Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 7 ώρες πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Για την γειτόνισσα δεν λέω πραγματικά τίποτα αν το έλεγε στην γυναίκα μου θα υπήρχε πρόβλημα και μόνο που το έκανα εικόνα και μόνο που το έκανα εικόνα....... Κορίτσια να ρωτήσω κάτι έχω κλείσει για αυχενική στον παφιλης ήθελα στον Κούρτη αλλά θα είναι σε ταξίδι. Η γιατρός μασ όμως θέλει στον Τζιωτη Ιωαννη. Τον ξέρει κανένας;;; Δεν ξέρω τ να κάνω. Θέλω να πάω στον καλύτερο.

      Καλησπέρα. Είχα κάνει εγώ αυχενική κ β επιπέδου στον Τζιωτη στα δίδυμα μου. Είναι πολύ καλός, ήρεμος κ γλυκός άνθρωπος. Είναι μεγάλος σε ηλικία κ έμπειρος γιατρός. Δεν σε ξεπετάει στο ραντεβού, ασχολείται κ ψάχνει πολύ ώρα κ αν κάτι δεν το βλέπει καλά σου δίνει καμια καραμέλα για να κουνηθούν τα μωρά κ να αλλάξουν θέση ώστε να σε εξετάσει ξανά μετά από λίγο. Στο τηλ δεν θα στο πει η γραμματέας του αλλά από κοντά ρωτάει αν πληρώσεις μετρητά κ θες μικρότερη απόδειξη να σου κόψει τπτ… κλασικό αυτό παντού δλδ. Ήταν κ στο Ιασώ που πήγαινα για καρδιοτοκογραφημα κ μου έκανε έναν τελευταίο υπέρηχο πριν γεννήσω χωρίς να τον δηλώσει στη γραμματεία για να μην πληρώσω κάτι. Όταν πήγα γιαυτες τις εξετάσεις είχε κάποιες κοπέλες που είχαν έρθει από νησιά για να κάνουν αυχενική κ β επιπέδου σαυτον. Στην αυχενική σου παίρνει αίμα η βοηθός του κ το στέλνουν αυτοί για ανάλυση οποτε δεν τρέχεις κ αλλου. Θυμάμαι είχε πολυ ελαφρύ χέρι η κοπέλα. Το μόνο που με στεναχώρησε ήταν που δεν μου έδωσε 3D στην β επιπέδου κ δεν είπα κ εγώ τπτ η χαζή… αλλά ίσως να ηταν επειδή είχα δίδυμα κ ηταν μπουρδουκλωμένα μεταξύ τους. 

      11 ώρες πρίν, SylPan είπε:

      Καλημέρα, σήμερα αδιαθέτησα. Την Δευτέρα με το καλό ξεκινάω τις ενέσεις, είμαι πολύ αγχωμένη. Κι έχω και την γειτόνισσα να μου λέει διαφορά (ότι δεν είμαι ικανή να γίνω μάνα και άλλα πολλά) και τα λέει και στην μαμά μου και την στεναχωρεί. 

      Συγγνώμη για το ξέσπασμα έχω πολλή άγχος και πολλές σκέψεις...

      Να πεις της γειτόνισσας να πάει να…. Άντε από δω με την κάθε αναγωγη. 
      Πιο ικανές μαμάδες από εμάς που έχουμε δώσει τα πάντα για να καταφέρουμε να κάνουμε τα παιδακια μας δεν υπάρχουν. Όσες δεν έχουν περάσει ότι περάσαμε εμείς δεν μπορούν να καταλάβουν. Τις θυσίες, τις εξετάσεις, τα άγχη, την απογοήτευση, την ελπίδα, τις αποτυχίες κ τις επιτυχίες μας…. Τις επεμβάσεις που μπορεί να κάναμε… τα λεφτά που έχουμε στερήσει από άλλες ανάγκες της οικογένειας μας… 

      Να μη σε αγγίζει ότι λέει ο καθένας κ να τους απαντάς καταλλήλως χωρίς να ντρέπεσαι κ εσυ κ η μαμά σου… κ να μην στεναχωριέστε με τις βλακείες του καθενός. Εσυ ξέρεις μόνο τι περνάς κ όσες έχουμε περάσει τα ίδια. Να είσαι προσηλωμένη στον στόχο σου κ να σκέφτεσαι θετικά. Δεν ξέρω αν έχεις κάνει κ άλλη προσπάθεια αλλα μην σε αγχώνουν οι ενέσεις… δεν είναι τπτ. Απλά να τις κανεις σωστα στην ώρα τους κ αυτές κ ότι άλλο φάρμακο σου πει ο γιατρός σου στην πορεία. Αν χρειαστεί φτιάξε ένα προγραμμα σε χαρτί τι πρέπει να κανεις κ ποια ώρα κ βάζε ξυπνητήρι στο κινητό για να μην αγχώνεσαι ότι θα ξεχάσεις κάτι… κ οποτε κανεις μια ένεση ή ότι άλλο χρειαστεί αργότερα να το σβήνεις απτό χαρτί για να μην μπερδεύεσαι. Εμένα με βοήθησε παρα πολύ αυτό ειδικά στην φάση της εμβρυομεταφορας που έπαιρνα αρκετά χαπια όλο το 24ωρο. Καλή επιτυχία σου εύχομαι! Όλα θα πάνε μια χαρά! 

