Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 6 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Για αυτό μου ειχε γραψει η αιματολογος στη βεβαίωση που μου είχε δώσει παλιότερα ότι σε εγκυμοσυνη μεταξύ 8-12 εβδομάδα να πάω για να γίνει έλεγχος για αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο? Τώρα την έψαξα και είδα ότι το σύνδρομο το ονομάζει επίκτητη-αυτοανοση θρομβοφιλια. Το θυμόμουν ότι πρέπει να πάω αλλά δεν θυμόμουν τι έγραφε η βεβαίωση...άρα ναι πρέπει να γίνει έλεγχος από αιματολογο ξανά στην κύηση.

      Ακριβώς έτσι κ σε μένα!!

       

      4 ώρες πρίν, Nels είπε:

      Το salospir σας έχει εξηγήσει γιατί σας το δινει? Εντελώς προληπτικά ή είδε κάτι στις εξετάσεις που είχατε κάνει παλιότερα? Αν ήταν εντελώς προληπτικα, τώρα με την αποκόλληση σας είπε να το σταματήσετε?

      Σχετικά με το σαλοσπιρ εμένα Μ είπαν ότι βοηθάει στην εμφύτευση αλλά και στην πρόληψη για προεκλαμψία.

Ποσες δεν κανουν ή δεν γνωρίζουν για την ωορηξια τους?


Ωορηξια δύσκολο αλλά όχι ακατόρθωτο???  

76

  1. 1. Ωορηξια δύσκολο αλλά όχι ακατόρθωτο???

    • ΑΚΑΝΟΝΙΣΤΟΣ ΚΥΚΛΟΣ
    • ΠΟΛΥΚΥΣΤΙΚΈΣ ΩΟΘΗΚΕΣ
    • ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΩΟΡΗΞΙΑ


Recommended Posts

Κορίτσια, είμαστε όλες σε αναβρασμό από ότι βλέπω και γεμάτες ερωτηματικα....

i want to be mama, και μενα μου το έχει πει η γιατρός ότι μπορείς να κάνεις ωορρηξία χωρίς να έχεις περίοδο....

μήπως να κάνεις ένα τεστάκι... μήπως και έκατσε κανενα baby????

Ηλιοβασίλεμα, σου έχει προτείνει τίποτα άλλο ο γιατρός σου εκτός από κλομιφένη???? μπράβο ρε κορίτσια, όλες ξεκινήσατε διατροφούλα και καλά κάνετε γιατι στην περίπτωση μας είναι βασικό... αλλά εγώ δεν μπορω ακόμα να μπω σε πρόγραμμα....

ακούστε τι άκουσα και κουφάθηκα.... μια γνωστή της μαμας μου η οποία έχει 4 παιδιά, ειναι μεγαλη σε ηλικία τώρα... έχει κάνει 18 εκτρώσεις... και μάλιστα έμενε έγκυος ενώ είχε σπιραλ στην μήτρα... δεν λέω περισσότερες πληροφορίες για ευνόητους λόγους... αλλά ρε παιδιά κόντεψα να λιποθυμήσω όταν το άκουσα... δεν είναι αδικία αυτό????? :twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:

Καλα δεν ειχε βγει μια στη τηλεοραση πριν καποια χρονια και ειχε πει πως εκανε 48 εκτρωσεις και ειχε 3 παιδια γιατι λεει πως ο αντρας της πηγαινε μαζι της οταν αυτη κοιμοταν και δεν το καταλαβαινε,ειχε βαλει και σπιραλ και δεν επιασε και διαφορα τετοια...!!!Δεν παιζει ρολο ρε κοροτσια...εχει δυνατο σωμα και οσο και να το ταλαιπωρει αυτο συνεχιζει να λειτουργει ρολοι,τωρα οσον αφορα την αδικια του πραγματος ειναι ενα αλλο μεγααααααλοοοοο θεμα!!!Εμενα μου ειχε πει κατι αλλο η μανα μου,η κολλητη της πριν πολλα χρονια δεν μπορουσε να κανει μωρα και την ειπε μια γιαγια να δοκιμασει να κανει σεξ ενω εχει περιοδο,εκανε 3 παιδια με αυτο το τροπο...Αν το πεις σε γιατρο θα σου πει τι βλακιες λες,αλλα να που συμβαινουν και αυτα!!!Το θεμα ειναι οτι αν πιαστεις και αρχισεις με το τι εγινε στη μια και την αλλη και το τι μπορει να συμβει θα χαθεις σε ιστοριες!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Μαράκι, η γνωστή σου έκανε 18 φορές έκτρωση;;;;;;;;;; είναι δυνατόν;;; Τί έμενε έγκυος τόσο εύκολα;;;

