Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 59 minutes ago, Eflenew said:

      Χριστος Ανεστη! Και εγώ λαχανιαζω πολύ εύκολα. Εγώ έχω επαναληπτική χοριακης την Τετάρτη...αν πάνε όλα καλά λογικά θα μου πούνε να κλείσω για τον πρώτο υπέρηχο.

      Δυστυχώς δε γνωρίζω καθόλου πόσο ρίσκο είναι. Οι κοπέλες που έχουν προχωρημένη εγκυμοσύνη ή έχουν ήδη παιδάκι μπορούν να βοηθήσουν...Έχεις αποφασίσει να φύγεις ε? 

      Πως είσαι?? Ελπίζω να μην ξαναειχες το ίδιο...

      Όλα καλα θα πάνε !!!! 

      • Ευχή 1

Ποσες δεν κανουν ή δεν γνωρίζουν για την ωορηξια τους?


Ωορηξια δύσκολο αλλά όχι ακατόρθωτο???  

76

  1. 1. Ωορηξια δύσκολο αλλά όχι ακατόρθωτο???

    • ΑΚΑΝΟΝΙΣΤΟΣ ΚΥΚΛΟΣ
    • ΠΟΛΥΚΥΣΤΙΚΈΣ ΩΟΘΗΚΕΣ
    • ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΩΟΡΗΞΙΑ


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημερα.Εχω ακανονιστο κυκλο και δεν ξερω ποτε και αν κανω ωορρηξια.Αλλα το παλευω το θεμα...οσο μπορω!Ειμαι στον 3ο μηνα προσπαθειων και ελπιζω για το καλυτερο!!Εσυ???


jN12p3.png

Την πάσαν ελπίδα μας,είς σε ανατίθεμεν,Μήτερ του Θεού,φύλαξον μας υπό την σκέπη σου...

Link to comment
Share on other sites

η δικη μου μεγαλη ιστορια....και τα εχω ψαξει σχεδον ολα.ακανονιστος κυκλος,πολυκυστικες,αποβολες,αλλα ολα ειναι ενας αγωνας.πρεπει να εχουμε τους σωστους γιατρους διπλα μας και να μην αφηνουμε τα πραγματα στην τυχη τους.οτι ερωτηση και να εχεις ειμαι εδω...μεσα απο τις εμπειριες μου μακαρι να προλαβω διαφορες καταστασεις γυναικων που κανουνε προσπαθειες.και γω στον αγωνα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Εχω ακανονιστο κυκλο και δεν ξερω ποτε και αν κανω ωορρηξια.Αλλα το παλευω το θεμα...οσο μπορω!Ειμαι στον 3ο μηνα προσπαθειων και ελπιζω για το καλυτερο!!Εσυ???

ο 3 μηνας δεν ειναι καθολου ανησυχητικος:P παιζει μεγαλο ρολο η ηλικια σου κατω των 35 μεχρι ενα 6μηνο(προσπαθειες) οχι παραπανο SOS!!!!καταρχην πρεπει να δεις αν εχεις πολυκυστικες ωοθηκες στον γιατρο σου με ενα απλο υπερυχο.και ενα παρα πολυ βασικο ειναι το σπερμοδιαγραμα του συντροφου σου...

Link to comment
Share on other sites

Οχι,δεν εχω πολυκυστικες!Ειμαι ΑΡΙΣΤΗ συμφωνα με τα λεγομενα της γιατρου μου,αλλα απο αγχος να φανε και οι κοτες.Αυτο θα με φαει.Σε ολους τους τομεις.Εσυ ποσο καιρο προσπαθεις?Ποσο χρ εισαι??33 εδω!


jN12p3.png

Την πάσαν ελπίδα μας,είς σε ανατίθεμεν,Μήτερ του Θεού,φύλαξον μας υπό την σκέπη σου...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

σμαρω να σου δωσω συγχαρητηρια για το θεμα που ανοιξες....:D

υπαρχει μεγαλο ποσοστο που ταλαιπωρει πολλες γυναικες με το θεμα πολυκυστικων κ ωορηξιας....

εγω ανηκω κ στους 2 κλαδους εχω πολυκυστικες αλλα δεν εχω το συνδρομο πολυκυστικων....επειδη εχω αστατο κυκλο δεν κανω καθε μηνα ωορηξια...περσι ειχα κ μια αποβολη.....ειμαι 30χρ κ προσπαθω κοντα 3 χρ....

