Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Μανούλες Μαΐου 2016


Ioio

Recommended Posts

Nymeria καλως όρισες!!! Γιατί αγχώνεσαι καλέ!!! Η εγκυμοσύνη δε θέλει άγχος αντίθετα θέλει ηρεμία και πολύ πολύ υπομονή!!!!:D Απ' ότι καταλαβαίνω είναι η πρώτη σου εγκυμοσύνη;

Ioio μου καλημέρα και σε σένα!!! Άντε φτάνει η Πέμπτη!!!! Θ' ακούσεις την καρδούλα και θα ησυχάσεις!!!!


kATBp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ναι ναι πρωτη!!!αγχωνομαι εκτος των αλλων γιατι δεν τα παω και καλα...δηλαδη μια βδομαδα πριν μαθω οτι ειμαι εκυος βγηκα με τις φιλες μου και ψιλομεθυσα:confused::confused::confused::confused: δεν ξερω αν εκανα καποιο κακο στο σπορι. Επιπλεον χτες που ειχα πονοκεφαλο αντεξα 6 ωρες χωρις χαπι αλλα ο γιατρος ειπε να παιρνω ελευθερα ντεπον και πηρα ενα μαξιμουμ αναβραζον. (δεν το ηπια ολο). Επισης επειδη εχω ιστορικο με ημικρανιες απο το φοβο δεν εχω οψει εντελως τον καφε, φτιαχνω εναν και πινω τον μισο καφε μερα...

ολα αυτα μου δημιουργουν τυψεις....

να σας ρωτησω εγω παιρνω filicine και σημερα θα ξεκινησω σιδηρο, εσεις παιρνετε κατι αλλο?ακουσα για μαγνησιο...

ΥΓ. το παιζω διπορτο με το διπλανο θρεντ του Απριλιου!!!Ππως την κοβω ομως Μαλλον Μαιο Γενναω...

Link to comment
Share on other sites

Nα κάνεις ότι σου λεει ο γιατρος σου!!! αν σου λεει οτι δεν πειραζει το ντεπον, να παίρνεις....αλλα μην το παρακάνεις...τωρα για τον καφε δεν ξερω να σου πω γιατι εμενα μου εφερνε ταχυκαρδιες και πριν μεινω εγκυος, ετσι δεν επινα και πιο πριν....σίγουρα είσαι μαγιάτικη μανούλα, προς το τέλος φαντάζομαι οπότε καλά κάνεις και γράφεις εδώ:P:p:p.

οσο για τα συμπληρωματα: απ την αρχη επαιρνα φυλλικο οξυ...οι εξετασεις μου εδειξαν ομως οτι ο σιδηρος μου δεν ειναι και πολυ καλός οπότε έκοψα το φυλλικό και ξεκίνησα σίδηρο με φυλλικό σε ένα χάπι!!!! για μαγνήσιο δεν ξέρω....την άλλη βδομάδα που θα πάω όμως θα το ρωτήσω γιατί χθες με έπιαναν κάτι κράμπες χαμηλά στην κοιλιά.....


kATBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, κορίτσια! Αθανασία μου, αύριο είναι Πέμπτη! Χαίρομαι πάρα πολύ! Θα δω το σποράκι μου! Ελπίζω να πάνε όλα καλά!

Nymeria, εμένα μετά που είδε τις εξετάσεις μου ο γιατρός, μου είπε να συνεχίσω να παίρνω φολικό οξύ, αλλά δεν χρειάζομαι κάτι άλλο. Εμένα καφέ δεν με αφήνει να πιω καθόλου, για όλο το πρώτο τρίμηνο. Γενικά, στο γιατρό σου έχεις εμπιστοσύνη;

Link to comment
Share on other sites

Ioio καλημέρα!!!! Έφτασε η Πέμπτη!!! Άντε ν' ακουσεις την καρδούλα και να ησυχάσεις!!!! εγώ βούρκωσα πάντως... απίστευτο αυτό που συμβαίνει... περιμένουμε νέα σου!!!:P:p:p


kATBp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα, κορίτσια! Είμαι ενθουσιαμένη! Την ακούσαμε την καρδούλα! Είμαστε 9 χιλιοστά! Μου άλλαξε και την ΠΗΤ έχω στις 12/05, σίγουρα θα ξέρουμε στις 12 βδομάδες. Εσείς; πώς τα πάτε;

