Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

      • Ευχαριστώ 1

ΜΕΛΛΟΥΣΕΣ ΚΑΙ ΗΔΗ ΔΙΔΥΜΟΜΑΝΟΥΛΕΣ!!!!!


giota.

Recommended Posts

Κορίτσια μου καλημέρα, μέρες θέλω να μπω αλλά δεν προλαβαίνω καθόλου.

Marmin μου καλώς τα δέχτηκες τα μωράκια σου στο σπίτι, μονο χαρές να έχετε από εδώ και πέρα, τι σας είπε χτες ο γιατρός?

Εμείς κορίτσια πήραμε και τον μικρό στις 6/8 στο σπίτι (τον μεγάλο τον πήραμε στις 18/7). Περάσαμε πολύ δύσκολα όταν είχαμε τον έναν σπίτι και τον άλλο στο νοσοκομείο, εγώ να αντλώ γάλα ανά τρίωρο, να ταίζουμε τον μεγάλο ανά τρίωρο, να πηγαίνουμε στο νοσοκομέιο στον μικρό που τις 10 μέρες που έμεινε παραπάνω πάλευε με την κοιλίτσα του που ήταν πολύ πρησμένη και οι γιατρόι φοβόντουσαν τα χειρότερα. Τελικά με έβαλαν εμένα σε πολύ αυστηρή δίαιτα (αποχή από μοσχάρι, γαλακτοκομικά αλλά και λαχανικά πολύ περιορισμένα) και κάπως συνήλθε. Το μικρούλι ως και 4 μέρες πριν βγει ήταν σε θερμοκοιτίδα με διάχυτο οξυγόνο, μόλις ξεπρήστηκε λίγο η κοιλιά του, τον έβγαλαν σε κουνάκι, την επόμενη μέρα ξεκινήσαμε το μπιμπερό και σε τρεις μέρες τον πήραμε μόλις 1900γρ. Τις τελευταίες μέρες του έκαναν και μετάγγιση, είχε κάνει και στην αρχή μία.

Εμένα κορίτσια αν και για τον μεγάλο μου είπαν ότι μπορώ να τον θηλάζω για τον μικρό δεν με άφησαν γιατί ρίχνει κορεσμούς και θα τον κούραζε πολύ, ακόμα και το μπιμπερό τον κουράζει. Προσπάθησα στην αρχή να βάζω τον μεγάλο στον στήθος που δεν καθόταν με τίποτα, μετά να τον ταίζω με μπιμπερό, να ταίζω και τον μικρό που θέλει πολύ προσοχή γιατί ζορίζεται και μετά να κάνω και άντληση, αλλά εδώ και τρεις μέρες τα παράτησα. Ο άντρας μου είχε άδεια αυτές τις 2 εβδομάδες και κάθε μέρα έτρεχε με τους μεγάλους θάλασσα, λούνα παρκ, παιδότοπο κλπ να ευχαριστηθούν και αυτοί λίγο καλοκαίρι. Έπρεπε να μαγειρύω και ξεχωριστό φαί για εμένα, έφυγε και διακοπές η γυναίκα που έρχεται και μας καθαρίζει ήρθε και έδεσε. Πιστεύω ότι αν είχα αντέξει ακόμα μία εβδομάδα ίσως στο τέλος να έβγαινε το πρόγραμμα αλλά πραγματικά με εξάντλησε η άντληση και η αποστείρωση σε μπουκάλια και χοάνες 8 φορές την ημέρα.

Τώρα γύρισε ο άντρας μου στην δουλειά και τους μεγάλους τους έχουμε στην μαμά μου. Πιστεύω ότι τώρα χωρίς τις αντλήσεις θα μπορούσα να τους έχω όλους μαζί στο σπίτι, αλλά η μαμά μου τους πάει παιδική χαρά, τους βγάζει στον κήπο με τα ποδήλατα και γενικά τους απασχολεί πιο ωραία από ότι θα μπορούσα εγώ αυτόν τον καιρό (αν και δεν μου αρέσει να το παραδέχομαι). Τον Σεπτέμβριο ο μεγάλος ξεκινάει και προνήπιο και τον μικρό θα τον κρατάει η μαμά μου, εμάς μας είπαν αν μπορούμε να τον αποφύγουμε τον παιδικό για φέτος.

Σήμερα είναι πρώτη μερά μετά από τόσο καιρό που κάθομαι χωρίς να έχω κάτι να κάνω, έχω βάλει τα μωρά μπρούμητα για εξάσκηση αλλά αυτά κοιμούνται.

