Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 ώρες πρίν, nat11 είπε:

      Καλημέρα σε ολες κορίτσια!

      Εγω ετοιμαζομαι για εμβρυομεταφορα σε πρώτη προσπάθεια με δωρεά ωαρίων. Ηλικια ειμαι 41 και μετα απο 2.5 χρόνια εξωσωματικών που ξεκίνησα με καλή ΑΜΗ 1,7 (για 39 ετων) αλλα φραγμενες σαλπιγγες. Εκανα 2 εμβρυομετοφορες ,ειχα περσι μια κυηση που σταματησε λογω χρωμοσωμικου και το μαθαμε στην αυχενικη. Η θλιψη τεραστια οπως καταλαβαινεται,παρόλο που ολες εκεινες τις 12 εβδομαδες ποτε δεν το χα "δεσει" μεσα μου 100% οτι θα γινει..Περιμενα πως και πως την αυχενικη για να χαλαρωσω κάπως..Μετα απο την αποβολή ξεκινησαμε ωοληψιες και προεμφυτικους  και καταληξαμε μονο σε 1 καλη βλαστοκυστη απο 3 διεγερσεις και εμβρυομεταφορά με 0 χοριακη..Για μενα πλεον η απογοητευση απο αυτη τη διαδικασια των προεμφυτικων ηταν τεραστια και η ψυχολογια μου πολύ κακή. Μου φαινοταν σα να ψαχνουμε ψυλλους στα αχυρα, δηλαδη απο 15 ωαρια να φτανουμε σε 4 βλάστοκυστες, μια καλη και καμια εγκυμοσυνη,σαν μια προσπαθεια που θα κραταγε για παντα.. Οποτε θεωρησα τη δωρεα μονοδρομο. Ευτυχως και ο αντρας μου που δεν τρελαινοταν αρχικά με την ιδεα, ενιωθε τα ιδια, οπότε το προχωρησαμε. Δεν ξερω πως θα παει,ελπιζω συντομα καλα, αλλα προσωπικα ενιωσα τεραστια ανακουφιση με την αποφαση μας. Δε θα σας πω οτι δε θα θελα να ναι με δικα μου ωάρια,αλλα η επιθυμια μου ειναι τότο μεγαλη που το μονο μου με νοιαζει ειναι να ερθει συντομα και να ναι ενα υγιές μωρακι! Καλή επιτυχία σε ολες οσες εισαστε στη διαδικασία ευχομαι με οποιο τρόπο επιλέξετε!

      Σου εύχομαι μία τέλειο χοριακή!! 

ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΗ


Moments

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 43k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • stellitsa1978

    4620

  • descolorira

    3994

  • caramello

    3743

  • Moments

    2873

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα και καλή βδομάδα σε όόόόόλεςςς!!!!

Νασυ μου καλη επιτυχία σου εύχομαι σήμερα! Ολα να πάνε καλά...και η σημερινή μέρα να είναι η αρχή μιας όμορφης περιόδου στη ζωούλα σου!

Θα περιμένουμε νέα σου!!!!


Είμαστε ήδη 2 χρονών!

Σε ευχαριστώ Θεούλη μου!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέραααα!

Αρχισα από τις 8:00 να διαβάζω τα νέα σας και ακόμα να τελειώσω....

Αλλά δεν μπορώ να συνεχίσω άλλο........Ασε που τα μισά τα ξέχασα!!!

Εκείνο που δεν ξεχνιέται όμως είναι η ΤΕΡΑΣΤΙΑ χοριακή της ΤΟΥΡΤΙΤΣΑΣ μας!!!

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

Σου εύχομαι να πάνε όλα καλά και να έχεις μία τελειόμηνη εγκυμοσύνη!!!

Το σίγουρο είναι ότι έχεις πάνω από ένα εμβρυάκι στην κοιλίτσα!!!!!

Να τα προσέχεις!!!!

Επίσης καλως ήρθες NIKOLE καλή αρχή και καλή επιτυχία στην εξωσωματική που αρχίζεις!!

(Σε λίγο θα φτιάξω καφεδάκι και θα συνεχίσω το διάβασμα γιατί είναι πολλές οι σελίδες ακόμα..............)