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερα. Εγω ειμαι απο τις μανουλες Ιανουαριου. Καλως ηρθατε και με το καλο τα νινακια σας!!!!!!! Μπηκα τυχαια και χαζεψα την κουβεντα σας. Η εγκυμοσυνη δεν θελει αγχος. Ηρεμια και ξεκουραση. Το παν ειναι να εμπιστευεστε τον γιατρο σας. Οσο για τα ντεπον καλο ειναι να αποφευγονται στο 1ο τριμηνο αλλα αν φτανετε στο αμην παρτε 1 για να μην υποφερετε. Και απο καφεδες 1 την μερα ελαφρυς ομως επιτρεπεται. Αλλιως ντεκαφεινε. Με το καλο να ακουσετε καρδουλες και να κανετε τις αυχενικες σας!!!! Να σημειωσω πως εμεις του Ιανουαριου ειμαστε φουλ στους μπεμπηδες.. Και εγω μπεμπουλη περιμενω. Αν εχετε καμια απορια και μπορουμε να βοηθησουμε μην διστασετε!! Καλη συνεχεια!!!


HmwTp3.png
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ!!!!!!Εχουμε τρελα. Βγαζουμε ολα τα απλυτα στην φορα!!!! Ευχομαι να μαζευτειτε πολλες και να εχετε την ιδια και μεγαλυτερη τρελα!!!!!

Μακάρι, να σας ακολουθήσουμε στο δρόμο της τρέλας ;) Προς το παρόν έχουμε ξεκινήσει λίγο διστακτικά. Ελπίζω όσο περνούν οι βδομάδες να αυξηθούμε.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ακλησπερα κοριτσια!!!!πηγα σημερα για αιματολογικες!

ioio μπραβο ρε κοριτσι μου!!!ομορφα νεα!!!εγω την πεμπτη εχω ραντεβου για καρδουλα...στον γιατρο μου ακομα δεν ξερω αν εχω εμπιστοσυνη και αν θα συνεχισω με αυτον...

Link to comment
Share on other sites

Nymeria, ψάξε όσο μπορείς να βρεις το γιατρό που σου ταιριάζει, γιατί αυτός παίρνει πολλές σημαντικές αποφάσεις κατά τη διάρκεια της κύησης. Θα είσαι πιο ήρεμη.

Να έχεις καλά αποτελέσματα στις εξετάσεις σου! Την Πέμπτη θα δεις ότι ο ήχος της καρδιάς είναι ο πιο γλυκός ήχος που έχεις ακούσει!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!! Εγώ είμαι μανούλα Μαϊου αλλά στο τέλος. 5 μερες πριν την αναμενόμενη περίοδο έκανα β-χοριακη γιατί είχα μια υποψία κι επειδή την επόμενη ημέρα είχα κλείσει ραντεβού για μαστογραφια. Τελικά είχα 49 μονάδες (πολύ χαμηλή) και την Δευτερα μου είπε ο γιατρός να κάνω επαναληπτική. Είναι ή τριτη εγκυμοσύνη μου. Έχω ένα πανέμορφο κοριτσάκι 6 χρόνων και μια αποβολή (από βλακεία του γιατρού) πέρυσι τον Ιανουάριο. Εύχομαι μια τέλεια εγκυμοσύνη σε όλες μας και με το καλό να κρατήσουμε τα μωρακια μας στην αγκαλιά μας!!!!!!:P:p:p


[sIGPIC][/sIGPIC]

hGUBp3.png

Link to comment
Share on other sites

Blue horizon, καλώς μας ήρθες! Μία ήρεμη και τελειόμηνη εγκυμοσύνη! Να σου ζήσει το κοριτσάκι σου! Είσαι η πιο έμπειρη στο φόρουμ, θα σε ρωτάμε τυχόν απορίες!

Nymeria, Athanasia Πώς είστε; εγώ μετά την προχθεσινή επίσκεψη, είμαι πολύ ήρεμη και ανυπομονώ μέχρι τις 15 Οκτωβρίου που είναι το επόμενο ραντεβού! Σήμερα το πρόγραμμα έχει λαϊκή και μετά χαλάρωση και δουλειές στο σπίτι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...