Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 7 ώρες πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Για την γειτόνισσα δεν λέω πραγματικά τίποτα αν το έλεγε στην γυναίκα μου θα υπήρχε πρόβλημα και μόνο που το έκανα εικόνα και μόνο που το έκανα εικόνα....... Κορίτσια να ρωτήσω κάτι έχω κλείσει για αυχενική στον παφιλης ήθελα στον Κούρτη αλλά θα είναι σε ταξίδι. Η γιατρός μασ όμως θέλει στον Τζιωτη Ιωαννη. Τον ξέρει κανένας;;; Δεν ξέρω τ να κάνω. Θέλω να πάω στον καλύτερο.

      Καλησπέρα. Είχα κάνει εγώ αυχενική κ β επιπέδου στον Τζιωτη στα δίδυμα μου. Είναι πολύ καλός, ήρεμος κ γλυκός άνθρωπος. Είναι μεγάλος σε ηλικία κ έμπειρος γιατρός. Δεν σε ξεπετάει στο ραντεβού, ασχολείται κ ψάχνει πολύ ώρα κ αν κάτι δεν το βλέπει καλά σου δίνει καμια καραμέλα για να κουνηθούν τα μωρά κ να αλλάξουν θέση ώστε να σε εξετάσει ξανά μετά από λίγο. Στο τηλ δεν θα στο πει η γραμματέας του αλλά από κοντά ρωτάει αν πληρώσεις μετρητά κ θες μικρότερη απόδειξη να σου κόψει τπτ… κλασικό αυτό παντού δλδ. Ήταν κ στο Ιασώ που πήγαινα για καρδιοτοκογραφημα κ μου έκανε έναν τελευταίο υπέρηχο πριν γεννήσω χωρίς να τον δηλώσει στη γραμματεία για να μην πληρώσω κάτι. Όταν πήγα γιαυτες τις εξετάσεις είχε κάποιες κοπέλες που είχαν έρθει από νησιά για να κάνουν αυχενική κ β επιπέδου σαυτον. Στην αυχενική σου παίρνει αίμα η βοηθός του κ το στέλνουν αυτοί για ανάλυση οποτε δεν τρέχεις κ αλλου. Θυμάμαι είχε πολυ ελαφρύ χέρι η κοπέλα. Το μόνο που με στεναχώρησε ήταν που δεν μου έδωσε 3D στην β επιπέδου κ δεν είπα κ εγώ τπτ η χαζή… αλλά ίσως να ηταν επειδή είχα δίδυμα κ ηταν μπουρδουκλωμένα μεταξύ τους. 

      11 ώρες πρίν, SylPan είπε:

      Καλημέρα, σήμερα αδιαθέτησα. Την Δευτέρα με το καλό ξεκινάω τις ενέσεις, είμαι πολύ αγχωμένη. Κι έχω και την γειτόνισσα να μου λέει διαφορά (ότι δεν είμαι ικανή να γίνω μάνα και άλλα πολλά) και τα λέει και στην μαμά μου και την στεναχωρεί. 

      Συγγνώμη για το ξέσπασμα έχω πολλή άγχος και πολλές σκέψεις...

      Να πεις της γειτόνισσας να πάει να…. Άντε από δω με την κάθε αναγωγη. 
      Πιο ικανές μαμάδες από εμάς που έχουμε δώσει τα πάντα για να καταφέρουμε να κάνουμε τα παιδακια μας δεν υπάρχουν. Όσες δεν έχουν περάσει ότι περάσαμε εμείς δεν μπορούν να καταλάβουν. Τις θυσίες, τις εξετάσεις, τα άγχη, την απογοήτευση, την ελπίδα, τις αποτυχίες κ τις επιτυχίες μας…. Τις επεμβάσεις που μπορεί να κάναμε… τα λεφτά που έχουμε στερήσει από άλλες ανάγκες της οικογένειας μας… 