εχω κανει ολες τις εξετασεις κ γω κ ο αντρας μου κ ολα βγαινουν καλα ....αυτη την εβδομαδα εκανα κ την Α.Μ.Η ειναι μια εξεταση το οποιο δειχνει ποσο αποθεμα ωαριων εχεις απο την μερα που γεννηθηκες μεχρι τωρα αν τα λεω σωστα δηλ ποσο γονιμη εισαι..με αυτη την εξεταση δειχνει αν μπορεις να μεινεις φυσιολογικα....ηταν η χαμηλη η ικανοποιητικη κ η βελτιστη γονιμοτητα κ γω ανηκα στην βελτιστη...για εξηγηστε με λοιπον εφοσον ειναι ολα οκ γιατι να ταλαιπωριεμαι τοσο κ πιστεψτε με δεν ειναι μονο το αγχος


τα καλυτερα ερχονται

72oYp3.png

Link to comment
Share on other sites

σμαρω να σου δωσω συγχαρητηρια για το θεμα που ανοιξες....:D

υπαρχει μεγαλο ποσοστο που ταλαιπωρει πολλες γυναικες με το θεμα πολυκυστικων κ ωορηξιας....

εγω ανηκω κ στους 2 κλαδους εχω πολυκυστικες αλλα δεν εχω το συνδρομο πολυκυστικων....επειδη εχω αστατο κυκλο δεν κανω καθε μηνα ωορηξια...περσι ειχα κ μια αποβολη.....ειμαι 30χρ κ προσπαθω κοντα 3 χρ....

εχω κανει ολες τις εξετασεις κ γω κ ο αντρας μου κ ολα βγαινουν καλα ....αυτη την εβδομαδα εκανα κ την Α.Μ.Η ειναι μια εξεταση το οποιο δειχνει ποσο αποθεμα ωαριων εχεις απο την μερα που γεννηθηκες μεχρι τωρα αν τα λεω σωστα δηλ ποσο γονιμη εισαι..με αυτη την εξεταση δειχνει αν μπορεις να μεινεις φυσιολογικα....ηταν η χαμηλη η ικανοποιητικη κ η βελτιστη γονιμοτητα κ γω ανηκα στην βελτιστη...για εξηγηστε με λοιπον εφοσον ειναι ολα οκ γιατι να ταλαιπωριεμαι τοσο κ πιστεψτε με δεν ειναι μονο το αγχος

Τι αλλες εξετασεις εχεις κανει?Πχ εγω το λεω συνεχεια...καντε ελεγχο της προλακτινης!Ειναι μια ορμονη που εμποδιζει την συλληψη!!Και οι περισσοτερες κοπελες δεν την εχουν ελεγξει!


jN12p3.png

Την πάσαν ελπίδα μας,είς σε ανατίθεμεν,Μήτερ του Θεού,φύλαξον μας υπό την σκέπη σου...

Link to comment
Share on other sites

Τι αλλες εξετασεις εχεις κανει?Πχ εγω το λεω συνεχεια...καντε ελεγχο της προλακτινης!Ειναι μια ορμονη που εμποδιζει την συλληψη!!Και οι περισσοτερες κοπελες δεν την εχουν ελεγξει!

εχω κανει ολες τις ορμονικες κ προλακτινη κ ειναι ολα οκ εχω κανει κ υστεροσαλπιγγογραφια κ την ΑΜΗ


τα καλυτερα ερχονται

72oYp3.png

Link to comment
Share on other sites

εχω κανει ολες τις ορμονικες κ προλακτινη κ ειναι ολα οκ εχω κανει κ υστεροσαλπιγγογραφια κ την ΑΜΗ

Ο γιατρος σου τι σου λεει?Πως το εξηγει?

Βασικα το αγχος ειναι η Νουμερο Ενα Αιτια Υπογονιμοτητας!Η γιατρος μου,μου ειπε :"Αν εχεις αγχος,παιδι δεν θα δεις...Και στο υπογραφω κιολας"!

Λιγο σκληρο αλλα αληθεια!

Ευχομαι μερα που ειναι, να μας πεις συντομα τα ευχαριστα!!!


jN12p3.png

Την πάσαν ελπίδα μας,είς σε ανατίθεμεν,Μήτερ του Θεού,φύλαξον μας υπό την σκέπη σου...

Link to comment
Share on other sites

σμαρω να σου δωσω συγχαρητηρια για το θεμα που ανοιξες....:D

υπαρχει μεγαλο ποσοστο που ταλαιπωρει πολλες γυναικες με το θεμα πολυκυστικων κ ωορηξιας....

εγω ανηκω κ στους 2 κλαδους εχω πολυκυστικες αλλα δεν εχω το συνδρομο πολυκυστικων....επειδη εχω αστατο κυκλο δεν κανω καθε μηνα ωορηξια...περσι ειχα κ μια αποβολη.....ειμαι 30χρ κ προσπαθω κοντα 3 χρ....