Χθες πήγαμε και στον γιατρό, ο μεγάλος έφτασε τα 3700 και ο μικρός τα 2500, μας μείωσε και τα ταίσματα σε 6 φορές για τον μεγάλο και σε 7 για τον μικρό. Την Παρασκευή θα ξαναπάμε για να κάνουμε τα πρώτα μας εμβόλια.


6gLop3.pngQtMup3.png91SPp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Είδα ότι πιάσατε το θέμα των γονιών, να σας πω και την δική μας κατάσταση.

Εμάς η μαμά μου μας βοηθάει κρατώντας τους μεγάλους όποτε χρειάζεται, αλλά μας ρωτάει και συνεχώς αν θέλουμε να μας κάνει φαί ή να μας σιδερώσει (αν και για να μην την κουράζουμε παραπάνω τα κάνουμε μόνοι μας), εμένα μου αρκεί που όταν κρατάει τα παιδιά ασχολείται μαζί τους συνεχώς με παιχνίδια και βόλτες. Τα πεθερικά μου πήγαν διακοπές την επόμενη που φέραμε τον μεγάλο στο σπίτι αφού ήρθαν επίσκεψη για να τον δούνε(τους ζήτησε ο άντρας μου να έρθουνε), τον μικρό δεν ήρθαν να τον δούνε και τώρα φύγανε πάλι για διακοπές. Στο τηλέφωνο πάντα μας ρωτάνε αν χρειαζόμαστε κάτι, αλλά ποτέ δεν έρχονται για να κάνουν κάτι, αν και εμένα αυτό που με στεναχωρεί είναι ότι δεν έρχονται για να δούνε τα παιδιά μικρά και μεγάλα.


6gLop3.pngQtMup3.png91SPp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κορίτσια!!!!

χρονια πολλά σε οσες γιορταζαν! πηγε ο αντρας μου με τα παιδια ν αγορασουν ψαρια κ βρηκα ευκαιρια να γραψω που το ηθελα τοοοοσο καιρό!!

μαρμιν συγχαρητηρια!!!! καλως τα δεχτηκες τα μωρακια σου!!

δεν εχω πολλες συμβουλες να σου γραψω για το θηλασμο γιατι εμεις δεν ειχαμε θεμα προωρότητας...θα σου πω μονο πως αν δεν εφαρμοζα ταυτοχρονο θηλασμο δε θα τα καταφερνα γιατι θυμαμαι οταν γυριζα απ το μαιευτηριο τα ταισμα κρατουσε 45 λεπτα και μετα απο 2 ωρες το πολυ ξαναηθελαν:shock: αρα τους εβαζα στο στηθος μαζι και μετα απο 1-2 μηνες ολα ειχαν γινει πιο ευκολα. τα υπερ του θηλασμου τα ξερεις αφου το εχεις κανει με το μεγαλο σου!!

christine διαβασα και τα δικα σου...πω πω αθλος αυτο που περνατε ρε κοριτσια πραγματικα χαρα στο κουραγιο σας, δεν μπορω να πω τιποτε αλλο...

μπουγκος θελουμε να μπαινεις να μας στελνεις αισιοδοξα μηνυματα! μολις διαβασα το δικο σου για τις διακοπες πηρα μεγαααααααλη ακακουφιση για το επομενο καλοκαιρι. να εχουμε να μαζευουμε μονο τον μπεμπη δηλαδη!!

αργυρω μη μασας εσυ! εχεις καταφερει πολυ πιο δυσκολα...θα δεις θα σας παρουν και στον παιδικο και θα ειναι καλυτερα τα πραγματα.

για τα τσισα δεν ξερω.....εγω ακομα δεν εχω κανει καμια προσπαθεια γιατι δεν εχω το κουραγιο. αλλά η αληθεια ειναι η μαμα μου οταν παιρνει τον μεγαλο, του βγαζει το παμπερς και καλα για να μαθαινει και πολλες φορες δε θελει να το φοραει...αλλά δεν τα κανει και στο γιογιο. κ εγω τον φωναζω να βαλουμε παλι το παμπερς κτλ κτλ κ λεω εχει μπερδευτει το παιδακι! τεσπα, κατι ακουσα οτι στους ιδιωτικους σταθμους το ψιλοαναλαμβανουν απο τα 2,5 και μετα να το κοψουν. τουλαχιστον σε αυτον που πηγαιναμε ως τωρα ετσι γινοταν, στον καινουριο δεν ξερω...

