Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Γοργόνες σε δίαιτα!


Recommended Posts

Όχι δεν θα κάνουμε κάποιο παιδικό πάρτυ. Αλλά δεν ξέρω ακόμη αν θα κάνουμε τραπέζι με τους παππούδες μας ίσως. Δεν έχω σχεδιάσει κάτι γιατί για να σου πω την αλήθεια τώρα που απάντησα στο ποστ σου συνειδητοποίησα ότι πλησιαζουν τα γενέθλια του! Με το μωρο και τα διαφορα τρεξιματα ειχα χασει το χρονο! Δεν υπαρχει καθολου χρονος για διοργανωση παρτυ κλπ αυτη τη στιγμη παντως δυστυχως..


okVgp3.pngf0C9p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 28k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • maestria77

    2255

  • JENIA

    2242

  • mpap

    1708

  • tsipoura

    1624

πρίν από 16 λεπτά , Konsta15 είπε:

Όχι δεν θα κάνουμε κάποιο παιδικό πάρτυ. Αλλά δεν ξέρω ακόμη αν θα κάνουμε τραπέζι με τους παππούδες μας ίσως. Δεν έχω σχεδιάσει κάτι γιατί για να σου πω την αλήθεια τώρα που απάντησα στο ποστ σου συνειδητοποίησα ότι πλησιαζουν τα γενέθλια του! Με το μωρο και τα διαφορα τρεξιματα ειχα χασει το χρονο! Δεν υπαρχει καθολου χρονος για διοργανωση παρτυ κλπ αυτη τη στιγμη παντως δυστυχως..

Επειδη εχετε το μωρο σκέφτηκα κι εγω μηπως κανετε καπου οργανωμένα. Καλα κι εγω που δεν εχω μωρο μη νομίζεις.Ειχα μεινει στο οτι 30 Ιουνιου ειναι σε ένα μηνα ακομα :lol:


Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!

@Konsta15 δεν μαγειρεύω ξεχωριστά, απλά τσιμπάω όταν τα ταϊζώ. Γενικά είμαι λαίμαργη, δυστυχώς!

Εγώ να σας πω την  αλήθεια πάντα αδύνατη ήμουν/είμαι αλλά και πάλι πολλές φόρες ακούω ότι λιμοκτονώ.

Για παιδικά πάρτυ λέτε ε? του μικρού που είναι Αύγουστο τα κάνω στην αυλή και καλώ αρκετούς, της μεγάλης στο σπίτι με ελάχιστο κόσμο. Την πρώτη φόρα είχα  κάνει το λάθος να καλέσω πολύ κόσμο μέσα στο σπίτι και πραγματικά δε θέλω να το θυμάμαι.

Έχασα και μισό κιλό!!

 


