Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Eflenew είπε:

      @Blue Velvet συμφωνώ με το Σπορακι. Ειναι 1 στα 3,5 ή 1 στα 4 στη δικη σου ηλικια. Θα υο πετυχεις το καλο εμβρυακι ισως ειναι αυτο που ειναι καταψυξη.

       Σε ξενο επιστημονικό άρθρο του 2023 αναφερει: 

      Το ποσοστό ευπλοειδίας (σωστα χρωμοσωμικα) εμβρύων μειώνεται όσο αυξάνεται η ηλικία του ασθενούς, είναι 73% για έμβρυα καλής ποιότητας σε ασθενείς κάτω των 35 ετών, 54% σε ασθενείς μεταξύ 35-36, 37% σε ασθενείς μεταξύ 37-38, 31% σε ασθενείς μεταξύ 39-40, 23% σε ασθενείς μεταξύ 41-42, 5% σε ασθενείς μεταξύ 43-44 και 0 % σε ασθενείς μεταξύ 45-46 ετών. 
       
       

      Καλής ποιότητας θεωρούνται τα έμβρυα ΑΑ μόνο ; 

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Καλημέρα στην μαγειροπαρέα!,

Σήμερα τρώμε γεμιστά που έχουν μείνει από την Δευτέρα. Για αύριο βλέπουμε...

Κακάο καλά να περάσετε!

Φιλάκια σε όλο το παρεάκι που από ότι φαίνεται διακοπεύει!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Καλησπέρα παρεακι γυρισα για μία μέρα δεν έχω άδεια αλλά πηγαινοέρχονται στο εξοχικό μιας κ είναι κοντά κ ή μικρή με τον μπαμπά τς κάθονται εκεί κ απολαμβάνουν ο ένας τον άλλον για λίγο ακόμα κ μετά εγώ που ξανά έχω άδεια για τρείς μερουλες.

Καλές διακοπές σε όλους μας καλά να περνάμε να αδειασουμε απ όλα κ να γεμίσουμε μπαταρίες :tongue:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην μαγειροπαρέα!

Τελικά χτες φάγαμε μακαρονάδα και αφήσαμε για σήμερα τα γεμιστά.

Λένια μπράβο στην μανούλα σου που σου μαγειρεύει για να μην κουράζεσαι!

Αστεράκι καλά να περάσετε το τριήμερο!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα στην μαγειροπαρέα!

Τελικά χτες φάγαμε μακαρονάδα και αφήσαμε για σήμερα τα γεμιστά.

Λένια μπράβο στην μανούλα σου που σου μαγειρεύει για να μην κουράζεσαι!

Αστεράκι καλά να περάσετε το τριήμερο!

Καλημερα σε όλη την παρέα!!!

Αγγελικουλα ωραία τα γεμιστά με μπεσαμελ από πάνω

Η μανούλα μου💖 ότι της ζητήσω μου τα φτιάχνει με έχει καλομάθει θα έλεγα όπως πάντα είμαι μοναχοπαιδι


8wEXp2.png[/url]
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια.

Είμαστε σε διακοπές, αλλά στην Αθήνα, για αυτό δεν πολυμπαίνω. Από ότι βλέπω όμως οι περισσότερες διακοπεύουν:D

Από φαγητά δεν πολυκάνω... ότι προκύψει και αν δεν προκύψει, τρώμε έξω... είπαμε διακοπές από όλα!:tongue: Οπότε τα μόνα που έχω κάνει είναι σαρδέλες τηγανιτές με αμπελοφάσουλα, σαλάτα χωριάτικη με ψητό κοτόπουλο μέσα, αυγά και καλαμπόκι (πολύ χορταστική!), πίτσες με πίτες από σουβλάκι.

ΛΕΝΙΑ οι μαμάδες είναι χρυσάφι! :P

Αγγελική ευκαιρία για αποτοξίνωση:tongue:

Ιωάννα δεν βλέπω φως στο τούνελ:P... μάλλον όταν γυρίσουν οι περισσότερες, θα κανονίσουμε κάτι.

Φωτεινή ελπίζω να περνάς ωραία, τώρα που ήρθε και ο σύζυγος και ας δουλεύεις.

asteraki μία χαρά σε βρίσκω! Ο μπαμπάς θα χορτάσει το ζουζουνάκι του, με την ευκαιρία!

cacao δεν πειράζει μία μέρα να την χαλάσεις την δίαιτα... καλοκαίρι είναι. Καλά να περάσεις!

Φιλιά σε όλους. Καλά να περνάτε!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην μαγειροπαρέα!

Παραμονές τριήμερου κι ανυπομονώ να τελειώσει η μέρα για να φύγω για το χωριό! Την Τρίτη επιστρέφω κανονικά στην δουλειά αλλά με περισσότερο ελεύθερο χρόνο τα απογεύματα! Οπότε κορίτσια μιλάμε στο τηλέφωνο για όποια μπορεί να τα πούμε μέσα στην επόμενη εβδομάδα.