Ήρθες, είσαι το πρώτο μου πρωί, κοντά μου ήρθες

στιγμή που ήταν μαγική Θεού το δώρο στο είναι μου, εσύ

f13Fp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κούκου μου σε ευχαριστώ πολύ πολύ! Τώρα που έβαλες κι εσύ αυτό το σκόπελο πίσω σου, ποιος σε πιάνει. Σιδερένια, τρέχα γρήγορα τώρα να τσιμπήσεις το μωράκι που σε περιμένει εναγωνίως!

nasy, περιμένουμε τα νέα σου! Ταλαιπωρήθηκες κι εσύ πολύ, αλλά εκ των υστέρων, μετά το θετικό αποτέλεσμα, θα σκέφτεσαι κι εσύ ότι τελικά δεν ήταν και τόσο μεγάλη η ταλαιπωρία όσο φαινόταν εκείνη την ώρα!

Α, σου χρωστάω και μια απάντηση σε εκείνο που με ρώτησες χτες, γιατί δεν πάω υπέρηχο πιο νωρίς για να δω σάκους. Όχι ότι δεν έπαιξα λίγο με την ιδέα, αλλά τελικά είπα να κάνω ότι μου είπε ο γιατρός. Ο ένας λόγος είναι καθαρή δεισιδαιμονία ;), ότι αρκεί να κάνω ακριβώς ότι μου λέει όποτε μου το λέει χωρίς ερωτήσεις και διαπραγματεύσεις και όλα θα πάνε καλά. Μέχρι τώρα τουλάχιστον μου δούλεψε! Ο άλλος λόγος είναι ότι η στρουθοκάμηλος που κρύβω μέσα μου με έπεισε ότι δε χρειάζεται να βιάζομαι να μάθω τα νέα, αν είναι να μην είναι καλά. Πάω να βρω μια μεγάλη τρύπα να χώσω την κεφάλα μου μέχρι τον υπέρηχο.

Παιδιά, εσείς θα λέτε τώρα τι μας λέει αυτή, γιατί γκρινιάζει έτσι για την περίπτωση τριδύμων, και πιθανότατα έχετε δίκιο, αλλά δε φαντάζεστε πόσο απαίσιος άνθρωπος νιώθει κανείς σε μια τέτοια κατάσταση...Μετά την εμβρυομεταφορά χάιδευα την κοιλίτσα μου ξαπλωμένη και έλεγα, σας παρακαλώ μωράκια, μην πάτε πουθενά, πιαστείτε από κάπου...(και συμπλήρωνα από μέσα μου: αν γίνεται όμως, όχι και τα τρία σας...και ένιωθα Ηρώδης και μόνο που το ευχόμουν)

Αυτή ήταν η τελευταία γκρίνια γι αυτό το θέμα, δε σκοπεύω να σας πρήξω άλλο. Για να δούμε πώς θα πάει και η 3η χοριακή αύριο...

Φιλάκια πολλά!


8He6p3.png

oiFnp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολα τα κοριτσια!:D

Κουκου σιδερενια και συντομα στον αγωνα!:D

Νασουλα καλη επυτειχια και σε περειμενουμε νε τα νεακια σου!

Τουρτιτσα ,ο θεουλις ξερει καλυτερα απο εμας τη βαρος μπωρουμε να σικοσουμε ,οποτε μεχρη να μαθεις απο πρωτο χερι τι πεζετε,μην στοιναχωριεσε προκαταβολικα.Βλεποντας και κανοντας,ετσι καλη μου!:D

Μαριλου ολα καλα να σου πανε και τα νεακια σου τα περειμενουμε!:D

Δεσκολοριρα ειμαι σιγουρη οτι θα διαλεξεις τον καλυτερο......!:D

Μαρια 1981,φαγαμε τον μισο γαιδαρο!Για να δουμε ,για να δουμε!:D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ionelita = 11 οκτ. Χοριακη :-D:grin::-D

Descolorira = μετα απο 2 αποτυχημενες σπερματεγχυσεις προχωραμε σε εξωσωματικη λογω χαμηλης ποιοτητας σπερματος. Δευτερα 4/10 ραντεβου με το γιατρο για να αποφασισουμε τον εξωσωματικο.

Moments = 2 αποτυχημένες σπερματεγχύσεις (διπλές), αφαίρεση ενδομητρίωσης και 1 αποτυχημένη εξωσωματική:-( 19/10 εξέταση για Καρυότυπο ζεύγους και 21/10 εξέταση για ΝΚ. Αν όλα πάνε καλά προχωράμε στη 2η μας εξωσωματική, με κατεψυγμένα αυτή τη φορά, μέσα στο Νιόβρη.