 kRl9p2.png kRl9p2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Καλημερα κοριτσια! Πως παει ; εγω τελικα ξεκινησα να προσεχω το σκεφτομουν αλλα μια μερα πρηστηκα χωρις λογο βεβαια ειχα φαει κατι πατατακια αλλα μονο αυτο ειχα κ αγχος εκεινη τη μερα τελος παντων ηταν η αφορμη.. :) σε σχεση με τη διατροφη που ειχα κανει παλια απο διαιτολογο τρωω παραπανω ομως εχω φαει αρκετα ψαράκια φουρνου πολυ σαλατα με οτι βρισκεται εποχης λιγο παραπανω φετα αππ σπιρτοκουτο που ειναι τ κανονικο καθολου ψωμι μονο παξιμαδι  κ προσεχω το λαδι  μονον οταν ειναι απαραιτητο  μπορω να πω οτι ξεφουσκωσα ξεπρηστηκε το ενα ποδι προς το παρον (καλα το 38,5 που φορουσα προ εγκυμοσυνης με τπτ αλλα το 40 που δεν μου εκανε ειναι οκ για το ενα ποδι! ) νομιζα ξεφουσκωσε η κοιλια γτ εκει το καταλαβα αλλα ειχαμε ενα γαμο τις προαλλες κ εβαλα ενα φορεμα που ειχα παρει περσι κουρτινατο κ μου ηρθε φαρδυ επανω κ πιο μακρυ αρα?? :D καναμε δουλεια! Για κιλα δεν ξερω καθως δε ζυγιστηκα αρχικα τωρα ειμαι 97 κ βλεπουμε :) το κακο ειναι οτι δν υπολογισα πως οταν ξεφουσκωσει εστω κ λιγο η κοιλια θα ειναι σα ξεφουσκωτο μπαλονι που κρεμεται λιαχ λιαχ κ θελει να μπει κ η γυμναστική στο προγραμμα αμεσα (να δω πως θα το κανω κ αυτο; ;) σκεφτομαι πως οταν ηταν τεντα ηταν πολυ καλυτερη :/ τα φρουτακια δ μπηκαν ακομη στο παιχνιδι αλλα το χω στο νου κ γιαουρτι ευχαριστηθηκα μονο σε στυλ τζατζικι (σκορδο πιπερι κ ανηθο μονο) το εκανα μια μερα με κολοκυθακια φουρνου σαν τηγανητα τελειαααα. Τωρα επειδη θηλαζω κ ολας ο μικρος αρχισε τη δευτερη μερα να πινει νερο! Καλο κ αυτο γτ δν επινε καθολου!Κ μεγαλωνουμε οποτε το να μη πινει νερο ενω κοντευει τα 2 ηταν θεματαρα. Δεν ενιωσα πεινα ακομη κατι που δεν περιμενα προσεχω τη ποσοτητα αλλα ζυγισμα στο φαγητο οχι ακομη. Γλυκακι με το μετρο (κ η διαιτολογος παλια μου ειχε βαλει αφου της ειχα πει οτι δε παιζει να τη κανω αλλιως!) οταν ειναι αναγκη ενα kiss η γαλακτογκοφρετα. Γενικα αισθανομαι πολυ καλυτερα το μονο θεμα ειναι η γυμναστικη που πρεπει να μπει αμεσα.... Κ σιγα σιγα θα παμε στα πιο αυστηρα. :) στο συζυγο που κανει μεν συμπαρασταση αλλα τσιμπαει κ τπτ στη μαμακα του δεν ειδα διαφορα αλλα ουτε ζυγιστηκε γ να ξερουμε ομωσ τρωει παραπανω παξιμαδι κ νομιζω οτι τον παχαινουν παξιμαδια ζυμες κ γλυκα η ισως ειναι νωρις ακομη θα φανει. Εφαγα κ απο εξω σουβλακια με σαλατα κ απο κει που θα τσακιζα 5-6 η θα κοπανουσα 2-3 σαντουιτς (τυλιχτα σουβλακια πως τα λετε στα νοτια) με 2 κ σαλατα ημουν υπερκαλυμμενη. Απαγορευτικο εχω βαλει σε κοκακολες κ σχετικα (πρεπει ν προμηθευτω τσαι που η αληθεια ειναι το προτιμω ετσι κ αλλιως) κ αυτα τα λιγα :D.. Αααχχχ Μια μερα μου ηρθε πιτα με μπιφτεκι κ πατατες σπιτι...... Εγινε σαματας κ κατεληξε στα σκουπιδια (εκτος απ τ μπιφτεκι μιας κ ηταν ψητο τον αφησα ν τ φαει χαχαχαχαχα) κ αυτα κατω κατευθειαν (σοβαρα τωρα φοβηθηκα οτι θα το αρπαξω απ τα σκουπιδια αν ειναι δυνατον μια κριση την ειχα παθει τις πρωτες μερες πιο πολυ γτ ηθελα μια συμπαρασταση κ ν μη μπαινουν εμποδια γτ κ το να μαγειρεψω οπως πρεπει μου ειναι τρομερα δυσκολο)προφανως κ καταλαβε οτι ξεκινησα σοβαρα... 

εσεις τι κανετε πως παει ο αγωνας; ;;

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

καλησπερα κοριτσια , τι κανετε ! καλο υπολοιπου καλοκαιριου !

εχω πολυ καιρο να μπω να γραψω , δεν ξερω αν οι παλιες με θυμαστε

μετα απο 2.5 χρονια στον αγωνα και εγω 

μια πανω μια κατω, 7,5 κιλα εχω ακομα . δηλαδη δεν εχει αλλαξει  τιποτα .

το χειμωνα μου ειχαν μεινει 4 , πηρα 6 , εφτασα τα 60,5

την προηγουμενη εβδομαδα αρχισα κ ειμαι στα - 3.

αα φυσικα το πιο σημαντικο που ευχομαι να βοηθησει στη προσπαθεια, ειμαστε στη φαση

του αποθηλασμου. σε γενικες γραμμες καλα παει , την πιανουν κατι κρισεις μεσα στη μερα , αλλα

δοξα τω θεω , το ξεπερναμε, με συζητηση , την βαζω μια φορα τη μερα ή δυο το πολυ για πολυ λιγο

( θηλαζε 20-25 φορες τη μερα την τελευταια περιοδο , αρα εχουμε μια αισθητη προοδο:-))

φιλακια πολλα σε ολες

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα κ απο μενα κοριτσια! 

