Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Να ρωτήσω κάτι τα κορίτσια που πήραν θετικη χοριακη? Είχατε συμπτωματα? Εγώ ζάλη και κοπωση έχω από πριν την εμβρυομεταφορα γιατί παίρνω utrogestan από το στόμα που με επηρεάζουν αρνητικά. Μετά την εμβρυομεταφορα τίποτα. Μόνο φουσκωμα σα να έχω φάει συνεχώς ένα αρνί το οποίο επισης θεωρώ ότι είναι από τα φάρμακα. Την προηγούμενη φορά είχα καφέ κηλίδες και όντως η χοριακη βγήκε όχι θετικη ούτε και αρνητικη άρα κατι είχε πάει να γίνει.  Αυτή τη φορά....τίποτα!

ΜΕΛΛΟΥΣΕΣ ΚΑΙ ΗΔΗ ΔΙΔΥΜΟΜΑΝΟΥΛΕΣ!!!!!


giota.

Recommended Posts

Με το πρόγραμμα, που μόλις διάβασες, την είχα 8-4 (με στρογγυλεμένα ΠΑΝΤΑ υπέρ της ωράρια, χρήματα, όταν και αν προέκυπτε, με αποκορύφωμα, μέρες που απεργούσα (έως και τρεις σε έναν μήνα), αναγκαστικά, λόγω του ότι κι εκείνη δεν είχε μετρό, για να έρθει και, ενώ μου έκοβαν τα μεροκάματα, εγώ δεν έκανα το ίδιο και σ' εκείνη, για να είναι πάντα ευχαριστημένη... και πολλάάάάάά άλλα τέτοια.... δυστυχώς, ήμουν autoeditadminautoeditadminautoeditadminautoeditadminautoeditadminautoeditadminautoeditadmin) και της έδινα 800 έουρο! Χωρίς δουλειές, μόνο σίδερο παιδιών, αν ήθελε, την ώρα που κοιμόντουσαν. Δεν μπορώ να πω, το έκανε σχεδόν πάντα.

Βρωμολογοκρισία! Κι εδώ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

Και τι είπα; Ένας malakas έγραψα πια, έλεος!


rPPrp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα!!

εμενα μου δωσανε 2 μαρσιπους υφασματινους,πολυ ωραιοι ειναι!!τους βαλαμε μεσα και μια χαρα!!

λαερτα ο ενας εχει διαφορα δεσιματα και εχει και για διδυμα,δεν εχω ομως το κουτι του αλλα το βιβλιαρακι που δειχνει τα δεσιματα γραφει πανω www.mobywrap.com

εγω παντως που βαζω τον εναν στο στηθος δεν ξερω τι κανει.Ενω βλεπω οτι βγαινει το γαλα γιατι πολλες φορες του τρεχουνε,μετσ πινει και απο το μπουκαλι μια χαρα γευμα:shock:τι να πω πια?

παντως οι αντλησεις ειναι σπαστικες,αφηστε πουμου εχει διαλυθει το στηθος,νομιζω οτι μου βαζουν βελονες μεσα.

τελικα θα μου πει καποια ποσο περιπου κρατανε τα λοχεια?τα νευρα μου!!ακομα εχω αιμα:mad:


θελω μια θαλασσα γεματη αστεριες!

tJd1p3.png

Το θέμα στη ζωή δεν είναι να κρατάς καλά χαρτιά, αλλά να παίζεις σωστά ένα άσχημο φύλλο....

(εμείς σκοπεύουμε να το παίξουμε σωστά)

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!

εμενα μου δωσανε 2 μαρσιπους υφασματινους,πολυ ωραιοι ειναι!!τους βαλαμε μεσα και μια χαρα!!

λαερτα ο ενας εχει διαφορα δεσιματα και εχει και για διδυμα,δεν εχω ομως το κουτι του αλλα το βιβλιαρακι που δειχνει τα δεσιματα γραφει πανω www.mobywrap.com

εγω παντως που βαζω τον εναν στο στηθος δεν ξερω τι κανει.Ενω βλεπω οτι βγαινει το γαλα γιατι πολλες φορες του τρεχουνε,μετσ πινει και απο το μπουκαλι μια χαρα γευμα:shock:τι να πω πια?