Μανουλες Φεβρουαριου 2015


Greta

Recommended Posts

Που εισαστεεεεεεεε?:(:(:(

Αντιγονη τοσο καλά :/:/

Περαστικα σου.Απ το πρωτο χαπι σταματάς να μεταδιδεις τον ιο!

Ευχαριστώ Γκρετούλα κάποιος με μουτζωσε να σε ρωτήσω ξέρεις αν η ίωση μπορεί να επηρεάσει την περίοδο ;;


J8ejp3.png

xoM3p3.png

526437xvildghyb3.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Κοιμήθηκαν επιτέλους κ οι τρεις! Σήμερα όλη μέρα σπίτι πάνω απ το κεφάλι μου ο δικός μου δεν μπορούσα να γράψω! Κ η μικρή μικρή κολλημένη πάνω μου!

Αντιγόνη κ Γκρέτα περαστικά σας! Και γρήγορα!

Καλά πόσο με τρελαίνει όταν έρχονται άρρωστοι κ πλησιάζουν τα παιδιά δε λέγεται! Εμένα μου τη σπάει κ το άλλο: έρχεται μαμά κ μπαμπάς άνευ των παιδιών κ μου λένε, δεν φέραμε τς μικρά γιατί είναι λίγο άρρωστα, έχουν λίγο συνάχι! Βρε άντε ...μην πω άσχετοι, λές κ δεν κουβαλάνε κι αυτοί τα ίδια μικρόβια, αι σιχτίρ, συγχυζομαι!!! Εγώ αν είναι άρρωστη κλειδαμπαρωνομαι σπίτι δεν πάω πουθενά μέχρι να είναι περδικι κι άλλη μια μέρα καλού κακού! :evil:

Αντιγόνη ευτυχώς που σου τα είπε η γιατρός από κοντά κ πήρες λίγο κουράγιο... Κι εγώ το ίδιο θα σου έλεγα... Καλά αυτό το μπράβο δε νομίζω ότι υπάρχει γυναίκα που δε θα θελε να το ακούσει, αλλα σπάνια το ακούει...

Σαλωμη να χαίρεσαι το σύζυγο! Σήμερα ήταν η μάζωξη? Κ μόνο που σκέφτομαι τα 30 άτομα μες στο σπίτι, κουράζομαι, χαρά στο κουράγιο σου!!!:-D


b5DEp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γκρέτααααα ακόμα περιμένω φωτογραφία... Χαχαχαχα! Πάντως εγώ δεν στελνω, ντρέπομαι, οπότε αν δεν στείλεις απόλυτα σεβαστό! :-D

Αλλά εσύ είσαι κ είδωλο, πώς να το κάνουμε!:tongue:


b5DEp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ελα βρε Ιωαννα σιγά το είδωλο χαχαχα!

Δεν καταλαβαινουν μερικοι οτι εμεις μεταφέρουμε μικροβια!!ΔΕΝ ΔΕΝ!!!!Τελος παντων μεγαλη κουβεντα..Μάλλον εγω ειμαι υπερβολικη ..Παρεξηγηθηκα και με την μαμα του παιδιου.

Αντιγόνη νομίζω ναι αν θυμάμαι καλά και από εμενα.

Εγω ακομα δεν εχω αδιαθετησει και ειναι τελειο!!

Ο μπεμπουλης τα ιδια μυξα λιγο βηχα και πολυ ταλαιπωρία! Μην σχολιασω την γκρινια...

Καλημερααα


tqpkp3.png

PzUbp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα!!

Γκρέτααααα περάστηκα σας!! Εγώ θα της το έλεγα πάντως για να καταλάβει να μην κολλήσει και αλλα μωρά! Με το δίκιο σου να χεις και νεύρα γιατι ειναι βρεφακι δεν μπορει και να σ πει τι νιώθει!

Βούλα μου εύχομαι να ειναι δοντάκι! Παραπονιέται;; Ή ειναι μόνο ο πυρετός;

Αντιγόνη μου περάστηκα σου!! Ελπίζω να σου περάσει γρήγορα αν και η αμυγδαλιτιδα θέλει προσοχή ακομα και μετα που θα σου περάσει μη γυρίσει!! Υποφέρω απο αμυγδαλιτιδες και ξερω ο πόνος ειναι αφόρητος! Η αντιβίωση επειρεαζει την περίοδο ναι! Μπορει να σου αργήσει ή το αντίθετο και η ροή σου να ειναι διαφορετική. Εξαρτάται και εαν την έχεις ξαναπάρει!