Είπα να ρίξω την προσοχή μου στο να χάσω μερικά έως πολλά κιλά για να μην κάθομαι άπραγη να περιμένω την ωορρηξία....Αύριο Δευτέρα ζυγίζομαι!!! Για να δούμε, τί θα δείξει μετα την δεύτερη βδομάδα;

Ναι Ηλιοβασίλεμα μου, 18 φορές.... και γω θα σκάσω.. με σπιραλ και έμενε έγκυος!!! αδικιες... Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί υπάρχει αυτή η ανισορροπία στην φύση, πού αποσκοπεί κάποιος που δεν τον θέλει το παιδί να μένει τόσο εύκολα και κάποιος που το θέλει να προσπαθεί με όλα τα μέσα και να μην γίνεται τίποτα.... έχω θυμό μέσα μου ορισμένες φορές και λέω ΓΙΑΤΙ???

Σωστή σε βρισκω... τα κιλά είναι ένα θέμα για μας.. σίγουρα θα έχεις χάσει και θα αρχισει να ανεβαινει και η ψυχολογία σου και να παίρνεις τα πάνω σου!!!! Δυστυχώς η ζυγαριά είναι ο πιο σκληρος και ειλικρινής κριτής μας!!!! καλό ζύγισμα!!! ;);) και σίγουρα η απώλεια κιλών βοηθάει τον κύκλο μας!!! αλλά πώς μπαίνεις σε πρόγραμμα????είμαι λιχούδα....

Link to comment
Share on other sites

Δίκιο εχεις...........αλλά μυαλό είναι αυτό και καρδιά που μπλέκονται και ακόμη και οι ιστορίες των άλλων, δημιουργούν σκέψεις και συναισθήματα!!!


Link to comment
Share on other sites

Καλα δεν ειχε βγει μια στη τηλεοραση πριν καποια χρονια και ειχε πει πως εκανε 48 εκτρωσεις και ειχε 3 παιδια γιατι λεει πως ο αντρας της πηγαινε μαζι της οταν αυτη κοιμοταν και δεν το καταλαβαινε,ειχε βαλει και σπιραλ και δεν επιασε και διαφορα τετοια...!!!Δεν παιζει ρολο ρε κοροτσια...εχει δυνατο σωμα και οσο και να το ταλαιπωρει αυτο συνεχιζει να λειτουργει ρολοι,τωρα οσον αφορα την αδικια του πραγματος ειναι ενα αλλο μεγααααααλοοοοο θεμα!!!Εμενα μου ειχε πει κατι αλλο η μανα μου,η κολλητη της πριν πολλα χρονια δεν μπορουσε να κανει μωρα και την ειπε μια γιαγια να δοκιμασει να κανει σεξ ενω εχει περιοδο,εκανε 3 παιδια με αυτο το τροπο...Αν το πεις σε γιατρο θα σου πει τι βλακιες λες,αλλα να που συμβαινουν και αυτα!!!Το θεμα ειναι οτι αν πιαστεις και αρχισεις με το τι εγινε στη μια και την αλλη και το τι μπορει να συμβει θα χαθεις σε ιστοριες!

Σοβαρά??? 48??? καλά κοιμόταν και δεν καταλάβαινε, την χαπάκωνε ο τύπος... Κοριτσια θα τρελαθώ... τελικά όσο πιο στον κόσμο σου είσαι, τόσο το καλύτερο....... αν προνοείς και σχεδιαζεις όλα πάνε κατα διαόλου!!! :rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Το ξερω Ηλιοβασιλεμα μου,νομιζεις πως εγω που τα λεω δεν τα εχω κανει ή δεν τα κανω ακομα?Απλα τα λεω μπας και καποια ειναι πιο εξυπνη απο εμενα...χαχαχα!!Ξερει να τα λεμε και ας πανε χαμενα δεν πειραζει...ολες ξερουμε το σωστο!Δεν σας ειχα πει εγω καλε με την αδερφη μου,6 παιδακια στα σκουπιδια και εγω χτυπιομουνα για ενα!!!Απο την αλλη ρε κοριτσια το εχετε σκεφτει πως ειμαστε οι πιο γονιμες,αντιγονιμες γυναικες?Κατα 90% καθε μια απο εμας θα μεινει εγκυος με το που της καστει ενα καλο ωαριο...ποια αλλη μπορει να το πει αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Μαράκι ευχαριστούμε για το υπέροχο τραγούδι!!!

Starkieser καρπερή και η αδερφή σου!!! Αυτό με την γονιμότητα μόλις μας κάτσει ωάριο...δεν το ηξερα!


Link to comment
Share on other sites

Starkieser, αυτό το "γόνιμες - αντιγόνιμες" πολύ μου άρεσε....

