Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 7 λεπτά , Eflenew είπε:

      Συγνώμη αν κάνω χαζή ερώτηση αλλά δεν έχω δει παλιότερα posts. Γιατί θα γεννήσεις μέσα στο μήνα? Πότε θα σε δει ο εμβρυολογος?

      Συμφωνώ! 🥰Το να φτάσω ποτέ 30 βδομάδες το θεωρώ απίστευτο και όνειρο!

      😁🙏

      ειμαι με περιδεση από 22η εβδομάδα λογω τραχήλου και με συσπάσεις από 17η ! ε λίγο αυτό λίγο το μωράκι είναι χαμηλά, λίγο ο γιατρός μου κάτι βλέπει και υπολογίζει τα δικά του! ε μου είπε μέχρι 35η εβδομαδα!  τρίτη εχω ραντεβού 

ΜΕΛΛΟΥΣΕΣ ΚΑΙ ΗΔΗ ΔΙΔΥΜΟΜΑΝΟΥΛΕΣ!!!!!


giota.

Recommended Posts

Καλησπέρα σας!

Ουφ!! Επιτέλους σας διάβασα! Πολλές σελίδες..

Καταρχήν Σεβάκι με το καλό κοριτσάρα μου, να υποδεχθείς τα μωράκια σου την Τρίτη! Δε βγήκε η διαίσθησή μου για "διπλή επέτειο" .αλλά όλα καλά!

Τζίνιιιιιι!! Δεν μπήκαμε, ούτε κι o Ρίβι για να σε συμβουλέψει για το τουτούνι σου, αργήσαμε..

Αγοράκια καλά μιλάμε έχω εξαγριωθεί με την τύπισα. Ναι, κάνε της το ξαφνικό, αν κι εγώ δεν κρατιέμαι και ό,τι είναι το κάνω εκείνην τη στιγμή-καλώς ή κακώς- αλλά ξέρω εγώ? καλύτερα στο ξαφνικό ανυποψίαστη, γιατί άμα καταλάβει τίποτις μην "βγάλει χολή" στα μωρά σου.. (υπερβολικό μάλλον, αλλά ποτέ δεν ξέρεις..).

Φρόσω τρόμαξα κι εγώ με το σκηνικό..

Αααα, να σχολιάσω κι εγώ τις ικανότητες του Jasmino-αγοριού!! Εύγε!! Καλά μιλάμε φοβερός- απλά δεν υπάρχει!!

Νάκι δεν ξέρω ακόμα σχετικά περί σώματος-κιλών-και χαλάρωσης να σου πώ, ξέρω όμως κάτι άλλο, και το ξέρω καλά: Το σώμα έχει μνήμη!! , Ναι, σοβαρά έχει μνήμη, και θυμάται την προηγούμενη κατάστασή του (τη μεγαλύτερη σε διάρκεια εννοώ) στην οποία και τείνει από μόνο του να επανέλθει, αμά το βοηθήσεις φαντάσου ακόμα πιο γρήγορα! Εεεε, μή μου πεις τώρα ότι το δικό σου θα έχει επιλεκτική μνήμη και όχι τη σωστή? Όλα θα γίνουν,εξάλλου το έχω δει κι από άλλες γνωστές και φίλες, χωρίς να κάνουν κάτι το ιδιαίτερο. Επίσης, υπάρχουν λέει και ασκήσεις που μπορείς να κάνεις στο σπίτι, απλά, και μπορείς να χρησιμοποιείς και τα μωρά (φυσικά αργότερα, όχι τόσο μικρούλια).

Εμείς δεν μπήκαμε αυτές τις μέρες, γιατί είχαμε πολλά σούρτα-φέρτα στο σπίτι (με την καλή έννοια). Ήρθε κι η πεθερούλα από Κρήτη, και μας έφερε κι ένα σωρό πράγματα (λιχουδιές κτλ) και μας βοήθησε και σε δουλειές χοντρές σπιτιού σήμερα - σε μπαλκόνια,πατζούρια. Αύριο θα έρθει κι η μανούλα μου, να κάνουμε ειδική καθαριότις στην κουζίνα-τραβήγματα,ντουλάπια,ψυγείο κτλ.

Ευτυχώς, δεν μπορώ να πώ έχουν και οι δύο διάθεση και όρεξη για βοήθεια κι από τις 2 πλευρές και πραγματικά αισθάνομαι πολύ τυχερή για αυτό κι ευγνώμων ειδικά όταν διαβάζω διάφορα περίεργα σε άλλα φόρουμ αλλά κι εδώ καμιά φορά που λέτε σχετικά με βοήθειες κτλ. Πιστεύω και θέλω να πιστεύω- ότι δε θα αλλάξει αυτό μετά τη γέννηση με το καλό των τριών παπιών, όχι τόσο για τα μωρά όσο για τις δουλειές τις υπόλοιπες που δε θα μπορώ να κάνω και δε θα προλαβαίνω στην αρχή ειδικά! Ειδικά η μάνα μου, θέλει λέει από τώρα να σταματήσει τη δουλειά forever και να με βοηθάει,και είναι μόνο στα 53 και φυσικά εγώ δεν την αφήνω. Εντάξει να πάρει άδειες κτλ, αλλά κρίμα γιατί έχει και τόσα ένσημα, κρίμα να πάνε στράφι..

