Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

ΜΕΛΛΟΥΣΕΣ ΚΑΙ ΗΔΗ ΔΙΔΥΜΟΜΑΝΟΥΛΕΣ!!!!!


giota.

Recommended Posts

Κι εμενα με βοηθαει ο συζυξ,αλλα δεν μου ειναι αρκετο....κι αυτο με το μπανιο,τι να πω....παντα βρισκουν χρονο ενω εμεις ποτε!!Τις δουλειες του σπιτιου ποιος θα τις κανει?Η δουλεια θα σου κανει πολυ καλο,μην την αφησεις γιατι τα παιδια θα μεγαλωσουν,θα πανε παιδικο και θα εισαι πιο χαλαρη.Ποσο ειναι τωρα τα μικρα?εχουν χρονισει?απο οτι θυμαμαι ειναι μικροτερα απο ενος ετους.Θα εχει διαβασματα ο αντρας σου?δεν το βλεπω να προλαβαινει!

Παω γιατι στο τελος θα το καψω το φαι!!

Καληνυχτα.

Εχουν χρονισει 5 Ιουλίου

Την περσινη χρονια με τα χίλια ζόρια την εβγαλε ο καημένος, με 2 ωρες νυχτερινο υπνο, δουλειά κ ολη μερα με τα παιδιά κ ειχε κ την γκρίνια μου απο πανω.


LxHXp2.png

Έχει προσωπο η αγαπη , η πρόνοια του Θεού, η ελπίδα στη ζωή και το βλεπω σε σας.

uLu6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

GEMINI ειναι ενός τα μωρα μου

Βρε κορίτσια καμιά μας δηλαδη δεν έχει βοήθεια;

Αχ αυτος ο συμβιβασμός με την ωρα, κανε οτι ειναι να κανεις μεχρι ταδε ωρα μετα φευγω κι εγω να τρεχω , τα χερια να μπερδεύονται κ να το σπασιμο του πολυμιξερ (150 ? μηχάνημα)

Πρόσφατα μου ειπε (απο τους δικους μου) δικαιολογία για τον καβγά που ειχαμε οτι εφταιγε που δεν ειχε κοιμηθεί καλα το βραδυ για αυτο τα νευρα! Δεν απάντησα, μονο στενοχωρηθηκα που δεν εχουν συνειδητοποιησει οτι εχω ενα χρονο να κοιμηθω βραδυ.

Τέλος παντων, θετικες σκεψεις ειπαμε, καληνυχτα

ΥΓ:σημερα θα εχω συνωστισμό:αδερφη μαμα κουμπάρα κι η μαμα της αλλα δεν το ξερουν!

VIP θα νιωσω!


LxHXp2.png

Έχει προσωπο η αγαπη , η πρόνοια του Θεού, η ελπίδα στη ζωή και το βλεπω σε σας.

uLu6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!

Νουνού με έκανες και γέλασα πολύ όμως!!

Κορίτσια δεν περίμενα πως θα σηκώσει τόση θύελλα αντιδράσεων το περιστατικό με το γιατρό! Το ανέφερα απλά για να καταλάβετε ότι λόγω όλων αυτών αλλά και των ορμονών της λοχείας είμαι πότε έτσι πότε γιουβέτσι!! Προς υπεράσπιση του γιατρού τον οποίο όντως πέτυχα λόγω εφημερίας δεν ήτο ο γιατρός μου να πω ότι σε αυτόν χρωστάω τα δυο υπέροχα πλασματάκια μου που κατάφεραν να γεννηθούν ζωντανά και να πηγαίνουμε κάθε μέρα και καλύτερα!! Σκεφτόμουν χθες το βράδυ (ούτε ξέρω τι ώρα κοιμήθηκα και εγώ, δύο; πιο αργά;; ) ότι λίγα λεπτά αν όχι και δευτερόλεπτα να αργούσαν το αγοράκι μου μπορεί να μην τα κατάφερνε και αυτή η σκέψη με φρίκαρε τελείως!! Η αποκόλληση ήταν στο πλακούντα του γιου ο οποίος έκανε εισρόφηση υγρά και αίμα και διασωληνώθηκε στο χειρουργείο δηλαδή ανέβηκε στη μονάδα νεογνών διασωληνωμένος!! Ο γιατρός αυτός λοιπόν ήταν συνέχεια εκεί γύρω δεν απομακρύνθηκε καθόλου ειδικά όταν άρχισε ξανά η αιμορραγία! Ζήτησε από τα κορίτσια να με καθαρίσουν (ξανά) αμέσως για να δει τι γίνεται! Με το που με άλλαξαν ξανά πλημμύρα από αίμα και αμέσως δίνει εντολή για καισαρική!! και ένα τελευταίο που με έκανε εντύπωση και εκείνη την ώρα ξέχασα και το άστοχο σχόλιο του είναι ότι ήταν ο πρώτος που μπήκε στο χειρουργείο έτοιμος και ντυμένος και πλυμένος και άρχισε να με "βάφει" με μπεταντίν και να με σκεπάζει με τα πράσινα αποστειρωμένα και προς το τέλος ήρθαν και οι ειδικευόμενοι και η υπόλοιπη ομάδα!! Θεωρώ πως ως γυναικολόγος έδρασε σωστά! Τους τρόπους του πρέπει να προσέξει λίγο αλλά τι να κάνουμε ....


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites

Ναι μας συγκινησες αλλα ξερουμε οτι μολις τα παρεις αγκαλια θα ειναι μια αναμνηση

Καλα ο γιατρος λιγο απανθρωπος να το πω κοσμια, αυτος σε παρακολουθουσε η τον πετυχες στην εφημερια?

Τα σημερινα προωρα μωρα ειναι πολυ τυχερα γιατι η ιατρικη εχει εξελιχθει κι ολα πανε κατ' ευχην.

Ποσο εχει φτασει το βαρος τους?

Κ σε αυτα λειπει η αγκαλια σου αλλα σύντομα θα σμιξετε κ θα ειναι μερα γιορτινη.

