Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 7 ώρες πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Για την γειτόνισσα δεν λέω πραγματικά τίποτα αν το έλεγε στην γυναίκα μου θα υπήρχε πρόβλημα και μόνο που το έκανα εικόνα και μόνο που το έκανα εικόνα....... Κορίτσια να ρωτήσω κάτι έχω κλείσει για αυχενική στον παφιλης ήθελα στον Κούρτη αλλά θα είναι σε ταξίδι. Η γιατρός μασ όμως θέλει στον Τζιωτη Ιωαννη. Τον ξέρει κανένας;;; Δεν ξέρω τ να κάνω. Θέλω να πάω στον καλύτερο.

      Καλησπέρα. Είχα κάνει εγώ αυχενική κ β επιπέδου στον Τζιωτη στα δίδυμα μου. Είναι πολύ καλός, ήρεμος κ γλυκός άνθρωπος. Είναι μεγάλος σε ηλικία κ έμπειρος γιατρός. Δεν σε ξεπετάει στο ραντεβού, ασχολείται κ ψάχνει πολύ ώρα κ αν κάτι δεν το βλέπει καλά σου δίνει καμια καραμέλα για να κουνηθούν τα μωρά κ να αλλάξουν θέση ώστε να σε εξετάσει ξανά μετά από λίγο. Στο τηλ δεν θα στο πει η γραμματέας του αλλά από κοντά ρωτάει αν πληρώσεις μετρητά κ θες μικρότερη απόδειξη να σου κόψει τπτ… κλασικό αυτό παντού δλδ. Ήταν κ στο Ιασώ που πήγαινα για καρδιοτοκογραφημα κ μου έκανε έναν τελευταίο υπέρηχο πριν γεννήσω χωρίς να τον δηλώσει στη γραμματεία για να μην πληρώσω κάτι. Όταν πήγα γιαυτες τις εξετάσεις είχε κάποιες κοπέλες που είχαν έρθει από νησιά για να κάνουν αυχενική κ β επιπέδου σαυτον. Στην αυχενική σου παίρνει αίμα η βοηθός του κ το στέλνουν αυτοί για ανάλυση οποτε δεν τρέχεις κ αλλου. Θυμάμαι είχε πολυ ελαφρύ χέρι η κοπέλα. Το μόνο που με στεναχώρησε ήταν που δεν μου έδωσε 3D στην β επιπέδου κ δεν είπα κ εγώ τπτ η χαζή… αλλά ίσως να ηταν επειδή είχα δίδυμα κ ηταν μπουρδουκλωμένα μεταξύ τους. 

      11 ώρες πρίν, SylPan είπε:

      Καλημέρα, σήμερα αδιαθέτησα. Την Δευτέρα με το καλό ξεκινάω τις ενέσεις, είμαι πολύ αγχωμένη. Κι έχω και την γειτόνισσα να μου λέει διαφορά (ότι δεν είμαι ικανή να γίνω μάνα και άλλα πολλά) και τα λέει και στην μαμά μου και την στεναχωρεί. 

      Συγγνώμη για το ξέσπασμα έχω πολλή άγχος και πολλές σκέψεις...

      Να πεις της γειτόνισσας να πάει να…. Άντε από δω με την κάθε αναγωγη. 
      Πιο ικανές μαμάδες από εμάς που έχουμε δώσει τα πάντα για να καταφέρουμε να κάνουμε τα παιδακια μας δεν υπάρχουν. Όσες δεν έχουν περάσει ότι περάσαμε εμείς δεν μπορούν να καταλάβουν. Τις θυσίες, τις εξετάσεις, τα άγχη, την απογοήτευση, την ελπίδα, τις αποτυχίες κ τις επιτυχίες μας…. Τις επεμβάσεις που μπορεί να κάναμε… τα λεφτά που έχουμε στερήσει από άλλες ανάγκες της οικογένειας μας… 

