Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Προεμφυτευτικός γίνεται συνήθως σε βλαστοκυστες όπου έχουν γίνει οι διαιρέσεις και βλέπει το έμβρυο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Από εκεί και πέρα η φύση αποβάλει όσα έμβρυα δεν είναι καλά, κάποιες φορές όμως (ελάχιστες ευτυχώς) καταφέρνουν και προχωράνε. Αυτά ή χάνονται στις πρώτες εβδομάδες της κύησης ή γεννούνται με τα προβλήματα που ξέρουμε. Εσυ είχες ένα υγιές έμβρυο στα τέσσερα, στατιστικά πολύ καλά. Είσαι σε πολύ φυσιολογικά πλαίσια. Δεν μπορεί όλο τα έμβρυα να είναι καλά. Μην αγχώνεσαι, απλά μην αφήσεις πολύ τον καιρό να περάσει!

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Με το καλό τα τρίδυμα και σου:D

Λένα μου δε πρέπει να αποφεύγεις ούτε το κρέας ούτε τα λαχανικά στην εγκυμοσυνη.Γιατι έχεις τόσο άγχος για το τοξοπλασμα;Αν το κρέας ψηθεί καλά δεν υπάρχει φόβος.Εγω και μαρουλι έτρωγα στην εγκυμοσυνη αλλά το έπλενα και το άφηνα στο νερό μαζί με ξύδι για ένα τέταρτο (ότι κάνω και τώρα βασικα).Θα έλεγα ότι από λαχανικά είναι πιο πιθανό να κολλήσεις τοξοπλασμα πάρα από κρέας οπότε καλύτερα πρόσεξε αυτό και απέφευγε λάχανο - μαρουλι για καλό και για κακό.

Καλημερα Ευχαριστω!!

cacao μου να χαίρεσαι το παιδάκι σου!!

Όντως με έχει πιάσει ένα άγχος με το κρέας αλλά από την άλλη δεν το πολύ θέλω και τόσο, ναι για το συκώτι το ξέρω ότι στην εγκυμοσυνη απαγορεύεται!

Αα ξέχασα από κρέας δεν πρέπει να τρως συχνά συκώτι.Απεφευγε το βασικά και νομίζω είναι το μοναδικό που απαγορεύεται στην εγκυμοσυνη.
Καλημέρα.

Λενια καλώς ήρθες στην παρεα, καλή εγκυμοσυνη να εχεις και με το καλό να έρθουν τα τριδυμακια σου! Πιστευω οτι στην εκγυμοσυνη χρειαζεται μια ισορροπημενη διατροφη, γιατι να μην τρως κρεας καλομαγειρεμενο; Εκτος απο λαδερα και ζυμαρικά υπαρχουν και διαφορες πιτες ή και κεφτεδακια απο αλλα υλικα (κολοκυθοκεφτεδες, ρεβυθοκεφτεδες κλπ) και φυσικά ψαρι (δεν ξερω αν το φοβασαι κι αυτο για αλλους λογους).

Κακάο τι ωραια που σε ξαναδιαβασαμε! Η κορη σου συμπαραστεκεται στην προσπαθεια της μανουλας για διαιτα;

Ιωαννα τι ειναι αυτα που τραβατε; Εκοψαν το ρευμα λογω χρεων; Τουλάχιστον θα κατσεις αρκετα και θα ηρεμησεις απο την ολη κατασταση.

Αχ Αγγελική κι εμενα πρωτακι φετος η μεγαλη. Ήδη εχω κανει κρουση οτι θελω να εχω αδεια την ημέρα του αγιασμου.

Νινα εμενα τα παιδια μου την τελευταια εβδομαδα δεν θελουν να πανε στη θαλασσα για μπανιο! Ειναι αναποδα ή οχι; Θα μου το ζητανε οταν αρχισουν οι βροχες να δειτε.

Χτες γιουβαρλάκια και μπαμιες ο,τι ηθελε ο καθενας. Σημερα γιγαντες.

Φιλια

Καλημερα Φωτεινή καλώς σας βρήκα!! Ευχαριστώ!!

Μου έδωσες αρκετές ιδέες ψαρια τρώω απλά αποφεύγω ξιφία και τόνο υπάρχει κάποιο αλλο στα απαγορευμένα;

Καλημέρα στην μαγειροπαρέα!

