Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 hours ago, Eflenew said:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Δεν είναι καθόλου αχνό …. Είναι μια ωραιότατη γραμμή εγκυμοσύνης … εγώ έκανα σήμερα και είναι αχνη που κε το ζόρι φαίνεται και πέρασαν οι ώρες και φαίνεται ακόμα λίγοτερο σχεδόν καθόλου … με το καλό . Σπυ εύχομαι ολόψυχα μια μεγάλη χοριακη γιατί το αξίζεις και νομίζω ήρθε η ώρα να λάβεις το πολυπόθητο πλασματάκι σου ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Εννοείται πως θα ενημερώσω,αν και δεν βλέπω να προχωράει..Και εγώ πιστεύω πως το τεστ της @Eflenewδεν είναι απλά αχνό και θα δείξει καλή χοριακη🥰

      Άσε τα δεν βλέπω να προχωράει … θέλω αισιοδοξία … ολα καλα θα πάνε ! Εμένα μου έχουν μείνει κατάψυξη 4 βλαστοκυστες εκ των οποίων η μια είναι άριστη όπως αυτή που έβαλα όπως συζητήσαμε εάν δεν έχω επιτυχία τώρα θα έχω την επόμενη ! Αλλά ούτε έτσι θέλω να σκέφτομαι … γιατί να μην προσχωρήσουν βρε κορίτσια μου τα εμβρυακια μας ; Άντε να πάρουμε τα πάνω μας λίγο !! Εύχομαι αύριο μια γερη χοριακη !!!

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

το πιο βασικό είναι το ρύζι. αρμπόριο, αλλά δεν την ρωτάς και τη μάρκα;

τί κύβο; κότας;

Μπα κίτρινο ρύζι το κλασσικό. Ξέρω ότι το ρυζότο γίνεται με αρμπόριο, αλλά πώς αλλιώς να την πούμε τη συνταγή...

Ό,τι κύβο θέλεις, μου είπε... Η ίδια έβαλε κότας.


Mother of 4:-D

Χρήστος-22/3/2008

Μιχάλης-30/11/2009

Δημήτρης-3/4/2012

Γεωργία-3/2/2013

Link to comment
Share on other sites

εγω σημερα θα κανω φασολακια.

μανούλα;, καλή πεθερά; παίζει στο πλάνο, να μην παιδεύεσαι, αλλά να τρέφεσαι και σωστά;

εχω την μανουλα κοντα και ευτυχως μου μαγειρευει κρεατακι.

και εγω ψιλοφτιαχνω καμια φορα.

η καλη μου πεθερα ειναι ζει στην Πατρα.

θα κρατησω κρεμα γαλακτος και το βραδυ θα τους κανω κρεπες στον φουρνο μιαμ μιαμ

κουφετακι, μια μερα καναμε κρεπες με μια φιλη μου και μας περισσεψαν αρκετες.

τις εβαλα στην καταψυξη με μεβρανη και μετα απο λιγες μερες που τις εβγαλα και τις εβαλα στο τηγανι ηταν καταπληκτικες, σαν φρεσκιες.

Α παιδιά, συνταγή για ρυζότο που μου είπε η αδερφή μου:Σε ένα ταψί βάζουμε 2 ποτήρια ρύζι, ζαμπόν, μπέικον (προαιρετικά), μανιτάρια, πιπεριές, 3 κύβους κνορ, μπόλικη σκόνη κάρρυ και λίγο λάδι. Προσθέτουμε 4 ποτήρια νερό. Αυτάααα... Το έφαγε σε μια συγγενή και ζήτησε τη συνταγή. Είπε ότι ήταν το καλύτερο ρυζότο που είχε φάει ποτέ.

αρετη μου, αυτη την συνταγη τη ξερω πολλα χρονια, ειναι πολυ ευκολη και βγαινει παντα πολυ πετυχημενη.

εγω βαζω κυβο λαχανικων και ρυζι κιτρινο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα

Δηλαδή κορίτσια για το ριζότο που λέτε. τα ρίχνετε όλα αυτά και γίνεται ''ψητό'' ριζότο? Και το αφήνετε ξεσκέπαστο?

ναι τα ριχνεις ολα μαζι και το βαζεις στο φουρνο, εγω το βαζω στον αερα στους 180 βαθμους χωρις να σκεπαζω.