      Να μη σε αγγίζει ότι λέει ο καθένας κ να τους απαντάς καταλλήλως χωρίς να ντρέπεσαι κ εσυ κ η μαμά σου… κ να μην στεναχωριέστε με τις βλακείες του καθενός. Εσυ ξέρεις μόνο τι περνάς κ όσες έχουμε περάσει τα ίδια. Να είσαι προσηλωμένη στον στόχο σου κ να σκέφτεσαι θετικά. Δεν ξέρω αν έχεις κάνει κ άλλη προσπάθεια αλλα μην σε αγχώνουν οι ενέσεις… δεν είναι τπτ. Απλά να τις κανεις σωστα στην ώρα τους κ αυτές κ ότι άλλο φάρμακο σου πει ο γιατρός σου στην πορεία. Αν χρειαστεί φτιάξε ένα προγραμμα σε χαρτί τι πρέπει να κανεις κ ποια ώρα κ βάζε ξυπνητήρι στο κινητό για να μην αγχώνεσαι ότι θα ξεχάσεις κάτι… κ οποτε κανεις μια ένεση ή ότι άλλο χρειαστεί αργότερα να το σβήνεις απτό χαρτί για να μην μπερδεύεσαι. Εμένα με βοήθησε παρα πολύ αυτό ειδικά στην φάση της εμβρυομεταφορας που έπαιρνα αρκετά χαπια όλο το 24ωρο. Καλή επιτυχία σου εύχομαι! Όλα θα πάνε μια χαρά! 

Μανουλες Φεβρουαριου 2015


Greta

Recommended Posts

Ε θα στον δωσει μονος του.Κανεις δεν αντέχει ενα μωρο που κλαιει οταν δεν ειναι δικο του.Ευγενικα θα πλησιασεις και εσυ να πεις:Ελα στην μανουλα αγααααααπη μου εσυυυυ , ξεχασες τον παππού σου?Και παρτον!!!Απλα!!!

Πετας και εσυ μπιχτες ε?χιχιχι


tqpkp3.png

PzUbp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημέρααααααααα

Για τετοια κουραση μιλαμε!!!!!!

Εγω σημερα δεν εχω να μαγειρεψω αλλα εβγαλα να πλυνω την φριτέζα και εχω δυσκολο εργο!Εχω βαλει οτι καθαριστικο εχω :P:p:p

Επισης θελω να ριξω και ενα σφουγγαρισμα!

Προς το παρον απολαμβανω τον καφε μου , το μωρουλι κοιμαται. Ευτυχως λιγο καλυτερα ειναι τα αγορια μου αλλα οι μυξες δεν θα φυγουν φετος!!!!!!:(:(


tqpkp3.png

PzUbp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα πως είστε εμένα μου πέρασε εντελώς η αμυγδαλίτιδα (ευτυχώς Σαλώμη μου) αλλά έχω κάτι νεύρα έφυγε σήμερα ο άντρας μου για δουλειά και σαν παιδάκι δεν τον άφηνα βαλάντωσα στην κυριολεξία αφού του πήρε κανά 10λεπτό να σιγουρευτεί ότι είμαι καλά πήγε να δουλέψει.. Μου λείπει συνέχεια όταν δουλεύει κι όταν είναι σπίτι του φωνάζω για τα πάντα.. Τραγικό λάθος η μετακόμιση μας τελικά τραγικό..


J8ejp3.png

xoM3p3.png

526437xvildghyb3.gif

Link to comment
Share on other sites

Παλι καλα που συνηλθες!!Σιδερενια!

Κοριτσια,διαβαζω στην ομαδα ιανουαριου κ τα εχω παιξει με τα κατορθωματα των μωρων τους!Εμενα τπτ δεν κανει!Ουτε λεει μαμα,ουτε καθεται,μπαταρει ακομα,βαριεται να γυρισει κ απο μπρουμυτα ανασκελα.Χτες το βραδυ ξυπναγε κλαιγοντας επειδη αποκοιμιοταν μπρουμυτα κ οταν ξυπναγε δεν γυρναγε ανασκελα κ φρικαρε!Το κανουν κ εσας?Ποτε σταματαει?Τον γυρναγα και μετα εκλαιγε παλι...


F4oIp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Παλι καλα που συνηλθες!!Σιδερενια!

Κοριτσια,διαβαζω στην ομαδα ιανουαριου κ τα εχω παιξει με τα κατορθωματα των μωρων τους!Εμενα τπτ δεν κανει!Ουτε λεει μαμα,ουτε καθεται,μπαταρει ακομα,βαριεται να γυρισει κ απο μπρουμυτα ανασκελα.Χτες το βραδυ ξυπναγε κλαιγοντας επειδη αποκοιμιοταν μπρουμυτα κ οταν ξυπναγε δεν γυρναγε ανασκελα κ φρικαρε!Το κανουν κ εσας?Ποτε σταματαει?Τον γυρναγα και μετα εκλαιγε παλι...

