Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Bluee19 είπε:

      Για μια στιγμή αγχώθηκα γιατί έλειπα και δεν είχα δει το χαρτί αλλά τ τσέκαρα τώρα και λέει 1η μέρα εμένα δεν ξέρω γιατί αλλά και την προηγούμενη φορά 1ημερα ξεκίνησα και έφτιαξε καλό ενδομήτριο τ να πω δεν ξέρω πρωτόκολλο με πρωτόκολλο αλλάζει λογικά 

      Ναι εννοείται ο καθε γιατρός ξέρει το καλύτερο ανα περιπτωση. Εγώ και δεύτερη μέρα που ξεκίνησα και 3η γιατί την πρώτη δεν είχα ροή το ενδιομητριο μια χαρά έφτιαξε.  Εσένα αυτό που σου έγραψαν. Καλή αρχή!!!! 🙏

Μαιευτήρια - Που με το καλό σκέφτεστε να γεννήσετε και που γεννήσαετ οι ηδη μανούλες?


gianna_p

Recommended Posts

Κορίτσια καλημέρα!

Μία παρέμβαση, το Ιασώ έχει ρίξει τις τιμές. Το οικονομικό τρίκλινο καταργήθηκε, και τώρα έχει το τρίκλινο superior στα 900 + 13% ΦΠΑ, και το οικονομικό δίκλινο 1150 + 13% ΦΠΑ. Τα υπόλοιπα δεν τα θυμάμαι! Αλλά άμα πάρετε στις πληροφορίες θα σας το στείλουν και με φαξ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 42
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εγώ μάλλον Γαία. Ο γιατρός μου είναι και Γαία και Ιασώ και Μητέρα αλλά σκεφτόμαστε Γαία γιατί έχω ακούσει τα καλύτερα. Ο τοκετός στο νερό στο Λητώ είναι στην ίδια τιμή αλλά ο τοκετός στο σπίτι χρεώνεται λίγο παραπάνω 100 ? περίπου. Πάντως το Λητώ μου άρεσε πάρα πολύ και αν ήταν ο γιατρός μου εκεί θα γένναγα στον τοκετό στο σπίτι είναι τέλεια. Είναι πολύ ωραίος χώρος σαν κρεβατοκάμαρα σπιτιού με δικό του μπάνιο και μπανιέρα και μπάλα πιλάτες, τέλειο!!! Όποια γεννάει Λητώ ας το σκεφτεί!


UQTep2.png

Xgjmp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγω μολις χθες αποφασισα οτι θα αλλαξω γιατρο και τελικα θα γεννησω στο Αλεξανδρας... την κορη μου τη γεννησα στο Αρεταιειο το Δεκεμβρη του 10' Κι δεν εμεινα καθολου ευχαριστημενη!


jUhhp3.png

dj7Zp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα!

Μία παρέμβαση, το Ιασώ έχει ρίξει τις τιμές. Το οικονομικό τρίκλινο καταργήθηκε, και τώρα έχει το τρίκλινο superior στα 900 + 13% ΦΠΑ, και το οικονομικό δίκλινο 1150 + 13% ΦΠΑ. Τα υπόλοιπα δεν τα θυμάμαι! Αλλά άμα πάρετε στις πληροφορίες θα σας το στείλουν και με φαξ!

πλακα κανεις? εμεινα αφωνη...ωραιο νεο...θα παρω να μου τα στειλουν με φαξ... Να σαι καλα :P

Link to comment
Share on other sites

Εγω μολις χθες αποφασισα οτι θα αλλαξω γιατρο και τελικα θα γεννησω στο Αλεξανδρας... την κορη μου τη γεννησα στο Αρεταιειο το Δεκεμβρη του 10' Κι δεν εμεινα καθολου ευχαριστημενη!

Ωχ Μargioula για πες για το Αρεταιειο? τι θεματα ειχες? γιατι κι εγω εκει θα γεννησω να ειμαι προετοιμασμενη.


bhXOp3.png

ofRSp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λοιπον εγω γεννησα στο τελος του 2010 οπως σου ειπα ... μπορει τα πραγματα να εχουν αλλαξει απο τοτε... παντως σου δινει την εντυπωση ενος ανοργανωτου τελειως μαιευτηριου.... θα σου αναφερω χαρακτηριστικα παραδειγματα:

μου πηραν τη μικρη αμεσως χωρις να υπαρχει λογος (παρατεταμενος τοκετος ειπανε... να σημειωσω οτι γεννησα μετα απο 14 ωρες.. ναι, αλλα ημουν πρωτομανα)

τη βαλανε στα πρωορα χωρις να ειναι,ηταν 39 εβδομαδων τελειωμηνο και χωρις να υπαρχει καποιο προβλημα υγειας....χωρια οτι πηγαινα και το εβρισκα μεσα στον εμετο και την ξυνιλα γιατι το ταϊζανε και ισως δεν το βαζαν να ρευτει.... να σου σημειωσω οτι η κορη μου ειναι 2,5 ετων και ακομα εχει αλλεργια στα γαλακτομικα πραγμα που προκληθηκε λογω του ξενου γαλακτος που ήπιε στο μαιευτηριο *συμβουλη αν θελεις να θηλασεις απαγορεψε σε οποιονδηποτε να δωσει ξενο γαλα στο παιδι σου!