Ρε κορίτσια, αν το σκεφτείται λίγο το θέμα, εμείς πιο πολύ λαχταράμε ένα ωάριο παρά το baby.. και εννοω ότι αν δουμε ωάριο στον υπέρηχο κάνουμε σαν τρελές από την χαρά μας... ενω άλλες το θεωρούν δεδομένο... επομένως εμεις θα βιώσουμε διπλή χαρά.. και ωάριο και μπεμπε!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Starkieser, αυτό το "γόνιμες - αντιγόνιμες" πολύ μου άρεσε....

Ρε κορίτσια, αν το σκεφτείται λίγο το θέμα, εμείς πιο πολύ λαχταράμε ένα ωάριο παρά το baby.. και εννοω ότι αν δουμε ωάριο στον υπέρηχο κάνουμε σαν τρελές από την χαρά μας... ενω άλλες το θεωρούν δεδομένο... επομένως εμεις θα βιώσουμε διπλή χαρά.. και ωάριο και μπεμπε!!!!!!!!!!!!!!!

ναι δικιο εχεις!!!!!!! το ωαριο θελουμε!!!!!!!!!! και αν γινει και συλληψη, ακολουθει τρελή χαρά!!!!!!!!!!


Link to comment
Share on other sites

Μαράκι ευχαριστούμε για το υπέροχο τραγούδι!!!

Starkieser καρπερή και η αδερφή σου!!! Αυτό με την γονιμότητα μόλις μας κάτσει ωάριο...δεν το ηξερα!

Παρακαλώ, Ηλιοβασίλεμά μου!!!!

εχει νόημα το τραγούδι και μας ταιριάζει εν μέρη......... θα βρούμε τρόπο και μεις να επιβιώσουμε κορίτσια μου!!!!!!!!!!!!!!! ;);););)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Starkieser, αυτό το "γόνιμες - αντιγόνιμες" πολύ μου άρεσε....

Ρε κορίτσια, αν το σκεφτείται λίγο το θέμα, εμείς πιο πολύ λαχταράμε ένα ωάριο παρά το baby.. και εννοω ότι αν δουμε ωάριο στον υπέρηχο κάνουμε σαν τρελές από την χαρά μας... ενω άλλες το θεωρούν δεδομένο... επομένως εμεις θα βιώσουμε διπλή χαρά.. και ωάριο και μπεμπε!!!!!!!!!!!!!!!

Καλε ναι...το πρωτο ωαριο που ειδα στη ζωη μου με ταραξε λες και μου ειπαν εισαι εγκυος σε δυδιμα...!!!χαχαχαχα!!!Ισως μας ειναι πιο ευκολο να καταπιουμε οτι καταφεραμε να κανουμε ενα ωαριο παρα το οτι ΑΞΙΖΟΥΜΕ να εχουμε ενα μωρο!!!

Link to comment
Share on other sites

Μαράκι ευχαριστούμε για το υπέροχο τραγούδι!!!

Starkieser καρπερή και η αδερφή σου!!! Αυτό με την γονιμότητα μόλις μας κάτσει ωάριο...δεν το ηξερα!

Δεν το λεω σαν ιατρικο δεδομενο.απλα η ιστορια μας διχνει πως οσες,με το δικο μασ προβλημα, εχουν κανει μια καλη ωοριξια επιασαν και μωρο...!!Και θα σου πω και για εμενα πως εκανα 2 ωοριξιες με 2 εγκυμοσυνες,ασχετα με το αποτελεσμα της πρωτης,με περιοδο μηδεν στη ζωη μου δεν με λες γονιμη,αλλα με το που εκανα ωαριο επιανα με τη μια,δεν το βλεπω σαν τυχαιο,νομιζω πως ο οργανισμος μας επειδη ειναι τεμπελης ονταν κανει δουλεια κανει καλη δουλεια...

Link to comment
Share on other sites

Καλε ναι...το πρωτο ωαριο που ειδα στη ζωη μου με ταραξε λες και μου ειπαν εισαι εγκυος σε δυδιμα...!!!χαχαχαχα!!!Ισως μας ειναι πιο ευκολο να καταπιουμε οτι καταφεραμε να κανουμε ενα ωαριο παρα το οτι ΑΞΙΖΟΥΜΕ να εχουμε ενα μωρο!!!

χχαχαχαχαχχα

ακριβώς!!! με κάλυψες πλήρως!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους!

Παιδια μου ηρθε η περιοδος οποτε η απορια λυθηκε και εμπρακτος ερχετε η περιοδος και χωρις ωαριο , αλλα ενταξει επερνα και τα χαπια!