δε θυμαμαι αν ξεχασα κατι να πω...γραφω λιγο βιαστικα γιατι θα καταφτασουν!

τα δικα μας νεα τα ιδια. προσπαθουμε το πρωι να τα παμε λιγο θαλασσα, οπου ο αντρας μου τρεχει πανικοβλητος:? ωστοσο για να ανθαρρυνω κ εγω με τη σειρα μου, λεω πως ειναι πολυ καλυτερα τα πραγματα απο περυσι και πως αν δεν ημουν εγω εγκυος θα μπορουσαμε να φυγουμε και 2-3 μερες.. απλά τωρα πλεον σερνομαι. ευτυχως εχω κανει οσα επρεπε να γινουν (βαλιτσα, ετοιμασια δωματιου μπεμπη, πλυσιμο κουρτινες κτλ) και τωρα απλα περπαταω και αγκομαχω!!

διαβαζω αυτα που γραφετε και για τα μωρα κ σκεφτομαι οτι πραγματικα τα εχω ξεχασει ολα...δε θυμαμαι πως ειναι να θηλαζεις, πως ειναι να κανεις μπανιο ενω τοσο δα μωρακι, δε θυμαμαι τιποτα!!!!!! θυμαμαι μονο πως με ειχε χαλασει πολυ το ξενυχτι και πως ετρωγα σα βοδι και πηρα καμια 10ρια κιλα τους πρωτους μηνες που γεννησα... ε αυτο θελω να το αποφυγω λιγουλακι!!

εχω κ ενα αγχος πως θα το παρουν τα μωρα τις πρωτες μερες ειδικα που πεφτουν ολα μαζι, ξεκιναει ο αντρας μου δουλεια, καινουριο σχολειο και μωρο στο σπιτι...:rolleyes: θα δειξει!

σας χαιρετω, σας φιλω ολες τις συναγωνιστριες! δε γραφω συχνα αλλά σας σκεφτομαι!!


SV6vp3.png

LWoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Είδα ότι πιάσατε το θέμα των γονιών, να σας πω και την δική μας κατάσταση.

Εμάς η μαμά μου μας βοηθάει κρατώντας τους μεγάλους όποτε χρειάζεται, αλλά μας ρωτάει και συνεχώς αν θέλουμε να μας κάνει φαί ή να μας σιδερώσει (αν και για να μην την κουράζουμε παραπάνω τα κάνουμε μόνοι μας), εμένα μου αρκεί που όταν κρατάει τα παιδιά ασχολείται μαζί τους συνεχώς με παιχνίδια και βόλτες. Τα πεθερικά μου πήγαν διακοπές την επόμενη που φέραμε τον μεγάλο στο σπίτι αφού ήρθαν επίσκεψη για να τον δούνε(τους ζήτησε ο άντρας μου να έρθουνε), τον μικρό δεν ήρθαν να τον δούνε και τώρα φύγανε πάλι για διακοπές. Στο τηλέφωνο πάντα μας ρωτάνε αν χρειαζόμαστε κάτι, αλλά ποτέ δεν έρχονται για να κάνουν κάτι, αν και εμένα αυτό που με στεναχωρεί είναι ότι δεν έρχονται για να δούνε τα παιδιά μικρά και μεγάλα.

είσαι τόσο τυχερη!!! πάρα πολύ τυχερή που έχεις τόσο καλή μαμά! Εμένα η δικιά μου ούτε φαί, ούτε σίδερο δεν έχει προσφερθεί ποτέ να κάνει. Και τα παιδιά τα κρατάει 1-2 φορές την εβδομάδα μόνο τον έναν (δεν μπορεί και τους δυο μαζί) για καμιά ωρίτσα για να κάνω εγώ το φαί και το σίδερο κρατώντας ταυτόχρονα και τον άλλον. Και της λέμε κι ευχαριστώ. Τα πεθερικά ζούνε σε άλλη πόλη. Είσαι πααααρα πολύ τυχερή! Ξέρεις τι είναι να είσαι με τα μωρά 30 ημέρων, στα όρια της τρέλας από την κούραση, να ζητάς κλαίγοντας βοήθεια από τη μαμά σου, κι αυτή να σου λεει: "δεν μπορώ, έχω κανονίσει να βγω" ή "δεν μπορώ, πρέπει να κουρέψω τις τριανταφυλλιές στον κήπο";;;;; Έφτασα να παω σε ψυχολόγο προκειμένου να το αποδεχθώ...