Σήμερα το μενού μας έχει μπιφτέκια κοτόπουλου με πατατούλες στον φούρνο. Δεν νομίζω ότι θα ξαναμαγειρέψω μέσα στην εβδομάδα καθώς είμαστε τα 2 μας με τον άντρα μου κι έχει μείνει φαγάκι και από χτες αλλά σίγουρα θα μείνει και από το σημερινό.

Λένια όπως είδες και η Φωτεινή σου έδωσε κάποιες ιδέες. Θα συμφωνήσω με τα κορίτσια για το καλομαγειρεμένο κρέας. ¨Οσο για μαρούλι και λάχανο, έτσι κι αλλιώς δεν είναι και η εποχή τους οπότε μπορείς να τα αποφεύγεις.

Κακάο όντως το συκώτι είναι από τις τροφές που αποφεύγονται κατά την διάρκεια της εγκυμοσύνης όπως και ο τόνος, αν θυμάμαι καλά.

Φωτεινή τα τέκνα σου φαίνεται έχουν χορτάσει αρκετά την θάλασσα και γι΄αυτό απέχουν! Άστα να τους λείψει λιγάκι αρκεί να μην το ξαναθυμηθούν τον Σεπτέμβρη!!!!

Φιλάκια σε όλο το υπόλοιπο μαγειροπαρεάκι μας!

Καλημερα Αγγελική ευχαριστώ πολύ όλες σας για της ιδέες

Όπως και το κοτόπουλο και το κρέας καλομαγειρεμενα κρέας μπορούμε να τρώμε μια φορά την εβδομάδα;

Καλή σας μέρα!!!


8wEXp2.png[/url]
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Γεια σας κοριτσια.λενια κ το σολωμο να αποφευγεις.

Μπορεις αν θελεις να φας κ πιο συχνα.2φορες ψαρι,2κοκκινο κρεας,2λευκο.κ το αυγο ειναι πολυ καλη τροφη αλκα σφιχτο(εγω δ τα φοβομουνα γτ εχω απο το χωριο)

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσακια μου τι κανετε;

Σημερα ειμαι πολυ χαρουμενη ,επιτελους παιρνω αδεια!! Απο το απογευμα θα διακοπαρω στα πατρια εδαφη !! Το περιμενω μως κ πως αφου οπως ξερετε περασα πολυ δυσκολη χρονια !!βεβαια αδιαθετησα χτες αλλα θα περασει κ αυτο .

Να καλοσωρισω κ εγω την Λελια κ να σου ευχηθω να εχεις μια καλη εγκυμοσυνη κ με το καλο να ερθουν τα τριδυμακια σου !! Μην φοβασαι κοριτσακι το κρεας ισα ισαπου πρεπει κιολας να τρως για το σιδηρο.Κρεας κοτοπουλο ψαρι μια χαρα μπορεις να τρως απο ολα απλα θελει καλο πλυσιμο κ μαγειρεμα.Απο ψαρια ξερω πως πρεπει να αποφευγεις αυτα που εχουν βαρεα μεταλα τονος,σολωμος,ξιφιας αλλα δεν ειναι κ ψαρια που τα τρωμε κ συχνα για να αισθανθεις κ στερηση.Εγω δεν ετρωγα επισης κ καθολου συκωτι κ γενικα εντοσθια.Αν θυμαμαι καλα κ τα οστρακα δεν επιτρεπονται αλαλ στο λεω με επιφυλλαξη.

Το χειμωνα αν ηθελα να φαω μαρουλι η χορτα τα επλενα πολυ πολυ καλα κ μετα τα αφηνα σε νερο με ξυδι για αρκετη ωρα.Στο πρωτο τριμημηνο αυτο το εκανα για ολα τα λαχανικα ακομα κ τις ντοματες.

Η εγκυμοσυνη θελει μετρο,τρως απο ολα προσεχτικα .Στα μαγαζια εξω εγω απεφευγα τις σαλατες με σως κ μαρουλια γιατι δεν ξερεις αν εχουν πλυθει καλα κ οι μαγιονεζες με ωμα αυγα κλπ ειδικα απ εξω δεν ειναι οτι καλυτερο.

Εβιρακι μου καλως μα ηρθες.καλα να περασεις στα πατρια εδαφη κ να ευχαριστηθεις την κορουλα σου !!!

Ιωαννακι ειλικρινα δεν ξερω τι αλλο θα διαβασω πια απο αυτη την εταιρεια ....