Νομίζω πως αυτό με στενοχωρεί περισσότερο από όλα!! ότι δηλαδή τους λείπει η αγκαλιά μου!1! Φτάσαμε στα 1700 το αγοράκι και 1640 το κοριτσάκι!! Είμαστε στο βάρος γέννησης περίπου! Γεννήθηκαν 1670 κορ και 1680 αν δηλαδή μου τα είπε σωστά ο σύζυγος!!

Δεν περασα αυτα που περασες γι'αυτο και δεν μπορω να σε καταλαβω απολυτα,αλλα σιγουρα ως ανθρωπος και ως μαμα μπορω να νιωσω την αγωνια σου και την λαχταρα σου να δεις και να αγκαλιασεις τα μωρα σου.Περασες πολυ δυσκολα και ευχομαι συντομα να εχεις ολη την οικογενεια μαζι στο σπιτακι σας!!Πολυ με συγκινησες....για τον γιατρο,μια μπουνια θα του την εριχνα ευχαριστως!!!

Είμαι σίγουρη πως καταλαβαίνεις και καλύτερα που δεν τα πέρασες!!!

Αργυρω εχω μεγαλη βοήθεια απο τον ανδρα μου ο οποιος στο καπάκι απο την δουλειά δεν ξεκουραζεται κι ασχολείται με τα παιδιά

Αλλα τι γινεται σε λιγους μηνες ξαναρχιζει τη σχολη για το πτυχιο, οποτε οι δουλειές μου πανε σε αναμονη να βρούμε χρόνο να διαβάσει εκεινος κι εγω να τα εχω ολα έτοιμα.

Η δουλειά μου ειναι πολλη κουραστικη, τα άτομα μειωθηκαν κι απο οτι μου λενε εχει γινει εξαντλητική, οποτε ό,τι περναω τωρα το σκέφτομαι τοτε οτι θα ειναι σκομη πιο δύσκολο.

Κι εγω πανω του ξεσπαω για οτι χαζο μπορει να φανταστείς, μια φορα του την είπα που εκανε μες την ημέρα 2ο μπανιο κι εγω θελω να κλείσω ραντεβού για να κανω.

Για τους δικους μου αστο, θελω κατεβατό σεντονι να γραψω, αποφάσισα να μην ξανακάνω κουβέντα για μετακόμιση αν θέλουν ας ερθουν, σε καποια φαση μου ειπαν να τους ψαξω εγω για σπιτι αλλα δεν την ξαναπατάω θα βρουν λογους να μου τα απορριψουν ένα ένα.

Αφού έχεις τόση βοήθεια από τον άντρα σου πάλι καλά! Δεν ξέρω πως θα είναι στην πράξη αλλά ελπίζω να έχω κι εγώ βοήθεια συζύγου ουσιαστική όμως!! Αυτοί οι άντρες έχω καταλάβει ότι διαφορετικά ορίζουν τη λέξη βοήθεια!! Τεσπα!!! Ας τα πάρω σπιτάκι μας και όλα θα γίνουν!

Στο τσακ το προλαβα το φαγητο!!

Νουνουκα,τι σκεφτηκες εγκυος γυναικα?μακαρι να του συμβει κιολας γιατι κατι τετοιοι τυποι αξιζουν τα χειροτερα!!Αληθεια απο ποτε ξεκινησες να τους διαβαζεις παραμυθια?εχω ακουσει οτι καλο ειναι να ξεκινας απο νωρις,πραγμα που δεν εκανα και τωρα στην φαση που ειναι νομιζω οτι θα ειναι ζωηρες και δεν θα εχουν κανενα ενδιαφερον για να ακουσουν το παραμυθι.

gemini,ολα καλα?κανετε τις βουτιες σας?

marmin,εχω την ιδια μερα γενεθλια με τα μωρακια σου!!

Ίδια μέρα με τα μωράκια μου ε;;; :D:D


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites

Δεν ηθελα να σε στεναχωρησω,αλλα να που σε καταλαβα απο τα μηνυματα σου οτι κατι τρεχει...και για να σε παρηγορησω,εγω ακομη κλαιω που οι μικρες ειναι 2 ετων!!!Απο οτι καταλαβα βοηθεια δεν εχεις περα απο αυτη του συζυγου και για μενα αυτο ειναι το Α και το Ω οταν μιλαμε για διδυμα!!Ασε κι εγω τους δικους μου τους εχω σχεδον διπλα μου και απο βοηθεια τιποτα,μονο σ/κ και αν!!!Αυτο μου εχει στοιχησει πολυ ψυχολογικα,το ιδιο πρεπει να συμβαινει και σε σενα!!Αν περιμενεις να σε καταλαβει κανεις εκτος απο τον αντρα σου δεν νομιζω οτι θα συμβει....εγω εχω ευτυχως την αδερφη μου που με εχει βοηθησει πολυ και στο ψυχολογικο κομματι παρα πολυ!!!Δεν σας κρυβω πως εχω σκεφτει πολυ το να χωρισω κι ολα αυτα τα φερνει η κουραση και τα νευρα!!Που θα ξεσπασω??στα παιδακια μου??ο αντρας μου λοιπον τα πληρωνει ολα!!!Υπομονη μου λεει συνεχεια η αδερφη μου,θα μεγαλωσουν,αλλα μεχρι τοτε εγω τι θα εχω απογινει??η σχεση μου με τον αντρα μου??θα αντεξουμε?Τα δικα σας ειναι μικρα ακομη και λογικο ειναι να εχουν τις φασεις τους!Ειναι 2 τα μικρα και ειναι δυσκολο να τους βαλεις σε προγραμμα,αλλα να δεις που πολυ συντομα θα τα καταφερεις...ειμαι σιγουρη!!Αν καθισω και σκεφτω τι εχω περασει αυτα τα 2 χρονια,μαλλον θα πρεπει να με δει ψυχολογος,αλλα αλλες με ενα παιδακι και παλι τα φερνουν πολυ δυσκολα,εμεις τι να πουμε λοιπον!!Δουλευες καπου πριν??θα σου εκανε καλο να επιστρεψεις στην δουλεια.Αυτο που θελω να σου πω ειναι πως ειναι απολυτα κατανοητο απο εμας ολο αυτο που περνας,αν σου συνεβαινε το αντιθετο θα ησουν αναισθητη,οι μερες θα περασουν και τα παιδακια σου θα μεγαλωσουν,εσυ προσπαθησε να τα δεις ολα οσο μπορεις πιο χαλαρα κι αν μπορεις να απαιτησεις βοηθεια απο τριτους καντο για τον εαυτο σου!!!