Σε θαυμάζω πάντως για τη δύναμή σου! Καλό κουράγιο, εύχομαι όλα να πάνε καλά!

Link to comment
Share on other sites

Argyro παρε βρακακια με σχεδια barbie κτλ θα ξετρελαθει και θα θελει να τα φοραει !! Εγω προσπαθω να κοψουμε την βραδυνη πανα,ο ενας παει καλα αλλα ο μεγαλος ετσι και ετσι.και ξυπναω το βραδυ και τους παω στην τουαλετα,με ξυπνητηρι φυσικα....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Christine να σου ζησουν κ καλη δυναμη

Απο τον τροπο που γραφεις εχω την αισθηση οτι εισαι πολυ ηρεμος ανθρωπος με πολλες αντοχες κ υπομονη κ παραδειγμα για μενα που ολη την ωρα γκρινιαζω!


LxHXp2.png

Έχει προσωπο η αγαπη , η πρόνοια του Θεού, η ελπίδα στη ζωή και το βλεπω σε σας.

uLu6p3.png

Link to comment
Share on other sites

είσαι τόσο τυχερη!!! πάρα πολύ τυχερή που έχεις τόσο καλή μαμά! Εμένα η δικιά μου ούτε φαί, ούτε σίδερο δεν έχει προσφερθεί ποτέ να κάνει. Και τα παιδιά τα κρατάει 1-2 φορές την εβδομάδα μόνο τον έναν (δεν μπορεί και τους δυο μαζί) για καμιά ωρίτσα για να κάνω εγώ το φαί και το σίδερο κρατώντας ταυτόχρονα και τον άλλον. Και της λέμε κι ευχαριστώ. Τα πεθερικά ζούνε σε άλλη πόλη. Είσαι πααααρα πολύ τυχερή! Ξέρεις τι είναι να είσαι με τα μωρά 30 ημέρων, στα όρια της τρέλας από την κούραση, να ζητάς κλαίγοντας βοήθεια από τη μαμά σου, κι αυτή να σου λεει: "δεν μπορώ, έχω κανονίσει να βγω" ή "δεν μπορώ, πρέπει να κουρέψω τις τριανταφυλλιές στον κήπο";;;;; Έφτασα να παω σε ψυχολόγο προκειμένου να το αποδεχθώ...

Σε θαυμάζω πάντως για τη δύναμή σου! Καλό κουράγιο, εύχομαι όλα να πάνε καλά!

Μηπως η μητερα σου εκτός απο λατρης των φυτών ειναι κ Γερμανίδα?!!!!

Κι εσυ δειξε κατανοηση ειναι ωραιο θεαμα κηπος με απεριποιητες τριανταφυλλιες?!!! Και τι που μαραζωνε το σπλαγχνο της!

Εχω γινει κουραστικη να θιγω συνέχεια το θεμα της βοήθειας απο γονείς αλλα δε μπορω με τιποτα να αποδεχτω πως η μητροτητα ειναι αυτο που βιωσαμε με τις δικες μας μαναδες.Μεχρι να γινω κι εγω μανα ηξερα σα γνωση πως οι μαναδες αν χρειαστει σχιζουν βουνα για τα σπλάχνα τους αλλα τωρα αδυνατω να πιστεψω πως υπαρχει έστω λιγη αγαπη εκ μερους τους υστερα απο αυτη τη συμπεριφορα.

Ελπιζω να σου σκουπισε καποιος εκεινα τα δακρυα

Κι εγω πρεπει να περναω μια καταθλιψουλα γιατι με προσπάθεια θυμάμαι τους χιλιους λογους που εχω να ειμαι ευτυχισμένη κ φυσικά οποτε βλεπω τα παιδιά αλλα οχι ολη τη μερα:-(


LxHXp2.png

Έχει προσωπο η αγαπη , η πρόνοια του Θεού, η ελπίδα στη ζωή και το βλεπω σε σας.

uLu6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Πηραμε το βίντεο της βάπτισης κι εμεινα εκπληκτη με την εικονα μου, δειχνω μεγαλύτερη κ καμπουριαζω πολυ:mad::mad:

Οι κουμπάρες φρεσκιες μες στην ενέργεια καμια σχεση καταλαβαινεις αμεσως ποια ειναι η μανα χαχαχαα

Το λεω στον ανδρα μου κ μου λεει πως αυτες δεν ειναι μανες, ωραια λεω δεν περιμενει πολλα στο θεμα περιποιηση κι ομορφιά γιατι όταν γυρίσω δουλειά ουτε το φρυδι θα βγαζω!!!


