Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Antonia_ είπε:

      Ακριβώς έτσι κ σε μένα!!

       

      Σχετικά με το σαλοσπιρ εμένα Μ είπαν ότι βοηθάει στην εμφύτευση αλλά και στην πρόληψη για προεκλαμψία.

      Η εμφύτευση στην περίπτωση της κοπέλας έχει γίνει και για την προεκλαμψια πιθανον να χρειάζεται μόνο αν υπάρχει ένδειξη για αυξημενη πιθανότητα προεκλαμψιας, και πάλι καλύτερα αντιπηκτικες. Πάντως στην περίπτωση της κοπέλας, συνήθως όταν δουν αποκόλληση κόβουν αν δίνεται προληπτικα γι αυτό ρώτησα 

ΜΕΛΛΟΥΣΕΣ ΚΑΙ ΗΔΗ ΔΙΔΥΜΟΜΑΝΟΥΛΕΣ!!!!!


giota.

Recommended Posts

Αντε βρε κορίτσια κ νόμιζα πως ήμουν η μοναδική με σούπερ νύχτες!!!

Μαριλιω τι νούμερο σακους τους έχεις, mpougos μήπως τα πουλάς?


LxHXp2.png

Έχει προσωπο η αγαπη , η πρόνοια του Θεού, η ελπίδα στη ζωή και το βλεπω σε σας.

uLu6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ouranionectar είναι τώρα 13,5 μηνών και φοράνε το 12-18. Εσείς νομίζω είστε στο 18-24. Οι γραμμές είναι νομίζω στους περισσότερους σάκους άνετη. Φυσικά μπορείς να πάρεις έναν να τους τον δοκιμάσεις κι αν δεν κάνει να τον αλλάξεις. Εμεις πάντως βολευτήκαμε πολυ έτσι.


OTSwp2.png

B6DFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια !!

Ευχομαι να ειστε ολες καλα! Μολις γυρισαμε απο τον γιατρό μας σήμερα. Αν δεν προκυψει τίποτα απροοπτο γενναμε 36+3 στις 10/Φεβρουαριου.

Σήμερα 3,5 βδομαδες πριν... ο μικρός δείχνει να είναι 2200 και η μικρη μας 2070.

Σταμάτησα τη δουλειά την προηούμενη εβδομάδα (αισίως 32η εβδομάδα!!!!) και τωρα σπίτι μου κακοφαίνεται λιγο, δεν έχω συνηθίσει !!! Σε μια βδομαδα θα ειναι και το παιδικο μας δωματιο ετοιμο. Περιμενουμε να ερθει ο ζωγραφος και τα επιπλακια και ανυπομονώ !!!!!

Σε μια βδομαδα κανω τον 2ο κυκλο της ενεσης για την ωρίμανση των πνευμόνων και προχωραμε.

Τωρα ξεκινησα να ασχολουμαι και με το θεμα "βλαστοκυτταρα" ... ουφ πολλες πληροφορίες!!!

Έχω ερωτησούλες ....

1) είχατε όλες προμηθευτει προ γεννας μπιμπερο, αποστειρωτη και θερμαντηρα? και που ξερατε τι θα δεχτει (αν χρειαστει) το καθε μωρο ... πχ DrBrown, Avent, Chicco, NUK κλπ....

2) για τις μανούλες που εργάζονται στον ιδιωτικό τομέα (ΙΚΑ) πως τα κανόνισαν με την άδεια τους? πότε σταμάτησαν? πότε επέστρεψαν?

