Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Eflenew είπε:

      @Blue Velvet συμφωνώ με το Σπορακι. Ειναι 1 στα 3,5 ή 1 στα 4 στη δικη σου ηλικια. Θα υο πετυχεις το καλο εμβρυακι ισως ειναι αυτο που ειναι καταψυξη.

       Σε ξενο επιστημονικό άρθρο του 2023 αναφερει: 

      Το ποσοστό ευπλοειδίας (σωστα χρωμοσωμικα) εμβρύων μειώνεται όσο αυξάνεται η ηλικία του ασθενούς, είναι 73% για έμβρυα καλής ποιότητας σε ασθενείς κάτω των 35 ετών, 54% σε ασθενείς μεταξύ 35-36, 37% σε ασθενείς μεταξύ 37-38, 31% σε ασθενείς μεταξύ 39-40, 23% σε ασθενείς μεταξύ 41-42, 5% σε ασθενείς μεταξύ 43-44 και 0 % σε ασθενείς μεταξύ 45-46 ετών. 
       
       

      Καλής ποιότητας θεωρούνται τα έμβρυα ΑΑ μόνο ; 

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Φωτεινή ελπίζω η γιαγιά να χαλαρώσει κι άλλο με το θέμα του φαγητού της μικρής. Αυτό θα περάσει και στο παιδί και πιστεύω ότι θα αρχίσει να τρώει πολύ περισσότερα φαγητά.

Τζενάκι μου δυστυχώς δεν θα είμαι Αθήνα όταν θα έχεις το σεμινάριό σου. :-( Άλλα που θα πάει ... θα τον πιούμε τον κάφε!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Καλημερα κοριτσια τι μου κανετε? Για σημερα δεν μαγειρεψα γιατι δεν εχω το παιδι οποτε εγω με κατι θα βολευτω.

Βρε Εβιρι τι τιμη ηταν αυτη? Εγω παντως δεν θα τα επαιρνα. Για τη σειρα που λες ουτε εγω την ξερω αφου δεν προλαβαινω ουτε να ανοιξω τηλεοραση. Οσο για τον καιρο καλα να παθουμε, εμεις τον καναμε ετσι δυστυχως.

Φωτεινη πολυ χαιρομαι με την κορη σου, να ηρεμησει η γιαγια κι εσεις κατ επεκταση

Αγγελικη, Τζενη καφεδακι ακουω, να ξερετε οτι εγω ενα μηνα θα ειμαι αργοσχολη όποτε κανονισετε θελω να ερθω κι εγω. Ειδατε καλεστηκα απο μονη μου.

Νινα τελικα τι σου εφτιαξε τη διαθεση?

Κακαο ολα καλα? Εκανες τιποτα περιεργο?

εχει καμμια νεα απο τη Στρουμφιτα?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Εμείς σήμερα έχουμε μελιτζάνες μιαμ.Παει η δίαιτα πάλι μια μέρα παραπερα:lol:Θα όμως λίγο οπότε μια χαρά θα μου έρθει.

Ioanna81 όλα μια χαρά. Δεν είχα μπει γενικά στο φόρουμ λίγες μέρες.


Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites

Φωτεινη μου χιλια μπραβο για την κορη σου !!! ουτε που το φανταζομασταν περσυ τετοιο καιρο οτι θα εκανε τετοια προοδο !!Αντε βρε κοριτσακι να ηρεμησεις τουλαχιστιν απο αυτο το θεμα σιγα σιγα κ ας μην τα τρωει κ ολα τα φαγητα ,να τρωει ενα σημαντικο αριθμο φαγητων να ξενοιασετε απο αυτο το προβλημα.

Ιωαννακι καλα εκανες κ ειπες για καφεδακι !!! 25-27 εχω ενα σσεμιναριο διπλα στην δπυλεια της Αγγελικης για αυτο της ειπα για καφεδακι.

Εγω θα γυρισω 29 κ εκειηνη την εβδομαδα θα ειναι χωρις παιδια, οποτε αφου θα ειναι εδω κ η Εβιρι,θα εχεις κ εσυ αδεια ευκαιρια ειναι !!!