Όντως δεν είναι πολύ άσχημο αυτό;; Γιατί άντε να είναι μακριά λες δεν έχω κανένα το παίρνεις απόφαση αλλά να είναι κοντά και να μη θέλουν να βοηθήσουν ή να το κάνουν αλλά να στο βγάζουν ξινό;;; :cry::cry:

Αργυρω εχω μεγαλη βοήθεια απο τον ανδρα μου ο οποιος στο καπάκι απο την δουλειά δεν ξεκουραζεται κι ασχολείται με τα παιδιά

Αλλα τι γινεται σε λιγους μηνες ξαναρχιζει τη σχολη για το πτυχιο, οποτε οι δουλειές μου πανε σε αναμονη να βρούμε χρόνο να διαβάσει εκεινος κι εγω να τα εχω ολα έτοιμα.

Η δουλειά μου ειναι πολλη κουραστικη, τα άτομα μειωθηκαν κι απο οτι μου λενε εχει γινει εξαντλητική, οποτε ό,τι περναω τωρα το σκέφτομαι τοτε οτι θα ειναι σκομη πιο δύσκολο.

Κι εγω πανω του ξεσπαω για οτι χαζο μπορει να φανταστείς, μια φορα του την είπα που εκανε μες την ημέρα 2ο μπανιο κι εγω θελω να κλείσω ραντεβού για να κανω.

Για τους δικους μου αστο, θελω κατεβατό σεντονι να γραψω, αποφάσισα να μην ξανακάνω κουβέντα για μετακόμιση αν θέλουν ας ερθουν, σε καποια φαση μου ειπαν να τους ψαξω εγω για σπιτι αλλα δεν την ξαναπατάω θα βρουν λογους να μου τα απορριψουν ένα ένα.

κι άλλο ένα σεντόνι θέλω εγώ το φτιάξαμε το σετάκι!!! Πάντως αν είναι έτσι τα πράγματα νομίζω πως και κοντά να έρθουν πάλι προβλήματα θα έχεις! Ίσως και να το μετανιώσεις! από την άλλη αν νιώθεις πως έχεις φτάσει στα όρια σου και θες οπωσδήποτε βοήθεια έστω και ξινή κάντο και ο Θεός βοηθός!! απλά γίνε αναίσθητη και αστους να λενε!

Κι εμενα με βοηθαει ο συζυξ,αλλα δεν μου ειναι αρκετο....κι αυτο με το μπανιο,τι να πω....παντα βρισκουν χρονο ενω εμεις ποτε!!Τις δουλειες του σπιτιου ποιος θα τις κανει?Η δουλεια θα σου κανει πολυ καλο,μην την αφησεις γιατι τα παιδια θα μεγαλωσουν,θα πανε παιδικο και θα εισαι πιο χαλαρη.Ποσο ειναι τωρα τα μικρα?εχουν χρονισει?απο οτι θυμαμαι ειναι μικροτερα απο ενος ετους.Θα εχει διαβασματα ο αντρας σου?δεν το βλεπω να προλαβαινει!

Παω γιατι στο τελος θα το καψω το φαι!!

Καληνυχτα.

Αυτό με το μπάνιο το είχα κι εγώ καημό από το γιο μου ακόμα που ήταν ένας!! Ο κύριος να κάνει με την ησυχία του όποτε θέλει κι εγώ να τρέχω πανικόβλητη ακόμα και όταν το μωρό μεγάλωσε αρκετά!! Ευτυχώς διαπιστώνω ότι δεν είμαι η μόνη!! Και να μου τη λέει και από πάνω επειδή "γκρινιάζω"!

πω πω πολλά θεματα ανοιξατε και δε σας προλαβαινω!!!

καταρχην καλησπέρα!

μαρμιν ο γιατρος ειναι απαραδεκτος, αλλά δε μου κανει και πολυ εντυπωση....το εχουν μερικοι γιατροι να ειναι κυνικοι να το πω? γαιδουρια να το πω? δεν ξερω πως να το πω!! μην το σκεφτεσαι καν τωρα πια, στο μυαλο σου να εχεις τα ζουζουνια σου και τιποτε αλλο!

νουνουκα καλα εισαι? πηγες και τις διακοπουλες σου βρε θηριο!!! μπραβο σε ολους σας, και σε σενα και στα μικρα σου! εγω ουτε να το φανταστω δε θελω!! αν μου πεις να καθομαστε το απογευμα στον κηπο απλως μου ειναι αρκετο...

ουρανιο μου κανε υπομονη ειναι μικρα ακομα τα δικα σου (κ εγω δε θυμαμαι ακριβως αλλά θυμαμαι ~6μηνων???) στο λεω απλά για να ξερεις οτι ολες εχουμε περασει λιγο πολυ αυτη τη φαση. Μην τα βαζεις με τον αντρα σου αν οντως σε βοηθαει γιατι κι αυτοι μπουκώνουν μη νομιζεις! παρε τη βοηθεια που σου δινει κ εκμεταλλευσου τη. Τωρα απο του χρονου τι να πω? βοηθεια δεν παιζει να πάρεις? κ εγω με τη μαμα μου εχω θεματακια....μου λεει "οτι θες να σε βοηθησω παρε με τηλεφωνο...απλά δουλειες δεν μπορω να σου κανω κτλ κτλ" μπορει να ειμαι εγω ιδιοτροπη και να θελω να γινονται τα πραγματα οπως θελω εγω, αλλά νομζιω πως οταν θες να βοηθησεις τον αλλο το κανεις απλοχερα, χωρις συμβιβασμους στην ωρα, χωρις να φαινεται σαν αγγαρεια και να ξεφυσας για το ποσο κουρσαμενη εισαι-λες κ εγω ειμαι ξεκουραστη.... τεσπα ειπα κ εγω με την ευκαιρια τα δικα μου!χαχαχαα

αργυρω μου πως πατε εσεις? με τη δουλεια σου ολα καλα? ασε το σπιτι δεν τελειωνει ποτε. ΑΥτο ελεγα σημερα και στον αντρα μου. τα καθημερινα μονο να κανεις παει ο χρονος σου:?

