Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Antonia_ είπε:

      Ακριβώς έτσι κ σε μένα!!

       

      Σχετικά με το σαλοσπιρ εμένα Μ είπαν ότι βοηθάει στην εμφύτευση αλλά και στην πρόληψη για προεκλαμψία.

      Η εμφύτευση στην περίπτωση της κοπέλας έχει γίνει και για την προεκλαμψια πιθανον να χρειάζεται μόνο αν υπάρχει ένδειξη για αυξημενη πιθανότητα προεκλαμψιας, και πάλι καλύτερα αντιπηκτικες. Πάντως στην περίπτωση της κοπέλας, συνήθως όταν δουν αποκόλληση κόβουν αν δίνεται προληπτικα γι αυτό ρώτησα 

ΜΕΛΛΟΥΣΕΣ ΚΑΙ ΗΔΗ ΔΙΔΥΜΟΜΑΝΟΥΛΕΣ!!!!!


giota.

Recommended Posts

Χρονια πολλα με υγεια,τυχη ,ευτυχια σε ολες μας!!!!

Παιδια εμενα τωρα που ειναι σχεδον 4 ειναι συνεργάσιμα και πραγματικα πλεον δεν μας κουράζουν,απλα η γκρινια τους συνεχίζεται και οι ψιλό τσακωμοι που δεν βλεπω να αλλαζει αυτο...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλη μας χρονιά να είμαστε καλά μικροι μεγαλοι!!!

Μpougos κι αλλες δίδυμο μανούλες την ηλικία των 3 με 4 λένε πως στρώνουν θεαματικα τα πράγματα κι εμένα μου φαίνεται πολυς καιρός ακόμη:( αλήθεια εσυ απο υπνο τωρα πως πας;


LxHXp2.png

Έχει προσωπο η αγαπη , η πρόνοια του Θεού, η ελπίδα στη ζωή και το βλεπω σε σας.

uLu6p3.png

Link to comment
Share on other sites

ouranionectar κι εμένα πολυ μου φαίνεται. Εσένα τα δικά σου ποσο κοιμούνται τώρα; Ξυπνάνε το βράδυ; Τι κανεις;;; Βομβαρδισμός ερωτήσεων!!

Κορίτσια να σας ρωτήσω.. Κάνατε κοντά στο χρόνο στα μωρά σας το μαντού; Εμάς μας είπε ο γιατρός οτι καλό είναι κάποια στιγμή να το κάνουμε αλλα είναι σε έλλειψη και μπαίνουμε σε λίστα αναμονής. Ξέρει καμία τι γίνεται με αυτό;


OTSwp2.png

B6DFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ouranionectar κι εμένα πολυ μου φαίνεται. Εσένα τα δικά σου ποσο κοιμούνται τώρα; Ξυπνάνε το βράδυ; Τι κανεις;;; Βομβαρδισμός ερωτήσεων!!

Κορίτσια να σας ρωτήσω.. Κάνατε κοντά στο χρόνο στα μωρά σας το μαντού; Εμάς μας είπε ο γιατρός οτι καλό είναι κάποια στιγμή να το κάνουμε αλλα είναι σε έλλειψη και μπαίνουμε σε λίστα αναμονής. Ξέρει καμία τι γίνεται με αυτό;

Το κορίτσι συνηθως κοιμάται κ 12 ωρες χωρίς να ξυπνήσει, το αγορι ξυπνάει απο 1 εως 3 φορές ηρεμεί με στήθος, τώρα 3 εβδομάδες κοιμάται ο άνδρας μου μαζί τους κ το μειωσε στις 1 με 2 φορες κ διάρκεια 10 λεπτά χωρίς έντονο κλάμα, ενω με εμένα δεν πρόκειται να κοιμηθει εαν δεν θηλάσει. Δεν ξέρω τι άλλο να δοκιμάσουμε, πάντως όποια απόφαση κι αν παρω ξινή μου βγαίνει αν δεν το αποφασίσει εκείνο πρώτα.

Μου κοστίζει πολυ ο ύπνος γιατί εχω πονοκεφάλους εαν δεν κοιμάμαι καλα κι όχι απαραίτητα πολλές ωρες αλλά ποιοτικο υπνο πριν τις 12 κ αφυπνιση γυρω στις 6 το πρωι, , αλλά χλωμο το βλέπω.....

Για το εμβόλιο δεν θυμάμαι τιποτα κλασικά


LxHXp2.png

Έχει προσωπο η αγαπη , η πρόνοια του Θεού, η ελπίδα στη ζωή και το βλεπω σε σας.

uLu6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλη μας χρονιά να είμαστε καλά μικροι μεγαλοι!!!