Εμένα κάθεται μόνη της για δευτερόλεπτα μετά παλατζάρει και την παίρνει κάτω το κάθε παιδί έχει τον δικό του ρυθμό ανάπτυξης εδώ εμένα δεν τρώει καν φαγητό πιο πολύ παίζει αλλά το πήρα απόφαση :rolleyes:


J8ejp3.png

xoM3p3.png

526437xvildghyb3.gif

Link to comment
Share on other sites

Αντιγονη μου εγινες περδίκι μπράβο σου!

Καλε μην φρικαρεις τοσο προσπαθησε να το ελέγξεις. Και δεν σου κρυβω οτι και εμάς μας συμβαινει αραιά και που! Ολη μερα κανουμε σαν φρεσκο ζευγαράκι και μολις έρχεται από την δουλειά σκοτωνομαστε!!!!!!!!

Μαργαριτα μην συγκρινεις ξεκολλα!

Το καθε ενα εχει ξεχωριστους ρυθμους!εμένα πχ αν ειναι μπρούμυτα αλλα πανω σε κατι (πχ μαξιλάρι)σηκώνεται στον πωπο του. Αλλα οχι παντα!

Οταν καθεται στον πωπο του πεφτει δεν μπορει ακομα πολύ ωρα!

Επισης στην κουνια πιανεται απ το καγκελο και τα παιχνιδια (προτζεκτορα και αυτο που γυρναει)και σηκωνεται ορθιος!Παθαμε σοκ χθες , πρεπει να κατεβασουμε την κουνια γιατι δεν θελω καν να σκεφτω τι θα συμβει αν πεσει απο τοσο ψηλα .

Βγαζει κραυγουλες και μαααα εχει πει 6-7 φορες οταν κλαιει.

Τιποτα παραπανω!!Δεν μππυσουλαει μονο σερνει το σωμα.τρελα νευρα αν θελει κατι πλανταζει.

Ο μεγαλος καμία σχεση (μην μπω σε λεπτομέρειες )

Ειναι φτιαγμενοι απο τους ιδιους γονεις και δεν εχουν καμία σχεση!Ποσο μαλλον να τα συγκρίνουμε με αλλα παιδακια!

Θα τα κανει ολα αργα και σταθερα και θα παθεις πλακα!!!!!


tqpkp3.png

PzUbp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μετά από ένα εξαντλητικο βράδυ. Χθες παίζαμε το κλαίω - θέλω βυζι - μουτς μουτς - κοιμάμαι - γυρίζω πλευρά - ξυπνάω και φτου και από την αρχή.

Εμένα κάθεται στον πισινο της αρκετή ώρα πριν μπαταρει στο πλάι, γυρνάει πλευρές ξαπλωμενη άνετα και γυρίζει γύρω από τον αξονα της 360 μοίρες. Επίσης 2 μέρες τώρα θαυμαζει τις παλάμες της, τις στριφογυριζει και γελάει. Βρίζει άμα στραβό καταπιεί, στις καλές της λέει αμπαμπαμπα και όταν κλαίει από μαμαμαμου. Επίσης τρελαίνεται να της κρύβω παιχνίδια της και μπορεί να χοροπηδαει με τις ώρες στο bouncer (μεγααααλη ανακάλυψη)

Χθες έφαγε 10 κουταλιές κοτόπουλο με πιπεριές (αβυσσος η όρεξη του παιδιού μου) ενώ φρούτα τα τσακισε (καρπούζι - ροδακινο - αβοκαντο - βανίλια). Σήμερα πάλι καλά έφαγε φρούτα, το μεσημέρι να μας δω.

Κάπου διάβασα ότι δεν κοιμούνται καλά όταν κάνουν κάτι καινούριο γιατί αναστατώνονται που μεγαλώνουν. Πάντως όσες έχετε Facebook δείτε την ομάδα της ενσυναισθησης, ξέρω ότι έχει πολύ διάβασμα αλλά εγώ τουλάχιστον συμφωνώ απόλυτα με τον τρόπο μεγαλωματος που προτείνουν. Πραγματικά βοηθάει στο να μεγαλωσουμε ήρεμα παιδιά.