Φωτεινη μου μην σκας θα τους λειψει η θαλασσα κ θα την ζητανε απο μονα τους.Αυτο μου ελεγε κ μια φιλη για τον γιο της ειναι 1 μηνα στο χωριο κ δεν εχει παει καθολου θαλασσα γιατι θελει να καθεται στο καφενειο... τι να πεις ...

Αγγελικη μου ξανα στην Αθηνα παλι ε; θα πηγαινετ τωρα ΣΚ στα Γιαννενα; Πολυ ωραιο φαγακι εχεις !!!

κακαο μανεκεν θα γινει η κορη οχι οτι κ οτι !!

νινακι μου τι κανεις ; αμεσως μπηκες σε ρυθμους πρωτευουσας ε;

Κοριτσακια μου αγαπημενα αν δεν ξαναμιλησουμε καλες διακοπες να εχετε,καλο υπολοιπο καλοκαιρου,να ξεκουραστειτε ,να γεμισετε μπαταριες κ ραντεβου ξανα ολες μαζε απο τον Σεπτεμβριο , να παρουν παλι φωτια οι κατσαρολες!

Εγω επιστρεφω 29 , αν ειναι κανονιζουμε εκεινη την εβδομαδα ενα καφεδακι αν θελετε !

Σας φιλω ολες !!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Τι ζέστη είναι αυτή σήμερα?:o Καλοκαίρι φουλ πλέον... τι περιμένουμε?;)

Σήμερα έχουμε φαί από την πεθερά, που ήθελε να μας κάνει παπουτσάκια:D Χτες έκανα μία απλή μακαρονάδα και το βράδυ ψήσαμε με φίλους σουβλάκια και όλα τα συναφή:P

Καλησπέρα!Είναι λίγος καιρός που δεν έχω μπει στο φόρουμ. Μπήκα μόνο λίγες φορές για να δω για το εσπα για τους παιδικους και γενικά είμαι λίγο στο κόσμο μου.

Σήμερα έφτιαξα φακες.Το παιδι μου με το ζόρι τις δοκίμασε στην αρχή.Ειχε πάρει και έτρωγε κάτι φρυγανιες που πήρα εγώ για τη δίαιτα που είναι με πίτουρο σικαλης και δεν ήθελε να φαει τίποτα άλλο. Άλλο και τούτο παλι:rolleyes:

Συμπαράσταση η κόρη!:P Αυτό είναι παιδί!:tongue:

Καλημέρα στην μαγειροπαρέα!

Σήμερα τρώμε μακαρόνια με κιμά.

Φωτεινή, υπόλοιπο άδειας έχω αλλά θα πάρω μία εβδομάδα όταν ξεκινήσουν τα σχολεία μιάς και ο μικρούλης μου ξεκινάει δημοτικό! Και κάποιες άλλες μερές θα πάρω στις γιορτές.

Νινάκι αυτό με την επιστροφή τις Κυριακές το ζούμε τα τελευταία χρόνια όταν τα παιδιά είναι στην Εύβοια. Αλλά φέτος φεύγαμε μεσημεράκι, γύρω στις 12 δηλαδή, οπότε ερχόμασταν άνετα. Αυτή η ώρα, πρέπει να είναι η καλύτερη. Πηγαίνοντας, γύρω στις 7, είχε ήδη ξεκινήσει η κίνηση και γυρίζοντας, γύρω στις 11, συνέχιζε απτόητη... εκτός αν φύγει κανείς μετά τις 12!;)

Ιωαννάκι εννοείς ότι σας κόψανε το ρεύμα λόγω χρεών? Θα σου τηλεφωνήσω...

Κακαό το ζουζούνι σου αποφάσισε να κάνει παρεούλα στην μανούλα που προσπαθεί να κάνει δίαιτα!

Πολλά φιλιά και στο υπόλοιπο παρεάκι!

Καλησπέρα!!!! Έχω ένα θέμα με τη διατροφή από τη στιγμή που είμαι έγκυος προσέχω τα πάντα αποφεύγω το κρέας γιατί υπάρχει πιθανότητα για τοξοπλασμα και δεν τρώω μόνο και μόνο επειδή φοβάμαι.

Σήμερα έφτιαξα φακές με καροτακι και πατατουλα.

Δώστε καμιά ιδέα.... απο φαγακια

Καλώς ήρθες στην παρέα μας! Και εύχομαι να έχεις μία υπέροχη εγκυμοσύνη:D Τα κορίτσια σου τα είπαν όλα νομίζω, αλλά επίσης να προσέχεις πολύ τι τρως έξω... εγώ είχα κόψει εντελώς τις σαλάτες, γιατί από εκεί έχεις περισσότερες πιθανότητες για τοξόπλασμα.... και βέβαια αν τρως σε φιλικά σπίτια, θα σου έλεγα να προσέχεις, εκτός να βλέπεις πώς έχουν πλύνει τα λαχανικά. Με το καλό τα τριδυμάκια σου!!:D

Καλημέρα.