Μpougos κι αλλες δίδυμο μανούλες την ηλικία των 3 με 4 λένε πως στρώνουν θεαματικα τα πράγματα κι εμένα μου φαίνεται πολυς καιρός ακόμη:( αλήθεια εσυ απο υπνο τωρα πως πας;

Απο μωρο ο μικρος κοιμόταν σερί,ο μεγαλος μεχρι 3και!!!! Με ξυπναγε 20-25 φορες το βραδυ(αυτο ειναι πραγματικό νουμερο !!!),τον εβαλα σε δικο του δωματιο και μετα με ξυπναγε 1-2 φορες για κανα μηνα,τωρα τιποτα τα κοιμίζω κατα τις 9 και τα ξυπναω στις 6 το πρωι για παιδικο.σωθηκα!!!!απλα και λογικα με ξυπνανε το βραδυ γιατι πανε για τσισα μονα τους και έρχονται πρωτα να μου το πουν

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κ καλη χρονια! Διαβαζα αυτα που γραφατε κ σκεφτομουνα οτι ρε κοριτσια εμενα μου φαινεται οτι ο χρονος κυλαει πολυ πολυ γρηγορα! Ειναι που ειναι οι μερες μου γεματες κ δεν προλαβαινω να παρω ανασα, δεν ξερω αλλα ποτε περνουν οι μηνες χαμπαρι δεν παιρνω.Νομιζω θα φτασουν 3 για να τις στειλω παιδικο και εγω ακομα θα τις εχω στο μυαλο μου μωρακια.

Κατα τα αλλα εχουμε φουλ γκρινια και αφαγια η μια λογω δοντιων και εξτρα ξεσπασματα οταν δεν γινεται αυτο που θελει η αλλη! Χτυπιεται κατω, σα να τη σφαζουν! Εχουν γινει αρκετα ζωηρες κ με ξεπατωνουν. Αλλα σιγα σιγα αρχιζουν και καταλαβαινουν, εκτελουν απλες εντολες, του τυπου δωσε αυτο στο μπαμπα, βγαλε την πιπιλα, κανουν αγκαλιες κ δινουν φιλακια και γενικα μας εχουν παρει τα μυαλα.


zh9bp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή χρονιά!!! Τι κάνετε κορίτσια;;; Τι καλά να κρατούσαν παραπάνω οι γιορτές!!! Είναι και ο συζυγομπαμπάς σπίτι και περνάμε σούπερ!!! Πήγαμε και παιδίατρο προπαραμονή Πρωτοχρονιάς!! Μεγαλώνουν τα ζουζουνάκια μας!! Ο μικρός πήρε 700 γρ και πήγε 6100 και 63 πόντους κ η μπουμπουκοκοκέτα μας μισό κιλό και πήγε στα 5600 αν ενθυμούμαι σωστά και 61 πόντους!! Η παιδίατρος είναι πολύ ευχαριστημένη και είπε ότι άλλο τα κοριτσάκια άλλο τα αγοράκια κ είναι λογικό να μην έχουν την ίδια ανάπτυξη! Ξεκινήσαμε και στερεες!! Χθες έφαγαν μηλαράκι και συνεχίζουμε όπως τα ξέρετε (με τις στερεές εννοώ)!!!!


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites

Floretta τα φώτα σου, τι νούμερο υπνοσακο τους έχεις κ τι ύψος έχουν τα παιδιά, είναι επώνυμα?


LxHXp2.png

Έχει προσωπο η αγαπη , η πρόνοια του Θεού, η ελπίδα στη ζωή και το βλεπω σε σας.

uLu6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Απο μωρο ο μικρος κοιμόταν σερί,ο μεγαλος μεχρι 3και!!!! Με ξυπναγε 20-25 φορες το βραδυ(αυτο ειναι πραγματικό νουμερο !!!),τον εβαλα σε δικο του δωματιο και μετα με ξυπναγε 1-2 φορες για κανα μηνα,τωρα τιποτα τα κοιμίζω κατα τις 9 και τα ξυπναω στις 6 το πρωι για παιδικο.σωθηκα!!!!απλα και λογικα με ξυπνανε το βραδυ γιατι πανε για τσισα μονα τους και έρχονται πρωτα να μου το πουν

Χαχαχα δεν υπάρχει...20 με 25??!!!!!!! Τι μιλαω εγω για 1 με 3!