Mariamnee 1987 = ΕΓΚΥΟΣ!!!! 21/10n Υπέρυχος για φυλο!!

Stellitsa1978 = Ε Γ Κ Υ Ο Σ!!!!!!! Υπέρηχος για φυλο 21/10

Tzio1978 = ξεκινάω 3/7 τα seprafar - πάω για 2η σπερματέγχυση

Marilou85 = εχω ξεκινησει ενεσεις διεγερσης για εξωσωματικη κ τριτη 28/09 υπερηχογραφικος ελεγχος....μπεμπακι σε περιμενουμε!!!

Elpida78 = Ε Γ Κ Υ Ο Σ!!!!!!! Σε διδυμάκια!

CMarita = Μία αποτυχημένη σπερματέγχυση τον Ιούνιο και μία βιοχημική εγκυμοσύνη τον Ιούλιο. Πάω για το ρεκόρ Γκίνες της γκαντεμιάς σ' αυτόν τον τομέα...

Κούκου = μετά από 2 αποτυχημένες σπερματεγχύσεις.......

Δευτέρα απόγευμα 06/09 ραντεβού για να ξεκινήσω καταστολή για εξωσωματική

Ελπίζω να πάνε όλα καλά (αν και έχω ένα μικρό φοβο)

Tourtitsa = μετά από λαπαροσκόπηση λόγω ενδομητρίωσης, εξάμηνη διακοπή περιόδου και μια αποτυχημένη σπερματέγχυση, πάμε για εξωσωματική το Σεπτέμβρη λόγω χαμηλής ποιότητας σπέρματος.

Γεράσιμος =Μετά από 2 αποτυχημένες σπερματεγχύσης και 2 επεμβάσεις κυρσοκήλης και λαπαροσκόπηση λόγω συμφίσεων περιμένουμε το καλοκαιρακι για τα καλά νέα!!!!!!!!:wink:

Nasy - 1978= Δευτέρα 4/10 θα κάνω την 5η και τελευταία σπερματέγχυση.Ελπίζω,παρακαλάω και ευχομαι να είναι και η τυχερή μου.Μακάρι ο θεούλης να μου κάνει ενα τέτοιο μεγάλο δωρο στη επέτειο του γάμου μου,που συμπέφτει με τη σπερματέγχυση.

Αrgyro30 =εκλεισα ραντεβου για τεστ ΠΑΠ και επανεξεταση της κυστης...μακαρι να εχει φυγει!!Χθες θετικο τεστ ωορρηξιας...αγκαλιτσες το βραδυ:oops:..

jolitsa = Ε Γ Κ Υ Ο Σ!!!!!!!

Μaria1981 = 11/10 χοριακη

maria10= προχωραμε στην 4η προσπαθεια που σιγουρα θα ναι η τελευταια μας κ ελπιζω κ τυχερη

__________________

Για τα νεακια σας!:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Koριτσάκια μου επέστρεψα.Όλα καλά πήγαν.Τώρα είμαι ξάπλα και θα είμαι όσο μπορώ περισσότερο.Πονάω πολύ όμως γιατι έσπασαν τελικά σήμερα το πρωί και ούτε να περπατήσω δεν μπορώ.Μακάρι να πάνε όλα καλά και να θυμαμαι εις διπλούν την 4η Οκτωβρίου.

Την ώρα της σπερματέγχυσης είχα μαζί μου και μια εικονίτσα της Αγίας Ειρήνης που την κρατούσα σφηχτά και παρακαλούσα να με βοηθήσει.Εμείς κάναμε οτι μπορούσαμε,τώρα ας βοηθήσουν λίγο και αυτοί που μας βλέπουν απο εκει πάνω.


5oULp3.png

B2ZVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ionelita = 11 οκτ. Χοριακη :-D:grin::-D

Descolorira = μετα απο 2 αποτυχημενες σπερματεγχυσεις προχωραμε σε εξωσωματικη λογω χαμηλης ποιοτητας σπερματος. Δευτερα 4/10 ραντεβου με το γιατρο για να αποφασισουμε τον εξωσωματικο.

Moments = 2 αποτυχημένες σπερματεγχύσεις (διπλές), αφαίρεση ενδομητρίωσης και 1 αποτυχημένη εξωσωματική:-( 19/10 εξέταση για Καρυότυπο ζεύγους και 21/10 εξέταση για ΝΚ. Αν όλα πάνε καλά προχωράμε στη 2η μας εξωσωματική, με κατεψυγμένα αυτή τη φορά, μέσα στο Νιόβρη.

