Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 6 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Για αυτό μου ειχε γραψει η αιματολογος στη βεβαίωση που μου είχε δώσει παλιότερα ότι σε εγκυμοσυνη μεταξύ 8-12 εβδομάδα να πάω για να γίνει έλεγχος για αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο? Τώρα την έψαξα και είδα ότι το σύνδρομο το ονομάζει επίκτητη-αυτοανοση θρομβοφιλια. Το θυμόμουν ότι πρέπει να πάω αλλά δεν θυμόμουν τι έγραφε η βεβαίωση...άρα ναι πρέπει να γίνει έλεγχος από αιματολογο ξανά στην κύηση.

      Ακριβώς έτσι κ σε μένα!!

       

      4 ώρες πρίν, Nels είπε:

      Το salospir σας έχει εξηγήσει γιατί σας το δινει? Εντελώς προληπτικά ή είδε κάτι στις εξετάσεις που είχατε κάνει παλιότερα? Αν ήταν εντελώς προληπτικα, τώρα με την αποκόλληση σας είπε να το σταματήσετε?

      Σχετικά με το σαλοσπιρ εμένα Μ είπαν ότι βοηθάει στην εμφύτευση αλλά και στην πρόληψη για προεκλαμψία.

Ποσες δεν κανουν ή δεν γνωρίζουν για την ωορηξια τους?


Ωορηξια δύσκολο αλλά όχι ακατόρθωτο???  

76

  1. 1. Ωορηξια δύσκολο αλλά όχι ακατόρθωτο???

    • ΑΚΑΝΟΝΙΣΤΟΣ ΚΥΚΛΟΣ
    • ΠΟΛΥΚΥΣΤΙΚΈΣ ΩΟΘΗΚΕΣ
    • ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΩΟΡΗΞΙΑ


Recommended Posts

Καλησπερα σε ολους!

Παιδια μου ηρθε η περιοδος οποτε η απορια λυθηκε και εμπρακτος ερχετε η περιοδος και χωρις ωαριο , αλλα ενταξει επερνα και τα χαπια!

Εγω παντως στο γιο μου εμεινα εγκυος στον πρωτο μηνα μετα απο ενα χρονο που επερνα ζινοφεν , εκανα μονη μου ωορηξια και αμεσως ηρθε το παιδι!Και μετα την εγκυμοσυνη ξαναπηρα ζενοφεν για ενα χρονο και ξαναεμεινα αμεσως μολις τα εκοψα αλλα δεν κρατησε!αμα κανουμε ωαρια ειναι καλα δηλαδη αλλα καθε ποτε κανουμε!!!!:evil:

Μαρακι για δες μηπως εχουμε κανενα ευχαριστω και απο σενα!αν εκανες ωορηξια στης 20 του μηνα εισαι κοντα στο να ΜΗΝ ερθει η περιοδος!

Κοριτσια πολλες αδικιες στην ζωη μην το ψαχνετε, σκεφτητε μονο ποσα παιδακια ειναι σε ορφανοτροφεια.Προχτες πηγα σε πολικαταστημα να αγορασω τσαντα στο παιδι μου και ητανε εκει ενας παπας που αγοραζε παπουτσια σε 4 παιδακια 2, αγορακια και 2 κοριτσακια ηλικιες απο 5 ως 11 χρονων.δεν ητανε δικα του δεν ηξερα τα ονοματα τους καν, τα προσωπακια τους ητανε λιγο θλιμμενα και καπως σαν να αισθανοντουσαν αβολα, δεν ειχανε την χαρα των παιδιων που τους περνουνε κατι!Ισως να ητανε απο απορους γονεις (που το ευχομαι) αν υπαρχει αγαπη στην οικογενεια παει καλως, αν ητανε ομως ορφανα!Ποσο ευτυχισμενα θα ητανε σε μια οικογενεια, ποσο ευτυχισμενη θα γινοτανε μια γυναικα αν ειχε ενα απο αυτα στην αγγκαλια της!!:(

Μαλλον εγινα πολυ μελο και ισως ειμαι εκτος θεματος, αλλα δεν μπορω να ξεχασω την σκηνη, με συγκινησε πολυ ιδιαιτερα στην φαση που ειναι και προσπαθω για ενα παιδακι!

Να αυτο εννοουσα και εγω,παρολο το προβλημα μας ειμαστε πολυ γονιμες,μια ευκαιρια θελουμε μονο!!!Πιστευω στη δικαιοσυνη της ζωης,οτι δηλαδη αργα η γρηγοραη ζωη σου δινει τη χαρα που σου αξιζει,αν πρααγματικα σου αξιζει!Οποτε ολα αυτα τα παιδακια θα βρουν καποιον που πραγματικα τα νοιαζετε για να τα θελει για δικα του...!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σας και από μένα!!!!

