Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 15 λεπτά , Nima21 είπε:

      Εγω αρχικα θα σας προτείνω να κανετε συγκριση σε διάφορα μικροβιολογικά εργαστήρια για να επιβεβαιωσετε το αποτελεσμα! Σας το λεω γιατι εμεις ενα χρόνο την πατήσαμε και τελικά υπήρχε οχι μονο λάθος αποτελεσμα αλλα δεν ηξεραν να διαβαζουν και τις τιμες! Σιγουρα σε συστημενο μικροβιολογικό! Απο εκει κ περα ο ανδρας μου εκανε επεμβαση κηρσοκηλης κατω απο 35 τοτε, πετυχε, πηρε βιταμίνες, ειχε και παρα πολυ καλο σπερμοδιαγραμμα και μετριο.. εντελει καναμε εξωσωματικη αλλα οι γιατροί δεν μας απέκλεισαν ποτε τη φυσική συλληψη.. θεωρω οτι πρέπει να ειναι πολυ μεγαλο το προβλημα της τερατοσπερμιας ή να υπαρχει πληρης αζωοσπερμια.. επισης εχετε ηδη ενα παιδι.. ποσο δηλ να χειροτέρεψε μεσα στα χρονια;; Για τις βιταμίνες ειμαι υπερ προσωπικα, μονο να κερδισει εχει, οχι να χασει.. τωρα για την επεμβαση ο,τι σας λενε οι γιατροί σας, παιζει ρολο και η ηλικια του..

      Είναι 34 χρόνων,έχει κιρσοκήλη,αλλά το πρόβλημα είναι πως γεννήθηκε με κρυψορχία.Εκανε εγχείρηση μικρός,αλλά του άφησε προβλήματα.Η ανδρολογος μας είπε πως ειναι τυχερός που εχει σπέρμα,γενικά ήταν λίγο απότομη,αλλά ειλικρινής.Για το σπερμοδιαγραμμα,πηγαμε σε εξειδικευμένο ανδρολογικο εργαστήριο,όχι σε ένα απλό διαγωνιστικό κέντρο..Ο άντρας μου ξεκίνησε εδώ και λίγες μέρες τις wellman conception,επίσης δεν καπνίζει και δεν πίνει.Αυτο που βελτιώθηκε σε σχέση με το προηγούμενο σπερμοδιαγραμμα που έκανε πριν τρία χρόνια,είναι η ποσότητα των σπερματοζωαρίων,έχει παραπάνω τώρα.Πιστευεις πως θα μπορέσουμε να κάνουμε υγιείς βλαστοκυστες με τόσο κακό σπέρμα?Σκέφτομαι πως για τις  αποτυχίες που είχαμε,ευθύνεται το κακό σπέρμα,η ανδρολογος μας είπε πως μάλλον αυτό έφταιξε 

Ποσες δεν κανουν ή δεν γνωρίζουν για την ωορηξια τους?


Ωορηξια δύσκολο αλλά όχι ακατόρθωτο???  

76

  1. 1. Ωορηξια δύσκολο αλλά όχι ακατόρθωτο???

    • ΑΚΑΝΟΝΙΣΤΟΣ ΚΥΚΛΟΣ
    • ΠΟΛΥΚΥΣΤΙΚΈΣ ΩΟΘΗΚΕΣ
    • ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΩΟΡΗΞΙΑ


Recommended Posts

Αναστασία πάρε μια βαθιά μεγάλη ανάσα και έτσι απλά ξεκινάει το ταξίδι της εγκυμοσύνης σου!!!!!!!!!!!!!!! Από την αρχή μέχρι το τέλος πάντα θα αγωνιάς γλυκά και θα σκέφτεσαι το μωράκι που κουβαλάς μέχρι να φτάσει η ωρα που θα γεννηθεί...

Και η starkieser Τωρα που εχει περάσει την μέση της δικιας της εγκυμοσυνης, και αυτη ακομη αγωνια και σκεφτεται τις ανησυχιες της...

Ολες οι εγκυουλες ετσι κανουν....


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Αναστασία πάρε μια βαθιά μεγάλη ανάσα και έτσι απλά ξεκινάει το ταξίδι της εγκυμοσύνης σου!!!!!!!!!!!!!!! Από την αρχή μέχρι το τέλος πάντα θα αγωνιάς γλυκά και θα σκέφτεσαι το μωράκι που κουβαλάς μέχρι να φτάσει η ωρα που θα γεννηθεί...

Και η starkieser Τωρα που εχει περάσει την μέση της δικιας της εγκυμοσυνης, και αυτη ακομη αγωνια και σκεφτεται τις ανησυχιες της...

Ολες οι εγκυουλες ετσι κανουν....

Ναι ε?Breath in,breath out...αχααχχαχαχα! :D:D:D:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Αααχ starkieser μου να ξέρεις πόσο κουράγιο μου δίνεις!!! Δηλαδή όλα βαίνουν καλώς ε? :D:D:D:D

Γιατρος δεν ειμαι αλλα μεχρι τωρα μια χαρα μου ακουγονται...Το Ηλιοβασιλεμα εχει δικιο ολο και κατι θα σε ανχωνει μεχρι να παρεις το μωρακι σου αγκαλια και μετα θα σε ανχωνουν αλλα...Αν δεν ανχωθουμε εμεις για τα μωρακια μας ποιος θα το κανει?Απλα βρες μια σκεψη που να σε ηρεμει λιγο...Εγω για παραδειγμα σκεφτομουνα αυτο που σου εγραψα για τους πονους και το αιμα και μετα λεγα πως αφου τα κανω ολα οπως λενε οι γιατροι μετα ειναι ολα στα χερια του Θεου,δεν μπορω να κανω κατι...Ετσι περασαν 5 μηνες και συνεχιζουμε δυνατα...Τελικα ο β επιπεδου υπερηχος δεν ειναι μονο για το μωρο,δινει και στη μανουλα μεγαλη ηρεμεια...Θα κρατας και εσυ τη φωτογραφια του μωρου σου και ολοι οι πονοι θα εχουν περασει και το μονο που θα σε νοιαζει θα ειναι τι χρωμα να βαψεις το δωματιο,αφου το μωρο σου θα ειναι γερο και δυνατο στη κοιλιτσα σου!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κοριτσια!!!