Λενια καλώς ήρθες στην παρεα, καλή εγκυμοσυνη να εχεις και με το καλό να έρθουν τα τριδυμακια σου! Πιστευω οτι στην εκγυμοσυνη χρειαζεται μια ισορροπημενη διατροφη, γιατι να μην τρως κρεας καλομαγειρεμενο; Εκτος απο λαδερα και ζυμαρικά υπαρχουν και διαφορες πιτες ή και κεφτεδακια απο αλλα υλικα (κολοκυθοκεφτεδες, ρεβυθοκεφτεδες κλπ) και φυσικά ψαρι (δεν ξερω αν το φοβασαι κι αυτο για αλλους λογους).

Κακάο τι ωραια που σε ξαναδιαβασαμε! Η κορη σου συμπαραστεκεται στην προσπαθεια της μανουλας για διαιτα;

Ιωαννα τι ειναι αυτα που τραβατε; Εκοψαν το ρευμα λογω χρεων; Τουλάχιστον θα κατσεις αρκετα και θα ηρεμησεις απο την ολη κατασταση.

Αχ Αγγελική κι εμενα πρωτακι φετος η μεγαλη. Ήδη εχω κανει κρουση οτι θελω να εχω αδεια την ημέρα του αγιασμου.

Νινα εμενα τα παιδια μου την τελευταια εβδομαδα δεν θελουν να πανε στη θαλασσα για μπανιο! Ειναι αναποδα ή οχι; Θα μου το ζητανε οταν αρχισουν οι βροχες να δειτε. χα χα πολύ πιθανόν!:D τι να κάνεις έρμη μάνα?:P

Χτες γιουβαρλάκια και μπαμιες ο,τι ηθελε ο καθενας. Σημερα γιγαντες.

Φιλια

καλημερα κοριτσακια μου τι κανετε;

Σημερα ειμαι πολυ χαρουμενη ,επιτελους παιρνω αδεια!! Απο το απογευμα θα διακοπαρω στα πατρια εδαφη !! Το περιμενω μως κ πως αφου οπως ξερετε περασα πολυ δυσκολη χρονια !!βεβαια αδιαθετησα χτες αλλα θα περασει κ αυτο .

Να καλοσωρισω κ εγω την Λελια κ να σου ευχηθω να εχεις μια καλη εγκυμοσυνη κ με το καλο να ερθουν τα τριδυμακια σου !! Μην φοβασαι κοριτσακι το κρεας ισα ισαπου πρεπει κιολας να τρως για το σιδηρο.Κρεας κοτοπουλο ψαρι μια χαρα μπορεις να τρως απο ολα απλα θελει καλο πλυσιμο κ μαγειρεμα.Απο ψαρια ξερω πως πρεπει να αποφευγεις αυτα που εχουν βαρεα μεταλα τονος,σολωμος,ξιφιας αλλα δεν ειναι κ ψαρια που τα τρωμε κ συχνα για να αισθανθεις κ στερηση.Εγω δεν ετρωγα επισης κ καθολου συκωτι κ γενικα εντοσθια.Αν θυμαμαι καλα κ τα οστρακα δεν επιτρεπονται αλαλ στο λεω με επιφυλλαξη.

Το χειμωνα αν ηθελα να φαω μαρουλι η χορτα τα επλενα πολυ πολυ καλα κ μετα τα αφηνα σε νερο με ξυδι για αρκετη ωρα.Στο πρωτο τριμημηνο αυτο το εκανα για ολα τα λαχανικα ακομα κ τις ντοματες.

Η εγκυμοσυνη θελει μετρο,τρως απο ολα προσεχτικα .Στα μαγαζια εξω εγω απεφευγα τις σαλατες με σως κ μαρουλια γιατι δεν ξερεις αν εχουν πλυθει καλα κ οι μαγιονεζες με ωμα αυγα κλπ ειδικα απ εξω δεν ειναι οτι καλυτερο.

Εβιρακι μου καλως μα ηρθες.καλα να περασεις στα πατρια εδαφη κ να ευχαριστηθεις την κορουλα σου !!!

