδου!!! Καλή τύχη!!!

Μαράκι ναι στον επόμενο κυκλο θα τα ξαναπαρω τα χαπια κλομιφαινης για 5η φορά....Μου ειπε αν δεν δουμε ωοθυλακιο τις επόμενες μέρες, θα πάρω πριμολούτ για να εχω περίοδο σε 28-30 μερες! Την δοσολογία δεν συμφωνεί να την πειράξουμε, 2 χαπια την ημερα απο 2η εως και 6η μερα......

Και εγώ νευριάζω με τα χάπια που δεν με πιάνουν αλλά τώρα εχω ρίξει την προσοχή μου στην διατροφή για να χασω κιλά!!! Τελειώνω την 2η βδομάδα διατροφής...θα ζυγιστώ την Δευτέρα και εύχομαι να εχω κατεβει ενα κιλό αυτη την βδομάδα γιατί πρόσεχα και εκανα τακτικα τα γευματα....Είναι πολλά τα κιλά που πρέπει να χάσω! Αλλά εβαλα σαν πρώτο στόχο μέχρι αρχες Νοέμβρη να εχω χάσει 10 κιλά!!! Μακάρι να τα καταφέρω!!!!!

Ηλιοβασίλεμα, σου έχει προτείνει τίποτα άλλο ο γιατρός σου εκτός από κλομιφένη???? μπράβο ρε κορίτσια, όλες ξεκινήσατε διατροφούλα και καλά κάνετε γιατι στην περίπτωση μας είναι βασικό... αλλά εγώ δεν μπορω ακόμα να μπω σε πρόγραμμα....

ακούστε τι άκουσα και κουφάθηκα.... μια γνωστή της μαμας μου η οποία έχει 4 παιδιά, ειναι μεγαλη σε ηλικία τώρα... έχει κάνει 18 εκτρώσεις... και μάλιστα έμενε έγκυος ενώ είχε σπιραλ στην μήτρα... δεν λέω περισσότερες πληροφορίες για ευνόητους λόγους... αλλά ρε παιδιά κόντεψα να λιποθυμήσω όταν το άκουσα... δεν είναι αδικία αυτό????? :twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:

Link to comment
Share on other sites

Μαράκι, η γνωστή σου έκανε 18 φορές έκτρωση;;;;;;;;;; είναι δυνατόν;;; Τί έμενε έγκυος τόσο εύκολα;;;

Είπα να ρίξω την προσοχή μου στο να χάσω μερικά έως πολλά κιλά για να μην κάθομαι άπραγη να περιμένω την ωορρηξία....Αύριο Δευτέρα ζυγίζομαι!!! Για να δούμε, τί θα δείξει μετα την δεύτερη βδομάδα;


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...