Starkieser, αγοράκι ε??? έπεσα έξω στην πρόβλεψή μου... θυμάσαι που σου έλεγα ότι θα κάνεις κορίτσι?? για να είναι αγόρι σημαίνει ότι το ωάριο ήταν ήδη εκέι όταν το συνάντησε το σπερματοζωάριο.. γιατί τα ανδρικά σπερματοζωάρια είναι γρήγοροι κολυμβητές... ενώ τα κοριτσίστικα ζουν περισσότερο καιρό... το έχεις και σε φωτο τώρα!!!!!! όλα βαινουν καλώς, λοιπόν!!!! ;););)

Σημερα μια καλή μου φίλη έκανε επέμβαση γιατί είχε ενδομητρίωση, σε κλινική στη Θεσσαλονίκη, αύριο θα βγει. 2 χρόνια προσπαθούσαν και τίποτα... ενώ έχει κανονικό κύκλο και τελικά είχε ενδομητρίωση και δεν μπορούσε να μείνει.... τελικά υπάρχουν πολλά που αναστέλλουν μια εγκυμοσύνη.....

Link to comment
Share on other sites

Πάντως ρε κορίτσια, εμείς οι γυναίκες είμαστε σε μια μόνιμη ανησυχία.. και υπάρχουν πολλοί λόγοι.... τη μια δεν μένουμε έγκυες, μετά όταν μείνουμε ανησυχούμε να φτάσει ως το τέλος η εγκυμοσύνη και να πάνε όλα καλά... μετά όσο μεγαλώνει το παιδί έχει άλλα άγχη... δηλαδή το μυαλό μας είναι σε μια διαρκή λειτουργία και γεμάτο με άγχος και προβληματισμούς.... :rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Μαράκι, η ενδομητρίωση είναι μπελάς...2 φίλες μου είχαν πρόβλημα, η μία εκανε χειρουργειο κλασσικό , η άλλη λαπαροσκόπηση και καθάρισαν...Οι γιατροί τους, τους είπαν ότι δεν θα υπάρχει πρόβλημα για σύλληψη και μάλιστα η εγκυμοσύνη τους και η έλλειψη περιόδου θα τους κάνει καλό με τον καθαρισμο της περιοχης από την ενδομητριωση... Και οι δυο τους έχουν κάνει 2 παιδιά!!!!


Link to comment
Share on other sites

Μαράκι, η ενδομητρίωση είναι μπελάς...2 φίλες μου είχαν πρόβλημα, η μία εκανε χειρουργειο κλασσικό , η άλλη λαπαροσκόπηση και καθάρισαν...Οι γιατροί τους, τους είπαν ότι δεν θα υπάρχει πρόβλημα για σύλληψη και μάλιστα η εγκυμοσύνη τους και η έλλειψη περιόδου θα τους κάνει καλό με τον καθαρισμο της περιοχης από την ενδομητριωση... Και οι δυο τους έχουν κάνει 2 παιδιά!!!!

γεια σας κορίτσια!!!

Ηλιοβασίλεμα, όντως είναι μπελάς και μάλιστα θα κάνει για 6 μήνες βελόνες ώστε να μην εχει καθόλου περίοδο για να μην εμφανιστεί ξανά εμφανιστεί η ενδομητρίωση και μετά θα προσπαθήσουν ξανα για μωρό... ας τα να πάνε...

εσύ πήρες τελικά κλομιφένη και αυτο το μήνα.. πότε θα πας για υπέρηχο???

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!!

Πήρα κλομιφαίνη ξανά και Πέμπτη- Παρασκευή θα πάω για υπέρηχο...Ελπίζω να έχει γίνει αυτή την φορά 1 ωάριο, δεν θέλω παραπάνω, έστω 1 καλό!!!!! Για να ελπίζουμε....

Η εγκυμοσύνη ωφελεί τις γυναίκες που μόλις εκαναν χειρουργείο για την ενδομητρίωση, αφού για 9μηνες τουλάχιστον δεν θα εχουν περίοδο. Καλή τύχη και στην φίλη σου, Μαράκι!


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα σας και από μένα!!!!!!!!!!!!!

Αναστασία πώς είσαι; πότε πας στον γιατρό;

Αυριο πρώτα ο Θεός!!Πωπω!Έχω ένα γλυκό άγχος!!! :D:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Ηλιοβασίλεμα (πώς σε λένε αλήθεια :D ?) Ψάχνω στο φόρουμ όμως δεν βρίσκω εγκυούλες να γεννάμε τον Απρίλιο του '14..Είμαι η μόνη? Εγραψα σε ένα θέμα με εγκυούλες Μαρτίου '14 αν θυμάμαι καλά όμως δεν απάντησε κάποια.. :rolleyes::rolleyes:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...