Mariamnee 1987 = ΕΓΚΥΟΣ!!!! 21/10n Υπέρυχος για φυλο!!

Stellitsa1978 = Ε Γ Κ Υ Ο Σ!!!!!!! Υπέρηχος για φυλο 21/10

Tzio1978 = ξεκινάω 3/7 τα seprafar - πάω για 2η σπερματέγχυση

Marilou85 = εχω ξεκινησει ενεσεις διεγερσης για εξωσωματικη κ τριτη 28/09 υπερηχογραφικος ελεγχος....μπεμπακι σε περιμενουμε!!!

Elpida78 = Ε Γ Κ Υ Ο Σ!!!!!!! Σε διδυμάκια!

CMarita = Μία αποτυχημένη σπερματέγχυση τον Ιούνιο και μία βιοχημική εγκυμοσύνη τον Ιούλιο. Πάω για το ρεκόρ Γκίνες της γκαντεμιάς σ' αυτόν τον τομέα...

Κούκου = μετά από 2 αποτυχημένες σπερματεγχύσεις.......

Δευτέρα απόγευμα 06/09 ραντεβού για να ξεκινήσω καταστολή για εξωσωματική

Ελπίζω να πάνε όλα καλά (αν και έχω ένα μικρό φοβο)

Tourtitsa = Μετά από λαπαροσκόπηση λόγω ενδομητρίωσης, εξάμηνη διακοπή περιόδου και μια αποτυχημένη σπερματέγχυση, εξωσωματική το Σεπτέμβρη λόγω χαμηλής ποιότητας σπέρματος. Ευτυχώς, ευτυχώς, ευτυχώς, Ε Γ Κ Υ Ο Σ!!!!!!! 3η χοριακή 5/10/2010

Γεράσιμος =Μετά από 2 αποτυχημένες σπερματεγχύσης και 2 επεμβάσεις κυρσοκήλης και λαπαροσκόπηση λόγω συμφίσεων περιμένουμε το καλοκαιρακι για τα καλά νέα!!!!!!!!:wink:

Nasy - 1978= Δευτέρα 18/10 χοριακή.Μακάρι όλα να πάνε καλά.

Αrgyro30 =εκλεισα ραντεβου για τεστ ΠΑΠ και επανεξεταση της κυστης...μακαρι να εχει φυγει!!Χθες θετικο τεστ ωορρηξιας...αγκαλιτσες το βραδυ:oops:..

jolitsa = Ε Γ Κ Υ Ο Σ!!!!!!!

Μaria1981 = 11/10 χοριακη

maria10= προχωραμε στην 4η προσπαθεια που σιγουρα θα ναι η τελευταια μας κ ελπιζω κ τυχερη


5oULp3.png

B2ZVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Koριτσάκια μου επέστρεψα.Όλα καλά πήγαν.Τώρα είμαι ξάπλα και θα είμαι όσο μπορώ περισσότερο.Πονάω πολύ όμως γιατι έσπασαν τελικά σήμερα το πρωί και ούτε να περπατήσω δεν μπορώ.Μακάρι να πάνε όλα καλά και να θυμαμαι εις διπλούν την 4η Οκτωβρίου.

Την ώρα της σπερματέγχυσης είχα μαζί μου και μια εικονίτσα της Αγίας Ειρήνης που την κρατούσα σφηχτά και παρακαλούσα να με βοηθήσει.Εμείς κάναμε οτι μπορούσαμε,τώρα ας βοηθήσουν λίγο και αυτοί που μας βλέπουν απο εκει πάνω.

Νασουλα ευτειχισμενη και αγαπημενη να ειστε για πολλα χρονια γαμου ακομη.:DΕιτε να ερθει και το μωρουλη να συμπλυρωσει την ευτειχεια σας!:D

Τα πονακια θα περασουν ,και αφου δεν θα πας για δουλειτσα σημερα θα εισαι στο Ξαπλοπουλο και'συ:D.Αντε να γεινουμε πολλες γιατι σκυλοβαρεθεικα!

