Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 8 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Δε κατάλαβα πως υπολόγισε τις  βδομάδες....πως υπολογίζονται??? Η γιατρός τι σας είπε?πόσες μέρες να μείνει σπίτι??? Ότι πει η γιατρός!!!!! Αααα 30/5 ξανά!!!! Αντε με το καλό!!! Τι ωραία!!! Εσύ μπορείς να πάρεις ηρεμιστικά τυχερέ...εμείς απαγορεύεται 😄😄

      Από ότι κατάλαβα το πρόβλημα είναι η οδηγηση που ειναι 1 πήγαινε 1 έλα και έχει λακουβες. Όλη η Ελλάδα μια λακουβα!!!

      Ευτυχώς!!! Στις ηλεκτρονικές αγορές μπορείς να το κάνεις. Λογικό να μην ξέρεις ποιες να πάρεις...προσπαθείς για το καλύτερο...πόσα να γνωρίζουμε πχια!😁

      Καλά ναι, έχουμε μερικούς δρόμους στις λακούβες μας γενικά στην Ελλάδα..

Μανούλες Ιουνίου 2014!!


mommyart

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πωπω μπραβο στον γιατρο μπραβο και στα μωρα. αντε να δουμε κι εμεις τι θα κανουμε. Απο δοντακια εχετε βγαλει κανενα? χορταινουν περισσοτερο τα μικρα σου με τις στερεες τροφες ή εξακολουθουν να ζητανε το γαλα οπως πριν?

δοντάκια ακόμη δεν βγάλαμε αλλά τα ούλα έχουν πρηστεί κ φαγουρίζουν! κοιτά ακόμη είναι αρχή κ δεν τρώνε μεγάλη ποσότητα οπότε δίνουμε κ γάλα! !!είχα 1 ελπίδα ό,τι θα χορταίνανε περισσότερο κ δεν θα ξυπνούσαν το βράδυ αλλά τπτ!! ξυπνάνε κ μάλιστα περισσότερο από πριν . παράδειγμα χθες...φαγαμε κατα τις 21.30 αφού κάναμε μπάνιο,κοιμηθήκαμε κατα τις 22.00 κ ύστερα...00.30 ξυπνάνε κ οι 2, 03.30 ξυπνάει πάλι ο μικρός, 04.30 ο μεγάλος,06.30 ο μικρος (ούτε ρολόι να είχε-δεν χάνει λεπτο!!) και 07.30 ο μεγάλος για φαγητο κ ο μικρός γιατί χόρτασε υπνο μάλλον γι'αλμα το κόβω δεν εξηγείται αλλιώς!! απλά το ζητούμενο με τις στέρεες είναι ν'αντικαταστήσουν σιγά σιγα το γάλα εκείνης της ώρας! δλδ κανονικά γάλα μέσα στη μέρα θα είναι ελπίζω κάποια στιγμή πρωι-μεσημέρι-βραδυ! 10.00-11.00 η φρουτόκρεμα κ κατά τις 18.00 το ρυζάλευρο!


lZDVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ουάου... πανικός ε????? άντε βρε με το καλό και να μπείτε σε σειρά!!!!:P

πανικός κι αντάρα!χαχχα ευχαριστούμε!! άντε κ στα δικά σας!! κ να ξέρετε η φρουτόκρεμα δεν βγαίνει με τπτ απ'τα ρούχα :rolleyes::rolleyes::rolleyes:


lZDVp3.png
Link to comment
Share on other sites

μπράβο στα διδυμάκια!!!!!!

κι εμείς αυτό το μήνα λέμε να πάρουμε καρεκλάκι φαγητού γιατί τον επόμενο ξεκινάμε! καμιά ιδέα;

τώρα που τρώνε στερεα σταματάνε οι αποστειρώσεις; αν όχι πότε; ανυπομονώ

Link to comment
Share on other sites

μπράβο στα διδυμάκια!!!!!!

κι εμείς αυτό το μήνα λέμε να πάρουμε καρεκλάκι φαγητού γιατί τον επόμενο ξεκινάμε! καμιά ιδέα;

τώρα που τρώνε στερεα σταματάνε οι αποστειρώσεις; αν όχι πότε; ανυπομονώ

η γιατρός μας είπε αποστείρωση τέλος μόλις κλείσουμε τον 4ο.... όσο για την αρχή με τα στέρεα επειδή σ εμάς είπε στους 5,5 παρήγγειλα ήδη εκπαιδευτικό κουτάλι και θα της δίνω λίγο γάλα το απόγευμα για να συνηθίζει....


AXrRp3.pngFYZzp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπερα και απο μενα

ρυζαλευρα φρουτα μπραβο μπραβο και καλο κουραγιο στην μανουλα οχι η φρουτοκρεμα δεν βγαινει εκτος και αν το τριψεις εκεινη την στιγμη

αν θελετε την γνωμη μου καρεκλακι οσο πιο βολικο και πιο απλο γινετε εγω ειχα ενα πολυ μεγαλο που καθαριζε και δυσκολα

και του ικεα μου αρεσει

αντε να δουμε ποτε θα ξεκινησουμε και εμεις προς το παρον ειμαστε στην 4 μερα χωρις μπουκαλι και κανει ενα χαμο το απογευμα σαν κολικους ενα πραμα εχουμε και μυξες παλι

φιλια στα μπεμπακια κουραγιο στις μανουλες


XSx2p3.png

REkCp3.png

Link to comment
Share on other sites

Eμεις σημερα θα παμε παιδιατρο. Μουντακι μουεξυπνο αυτο με το κουταλι και το γαλα. Θα το δοκιμασω. Μακαρι να σταματησουμε τις αποστειρωσεις. Βεβαια τα γαλατα που δινουμε δεν ειναι αποστειρωμενα ουτως ή αλλιως.