Link to comment
Share on other sites

ArtiTs με το καλό κοπέλα μου! Ευχομαι να σου πάνε ολα καλα και να πάρεις τα μωράκια σου αγκαλίτσα υγειή! Σου απαντώ στις ερωτήσεις σου:

1) Δαγκωτό να προμηθευτείς οτι χρειάζεσαι εξ αρχής γιατί μετα θα τρέχετε και δε θα φτάνετε. Για αποστειρωτή σου συστήνω avent που δεν εχει χωρίσματα και μπορείς να αποστειρωνεις μπουκάλια διαφορετικών σχημάτων και εταιριών. Με τα μπουκάλια θα το παίξεις λίγο αλλα εννοείται πως θα έχεις προμηθευτεί έστω και λίγα απο πριν. Εγώ πήρα drBrown αλλα τελικά δεν με βολεψανε τα εξαρτήματα που είχαν για την αποστείρωση και κατέληξα στα nuk. Αυτο όμως είναι υποκειμενικό. Θερμαντηρα είχα πάρει αλλα ίσως να μην είναι και τόσο απαραίτητος αφού μπορείς κι αλλιώς να ζεσταινεις τα γάλατα.

2) Εγώ άλλαξα δουλειά στο τέλος στην εγκυμοσύνη οποτε δεν είμαι η πλέον κατάλληλη να σου πει. Εξαρτάται και απο τη συμφωνία που θα κανεις αλλα και τη βοήθεια που θα έχεις σπίτι. Πιστεύω όμως πως όλες οι διδυμομανουλες θα σου πουν αν μπορείς να κάτσεις όσο περισσότερο γίνεται. Να κολλήσεις άδειες κι αν μπορείς να πάρεις και το 6μηνο του ΟΑΕΔ. Έρχεται ζόρικη περίοδος.

Οτι άλλο θες ρωτα. Για αυτη την περίοδο προσπάθησε να είσαι ψύχραιμη και να ξεκουραστείς. Θα σου χρειαστεί. Κι ετοίμασε βαλίτσα!!!


OTSwp2.png

B6DFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αντε βρε κορίτσια κ νόμιζα πως ήμουν η μοναδική με σούπερ νύχτες!!!

Μαριλιω τι νούμερο σακους τους έχεις, mpougos μήπως τα πουλάς?

Κοριτσακι τους εχω χαρίσει,αλλα μπορω να σου στειλω σε πμ αθηνα αν εισαι ποτ μπορεις να βρεις

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Art εγω ιδιωτικο τομέα γυρισα οταν τα μωρα εγιναν 8 μηνων γιατι επρεπε να επιστρεψω στην δουλεια.απο μπιμπερα ο ενας ηθελε nuk,ο αλλος chicco και καλυτερα για να μην μπέρδευαν τα γαλατα τους αφου ο ενας έπινε αντιαλλεργικο.παντως προτιμώ τα nuκ γιατι τα chicco ολο αλλάζαμε θηλές.ειχα παρει 2στην αρχη και μετα αγορασα και αλλα.θεωρω πολυ καλα και της avent.επισης εγω ειχα τετραδιο που σημείωνα τι ωρα έτρωγαν και ποσα ml γιατι χανομουνα...

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακι τους εχω χαρίσει,αλλα μπορω να σου στειλω σε πμ αθηνα αν εισαι ποτ μπορεις να βρεις

Αθήνα είμαι στείλε μου, , Ευχαριστώ πολύ


LxHXp2.png

Έχει προσωπο η αγαπη , η πρόνοια του Θεού, η ελπίδα στη ζωή και το βλεπω σε σας.

uLu6p3.png

Link to comment
Share on other sites

ArtiTs με το καλό! Για το 2 δεν μπορω να σου απαντησω. Οσο για τα μπιμπερο και τα σχετικα, εγω τα ειχα παρει απο πριν. Αποστειρωτη ειχα εναν Chicco δανεικό. Μπιμπερο ειχα αρχικα mam, το οποιο λατρευε η μια μου, επινε μονο με αυτο. Η αλλη περασε απο ολες τις μαρκες.Κατεληξε σε avent.Και ειχαν και τις αντιστοιχες πιπιλες. Μετα το 6μηνο αρχισαν να πινουν με ολα τα μπιμπερο.Γενικα θα πρεπει να δοκιμασεις.Γιαυτο μην παρεις πολλα απο μια εταιρια, βλεποντας και κανοντας.


zh9bp2.png
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω !!!!!! Δυστυχως το 6μηνο του ΟΑΕΔ δεν μας το δινουνε απο την εταιρεια μου, όμως από τη στιγμή που μου έδωσαν όλο το μειωμένο ωράριο των πρώτων 2,5 χρονων σε συνεχομενη άδεια, βγαινει σχεδον το ίδιο!!

