Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Καλημέρα κορίτσια! !Δεν είδα τηλεόραση τι εγινε;;;Στο κόσμο μου τελείως...

Σήμερα το μενού έχει κοτοπουλο στο φουρνο με πατάτες.Και ναι επιτέλους μαζευομαι ξανά σήμερα για διαιτα.Εγω θα φάω μόνο κοτοπουλάκι. Αλλά πολύ ακαματα βρε παιδια.Εχει τελειώσει η μουστάρδα και η ρίγανη. Και καλά για τη μουστάρδα αφού κάνω διαιτα λογικό να μην το πολυσκεφτώ αλλά η ριγανη;Νόμιζα ότι είχα κι αλλού και πήγα για ψώνια χθες ουφφφ.Μιας και δεν τα είχα αυτά είπα να ρίξω λίγο πορτοκαλι στο κοτοπουλο μήπως και δώσει νοστιμιά. Δεν έχω ξαναβαλει.Θα δείξει πως θα βγει


Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Δεν είμαι σε διάθεση να γράψω πολλά, θα ήθελα όμως να σας προτρέψω να αρχίσετε από αύριο να συγκεντρώνετε κάποια τρόφιμα μακράς διαρκείας τα οποία θα αγοράσετε λίγα λίγα κάθε φορά που ψωνίζετε, θα τρώτε απ' αυτά και θα τα ανανεώνετε ένα ένα μόλις τελειώνουν.

Ο Θεός να βάλει το χέρι του.

Σιγουρα όλοι μας έχουμε περιθώριο να γίνουμε ακόμη καλύτεροι άνθρωποι και καλύτεροι χριστιανοί για να έχουμε και το έλεός Του.

Καλό βράδυ και καλό Σ/Κ σε όλους.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Δεν είμαι σε διάθεση να γράψω πολλά, θα ήθελα όμως να σας προτρέψω να αρχίσετε από αύριο να συγκεντρώνετε κάποια τρόφιμα μακράς διαρκείας τα οποία θα αγοράσετε λίγα λίγα κάθε φορά που ψωνίζετε, θα τρώτε απ' αυτά και θα τα ανανεώνετε ένα ένα μόλις τελειώνουν.

Ο Θεός να βάλει το χέρι του.

Σιγουρα όλοι μας έχουμε περιθώριο να γίνουμε ακόμη καλύτεροι άνθρωποι και καλύτεροι χριστιανοί για να έχουμε και το έλεός Του.

Καλό βράδυ και καλό Σ/Κ σε όλους.

:confused::confused::confused::confused::confused::confused:


Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites

καλημερα κ καλη εβδομάδα κοριτσάκια τι κανετε?

πολυ ερημια επεσε βλεπω .

Το Σαββατο εκανα μια κολοκυθοπιτα με ετοιμο χωριατικο φυλλο κ το βραδυ ψησαμε παιδακια κοτοπουλο κ πανσετες. Ειχα κ κατι ροδακινα που αν τα αφηνα θα χαλαγανε κ εκαν αμια ροδακινοπιτα.Την τσακισανε μικροι μεγαλοι κ την ξαναζητανε !

Την Κυριακη καναμε κοκορα χωριατικο με χοντρα μακαρονια κ εφτιαξα κ αλλη μια δοση παγωτο να εχουν στο χωριο.

Για σημερα εκανα μελιτζανες παπουτσακια κ το ιδιο θα φαμε κ αυριο.Εβρασα κ βλητα με κολοκυθακια κ μια χαρα !!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κι από εμένα. 3 εβδομάδες έμειναν και μετά αδειουλα...

Μαγειρικά τώρα σας γράφω τα φαγητά της τελευταίας εβδομάδας.

Μελιτζάνες με φέτα στον φούρνο.

Φασολάκια γιαχνί με κολοκυθάκια.

Μοσχάρι κοκκινιστό με πιλάφι.

Αυγά μάτια, πατάτες και χωριάτικη σαλάτα.

Αρακάς κοκκινιστός.

Μακαρόνια με κιμά.

Γεμιστά.

Σαλάτα ψυγείου με κριθαράκι, ντοματινια και μοτσαρέλα.

Φιλιά!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Ερημιες βλέπω. Χαιρομαι που ολες περιμενετε την αδεια σας. Εγω θα παρω 6 μερες μονο κι αυτες με το ζορι. Το κακο να μενεις σε νησι το καλοκαιρι.... Κι οχι τιποτε αλλο αλλά εχω τοση αναγκη να γεμισω τις μπαταριες μου λιγο και να αλλάξει η πολυ κακή μου διαθεση.