Καρεκλακι μας φερανε δώρο οποτε ειμαστε οκ.


T6HZp2.png

ifiLp3.png

Link to comment
Share on other sites

Eμεις σημερα θα παμε παιδιατρο. Μουντακι μουεξυπνο αυτο με το κουταλι και το γαλα. Θα το δοκιμασω. Μακαρι να σταματησουμε τις αποστειρωσεις. Βεβαια τα γαλατα που δινουμε δεν ειναι αποστειρωμενα ουτως ή αλλιως.

Καρεκλακι μας φερανε δώρο οποτε ειμαστε οκ.

Μια φίλη μου το πε με νερό αλλά μιας κι εμείς ακόμη δεν πίνουμε νερό θα δοκιμάσω με γάλα.... νομίζω θα της είναι και πιο οικεία η γεύση και θα συνηθίσει κάπως... Ήρθαν τα κουτάλια είναι πολύ μαλακά και ωραία... θα δοκιμάσω αφού κλείσουμε τν 4ο...

Για τα γάλατα κάπου είχα διαβάσει ότι η σκόνη είναι έτσι κ αλλιώς αποστειρωμένη κλπ.... δεν ξέρω κ όλας αλλά να σου πω και κάτι?? Ας φάει και κάνα μικρόβιο δε θα πάθει και τίποτα.......

Από σκεύη τι πρέπει να πάρουμε?? Μπολ ε?


AXrRp3.pngFYZzp3.png
Link to comment
Share on other sites

Μια φίλη μου το πε με νερό αλλά μιας κι εμείς ακόμη δεν πίνουμε νερό θα δοκιμάσω με γάλα.... νομίζω θα της είναι και πιο οικεία η γεύση και θα συνηθίσει κάπως... Ήρθαν τα κουτάλια είναι πολύ μαλακά και ωραία... θα δοκιμάσω αφού κλείσουμε τν 4ο...

Για τα γάλατα κάπου είχα διαβάσει ότι η σκόνη είναι έτσι κ αλλιώς αποστειρωμένη κλπ.... δεν ξέρω κ όλας αλλά να σου πω και κάτι?? Ας φάει και κάνα μικρόβιο δε θα πάθει και τίποτα.......

Από σκεύη τι πρέπει να πάρουμε?? Μπολ ε?

Εμενα μια φιλη που εχει πιτσιρικι μου πηρε δυο μπολ και ενα πιατακι και δυο σετ κουταλια.


T6HZp2.png

ifiLp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


μουντάκι μου αυτό με το κουτάλι το κάνω ήδη εδώ κ 1 εβδομάδα κ πάει πολύ καλά!!!

σκεύη μας έφεραν το σετ της taperware δώρο (ήταν ντήλερ η γνωστή μας)

εμείς με το που θα κλείσουμε τον 5ο ξεκινάμε λαχανικά κ φρούτα!

μετράω μέρες!!!!

Link to comment
Share on other sites

μουντάκι μου αυτό με το κουτάλι το κάνω ήδη εδώ κ 1 εβδομάδα κ πάει πολύ καλά!!!

σκεύη μας έφεραν το σετ της taperware δώρο (ήταν ντήλερ η γνωστή μας)

εμείς με το που θα κλείσουμε τον 5ο ξεκινάμε λαχανικά κ φρούτα!

μετράω μέρες!!!!

Αχ αλήθεια?? πόσο είστε τώρα γιατί εγώ έλεγα να κλειναμε τον 4ο... σκέτο που της βάζω λίγο το κουτάλι στραβώνει τη μούρη της και το διώχνει με τη γλώσσα....

της taperware είναι τέλεια αλλά ακριβά ρε γμτ....


AXrRp3.pngFYZzp3.png
Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα κοριτσια μου. Εχθες είχαμε ψιλοδυσάρεστα. Ο μικρός μου σε 3 εμετους έβγαλε και λιγο καφέ αίμα. Ψαχνουμε με την παιδιατρο να δουμε τι γινεται, αν ηταν απο το εμβολιο που κάναμε προχθές ή αν ειναι κατι που σχετιζεται με τη διατροφή ή αν ειναι αποτέλεσμα της παλινδρόμησης ή αν ειναι πληγωμένη κάποια θηλή μου εσωτερικά και δεν το καταλαβαίνω. Και φανταστείτε οτι έτυχε να το δω. Ετσι κι αλλιως μου κάνει εμετο σχεδον σε κάθε γευμα οπότε υπήρχε μεγάλη πιθανότητα να μην πάρω χαμπάρι. Βρισκομαστε υπο παρακολουθηση αν και τον πρωινο εμετο μου τον έκανε στο κρεβάτι και το χρώμα απο τα σεντονια δεν βοηθάνε να δω.

Πως τα πάτε εσεις?


T6HZp2.png

ifiLp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...