Είχα δουλίτσες σήμερα εξωτερικές και πριν λίγο γυρίσαμε με την κόρη μου...τώρα μαγειρεύω γρήγορα γρήγορα σουπίτσα με το ζωμό από το χθεσινό κοκκινιστό μοσχάρι....γιατί θα με φάει η μικρή με την πείνα της!!!

Το απόγευμα θα πάω και για υπέρηχο....


Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από μένα!!!!

Είχα δουλίτσες σήμερα εξωτερικές και πριν λίγο γυρίσαμε με την κόρη μου...τώρα μαγειρεύω γρήγορα γρήγορα σουπίτσα με το ζωμό από το χθεσινό κοκκινιστό μοσχάρι....γιατί θα με φάει η μικρή με την πείνα της!!!

Το απόγευμα θα πάω και για υπέρηχο....

Καλως την!!!

Εμεις σημερα θα φαμε κοτομπουκιες αλα κρεμ με μανιταρια και πουρε!

Καλη επιτυχια με τον υπερηχο!!!Μακαρι να εχεις ωαριακιιιιι!!!!!:D:D:D


jPnnp3.png

P92Ip3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κορίτσια!!!

όλες χάθηκαν.... η Αναστασία, η present...

αχ ρε κορίτσια έχω δουλειές και βαριέμαι...........

Ηλιοβασίλεμα, τι έγινε με τον υπέρηχο, έχουμε αγωνία, μην μας ξεχάσεις!!!

Link to comment
Share on other sites

ΤΙΠΟΤΑ.............Ούτε καν ενα αυγό και ας ήταν κλούβιο!!!!!

Μου είπε ότι σήμερα 14η μέρα, είναι ίδια η εικόνα με αυτή της Παρασκευής 11η μερα...αλλά αν και δεν νομίζει να αλλάξει κάτι, να ξαναπάω την Παρασκευή πρωί 18η μέρα...να ξανακάνω υπέρηχο... και λογικά μετά θα πάρω πριμολουτ για να προκαλέσω περίοδο 28-30 ημερών...

Αυτά....


Link to comment
Share on other sites

ΤΙΠΟΤΑ.............Ούτε καν ενα αυγό και ας ήταν κλούβιο!!!!!

Μου είπε ότι σήμερα 14η μέρα, είναι ίδια η εικόνα με αυτή της Παρασκευής 11η μερα...αλλά αν και δεν νομίζει να αλλάξει κάτι, να ξαναπάω την Παρασκευή πρωί 18η μέρα...να ξανακάνω υπέρηχο... και λογικά μετά θα πάρω πριμολουτ για να προκαλέσω περίοδο 28-30 ημερών...

Αυτά....

Ηλιθιοι υπερηχοι δεν ξερουν τι τους γινεται :(:(...Μη στεναχωριεσαι,αν και ειναι δυσκολο το ξερω,δεν λειτουργει σε εμας το συστημα ρολοι,παντα υπαρχει η πιθανοτητα να κανεις αργα ωορηξια...!!Στο κατω,κατω με τοσο μεγαλο κυκλο πως ειναι δυνατον να εχεις ωορηξια τοσο νωρις,να δεις που την Παρασκευη θα δειχνει αλλη εικονα!!!

Link to comment
Share on other sites

ΤΙΠΟΤΑ.............Ούτε καν ενα αυγό και ας ήταν κλούβιο!!!!!

Μου είπε ότι σήμερα 14η μέρα, είναι ίδια η εικόνα με αυτή της Παρασκευής 11η μερα...αλλά αν και δεν νομίζει να αλλάξει κάτι, να ξαναπάω την Παρασκευή πρωί 18η μέρα...να ξανακάνω υπέρηχο... και λογικά μετά θα πάρω πριμολουτ για να προκαλέσω περίοδο 28-30 ημερών...

Αυτά....

Ηλιοβασίλεμα, σε καταλαβαίνουμε όλες και ξέρουμε πως αισθάνεσαι... τα έχουμε περάσει και τα περνάμε... η αλήθεια είναι ότι έχεις ακόμα μια ελπίδα γιατί σε μας ο κύκλος μας είναι περίεργος...

απλά μου κάνει εντύπωση που δεν σου αυξησε τη δόση των χαπιών σε 3 που είναι και το ανωτερο που μπορείς νας πάρεις....... :rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια μακάρι να δείξει κάτι, μια εξέλιξη...ο υπερηχος την 18η μερα...

