Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 7 ώρες πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Για την γειτόνισσα δεν λέω πραγματικά τίποτα αν το έλεγε στην γυναίκα μου θα υπήρχε πρόβλημα και μόνο που το έκανα εικόνα και μόνο που το έκανα εικόνα....... Κορίτσια να ρωτήσω κάτι έχω κλείσει για αυχενική στον παφιλης ήθελα στον Κούρτη αλλά θα είναι σε ταξίδι. Η γιατρός μασ όμως θέλει στον Τζιωτη Ιωαννη. Τον ξέρει κανένας;;; Δεν ξέρω τ να κάνω. Θέλω να πάω στον καλύτερο.

      Καλησπέρα. Είχα κάνει εγώ αυχενική κ β επιπέδου στον Τζιωτη στα δίδυμα μου. Είναι πολύ καλός, ήρεμος κ γλυκός άνθρωπος. Είναι μεγάλος σε ηλικία κ έμπειρος γιατρός. Δεν σε ξεπετάει στο ραντεβού, ασχολείται κ ψάχνει πολύ ώρα κ αν κάτι δεν το βλέπει καλά σου δίνει καμια καραμέλα για να κουνηθούν τα μωρά κ να αλλάξουν θέση ώστε να σε εξετάσει ξανά μετά από λίγο. Στο τηλ δεν θα στο πει η γραμματέας του αλλά από κοντά ρωτάει αν πληρώσεις μετρητά κ θες μικρότερη απόδειξη να σου κόψει τπτ… κλασικό αυτό παντού δλδ. Ήταν κ στο Ιασώ που πήγαινα για καρδιοτοκογραφημα κ μου έκανε έναν τελευταίο υπέρηχο πριν γεννήσω χωρίς να τον δηλώσει στη γραμματεία για να μην πληρώσω κάτι. Όταν πήγα γιαυτες τις εξετάσεις είχε κάποιες κοπέλες που είχαν έρθει από νησιά για να κάνουν αυχενική κ β επιπέδου σαυτον. Στην αυχενική σου παίρνει αίμα η βοηθός του κ το στέλνουν αυτοί για ανάλυση οποτε δεν τρέχεις κ αλλου. Θυμάμαι είχε πολυ ελαφρύ χέρι η κοπέλα. Το μόνο που με στεναχώρησε ήταν που δεν μου έδωσε 3D στην β επιπέδου κ δεν είπα κ εγώ τπτ η χαζή… αλλά ίσως να ηταν επειδή είχα δίδυμα κ ηταν μπουρδουκλωμένα μεταξύ τους. 

      11 ώρες πρίν, SylPan είπε:

      Καλημέρα, σήμερα αδιαθέτησα. Την Δευτέρα με το καλό ξεκινάω τις ενέσεις, είμαι πολύ αγχωμένη. Κι έχω και την γειτόνισσα να μου λέει διαφορά (ότι δεν είμαι ικανή να γίνω μάνα και άλλα πολλά) και τα λέει και στην μαμά μου και την στεναχωρεί. 

      Συγγνώμη για το ξέσπασμα έχω πολλή άγχος και πολλές σκέψεις...

      Να πεις της γειτόνισσας να πάει να…. Άντε από δω με την κάθε αναγωγη. 
      Πιο ικανές μαμάδες από εμάς που έχουμε δώσει τα πάντα για να καταφέρουμε να κάνουμε τα παιδακια μας δεν υπάρχουν. Όσες δεν έχουν περάσει ότι περάσαμε εμείς δεν μπορούν να καταλάβουν. Τις θυσίες, τις εξετάσεις, τα άγχη, την απογοήτευση, την ελπίδα, τις αποτυχίες κ τις επιτυχίες μας…. Τις επεμβάσεις που μπορεί να κάναμε… τα λεφτά που έχουμε στερήσει από άλλες ανάγκες της οικογένειας μας… 

      Να μη σε αγγίζει ότι λέει ο καθένας κ να τους απαντάς καταλλήλως χωρίς να ντρέπεσαι κ εσυ κ η μαμά σου… κ να μην στεναχωριέστε με τις βλακείες του καθενός. Εσυ ξέρεις μόνο τι περνάς κ όσες έχουμε περάσει τα ίδια. Να είσαι προσηλωμένη στον στόχο σου κ να σκέφτεσαι θετικά. Δεν ξέρω αν έχεις κάνει κ άλλη προσπάθεια αλλα μην σε αγχώνουν οι ενέσεις… δεν είναι τπτ. Απλά να τις κανεις σωστα στην ώρα τους κ αυτές κ ότι άλλο φάρμακο σου πει ο γιατρός σου στην πορεία. Αν χρειαστεί φτιάξε ένα προγραμμα σε χαρτί τι πρέπει να κανεις κ ποια ώρα κ βάζε ξυπνητήρι στο κινητό για να μην αγχώνεσαι ότι θα ξεχάσεις κάτι… κ οποτε κανεις μια ένεση ή ότι άλλο χρειαστεί αργότερα να το σβήνεις απτό χαρτί για να μην μπερδεύεσαι. Εμένα με βοήθησε παρα πολύ αυτό ειδικά στην φάση της εμβρυομεταφορας που έπαιρνα αρκετά χαπια όλο το 24ωρο. Καλή επιτυχία σου εύχομαι! Όλα θα πάνε μια χαρά! 