παντως οι αντλησεις ειναι σπαστικες,αφηστε πουμου εχει διαλυθει το στηθος,νομιζω οτι μου βαζουν βελονες μεσα.

τελικα θα μου πει καποια ποσο περιπου κρατανε τα λοχεια?τα νευρα μου!!ακομα εχω αιμα:mad:

Κουκλίτσα μου, θα σου πω την αλήθεια...

Εγώ μέχρι την 40ή μέρα είχα... Γρούτσου γρούτσου, λίγο λιγότερο προς το τέλος, αλλά μου κράτησε.

Την ημέρα που σαράντισα, λίγο πριν πάω εκκλησία, αδιαθέτησα κανονικά. Παίρνω σοκαρισμένη τον γιατρό, μου λέει "ναι, αυτό είναι". Μου κράτησε 10 μέρες (!!!!) και μετά από 20 μέρες ξανα-αδιαθέτησα (κύκλος 20 ημερών εκείνη τη φορά...). Μιλάμε για πολύύύύύύ καιρό η σερβιέτα και το σερβιετάκι κοντά μου. Αλλά ξεπερνιέται κι αυτό, θα το ξεχάσεις!!!! Εγώ είχα άλλα, πιο σοβαρά να ασχοληθώ τότε κι αυτό ούτε που με ένοιαζε. Άλλωστε στις 35 μέρες το γάλα μου σώθηκε από μόνο του και σταμάτησα τον θηλασμό!


rPPrp3.png
Link to comment
Share on other sites

Βρωμολογοκρισία! Κι εδώ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

Και τι είπα; Ένας malakas έγραψα πια, έλεος!

χαχαχα!! και λέω και γω τι είναι αυτά τα ακαταλαβίστικα :confused::confused::confused: Big Brother is watching us!!!!

Ευχαριστώ για την απάντηση σου. Σίγουρα το πρόγαραμμα βοηθάει πολύ και κάνει και στα μωρά καλό να ξέρουν πότε και τι τα περιμένει και πως θα περάσει η μέρα.

Naki μου συνέχισε!! πόση ώρα κάθεται και πίνει σε σένα και μετά θέλει κι άλλο? μΕμένα τα λόχεια αργήσαν, πέρα των 40ημερών. Μου είχε γυισει το κεφάλι. ΥΠΟΜΟΝΗ!!


WqqTp3.png

0WUVp3.png

a1UTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γυρισα κ εγω!!!!!

Αχ γενναμε την Τριτη!!!

Καναμε doppler σημερα κ ο μεγαλος μας ειναι 2500kg κ ο μικρος 2190kg...

Αλλα ο μικρος εχει λιγοτερο αμνιακο υγρο,δεν τον τρεφει καλα ο πλακουντας παρολο που ειναι στο 3 κ εχει κανει κακα του...που κ αυτο δεν ειναι καλο!!!

Κυριακη κ Δευτερα θα παω για ενεσεις κορτιζονης κ Τριτη μεσημερακι θα γεννησω....ωρα δεν ξερω ακριβως,Δευτερα θα μαθω!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

kαλησπερα!

πωπω..νεα..

agorakia να τηνε διωξεις την κατινα!!! ακου κει!

ας σου εκανε μια κουβεντα ηρεμα κ πολιτισμενα αν ειχε παραπονο..

κ μετα τι? με τα νευρα που θα ειχε κ αυτη, πως θα ηταν ηρεμη με τα παιδακια σου?

(ασχετο..το styling σου για να δεχτεις την κατσαδα, απαιχτο!!!)

laerta η μαμα σου σηκωνεται κ στα βραδινα ταισματα????

