Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 1 λεπτό , Eflenew είπε:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Μα δεν είναι αχνή,μια χαρά είναι.Ισως να μην προχώρησαν και τα δύο,αλλά σίγουρα είσαι έγκυος  🥰 

      • Μου αρέσει 1

ΜΕΛΛΟΥΣΕΣ ΚΑΙ ΗΔΗ ΔΙΔΥΜΟΜΑΝΟΥΛΕΣ!!!!!


giota.

Recommended Posts

Και για τα ονόματα που λέτε....

Εμείς έχουμε το εξής παράδοξο: όπως ξέρετε, τα ονόματα των τουινσακίων είναι όντως φαντασμαγορικά και ασυνήθιστα (κυρίως της μαγουλούς). Οπότε όταν λέω πως τα βαφτίσαμε, συνήθως μου απαντάνε: "Μα καλά, οι παππούδες δεν είχαν πρόβλημα που τα βάφτισατε έτσι; :P:p:p:p:p:p


322173ul1svytggs.gif

JhX4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και για τις γιαγιαδες που λεγατε:

Είναι ενα γεγονός. Πλην της πεθεράς της nunu, βλέπω ότι καμία μαμά-πεθερα δεν μπορεί να τα καταφέρει, πόσο μάλλον μόνη της. Το θέμα βέβαια είναι ότι στις περισσότερες περιπτώσεις κάνουν ότι μπορούν με φιλότιμο, απλά δεν τα καταφέρνουν. Και μετά νιώθουμε ένοχες να της "την πούμε".

Απ' την άλλη λόγω εργασίας και υποχρεώσεων, δεν είναι δυνατόν να είμαστε απίκο και στα δύο παιδιά συνέχεια. Αν μπορεί κάποια να είναι, να μας το πει και εμάς....


322173ul1svytggs.gif

JhX4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Twinsssssssssssss!!!!!!!!!!!!!!! Είδες΄? το άλλαξα το τικεράκι. Χαχαχααχα...........Άρχισες και δουλειά ε? άντε μπράβο.

Το παρατηρησα.... βέβαια τώρα πρέπει να διορθώσουμε λιγο το wording, but I leave this to you.

Είδα περάσατε καλά στα βουνά!

Λοιπόν, λοιπόν. Σε ενδιαφέρουν οι αιτήσεις που σου έλεγα; Ξεκίνησαν.


322173ul1svytggs.gif

JhX4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα και από εμάς.

Πωπω πόσα γράψατε... έκανα πολλή ώρα να τα διαβάσω... και έχω και να πω και πολλά.

Ας αρχίσω όμως από κάτι μου με απασχολεί πολύ....

Βρε κορίτσια, εδώ και 3-4 μέρες με πονάει πολύ το στήθος (λάθος: με πονάνε και τα δύο). ΟΚ, με έχουν καταζουλήξει τα τουινσάκια, αλλά είναι δυνατό να με έχουν χτυπήσει τόσο πολύ; Και έχουν πρηστεί και πάρα πολύ, χωρίς να έχω παχύνει ή να περιμένω περίοδο.

Μιλάμε για πολύ πόνο... Και δεν με φτάνουν οι πόνοι μου έχω και τα τουινσάκια να με ακουμπάνε εκεί για να τα πάρω αγκαλιά. Και φυσικά αυτά δεν φταίνε σε τίποτα, αλλά μήπως πρέπει να ανησυχήσω για τον πόνο;

twins σε 3 φασεις της ζωης μου θυμαμαι αντιστοιχα συμπτωματα, αλλα δε νομιζω να προκειται για καμια απο αυτες..

οταν ημουν εφηβη κ μεγαλωνε το στηθος, οταν ημουν εγκυος κ οταν αντλουσα..

τωρα για τη δευτερη περιπτωση..........?:rolleyes:

μηπως να παρεις κανενα τηλ την κυρια χριστινα αν συνεχισει..


33E7p2.png
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν.... να σας πω και τα άλλα.

Οπως γνωρίζετε λοιπόν, επέστρεψα πανηγυρικά στην ενεργό δραση. Για να είμαι ειλικρινής, δεν μου κακοφάνηκε καθόλου. Μια χαρά ένιωσα που επιτέλους έβγαλα τα σορτσάκια, έβαλα τα ωραία μου ρουχαλάκια και τα πλατφορμάκια μου (εγώ αρκούμαι στο +7, δεν έχω φτάσει στο μεγαλείο της φίλης μου της Αgorakia:p ), χρησιμοποίησα και πάλι την κασετινούλα μου με τα υλικά του μέικ άπ....