Εμείς χθες κάναμε το τραπέζι πολυ καλα περάσαμε πέρα του οτι απο τις 12 το μεσημέρι μέχρι τις 10 το βράδυ δεν φεύγανε!!! άκουσα και την μαλ@*%#;\ του άλλου κόσμου!! Μου λέει μια οτι μεγάλοι τα κάναμε λέει τα παιδιά μας στα 40! Της λέω και εγώ ποια 40; Ο άντρας μου 39 έγινε και εγώ ακομα 27 ειμαι! Και γυρνάει και μ λέει με ενα θράσος 12 χρόνια διαφορά; για τα λεφτά του τον πήρες ε;; Εκεί βγήκε απο μεσα μου η σκυλα! Και η ίδια ειπε στον άντρα μου οτι τα κρατάω κλεισμένα και αποστεωμένα τα παιδιά και θα τα κανω να φοβούνται στο κόσμο. Ναι σιγά μην τα βγάλω να τα διαφημίσω κιόλας!!

Εκτός αυτής οι υπόλοιποι ήτανε πολυ άψογοι, οι κοπέλες μου βάλανε 2 πιάτων όσο ταιζα και κοιμηζα που δεν το περίμενα!!


kadxp2.png

FghAp2.png

duX5p1.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι από μένα είμαι χάλια ήθελα να ξερα ποιος με μούτζωσε το βράδυ χτύπησα 38 ευτυχώς έπεφτε με τα ντεπόν αλλά ο πόνος αφόρητος αχ Σαλώμη μου πάντα στις αμυγδαλές την πατάω ρε γμτ και τώρα με την μικρή είναι χίλιες φορές πιο χάλια που είμαι άρρωστη :(


J8ejp3.png

xoM3p3.png

526437xvildghyb3.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μαργαριτα πως ειναι σημερα?

Το πεπονι δεν ευθύνεται για αλλεργια αλλα ποιος ξερει!

Αν και συνηθως ιδια μερα εμφανιζουν την αλλεργια.

Εμενα ειχε παλι αιμα στα κακα ευτυχως μια φορα μονο αλλα παλι φοβηθηκα.Αν ειναι απο φαγητο σκέφτομαι μήπως η γλυκοπατατα.

Σαλωμη ενταξει!ενταξει!ενταξει!

Μιλαμε δεν υπάρχουν μερικοι άνθρωποι..

Ποση κακια και ζηλια!Μικροψυχοι τι να πεις!!!!Γραψ τους...

Αντιγονη εχεις δικιο

Δεν σε περνει να αρρωσταινεις με παιδια


tqpkp3.png

PzUbp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!!

Βάλτε μας κ εμάς στο κλαμπ!

Των δοντιών;; OOOOXI! Αυτά δεν ξερω ποτε θα τα βγάλουμε ούτε μπορω να καταλάβω αν ετοιμάζεται ή οχι δεν νομίζω ομως(!)

Στο κλαμπ των τουμπων (!)

Γκρέτα σταματά να νιώθεις τύψεις το πήρα το πέσιμο του δικού σου κ το πήγα ενα βήμα πιο κέι...

Καθισμένος στο καρότσι, λυτος παίζαμε (οι 3 μας) σηκώθηκα να παω ενα μπιμπερό στο νεροχύτη (4 βηματα) ο πατέρας του αφαιρέθηκε γιατί τον ρώτησα τι ωρα ειναι κ κοίταξε το ρολόι κ την επόμενη στιγμή το παιδι ηταν κατω απο το καρότσι στο πατωμα... Στο πλακάκι...

Δεν χτύπησε κεφαλι με κάποιο μαγικό τροπο δεν δείχνει να εχει θέμα έκλαψε αμέσως (κατα τρόμαξε), έφαγε με όρεξη μολις ηρέμησε κ γενικά εδω κ 2 ώρες ειναι μια χαρα (κ δεν δείχνει να πονάει πουθενα) εγω φυσικά αφού ηρέμησε κ άρχισε να παιζει βαλάντωσα στο κλάμα απο τις τύψεις κ την ένταση τωρα ήρεμουμε σιγά σιγά αλλα πλέον ούτε για ενα λεπτό λυτό το παιδι...

Ακομα δεν μπορούμε να καταλάβουμε στο μεταξυ καλα καλα δεν κάθεται στον κωλο του πως σηκώθηκε στηρίχτηκε στο κάγκελακι του καροτςιου το μπροστά κ πέρασε απο πανω του ...κ όλα αυτά μέσα σε ... Δευτερολεπτα!!!