      Να μη σε αγγίζει ότι λέει ο καθένας κ να τους απαντάς καταλλήλως χωρίς να ντρέπεσαι κ εσυ κ η μαμά σου… κ να μην στεναχωριέστε με τις βλακείες του καθενός. Εσυ ξέρεις μόνο τι περνάς κ όσες έχουμε περάσει τα ίδια. Να είσαι προσηλωμένη στον στόχο σου κ να σκέφτεσαι θετικά. Δεν ξέρω αν έχεις κάνει κ άλλη προσπάθεια αλλα μην σε αγχώνουν οι ενέσεις… δεν είναι τπτ. Απλά να τις κανεις σωστα στην ώρα τους κ αυτές κ ότι άλλο φάρμακο σου πει ο γιατρός σου στην πορεία. Αν χρειαστεί φτιάξε ένα προγραμμα σε χαρτί τι πρέπει να κανεις κ ποια ώρα κ βάζε ξυπνητήρι στο κινητό για να μην αγχώνεσαι ότι θα ξεχάσεις κάτι… κ οποτε κανεις μια ένεση ή ότι άλλο χρειαστεί αργότερα να το σβήνεις απτό χαρτί για να μην μπερδεύεσαι. Εμένα με βοήθησε παρα πολύ αυτό ειδικά στην φάση της εμβρυομεταφορας που έπαιρνα αρκετά χαπια όλο το 24ωρο. Καλή επιτυχία σου εύχομαι! Όλα θα πάνε μια χαρά! 

Μανουλες Φεβρουαριου 2015


Greta

Recommended Posts

Ιωαννα Βουλα Σαλωμη Βασω Νασια που ειστεεε?

Μην θυμηθω Boulitsa Papagalia Estel

Γκρέτα ο μεγάλος σου είχε γενέθλια χτες ή κάνει λάθος το τικεράκι σου;; Όπως και να'χει να τον χαίρεσαι απ'ότι κατάλαβα έγινε 3 ετών πω πω πέρασε ο καιρός άντε με το καλό να φτάσει και το μπομπιράκι σου τα 3:rolleyes:


J8ejp3.png

xoM3p3.png

526437xvildghyb3.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Κορίτσια ρωτάω εδώ γιατί αν ρωτήσω στην ομάδα της παιδικής/βρεφικής διατροφής στο φέις θα με διαολοστείλουν λοιπόν για πείτε οι παλιές καραβάνες τα βαζάκια της νεστλέ με έτοιμο φαγητό και με φρούτα λένε τίποτα ή να μην τα σκέφτομαι καν μου είχε απαντήσει η Ιώαννα αλλά θέλω να ακούσω και καμιά άλλη γνώμη η πεθερά χθες σεληνιάστηκε πάλι με το φαγητό της μικρής αφού ήθελα να την πάρω και να φύγουμε στην Λατινική Αμερική(την μικρή όχι την πεθερά :tongue: ) δεν ξέρω γιατί την τρέμω έτσι μάλλον επειδή της έχει αδυναμία ο άντρας μου :?


J8ejp3.png

xoM3p3.png

526437xvildghyb3.gif

Link to comment
Share on other sites

Γκρέταααααα αμάν! Πρόσεχε βρε κοπέλα!! Μια μια τις δουλειές :tongue: δεν θα τελειώσουν μην ανησυχείς Χαχα

Αθήνα μήπως βγάζετε και εσείς δόντι;; Βάλε δάκτυλο να δεις!! Άσε που αμα το βρεις και του το τριψεις μπορει και να τον ανακουφίσει!!


kadxp2.png

FghAp2.png

duX5p1.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια ρωτάω εδώ γιατί αν ρωτήσω στην ομάδα της παιδικής/βρεφικής διατροφής στο φέις θα με διαολοστείλουν λοιπόν για πείτε οι παλιές καραβάνες τα βαζάκια της νεστλέ με έτοιμο φαγητό και με φρούτα λένε τίποτα ή να μην τα σκέφτομαι καν μου είχε απαντήσει η Ιώαννα αλλά θέλω να ακούσω και καμιά άλλη γνώμη η πεθερά χθες σεληνιάστηκε πάλι με το φαγητό της μικρής αφού ήθελα να την πάρω και να φύγουμε στην Λατινική Αμερική(την μικρή όχι την πεθερά :tongue: ) δεν ξέρω γιατί την τρέμω έτσι μάλλον επειδή της έχει αδυναμία ο άντρας μου :?

Εγώ δεν θα στα προτινα! Δεν υπάρχει καλύτερο απο το φρέσκο που το διαλέγεις εσυ και το φτιάχνεις εσυ! Εαν και τωρα πια τους ελέγχουν πολυ τι βάζουν μεσα αλλα και πάλι δεν παύει να ειναι κατι επεξεργασμένο.