Ιωαννακι ειλικρινα δεν ξερω τι αλλο θα διαβασω πια απο αυτη την εταιρεια ....

Φωτεινη μου μην σκας θα τους λειψει η θαλασσα κ θα την ζητανε απο μονα τους.Αυτο μου ελεγε κ μια φιλη για τον γιο της ειναι 1 μηνα στο χωριο κ δεν εχει παει καθολου θαλασσα γιατι θελει να καθεται στο καφενειο... τι να πεις ...

Αγγελικη μου ξανα στην Αθηνα παλι ε; θα πηγαινετ τωρα ΣΚ στα Γιαννενα; Πολυ ωραιο φαγακι εχεις !!!

κακαο μανεκεν θα γινει η κορη οχι οτι κ οτι !!

νινακι μου τι κανεις ; αμεσως μπηκες σε ρυθμους πρωτευουσας ε;

Κοριτσακια μου αγαπημενα αν δεν ξαναμιλησουμε καλες διακοπες να εχετε,καλο υπολοιπο καλοκαιρου,να ξεκουραστειτε ,να γεμισετε μπαταριες κ ραντεβου ξανα ολες μαζε απο τον Σεπτεμβριο , να παρουν παλι φωτια οι κατσαρολες!

Εγω επιστρεφω 29 , αν ειναι κανονιζουμε εκεινη την εβδομαδα ενα καφεδακι αν θελετε !

Σας φιλω ολες !!!

Να περάσεις όμορφα και να γεμίσεις μπαταρίες για την ερχόμενη σεζόν, γιατί όντως ήταν ζόρικη η προηγούμενη!

Link to comment
Share on other sites

Τζενάκι μου να περάσεις καλά σου εύχομαι και φρόντισε να ξεκουραστείς όσο μπορείς περισσότερο!

Νινάκι φρόντισε η πεθερούλα για φαγάκι σήμερα ε? Είναι νόστιμα τα παπουτσάκια!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα κοριτσακια μου τι κανετε;

Σημερα ειμαι πολυ χαρουμενη ,επιτελους παιρνω αδεια!! Απο το απογευμα θα διακοπαρω στα πατρια εδαφη !! Το περιμενω μως κ πως αφου οπως ξερετε περασα πολυ δυσκολη χρονια !!βεβαια αδιαθετησα χτες αλλα θα περασει κ αυτο .

Να καλοσωρισω κ εγω την Λελια κ να σου ευχηθω να εχεις μια καλη εγκυμοσυνη κ με το καλο να ερθουν τα τριδυμακια σου !! Μην φοβασαι κοριτσακι το κρεας ισα ισαπου πρεπει κιολας να τρως για το σιδηρο.Κρεας κοτοπουλο ψαρι μια χαρα μπορεις να τρως απο ολα απλα θελει καλο πλυσιμο κ μαγειρεμα.Απο ψαρια ξερω πως πρεπει να αποφευγεις αυτα που εχουν βαρεα μεταλα τονος,σολωμος,ξιφιας αλλα δεν ειναι κ ψαρια που τα τρωμε κ συχνα για να αισθανθεις κ στερηση.Εγω δεν ετρωγα επισης κ καθολου συκωτι κ γενικα εντοσθια.Αν θυμαμαι καλα κ τα οστρακα δεν επιτρεπονται αλαλ στο λεω με επιφυλλαξη.

Το χειμωνα αν ηθελα να φαω μαρουλι η χορτα τα επλενα πολυ πολυ καλα κ μετα τα αφηνα σε νερο με ξυδι για αρκετη ωρα.Στο πρωτο τριμημηνο αυτο το εκανα για ολα τα λαχανικα ακομα κ τις ντοματες.

Η εγκυμοσυνη θελει μετρο,τρως απο ολα προσεχτικα .Στα μαγαζια εξω εγω απεφευγα τις σαλατες με σως κ μαρουλια γιατι δεν ξερεις αν εχουν πλυθει καλα κ οι μαγιονεζες με ωμα αυγα κλπ ειδικα απ εξω δεν ειναι οτι καλυτερο.

Εβιρακι μου καλως μα ηρθες.καλα να περασεις στα πατρια εδαφη κ να ευχαριστηθεις την κορουλα σου !!!

Ιωαννακι ειλικρινα δεν ξερω τι αλλο θα διαβασω πια απο αυτη την εταιρεια ....