εχω κανει ολες τις εξετασεις κ γω κ ο αντρας μου κ ολα βγαινουν καλα ....αυτη την εβδομαδα εκανα κ την Α.Μ.Η ειναι μια εξεταση το οποιο δειχνει ποσο αποθεμα ωαριων εχεις απο την μερα που γεννηθηκες μεχρι τωρα αν τα λεω σωστα δηλ ποσο γονιμη εισαι..με αυτη την εξεταση δειχνει αν μπορεις να μεινεις φυσιολογικα....ηταν η χαμηλη η ικανοποιητικη κ η βελτιστη γονιμοτητα κ γω ανηκα στην βελτιστη...για εξηγηστε με λοιπον εφοσον ειναι ολα οκ γιατι να ταλαιπωριεμαι τοσο κ πιστεψτε με δεν ειναι μονο το αγχος

Καλησπερα Χρυσοβαλαντω:)πραγματι υπαρχει μεγαλο ποσοστο που ταλαιπωρη πολλες γυναικες!διαβασα με προσοχη οσα εγραψες..λυπαμαι για την αποβολη σου,σχετικα με αυτο >εψαξες για ποιο λογο εγινε?εκανες την εξεταση για θρομβοφιλια?επισης με τον γιατρο σου κανατε παρακολουθηση ωορηξιας με υπερυχους?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Οχι,δεν εχω πολυκυστικες!Ειμαι ΑΡΙΣΤΗ συμφωνα με τα λεγομενα της γιατρου μου,αλλα απο αγχος να φανε και οι κοτες.Αυτο θα με φαει.Σε ολους τους τομεις.Εσυ ποσο καιρο προσπαθεις?Ποσο χρ εισαι??33 εδω!

καλησπερα cooker:)πολυ καλο που δεν εχεις πολυκυστικες!!!!εκανες κανενα ελεχγο για την ωορηξια σου? με υπερυχους?εγω ειμαι 32 χρ ειχα μια αποβολη το 2006 και ενα πρωορο τοκετο(με ατυχης τελος) το 2009 και τα 2 με εξωσωματικη.δυστυχως δεν ειχα σωστους γιατρους κοντα μου:evil:μετα απο ολα αυτα ψαχνομαι σχεδον μονη μου και καπως βρηκα την ακρη(και στο θεμα γιατρου:))που θα παει θα το πετυχουμε το στοχο μας....ο θεος ειναι μεγαλος!!!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα cooker:)πολυ καλο που δεν εχεις πολυκυστικες!!!!εκανες κανενα ελεχγο για την ωορηξια σου? με υπερυχους?εγω ειμαι 32 χρ ειχα μια αποβολη το 2006 και ενα πρωορο τοκετο(με ατυχης τελος) το 2009 και τα 2 με εξωσωματικη.δυστυχως δεν ειχα σωστους γιατρους κοντα μου:evil:μετα απο ολα αυτα ψαχνομαι σχεδον μονη μου και καπως βρηκα την ακρη(και στο θεμα γιατρου:))που θα παει θα το πετυχουμε το στοχο μας....ο θεος ειναι μεγαλος!!!!

Αχ,Σμαρω μου.....ειμαι 33,προσπαθω 2-3 μηνες και μολις σημερα εμαθα τα καλα νεα!!!!!!!!!!!

Και ημουν σιγουρη οτι....δεν ειχα αυτο το μηνα ωορρηξια!!!:?

Δεν ειχα κανει κανενα ελεγχο για τιποτα.Μονο ενα τεστ ΠΑΠ,ενα κολπικο και ορμονολογικες εξετασεις!!

Σου ευχομαι τα καλυτερα...και συντομα.Η Παναγια μας ακουει παντα!!!


jN12p3.png

Την πάσαν ελπίδα μας,είς σε ανατίθεμεν,Μήτερ του Θεού,φύλαξον μας υπό την σκέπη σου...

Link to comment
Share on other sites

Αχ,Σμαρω μου.....ειμαι 33,προσπαθω 2-3 μηνες και μολις σημερα εμαθα τα καλα νεα!!!!!!!!!!!

Και ημουν σιγουρη οτι....δεν ειχα αυτο το μηνα ωορρηξια!!!:?

Δεν ειχα κανει κανενα ελεγχο για τιποτα.Μονο ενα τεστ ΠΑΠ,ενα κολπικο και ορμονολογικες εξετασεις!!

Σου ευχομαι τα καλυτερα...και συντομα.Η Παναγια μας ακουει παντα!!!

Συγχαρητηρια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!εκανε το θαυμα της η ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΑΣ:D ολα καλα θα πανε θα το δεις!!!!!!!!!!!χαρηκα αληθεια παρα πολυ τωρα και ας μην σε ξερω..

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω!!Να εισαι καλα...ευχομαι σε ολες συντομα...να χαρουν το ιδιο με μενα!!


jN12p3.png

Την πάσαν ελπίδα μας,είς σε ανατίθεμεν,Μήτερ του Θεού,φύλαξον μας υπό την σκέπη σου...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...