Όσο για την πεθερά σου να μην την ακούς!! Την επόμενη φορα να της πεις οτι δικό σου ειναι το παιδι και η δικιά της υποχρέωση σαν γιαγιά ειναι να στην κρατάει και μα την αγαπάει! Βάζε απο το ενα λέγε της ναι και βγάζει αμέσως απο το αλλο! Εδώ εμενα με πήρε σημερα στις 5 το πρωί να δει εαν ξυπνήσαμε να ταΐσουμε γιατι λέει για αυτο ειναι που δεν μεγαλώνουν, κοιμόμαστε και τα αγνοούμε! Της είπα ναι σηκωθήκαμε δυο μπιμπερό γεμάταααα (ψέματα! Τα μικρά ακομα κοιμόντουσαν) και της το έκλεισα! Μόνο ετσι θα επιβιώσεις καλή μου!! :tongue:


kadxp2.png

FghAp2.png

duX5p1.png

Link to comment
Share on other sites

Αντιγονη οχι στις 8/08 ειχε σ ευχαριστώ πολύ .

Μαλλον κολλησε το τικερακι.

Να σου πω μην μπεις στην διαδικασία να αγορασεις αυτα τα ετοιμα.Χαμενα λεφτα πρωτα απ ολα.Το παιδακι σου θα τρώει αυτα που φτιαχνεις εσυ.Θα μαθει να τα τρωει.

Ειλικρινά σου μιλαω και εγω αγχωνομουν με τον μικρο και ξαφνικα ειπα ε οχι δεν θα πεθανω .Αν θελει ας φαει αν δεν θελει δεν πειραζει. Και ξαφνικα μια μερα εφαγε.Δεν το πιστευω ακόμα. Βεβαια ακομα αηδιαζει και ανατριχιαζει αλλα ανοιγει το στομα του.

Δεν θα μεινει χωρις να φαει αγαπη μου. Και γνωμη μου παλι τηλεφωνησε στον παιδιατρο σας.Για ρωτα να δεις τι θα σου πει.Στην ξαδερφη μου οταν αποθηλασε δεν επινε κανενα γαλα. Αρνιοταν πισματικα. Δεν εχω ξανα δει τοσο πολυ.παλευε εκεινη κανα μηνα με το ζορι χαμος. Της ειπε η παιδιατρος οτι πρεπει να τον αφησει.Να μην του ξανα δωσει γαλα για 2-3 εβδομάδες. Το εκανε και οταν ξανα δοκιμασε το ηπιε!!!!Τωρα δεν έχει κανενα θεμα.Οπως και να εχει μην δοκιμασεις τα ετοιμα φαγητα και να μιλησεις με παιδιατρο

Οσο για την πεθερα ενταξει!!!!!!!Θα βρισω παλι και δεν θελω!

Μ#λ#κ# (μεταφορικά ) σε κανει οτι θελει. Δεν μιλας και της δινεις την εντύπωση οτι εισαι ασχετη και γι αυτο συμπεριφερεται ετσι. Για να της απαντησεις μια φορα και θα δεις πως θα μαζευτει .της δινεις το ελευθερο να σας ελεγχει. Ο γιος της ειναι γιος της δεν διαφωνω αλλα ειναι και αντρας σου.Καλως η κακος ο γιος της εχει φτιαξει οικογενεια πια. Αλλη οικογένεια. Χωρις την μαμα του .Φιλεναδα θα ειχες τρομερο προβλημα αν εμενα κοντα σας.

Αν δεν αλλαξεις εσυ δεν θα αλλαξει ουτε εκεινη.Θα το κανει μια ζωη!Επισης ειναι καιρος να μιλησεις στον αντρα σου.

Εχουν χωρισει ζευγαρια για τετοια θεματα και ειναι κριμα


tqpkp3.png

PzUbp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Βγηκε το δεύτερο δόντι;);););););)

Τελειαααα!! Πιάνεις ακομα κανένα;; Εχει πάρει φορα ο δικός σου!!

Κορίτσια προχθές ήταν τα γενέθλια του άντρα μου και αύριο θα κάνουμε τραπέζι. Θα ειναι περίπου καμία 30αρια άτομα (μαζί με τα παιδιά). Τις άλλες χρονιές κάναμε τραπέζι έξω και ξεμπερδεύαμε, τωρα εγώ ποσά φαγητά πρέπει να φτιάξω για να ταΐσω ολα αυτά τα άτομα;!


kadxp2.png

FghAp2.png

duX5p1.png

Link to comment
Share on other sites

Δοντια ακουω,τραπεζια 30 ατομων,χαμος!Εεεμνα απο το πρωι γκρινια..φρουτοκρεμα δεν ηθελε σχεδον καθολου,θηλαζε..επισης στα ουλα κατω,δεν εχει μυτακι αλλα μια ισια λευκη γραμμη..βγαινει το δοντι?