κακαο πολυ ωραιο φαγητο εχεις !!! θα το βαλω στο προγραμμα για την αλλη βδομαδα !!!

Καλα κοριτσια κ εγω δεν θα τα επαιρνα τα φασολακια με 7 ευρω το κιλο !!! απαπα !!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Φωτεινη μου χιλια μπραβο για την κορη σου !!! ουτε που το φανταζομασταν περσυ τετοιο καιρο οτι θα εκανε τετοια προοδο !!Αντε βρε κοριτσακι να ηρεμησεις τουλαχιστιν απο αυτο το θεμα σιγα σιγα κ ας μην τα τρωει κ ολα τα φαγητα ,να τρωει ενα σημαντικο αριθμο φαγητων να ξενοιασετε απο αυτο το προβλημα.

Ιωαννακι καλα εκανες κ ειπες για καφεδακι !!! 25-27 εχω ενα σσεμιναριο διπλα στην δπυλεια της Αγγελικης για αυτο της ειπα για καφεδακι.

Εγω θα γυρισω 29 κ εκειηνη την εβδομαδα θα ειναι χωρις παιδια, οποτε αφου θα ειναι εδω κ η Εβιρι,θα εχεις κ εσυ αδεια ευκαιρια ειναι !!!

κακαο πολυ ωραιο φαγητο εχεις !!! θα το βαλω στο προγραμμα για την αλλη βδομαδα !!!

Καλα κοριτσια κ εγω δεν θα τα επαιρνα τα φασολακια με 7 ευρω το κιλο !!! απαπα !!!!

Τώρα είδα ότι ο κορεκτορας έβγαλε το ιμαμ μιαμ:lol::lol::lol: χαχαχαχα όπως και να το κάνεις όμως μιαμ ειναι:tongue:


Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εμένα η κόρη μου έπαθε σήμερα μεταλλαξη:lol:Πριν λίγο παίρνει τη σαλιαρα τη φοράει και φώναζε μαμ μαμ μαμ .Της λέω θες να φας;Ναι μου απαντάει.Οποτε της βάζω μια μελιτζάνα για να φαει.Τη κατεβάζει και θέλει κι αλλο:shock:Εφαγε ακόμα μισή. Για φαντασου:rolleyes:


Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα στη μαγειροπαρεα είχα γράψει ένα σωρον πράγματα κ έκλεισε από μπαταρία τα κλάματα κοντεψα να βαλω:-(

Λοιπόν τα λίγα που θυμάμαι πρώτων κ βασικότερο 15 πενταυγουστο θα είμαι κ γω εδώ οπότε εάν κανονισουμε θα είναι τέλεια .

Ιωάννα διακοπές ένα μήνα ωραίο ακούγεται απλήρωτοι όμως χάλια τι να πω δεν πάνε καλά ή εκμεταλλεύονται :rolleyes:

Εβιρακι 7 ευρώ το κιλό ;;;να σου στέλνουμε με κούριερ πιο φθηνά θα ερθει:PΝα καμαρώνει ς πάντα τον Αντρουλη σου κ τα παιδακια σου.

Είχες Φωτεινή υπομονή κ τα καταφέρεις τελικα:tongue:

Αγγελική το ίδιο φαγητό είχαμε αλλά εγώ στον φούρνο (μελιτζάνες) γιατί έβαλα λαχανικά ογκραντεν κ γαυρο στο φούρνο.

Ωραία εικόνα σε κάνω Νινα με το μουλτι μία ίδιαεικονα σχεδόν είχα σημερα με αυγά που τα πέταγε ή κόρη μου κάτω πως τα έφτασε ακόμα απορω :rolleyes:

Cacao δύσκολο πράγμα ή δίαιτα ειδικά καλοκαίρι οι πειρασμοί από που να ξεκινησω παγωτά ουζακι μπυριτσες βολτες άστα σε καταλαβαίνω.

Πήγαμε κ παιδιατρο ή περίμετρος του κεφαλιού δεν άλλαξε αλλά μετράει το περιεχόμενο μου είπε κ είναι σπουδαιο τς έκανε μερικά τεστ τι να πω ηρεμησα λίγο το έχω άγχος πολύ.