η δικη μου πολυ στον αφρο την ειχε περασει..!εμεινε 1 1/2 μηνα (αφου ημουν μονη τον πρωτο με τον καλο μου) κ δεν την ξυπνουσα ουτε στο ταισμα των 6. απο των 9 κ μετα. ολα τα ετοιμαζα εγω , της πηγαινα το μωρο, το γαλα και μου ζητουσε (αντι να φερει)κ σαλιαρα!!

κ φετος στη χαλκιδικη μας ταισε πολυ καλα (μαγειρισα δεινη ομολογουμενως), αλλα με τα παιδια δε με ξεκουρασε..επαιζε, αλλα να αναλαβει τη φροντιδα καποιου δεν προλαβαινε...με τοσα τραπεζωματα που να προλαβει??

τα πα κ ησυχασα..........

κ nunu εμπιστευεσαι κ τα δυο στην πεθερα σου? μπραβο της..

μονο εμεις δεν εχουμε γιαγιαδες οπως πρεπει καταφερτζουδες κ εμπιστοσυνης να μας ξεκουρασουν λιγο...


33E7p2.png
Link to comment
Share on other sites

nunu προσφατο προγραμμα νουφακιων (ειμαστε σταθεροι, αλλα το φτιαχνουν περιπου μονα τους, οποτε ανα διαστηματα αναδιαμορφωνεται.)

ξυπνανε 7μιση, πινουν γαλα κ μετα παιζουμε (χαλαρα παιχνιδια με πιο χαλαρη μουσικη ακομη)

παιρνουν το δεκατιανο υπνακι τους γυρω στις 10(ελα!) το οποιο διαρκει 40λεπτα-1ωρα

τρωνε κατα τις 11 φρουτο/αυγο κ ακολουθει παιχνιδι, παραμυθι , αλονισμα στο σπιτι με πιο χαρουμενιαρικη μουσικη

κατα 1μιση-2 μεσημεριανο φαγητο

ευθυς αμεσως, πλενονται κ πηγαινουν στα κρεβατακια τους, οπου κ κοιμουνται για 1μιση ωριτσα περιπου

κατα τις 5 τρωμε γιαουρτι με κατι αλλο (αναλογα το πρωινο) κ παιζουμε μεχρι τις 6μιση που ερχεται ο μπαμπας-σωτηρας μου κ βγαινουμε βολτα.

8μιση ξεκιναμε μπανακια, παραμυθι, γαλα, υπνος(9μισηπεριπου)

αυτα...


33E7p2.png
Link to comment
Share on other sites

παω να οριζοντιωθω στον καναπε πριν ξυπνησουν, κ τι θα δω...? καμια κουλτουρα οπως θα επρεπε?

οοοοχι! τολμη κ γoητεια θα δω! θα ξαναεθιστω οπως τοτε στο γυμνασιο! ο ριτζ ειναι ιδιος by the way!!


33E7p2.png
Link to comment
Share on other sites

Γυρισα κ εγω!!!!!

Αχ γενναμε την Τριτη!!!

Καναμε doppler σημερα κ ο μεγαλος μας ειναι 2500kg κ ο μικρος 2190kg...

Αλλα ο μικρος εχει λιγοτερο αμνιακο υγρο,δεν τον τρεφει καλα ο πλακουντας παρολο που ειναι στο 3 κ εχει κανει κακα του...που κ αυτο δεν ειναι καλο!!!

Κυριακη κ Δευτερα θα παω για ενεσεις κορτιζονης κ Τριτη μεσημερακι θα γεννησω....ωρα δεν ξερω ακριβως,Δευτερα θα μαθω!!!!

σεβη, εγω, δεν συμφωνω με αυτη την καθυστερηση στη γεννα.

χωρις να θελω να σε τρομαξω κουκλιτσα μου, εχω ακουσει οτι δεν ειναι καλο να μενει το μπεμπε μεσα σε αμνιακο με ακαθαρσιες. σου ειπε κατι ο γιατρος γιατι την τριτη η γεννα, παρολο που εχει κανει κακα το ενα μπεμπε? κ πως φαινεται αν εχει κανει κακα το μπεμπε? με τον υπερηχο? ρωταω γιατι δεν εχει τυχει ποτε να δω κατι τετοιο.