LxHXp2.png

Έχει προσωπο η αγαπη , η πρόνοια του Θεού, η ελπίδα στη ζωή και το βλεπω σε σας.

uLu6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλημέρα, μέρες θέλω να μπω αλλά δεν προλαβαίνω καθόλου.

Marmin μου καλώς τα δέχτηκες τα μωράκια σου στο σπίτι, μονο χαρές να έχετε από εδώ και πέρα, τι σας είπε χτες ο γιατρός?

Εμείς κορίτσια πήραμε και τον μικρό στις 6/8 στο σπίτι (τον μεγάλο τον πήραμε στις 18/7). Περάσαμε πολύ δύσκολα όταν είχαμε τον έναν σπίτι και τον άλλο στο νοσοκομείο, εγώ να αντλώ γάλα ανά τρίωρο, να ταίζουμε τον μεγάλο ανά τρίωρο, να πηγαίνουμε στο νοσοκομέιο στον μικρό που τις 10 μέρες που έμεινε παραπάνω πάλευε με την κοιλίτσα του που ήταν πολύ πρησμένη και οι γιατρόι φοβόντουσαν τα χειρότερα. Τελικά με έβαλαν εμένα σε πολύ αυστηρή δίαιτα (αποχή από μοσχάρι, γαλακτοκομικά αλλά και λαχανικά πολύ περιορισμένα) και κάπως συνήλθε. Το μικρούλι ως και 4 μέρες πριν βγει ήταν σε θερμοκοιτίδα με διάχυτο οξυγόνο, μόλις ξεπρήστηκε λίγο η κοιλιά του, τον έβγαλαν σε κουνάκι, την επόμενη μέρα ξεκινήσαμε το μπιμπερό και σε τρεις μέρες τον πήραμε μόλις 1900γρ. Τις τελευταίες μέρες του έκαναν και μετάγγιση, είχε κάνει και στην αρχή μία.

Εμένα κορίτσια αν και για τον μεγάλο μου είπαν ότι μπορώ να τον θηλάζω για τον μικρό δεν με άφησαν γιατί ρίχνει κορεσμούς και θα τον κούραζε πολύ, ακόμα και το μπιμπερό τον κουράζει. Προσπάθησα στην αρχή να βάζω τον μεγάλο στον στήθος που δεν καθόταν με τίποτα, μετά να τον ταίζω με μπιμπερό, να ταίζω και τον μικρό που θέλει πολύ προσοχή γιατί ζορίζεται και μετά να κάνω και άντληση, αλλά εδώ και τρεις μέρες τα παράτησα. Ο άντρας μου είχε άδεια αυτές τις 2 εβδομάδες και κάθε μέρα έτρεχε με τους μεγάλους θάλασσα, λούνα παρκ, παιδότοπο κλπ να ευχαριστηθούν και αυτοί λίγο καλοκαίρι. Έπρεπε να μαγειρύω και ξεχωριστό φαί για εμένα, έφυγε και διακοπές η γυναίκα που έρχεται και μας καθαρίζει ήρθε και έδεσε. Πιστεύω ότι αν είχα αντέξει ακόμα μία εβδομάδα ίσως στο τέλος να έβγαινε το πρόγραμμα αλλά πραγματικά με εξάντλησε η άντληση και η αποστείρωση σε μπουκάλια και χοάνες 8 φορές την ημέρα.

Τώρα γύρισε ο άντρας μου στην δουλειά και τους μεγάλους τους έχουμε στην μαμά μου. Πιστεύω ότι τώρα χωρίς τις αντλήσεις θα μπορούσα να τους έχω όλους μαζί στο σπίτι, αλλά η μαμά μου τους πάει παιδική χαρά, τους βγάζει στον κήπο με τα ποδήλατα και γενικά τους απασχολεί πιο ωραία από ότι θα μπορούσα εγώ αυτόν τον καιρό (αν και δεν μου αρέσει να το παραδέχομαι). Τον Σεπτέμβριο ο μεγάλος ξεκινάει και προνήπιο και τον μικρό θα τον κρατάει η μαμά μου, εμάς μας είπαν αν μπορούμε να τον αποφύγουμε τον παιδικό για φέτος.