δεν υπηρχε καμια ενημερωση απο τους γιατρους γιατι ειναι το μωρο μου εκει... και οταν καποια στιγμη περασανε να μας ενημερωσουνε δεν ηξεραν να μου απαντησουν γιατι το κρατουσαν στα πρωορα επι 3 μερες εκει συν οτι μου υψωσαν τη φωνη και μου κουνουσαν το δακτυλο δεξια αριστερα ωστε να μπορεσουν να με συνετισουν που τολμησα να αμφισβητήσω τις ιατρικες τους γνωσεις

επισης στο θεμα του θηλασμου κανουν τα παντα ωστε να μη θηλασεις... η οδηγια τους ειναι 1ον θα πας να βγαλεις γαλα με το θηλαστρο

2ον θα το δωσεις στο παιδι

30ν θα του δωσεις και συμπληρωμα αν δεν χορτασει

και προσεξε ολα αυτα ανα 3 ωρες ελεος οποιες εχουμε θηλασει ξερουμε πολυ καλα οτι το παιδι θηλαζει χωρις κανονες χωρις ορια θηλασα 23 ολοκληρους μηνες!

ε και τελος ας το αναφερω και αυτο στο επισκεπτηριο γινοτανε μπαχαλο παροτι ειχα δυκλινο....

μονο ενα ειναι ελπιδοφορο για εσενα οι μαιες του πρωτου οροφου ειναι πολυ καλυτερες απο το ισογειο... επιδιωξε πρωτο οροφο!


jUhhp3.png

dj7Zp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εγω γεννησα στο τελος του 2010 οπως σου ειπα ... μπορει τα πραγματα να εχουν αλλαξει απο τοτε... παντως σου δινει την εντυπωση ενος ανοργανωτου τελειως μαιευτηριου.... θα σου αναφερω χαρακτηριστικα παραδειγματα:

μου πηραν τη μικρη αμεσως χωρις να υπαρχει λογος (παρατεταμενος τοκετος ειπανε... να σημειωσω οτι γεννησα μετα απο 14 ωρες.. ναι, αλλα ημουν πρωτομανα)

τη βαλανε στα πρωορα χωρις να ειναι,ηταν 39 εβδομαδων τελειωμηνο και χωρις να υπαρχει καποιο προβλημα υγειας....χωρια οτι πηγαινα και το εβρισκα μεσα στον εμετο και την ξυνιλα γιατι το ταϊζανε και ισως δεν το βαζαν να ρευτει.... να σου σημειωσω οτι η κορη μου ειναι 2,5 ετων και ακομα εχει αλλεργια στα γαλακτομικα πραγμα που προκληθηκε λογω του ξενου γαλακτος που ήπιε στο μαιευτηριο *συμβουλη αν θελεις να θηλασεις απαγορεψε σε οποιονδηποτε να δωσει ξενο γαλα στο παιδι σου!

δεν υπηρχε καμια ενημερωση απο τους γιατρους γιατι ειναι το μωρο μου εκει... και οταν καποια στιγμη περασανε να μας ενημερωσουνε δεν ηξεραν να μου απαντησουν γιατι το κρατουσαν στα πρωορα επι 3 μερες εκει συν οτι μου υψωσαν τη φωνη και μου κουνουσαν το δακτυλο δεξια αριστερα ωστε να μπορεσουν να με συνετισουν που τολμησα να αμφισβητήσω τις ιατρικες τους γνωσεις

επισης στο θεμα του θηλασμου κανουν τα παντα ωστε να μη θηλασεις... η οδηγια τους ειναι 1ον θα πας να βγαλεις γαλα με το θηλαστρο

2ον θα το δωσεις στο παιδι

30ν θα του δωσεις και συμπληρωμα αν δεν χορτασει

και προσεξε ολα αυτα ανα 3 ωρες ελεος οποιες εχουμε θηλασει ξερουμε πολυ καλα οτι το παιδι θηλαζει χωρις κανονες χωρις ορια θηλασα 23 ολοκληρους μηνες!

ε και τελος ας το αναφερω και αυτο στο επισκεπτηριο γινοτανε μπαχαλο παροτι ειχα δυκλινο....