A81Mp3.pngk1NRp2.png
Link to comment
Share on other sites

Αβοκαντο βάζω 1-1,5 κουταλάκι του γλυκού, ωμο. Έχει πολλά καλά λιπαρά και δίνει βελουδινη υφή. Επίσης ταιριάζει και στα φρούτα αλλά και στις σούπες.)

Ανανά δεν έχω διαβάσει να σου πω την αλήθεια, γιατί να μην κάνει όμως; ίσως όμως όχι επειδή είναι ινωδης και δεν θα αλεθεται καλά;


A81Mp3.pngk1NRp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Θα αγορασω αβοκάντο.

Να σε ρωτησω αυτο το αγοραζω στο σουπερ το πλενω τοπ ξεφλουδιζω και δινω την ποσότητα που λες ε?

Αν ειναι τοσο απλο γιουπιιι

Θα ψαξω να δω εαν επιτρέπεται και ανανας γιατι εχει θεμα με τα φρουτα δεν του αρεσει η γευση στανταρ.

Πριν λιγο εφαγε ολοκληρο το μπολ με τα λαχανικα τον εκανα μπανιο και μολις τον εβαλα στο κρεβατι και κοιμηθηκε μονος του ηρεμος!


tqpkp3.png

PzUbp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάρες θέλω να συζητήσω μάζι σας κάτι που με απασχολεί χρωστάω 19 μαθήματα για το πτυχίο μου εγώ δεν θέλω να το τελειώσω αλλά ο πατέρας μου είναι όλο στεναχώρια να το δώσω να έχω το χαρτί κι ας μην δουλέψω γιατί οι εποχές είναι δύσκολες και μπλα μπλα μπλα εγώ έχω άδεια διδασκαλίας μπορώ να εργαστώ σε φροντιστήριο αν θελήσω δηλαδή αλλά με έχει πρήξει να πάρω το χαρτί δεν του έχω πει ότι χρωστάω τόσα νομίζει ότι έχω γύρω στα 10 αλλά ρε κορίτσια δεν με ενδιαφέρει αυτή η σχολή πια από πριν μείνω έγκυος δούλευα ήδη και την είχα αφημένη και από την άλλη μου την δίνει στα νεύρα γιατί ο πατέρας μου πετάει σπόντες ότι αν δεν την τελειώσω δεν θα με βοηθάει άλλο οικονομικά μιας κι εγώ τώρα δεν εργάζομαι λόγω της μικρής μου είμαι μπερδεμένη και στεναχωρημένη και το παίζουν τάχα μου δήθεν ότι θέλουν τον άντρα μου ενώ εκείνοι είχαν βλέψεις για πλούσιο από καλή οικογένεια ξέρω όλες θα μου πείτε πάρ'το το ρημάδι να τελειώνεις αλλά δεν έχω καμία ψυχική αντοχή και διάθεση να το κάνω :|


J8ejp3.png

xoM3p3.png

526437xvildghyb3.gif

Link to comment
Share on other sites

Αντιγονη εγω σε καταλαβαινω!!

Να επρεπε να δωσω τωρα μαθηματα με ενα μωρο!!!!!!!!Μου φαίνεται βουνο.

Δεν ξερω τι μπορεις να κανεις αληθεια.

Δεν καταλαβαινει με τιποτα οτι ειναι δυσκολο τωρα με την μπεμπα?Εστω πες του αργοτερα να μεγαλωσει λιγο η μικρη σου


tqpkp3.png

PzUbp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο το άρθρο Γκρέτα, κρίμα που δεν έχεις fb, η ομάδα της διατροφής θα σου άρεσε πολύ νομίζω.

Αντιγόνη, επειδή εγώ είμαι και λίγο γριά θα σου έλεγα ότι ναι μεν καταλαβαίνω ότι μοιάζει ακατόρθωτο το πτυχίο αλλά πίστεψε με αξίζει. Δεν ξέρω πόσο έχουν αλλάξει τα πράγματα, αλλά εργασιακα (ότι μα ότι και να κάνεις) , το πτυχίο μετρά περισσότερο από μια επαρκεια.


A81Mp3.pngk1NRp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...