Πάντως για να πώ και την έκπληξή μου-εγώ πίστευα ότι αυτά με τα ονόματα κτλ δε συνέβαιναν πια στις μέρες μας, κι ότι πια υπήρχαν μόνο σε κάτι σήριαλ, ή σε κάποιες γενιές πολύ μεγάλες, αλλά ότι γενικά είχαν εκλείψει αυτά τα πράγματα..Και καλά..σε συμπεριφορά πεθεράς να το περιμένω που λέει ο λόγος..αλλά στην ίδια τη μάνα δεν το χωράει ο νους μου!! Λέτε μετά από 30-35χρόνια να κάνουμε κι εμείς κάτι ανάλογο στα παιδιά μας? Δεν μπορώ να το φανταστώ από τώρα που είμαι εγκυμονούσα, πόσο μάλλον όταν γεννήσω!!

Και τέλος, να πω στον αγαπητό αντμίν, ότι η λέξη η οποία κόπηκε, είναι πλέον εθνική..και δεν αποτελεί ύβρις..και μου κάνει εντύπωση ειλικρινά που αφαιρέθηκε, όταν αλλού κι αλλού έχω διαβάσει τα 1000 μύρια...!!

Αλλά πιστεύω ότι μάλλον δεν ήταν ανθρώπινη η παρέμβασις, προφανώς θα έχουν "σεταρισμένο" κανένα προγραμματάκι που να αναγνωρίζει λέξεις κακές, και θα έχουν βάλει μέσα κι αυτήν στο ψαχτήρι. Αλλά ξεχάσαν να τη σετάρουν με λατινικούς χαρακτήρες από ό,τι φαίνεται και ιδού δια του λόγου το αληθές..."malakas", χι-χιχι!!


 

Ένα παιδί μπορεί να διδάξει σε έναν ενήλικο τρία πράγματα: να είναι ευτυχισμένος χωρίς ιδιαίτερο λόγο, να είναι πάντα απασχολημένος με κάτι και να ξέρει να απαιτεί με όλη του τη δύναμη αυτό που θέλει.

Paulo Coelho

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αααα,

ανακάλυψα μια αξιοπρεπή προσπάθεια και θα την προωθήσω..

Για τις μέλλουσες κυρίως μαμάδες, αλλά και για τις υπόλοιπες που έχουν βαφτίσια κτλ και όχι μόνο..

http://www.newbornwishes.gr/

;);)


 

Ένα παιδί μπορεί να διδάξει σε έναν ενήλικο τρία πράγματα: να είναι ευτυχισμένος χωρίς ιδιαίτερο λόγο, να είναι πάντα απασχολημένος με κάτι και να ξέρει να απαιτεί με όλη του τη δύναμη αυτό που θέλει.

Paulo Coelho

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!

επιστρεψαμε απο βολτα-ψωνακια ικεα με τα μπεμπε.

froso oh my god με τη μαδα....ειπαμε να τσακωνομαστε να, να, να, αλλα αυτο too much...

jas δε σχολιασα το nerdακι σου!! να του παρεις τηβενο για τις αποκριες!!!απιστευτος...

naki για το σωματακι μη στενοχωριεσαι, αν το θες θα επανελθει αργα η γρηγορα.

συμφωνω κ με duck για τη μυικη μνημη.

οσον αφορα το γυμναστηριο, εγω το ξεκινησα οταν σταματησα πια με τις αντλησεις κ πηγαινα κλεφτα σε καποια κενα της δουλειας μου.

ειχα παρει 7κιλα στην εγκυμοσυνη οποτε εμεινα -4 απ τα αρχικα μου για αρκετο καιρο. μπορω να σου πω οτι τον ιουνιο, (λιγο πριν σταματησω το γυμναστηριο γιατι εφυγε για καλοκαιρι η νταντα μας), η κοιλια μου ηταν καλυτερη απ οτι παλια...τωρα ομως δυστυχως με ολα φαγητα της μαμας κ τα καθημερινα γλυκα εχω βαλει 1-2κιλα ολα εκει.

το συμπερασμα...αν προσπαθεις, θα εχεις.

αν αφηνεσαι , πιο ευκολα απ οτι παλια θα χανεις..

duck ευτυχως λοιπον θα εχετε βοηθεια κ ηταν μια ερωτηση που ηθελα να κανω χωρις να σας αγχωσω ομως...


33E7p2.png
Link to comment
Share on other sites

Να τους ξεμάθεις τα χέρια!