Εύχομαι σε όλες να περάσετε καλά αυτές τις μέρες, όσες ταξιδέψετε να προσέχετε και ειδικά εσείς που θα πάρετε καράβι γιατί άκουσα για πολλά μποφόρ!

Φιλιά πολλά σε όλες!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!!! παραμονή Της Παναγίας ότι προσευχές και επιθυμίες έχουν να μας αξιωση με υγεία πάνω απ'όλα !!!! Χρόνια πολλά σε όσες γιορτάζεται!!!

Πάμε στο θέμα μας σήμερα το μενού είχε ψαροσουπα και κανελονια με κιμά. Τρώω και δεν χορταίνω με τίποτα συνέχεια πεινάω

Καλά να περάσετε!!!!!! Φιλάκια


8wEXp2.png[/url]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα τέλος οι διακοπές για εμάς έχουμε τα σκ μας ομως.

Χρονια πολλα σε όσους γιορταζαν.

Από φαγητά πολλα κ διάφορα γεμιστά κοτόπουλο κοκκινιστό _λεμονατο ψαράκι ψητά με λαχανικά ψητά μακαρόνια με κιμα μουσακά μπιφτέκια αυτά θυμάμαι λέτε να φτάσει ή ηλικία μιας κ σήμερα έχω γενέθλια ;;;:tongue:

Καλως ήρθες Λενια στην παρέα με το καλό τα αστεράκια σου.

Φιλία σε όλο το παρεακι καλά να περνάμε:tongue:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα τέλος οι διακοπές για εμάς έχουμε τα σκ μας ομως.

Χρονια πολλα σε όσους γιορταζαν.

Από φαγητά πολλα κ διάφορα γεμιστά κοτόπουλο κοκκινιστό _λεμονατο ψαράκι ψητά με λαχανικά ψητά μακαρόνια με κιμα μουσακά μπιφτέκια αυτά θυμάμαι λέτε να φτάσει ή ηλικία μιας κ σήμερα έχω γενέθλια ;;;:tongue:

Καλως ήρθες Λενια στην παρέα με το καλό τα αστεράκια σου.

Φιλία σε όλο το παρεακι καλά να περνάμε:tongue:

Ευχαριστω!αστερακι☆


8wEXp2.png[/url]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παρεάκι που είσαστε; στης παραλίες για μπανάκια;

Εγω εδώ σπίτι χθες βγήκα και προχθές που πήγα στο γιατρό.

Σήμερα φαγάκι έχει μοσχαράκι κοκκινιστό με μακαρονακια

Μου έχει σπάσει η μύτη από τη μυρωδιά περιμένω πως και πως να ετοιμαστεί.

Χθες το βράδυ 3 τα ξημερώματα ήθελα γλυκό υποβρύχιο και παστέλι αλλά που να βρεθούν τέτοια ώρα μέχρι το πρωί δεν μπορεσα να κοιμηθώ τα ήθελα και με έπιασε πόνος στην κοιλια όταν θέλω κάτι και δεν το έχω με πιάνει πόνος μετά ηρέμησα και κοιμήθηκα.

Σας έχει τύχει;


8wEXp2.png[/url]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παρεακι!

Τι μου κάνετε; Πως τα περνάτε;

Εμεις επιστρέψαμε χτες το βραδυ από τις διακοπές μας. Το κακό είναι ότι ξεκίνησα να χαλαρώνω και να ξεκουράζομαι στα μέσα της προηγούμενης εβδομάδας. Λίγες μέρες τελικά είχα άδεια. Περάσαμε πάντως πολύ ωραία.

Από φαγητό δεν μαγείρευα εγώ αλλά έτρωγα. Δεν θέλω να ανέβω στη ζυγαριά για να σας πω την αλήθεια.

Χρόνια Πολλά για όσους όσους γιόρταζαν τις προηγούμενες ημέρες, με υγεία πάνω απ'όλα.

Λένια μου εγώ γενικά είχα εγκυμοσύνες χωρίς ιδιαίτερα συμπτώματα. Στην πρώτη είχε ανοιξει αρκετά η όρεξή μου ενώ στη δεύτερη όχι ιδιαίτερα.

Τις επόμενες ημέρες θα έχω περισσότερα να γράψω σχετικά με το θέμα μας καθώς θα μαγειρέψω να πάρει μαζί του προμήθειες ο άντρας μου.

Φιλια


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην μαγειροπαρέα και καλή εβδομάδα.

Σαββατοκύριακο είμασταν Γιάννενα κι έτσι δεν μαγείρεψα κάτι. Σήμερα θα πάρουμε κάτι απέξω και για αύριο θα φτιάξω μάλλον καμία μακαρονάδα.

Φωτεινούλα καλή προσαρμογή! Άσε την ζυγαριά εκεί που βρίσκεται στην ησυχία της!

Λένια εγώ δεν είχα λιγούρες καθόλου και στις 2 εγκυμοσύνες. Τυχερός ο άντρας μου που δεν τον έτρεχα!!!!

