Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 43 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Άρα κάτι σαν ανεξήγητη υπογονιμότητα όπως το περιγράφεις.Ελπιζω αυτή τη φορά να είσαι έγκυος,να έχεις μια όμορφη εγκυμοσύνη και να αφήσεις πίσω σου όλη την ταλαιπωρία που πέρασες ❤️

      Σε ευχαριστώ 😍μακάρι αν και κρατώ μικρό καλάθι....δεν πειράζει..θα ειναι 2-3 μερες δυσκολες μετα θα επανελθω...όπως λέω πάντα έχουμε δικαίωμα να πέσουμε αλλά υποχρέωση να σηκωθούμε! Αν θέλει ο Θεός θα γίνει!

      • Ευχή 1

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

σε τραπέζι που είχα κάνει με το κοτόπουλο γιαούρταβα είχα κάνει συνοδευτικά μπουγιουρντί και λαλάντζα (ζυμάρι όπως το ψωμί, κάνεις μπαλίτσες μικρές, όσο πιο μικρές γίνεται. τις ανοίγεις στρογγυλές με πλάστη-όχι μεγάλα, βάζεις στο μισό τυρί φέτα ή χαλούμι ή κασέρι-τριμμένο, κομμάτια ή φέτες, με ζαμπόν ή χωρίς-τις κλείνεις μισοφέγγαρα, πατώντας με πηρούνι τις άκρες να σφραγίσουν και τηγανίζεις σε καυτό ελαιόλαδο από τις δυο μεριές, μέχρι να ροδίσουν).

μου έπεσε το σαγόνι από τα σάλια.

αν θέλεις μπορείς να κάνεις κάτι σε πατάτες ογκρατέν. ταιριάζει.

Μωρέ ωραία φαίνονται αυτά που λες, αλλά έλεγα για κάτι γρήγορο που να μπορώ να φτιάξω το μεσημέρι....


Mother of 4:-D

Χρήστος-22/3/2008

Μιχάλης-30/11/2009

Δημήτρης-3/4/2012

Γεωργία-3/2/2013

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

απο σημερα μεχρι και σαββατο θα φροντιζει η καλη μου η μανουλα για το φαγακι μας....μιας και παμε στο χωριο!!!!

ανναααααααααααααααααα

παω στην μανουλααααααααααααααααααα μου!!!!!

:D:D:D:D:D:D:D:D:D

φιλιααααααααααααααααα

α και καλημερα!!!!:mrgreen:


r.gif

an1cEXP0cr60000Mjg5ZHw0NTQ4NjY0NWRhfCYjOTI0O3kgYm95cyBpcw.gif

an1cvcAVM0V0000MDAwMDEwN2x8MDAwMDEzZGF8TG92ZQ.gif

Ο Θεος να μας φυλαει.....

Link to comment
Share on other sites

καλημεραααααααααααααααααααααα!!!!!αχ τι καλα Δωρακι,γιατι ειπαμε σαν την μανουλα πουθεναααααααααααααααααααααααααα!!!!!!!!εμεις σημερα θα φαμε σολωμο αλλα εκομα δεν εχω αποφασισει πως,καμμια ιδεα βρε ομορφουλες???


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites

Μωρέ ωραία φαίνονται αυτά που λες, αλλά έλεγα για κάτι γρήγορο που να μπορώ να φτιάξω το μεσημέρι....

πατάτες φούρνου, ροδέλες λεπτές, με πάπρικα, σε διπλή λαδόκολλα. λίγο αλάτι, ελάχιστο λαδάκι.

τριμμένο κασεράκι μόλις τις βγάλεις ζεστές.

πάντως το μπουγιουρντί δεν θέλει χρόνο.

Νίτσα, άμα σου πω ότι δεν έχω κάνει ποτέ κορμό-μωσαϊκό θα με πιστέψεις;

θέλω συνταγούλα.