Φωτεινη μου μην σκας θα τους λειψει η θαλασσα κ θα την ζητανε απο μονα τους.Αυτο μου ελεγε κ μια φιλη για τον γιο της ειναι 1 μηνα στο χωριο κ δεν εχει παει καθολου θαλασσα γιατι θελει να καθεται στο καφενειο... τι να πεις ...

Αγγελικη μου ξανα στην Αθηνα παλι ε; θα πηγαινετ τωρα ΣΚ στα Γιαννενα; Πολυ ωραιο φαγακι εχεις !!!

κακαο μανεκεν θα γινει η κορη οχι οτι κ οτι !!

νινακι μου τι κανεις ; αμεσως μπηκες σε ρυθμους πρωτευουσας ε;

Κοριτσακια μου αγαπημενα αν δεν ξαναμιλησουμε καλες διακοπες να εχετε,καλο υπολοιπο καλοκαιρου,να ξεκουραστειτε ,να γεμισετε μπαταριες κ ραντεβου ξανα ολες μαζε απο τον Σεπτεμβριο , να παρουν παλι φωτια οι κατσαρολες!

Εγω επιστρεφω 29 , αν ειναι κανονιζουμε εκεινη την εβδομαδα ενα καφεδακι αν θελετε !

Σας φιλω ολες !!!

Γεια σας κοριτσια.λενια κ το σολωμο να αποφευγεις.

Μπορεις αν θελεις να φας κ πιο συχνα.2φορες ψαρι,2κοκκινο κρεας,2λευκο.κ το αυγο ειναι πολυ καλη τροφη αλκα σφιχτο(εγω δ τα φοβομουνα γτ εχω απο το χωριο)

Καλησπέρα σε όλους.

Τι ζέστη είναι αυτή σήμερα?:o Καλοκαίρι φουλ πλέον... τι περιμένουμε?;)

Σήμερα έχουμε φαί από την πεθερά, που ήθελε να μας κάνει παπουτσάκια:D Χτες έκανα μία απλή μακαρονάδα και το βράδυ ψήσαμε με φίλους σουβλάκια και όλα τα συναφή:P

Συμπαράσταση η κόρη!:P Αυτό είναι παιδί!:tongue:

Καλώς ήρθες στην παρέα μας! Και εύχομαι να έχεις μία υπέροχη εγκυμοσύνη:D Τα κορίτσια σου τα είπαν όλα νομίζω, αλλά επίσης να προσέχεις πολύ τι τρως έξω... εγώ είχα κόψει εντελώς τις σαλάτες, γιατί από εκεί έχεις περισσότερες πιθανότητες για τοξόπλασμα.... και βέβαια αν τρως σε φιλικά σπίτια, θα σου έλεγα να προσέχεις, εκτός να βλέπεις πώς έχουν πλύνει τα λαχανικά. Με το καλό τα τριδυμάκια σου!!:D

Να περάσεις όμορφα και να γεμίσεις μπαταρίες για την ερχόμενη σεζόν, γιατί όντως ήταν ζόρικη η προηγούμενη!

Σας ευχαριστώ!!! για το καλωσόρισμα και για οποιαδήποτε πληροφορία μου δίνετε!!!

Πήρα τα αποτελέσματα από της πρώτες εξετάσεις και είναι φυσιολογικές περισσότερο φόβο είχα για το τοξοπλασμα αλλά Δόξα Το Θεό είναι αρνητικό!!!

Σας φιλω 💋

Καλό μεσημέρι!!!


8wEXp2.png[/url]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην μαγειροπαρέα!

Για σήμερα δεν έχω μαγειρέψει καθώς στο ψυγείο υπάρχουν μακαρόνια με κιμά αλλά και μπιφτεκάκια κοτόπουλου από χτες και προχτές. Οπότε μαγείρεμα από Δευτέρα πάλι...

Χτες το βραδάκι είχαμε πάει με τον άντρα μου στο Χαιδάρι, σε μία κρεπερί που άνοιξε ένας παιδικός του φίλος. Δεν φάγαμε κρέπες αλλά ωραιότατες βαφλες με παγωτό και κλαμπ σάντουιτς. Όσες συχνάζεται προς Χαιδάρι μεριά πείτε μου να σας στείλω πμ, αξίζει να πάτε.

Λένια πολύ ωραία τα νέα σου από τις εξετάσεις λοιπόν! Χαλάρωσε τώρα και βάλε στο διαιτολόγιό σου και κρεατάκι καλομαγειρεμένο γιατί κι αυτό χρειάζεται...