Ευχής έργον, ειδικά όσον αφορά τη μικρή ανακατώστρα!

Με το πρόγραμμα, που μόλις διάβασες, την είχα 8-4 (με στρογγυλεμένα ΠΑΝΤΑ υπέρ της ωράρια, χρήματα, όταν και αν προέκυπτε, με αποκορύφωμα, μέρες που απεργούσα (έως και τρεις σε έναν μήνα), αναγκαστικά, λόγω του ότι κι εκείνη δεν είχε μετρό, για να έρθει και, ενώ μου έκοβαν τα μεροκάματα, εγώ δεν έκανα το ίδιο και σ' εκείνη, για να είναι πάντα ευχαριστημένη... και πολλάάάάάά άλλα τέτοια.... δυστυχώς, ήμουν autoeditadminautoeditadminautoeditadminautoeditadminautoeditadminautoeditadminautoeditadmin) και της έδινα 800 έουρο! Χωρίς δουλειές, μόνο σίδερο παιδιών, αν ήθελε, την ώρα που κοιμόντουσαν. Δεν μπορώ να πω, το έκανε σχεδόν πάντα.

Πιστεύω ότι είναι αρκετούτσικα τα χρήματα όταν δεν έχει μέσα και δουλειές. Δηλαδή με τις δουλειές για να φέρεις άλλη κοπέλα σου πάει κάνα χιλιάρικο... Πολλά είναι.. Εγώ τώρα άρχισα να ψάχνω για κοπέλα 10-6 αλλά τη θέλω πρώτα να κάνει καμιά δουλειά και μετά, αφού τελειώσει, να κάτσει με τα μπεμπέ αλλά θεωρώ ότι με μένα στο σπίτι 650 ευρώ είναι μια χαρά..

kαλησπερα!

πωπω..νεα..

agorakia να τηνε διωξεις την κατινα!!! ακου κει!

ας σου εκανε μια κουβεντα ηρεμα κ πολιτισμενα αν ειχε παραπονο..

κ μετα τι? με τα νευρα που θα ειχε κ αυτη, πως θα ηταν ηρεμη με τα παιδακια σου?

(ασχετο..το styling σου για να δεχτεις την κατσαδα, απαιχτο!!!)

laerta η μαμα σου σηκωνεται κ στα βραδινα ταισματα????

η δικη μου πολυ στον αφρο την ειχε περασει..!εμεινε 1 1/2 μηνα (αφου ημουν μονη τον πρωτο με τον καλο μου) κ δεν την ξυπνουσα ουτε στο ταισμα των 6. απο των 9 κ μετα. ολα τα ετοιμαζα εγω , της πηγαινα το μωρο, το γαλα και μου ζητουσε (αντι να φερει)κ σαλιαρα!!

κ φετος στη χαλκιδικη μας ταισε πολυ καλα (μαγειρισα δεινη ομολογουμενως), αλλα με τα παιδια δε με ξεκουρασε..επαιζε, αλλα να αναλαβει τη φροντιδα καποιου δεν προλαβαινε...με τοσα τραπεζωματα που να προλαβει??

τα πα κ ησυχασα..........

κ nunu εμπιστευεσαι κ τα δυο στην πεθερα σου? μπραβο της..

μονο εμεις δεν εχουμε γιαγιαδες οπως πρεπει καταφερτζουδες κ εμπιστοσυνης να μας ξεκουρασουν λιγο...

Η μαμά είναι όρθια κάθε βράδυ σε κάθε τάισμα όπως και όλη την ημέρα κάνει δουλειές. Οπότε δεν το συζητώ, είμαι πολύ ευχαριστημένη αλλά αποδίδω και τα εύσημα βέβαια, γιατί όπως καταλαβαίνετε, έχει κι αυτή ανάγκη να νιώθει ότι χωρίς αυτή δεν θα τα είχα καταφέρει, που είναι κι αλήθεια δηλαδή. Πρωταγωνίστρια η μαμά με εμένα κομπάρσο. Δεν λείπουν κάποιες λεπτές ισορροπίες που πρέπει να τηρώ για να μη φρικάρω αλλά στο σύνολό της λειτούργησε η συνταγή. Παύει βέβαια σε 4 μέρες και με τον δικό μου να κοιμάται σερί όλο το βράδυ και να δουλεύει όλη την ημέρα προβλέπονται ζόρικες μέρες. :shock::shock::shock::shock:

Θα συμφωνήσω με τη τζίνι στο θέμα για τα κακά στο σάκκο.

Αγοράκια μου ανέβηκε το αίμα στο κεφάλι με αυτά που διάβαζα.

Πώς κρατήθηκες και δεν την πέταξες έξω; Αλλά και τα παιδιά μετά τί θα τα έκανες; Ξέρουν πού και πότε μιλάνε οι κυρίες....

Εμείς χθες είχαμε περιπετειούλα.