Τον εχω ρωτησει για παραπανω δόση και λέει όχι...

Να σας ρωτησω κατι, εσας οι γιατροι σας ειναι εξειδικευμενοι σε υπογονιμοτητες κλπ; ή ειναι απλά γυναικολόγοι; Και οταν περασω απο επιτροπη για τις ενεσεις, πρεπει να παω σε γιατρο ειδικευμενο;


Link to comment
Share on other sites

ΤΙΠΟΤΑ.............Ούτε καν ενα αυγό και ας ήταν κλούβιο!!!!!

Μου είπε ότι σήμερα 14η μέρα, είναι ίδια η εικόνα με αυτή της Παρασκευής 11η μερα...αλλά αν και δεν νομίζει να αλλάξει κάτι, να ξαναπάω την Παρασκευή πρωί 18η μέρα...να ξανακάνω υπέρηχο... και λογικά μετά θα πάρω πριμολουτ για να προκαλέσω περίοδο 28-30 ημερών...

Αυτά....

Υπομονη βρε Ηλιοβασιλεμα μου...Εσυ κανεις οτι ειναι ανθρωπινος δυνατο κοπελα μου!!!Η Παναγια να βαλει το χερι Της και να εχεις ωαριο την Παρασκευη!!!Σου το ευχομαι μεσα απο την καρδια μου....

ΠΟλυ στεναχωρηθηκα τωρα....:(:(:(:(


jPnnp3.png

P92Ip3.png

Link to comment
Share on other sites

I want to be mama προσπαθώ να μην το πολυσκέφτομαι...αλλά στεναχωριέμαι όσο να ναι...

Τουλάχιστον έχασα 800γρ την 2η βδομάδα της διατροφής...και συνεχίζω...Από τα 82,2 κατέβηκα στα 79,5, σύνολο 2,7κ....Κάτι είναι κ αυτό!!!

20κιλά τουλάχιστον πρέπει να χάσω...αλλά όσα και να φεύγουν από πάνω μου, να πάνε στον αγύριστο...


Link to comment
Share on other sites

I want to be mama προσπαθώ να μην το πολυσκέφτομαι...αλλά στεναχωριέμαι όσο να ναι...

Τουλάχιστον έχασα 800γρ την 2η βδομάδα της διατροφής...και συνεχίζω...Από τα 82,2 κατέβηκα στα 79,5, σύνολο 2,7κ....Κάτι είναι κ αυτό!!!

20κιλά τουλάχιστον πρέπει να χάσω...αλλά όσα και να φεύγουν από πάνω μου, να πάνε στον αγύριστο...

Η δικια μου απλη γυναικολογος ειναι αλλα δεν καθομουν να μου πει τι θελει αυτη να κανει και τι οχι,την ελεγα θελω να κανω αυτο και το εκανα.Θελω να πω αν θελεις να πειραματιστεις με κατι πρεπει να σε υποστηριξει ο γιατρος και οχι να σε παει πισω,αλλιως αλλαζεις γιατρο και τελειωνει το θεμα...δεν εχεις καιρο να παιζεις τα παιχνιδια των γιατρων!!!Μπραβο με τα κιλα κανεις πολυ καλη δουλεια και ετσι σταθερα που πεφτουν δεν προκειται να τα ξαναπαρεις!!!Εγω για τις ενεσεις επρεπε να παρω χαρτι απο γυναικολογο του ικα απο Θεσσαλονικη μονο,αλλιως Λαρισα μου ειπαν ή Αθηνα...πρεπει αν ειναι γιατρος που γραφει τετοιες ενεσεις,για παραδειγμα τον γυναικολογο του ικα-εοππυ Κατερινης δεν τον δεχονται!!Ο δικος σου γυναικολογος δεν χρειαζεται να ειναι ειδικος,απλα να ξερει να ακολουθει οδηγιες :tongue:

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσαρες τι μου κανετε?Ηλιοβασιλεμα πηγα στο εοππυ σημερα και μου ειπαν οτι δικαιουμαι τα λεφτα,σε ευχαριστω πααααααραααααα πολυ για την ενημερωση!!!Αγορασαμε και φορμακια στο μωρακι μου και εχει καποιες μερες που παιζει με τον μπαμπα του μεσα απο την κοιλια(χτυπαει ο ατρασ μου ενα σημειο στη κοιλια και χτυπαει αυτος στο ιδιο σημειο απο μεσα χαχαχα) και μου εχει ανεβασει το ηθικο!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...