Πολλά φιλάκια και στην υπόλοιπη μαγειροπαρέα μας!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια.

Από σήμερα μπαίνουμε σε κανονικούς ρυθμούς, καθώς τελείωσε η άδεια:(... όχι όμως το καλοκαίρι, θέλω να πιστεύω:P

Από φαγητά διάφορα έχουμε φάει αυτές τις μέρες: σήμερα ντολμαδάκια, χτες πιτσάκια με χωριάτικη, αμπελοφάσουλα με πατάτες και άλλα που δεν τα θυμάμαι...:D

Καλησπέρα τέλος οι διακοπές για εμάς έχουμε τα σκ μας ομως.

Χρονια πολλα σε όσους γιορταζαν.

Από φαγητά πολλα κ διάφορα γεμιστά κοτόπουλο κοκκινιστό _λεμονατο ψαράκι ψητά με λαχανικά ψητά μακαρόνια με κιμα μουσακά μπιφτέκια αυτά θυμάμαι λέτε να φτάσει ή ηλικία μιας κ σήμερα έχω γενέθλια ;;;:tongue:

Καλως ήρθες Λενια στην παρέα με το καλό τα αστεράκια σου.

Φιλία σε όλο το παρεακι καλά να περνάμε:tongue:

Χρόνια πολλά asteraki, να σε χαίρονται αυτοί που σε αγαπάνε και ότι επιθυμείς!:tongue:... καθυστερημένα λίγο... κρατάει ακόμα όμως, ε?:D

Καλησπέρα παρεάκι που είσαστε; στης παραλίες για μπανάκια;

Εγω εδώ σπίτι χθες βγήκα και προχθές που πήγα στο γιατρό. Τι νέα από τον γιατρό? Πώς πάνε τα 3δυμα?

Σήμερα φαγάκι έχει μοσχαράκι κοκκινιστό με μακαρονακια

Μου έχει σπάσει η μύτη από τη μυρωδιά περιμένω πως και πως να ετοιμαστεί.

Χθες το βράδυ 3 τα ξημερώματα ήθελα γλυκό υποβρύχιο και παστέλι αμάν είχα και από τα δύο! Δεν έριχνες ένα τηλέφωνο!:tongue: αλλά που να βρεθούν τέτοια ώρα μέχρι το πρωί δεν μπορεσα να κοιμηθώ τα ήθελα και με έπιασε πόνος στην κοιλια όταν θέλω κάτι και δεν το έχω με πιάνει πόνος μετά ηρέμησα και κοιμήθηκα.

Σας έχει τύχει;

χα χα χα σε τρέχουνε από τώρα τα μωράκια!:D

Καλημέρα παρεακι!

Τι μου κάνετε; Πως τα περνάτε;

Εμεις επιστρέψαμε χτες το βραδυ από τις διακοπές μας. Το κακό είναι ότι ξεκίνησα να χαλαρώνω και να ξεκουράζομαι στα μέσα της προηγούμενης εβδομάδας. Λίγες μέρες τελικά είχα άδεια. Άμα είναι λίγες οι μέρες, μέχρι να το καταλάβεις, έχουνε περάσει οι μέρες! Δυστυχώς. ΑΛλά τουλάχιστον πέρασες καλά!:D Περάσαμε πάντως πολύ ωραία.

Από φαγητό δεν μαγείρευα εγώ αλλά έτρωγα. Δεν θέλω να ανέβω στη ζυγαριά για να σας πω την αλήθεια.

Χρόνια Πολλά για όσους όσους γιόρταζαν τις προηγούμενες ημέρες, με υγεία πάνω απ'όλα.

Λένια μου εγώ γενικά είχα εγκυμοσύνες χωρίς ιδιαίτερα συμπτώματα. Στην πρώτη είχε ανοιξει αρκετά η όρεξή μου ενώ στη δεύτερη όχι ιδιαίτερα.

Τις επόμενες ημέρες θα έχω περισσότερα να γράψω σχετικά με το θέμα μας καθώς θα μαγειρέψω να πάρει μαζί του προμήθειες ο άντρας μου.

Φιλια

Καλημέρα στην μαγειροπαρέα και καλή εβδομάδα.

Σαββατοκύριακο είμασταν Γιάννενα κι έτσι δεν μαγείρεψα κάτι. Σήμερα θα πάρουμε κάτι απέξω και για αύριο θα φτιάξω μάλλον καμία μακαρονάδα. Πολύ χαλαρή σε βρίσκω Αγγελική!:D Έτσι, έτσι!

Φωτεινούλα καλή προσαρμογή! Άσε την ζυγαριά εκεί που βρίσκεται στην ησυχία της!

Λένια εγώ δεν είχα λιγούρες καθόλου και στις 2 εγκυμοσύνες. Τυχερός ο άντρας μου που δεν τον έτρεχα!!!!

Πολλά φιλάκια και στην υπόλοιπη μαγειροπαρέα μας!

Φιλιά σε όλους και να περνάτε καλά!!:tongue:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...