Αντε να έρθει εκείνη η νύχτα κ για μας που 9 θα έχουν κοιμηθει, μας συνέβη μόνο μία φορά κ στις 2 ξυπνησε ο μικρός.


LxHXp2.png

Έχει προσωπο η αγαπη , η πρόνοια του Θεού, η ελπίδα στη ζωή και το βλεπω σε σας.

uLu6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα δεν υπάρχει...20 με 25??!!!!!!! Τι μιλαω εγω για 1 με 3!

Αντε να έρθει εκείνη η νύχτα κ για μας που 9 θα έχουν κοιμηθει, μας συνέβη μόνο μία φορά κ στις 2 ξυπνησε ο μικρός.

Εδω εμεις ειμαστε 2,5 ετων και ακομη μολις πιουν γαλα στης 8 με 9 το βραδυ ειναι σιγουρο πως θα ξυπνησουν την νυχτα για γαλα.Η μικρη κιολας ερχεται στο κρεββατι μας για να δουμε τι θα γινει παλι αποψε....

Παντως το 20-25 σαν αριθμος δεν υπαεχει...δεν θελω ουτε να το φανταστω!!!!


498ap2.png

nZqvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια δεν υπάρχει τα χω δει όλα!!! Με βγάζουν νοκ αουτ όλη μέρα τρέχουν παίζουν πηδάνε χορεύουν σκαρφαλώνουν και ολα τα συναφή και τη νύχτα δεν κοιμούνται! Μα τι ενέργεια είναι αυτή; Δε λέω τα χαίρομαι παρά πολυ μέσα στη μέρα είναι κανονικά ανθρωπάκια πλέον αλλα αυτη η νύχτα... Με σκίζει! Αποφασίσαμε πλέον να μην τα παίρνουμε καθόλου στο κρεβάτι μας και το μισό βραδυ τουλάχιστον νανουριζω. Που θα πάει αυτο με τις νύχτες..;

Ouranio εμείς έχουμε σάκους απο το mother care που έχουν χεράκια και ποδαράκια μέσα (είναι τύπου φορμάκι) και είμαι πολυ ευχαριστημένη. Τις κρύες νύχτες τους φοράω και πιτζαμακια απο μέσα και είναι σούπερ. Και τώρα έχουν 20% έκπτωση. Αν θες ρίξε μια ματιά.


OTSwp2.png

B6DFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Και εγω μεχρι τα 2,5 με υπνόσακους τα κοιμιζα που ειχαν ποδαρακια,και δεν κρυωνανε,αλλα πλεον με το κοψιμο πάνας θα ηταν δυσκολα το βραδυ να πηγαίνουν για τσισα με τον υπνόσακο οποτε πυτζαμακια πλεον!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια δεν υπάρχει τα χω δει όλα!!! Με βγάζουν νοκ αουτ όλη μέρα τρέχουν παίζουν πηδάνε χορεύουν σκαρφαλώνουν και ολα τα συναφή και τη νύχτα δεν κοιμούνται! Μα τι ενέργεια είναι αυτή; Δε λέω τα χαίρομαι παρά πολυ μέσα στη μέρα είναι κανονικά ανθρωπάκια πλέον αλλα αυτη η νύχτα... Με σκίζει! Αποφασίσαμε πλέον να μην τα παίρνουμε καθόλου στο κρεβάτι μας και το μισό βραδυ τουλάχιστον νανουριζω. Που θα πάει αυτο με τις νύχτες..;

Ouranio εμείς έχουμε σάκους απο το mother care που έχουν χεράκια και ποδαράκια μέσα (είναι τύπου φορμάκι) και είμαι πολυ ευχαριστημένη. Τις κρύες νύχτες τους φοράω και πιτζαμακια απο μέσα και είναι σούπερ. Και τώρα έχουν 20% έκπτωση. Αν θες ρίξε μια ματιά.

ωχ ωχ ωχ!!! και μ'αρέσει που σκεφτόμουν πως όταν περπατήσουν θα κουράζονται κ θα πέφτουν ξερά το βράδυ!!! εμάς είχαν κάποιες μέρες που ξυπνούσαν από 1 ή κ καμία φορά κ χαρήκαμε,αφού δεν το πιστευαμε αλλά εδώ κ 2 μέρες πάλι ο μικρός ξυπνάει με τσιρίδες κ κλάματα ανά 2,5-3 ώρες κ φυσικά ξυπνάει κ τον άλλον! Φτου κι απ'την αρχή!


lZDVp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...