Link to comment
Share on other sites

Ionelita = 11 οκτ. Χοριακη :-D:grin::-D

Descolorira = μετα απο 2 αποτυχημενες σπερματεγχυσεις προχωραμε σε εξωσωματικη λογω χαμηλης ποιοτητας σπερματος. Δευτερα 4/10 ραντεβου με το γιατρο για να αποφασισουμε τον εξωσωματικο.

Moments = 2 αποτυχημένες σπερματεγχύσεις (διπλές), αφαίρεση ενδομητρίωσης και 1 αποτυχημένη εξωσωματική:-( 19/10 εξέταση για Καρυότυπο ζεύγους και 21/10 εξέταση για ΝΚ. Αν όλα πάνε καλά προχωράμε στη 2η μας εξωσωματική, με κατεψυγμένα αυτή τη φορά, μέσα στο Νιόβρη.

Mariamnee 1987 = ΕΓΚΥΟΣ! Μακάρι να πάνε όλα καλά μέχρι τέλους!

8.10.2010 υπέρηχος να δούμε το μικρό μας μωρουλίνι και triple test. Μακάρι να είναι καλά το μικράκι μας!

Stellitsa1978 = Ε Γ Κ Υ Ο Σ!!!!!!! Υπέρηχος για φυλο 21/10

Tzio1978 = ξεκινάω 3/7 τα seprafar - πάω για 2η σπερματέγχυση

Marilou85 = εχω ξεκινησει ενεσεις διεγερσης για εξωσωματικη κ τριτη 28/09 υπερηχογραφικος ελεγχος....μπεμπακι σε περιμενουμε!!!

Elpida78 = Ε Γ Κ Υ Ο Σ!!!!!!! Σε διδυμάκια!

CMarita = Μία αποτυχημένη σπερματέγχυση τον Ιούνιο και μία βιοχημική εγκυμοσύνη τον Ιούλιο. Πάω για το ρεκόρ Γκίνες της γκαντεμιάς σ' αυτόν τον τομέα...

Κούκου = μετά από 2 αποτυχημένες σπερματεγχύσεις.......

Δευτέρα απόγευμα 06/09 ραντεβού για να ξεκινήσω καταστολή για εξωσωματική

Ελπίζω να πάνε όλα καλά (αν και έχω ένα μικρό φοβο)

Tourtitsa = μετά από λαπαροσκόπηση λόγω ενδομητρίωσης, εξάμηνη διακοπή περιόδου και μια αποτυχημένη σπερματέγχυση, πάμε για εξωσωματική το Σεπτέμβρη λόγω χαμηλής ποιότητας σπέρματος.

Γεράσιμος =Μετά από 2 αποτυχημένες σπερματεγχύσης και 2 επεμβάσεις κυρσοκήλης και λαπαροσκόπηση λόγω συμφίσεων περιμένουμε το καλοκαιρακι για τα καλά νέα!!!!!!!!:wink:

Nasy - 1978= Δευτέρα 18/10 χοριακή.Μακάρι όλα να πάνε καλά.

Αrgyro30 =εκλεισα ραντεβου για τεστ ΠΑΠ και επανεξεταση της κυστης...μακαρι να εχει φυγει!!Χθες θετικο τεστ ωορρηξιας...αγκαλιτσες το βραδυ:oops:..

jolitsa = Ε Γ Κ Υ Ο Σ!!!!!!!

Μaria1981 = 11/10 χοριακη

maria10= προχωραμε στην 4η προσπαθεια που σιγουρα θα ναι η τελευταια μας κ ελπιζω κ τυχερη


oR8mp2.png

P7wlp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ιονελιτάκι μόνο εσύ είσαι μέσα βλέπω.Καλά είσαι?

Περιμένουμε και την Μαριλού να έρθει να μας πεί τα δικά της νέα.

Ναι για'υτο εβγαλα το πινακακι να περαστειτε στο τευτερη!χι χι χι χι!

Link to comment
Share on other sites

Νασουλα ευτειχισμενη και αγαπημενη να ειστε για πολλα χρονια γαμου ακομη.:DΕιτε να ερθει και το μωρουλη να συμπλυρωσει την ευτειχεια σας!:D

Τα πονακια θα περασουν ,και αφου δεν θα πας για δουλειτσα σημερα θα εισαι στο Ξαπλοπουλο και'συ:D.Αντε να γεινουμε πολλες γιατι σκυλοβαρεθεικα!

Ευχαριστω πολύ κοπέλα μου.Εσυ θα μείνεις σπίτι μεχρι την χοριακή?


5oULp3.png

B2ZVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...