μονο ενα ειναι ελπιδοφορο για εσενα οι μαιες του πρωτου οροφου ειναι πολυ καλυτερες απο το ισογειο... επιδιωξε πρωτο οροφο!

πο πο τι λες τωρα?

τοσο χαλια?

αυτο για τις μαιες του πρωτου το εχω ακουσει απο πολλες. ναι θα το επιδιωξω. και φυσικα και θα επιβαλω το παιδι μου να μην πιει ξενο γαλα για κανενα λογο.

πιστευω να μην εχω την ιδια εμπειρια εμ τη δικη σου.

τι να κανω που εχουμε πεσει στην αναγκη του δημοσιου μιας και για ιδιωτικο δεν μας περνει οικονομικα.....:(


bhXOp3.png

ofRSp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα Γιαννα σε καταλαβαινω απολυτα και εμεις και παλι στην αναγκη του δημοσιου πεσαμε(στο Αλεξανδρας γενναω ποιος ξερει τι θα συναντησω και εκει παλι) αλλα μη νομιζεις οτι και στο ιδιωτικο δεν γινονται τα ιδια!

αν δεν εισαι ψαρωμενη μπορεις να αντισταθεις σε πολλα πιστεψε με (οπως στο θεμα του θηλασμου)... ζητα παντα αυτο που θελεις!

επιδιωξε δωματιο του πρωτου οροφου και ευχομαι το μωρακι σου να γεννηθει και να μη χρειαστει τιποτα απο τους παιδιατρους .... τοτε σιγουρη θα εχεις καλυτερη εμπειρια απο εμενα.... εγω παλι ειχα πεσει σε ολες τις αργιες Χριστουγεννα βλεπεις... ισως ημουν λιγο ατυχη.... ελπιζω με το καλο να ερθεις και να πεις μια υπεροχη εμπειρια!!!!!!


jUhhp3.png

dj7Zp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα Γιαννα σε καταλαβαινω απολυτα και εμεις και παλι στην αναγκη του δημοσιου πεσαμε(στο Αλεξανδρας γενναω ποιος ξερει τι θα συναντησω και εκει παλι) αλλα μη νομιζεις οτι και στο ιδιωτικο δεν γινονται τα ιδια!

αν δεν εισαι ψαρωμενη μπορεις να αντισταθεις σε πολλα πιστεψε με (οπως στο θεμα του θηλασμου)... ζητα παντα αυτο που θελεις!

επιδιωξε δωματιο του πρωτου οροφου και ευχομαι το μωρακι σου να γεννηθει και να μη χρειαστει τιποτα απο τους παιδιατρους .... τοτε σιγουρη θα εχεις καλυτερη εμπειρια απο εμενα.... εγω παλι ειχα πεσει σε ολες τις αργιες Χριστουγεννα βλεπεις... ισως ημουν λιγο ατυχη.... ελπιζω με το καλο να ερθεις και να πεις μια υπεροχη εμπειρια!!!!!!

σε ευχαριστω πολυ.

κι εσυ ελπιζω στο Αλεξανδρα τωρα να μεινεις ικανοποιημενη και να μην περασεις οσα περασες στο Αρεταιειο.

να σε ρωτησω κατι απο περιεργεια? ποιον γιατρο ειχες? αν θες στειλε μου πμ.

εγω εδω στο νησι εχω μια μαια που θα κανουμε μαθηματα ανωδυνου+θηλασμου και εκανε πρακτικη ενα διαστημα στους υπερηχους στο Αρεταιειο. αυτη μου ειπε τα καλυτερα, και μου ειπε πως θα μου πει με ποιες να μιλησω και ποιες να ζητησω απο τις μαιες εκει. πιστευω αυτο να με βοηθησει τουλαχιστον.


bhXOp3.png

ofRSp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


στο ΜΗΤΕΡΑ γεννησα και νομιζω οτι ειναι το καλυτερο ,κλεινουμε σχεδον ενα χρονο που θηλαζουμε και το χρωσταω αποκλειστικα στην σωστη καθοδηγηση και συμπαρασταση της ομαδας μητρικου θηλασμου που παρεχει στις νεες μανουλες .Σας το συστηνω ανεπιφυλακτα και σας ευχομαι με το καλο


wDsdp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
  • 3 εβδομάδες μετά...

Θεσσαλονίκη γνωρίζει κάποια τπτ για Γενική?

Γενναω πρώτα ο Θεός τον Οκτώβρη γέννησα τον γιό μου εκεί το 2007 αλλά φαντάζομαι ότι έχουν αλλάξει αρκετά τα πράγματα τώρα.


qOUNp2.png.
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...