Στα μαγειρικα μας, μακαρονια με σαλτσα τονου, σκορδαλια με μπακαλιαρο και παντζαρια και τσιζκεικ, κοτοπουλο στο φουρνο με πατατες. Αυτα θυμαμαι.

Φιλια


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Την αλλη Πεμπτη ξεκινάει ή δικιά μου άδεια κ περιμένω πως κ πως.

Ελπίζω να φτιάξει ή διάθεση σου Φωτεινή κ σύντομα :P

Από φαγητό τώρα μαυρομάτικα κοκκινιστά πρώτη φορά τα έκανα ήταν υπέροχα συνήθως τα έκανα σαλάτα.Κοτόπουλο στο φούρνο με πατάτες κ χθες το βράδυ πίτσα που είχαμε φιλους στο σπίτι.

Για σήμερα μακαρόνια με σαλτσουλα.

Αυτά τα νέα μας φιλιά γλυκά σε όλες

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα!

Τι κάνετε?

Εγώ έφυγα από Αθήνα για 2 μέρες και γύρισα τελικά μετά από 7!:tongue: Απόφαση τελευταίας στιγμής για λίγες διακοπές και μου έκαναν πολύ καλό τελικά! Ίντερνετ δεν είχα, αλλά καθόλου δε με χάλασε:P Φαγητό δεν μαγείρεψα, εκτός από μία μέρα και έτσι έκανα κανονική αποτοξίνωση:D

Ελπίζω από αύριο να μπαίνω να διαβάσω τα νέα σας, γιατί με περίμεναν πολλές δουλειές στην επιστροφή.

Φιλιά σε όλους!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Καλοκαιράκι και χαθηκαμε. Δεν πειραζει αρκει να ειμαστε και να περναμε καλά.

Αστερακι καλά να περασετε τωρα με την αδεια σου! Θα κατσεις μερες;

Νινα αυτο που εκανες ηταν ισως ο,τι καλύτερο! Απρογραμματιστες διακοπες και πληρης αποτοξινωση! Τέλειο!

Στο θεμα μας χτες ειχαμε αρακα και σημερα κοτοπουλο με χυλοπιτες.

Φιλια


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα παρεακι

Σημέρα κ χθες φακές

Ή άδεια ξεκίνησε με δυσάρεστα απρόοπτα χάλασε το αμάξι χθες κ ή ζημία είναι μεγαλη οικονομικά πρώτων κ δεύτερων δεν φεύγω διακοπές γιατί δεν έχω αυτοκίνητο :twisted:

Στο οικονομικό βρήκαμε λύση με μεταχειρισμένο ανταλλακτικό αλλά δεν προλαβαίνουν να το φτιάξουν άμεσα λογικά Παρασκευή απόγευμα δυστυχώς υπάρχει όμως πιθανότητα να πάρω τς κουμπαρς το αυτοκίνητο το οποίο είναι κ αυτό συνεργείο αλλά μάλλον θα το βγάλουν αυριο.

Φωτεινή έφτιαξε ή διάθεση;;

Αυτά τα νέα μας

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια.

Επιτέλους έβαλα μία σειρά στις δουλειές και ξαναμπαίνω στους καθημερινούς ρυθμούς μου.

Από φαγητό αυτές τις μέρες έκανα μακαρονάδα με κυμά, πατατές με αυγά στο φούρνο (που ήταν αποτυχία τελικά:mad:), γεμιστά και σήμερα έβαλα στο φούρνο τα μακαρόνια που περισσέψαν με τυριά και μπεσαμέλ. Έκανα και ένα παγωτό με σοκολάτα, καραμέλα και βανίλια, να υπάρχει:-D... ξέρετε.. για τις υπογλυκαιμίες:D

Φωτεινή τις υπόλοιπες μέρες άδειας θα στις πληρώσουν ή θα τις πάρεις άλλη εποχή? Τουλάχιστον είσαι στο νησί και ανά πάσα στιγμή, είσαι στη παραλία... κάτι είναι και αυτό!;)

asteraki ελπίζω να βρεις άκρη τελικά με αυτοκίνητο, γιατί θα είναι κρίμα να χάσετε τις διακοπές σας!:(

cacao το κοτόπουλο με πορτοκαλί πώς σου φάνηκε? εγώ πάντα βάζω χυμό πορτοκάλι όταν το βάζω στο φούρνο.

