Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Οκτωβρίου 2014


charma

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Τσαρμακι τελεια κ τ δικα σας νεα..πητ την ιδια σας αφησε ναι?τωρα ξανα ποτε ραντεβου;

Φαρμαση ευχαριστω πολυ!! Περιμενουμε και τα δικα σου νεακια!!!

Πητ εχθες στον υπερηχο εγραφε 4/10! Επομενο ραντεβου σε 2 εβδομαδες!!!


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια! ! Κάναμε τον πρώτο μας υπέρηχο. Το είδαμε, είναι σε καλή θέση αλλά καρδούλα δεν ακούσαμε. . Μας είπε και ο γιατρός είναι νωρίς. .

Την αλλη βδομάδα τώρα θα μας την κάνει τη χάρη άραγε? ?


pvyXp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια! Συγχαρητήρια σε ολες για τις εγκυμοσύνες σας! Με το καλο να ερθουν τα μωρακια!!! Ειμαι 5 εβδομαδων έγκυος στο πρωτο μου ζουζουνι!!! Χτες καναμε τον πρωτο μας υπερηχο αλλα είδαμε μονο σάκο...


E2Plp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γειά σας κορίτσια! ! Κάναμε τον πρώτο μας υπέρηχο. Το είδαμε, είναι σε καλή θέση αλλά καρδούλα δεν ακούσαμε. . Μας είπε και ο γιατρός είναι νωρίς. .

Την αλλη βδομάδα τώρα θα μας την κάνει τη χάρη άραγε? ?

Αντωνια μου γεια σου!! Εννοειται πως θα σας κανει την χαρη την αλλη εβδομαδα!!! Με το καλο κοριτσακι μου!!!

Γεια σας κοριτσια! Συγχαρητήρια σε ολες για τις εγκυμοσύνες σας! Με το καλο να ερθουν τα μωρακια!!! Ειμαι 5 εβδομαδων έγκυος στο πρωτο μου ζουζουνι!!! Χτες καναμε τον πρωτο μας υπερηχο αλλα είδαμε μονο σάκο...

Εϊτζελ καλωσορισες!!! Να εχεις μια πολυ ομορφη εγκυμοσυνη!! Με το καλο στο επομενο ραντεβου η καρδουλα!!:D

Εγω κοριτσακια μου ειμαι μια χαρουλα!! Ξεκινησαν οι ανακατωσουρες και ειναι ολοενα και πιο εντονες αλλα ακομα το παλευω!!!

Φιλακια σε ολες τις κοιλιτσες!!:D


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Συγχαρητήρια στις νέες εγκυμονούσες!!! Αχ τι ωράια που είναι βρε κορίτσια που υπάρχει ένα forum που είμαστε όλες στην ίδια ακριβώς κατάσταση!!!

Εμείς εχθές πήγαμε στο γιατρό και είδαμε μια κουκιδίτσα μέσα σ' ένα σάκο:tongue:!!! Καρδούλα δεν ακούσαμε ακόμη, σε 2 εβδομάδες μας είπε. Σήμερα έκανα εξετάσεις για χοριακή γιστί είμαι μόλις 4,5 εβδομάδων και θα βγούν τα αποτελέσματα το απόγευμα οπού θα του τα πάω.

Αντωνία να σου πώ και εγώ την ηλικία μου για το φύλο του μωρού?

Είμαι 33 και η σύλλήψη έγινε 22/01/14.Φιλάκια

Link to comment
Share on other sites

vκκ284 καλός ήρθες να έχουμε όλες μια ωραία εγκυμοσύνη και γερά μωρά. από ότι είδα και στο τικερ σου και τα μεγάλα μας έχουν σχεδόν ίδια ηλικία.

DimRous, νομίζω τα μεγάλα μας έχουν περίπου 1 χρόνο διαφορά. Πότε θα πείτε στη μικρή σας για την εγκυμοσύνη; Όταν αρχίσει να φαίνεται η κοιλίτσα να μου πεις, να ξέρω κι εγώ πότε περίπου θα περπατώ περήφανα και φουσκωμένα :D Στη δεύτερη εγκυμοσύνη λένε ότι αρχίζει να φαίνεται πιο νωρίς από ό,τι στην πρώτη.

Επεξεργάστηκαν by νκκ284
προσθήκη

Μικρά ανθρωπάκια, απέραντη ευτυχία!!

Link to comment
Share on other sites

DimRous, νομίζω τα μεγάλα μας έχουν περίπου 1 χρόνο διαφορά. Πότε θα πείτε στη μικρή σας για την εγκυμοσύνη; Όταν αρχίσει να φαίνεται η κοιλίτσα να μου πεις, να ξέρω κι εγώ πότε περίπου θα περπατώ περήφανα και φουσκωμένα :D Στη δεύτερη εγκυμοσύνη λένε ότι αρχίζει να φαίνεται πιο νωρίς από ό,τι στην πρώτη.