Εγω παντως στο γιο μου εμεινα εγκυος στον πρωτο μηνα μετα απο ενα χρονο που επερνα ζινοφεν , εκανα μονη μου ωορηξια και αμεσως ηρθε το παιδι!Και μετα την εγκυμοσυνη ξαναπηρα ζενοφεν για ενα χρονο και ξαναεμεινα αμεσως μολις τα εκοψα αλλα δεν κρατησε!αμα κανουμε ωαρια ειναι καλα δηλαδη αλλα καθε ποτε κανουμε!!!!:evil:

Μαρακι για δες μηπως εχουμε κανενα ευχαριστω και απο σενα!αν εκανες ωορηξια στης 20 του μηνα εισαι κοντα στο να ΜΗΝ ερθει η περιοδος!

Κοριτσια πολλες αδικιες στην ζωη μην το ψαχνετε, σκεφτητε μονο ποσα παιδακια ειναι σε ορφανοτροφεια.Προχτες πηγα σε πολικαταστημα να αγορασω τσαντα στο παιδι μου και ητανε εκει ενας παπας που αγοραζε παπουτσια σε 4 παιδακια 2, αγορακια και 2 κοριτσακια ηλικιες απο 5 ως 11 χρονων.δεν ητανε δικα του δεν ηξερα τα ονοματα τους καν, τα προσωπακια τους ητανε λιγο θλιμμενα και καπως σαν να αισθανοντουσαν αβολα, δεν ειχανε την χαρα των παιδιων που τους περνουνε κατι!Ισως να ητανε απο απορους γονεις (που το ευχομαι) αν υπαρχει αγαπη στην οικογενεια παει καλως, αν ητανε ομως ορφανα!Ποσο ευτυχισμενα θα ητανε σε μια οικογενεια, ποσο ευτυχισμενη θα γινοτανε μια γυναικα αν ειχε ενα απο αυτα στην αγγκαλια της!!:(

Μαλλον εγινα πολυ μελο και ισως ειμαι εκτος θεματος, αλλα δεν μπορω να ξεχασω την σκηνη, με συγκινησε πολυ ιδιαιτερα στην φαση που ειναι και προσπαθω για ενα παιδακι!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους!

Παιδια μου ηρθε η περιοδος οποτε η απορια λυθηκε και εμπρακτος ερχετε η περιοδος και χωρις ωαριο , αλλα ενταξει επερνα και τα χαπια!

Εγω παντως στο γιο μου εμεινα εγκυος στον πρωτο μηνα μετα απο ενα χρονο που επερνα ζινοφεν , εκανα μονη μου ωορηξια και αμεσως ηρθε το παιδι!Και μετα την εγκυμοσυνη ξαναπηρα ζενοφεν για ενα χρονο και ξαναεμεινα αμεσως μολις τα εκοψα αλλα δεν κρατησε!αμα κανουμε ωαρια ειναι καλα δηλαδη αλλα καθε ποτε κανουμε!!!!:evil:

Μαρακι για δες μηπως εχουμε κανενα ευχαριστω και απο σενα!αν εκανες ωορηξια στης 20 του μηνα εισαι κοντα στο να ΜΗΝ ερθει η περιοδος!

Κοριτσια πολλες αδικιες στην ζωη μην το ψαχνετε, σκεφτητε μονο ποσα παιδακια ειναι σε ορφανοτροφεια.Προχτες πηγα σε πολικαταστημα να αγορασω τσαντα στο παιδι μου και ητανε εκει ενας παπας που αγοραζε παπουτσια σε 4 παιδακια 2, αγορακια και 2 κοριτσακια ηλικιες απο 5 ως 11 χρονων.δεν ητανε δικα του δεν ηξερα τα ονοματα τους καν, τα προσωπακια τους ητανε λιγο θλιμμενα και καπως σαν να αισθανοντουσαν αβολα, δεν ειχανε την χαρα των παιδιων που τους περνουνε κατι!Ισως να ητανε απο απορους γονεις (που το ευχομαι) αν υπαρχει αγαπη στην οικογενεια παει καλως, αν ητανε ομως ορφανα!Ποσο ευτυχισμενα θα ητανε σε μια οικογενεια, ποσο ευτυχισμενη θα γινοτανε μια γυναικα αν ειχε ενα απο αυτα στην αγγκαλια της!!:(

Μαλλον εγινα πολυ μελο και ισως ειμαι εκτος θεματος, αλλα δεν μπορω να ξεχασω την σκηνη, με συγκινησε πολυ ιδιαιτερα στην φαση που ειναι και προσπαθω για ενα παιδακι!

Κι εμενα η μαμα μου εχει κανει τρεις εκτρωσεις...Το εχει μετανιωσει πικρα βεβαια!!!

Οσο για την ωορρηξια ας εκανα και ας μην εμεινα!!!Ε, να μην τα θελουμε και ολα δικα μας!!!

:tongue::tongue::tongue:

Εχω σκασει απο την ζεστη.....Τα βραδυα γινομαι μουσκεμα απο τον ιδρωτα....Ελεος πια!!Θελω να χειμωνιασει!!!!


jPnnp3.png

P92Ip3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...