Ο ένας δίδυμος έπεσε με το κεφάλι και έπαθε διάσειση. Το κατάλαβα γιατί έκανε αμέσως εμμετό.

Πήρα την παιδίατρο μου λέει τρέχα στο νοσοκομείο.

Κι εδώ το δράμα....πώς θα πάω με 3 μικρά παιδιά;

Ο άνδρας μου στη δουλειά, εγώ μόνη μου....τελικά τον παρακολούθησα.

Έπιανε το κεφαλάκι του και έκλεινε τα ματάκια του, ζαλιζότανε.

Τον κράτησα ξύπνιο μέχρι τις 12. Και το βράδυ τον ξυπνούσα κάθε μία ώρα να δω αν είναι καλά, αν αντιδρά κτλ.

Ευτυχώς όλα καλά.

Θυμώνω πολύ με τους παπούδες και τις γιαγιάδες που έχουν θυμώσει με τα ονόματα και δεν βοηθάνε. Πήρα τη μάνα μου και λέω χτύπησε το παιδί και πρέπει να .....μπράβο σου μου λέει και έκλεισε το τηλέφωνο.

Δεν έχω λόγια αλήθεια...

Φρίκη αυτό που πέρασες, Φροσωμπάλ, αν είναι δυνατόν!! Εύχομαι το μωράκι να είναι καλά. Δεν θα σχολιάσω τη μάνα σου αλλά το θέμα με τα ονόματα είναι όντως θέμα. Εγώ θέλω να δώσω το όνομα της γιαγιάς μου και της μάνας μου, άντε να βρω άκρη τώρα..

Καλησπέρα σας!!!

Να πω κι εγώ ότι δεν είχα βοήθεια από την αρχή. Η μάνα μου έβλεπε τα ανίψια μου γιατί η αδερφή μου πήγαινε δουλειά κι έτσι εγώ ήμουν σε δεύτερη μοίρα. Είχα όμως ξεκαθαρίσει ότι δεν ήθελα βοήθεια με τα μωρά παρά μόνο, ίσως, για το σπίτι. Μέχρι και τώρα...μόνη μου είμαι και βοήθεια έχω από τον άντρα μου γύρω στις 9 το βράδυ που έρχεται. Στα μεταμεσονύχτια όμως μόνη τα έβγαζα και τα βγάζω πέρα. Με βαραίνει βλέπετε το γεγονός ότι δεν άφηνα πολλά σηκώματα και επισκέψεις όταν τα μωρά μου ήταν νεογέννητα. Ακόμα μου το κοπανάνε και το πέρνουν πεισματικά. Μεταφορικά.... θα κάνω ότι και η Σύλια :tongue::tongue::tongue:

Δεν ξέρω πως τα κατάφερες εσύ κι όσα άλλα κορίτσια το έκαναν μόνες τους. Εγώ μετά την καισαρική είχα συνέχεια πυρετό κι ούτε να τα σηκώσω δεν μπορούσα... :-(:-(:-( Αυτό με τα μούτρα πάντως το γράφω εκεί που φαντάζεστε, ακόμα δεν έχει έρθει κανένας να τα δει, ας περιμένουν. Θα βαρεθούν να τα βλέπουν αργότερα. Παρεμπιπτόντως, πήγατε για ευχές κι τέτοια στην εκκλησία? Μ'εχει πρήξει η γιαγιά μου....


 

120247mcv711uxx1.gif

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κ απο εμενα

Σεβη με το καλο την Τριτη να παρεις αγκαλια τα αγορακια σου , για να λεει ο γιατρος ετσι θα πρεπει να γινει.κοιτα που πλακα πλακα θα με περασεις καλε εγω ποτε θα γεννησω;

Νακι δλδ εγω που εχω βαλει 17κιλα πως θα τα χασωωωωωωωωωω;;;;;;;;

Laerta εισαι τυχερη που εχεις την μαμα σου , ετσι σκευτομαι κ εγω να την εχω ολη μερα καθε μερα.

Agorakia σαν να την ειδε καπως η κοπελια , δεν φτανει που της δινεις δουλια ακους κ το ευχαρηστω.

frosobal πω πω τι ηταν αυτο που περασες ,να ειναι καλα το παιδακι σου κ ασε την μαμα σου

duck μπραβο την πεθερα δεν ηρθε με αδεια χερια.

εμενα βρε παιδια ουτε που φανηκε οταν ετοιμαζα τα πραγματα κ επλενα κ σιδερωνα , οταν τελειωσα ειρθε να πιει καφε,ηταν η κορη της εδω κ δεν μπορουσε να ερθει σ εμενα.


url=http://lilypie.com]c9SQp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καμιά εδώ? τι έγινε βρε κορίτσια σήμερα.

Φρόσω τι να πώ ο μικρός να είναι καλά και τα υπόλοιπα περισσεύουν. Περιμένουμε νεότερα.