Μια χαρά λοιπόν. Και είμαι και από τους ανθρώπους που έχουν την τύχη να πηγαίνουν στη δουλειά τους με τα πόδια. Αυτό βέβαια μέχρι τις 31/8 και μετά βλέπουμε πάλι.

Το μόνο θέμα είναι αυτό που λέμε όλες.... που αφήνουμε τα παιδάκια μας; Εγώ προς το παρόν είμαι σε φάση δοκιμών, εκμεταλλευόμενη και το γεγονός ότι το πρωι ο μπαμπάς είναι στο σπίτι. Αλλά πρέπει να καταλήξω. Και η "πιάτσα" πολυ δυσκολη. Πραγματικά πολλές απαιτήσεις. Ασε που όταν όλες ακούνε δίδυμα παθαίνουν κάτι και είτε μειώνουν το ωράριο είτε αυξάνουν τις αμοιβές ή και τα δύο ταυτόχρονα....

μπραβο, ειδες? ξελαμπικαρεις με τη δουλεια μωρε..

ντυνεσαι, μιλας και σου απαντανε, κ μετα επιστρεφεις με λαχταρα στα παιδακια σου..

για το θεμα της κυριας νταντας κατσε να δουμε μηπως βρουμε τιποτα καλο..απο δευτερα θα ρωτησω.


33E7p2.png
Link to comment
Share on other sites

εμεις βγηκαμε εντελως εκτος προγραμματος σημερα ( κ οτι το συζητουσαμε)..

καλε κοιμοντουσαν μεχρι τις 7 το απογευμα!!!! απο τις 4 (ενω συνηθως 2μιση-4)

οποτε βολταραμε αργα, κ τελικα καναμε μπανια , γαλατα κτλ, μαυρα μεσανυχτα, στις 10μιση...!

απουσες ολες, παω κ εγω να μαζεψω τα τελευταια κ να χαλαρωσω

καληνυχτουδια ομορφοκοριτσα!!!!!!!!!!!!!!!


33E7p2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσούδια και αγόρι και μπεμπούδια και κοιλούμπες!!

Εγώ γνώρισα την Φρόσω χτες!! πήγαμε καροτσάδα εδω στο Αιγάλεω. Ο μικρός της είναι μια χαρά και η Φρόσω μια πολύ γλυκιά και όμορφη μανούλα!!! Χριστόφορος και Φίλιππος....ζιζάνια για ζούμπηγμα!!!

Άντε ωραία Κυριακή να χουμε, ξεκούραστη και βολταριστή!!


WqqTp3.png

0WUVp3.png

a1UTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα κοριτσια εχω χαθει το ξερω αλλα πλεον δεν προλαβαινω τιποτα,τα μικρα μου εχουν θηριεψει και γκρεμιζουν το σπιτι,ο αντρας μου τα εχει παιξει:tongue:αλλα τα καταφερνει εγω εχω βαρυνει πολυ και ανυπομονω να γεννησω στον γιατρο που πηγα μου ειπε οτι ο μικρος ειναι χαμηλα(καλο αυτο γιατι θα παω για φυσ.τοκετο αν πανε ολα καλα)εχουμε φτασει αισιως τα 3.030κιλα!!!!Φιλια σε ολες :-D


Θανούλης 10/3/2005

Σμαράγδα 19/8/2007

adhWm7.png CPy1m7.png

ΕΧΕ ΠΙΣΤΗ ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ..

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!

μαρουλιτα χαρας το κουραγιο σου!!!μπραβο κοπελα μου!με το καλο να υποδεχτειτε και το μπεμπακο σας!!

θα κανεις φτ μετα απο καισαρικη?(υποθετω με καισαρικη εκανες τα τριδυμα).

γινεται? πολυ θα ηθελα να ζησω φτ γι'αυτο σε ρωταω.


θελω μια θαλασσα γεματη αστεριες!

tJd1p3.png

Το θέμα στη ζωή δεν είναι να κρατάς καλά χαρτιά, αλλά να παίζεις σωστά ένα άσχημο φύλλο....

(εμείς σκοπεύουμε να το παίξουμε σωστά)

Link to comment
Share on other sites

εμεις σημερα πηραμε και την υπολοιπη ευχη απο τον παπα,ηταν πολυ ωραια ποτ τους εβαλε και στο ιερο!