F4oIp2.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κι από μένα, είχαμε πάει εχθές για φαγητό στη μαμά μου, καλά ήταν αλλά οπουδήποτε εκτός σπιτιού είναι κούραση!

Γκρέτα με γεια κ το δεύτερο δοντάκι!

Βούλα πότε προλάβατε βρε! Με γεια σας! Εμείς τίποτα ακόμα, ζηλεύω!!!!!


b5DEp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ναι Μαργαριταααααααααααααα;););):):):)

Μερικά δεν τρωνε αλλα εχουν διάρροια αστα να πανε!

Αντε να βγει γρηγορα!

Σαλωμη τα πανω εχουν κατεβει ειναι κατακοκκινα πρησμενα φουλ!Οντως πηρε φορα.Ο μεγαλος ακριβως 7 μηνων εβγαλε το πρωτο.Και τα αλλα αργα και σταθερα!

Να τον χαίρεσαι τον αντρα σου πολυχρονος!Καλα βρε κοριτσι φετος βρηκες να το κανεις στο σπιτι?Θα εχεις καθολου βοηθεια?πως θα την παλεψεις?

Το καινουριο μας κατόρθωμα πριν απο λιγο!Ηταν μπρούμυτα πανω στο μαξιλάρι μου και σηκωθηκε εκατσε στο πλαι και μετα εκατσε στον πωπο του :shock::shock:

Πως το εκανε αυτο?εδω καλα καλα δεν κάθεται ακομα στον πωπο του...


tqpkp3.png

PzUbp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αντε ρε!Εγω ανησυχω,ακουω αλλες που λενε οτι λεει μαμα,εμενα μονο απο ανασκελα μπρουμυτα..ουτε το αναποδο,ουτε καθεται,ακομα μπαλαντζαρει το κεφαλι του..κ οταν ειναι μπρουμυτα ολο γκρινια..


F4oIp2.png
Link to comment
Share on other sites

Αντε μαργαριτα με το καλό κ εσεις το δοντάκι θα σκάσει όπου να ναι!!

Γκρετα μ τέλειο!;!;! Ετσι σηκωνόταν ο γιος! Τωρα η κόρη εχει μισο μηνα π κάθεται ανεξάρτητα στον κωλο της δλδ δεν πεφτει πλαγιά ή μπρος ή πισω αλλα δεν ξερει δεν καταφέρνει αυτο π κανει ο δικος σ! Πρέπει να την βαζω εγω. Τωρα προσπαθεί να σηκώσει τα γόνατα σε θεση μπουσουλημα τις αλλα ειναι βαρυα ο κωλος της φαινεται κ δεν τα καταφέρνει κολλάει στα μισά κ πεφτει... Ομως σαν τα φιδακια γινόμαστε άφαντη αν δουμε το κινητο αφημένο στο πατωμα!!

Βρε Σαλώμη μ κανα catering δεν παίζει;


KMwEp3.png
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ κορίτσια!! 39 ο καλός μου!

Μαργαρίτα πολυ πιθανόν να ειναι δόντι, για αυτο να γκρίνιαζε τις προάλλες κιόλας!!

Γκρέτα ολα τα πανω;;;; Καλα αυτός θα τον κανει τον μεγάλο οτι θέλει! Αμα σου κάθεται στο πλάι μπορει να γινει απο αυτά τα μωράκια που αντί να μπουσουλισουν βγάζουν το πόδι μπροστά και σέρνονται!! Αυτά έχουν πολυ πλάκα!

Το προτιμώ στο σπιτι γιατι έξω 30 άτομα θα κάνουν τόσες ώρες θα ειναι ταλαιπωρία με τα μωρά!!

Τα κανόνισα με το φαΐ! το έφερα στον άντρα μου οτι και καλα ειναι πιο ωραίο και πιο αντρικό να ψήσει εξω και να πίνουν και την μπυριτσα τους στη λιακάδα (λέμε τωρα!) και θα κανω λίγα και καλα εγώ! Επίσης γλύτωσα και το ψωνισμα γιατι του είπα οτι εκείνος διαλέγει καλύτερα κρέατα χαχα


kadxp2.png

FghAp2.png

duX5p1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...