εμεις ειμαστε σε φαση αλλαγων! τους εβαλα απο χτες στο ιδιο δωματιο για υπνο. για να αδειασει το αλλο και να βαλω κατευθειαν εκει το μωρο μπας και αποφυγω ενα μικροοοοο κομματακι ζηλιας. υπαρχει κ ενα μονο κρεββατι εκει οποτε θα βολεψει πιστευω... καλα παει για την ωρα. με τον μεγαλο εχουμε θεματα ακομα ομως. κανει ξεσπασματα, προσκολλαται σε μενα, ξυπναει το βραδυ και με θελει να καθομαι διπλα του, μας αποχωριζεται για το σχολειο πιο δυσκολα...αυτα!! αλλά δνε ειναι και λιγα αν σκεφτουμε πως δεν ηταν ετσι τα πραγματα μεχρι τωρα!

κατα τα αλλα εγω καλα. βαραινω και ζεσταινομαι. εβγαλα τα ρουχα του μπεμπη για πλυσιμο για να κανω καποιες δουλειες οσο πανε ακομα σταθμο και προλαβαινω. μ εχει πιασει κ συνδρομο καθαριοτητας βλεπετε!

φιλια σε οοοοοοοοοοοοοοοολες

Έτσι ακριβώς και άλλα πολλά .... ανοίξατε μεγάλο θέμα με γονείς και βοήθεια και δεν ξέρω τι να πρωτοπω!! άντε και να πουν καμιά κουβέντα λες δεν πειράζει κουράζονται κι αυτοί, είναι και πιο μεγάλοι δεν είναι και υποχρεωμένοι στην τελική .... και ... και ... και... βρίσκεις ελαφρυντικά!!! Να τραβάς όμως όσα τράβηξα, να έχεις δυο μωρά στην εντατική διασωληνωμένα που δεν ξέρεις πως θα πάνε, να μπορείς να τα βλέπεις μόνο λίγα λεπτά της ημέρας και αυτά χωρίς να τα αγγίξεις, να είσαι λεχώνα (ασχέτως που ένιωθα περισσότερο με χελώνα παρά με λεχώνα), να είσαι μόνη στο νοσοκομείο και να μην παραπονιέσαι (μονο ο σύζυξ όταν δεν έτρεχε για τα χαρτιά ή τα μωρά), να, να, να .... και να έχεις τη μάνα σου αντί να σου συμπαραστέκεται να είναι σαν τη Μεγάλη Παρασκευή και ούτε λίτο ούτε πολύ να σου ρίχνει ευθύνες για ότι έγινε γιατί πήγες μια βόλτα μισής ώρας δρόμο με το αμάξι (ένα δίωρο σύνολο πάνε έλα και η βόλτα) :shock::shock: , να βγαίνεις από το νοσοκομείο και να σου λέει θα σου κάνω αυτό εκείνο το άλλο για να ξεκουράζεσαι και μια μέρα την τσιμπάει μύγα τσε τσε και κατεβάζει μούτρα χωρίς να σου πει το λόγο και να μην κάνει τίποτα από όσα λέει και να είναι λες και τη σκότωσες μάνα και πατέρα .... και και και ......... άπειρα ...... !! Πειράζει που όταν με το καλό επιστρέψουν τα δίδυμα σπίτι θα κρατήσω και τον μεγάλο και ότι γίνει;; Η αλήθεια είναι πως με προβληματίσατε αρκετά με αυτά που γράφεται αλλά εξακολουθώ να πιστεύω πως θα έχω δυο πολύ ήσυχα μωράκια και οτι τελικά θα τα καταφέρουμε και μόνοι μας!!! Και το άλλο;; Το έχουν και οι δικές σας μανάδες επειδή βοηθάνε να θέλουν να έχουν και λόγο σε όλα;;;

Αχ θέλω τόοοοοοοοσα να πώ και δεν ξέρω αν θα αποκοιμηθώ εδώ στο πληκτρολόγιο. Καταρχήν η κατάρα θα πιάσει δεν το συζητώ βλέπω και μια χαζοσειρά με μάγους και βλακείες και έχω επηρεαστεί χαχα!! Οπότε αφήνω να πιάσει!!χιχι

Ας πάμε στα ουσίας, marminaki κοπέλα μου δεν έχω τι να πω αυτό που πέρασες και περνάς είναι πολύ ψυχοφθόρο και ευτυχώς που έχεις και τον μικρό και σε αποσπάει/ παρηγορεί. Πραγματικά όμως θα τα πάρεις στην αγκαλιά σου και όλα ατά θα είναι πίσω ένα κακό όνειρο. Προς το παρόν σου εύχομαι να έχεις δύναμη και όποτε σε παίρνει από κάτω να σκέφτεσαι θετικά και να μας μιλάς. Αθήνα μένεις?