Σήμερα είναι πρώτη μερά μετά από τόσο καιρό που κάθομαι χωρίς να έχω κάτι να κάνω, έχω βάλει τα μωρά μπρούμητα για εξάσκηση αλλά αυτά κοιμούνται.

Χθες πήγαμε και στον γιατρό, ο μεγάλος έφτασε τα 3700 και ο μικρός τα 2500, μας μείωσε και τα ταίσματα σε 6 φορές για τον μεγάλο και σε 7 για τον μικρό. Την Παρασκευή θα ξαναπάμε για να κάνουμε τα πρώτα μας εμβόλια.

Ευχαριστώ πολύ κ εσενα γερά κ δυνατά!

ποσο σε κατλαβαινω δε λεγεται κ δε σου κρυβω πως απο εσενα αντλουσα δυναμη!

Μεγαλωσαν τοσο ε;;; μακρυνο ονειρο μου φαινεται! Αυτο με τις αντλησεις αλλα κ τις αποστειρωσεις πολυ μανικι!

ετσι ηταν κ ο δικος μουοταν πηγαινε στους γονεις μου εκτος της αυλης ... Εισαι οντως πολύ τυχερή που εχεις τόσηβοηθεια

εμεις βαλαμε σε 5 μερες 100 γραμ ο αγοραρος κ 70 η κορουλα κ ειμαστε 2130 περιπου εκαστος κ 44 ποντους. Έξοδοι κ επισκεψεις απαγορευονται ως τα τρια κιλα! Συνεχιζουμε με τα ιδια γευματα ως δυομιση κιλα κ βλεπουμε κ συμφωνρι να πινουν αντλημενο απο το μπιμπερο κ θηλασμο οτανμπορω γιατι ειναι μικρα ακομα για να τα καταφερουν με αποκλειστικο στηθος


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Argyro παρε βρακακια με σχεδια barbie κτλ θα ξετρελαθει και θα θελει να τα φοραει !! Εγω προσπαθω να κοψουμε την βραδυνη πανα,ο ενας παει καλα αλλα ο μεγαλος ετσι και ετσι.και ξυπναω το βραδυ και τους παω στην τουαλετα,με ξυπνητηρι φυσικα....

Kαλησπερα,και τα δικα μας βρακακια ειναι με σχεδια,αλλα τπτ!!Τωρα τα τσισα της τα κανει φορωντας το βρακακι κι ας της εχω κανει τις απειρες παραστασεις(μην γελατε)κι ας της λεω συνεχεια οτι πρεπει να το κατεβαζει νωριτερα!!Το λαθος μου τελικα ηταν πως την εμαθα απο την αρχη χωρις βρακακι και τωρα φτου απο την αρχη.Ωστοσο τα παμε πολυ καλα,η μεγαλη ομως δεν ειναι ετοιμη ακομη ή θελει πολυ υπομονη που δεν την εχω ακομη!!Ο μπεμπης μπουσουλαει και σηκωνεται συνεχεια σε καναπε και τραπεζι και ειμαι στην κυριολεξια στο τρεξιμο.Μολις ειναι ετοιμη τελειως η μικρη θα ξεκινησω και την μεγαλη μου.Αυτο με την βραδυνη πανα το σκεφτομαι και αγκομαχαω....

Εσεις πως τα πατε με τον παιδικο?συνηθισατε στους ρυθμους?τα πηγαινεις εσυ ακομη??


498ap2.png

nZqvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Πηραμε το βίντεο της βάπτισης κι εμεινα εκπληκτη με την εικονα μου, δειχνω μεγαλύτερη κ καμπουριαζω πολυ:mad::mad:

Οι κουμπάρες φρεσκιες μες στην ενέργεια καμια σχεση καταλαβαινεις αμεσως ποια ειναι η μανα χαχαχαα

Το λεω στον ανδρα μου κ μου λεει πως αυτες δεν ειναι μανες, ωραια λεω δεν περιμενει πολλα στο θεμα περιποιηση κι ομορφιά γιατι όταν γυρίσω δουλειά ουτε το φρυδι θα βγαζω!!!

Μια απο τα ιδια κι εγω,αν και εγκυος...το αποτελεσμα ειναι το ιδιο!!Κοιλουμπα,μαγουλα και προσωπο λες και εχω κανει μποτοξ,μπρατσακι...θελετε κι αλλα???