Duck μας λείψατε!! και συμφωνώ :D:D:D

Laerta νομίζω μια χαρά τα λεφτά που λές και έθεσες πολύ διακριτικά τις σχέσεις ισοροπίας!!! μια τέτοια σχέση έχω και γω με την πεθερά μου, καλή χρυσή ικανή αλλά εκνευριστική!!!

Naki το σώμα θα στρώσει και από τις βόλτες με το καρότσι. Τώρα κράτα δυνάμεις για τα μπεμπέ!!

άντε Σέβη με το καλό!!! πωπω!! κι άλλα ανηψάκια έρχονται!!

nufi κάτι με είχες ρωτήσει κάτι ήθελα να σου γραψω αλλά τί??? τα nufakia τι κάνουν?

και τα υπόλοιπα σε επόμενο μήνυμα....ουφ κουράστηκα :tongue::tongue::tongue:


WqqTp3.png

0WUVp3.png

a1UTp2.png

Link to comment
Share on other sites

να σας πω κ κατι να γελασουμε γιατι σημερα βλεπω το κλιμα λιγο βαρη στο καφε μας.

πηγαμε με τους δικους μου στο νοσοκομειο να δουμε μια θεια μου που εκανε μια επεμβαση(οχι κατι σοβαρο ευτυχως ολα καλα κ αυριο μαλλον θα βγει κιολας),στο νοσοκομειο αυτο θα γεννησω κ εγω εκει ειναι ο γιατρος μου.οταν φευγαμε λεω ας παμε να δουμε τα δωματια για να ξερω σε τι θα γεννησω 3κλινο , 2κλινο η 1κλινο,αληθεια εσεις σε τι γεννησατε;αλλες λενε καλητερα μονη ιδικα αν κανεις κ καισαρικη δεν θα θες ανθρωπο αλλες παλι οτι στο 3κλινο εχεις κ παρεα να πεις μια κουβεντα.

αφου τα ειδαμε κ μιλουσαμε με τις μαιες λεει η μαια να ξερω οτι εκτος απο τον συζηγο δεν επιτρεπετε κανεις αλλος να μεινει το βραδι κ ας κανω καισαρικη η μανα μου κοκκινησε αρχηζει να λεει στην μαια διαφορα κ αν το παιδι μου ζαλιστει κ αν ποναει κ κατι τετοια ξερετε τις μανες τις υπερβολικες , στο τελος τι της ειπε αν εχει τον θεο της; "καλα καλα θα σας δωσω εγω κανενα φακελακι κ θα δειτε πως θα με αφησετε"

ρεζιλι με εκανε την τραβουσα να φυγουμε , δεν φτανει που θα εχω το ζορι μου οταν γενναω θα πρεπει να εχω κ τον νου μου στη μανα μου


url=http://lilypie.com]c9SQp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

χαχαχχα!!

Μπράβο ρε Κατερινάκι!! όντως ευθυμήσαμε!! αυτές οι μάνες δεν έχουν το θεό τους!! Όσο για τα κιλά κοντά στα 20 είχα πάρει και τώρα έχω χάσει 22!!

Σας καληνυχτώ βιαστικά όμως γιατί ο μπέμπης από χτες είναι με ανησυχία και τώρα ξυπνάει κάθε τρεις και πέντε. Πάω να καλύψω την ελευθερη πλευρά στο κρεβάτι μη μου πέσει ;););)!!


WqqTp3.png

0WUVp3.png

a1UTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Με βαραίνει βλέπετε το γεγονός ότι δεν άφηνα πολλά σηκώματα και επισκέψεις όταν τα μωρά μου ήταν νεογέννητα. Ακόμα μου το κοπανάνε και το πέρνουν πεισματικά. Μεταφορικά.... θα κάνω ότι και η Σύλια :tongue::tongue::tongue:

καλα. στην 1η γεννα οκ. καπως κρατησα τις πορτες κλειστες. στη 2η?! οοολοι μεσα. αν οι ανθρωποι δεν καταλαβαινουν.. κ με ανηψια στο σχολειο (λυκειο κ γυμνασιο αντιστοιχα).. τι να λεμε τωρα! πικρη ιστορια. παντως για οσες κρατησατε μακρια τους περιεργους επισκεπτες καλα κανατε κ σας βγαζω τι καπελο!

Να σαι καλα κοπελα μου!!!κ εγω εχω μπερδευτει με ολα αυτα!!!

Αλλα επειδη με αυτο τον γιατρο καναμε την εξωσωματικη,δεν πιστευω να ρισκαρει κ να με αφησει ετσι μεχρι την Τριτη....

Του εχω εμπιστοσυνη κ αναγκαστικα ακολουθω τις οδηγιες του...παντως ευχαριστω παρα πολυ για το ενδιαφερον σας!!!

ειδες που η παραμετρος που παραθεσε η τζας, διαφοροποιει την κατασταση? μια χαρα λοιπον θα πανε ολα. ενημερωνε μας παντως!