Ουράνιο νέκταρ αλήθεια πρέπει να φτιάξεις τικεράκι!! ξέρεις ή να σου στείλω οδηγίες? Πές μου ημερομηνία γέννησης και τι θα ήθελες να γράφει σε πμ! Για μένα αν είναι όντως εκεί στους 9 μήνες μην κόψεις το θηλασμό. Θήλασα κοντά στα 2 χρόνια και ήταν ότι πιο εξυπηρετικό κατάφερα να κάνω στη ζωή μου. Δε θα συζητήσω για το καλό που τους κάνεις. Όλες οι κοπέλες εδώ γνωρίζουμε ότι είναι επίτευγμα να θηλάσεις δίδυμα. Όσο για το πρόγραμμα Θα στρώσει στον χρόνο, εφόσον θηλάζεις δεν πρέπει να ανησυχείς, φτιάχνε μικρές μερίδες για να μην πετάς φαϊ και ακολούθησε τυπικά ένα πρόγραμμα. Στο έχω ξαναπεί και μένα δεν μου κάναν το χατήρι, ειδικά με τον ύπνο. Πες μου ηλικία για να φλυαρήσω κι άλλο.

Για το θέμα της βοήθειας τι να πώ? Είναι δίκοπο. Αν δεν την έχεις την αποζητάς, αν την έχεις μπορούν πάντα να στη βγάλουν ξινή. Κάνε λοιπόν και εσύ τα απαραίτητα και μην σκέφτεσαι τι θα γίνει όταν επιστρέψει ο σύζυξ στη σχολή γιατί τότε θα είναι μεγαλύτερα και θα έχουν στρώσει λίγο. Θα βρείς ρυθμούς.

Gem και γω βαραίνω, υπερβολικά κιόλας, και ζεσταίνομαι τραγικά. Γενικότερα η διάθεση μου δεν είναι στα τοπ, θέλω να τρώω και να κοιμάμαι όλη μέρα. Δε θέλω να κάνω καθόλου δουλειές, θέλω κι άλλες διακοπές!!!

Έκανα και το doppler όλα καλά, και εμάς η μπουμπού κάπου στα 1600γρ είναι. Αναμένουμε τώρα. 21 Αυγούστου μπαίνω στον ένατο. εσύ καλό μου?

Αργυρώ παραμύθια διαβάζουμε όντως από μικροί, πρίν κλείσουν χρόνο και είναι κάτι που τους αρέσει πολύ. Καθιερωμένη ρουτίνα βραδυνή αλλά και μέσα στη μέρα, σε ταξίδια, εστιατόρια (πάντα έχω μαζί μου ένα βιβλιαράκι). Δε νομίζω να είναι αργά ποτέ για να το ξεκινήσετε. Βιβλία με λίγα λόγια , όμορφες εικόνες (και χοντρές σελίδες για αρχή) θα κάνουν τη δουλειά τους.

Πολλά είπα και δεν ξ'ερω και αν είναι κατανοητά. Πάω για νανάκια γιατί έχω κάνει τη νύχτα μέρα και αύριο θα μαι ξυπνάνε τα καμάρια μου να τα πάω σχολείο....

Καληνυχτώ και σας φιλώ! Υπομονή μας και θετικές σκέψεις είπαμε!!

Σε ευχαριστώ πολύ πολύ!! Θεσσαλονίκη μένω!!

Ουράνιο όντως να το κάνεις το τικεράκι!!!

Τι να πω τώρα;;; Τα συνόψισες όλα μα όλα μα όοοοοοοοοοολλλλλλλλαααααααααααα!!!


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και κάτι τελευταίο! Όταν θα έρθει η ώρα να γίνω εγώ πεθερά και γιαγιά αν ακόμα τα λέμε εδώ θα μου κάνετε τη χάρη να με σφαλιαρίζετε αν κάνω ή λέω τα ίδια;;


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι το τελευταίο!! Ο άντρας μου δεν έχει γονεις! Πέθαναν πριν χρόνια! οπότε μόνο οι δικοί μου!! Η αλήθεια είναι πως δεν είναι κακοί απλά η μάνα μου εκεί που κάνει τα πάντα για μας και βοήθεια και και και ξαφνικά κάτι παθαίνει και μπορεί σε μια στιγμή να καταστρέψει τα πάντα και να θυμάσαι μόνο τα άσχημα!! Και να της κάνω κάτι έστω και χωρίς να το καταλάβω αλλά να μου το πει θα πω έχει δίκιο να μη μου μιλάει όμως χωρις να ξέρω καν το λόγο εκεί τρελαίνομαι! και να πω ότι όντως έχει όλα τα δίκια με το μέρος της δε θα έπρεπε βρε κορίτσια στην κατάσταση που είμαι τώρα να προσποιηθεί έστω και να είναι λίγο κεφάτη και να με στηρίζει; και όταν περάσει όλο αυτό κάτσε και ψάλτα μου αν όντως σου κάναμε κάτι εγώ ή ο άντρα μου! Τι κρεμάς προβοσκίδα;; Τον άντρα μου τον έχει πειράξει πολύ όλο αυτό και σκεφτείτε ότι κλαίω στα κρυφά! Που να με δει να είμαι και έτσι! Θα μας πάρει και θα μας σηκώσει όλους! χθες ρώτησε τον μπαμπά μου τι κάνει η μαμά και γιατί δεν παίρνει ένα τηλέφωνο και δε μας μιλάει και απάντηση δεν πήρε λεει! Τι να πάρει; Πριν λίγες μέρες γυρνούσα από το νοσοκομείο και μου λέει τα δυο μας μείναμε "μαρμινάκι" μου!!! Και τα τρία μας μωράκια, του λέω , αγάπη μου!! Ναι εννοείται λέει! Αλλά να σας πω τη μαύρη μου αλήθεια πολύ στενοχωρήθηκα!!! Έχω απογοητευτεί πολύ από τη μάνα μου! Ξέρω πως κάποια στιγμή θα αλλάξουν τα πράγματα αλλά δε νομίζω πως αυτό όλο θα το ξεχάσω και ποτέ! Στην πιο δύσκολη στιγμή της ζωής μου συμπαράσταση μηδέν! Κ να μην έχω συμπαράσταση οκ δικαίωμα του αλλά να με μαυρίζουν και από πάνω την ήδη μαυρισμένη μου ψυχή.. δεν ξέρω βρε κορίτσια προσπαθώ να το δω και από τη μεριά της αλλά δεν βρίσκω ελαφρυντικά... οκ τρόμαξε, στενοχωρήθηκε, φοβήθηκε αλλά δεν θα έπρεπε να βρει την ψυχραιμία και να με στηρίξει;;;