Μανουλες Φεβρουαριου 2015


Greta

Recommended Posts

Καλημερα!!!

Μολις γυρισαμε απο το τελευταιο μπανιο μας στην κερκυρα σε κατάθλιψη θα πέσω :(

Εμάς φουλ κομπλέ (κ το ταξίδι νυφικά κτλ κτλ ) ηταν στα 7500 παντως (7532 για την ακριβεια -ναι εχω καταγεγραμμένα τα παντα ως κ το κόστος για τις ... Φουρκέτες :P ). Κ παλι πολλά μου φαίνονται! Βεβαια εμεις παντρευτήκαμε εν μέσω κρίσης ( 2013 ) οποτε κάποια πραγματα (πχ ποσό κόστιζε το μενού ΚΑΤ άτομο στο κέντρο ) ηταν χαμηλότερα απο οτι το 2010 πχ... Το 2010 πιστεύω θα είχαμε πιάσει δεκάρικο...

Οποτε Αντιγόνη κ εγω παντρεμένη πριν μείνω εγκυος (σύμφωνα με τα νούμερα έμεινα έγκυος...επετειακά γιορτάζοντας την πρώτη μας επέτειο :P )

Κατα τα αλλα ειμαστε μια χαρα μαλλον παει πέρασε πήραμε το βάπτισμα του πυρός στα πεσίματα!

Βλέπω όλες λίγο καιρό παντρεμένες είστε μόνο εγώ κοντεύω να κλείσω 4 χρόνια σχέσης και 1 γάμου :confused:

Αθηνούλα πέσε σε κατάθλιψη κι εγώ το κάνω (ενίοτε) θα σε βοηθήσει να ανασυνταχτείς


J8ejp3.png

xoM3p3.png

526437xvildghyb3.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Γκρέτα ελπίζω να μην μου πάθεις τιποτα!! 22000 αλλα εμείς κάναμε δυο τραπέζια, ενα στην Αγγλία πριν παντρευτούμε και ενα με το γλέντι στη Κύπρο την μέρα του γάμου. Και μεσα σε αυτά το πιο ακριβό το ταξίδι του μέλιτος!

Μη με κραξετε!

Μαργαρίτα πο πο φρου κι απο την αρχή με την εισαγωγή τροφών;! Ελπίζω τουλάχιστον να μην ήταν αλλεργία αλλα αν δεν είχα φάει κατι καινούργιο πως γίνετε;!

Καλέ τι να σε κράξουμε το δικό σου ποσό μου ακούγεται νορμάλ εδώ έχω ακούσει για 30 χιλιάρικα γάμο (επαναλαμβάνομαι ασύστολα στα ποστ μου :? )

Αχ Σαλώμη πόσο ζηλεύω την κοιλίτσα σου που σε λίγο θα χοροπηδάει τελικά μάθαμε αν είναι ροζ ή μπλε άντε κοντεύω να γκραστρωθώ κι εγώ στο τέλος :tongue:


J8ejp3.png

xoM3p3.png

526437xvildghyb3.gif

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια το αποφάσισα θα αρχίσω δίαιτα και όταν εννοώ δίαιτα δεν θα κόψω το φαί θα κόψω τις μαλακ#ες αναψυκτικά περιττές ζάχαρες κοκ όχι τίποτα άλλο να με δει με άλλο μάτι και ο άντρας μου κάνει να κάνω δίαιτα ενώ θηλάζω :confused: Κάπως καλύτερα είναι η σκατ#αμυγδαλή σιγά σιγά άντε να φύγει από πάνω μου την βαρέθηκα.. Καλέ που πήγατε όλες;


J8ejp3.png

xoM3p3.png

526437xvildghyb3.gif

Link to comment
Share on other sites

Χαχα! Εμείς πολιτικό!!! Ο,τι γλιτώσαμε από το γάμο τα δώσαμε στη βάφτιση αλλά τέλοςπαντων... Τη δεύτερη φορά δεν έχει τέτοια.... Λίγοι κ καλοί...

Πιστεύω πως έχουν αλλάξει τώρα οι εποχές κ κανένας δε δίνει τόσα λεφτά, ακόμα κι αν τα έχει.

Σαλωμη για ταξίδια μόνο αξίζει να ξοδεύεις λεφτά, μ αρέσουν πολύ. Αμερική θα ήθελα να πάω, αλλά τώρα δύσκολο με δύο παιδιά. Σε καμιά δεκαριά χρόνια βλέπουμε. Μέχρι Ευρώπη από του χρόνου θα ξεκινήσω πάλι να πηγαίνω. Στο Παρίσι πρέπει να είναι ωραία!;)


b5DEp3.png
Link to comment
Share on other sites

Σσσσσ μη μιλάτε για κατάθλιψη, εδώ παλεύουμε με νύχια κ με δόντια να τη γλιτώσουμε κ μέχρι στιγμής τα χω καταφέρει!:P

Αντιγόνη δίαιτα κάνει αν εννοείς να κόψεις αναψυκτικά κ μ@λακιες... Τα αναψυκτικά είναι σκέτη ζάχαρη κ εγώ από τότε που τα έκοψα χάθηκε κ η κυτταρίτιδα που είχα... Εντελώς!!!


b5DEp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γκρέτα ελπίζω να μην μου πάθεις τιποτα!! 22000 αλλα εμείς κάναμε δυο τραπέζια, ενα στην Αγγλία πριν παντρευτούμε και ενα με το γλέντι στη Κύπρο την μέρα του γάμου. Και μεσα σε αυτά το πιο ακριβό το ταξίδι του μέλιτος!