ναι η δικιά μου είναι ένα χρόνο μικρότερη. για το θέμα του πρώτου μου έκατσε διάνα, αυτή τη περίοδο παρακολουθώ σεμινάρια προσέγγισης γονεϊκού ρόλου, η παιδοψυχολόγος είναι σουπερ και θα με βοηθάει όλη τη διαδρομή (θα κρατήσει καιρό το σεμινάριο). εγώ της το είπα, ήξερε από πριν ότι η μαμά με το μπαμπά θα θέλανε πολύ να αποκτήσουν ένα μωρό.


as1cHrkuM2B0000MDAwMTQwOGx8MDAwMzE4OGR8bXkgZGF1Z2h0ZXI.gifURFVp3.png
Link to comment
Share on other sites

αντζελουκο καλως μας ορισες.....τουλαχιστον εσεις ειδατε την κουκιδιτσα...εμενα που με εχει στο περιμενε?????αχ βαχ...1.5 βδομαδα ακομα..υπομονη!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλά το τελευταίο μου ποστ είναι να το δει ο Μπαμπινιώτης και να μου δώσει κατευθείαν διδακτορικό.

Ellen και Angela καλός ήρθατε. Ελένη εμένα πραγματικά το καφέ με βοήθησε πολύ στη πρώτη εγκυμοσύνη και τα πρώτα χρόνια της μικρής. όπως έλεγε και ο πρώτος μου γυναικολόγος είναι δωρεάν ψυχοθεραπευτική ομάδα.

charma μια χαρά και τα δικά σας νέα.

Αντωνία υπομονή σου είπα ήσουν οριακά για καρδιά, την άλλη εβδομάδα.

pharmancy δοκίμασε να ξεπλένεσαι με χαμομήλι όταν πας τουαλέτα και μετά να σκουπίζεσαι με πετσέτα, εμένα με βοήθησε πολύ (φαρμακοποιός είσαι)

vkk όντως η κοιλιά στο δεύτερο πετάγεται πιο γρήγορα όλες οι δευτορο/τριτό μανούλες που έρχονται στην ομάδα (είμαι συντονίστρια σε μια ομάδα υποστήριξης μητρικού θηλασμού και μητρότητας) πετάνε κοιλιά πολύ πολύ γρήγορα, γιατί η μήτρα και τα κοιλιακά τοιχώματα έχουν ήδη ξεχειλώσει μια φορά.

το απόγευμα θα κανονίσω και το ραντεβού για την αυχενική διαφάνεια και για όσες δε το ξέρετε αυτή είναι η λίστα με τους πιστοποιημένους γιατρούς που μπορούν να κάνουν την εξέταση https://courses.fetalmedicine.com/lists?course=1 άποψή μου μη τη παραβλέψετε δύο χρόνια εκπαίδευσης για την εξέταση δεν είναι λίγα.


as1cHrkuM2B0000MDAwMTQwOGx8MDAwMzE4OGR8bXkgZGF1Z2h0ZXI.gifURFVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Συγχαρητήρια στις νέες εγκυμονούσες!!! Αχ τι ωράια που είναι βρε κορίτσια που υπάρχει ένα forum που είμαστε όλες στην ίδια ακριβώς κατάσταση!!!

Εμείς εχθές πήγαμε στο γιατρό και είδαμε μια κουκιδίτσα μέσα σ' ένα σάκο:tongue:!!! Καρδούλα δεν ακούσαμε ακόμη, σε 2 εβδομάδες μας είπε. Σήμερα έκανα εξετάσεις για χοριακή γιστί είμαι μόλις 4,5 εβδομάδων και θα βγούν τα αποτελέσματα το απόγευμα οπού θα του τα πάω.

Αντωνία να σου πώ και εγώ την ηλικία μου για το φύλο του μωρού?

Είμαι 33 και η σύλλήψη έγινε 22/01/14.Φιλάκια

Άλλο ένα κοριτσάκι στο παρεακι μας :)

Pharmacy και εμείς μια κουκιδα είδαμε. Δεν έχετε ακούσει ούτε εσείς καρδιά ε?


pvyXp3.png
Link to comment
Share on other sites

Μανουλιτσες γεια σας....

χθες ανακαλυψα πως ειμαι εγκυος... εκανα και χοριακη σημερα και το σιγουρεψαμε... με το καλο να ερθουν τα μωρακια μας. για εμενα ειναι το 2ο.. αχ! αυριο θα διαβασω οτι εχετε γραψει και θα κανουμε πολυ καλη παρεα... καληνυχταααααααααααααα


2VBhp3.png

i6hPp3.png

ό,τι ονειρευόμουν στη ζωή μου

το`χω βρει σʼεσένανε ψυχή μου κι έχω τα πάντα πια

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήλθες Αντρια! Να έχεις μια τελειομηνη εγκυμοσύνη. Εδὠ θα τα λέμε παρέα σε όλη την όμορφη διαδρομή μέχρι τον Οκτωβριο!!!


Μικρά ανθρωπάκια, απέραντη ευτυχία!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...