Σας έπρηξα πρωινιάτικα αλλά που να πω κι εγώ τον πόνο μου;; :cry::cry:


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites

Εχεις χιλια δικια!!Αν της μιλουσες ξεκαθαρα?αν της πεις πως χρειαζεσαι την καλη της κουβεντα και την οποια βοηθεια οταν παρετε στο σπιτι σας τα διδυμα?μπορει αυτη η βοηθεια να ειναι ενα μαγειρεμα,μπορει οταν θες κι εσυ να κραταει τον "μεγαλο" και αλλα που μπορουν να κανουν....αλλα στην δικη μου περιπτωση κανουν τον κινεζο!!Τι εχεις να χασεις στην τελικη,το πολυ πολυ να κρεμασει παλι προβοσκιδα οπως λες(αυτο το κανει ο μπαμπας μου)και χωρις λογο!!Εμενα αν δεν τους παρω τηλ.δεν θα με παρουν,ας πουμε εχω να τους δω και να τους μιλησω απο την Κυριακη....και ειμαστε σχεδον διπλα...δεκα λεπτα περπατημα....κι αν τους πω κατι,θα μου αρχισει τις δικαιολογιες,εσυ παντα τρεχεις και δεν σηκωνεις το τηλ.δεν μαγειρεψα κατι γιατι δεν προλαβα(εργαζονται και οι δυο)κι ολα αυτα συμβαινουν γιατι πιστευουν οτι ειμαι ικανη και τα καταφερνω ολα μονη μου κι ετσι γινεται,αλλα με τι κοστος??ωρες-ωρες σκοτωνομαστε με τον αντρα μου που αν ειχα καποια βοηθεια θα ημουν πιο χαλαρη κι οχι υστερικη!!!Αχ!!!απο οτι καταλαβα ολες μας τα εχουμε τα θεματακια μας με τους γονεις!!Αν ειχα την πεθερα μου διπλα μου κι ας εχει αρρωστο τον πεθερο μου θα προσφερε οσο μπορουσε και το πιστευω αυτο,ασχετα αν μου εκανε χοντρο σκηνικο με τα ονοματα των κοριτσιων απο την 1η μερα της γεννησης τους,οταν ο συζυξ ξεφουρνησε τα ονοματα τους οταν πρωτοειδε τα μωρα!!!Μεχρι να τις βαφτισω μου εβγαλαν την πιστη!!Αναφερομαι και στον αντρα μου που δεν κρατησε την σταση που επρεπε!!!Τοτε ειχα κλαψει πολυ με την συμπεριφορα της πεθερας μου και φυσικα δεν της το εχω συγχωρεσει!!Παλι σε μενα γυρισα την κουβεντα,αλλα Marmin καντης μια κουβεντα χωρις να κλαψεις ομως για να καταφερεις να της πεις αυτα που πρεπει.Μπραβο και στα μωρακια που επιασαν το βαρος της γεννησης τους....αντε πολλα καρκινακια μαζευτηκαμε εδω μεσα...κι οι δικες μου τον Ιουλιο γεννηθηκαν!!Φιλια πολλα!!!


498ap2.png

nZqvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι το τελευταίο!! Ο άντρας μου δεν έχει γονεις! Πέθαναν πριν χρόνια! οπότε μόνο οι δικοί μου!! Η αλήθεια είναι πως δεν είναι κακοί απλά η μάνα μου εκεί που κάνει τα πάντα για μας και βοήθεια και και και ξαφνικά κάτι παθαίνει και μπορεί σε μια στιγμή να καταστρέψει τα πάντα και να θυμάσαι μόνο τα άσχημα!! Και να της κάνω κάτι έστω και χωρίς να το καταλάβω αλλά να μου το πει θα πω έχει δίκιο να μη μου μιλάει όμως χωρις να ξέρω καν το λόγο εκεί τρελαίνομαι! και να πω ότι όντως έχει όλα τα δίκια με το μέρος της δε θα έπρεπε βρε κορίτσια στην κατάσταση που είμαι τώρα να προσποιηθεί έστω και να είναι λίγο κεφάτη και να με στηρίζει; και όταν περάσει όλο αυτό κάτσε και ψάλτα μου αν όντως σου κάναμε κάτι εγώ ή ο άντρα μου! Τι κρεμάς προβοσκίδα;; Τον άντρα μου τον έχει πειράξει πολύ όλο αυτό και σκεφτείτε ότι κλαίω στα κρυφά! Που να με δει να είμαι και έτσι! Θα μας πάρει και θα μας σηκώσει όλους! χθες ρώτησε τον μπαμπά μου τι κάνει η μαμά και γιατί δεν παίρνει ένα τηλέφωνο και δε μας 8μιλάει και απάντηση δεν πήρε λεει! Τι να πάρει; Πριν λίγες μέρες γυρνούσα από το νοσοκομείο και μου λέει τα δυο μας μείναμε "μαρμινάκι" μου!!! Και τα τρία μας μωράκια, του λέω , αγάπη μου!! Ναι εννοείται λέει! Αλλά να σας πω τη μαύρη μου αλήθεια πολύ στενοχωρήθηκα!!! Έχω απογοητευτεί πολύ από τη μάνα μου! Ξέρω πως κάποια στιγμή θα αλλάξουν τα πράγματα αλλά δε νομίζω πως αυτό όλο θα το ξεχάσω και ποτέ! Στην πιο δύσκολη στιγμή της ζωής μου συμπαράσταση μηδέν! Κ να μην έχω συμπαράσταση οκ δικαίωμα του αλλά να με μαυρίζουν και από πάνω την ήδη μαυρισμένη μου ψυχή.. δεν ξέρω βρε κορίτσια προσπαθώ να το δω και από τη μεριά της αλλά δεν βρίσκω ελαφρυντικά... οκ τρόμαξε, στενοχωρήθηκε, φοβήθηκε αλλά δεν θα έπρεπε να βρει την ψυχραιμία και να με στηρίξει;;;

Σας έπρηξα πρωινιάτικα αλλά που να πω κι εγώ τον πόνο μου;; :cry::cry:[/QUOT

Πολυ γλυκος διαλογος με τον ανδρα σου, κ λιγο λυπηρος οντως.Ουτε ο δικος μου εχει γονεις αν κ ζουν.