γιατι δεν κανεις μια ερωτηση διπλα στο φορουμ να παρεις γνωμες-εμπειριες απο αλλα κοριτσια που γεννησαν με τετοια-ιδια δεδομενα?

εκτος κ αν εχω πραγματικα αγνοια για το θεμα, οποτε συγγνωμη για την οποια ανησυχια που ισως σου προκαλεσα.

οι αλλες κοπελες τι λετε?

kαλησπερα!

μονο εμεις δεν εχουμε γιαγιαδες οπως πρεπει καταφερτζουδες κ εμπιστοσυνης να μας ξεκουρασουν λιγο...

νουφακι κ εγω μαζι σου! κλαψ κλαψ!

παω να οριζοντιωθω στον καναπε πριν ξυπνησουν, κ τι θα δω...? καμια κουλτουρα οπως θα επρεπε?

οοοοχι! τολμη κ γoητεια θα δω! θα ξαναεθιστω οπως τοτε στο γυμνασιο! ο ριτζ ειναι ιδιος by the way!![/QUOTE]

δεν μου αρεσε ο τυπος ποτε! γενικα τζοντζονιστικοι τυποι δεν ειναι του γουστου μου!

αγορακια?:lol::lol::lol:

με εκανες κ ξεραθηκα βρε κοπελα μου.

συμφωνω κ εγω. να την τζασεις αργα κ σταθερα. κ νομιζω της δινεις πολλα.

λογοκρισια ε?

ωχ, κ εχω γραψει τα ακατανομαστα κ εγω!

μπαι δε γει κ εγω στο προγραμμα ειμαι ταμαμ! δεν αλλαζει σχεδον καθολου. η συλια μονο χαιρεται με την αναμπουμπουλα!


xmX3p2.png

XKuXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


οποτε σεβη με κτ γεννας.

ετσι?

Ναι κοπελα μου με καισαρικη...το ξεραμε απο την αρχη!!!!

Στο doppler το ειδε ο γιατρος κ μας το ειπε για τα κακα του.....κατι ασπρα σημαδακια φαινοντουσαν!!!

Θελει να κανω ενεσεις κορτιζονης κ την Τριτη να παω,δεν ξερω κιολας αλλα στο doppler εγραφε επανελεγχος σε 5 μερες!!!

Δεν με φοβισε ο γιατρος να σου πω την αληθεια...ειχε αλλη κοπελα τετοια εμπειρια απο εσας;;;;

Κ εννοειται μην ζητας συγγνωμη....εαν δεν ηθελα την γνωμη σας δεν θα εγραφα!!!

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω με τη τζίνι στο θέμα για τα κακά στο σάκκο.

Αγοράκια μου ανέβηκε το αίμα στο κεφάλι με αυτά που διάβαζα.

Πώς κρατήθηκες και δεν την πέταξες έξω; Αλλά και τα παιδιά μετά τί θα τα έκανες; Ξέρουν πού και πότε μιλάνε οι κυρίες....

Εμείς χθες είχαμε περιπετειούλα.

Ο ένας δίδυμος έπεσε με το κεφάλι και έπαθε διάσειση. Το κατάλαβα γιατί έκανε αμέσως εμμετό.

Πήρα την παιδίατρο μου λέει τρέχα στο νοσοκομείο.

Κι εδώ το δράμα....πώς θα πάω με 3 μικρά παιδιά;

Ο άνδρας μου στη δουλειά, εγώ μόνη μου....τελικά τον παρακολούθησα.

Έπιανε το κεφαλάκι του και έκλεινε τα ματάκια του, ζαλιζότανε.

Τον κράτησα ξύπνιο μέχρι τις 12. Και το βράδυ τον ξυπνούσα κάθε μία ώρα να δω αν είναι καλά, αν αντιδρά κτλ.