Link to comment
Share on other sites

καλημερααααααααα!!!σημερα η μανουλα μου εχει πατατουλες στο φουρνο κ θα βρασει κ μπροκολο(αλλο ενα απαγορευμενο οταν ειναι ο αντρουλης μου!!!).απο αυριο θα πιασω παλι την κουταλα,ας το χαρω λοιπον σημερα!!!;)


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites

ναι τα ριχνεις ολα μαζι και το βαζεις στο φουρνο, εγω το βαζω στον αερα στους 180 βαθμους χωρις να σκεπαζω.

Αχ ωραία! Δοκιμασμένη συνταγή!


Mother of 4:-D

Χρήστος-22/3/2008

Μιχάλης-30/11/2009

Δημήτρης-3/4/2012

Γεωργία-3/2/2013

Link to comment
Share on other sites

Και πετυχημένη απ'ότι βλέπω!!

Πετάς στο φουρνο και μερικά μπιφτεκάκια κιεχεις πλήρες φαγητό!!

Μου έδωσες ιδέα για αύριο Ελένη μου! Ευχαριστώ!

Μια ερώτηση μόνο στη Μαρία-Ελπίδα που το έχει δοκιμάσει. Αν το φτιάξω από το προηγούμενο βράδυ, τρώγεται ευχάριστα την επόμενη μέρα το ρύζι;


Mother of 4:-D

Χρήστος-22/3/2008

Μιχάλης-30/11/2009

Δημήτρης-3/4/2012

Γεωργία-3/2/2013

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μου έδωσες ιδέα για αύριο Ελένη μου! Ευχαριστώ!

Μια ερώτηση μόνο στη Μαρία-Ελπίδα που το έχει δοκιμάσει. Αν το φτιάξω από το προηγούμενο βράδυ, τρώγεται ευχάριστα την επόμενη μέρα το ρύζι;

Καλέ γιατί να μη τρώγεται; Άμα το βάλεις στο ψυγείο τι πρόβλημα έχει;

Μήπως όταν κάνουμε ρύζι στο φούρνο με κοτόπουλο πχ, τι παθαίνει;


line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

4Suap3.png

line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites

εγω το φτιαχνω συνηθως οταν εχω τραπεζι οποτε το κανω την ιδια μερα.

οταν μου μενει ομως φυσικα και το βαζω ψυγειο και το τρωμε την αλλη μερα οπως ειπε και η Ελενη.

μια χαρα ειναι!

Link to comment
Share on other sites

Ρωτάω γιατί πάντα το φτιάχνω το μεσημέρι λίγο πριν φάμε. Αυτό όμως αν θέλω να το κάνω με μπιφτέκια θα πάρει ώρα. Άρα κανένα πρόβλημα, πολύ ωραία...αυτό θα μαγειρέψω αύριο!

Ελένη αυτό το συνδυασμό δεν τον έχω κάνει: Κοτόπουλο με ρύζι στο φούρνο. Για πες...


Mother of 4:-D

Χρήστος-22/3/2008

Μιχάλης-30/11/2009

Δημήτρης-3/4/2012

Γεωργία-3/2/2013

Link to comment
Share on other sites

Ρωτάω γιατί πάντα το φτιάχνω το μεσημέρι λίγο πριν φάμε. Αυτό όμως αν θέλω να το κάνω με μπιφτέκια θα πάρει ώρα. Άρα κανένα πρόβλημα, πολύ ωραία...αυτό θα μαγειρέψω αύριο!

Ελένη αυτό το συνδυασμό δεν τον έχω κάνει: Κοτόπουλο με ρύζι στο φούρνο. Για πες...

Βράζεις το κοτόπουλο και το βάζεις με το ζουμάκι του στο ταψί.Προσθέτεις βουτυράκι ή λαδάκι, αλατοπίπερο και αν το θέλεις κοκκινιστό βάζεις πουμαρό. Το βάζεις σε δυνατό φουρνο και μόλις δεις ότι πάει να αρχίσει να βράζει το νερό ρίχνεις το ρυζι (κίτρινο για κοκκινιστο, γλασσέ για άσπρο). Η αναλογία παραμένει ίδια. 2 νερό 1 ρύζι.

Μόλις ρουφήξει το νεράκι έιναι έτοιμο!


line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

4Suap3.png

line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...