Το 1ο καλοκαιρι φετος που φορεσα ολοσωμο μαγιο!!Πολυ μου κακοφανηκε...οταν σκεφτομαι το στηθος που ειχα και κοιλια μια χαρα,ουτε ραγαδες ουτε κρεατα κρεμασμενα,παλι καλα που την εχω γλιτωσει την καταθλιψη....ή μηπως ετσι νομιζω??


498ap2.png

nZqvp3.png

Link to comment
Share on other sites

είσαι τόσο τυχερη!!! πάρα πολύ τυχερή που έχεις τόσο καλή μαμά! Εμένα η δικιά μου ούτε φαί, ούτε σίδερο δεν έχει προσφερθεί ποτέ να κάνει. Και τα παιδιά τα κρατάει 1-2 φορές την εβδομάδα μόνο τον έναν (δεν μπορεί και τους δυο μαζί) για καμιά ωρίτσα για να κάνω εγώ το φαί και το σίδερο κρατώντας ταυτόχρονα και τον άλλον. Και της λέμε κι ευχαριστώ. Τα πεθερικά ζούνε σε άλλη πόλη. Είσαι πααααρα πολύ τυχερή! Ξέρεις τι είναι να είσαι με τα μωρά 30 ημέρων, στα όρια της τρέλας από την κούραση, να ζητάς κλαίγοντας βοήθεια από τη μαμά σου, κι αυτή να σου λεει: "δεν μπορώ, έχω κανονίσει να βγω" ή "δεν μπορώ, πρέπει να κουρέψω τις τριανταφυλλιές στον κήπο";;;;; Έφτασα να παω σε ψυχολόγο προκειμένου να το αποδεχθώ...

Σε θαυμάζω πάντως για τη δύναμή σου! Καλό κουράγιο, εύχομαι όλα να πάνε καλά!

Ε,ενταξει,πραγματικα εχω μεινει αφωνη!!Αν διαβαζε ο αντρας μου αυτα που αναφερεις θα με ρωτουσε "και τους μιλα ακομη??"Δεν ειναι και λιγο οταν περιμενεις βοηθεια απο τις μαμαδες μας κι εκεινες λες και δεν εχουν περασει τα ιδια(αλλα σε καμμια περιπτωση στον βαθμο που τα εχουμε περασει εμεις)να γυρνουν την πλατη!!!Εχω βγει απο τα ρουχα μου....και δεν ειμαι και ωραιο θεαμα παναθεμα με!!


498ap2.png

nZqvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Christine....οτι και να πω ειναι τοοοοσοοοοο πολυ λιγο!!Διαβασα αρκετες φορες το μνμ σου και ομολογω πως εξαντληθηκα,τι περασατε βρε κοριτσι μου?τουλαχιστον τωρα ειναι καλα το μωρακι?συνεχιζεις να δινεις μητρικο γαλα?ρωτω γιατι εχω κανει μια βλακεια στην οθονη που οσο κι αν προσπαθησα δεν εχω καταφερει να επαναφερω ολη την εικονα με αποτελεσμα τις ακριανες λεξεις να μην μπορω να τις διαβαζω.:rolleyes:

Θα συμφωνησω και θα παραδεχτω κι εγω την μαμα σου!!Εισαι πολυ τυχερη που εχεις τοση βοηθεια απλοχερα και χωρις να ζητας οπως κανω εγω.Αν και εχω σταματησει πια να ζηταω τπτ και εχουν καταλαβει πως ειμαι ψυχρη μαζι τους!!

Προσεχε και φροντιζε τον εαυτο σου οσο μπορεις!!Καλη δυναμη κοριτσι μου!!

gemini,ξεκινησατε παιδικο??

ποτε σου εχει δωσε πητ ο γυναικολογος σου?Μπραβο στον αντρα σου,αλλα και τι να κανει??στην κατασταση που εισαι ζοριστηκε εκεινος περισσοτερο,ετσι ακριβως ειμασταν εμεις περσυ!!Κουραγιο,του χρονου θα ειμαστε πολυ καλυτερα!!Εγω θα τον κυνηγαω στην παραλια,αλλα ο δικος σας με λιγη"τυχη" ισως και να μην εχει περπατησει ακομη και να ειναι πιο ελεγχομενος!!

Nunuka που βρισκεσαι??αποδραση μου μυριζει???βρε λες???


498ap2.png

nZqvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...