Μη με κραξετε!

Μαργαρίτα πο πο φρου κι απο την αρχή με την εισαγωγή τροφών;! Ελπίζω τουλάχιστον να μην ήταν αλλεργία αλλα αν δεν είχα φάει κατι καινούργιο πως γίνετε;!

Η αλλεργια ειναι υποπτο πραγμα..παιζει να βγηκε στο 3ο 24ωρο του πεπονιου..εξαλλου δεν ειναι κατι πολυ σοβαρο,αφου αν ειναι,μονο δερματικη αντιδραση ειχε..τουλαχ.τρωμε το ρυζαλευρο μας κανονικα...


F4oIp2.png
Link to comment
Share on other sites

Το ταξίδι στην Ταϋλάνδη μας βγήκε 7000? για 15 μερες...

Σιγουρα άλλες εποχές τοτε... Τωρα είδατε κ το λεπτό μετράω!

Καλε εμεις ήμαστε μαζι 8 χρονια τα 5 παντρεμένοι...

Αντιγόνη μ κουραγιο κοπέλαρα μου αυριο ακομα καλυτερα!!!!

Μαργαριτα μ στο fb πως εισαι;


KMwEp3.png
Link to comment
Share on other sites

Χαχα! Εμείς πολιτικό!!! Ο,τι γλιτώσαμε από το γάμο τα δώσαμε στη βάφτιση αλλά τέλοςπαντων... Τη δεύτερη φορά δεν έχει τέτοια.... Λίγοι κ καλοί...

Πιστεύω πως έχουν αλλάξει τώρα οι εποχές κ κανένας δε δίνει τόσα λεφτά, ακόμα κι αν τα έχει.

Σαλωμη για ταξίδια μόνο αξίζει να ξοδεύεις λεφτά, μ αρέσουν πολύ. Αμερική θα ήθελα να πάω, αλλά τώρα δύσκολο με δύο παιδιά. Σε καμιά δεκαριά χρόνια βλέπουμε. Μέχρι Ευρώπη από του χρόνου θα ξεκινήσω πάλι να πηγαίνω. Στο Παρίσι πρέπει να είναι ωραία!;)

Το Παρίσι είναι φοβερό Ιωάννα έχω πάει 1 και μοναδική φορά αλλά πια θα πάω με την κοράκλα μου μαζί :rolleyes: εγώ ξέρω και την γλώσσα και δεν έχω θέμα αλλά είναι πανάκριβο και την κλανιά ακόμα μετά συγχωρήσεως την πληρώνεις :tongue:


J8ejp3.png

xoM3p3.png

526437xvildghyb3.gif

Link to comment
Share on other sites

Το ταξίδι στην Ταϋλάνδη μας βγήκε 7000? για 15 μερες...

Σιγουρα άλλες εποχές τοτε... Τωρα είδατε κ το λεπτό μετράω!

Καλε εμεις ήμαστε μαζι 8 χρονια τα 5 παντρεμένοι...

Αντιγόνη μ κουραγιο κοπέλαρα μου αυριο ακομα καλυτερα!!!!

Μαργαριτα μ στο fb πως εισαι;

Βούλα έφτιαξες φέις οεο :confused: (Σήμερα το έχω τερματίσει με τα ποστ μου)


J8ejp3.png

xoM3p3.png

526437xvildghyb3.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Για πείτε ρε κόρες είναι κακό να κάνω μπάνιο με την μικρή για παιχνίδι και για να κάνω κι εγώ μπάνιο γιατί αλλιώς δεν εσείς κάνετε :confused: Σαλώμη εσύ που ασχολείσαι με τα παιδιά τη γνώμη έχεις επί τούτου;


J8ejp3.png

xoM3p3.png

526437xvildghyb3.gif

Link to comment
Share on other sites

Σαλωμη αυτα ειναι γλεντια!

Φαντασου οτι κατα καποιον τροπο δεν μου κάνει εντυπωση απ την μια.Εξ αλλου εγω το ελεγα οταν με ρωτουσαν αν θα κανω θρησκευτικό οτι θελω να τα χω να το κανω!Να εχει τα ολα του και τωρα δεν μπορώ..

Αντιγονη εγω εμεινα εγκυος πριν παντρευτουμε αλλα το επιδιωξαμε!Μαζι κλεισαμε τον Μάιο 6χρονια.

Παντρεμενοι απ το 2012 2 μηνες πριν γεννησω!


tqpkp3.png

PzUbp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...