Από φαγητό γαυρο μελιτζάνες φακές λαχανικά ογραντεν ομελέτα κολοκυθάκια γεμιστά αυγολεμονο αυτά θυμάμαι

Αυτά τα νέα μας καλό ξημέρωμα για όλους

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Λιγο περιεργα σημερα μετα απο αυτά που διαβαζω. Τι να πω... Τοσος κοσμος πεθαινει χωρις λόγο.

Κακαο πολύ ωραιο το φαγητακι σου, απο τα αγαπημενα μου. Φοβερη η κορη σου.

Αστερακι κι εγω με τα αυγά το εχω παθει αυτό αλλά από τον γιο. Χαιρομαι που ολα πανε καλά με την περιμετρο.

Εγω κοριτσια 15αυγουστο θα ειμαι αλλου (οπως και ολο τον χρονο δηλαδη) - κλαψ. Να δω ποτε θα σας δω.

Κι εγω ειμαι ευχαριστημενη απο την κορη. Το καλό ειναι οτι η αλλαγή εγινε σχετικά ομαλά. Για σημερα φακες.

Φιλια


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην μαγειροπαρέα!

Τελευταία μέρα στην δουλειά και από αύριο διακοπάρω! Θα προσπαθήσω να μπαίνω να διαβάζω τα νέα σας αλλά είναι κομματάκι δύσκολο γιατί εκεί που θα είμαι το wifi σέρνεται!

Αστεράκι θα χαρώ πολύ να σας δω από κοντά όλες! Οπότε κανονίζουμε μία σίγουρη συνάντηση την εβδομάδα του 15αύγουστου για όσες θα είμαστε εντός!

Φωτεινή κι εγώ το άκουσα το πρωί στο ραδιόφωνο και με έπιασε η ψυχή μου! Θα μας καταντήσουν να μην κουνιόμαστε από τα σπίτια μας στο τέλος... Η αλήθεια είναι ότι κι εδώ, που θεωρητικά δεν είμαστε στόχος, όποτε κυκλοφορώ με μετρό με το που θα δω κάποιον περίεργο τύπο την κάνω με ελαφρά πηδηματάκια. Σήμερα το πρωί που είδα μία σακούλα ξεχασμένη σε ένα παγκάκι στον σταθμό του τρένου απομακρύνθηκα όσο μπορούσα. Ουφ θα φοβόμαστε και την σκιά μας σε λίγο...

Κορίτσια σας φιλώ όλες και τα ξαναλέμε....


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσακια τι κανετε;

με ασχημα μαντατα αρχισε η μερα σημερα.Πολυ λυπηθηκα με το συμβαν στην Νικαια, θα τρεμουμε κ την σκια μας οπως παμε.

Χτες ετοιμασα τα πραγματα του μικρου μου θα μεινει στο χωριο κ αυτος απο σημερα η αυριο το μεσημερι θα ξερουμε τελικα ποτε θα παμε.

Εγω παιρνω αδεια 4 κ γυρναω 29 !! κανονιστε λιγο πιο μετα την συναντηση !!!!!

Αστερακι ολα καλα μετο αστερακι μην αγχωνεσαι !!! Ωραια κ τα φαγτα σου !!!

Αγγελικη με το καλο να ξεκινησουν οι διακοπουλες !!!! Να ξεκουραστεις κ να χαρεις τα παιδακια σου κ την θαλασσα !!!

Φωτεινη μου ειδες τελικα ο επειμενων νικα !!! Ωραιοτατες κ οι φακες ! θα τις βαλω κ αυτες στο προγραμμα . Τωρα το καλοκαιρι τις προτειμω κ πιο στεγνες φακορυζο η μεσα σε σαλάτα αλλα δεν τα τρωει ο αντρας μου ....

Σημερα τρωμε το χτεσινο μπριαμακι με σουτζουκακια . Το βραδυ ειπαμε με την μαμα μου να κανουμε πιτσα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...