Τεςπα.. Ελπίζω οι υπόλοιπες να είστε καλύτερα κ περαστικά στις αρρωστουλες!!!


Tsufp2.png0RVqp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!!

Βάλτε μας κ εμάς στο κλαμπ!

Των δοντιών;; OOOOXI! Αυτά δεν ξερω ποτε θα τα βγάλουμε ούτε μπορω να καταλάβω αν ετοιμάζεται ή οχι δεν νομίζω ομως(!)

Στο κλαμπ των τουμπων (!)

Γκρέτα σταματά να νιώθεις τύψεις το πήρα το πέσιμο του δικού σου κ το πήγα ενα βήμα πιο κέι...

Καθισμένος στο καρότσι, λυτος παίζαμε (οι 3 μας) σηκώθηκα να παω ενα μπιμπερό στο νεροχύτη (4 βηματα) ο πατέρας του αφαιρέθηκε γιατί τον ρώτησα τι ωρα ειναι κ κοίταξε το ρολόι κ την επόμενη στιγμή το παιδι ηταν κατω απο το καρότσι στο πατωμα... Στο πλακάκι...

Δεν χτύπησε κεφαλι με κάποιο μαγικό τροπο δεν δείχνει να εχει θέμα έκλαψε αμέσως (κατα τρόμαξε), έφαγε με όρεξη μολις ηρέμησε κ γενικά εδω κ 2 ώρες ειναι μια χαρα (κ δεν δείχνει να πονάει πουθενα) εγω φυσικά αφού ηρέμησε κ άρχισε να παιζει βαλάντωσα στο κλάμα απο τις τύψεις κ την ένταση τωρα ήρεμουμε σιγά σιγά αλλα πλέον ούτε για ενα λεπτό λυτό το παιδι...

Ακομα δεν μπορούμε να καταλάβουμε στο μεταξυ καλα καλα δεν κάθεται στον κωλο του πως σηκώθηκε στηρίχτηκε στο κάγκελακι του καροτςιου το μπροστά κ πέρασε απο πανω του ...κ όλα αυτά μέσα σε ... Δευτερολεπτα!!!

Τεςπα.. Ελπίζω οι υπόλοιπες να είστε καλύτερα κ περαστικά στις αρρωστουλες!!!

Μ#λ#κα!!!!!!!!!ευτυχως δεν επαθε κατι πω πω.καταλαβαινω την τρομαρα σας πολυ καλα.

Ηρεμισε και παρακολουθα για τα γνωστα σημαδια!

Πριν κατι μερες τον ειχα λυτο και εγω στο καροτσι διπλα μου (κατι έπλενα ατον νεροχύτη )για συο δευτερόλεπτα δεν τον κοιταζα οταν γύρισα ειχε γυρισει μπρούμυτα και το ενα πόδικρεμιοταν στον αερα φυσικά! Και ειπα αυτο ακριβως , πουθενα λυτο πλεον!

Δεν ξερεις πότεθα στην κανουν τα ζουζούνια;)


tqpkp3.png

PzUbp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αθηνά εύχομαι να είναι η πρώτη κ η τελευταία σας τούμπα! Ευτυχώς δεν χτύπησε πολύ, είπαμε, (δυστυχώς) σε όλους έχει συμβεί! Είμαι σίγουρη θα κάνετε πιο πολλά φιλάκια κ αγκαλιές σήμερα!:P

Σαλωμη 12 με 10???? Τι να πω;;;;!!! Καλά η άλλη προφανώς δεν πάει καλά, αλλά σου έχω εμπιστοσύνη εσένα, φαντάζομαι την έβαλες στη θέση της!!;) Κάτι τέτοιες είναι πολύ κομπλεξικες, δεν αξίζει να ασχοληθείς πάνω από ένα δευτερόλεπτο! Χαίρομαι που περάσατε καλά, κ οι άλλες κοπέλες πολύ σωστές, μπράβο τους!

Μαργαρίτα μόνο αυτό έδωσες διαφορετικό; Ο γιατρός τι είπε; Ξέρεις καμία φορά μπορεί να περνάει καμία ιωσουλα κ να εμφανίζει συμπτώματα αλλεργίας...

Βούλα πώς είστε; Μακάρι να ναι δόντι!!!


b5DEp3.png
Link to comment
Share on other sites

Απο την πρωτη μερα σψεδον που αρχισε να τρωει εβγαλε στο λαιμο σπιθουρακια ψιλα αλλα υπεθεσα δροτσιλες..τελικα ηταν απο την πλαστικη σαλιαρα.σημερα παλι οταν ξυπνησε ειχε κοκκινιλες και οταν γκρινιαζει τοτε γινεται χαλια παντου σαν σταμπες..


F4oIp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...