Εβίρι λογικά πρέπει να έχεις έρθει... να μας πεις πώς είναι και τα πράγματα έξω, από πρώτο χέρι... οι δικοί μου είναι διακοπές εδώ, οπότε ότι ακούν και αυτοί.

Τζένη πώς πάει η δουλειά? ηρέμησε καθόλου? πότε έχεις άδεια?

Ιωάννα, smurfita αγγελική που είστε?:P

Κορίτσια μήπως θέλετε να βρεθούμε καμία μέρα για καφεδάκι, εμείς που θα είμαστε εδώ? εγώ δεν προβλέπεται να φύγω, εκτός από μονοήμερες εκδρομές.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια μου.

Σας χαιρετώ από τα πάτρια εδάφη πλέον. Φτάσαμε τα χαράματα της Πέμπτης μετά από πολύ κούραση με αρκετές αναταράξεις πάνω από περίπου την Αυστρία ή λίγο πριν.

Κατά τα άλλα μας περίμενε το κοριτσάκι μας που την αφήσαμε ξάγρυπνη ενώ την επόμενη μέρα δούλευε (στην πρακτική που κάνει). Χτες ήρθαν να μας χαιρετίσουν οι πρώτοι συγγενείς και σήμερα αναμένονται κι άλλοι.

Ίσως σήμερα να κάνουμε το πρώτο μας μπάνιο, θα αποφασίσουμε σε λίγο.

Αυτά τα λίγα για σήμερα και θα τα πούμε και τις επόμενες μέρες.

Εύχομαι να είστε σε διακοπές ή να κοντεύετε να πάτε και να περνάτε πάντα όμορφα και ξεκούραστα.

Φιλιά πολλά σε όλες.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην μαγειροπαρέα και καλό μήνα!

1η μέρα στην δουλειά σήμερα και προσπαθώ να βρω τους ρυθμούς μου...

Διάβασα στα πεταχτά τα νέα σας και χάρηκα που είστε όλες καλά!

Εβιράκι καλώς ήρθες στην πατρίδα! Θα κανονίσουμε να τα πούμε από κοντά...

Εγώ πέρασα ωραία και ξεκούραστα στις διακοπές μου. Ήμασταν Εύβοια και την Παρασκευή ανεβάσαμε τα παιδιά Γιάννενα. Πολύ στεναχωριέμαι με την φωτιά στην Λίμνη... κάηκε ένα πανέμορφο δάσος .... :(

Εχω λίγη δουλίτσα κι επανέρχομαι ....


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλό μήνα!

Εβιρι καλώς ορισες στα πατρια εδάφη! Ευχομαι να περασετε ωραια, να ξεκουραστειτε και κυριως να ευχαριστηθείτε την παρεα των αγαπημένων σας προσώπων και κυρίως της μεγαλης Εβιρινας.

Αγγελική καλως ορισες κι εσυ! Εχεις κι αλλη άδεια τον Αυγουστο; Κι εγω λυπαμει για τα μερη που κάηκαν ειναι πολύ ωραια...

Αστερακι ολα καλά με το θεμα του αυτοκινήτου; Ευχομαι να μην εχετε αλλες αναποδιες στις διακοπες και να περασετε ωραια.

Νινα μπραβο που βρηκες τοσο γρηγορα τους ρυθμους σου. Εγω θελω να τους χασω και να μην τους ξαναβρω.... Θα κρατησω καποιες μερες και για το χειμώνα μηπως μπορεσω και παρω αδεια στις γιορτες αλλά και για οτιδηποτε εκτακτο συμβει. Θα ηθελα να μπορουσα να παρω περισσοτερες μερες για να ειμαι ειλικρινής γιατι αισθανομαι οχι απλώς κουρασμένη αλλά εξαντλημένη αλλά δυστυχως δεν γινεται διαφορετικά. Το νησί το καλοκαιρι οταν δουλευεις το βλέπεις με αλλο ματι...

Η μικρη αρχισε να ξαναμειωνει το φαγητο και πιστευω πλέον οτι ειναι καθαρα ψυχολογικός ο παραγοντας. Τουλάχιστον συνεχιζει ακομα να δοκιμάζει από διαφορα φαγητα. Τις προηγουμενες μέρες είχαμε διαφορα φαγητα, σουφλέ, μακαρόνια με κιμά, μπριζολες πανε με πατατες και τζατζικι. Ειναι κι η ανηψια μου εδω και το μακαρονι παει συννεφο (δεν τρωει σχεδον τιποτε αλλο).

Φιλια


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...