Πολλά φιλάκια σε όλο το παρεάκι μας!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην μαγειροπαρέα!

Για σήμερα δεν έχω μαγειρέψει καθώς στο ψυγείο υπάρχουν μακαρόνια με κιμά αλλά και μπιφτεκάκια κοτόπουλου από χτες και προχτές. Οπότε μαγείρεμα από Δευτέρα πάλι...

Χτες το βραδάκι είχαμε πάει με τον άντρα μου στο Χαιδάρι, σε μία κρεπερί που άνοιξε ένας παιδικός του φίλος. Δεν φάγαμε κρέπες αλλά ωραιότατες βαφλες με παγωτό και κλαμπ σάντουιτς. Όσες συχνάζεται προς Χαιδάρι μεριά πείτε μου να σας στείλω πμ, αξίζει να πάτε.

Λένια πολύ ωραία τα νέα σου από τις εξετάσεις λοιπόν! Χαλάρωσε τώρα και βάλε στο διαιτολόγιό σου και κρεατάκι καλομαγειρεμένο γιατί κι αυτό χρειάζεται...

Πολλά φιλάκια σε όλο το παρεάκι μας!

Καλημερα σας σε ολη την παρέα!!!!

Καλημέρα Αγγελική μια χαρά αφού υπάρχει φαγακι ξεκουράσου από το μαγείρεμα για σήμερα έχω κανελονια με σπανάκι και κολοκυθόπιτα δεν τα έφτιαξα εγώ αλλά η μανούλα μου αλλά κάπου κάπου μαγειρεύω και εγώ απλά τους δίνω της ιδέες :)

Ναι χάρηκα πολύ με τα αποτελεσματα σήμερα έχω και γιατρό περιμένω πως και πως να έρθει η ώρα να πάω να δω τα ζουζουνια είναι καλά μεγαλώνουν αχ αυτό το άτιμο το άγχος

Φιλια


8wEXp2.png[/url]
Link to comment
Share on other sites

Πωπωωω ποστς.Κοριτσια άσχετο τελείως. ...

Είμαι να σκασω από χθες.Πηγαμε θάλασσα και ξέχασα πάνω στην ομπρελα τα τουβλάκια κολυμβησης της μικρης και το μαγιό της (με αντηλιακό φίλτρο και δε συμαζευεται.Ακριβο δλδ και φορεμένο μονο 2 φορες).Φυγαμε γρήγορα γρήγορα γτ μια κυρία με ρώταγε αν φεύγουμε για να κάτσουν εκείνοι. Μου έπιασε και τη κουβέντα εκείνη την ώρα και πάει....Γύρισα και κοίταξα πίσω ρε γαμωτο γτ μου φάνηκε ότι κάτι δεν είχα πάρει αλλά δεν φαινοταν τίποτα.Το κατάλαβα όταν φτάσαμε σπίτι και κάναμε μπάνιο. 3 ώρες τους έπαιρνα τηλ τίποτα. Σήμερα πήρα σε άλλο τηλ τελικά και μου είπαν τζίφος. Το θέμα ήταν να τους έβρισκα χθες μήπως και πήγαιναν να το μαζέψουν.Τωρα καλά κρασια...

Καλά κι αυτές εκεί δεν το έδωσαν στην εισοδο;Να πω ότι δεν ήξεραν ποιανού είναι. ...Αφού είχαμε μιλήσει και πιο πριν και μάλιστα μας έλεγε τι ωραίο μαγιό φόραγε η μικρή. Είμαι πολύ θυμωμένη γιατί ακόμα κι αν δεν το βούτηξαν αυτές τελικα για μένα είναι σαν να το βούτηξαν αφού το παράτησαν εκεί και δεν πήγαν να το δώσουν κάπου για να το πάρουμε πίσω. Ο κόσμος τελικά είναι πολύ αναίσθητος αλλά βλέπετε κρίνω από μένα και το τι θα έκανα. Ένας λόγος παραπάνω που μας είχε γνωρίσει κιολας (να το πω κι έτσι ) και ήξερε σε ποιον ανήκουν. Είμαι πολύ θυμωμένη και με μένα και μ αυτες εκει


Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα παρεακι!

Λενια πολύ χαρηκα με τις εξετασεις σου! Χαλάρωσε τωρα και απόλαυσε την εγκυμοσυνη σου γιατι με τα τριδυμα μετα δεν θα προλαβαινεις να χαλαρωνεις!!!! (Ζηλεψα κολοκυθοπιτα - εχω να φτιαξω από περυσι)

Τζενη αν και καθυστερημενα απ'οτι βλέπω καλά να περασεις στην αδεια σου. Αντε να ξεκουραστεις λιγακι γιατι ο χειμωνας που περασες οντως ηταν δυσκολος!