Πάντως για να πώ και την έκπληξή μου-εγώ πίστευα ότι αυτά με τα ονόματα κτλ δε συνέβαιναν πια στις μέρες μας, κι ότι πια υπήρχαν μόνο σε κάτι σήριαλ, ή σε κάποιες γενιές πολύ μεγάλες, αλλά ότι γενικά είχαν εκλείψει αυτά τα πράγματα..Και καλά..σε συμπεριφορά πεθεράς να το περιμένω που λέει ο λόγος..αλλά στην ίδια τη μάνα δεν το χωράει ο νους μου!! Λέτε μετά από 30-35χρόνια να κάνουμε κι εμείς κάτι ανάλογο στα παιδιά μας? Δεν μπορώ να το φανταστώ από τώρα που είμαι εγκυμονούσα, πόσο μάλλον όταν γεννήσω!!!

βρε βρε βρε?!

σαν τα χιονια!

ολα καλα με τα μπεμπεγιοπαπια σας?

τωρα δηλ. αν σου πω εσενα πως η οξωαποδω πεθερα μου δεν ηρθε στα βαφτισια των διδυμων, γιατι δεν βγαλαμε ο ονομα της? πως θα σου φανει? κ οτι δεν μας μιλαει ακομα? κ οτι την συντηρουμε εμεις? για να μην σου πω το τι εχει κανει κ σε εμενα προσωπικα, κ σε εμας σαν καινουργια οικογενεια με τον χασμπανο, κ στην οικογενια μου-μαμα μου-μπαμπα μου?

αστο! ειναι οντως εξωπραγματικο, αλλα ειναι αληθινο!

να συμπληρωξω για τον χαζμπανο σου επισης ( κ στον δικο μου επισης):

αντρες! πεταμενα λεφτα! οταν τους θες, δεν ειναι εκει! πιφ!

Παρεμπιπτόντως, πήγατε για ευχές κι τέτοια στην εκκλησία? Μ'εχει πρήξει η γιαγιά μου....

ναι ναι ναι!

ηρθε ο παπουλης στις εικοσι μερουλες στο σπιτι κ στις σαραντα μερες πηγαμε εμεις! παραδοσιακα κ εικονογραφημενα πραγματα!

στα διδυμα δεν αντεχα κ τα πηγα για τις σαραντα στις 30 δεκεμβριου ακριβως! μετρησα κ την 22 νοεμβριου που γεννησα!

να σας πω κ κατι να γελασουμε γιατι σημερα βλεπω το κλιμα λιγο βαρη στο καφε μας.

πηγαμε με τους δικους μου στο νοσοκομειο να δουμε μια θεια μου που εκανε μια επεμβαση(οχι κατι σοβαρο ευτυχως ολα καλα κ αυριο μαλλον θα βγει κιολας),στο νοσοκομειο αυτο θα γεννησω κ εγω εκει ειναι ο γιατρος μου.οταν φευγαμε λεω ας παμε να δουμε τα δωματια για να ξερω σε τι θα γεννησω 3κλινο , 2κλινο η 1κλινο,αληθεια εσεις σε τι γεννησατε;αλλες λενε καλητερα μονη ιδικα αν κανεις κ καισαρικη δεν θα θες ανθρωπο αλλες παλι οτι στο 3κλινο εχεις κ παρεα να πεις μια κουβεντα.

αφου τα ειδαμε κ μιλουσαμε με τις μαιες λεει η μαια να ξερω οτι εκτος απο τον συζηγο δεν επιτρεπετε κανεις αλλος να μεινει το βραδι κ ας κανω καισαρικη η μανα μου κοκκινησε αρχηζει να λεει στην μαια διαφορα κ αν το παιδι μου ζαλιστει κ αν ποναει κ κατι τετοια ξερετε τις μανες τις υπερβολικες , στο τελος τι της ειπε αν εχει τον θεο της; "καλα καλα θα σας δωσω εγω κανενα φακελακι κ θα δειτε πως θα με αφησετε"

ρεζιλι με εκανε την τραβουσα να φυγουμε , δεν φτανει που θα εχω το ζορι μου οταν γενναω θα πρεπει να εχω κ τον νου μου στη μανα μου

εγω στο μητερα, σε δικλινο κ τις 2 φορες.

την πρωτη φορα για ενα βραδυ με μια κοπελα που ειχε κανει κτ. εγω με φτ τη συλια. μια χαρα παιδι ηταν. αλλα την επομενη πηρε εξιτηριο, οποτε εμεινα σολο. το τελευταιο βραδυ μου φεραν ενα αστερι, που ειχε χαπιοφοβια! κορες στα αληθεια δεν εχετε δει τετοιο πραγμα. δεν μπορουσε να παρει αυτο το μικροσκοπικοτατο χαπακι που μας δινουν μετα για την μητρα (δεν θυμαμαι κ πως το λενε)! κ ζηταγε την προϊσταμενη για αλλο χαπι κ η γυναικα ειχε φρικαρει! ζητω οι ωτασπηδες, με σωσανε απο την τρελη!!!!!!