μετα καναμε και την πρωτη μας επισημη βολτουλα,φυσουσε βεβαια λιγο αλλα ηταν πολυ ωραια.

κοριτσια εχω θεμα με τα μικρα.Τις τελευταιες μερες τους εχει κοπει τελειως η ορεξη,με το ζορι να φτασουν τα 60 μλ.Μαλιστα με τον εναν εχω αρχισει και αγχωνομαι πολυ.Τρωει ανετα τα 40 μλ και μετα αρχιζει κλαμα τρελο!!!μιλαμε υποφερει το παιδι,με δυσκολια τον ηρεμω και πρεπει να περασει τουλαχιστον 1 τεταρτο για να καταφερω να του δωσω λιγο ακομα(ενω τον βλεπω οτι πειναει και προσπαθει να τραβηξει μεσα στο κλαμα του)

αυτο το κανει και στο στηθος.

την τεταρτη που τον ειδε η γιατρος ειπε οτι κατα τη διαρκεια του φαγητου κινειται το εντερο,τα περισσοτερα μωρακια κανουν κακα τους αλλα επειδη αυτος δεν κανει ποναει.Αλλα που θα παει αυτη η κατασταση????σε καθε ταισμα γινεται χειροτερο.

ολα αυτα οφειλονται στους κολικους?


θελω μια θαλασσα γεματη αστεριες!

tJd1p3.png

Το θέμα στη ζωή δεν είναι να κρατάς καλά χαρτιά, αλλά να παίζεις σωστά ένα άσχημο φύλλο....

(εμείς σκοπεύουμε να το παίξουμε σωστά)

Link to comment
Share on other sites

Ωωωω υπέροχα Naki!! και επισήμως στην τσάρκα!! φτου φτου!! το επόμενο βήμα είναι να δούμε τα μωρά!!! φωτό φωτό!!

Νακι μου αν είναι θεμα δυσκοιλιότητας θα βοηθήσει το χαμομηλάκι μαζί με το γάλα στο μπιμπερό. Ελπίζω να τους περάσει και να τους επανέρθει η όρεξη.

Εμείς φάγαμε, έφτιαξα σούπερ γαριδομακαρονάδα!!! είμαι πολύ περήφανη για τον εαυτό μου!!χεχε!!


WqqTp3.png

0WUVp3.png

a1UTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Εμείς είχαμε τραπέζι σήμερα σε κάτι φίλους και σε κάτι νονούς και ψήσαμε, φάγαμε, παίξανε και τα μικρά και αφού φύγανε όλοι, ανέλαβα μαζέματα, ταίσματα και ύπνο.

Τώρα ξεκουράζομαι! Σήμερα έφτιαξα την ντουλάπα και τα συρτάρια των μικρών καθώς περίμενα να κοιμηθούν (χωρίς να τα κουνάω :) ) και απλά τους τραγουδούσα στην διάρκεια. Μια χαρά τα πήρε ο ύπνος και έκανα κι εγώ την δουλειά μου...

Α, σήμερα κάνανε και μπάνιο στην θάλασσα. Τα πήρε ο ένας νονός με την νονά! :)

Twins γι' αυτό που λες κι εμένα κάτι από εγκυμοσύνη και θηλασμό μου θυμίζει ....

Naki καλώς ξεκινήσατε τις βολτούλες αφού πήρατε επισήμως και την ευχή! Τώρα κοίτα να ξεσκάς λίγο κι εσύ, όσο ευνοεί ακόμα ο καιρός. Όσο για το φαγητό, μην αγχώνεσαι και πολύ, είναι καλοκαίρι ακόμα και η όρεξη ίσως είναι λίγο περιορισμένη.

Λογικά η zitamar βάφτισε τα μικρά της, οπότε κούκλα να σου ζήσουν τα νεοφώτιστα παιδάκια σου!!!

Βρε κορίτσια, να ρωτήσω κάτι... όταν φτιάχνετε γάλα στα μικρά σας, αποστειρώνετε το νερό ή απλά το βράζετε λίγο ίσα να φτιάξετε το γάλα? Επίσης το ίδιο κάνετε και με την κρέμα??? Εγώ ακόμα το αποστειρώνω όταν φτιάχνω κρέμα. Μήπως είναι λάθος? Ενώ νερό για να πιούν τους δίνω εμφιαλωμένο.


RKdwp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...