όσο για το γοργόνες σε δίαιτα, είμαι ήδη γοργόνα σε δίαιτα, αλλά όλο τρώω.:lol:

έλα στι γοργόνες συμπεθέρα μου να σε ξεναγήσω.:D

Link to comment
Share on other sites

καλημεραααααααααααααααααααααα!!!!!αχ τι καλα Δωρακι,γιατι ειπαμε σαν την μανουλα πουθεναααααααααααααααααααααααααα!!!!!!!!εμεις σημερα θα φαμε σολωμο αλλα εκομα δεν εχω αποφασισει πως,καμμια ιδεα βρε ομορφουλες???

γιατί δεν δοκιμάζεις με τυρί φιλαδέλφεια, σκορδάκι και μαιδανό, να το αλείψεις από πάνω και βουρ στο πυρεξάκι με ντοματούλες, πατατούλες;

όπως το δείχνει η διαφήμιση.

αν δεν είναι καλό, μη θυμώσεις. αν είναι καλό όμως να μας το πεις, να το προτιμήσουμε.

ζήλεψα σολωμό τώρα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Συμπεθέρες ούτε εγώ έχω κάνει ποτέ τέτοιο γλυκό. Δώστε συνταγή!

κι εσύ γρήγορα στις γοργόνες. άσε τα γλυκά προς το παρόν.

έχεις βάφτιση μπροστά σου, πρέπει να είσαι μια γοργόνα στη βάφτιση!:D

τί θα φορέσεις; σε έχεις φανταστεί;

Link to comment
Share on other sites

καλημερα νοστιμες φιλεναδες!!!!

εγω σημερα θα κανω γεμιστα, τα σκεφτομαι εδω και μια εβδομαδα!!

εσύ καλά κάνεις και τα σκέφτεσαι μια βδομάδα. έγκυος γυναίκα, επιβάλλεται, δεν επιτρέπεται.:mrgreen::D

εγώ που μπαίνω εδώ και συνέχεια θέλω σπανακόρυζο, φακές, μακαρόνια, αρνάκι, μοσχαράκι γιουβέτσι, κοτοπουλάκι, σολωμό, παντζάρια, κορμό,....

όλα θέλω να τα φάω.;):roll::lol:

Link to comment
Share on other sites

Σέβη δεν παίζεσαι... Κάνεις τα δύσκολα και τα εύκολα ούτε ξέρεις. Εννοείται πως θα σου δώσω τη συνταγή..

Λοιπόν...ΘΕΜΑ ... Με πήρε ο Γιάννης και μου υπενθύμισε ότι σήμερα βάσει παλιού ημερ/γίου είναι του Αγίου Ιωάννη.. Του το θύμισαν κι αυτουνού οι κουμπάροι μας οι οποίοι θα μας επισκεφθούν...

Ακούω ιδέες για κάτι γρήγορο κι εύκολο για 6 (ποτέ δεν ξέρεις)!!!

Και φαντάσου ότι την κάναμε τη γιορτή στις 7/1.. άντε πάλι

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


κι εσύ γρήγορα στις γοργόνες. άσε τα γλυκά προς το παρόν.

έχεις βάφτιση μπροστά σου, πρέπει να είσαι μια γοργόνα στη βάφτιση!:D

τί θα φορέσεις; σε έχεις φανταστεί;

Δεν έχω ιδέα!!!!!!!!!!!!!:cry::cry::cry::cry:

Υποθέτω πως θα ψάξω τότε κάτι κοντά στη ημερομηνία γιατί είναι και αρχές Μαϊου και δνε θα βρω τίποτα για τότε αν αρχίσω να κοιτάω από τώρα...

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω ιδέα!!!!!!!!!!!!!:cry::cry::cry::cry:

Υποθέτω πως θα ψάξω τότε κάτι κοντά στη ημερομηνία γιατί είναι και αρχές Μαϊου και δνε θα βρω τίποτα για τότε αν αρχίσω να κοιτάω από τώρα...