στη 2η γεννα. μαρακι, το πρωτο βραδυ τη χρειαστηκα τη μανα μου! ποναγα κ δεν μπορουσα να γυρισω πλευρο με τις πεταλουδες. μακακιες εμ φαινεται σε λεει η μαια!

για τα κιλα... γρρρρρρ!

δεν εχεις ακουσει για εμενα που 57-58 ξεκινησα κ στα 82 τεζαρα?! για κανε λογαριασμο κ μετρα!

Σας καληνυχτώ βιαστικά όμως γιατί ο μπέμπης από χτες είναι με ανησυχία και τώρα ξυπνάει κάθε τρεις και πέντε. Πάω να καλύψω την ελευθερη πλευρά στο κρεβάτι μη μου πέσει ;););)!!

κι εσυ στο κλαμπ τεκνο?

νακι για τα λοχεια που λες. στη συλια με φτ λιγοτερο κρατησαν, καμια 20αρια μερες.

με την κτ στα διδυμα ειχα απλα πολυ περισσοτερο αιμα στην αρχη, αλλα μετα ειχα αυτο το σπαστικο τσουρ τσουρ, λιγο δηλ. αλλα κρατησε περιπου 1 μηνα (αν θυμαμαι καλα).

για την κοιλιτσα σου που λες!

χμ!ναι! οι ορμονες σου μαλλον κανουν παρτυ τρελο.

μια χαρα θα επανελθεις. αν τρως σωστα κ δεν κοιμησεις τον μεταβολισμο σου (οπως εκανα πχ. εγω κ τωρα εβαλα κωλο κατω για σωστη διατροφη) μια χαρα θα τα χασεις!

συμβουλη για να μην σου κατσουν οι ραγαδες: βαζε κρεμα κ τωρα. βαζελινη, ακομα καλυτερα!


xmX3p2.png

XKuXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλέ που είστε?

εμένα ξανακοιμήθηκαν τα ρεμάλια πριν φάνε φρούτα :confused::confused:!! θα ήταν μια καλή ώρα να ρίξω σκούπισμα- σφουγγάρισμα αλλά θα προτιμήσω να πιώ καφέ και να χαζέψω στο πι-σι!!

Σέβη που γεννάς?

Κατερίνα πάντως κουφό να αφήνουν μόνο το σύζυγο? σε εμάς στο Αλεξάνδρας αφήναν μόνο γυναίκες και είχε και μια λογική όλες οι κοπέλες θέλαν να θηλάσουν κλπ κλπ ένας άντρας θα χάλαγε το σκηνικό!

Να γράψω επίσης αυτά που δε θυμόμουν χτες

κ nunu εμπιστευεσαι κ τα δυο στην πεθερα σου? μπραβο της..

μονο εμεις δεν εχουμε γιαγιαδες οπως πρεπει καταφερτζουδες κ εμπιστοσυνης να μας ξεκουρασουν λιγο...

Μόνη της δεν είναι ποτέ, οχι ότι δε θα τα κατάφερνε για κάποιες ώρες αλλά θα κομμάτιαζότανε. Το έχω ξαναπεί η δικιά μου είναι τετραπέρατη και σε ότι χρειάζομαι να με βοηθήσει αλλά ξεπερνάει και το όριο!! τεσπα μην τα θέλουμε όλα δικά μας!! Να είναι καλά θα βγάλει το χρόνο αυτόν στην ουσία με βοήθεια μια κοπέλα που θα βάλω.

nunu προσφατο προγραμμα νουφακιων (ειμαστε σταθεροι, αλλα το φτιαχνουν περιπου μονα τους, οποτε ανα διαστηματα αναδιαμορφωνεται.)

Ευχαριστώ για την απάντηση! Εμένα σαν να αρχίζουν να στρώνουν λίγο πάλι γιατί μετά τις διακοπών και τα μπάνια πολύαναστατώθηκε η κατάσταση!! Σήμερα πάλι κάναν το κουλό ξυπνήσαν νωρίς νωρίς για να ξανακοιμηθούν σε δυο ώρες :rolleyes::rolleyes:. Μα τι να πώ?

παω να οριζοντιωθω στον καναπε πριν ξυπνησουν, κ τι θα δω...? καμια κουλτουρα οπως θα επρεπε?

οοοοχι! τολμη κ γoητεια θα δω! θα ξαναεθιστω οπως τοτε στο γυμνασιο! ο ριτζ ειναι ιδιος by the way!!

Ναι και εμείς το βλέπαμε φανατικά στο γυμνάσιο!!χαχα!! αυτός ο Ριτζ και όλοι εκεί είναι κολλημένοι στο χρόνο!!