Οσο για την μητερα σου υπομονη, δεν το καταλαβαινουν οτι δεν έχουν σωστη σταση κι οτι εμεις στη φαση που ειμαστε προσεχουμε τα παντα , ποσο μαλλον εσυ που χρειαζεσαι τοση στήριξη τωρα.

Σου ευχομαι τα διδυμακια σου να ειναι πολύ βολικα κι ακομη κι αν μείνεις μονη το πρωτο διαστημα η κούραση να μην ξεπερνάει την ευτυχια σου.

Λιγο έμεινε για το βαρος 2, 5 kg θα τα πάρεις ή πιο πανω?

Καλη σου μερα


LxHXp2.png

Έχει προσωπο η αγαπη , η πρόνοια του Θεού, η ελπίδα στη ζωή και το βλεπω σε σας.

uLu6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Πάνω από 1800 τα βγάζουν σε κουνακια μετά τα ταιζουμε με μπιμπερό, θαρρώ από 2 κ πάνω στα δίνουν αρκεί να είναι όλα καλά!

Δεν έχω όρεξη να της κανω κουβέντα αφού ως μάνα κ γυναίκα δεν αντιλαμβάνεται τα αυτονόητα όσο για βοήθεια θα είναι το αναγκαίο κακό μου οταν θα ξεπεράσω κατά πολύ τα όρια μου! Εσένα αφού δουλεύουν έχουν κ ένα αλωθι εμένα συνταξιούχοι κ οι δύο! Δεν πειράζει θα τα καταφέρουμε είμαι πολύ πεισματάρα!


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημερα!

νουνουκα εγω μπαινω στον 9ο στις 15/08 και με εχει με ραντεβου στις 04/09. εσυ θα γεννησεις φυσιολογικά

για το παραμυθι εγω τους διαβαζα καπως μεσα στη μερα σε ωρα χαλαρωσης στον καναπε, αλλά δεν τους πολυαρεσε. τωρα ξεκινησα να τους διαβαζω το βραδυ και τους αρεσει (περισσοτερο στον μεγαλο:rolleyes:) αλλά μου αρεσει κι εμενα κ θελω να το κανω ρουτινα

αργυρω εσενα σου ευχηθηκαμε για τις μικρες?? κολλησα?!!:oops:

μαρμιν ειναι μερικοι ανθρωποι που γενικα βλεπουν το ποτηρι μισοαδειο και αυτο τους κανει στεναχωρους ή ακομα και μιζερους να το πω πιο χοντρα. κ εμενα δε μ αρεσει αυτο. και το αλλο ακρο ομως δε λεει....να πω και τα δικα μου με την ευκαιρια!! η μαμα μου (χηρα και συνταξιουχος 54 χρονων δηλαδη χωρις υποχρεωσεις) εφυγε οταν ειχα τα μωρα 2 μηνων για διακοπες στις κυκλαδες για να γεμισει τις μπαταριες της λεει:shock: να πω οτι σ εκεινη τη βαση ολη μερα θηλαζα κτλ κτλ.... επισης στην αμνιο δεν μπορουσε ενα απογευμα να κρατησει τα μικρα γιατι ειχε να κανει προβα στους παραδοσοακους χορους που συμμετεχει κ ακυρωσε ο αντρας μου τη δουλεια του για να με βοηθησει...γενικως σου λεει πως ειναι εδω για σενα οτι θες, αλλά καθε μερα εχει κατι αλλο να κανει, αρα μας μενει μια ωριτσα. ΕΚΤΟς αν της δωσεις ενα παιδι να το παρει σπιτι της κ να το παει βολτα για να γινει κοινωνικο λεει και να ειναι με κοσμο:shock::shock::shock::shock: αλλά το εχω ξεκοψει αυτο κ ετσι ερχονται οι συγκρουσεις.... κ τελος επειδη οοοταν ερχοταν 3 απογευματα 3 ωρες μεσα στο χειμωνα, τις ωρες που βολευοταν εκεινη φυσικα, εκνευριζομουν οταν εκανε του κεφαλιου της με τα παιδια (πχ τα εβγαζε εξω κ ας μην ηθελα, ή τους εδινε να φανε καραμελες κτλ κτλ0 σ αυτο οκ μπορει να ημουν λιγο αποτομη, το αναγνωριζω) θεωρησε πως δε θελω τη χρειαζομαι τη βοηθεια της γιατι πιστευω λεει πως παει να μου κανει κουμαντο εκεινη στη ζωη μου....αβυσσος, αλλά ηθελα να τα πω by the way:?:?


SV6vp3.png

LWoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!

νουνουκα εγω μπαινω στον 9ο στις 15/08 και με εχει με ραντεβου στις 04/09. εσυ θα γεννησεις φυσιολογικά

για το παραμυθι εγω τους διαβαζα καπως μεσα στη μερα σε ωρα χαλαρωσης στον καναπε, αλλά δεν τους πολυαρεσε. τωρα ξεκινησα να τους διαβαζω το βραδυ και τους αρεσει (περισσοτερο στον μεγαλο:rolleyes:) αλλά μου αρεσει κι εμενα κ θελω να το κανω ρουτινα

αργυρω εσενα σου ευχηθηκαμε για τις μικρες?? κολλησα?!!:oops:

μαρμιν ειναι μερικοι ανθρωποι που γενικα βλεπουν το ποτηρι μισοαδειο και αυτο τους κανει στεναχωρους ή ακομα και μιζερους να το πω πιο χοντρα. κ εμενα δε μ αρεσει αυτο. και το αλλο ακρο ομως δε λεει....να πω και τα δικα μου με την ευκαιρια!! η μαμα μου (χηρα και συνταξιουχος 54 χρονων δηλαδη χωρις υποχρεωσεις) εφυγε οταν ειχα τα μωρα 2 μηνων για διακοπες στις κυκλαδες για να γεμισει τις μπαταριες της λεει:shock: να πω οτι σ εκεινη τη βαση ολη μερα θηλαζα κτλ κτλ.... επισης στην αμνιο δεν μπορουσε ενα απογευμα να κρατησει τα μικρα γιατι ειχε να κανει προβα στους παραδοσοακους χορους που συμμετεχει κ ακυρωσε ο αντρας μου τη δουλεια του για να με βοηθησει...γενικως σου λεει πως ειναι εδω για σενα οτι θες, αλλά καθε μερα εχει κατι αλλο να κανει, αρα μας μενει μια ωριτσα. ΕΚΤΟς αν της δωσεις ενα παιδι να το παρει σπιτι της κ να το παει βολτα για να γινει κοινωνικο λεει και να ειναι με κοσμο:shock::shock::shock::shock: αλλά το εχω ξεκοψει αυτο κ ετσι ερχονται οι συγκρουσεις.... κ τελος επειδη οοοταν ερχοταν 3 απογευματα 3 ωρες μεσα στο χειμωνα, τις ωρες που βολευοταν εκεινη φυσικα, εκνευριζομουν οταν εκανε του κεφαλιου της με τα παιδια (πχ τα εβγαζε εξω κ ας μην ηθελα, ή τους εδινε να φανε καραμελες κτλ κτλ0 σ αυτο οκ μπορει να ημουν λιγο αποτομη, το αναγνωριζω) θεωρησε πως δε θελω τη χρειαζομαι τη βοηθεια της γιατι πιστευω λεει πως παει να μου κανει κουμαντο εκεινη στη ζωη μου....αβυσσος, αλλά ηθελα να τα πω by the way:?:?

Και το βραβειο παει στη δικη σου!

Εχω αρχισει κι ανησυχω μηπως με την εμμηνόπαυση γινουμε κι εμεις το ιδιο; αλλιως πως να εξηγησεις τετοια συμπεριφορά;

Πολυς κοσμος πιστεύει πως δεν είναι δα κ τιποτα να εχεις διδυμα, εκει που έχεις ενα εχεις κι αλλο ενα απο διπλα να μεγαλωνει κ χωρις να το πολύ καταλάβεις μεγαλωσες δυο παιδια, τουλαχιστον εμενα στο πάρκο αυτο μου λενε κι αθροιζουν τα χρονια των παιδιων τους κ προσθετουν "5 χρονια ταλαιπωρουμαι"!!!!!!!!

Το ιδιο πιστεύουν φαίνεται κι οι δικες μας μανες, μια φορα η μαμα μου ειπε κι εγω πως σας μεγάλωσα τοσα παιδιά χωρις βοήθεια; με ποιο κοστος ομως; την βλεπανε με τον μικροτερο κ την περναγανε για γιαγιά του.

Κ τωρα πια που τα χρονια περασαν δεν θυμαμαι αν καποια μερα η μαμα δεν προλαβε να με πλυνει κ κοιμηθηκα με τα ρουχα που ειχα παιξει, θυμάμαι ομως οτι ηταν αγελαστη κ κουρασμενη.


LxHXp2.png

Έχει προσωπο η αγαπη , η πρόνοια του Θεού, η ελπίδα στη ζωή και το βλεπω σε σας.

uLu6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Α!!ολα κι ολα,μου φαινεται πως θα κανουμε συναγωνισμο με την gemini!!!Kι η δικη μου μαμα,οταν ημουν ετοιμογενη εφυγαν με τον μπαμπα μου για λιγες μερες διακοπες!!Οταν το σκεφτομαι τρελαινομαι!!!Αρνουμαι να γινω ετσι...δεν πρεπει!!!Το κακο τωρα με την περιπετεια που ειχε με την υγεια της δεν της λεω τιποτα,οχι οτι θα αλλαξει και κατι,αλλα εχω και την αδερφη μου που την υποστηριζει και της δινει ελαφρυντικα για την συμπεριφορα της!!Οπως μου ειπε οταν πρωτομαθαμε για την εγκυμοσυνη μου στον μπεμπακο οτι εγω θα τα λουστω ολα το εννοουσε εντελει!!Να σας πω επισης,πως η μαμα μου με απεκτησε στα 17 της και 2 χρονια αργοτερα την αδερφη μου!!Μας μεγαλωσε μονη της γιατι ο πατερας μου δουλευε εξωτερικο και οταν ηταν Ελλαδα,δουλευε παρα πολλες ωρες!!Οποτε καταλαβαινετε γιατι το βλεπει ετσι κι οχι αλλιως οπως θα επρεπε!!Και κατι τελευταιο,αφου το προανεφερε και η ουρανιο,απο την μαμα μου δεν θυμαμαι μια αγκαλια,μια γλυκια κουβεντα,ενα μπραβο....αλλα ετσι ειναι ο χαρακτηρας της,πολυ συγκρατημενη!!Δεν θελω να με θυμουνται ετσι τα δικα μου τα παιδακια κι ας τα παραχαιδεψω!

Και ναι πριν λιγες μερες γιναμε 2...αλλα ειχαμε τα μωρακια της celestine και της marmin σε θερμοκοιτηδες που ουτε καν ηθελα να το αναφερω...καληνυχτα κοριτσακια!!


498ap2.png

nZqvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αργυρω Χρόνια πολλα να σου ζησουν

Κ καποια μερα να γυρισουν να σου πουν "εισαι η καλυτερη μαμα του κοσμου" κ να ειναι μεγαλες, με δικα τους μωρα οταν στο πουν!

Πολλα μωρα καλοκαιριου εχουμε εδω, κ το καλοκαίρι ειναι η εποχη της αισιοδοξίας. :P


LxHXp2.png

Έχει προσωπο η αγαπη , η πρόνοια του Θεού, η ελπίδα στη ζωή και το βλεπω σε σας.

uLu6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...