Με το καλό θα επιστρέψω γραφείο σε 10 μήνες, όπου θα έχουν καπως ξεπεταχτεί και τα μικρά.

Ωραία οπότε βάζω μπροστά για μπουκάλια και αποστειρωτή.

Όσες χρησιμοποιήσατε θήλαστρο ... αγοράσατε ή νοικιάσατε?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα κι απο μενα!! Εμεις ειμαστε μεγαλυτεροι και διαβαζοντας τα post σας μου ηρθαν θυμησες......... Τεσπα, οτι θελετε ρωτατε...

Για το θηλαστρο κι εγω νοικιασα το νοσοκομειακο της medela, το symphony. Πρωτον, λενε οτι αυτα που αγοραζεις οτι πληγωνουν τη θηλη, δευτερον δεν ξερεις για ποσο θα το χρειαστεις...Ειχα νοικιασει και βρεφικη ζυγαρια για 2 μηνες

Οσο για το μπιμπερο: ΟΛΑ τα αγοραζεις απο πριν....γιατι μολις φτασεις σπιτι...ΤΡΕΧΕΙΣ............. Εγω νομιζω οτι αν δεν του δωσεις πολλες επιλογες θα προσαρμοστει το μωρο...(γιατι την θηλη την ηξερε και απο πριν :roll::roll::roll:) Εγω εδωσα nuk, και η κορη μου πινει ακομα απο μπιμπερο το γαλα της....ελιωσαν απο τη χρηση τα καημενα..


eNortjKzUjI0NDMwNVOyBlwwFWwC0A,,97.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κι απο μενα!! Εμεις ειμαστε μεγαλυτεροι και διαβαζοντας τα post σας μου ηρθαν θυμησες......... Τεσπα, οτι θελετε ρωτατε...

Για το θηλαστρο κι εγω νοικιασα το νοσοκομειακο της medela, το symphony. Πρωτον, λενε οτι αυτα που αγοραζεις οτι πληγωνουν τη θηλη, δευτερον δεν ξερεις για ποσο θα το χρειαστεις...Ειχα νοικιασει και βρεφικη ζυγαρια για 2 μηνες

Οσο για το μπιμπερο: ΟΛΑ τα αγοραζεις απο πριν....γιατι μολις φτασεις σπιτι...ΤΡΕΧΕΙΣ............. Εγω νομιζω οτι αν δεν του δωσεις πολλες επιλογες θα προσαρμοστει το μωρο...(γιατι την θηλη την ηξερε και απο πριν :roll::roll::roll:) Εγω εδωσα nuk, και η κορη μου πινει ακομα απο μπιμπερο το γαλα της....ελιωσαν από τη χρηση τα καημενα..

Ακομη μπιμπερό ε?Είχα την ελπίδα πως όταν μιλήσουν θα συνεννοουμαστε κι ολα τα δύσκολα που δεν έχουμε λύσει, με κουβέντα θα τα βρούμε! Θα τους λεω πάμε νανι τωρα κ θα κοιμούνται αμέσως! !!!


LxHXp2.png

Έχει προσωπο η αγαπη , η πρόνοια του Θεού, η ελπίδα στη ζωή και το βλεπω σε σας.

uLu6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!

Αχ! Από το να μιλήσουν μέχρι να κάνουν αυτό που τους λέμε έχουμε πολύυυυυυυυυυυυ δρόμο! Για την ακρίβεια ποτέ!! ΑΧαχα!! Εμένα ο δικός μου που τα λέει όλα πια αν και όχι πεντακάθαρα και τα καταλαβαίνει όλα μια χαρά τον "κινέζο" κάνει όταν δεν θέλει κάτι!! :D


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...