WqqTp3.png

0WUVp3.png

a1UTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κ καλο σαβ/κο να εχουμε!!!

Nunu στο Γαια γενναω.....

καλημερα!

καλα το γαια δεν ελεγαν οτι θα κλεισει?ποιον γιατρο εχεις?


θελω μια θαλασσα γεματη αστεριες!

tJd1p3.png

Το θέμα στη ζωή δεν είναι να κρατάς καλά χαρτιά, αλλά να παίζεις σωστά ένα άσχημο φύλλο....

(εμείς σκοπεύουμε να το παίξουμε σωστά)

Link to comment
Share on other sites

Ριβι να μην τυχει να μπεις να μου πεις οτι τα σηκωνουν κ ψηλα τα τοτογια στο σερβις?

Ευτυχως θα βγαλουν την μπαγαζιερα αυτοι!

Μπονζούρια Tζινι.

Δεν πολυμπαίνω τελευταία γιατί το λαπτοπ του παπιού βάρεσε μπιέλα και πλέον έχει πάρει το pc μου υπο μάλης.

Λοιπόν, οι μπαγκαζιέρες από ότι ξέρω, θέλουν μια καλή σκάλα και πάντα δύο άτομα για να ξεκουμπώσουν και να κατέβουν. Το ίδιο συμβαίνει και με τις μπάρες οροφής. Στο σέρβις θα σηκωθεί, αλλά πρέπει από πρίν να έχει κατέβει η μπαγκαζιέρα.


rivendello.jpg
Link to comment
Share on other sites

σημερα τα νευρα εχουν χτυπησει οχι κοκκινο αλλα μπορντοροδοκοκκινο που λεει και η Μοιραρακη.Οι ορμονες οχι απλα χορευουν αλλα εχουν στησει τσαμικο τρελο!!!:mad::mad::mad::mad:

το πρωι ταισαμε με τον αντρα μου και εφαγαν μια χαρα,μετα φευγει εκεινος και σε λιγη ωρα αρχιζουν να κλαινε.ερχετε η πεθερα μου να βοηθησει(υποτιθεται).Τους ειδα οτι εβαζαν τα χερια στο στομα,λεω δεν μπορει,πεινανε παλι?Ετοιμαζω λιγο γαλα και παιρνω τον εναν εγω και τον αλλον εκεινη.

ο δικος μου εφαγε μια χαρα ενω ο αλλος εφαγε μονο 5μλ.Εν τω μεταξυ να τη βλεπω πως ταιζε και να προσπαθω ευγενικα να τη διορθωσω(γιατι παρεξηγειται κι ευκολα)

-γυριστε το μπουκαλι για να ξυπνησει κι καντε το πανω κατω.

-α,μαλιστα(εκεινη να το κανει μεσα εξω).....μπα δεν τρωει.

να ξαναλεω τα ιδια ,τιποτε αυτη!!!

τελικα τον παιρνω να τον δοκιμασω και το κατεβασε τσακα τσακα.

μετα απο 3,5 ωρες ξαναπεινασανε και εγιναν παλι τα ιδια.Μονο που αυτη τη φορα το μωρο εξαντληθηκε και δεν εφαγε τιποτα.:mad::mad::mad::mad:

πεταξα την σποντα ,μου γιατι δεν αντεξα:επρεπε στη μοναδα να αφηνουν και παππουδογιαγιαδες γιανα μαθαινουν.

και η απαντηση ητανε οτι στα δικα της χρονια δεν εκαναν τετοια κολπα,εβαζαν το μπουκαλι κι αν ετρωγε ειχε καλως!!!

Ναι αλλα τα παιδια της δεν γεννηθηκαν λιποβαρη και σχεδον προωρα!!!!!

εχω φουντωσει τωρα,τελος του μηνα θα πιασω δουλεια και τι????οταν λειπω θα μενουν νηστικα??

ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΝ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΩ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΝΟΥΜΕ??????

φευγοντας λεει στο μωρο;αντε βρε και θα πει η μαμα σου οτι δε σε ταισα!!!

Ε,ναι!!!!αυτο θα πω.

και που θα τα πω και στον αντρα μου τι θα βγει????απο τη μια θα μπουν κι απο την αλλη θα βγουν.

και το γλυκο ολοκληρωθηκε οταν ανεβηκα στη ζυγαρια!!!ημουν 56,2 και τωρα 57:shock::shock::shock::shock::shock:,καλα ειπαμε δε χανω με τον θηλασμο αλλα πως καταφερα και πηρα?????

λεγατε κατι για τη μνημη του σωματος???????????


θελω μια θαλασσα γεματη αστεριες!

tJd1p3.png

Το θέμα στη ζωή δεν είναι να κρατάς καλά χαρτιά, αλλά να παίζεις σωστά ένα άσχημο φύλλο....

(εμείς σκοπεύουμε να το παίξουμε σωστά)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...