Αγγελικη καλά κανεις και θα παρεις αδεια οταν αρχισουν τα σχολεια. Κι εγω το σκεφτομουν αλλά δεν κανονιζω τιποτα από τωρα καθως δεν ξερω πότε θα ερθουν οι δασκαλοι εδω. Εχω πει ομως στις συναδέλφους οτι θελω την ημέρα του αγιασμού.

Νινα ζηλεψα παπουτσακια!

Κακαο τι κριμα που χασατε το μαγιο και τα τουβλάκια. Καλά μην ψαχνεις συμπεριφορες ανθρώπων πια...

Για σημερα ρολο κοτοπουλο στο φουρνο με πατατουλες. Χτες ειχαμε μακαρονια (δεν εφαγα, δεν αντεξα άλλο). Σημερα ερχεται κι ο αντρας μου με την αδεια του κι ετσι θα περασουμε λιγο καιρο μαζι. Το περιμενω πως και πως.

Φιλια


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην μαγειροπαρέα!

Κακάο από ότι κατάλαβα πήγατε σε οργανωμένη παραλία ε? Τους πήρες τηλέφωνο και σου είπαν ότι δεν βρήκαν κάτι ή δεν κατάφερες να μιλήσεις καθόλου? Μήπως αν ισχύει η δεύτερη περίπτωση πάτε σήμερα και τα έχουν κάπου? Άλλιώς αν οι επόμενοι είχαν μικρά παιδιά τότε φοβάμαι πως άλλοι χαίρονται τα πραγματάκια της μικρής σου! :rolleyes:

Φωτεινή με το καλό να δεχτείς τον αντρούλη σου! Άντε να χαρείτε λιγάκι όλοι μαζί οικογενειακές στιγμές!

Για σήμερα έχει μείνει μία μερίδα μπιφτεκάκια κοτόπουλο την οποία θα φάει ο άντρας μου γιατί εγώ έχω βάρδια και θα σχολάσω αργότερα. Θα έρθει να με πάρει από την δουλειά και θα φύγουμε κατευθείαν για Γιάννενα.

Αυτά για την ώρα.... Σας φιλώ και τα ξαναλέμε.....


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Πως τα περνατε; Οι περισσοτερες ειστε σε διακοπες ε;

Αχ τελευταια μερα σημερα στη δουλεια, απο αυριο ξεκινα κι η δικη μου αδεια. Ελπίζω να περασω καλά, να ξεκουραστω κυριως ψυχολογικά και να γεμισω μπαταριες για το χειμώνα που ερχεται γιατι αν συνεχισει η κατάσταση οπως ειναι προβλέπεται πολύ δυσκολος. Τελικά κλεισαμε να παμε οι τεσσερις μας λίγες μερες στη Θεσσαλια. Νοτια Πελοπόννησο δεν βρισκαμε τιποτα.

Στο θεμα μας, ψαρι με χορτα το Σαββατο, μοσχαρακι κοκκινιστο με πιλάφι την Κυριακή, τοματορυζο χτες.

Φιλάκια και καλά να περνάτε!


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην μαγειροπαρέα!

Φωτεινή άντε ξεκινάς κι εσύ την αδειούλα σου! Εύχομαι να ξεκουραστείς και να χαρείς την οικογένεια σου αυτές τις μέρες!

Όσες θα είμαστε εδώ την επόμενη εβδομάδα κανονίζουμε για καφεδάκι?

Σήμερα τρώμε γεμιστά και μάλλον κι αύριο. Τώρα που είμαστε οι δυό μας με τον άντρα μου βαριέμαι να μαγειρεύω! Κι έτσι κοιτάω να φτιάχνω φαγάκια που σίγουρα θα φάμε και 2η μέρα!

Πολλά φιλάκια μαγειροπαρεάκι!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Εγώ ετοιμάζομαι σιγά σιγά για μίνι διακοπές. Θα φυγουμε Παρασκευή.

Σήμερα δε μαγείρεψα γτ είχαμε τρεχαματα (και χάλασα και λίγο τη δίαιτα γκρρρ).Η μικρή έφαγε μπριαμ που είχε μείνει απο αλλη μερα κι εγώ την έβγαλα με ένα τοστ.


Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...