Ράψε κάτι... Βρες κάτι που να σου αρέσει από περιοδικό ή γούγλη και ράψτο.. Πιο ωραία και πιο γρήγορα!:wink:

Link to comment
Share on other sites

εσύ καλά κάνεις και τα σκέφτεσαι μια βδομάδα. έγκυος γυναίκα, επιβάλλεται, δεν επιτρέπεται.:mrgreen::D

εγώ που μπαίνω εδώ και συνέχεια θέλω σπανακόρυζο, φακές, μακαρόνια, αρνάκι, μοσχαράκι γιουβέτσι, κοτοπουλάκι, σολωμό, παντζάρια, κορμό,....

όλα θέλω να τα φάω.;):roll::lol:

χαχαχαχα!!!!:D:D:D

καλο αγαπη μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Σέβη δεν παίζεσαι... Κάνεις τα δύσκολα και τα εύκολα ούτε ξέρεις. Εννοείται πως θα σου δώσω τη συνταγή..

Λοιπόν...ΘΕΜΑ ... Με πήρε ο Γιάννης και μου υπενθύμισε ότι σήμερα βάσει παλιού ημερ/γίου είναι του Αγίου Ιωάννη.. Του το θύμισαν κι αυτουνού οι κουμπάροι μας οι οποίοι θα μας επισκεφθούν...

Ακούω ιδέες για κάτι γρήγορο κι εύκολο για 6 (ποτέ δεν ξέρεις)!!!

Και φαντάσου ότι την κάναμε τη γιορτή στις 7/1.. άντε πάλι

δεν έχουν μόνο οι πόντιες τη χάρη, την έχουν και οι καππαδόκισσες.

μπερδεύονται στα εύκολα.:mrgreen::tongue:

:rolleyes::lol:

για μπουφέ μιλάμε, ε;

πίτσα,

μπουρεκάκια με τυρί, με λουκανικο φρανκφούρτης,

κοτόπουλο σνίτσελ κομματάκια,

σως γιαουρτιού,

πατάτες φούρνου που είπα στην Αρετούλα.

αν δεν σας φτάνουν... ψήσε κι ένα ρολό μοσχάρι ή μπιφτέκια.

ξηροκάρπια, ποτά, μπίρες.

μάλλον τους καλοτραπέζωσες στις 7/1 και είπαν να ζήσουν την επανάληψη.

για γλυκό... πάρε τυλιχτά και κέρνα τους και αυτά που θα φέρουν.

ε, μα πια! πόσα να κάνεις η εργαζόμενη γυναίκα!

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω ιδέα!!!!!!!!!!!!!:cry::cry::cry::cry:

Υποθέτω πως θα ψάξω τότε κάτι κοντά στη ημερομηνία γιατί είναι και αρχές Μαϊου και δνε θα βρω τίποτα για τότε αν αρχίσω να κοιτάω από τώρα...

ναι βρε μανάρι μου. τώρα δεν έχει τίποτα να δεις.

εσύ κάνε τη διαιτούλα σου, σκέψου όμως τί θα σου άρεσε να φοράς.

κάντο πλάνο στο μυαλό σου και πορώσου με την εικόνα σου.

έτσι θα πεισμώσεις με δίαιτα και θα σε αποζημιώσουν οι φωτό και τα σχόλια.

σου μιλάω εκ πείρας;).

εγώ φανταζόμουν ένα εμπριμέ φόρεμα, στρετς, σέξυ, έψαχνα, έψαχνα... έβρισκα κάτι παλαιολιθικά κομμάτια, με μεταξωτά, με, δαντέλες, με .... ωραία, αλλά πολύ βαριά.

και τελευταία παίρνει το μάτι μου αυτό το βερσάτζε που το είχε μισή τιμή προσφορά, ένα κομμάτι.

αυτό που ήθελα και που είχα στο μυαλό μου.

αυτό φοράω στις φωτό του άλμπουμ.

κρίμα που δεν ήρθε η όρκα να με απολαύσει. θα έπιανε το κεφάλι της από τη χαρά της.:mrgreen:

πρέπει να είσαι ασορτί με την Στεφανία σου! και τώρα είσαι, αλλά άμα λάμπεις μπάμπη μου... είναι αλλιώς! μι πιάνς;:D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...