Ευτυχώς όλα καλά.

Θυμώνω πολύ με τους παπούδες και τις γιαγιάδες που έχουν θυμώσει με τα ονόματα και δεν βοηθάνε. Πήρα τη μάνα μου και λέω χτύπησε το παιδί και πρέπει να .....μπράβο σου μου λέει και έκλεισε το τηλέφωνο.

Δεν έχω λόγια αλήθεια...

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω με τη τζίνι στο θέμα για τα κακά στο σάκκο.

Αγοράκια μου ανέβηκε το αίμα στο κεφάλι με αυτά που διάβαζα.

Πώς κρατήθηκες και δεν την πέταξες έξω; Αλλά και τα παιδιά μετά τί θα τα έκανες; Ξέρουν πού και πότε μιλάνε οι κυρίες....

Εμείς χθες είχαμε περιπετειούλα.

Ο ένας δίδυμος έπεσε με το κεφάλι και έπαθε διάσειση. Το κατάλαβα γιατί έκανε αμέσως εμμετό.

Πήρα την παιδίατρο μου λέει τρέχα στο νοσοκομείο.

Κι εδώ το δράμα....πώς θα πάω με 3 μικρά παιδιά;

Ο άνδρας μου στη δουλειά, εγώ μόνη μου....τελικά τον παρακολούθησα.

Έπιανε το κεφαλάκι του και έκλεινε τα ματάκια του, ζαλιζότανε.

Τον κράτησα ξύπνιο μέχρι τις 12. Και το βράδυ τον ξυπνούσα κάθε μία ώρα να δω αν είναι καλά, αν αντιδρά κτλ.

Ευτυχώς όλα καλά.

Θυμώνω πολύ με τους παπούδες και τις γιαγιάδες που έχουν θυμώσει με τα ονόματα και δεν βοηθάνε. Πήρα τη μάνα μου και λέω χτύπησε το παιδί και πρέπει να .....μπράβο σου μου λέει και έκλεισε το τηλέφωνο.

Δεν έχω λόγια αλήθεια...

φροσω δεν θελω να σκεφτω, τι πιθανοτητες εχω να μας συμβει κατι τετοιο!:shock:

τοσο ακραια αντιδραση η μαμα σου?!

αφου ειναι καλα ο μικρος, ολα οκ.

αλλα πραγματικα τι να πεις!

Ναι κοπελα μου με καισαρικη...το ξεραμε απο την αρχη!!!!

Στο doppler το ειδε ο γιατρος κ μας το ειπε για τα κακα του.....κατι ασπρα σημαδακια φαινοντουσαν!!!

Θελει να κανω ενεσεις κορτιζονης κ την Τριτη να παω,δεν ξερω κιολας αλλα στο doppler εγραφε επανελεγχος σε 5 μερες!!!

Δεν με φοβισε ο γιατρος να σου πω την αληθεια...ειχε αλλη κοπελα τετοια εμπειρια απο εσας;;;;

Κ εννοειται μην ζητας συγγνωμη....εαν δεν ηθελα την γνωμη σας δεν θα εγραφα!!!

σεβη γλυκια μου κοπελα!

ετσι απλα για ασπρα σημαδακια σου ειπε?

ειναι αρκετα σοβαρο να μενει το μπεμπε τοσες μερες μεσα στη μητρα καταπινοντας μηκωνιο, οποτε ειναι πολυ πιθανο να μην καταλαβες κατι καλα εσυ. διολου απιθανο.


xmX3p2.png

XKuXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ουάου!!!!!!!!

Κατ' αρχήν, Sevi, κουκλίτσα μου, με το καλό σου εύχομαι! Αν τα υπολόγισα σωστά, γεννάς την ίδια μέρα με μένα και τη Nunu! 35+3! Τέλεια! Με τα κακά δεν ξέρω τι γίνεται, αλήθεια...!

Αν έκανες νωρίτερα τις κορτιζόνες; Λέω τώρα εγώ!


rPPrp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...