Παράθεση

gmnth03

Καλο αποθηλασμο! Εμεις θα το τραβήξουμε λιγο ακομη με τα δικα μου.. :) τωρα αρχισε να ψιλοπινει νερο ο μικρος οπότε θα εχω λιγοτερο αγχος αλλα λογω ζεστης κ κουρασης θα το περασουμε κ το καλοκαιρι σιγουρα με θηλασμο. 

Τωρα στο δια ταυτα.. :) ψησαμε πιτσα μια μερα εφαγα λιγο παραπανω 5κομματιααααα??? Το ξεφτιλισα μαλλον!! αν κ ολη τη μερα ημουν μονο ντοματα παξιμαδι ομως τις επομενες δυο μερες αρχισα να αυξανω τη ποσοτητα δλδ που χρειαζομουν για να χορτασω σε καθε γευμα χθες ειδικα που ηθελα κρεας ευτυχως ψητο με σαλατα κ εκει παλι εφαγα παραπανω απ οτι στην αρχη της διατροφης. Απ οτι καταλαβα καποιεσ τροφές κυριωσ οι χαζομαρες με κανουν ν πειναω στην ουσια γτ κ γ τη πιτσα νηστεια ειχα πριν κ μετα.... Τωρα παλι το κοντρολαρω απο δω κ περα. Αρχισε να ειναι νορμαλ η ορεξη. Φυσικα κ δν ξανακανω κραττει για ν καταναλωσω χαζα. 1 κομματι κ πολυ ειναι. Λοιπον στα αποτελεσματα τωρα αν κ ζυγιστηκα την επομενη απο τη πιτσα διαφορα αππ τη προηγουμενη στα κιλα ελαχιστη 1 κιλο ομως τ ποσοστο λιπους κατεβηκε 3% κ εχω κ ενα θεμα με ενυδατωση κ κατακρατηση π προσπαθω α διορθωσω κ εκει το ποσοστο ανεβηκε ενα 5% μυικη αυξηση 2% δν ξεκινησα ακομη γυμναστικη ν δω ποτε. Κ κοκκαλα +1%. Φυσικα εχω μια ζυγαρια οικιακη λιπομετρησης αλλα τη διαφορα την βλεπω επανω μου δλδ ξεφουσκωνω πρωτα λογω κατακρατησης π φανηκε κατευθειαν στα ποδια ξεπρηζονται σιγα σιγα κ δευτερον στο λιποσ οπου ξεφουσκωσα πολυ ειδικα κοιλια κλπ. (δυστυχως αυτο ακομη  μεχαλαει  αλλα τουλαχιστον δε θα παρω πορτοκαλι μαγιο ν κανω τη σημαδουρα ενα ψηλομεσο η ολοσωμο κυριλε χαχαχα ομως θα το χτυπησω το μπικινι στη ντουλαπα γ αλλα καλοκαιριααααα)

Οποτε η αλλαγη διατροφης καλα παει. 

Τα αυστηροτερα οπως ειπα αργοτερα.. :)

Εσεις πως πατε?? 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα , εκει που πηγαινα καλα, ξαναπηρα ενα κιλο, τωρα ζυγιστηκα και το εχασα , επιτελους !

προσπαθω να τηρω λιγο το 8 ωρο, αυτο που εκανε η κατερινα. εχει αποτελεσματα νομιζω .

αυτα που τρωω τωρα ειναι , σαλατα ( μαρουλι ντοματα μανιταρια ) με κοτοπουλο, αυγο βραστο ,

και φρουτο . αν απο αυριο τελικα νηστεψω , θα νηστεψω μονο απο κρεας, θα το αντικαταστησω με

γαριδες ή χταποδι.

οσο για την κατακρατηση και γενικοτερα το πρηξιμο, ο γιατρος μου ειχε πει , οσα περισσοτερα ασπραδια αυγου

μπορω να φαω τη μερα ,6-7 δηλ , καπου εκει μου ειπε σε ποσοτητα. ή να παρω απο τα ψυγεια του σουπερ μαρκετ

ασπραδια . τα πουλανε σε μπουκαλι .σ αυτη τη ποσοτητα βοηθαει πολυ τον οργανισμο. 

οσο για το μαγιο , δεν υπαρχει περιπτωση για φετος να παρω αλλο . ενα και πολυ ειναι, ασε που μεχρι στιγμης μονο δυο μπανια εχουμε

κανει. και θα φυγουμε τον 15αυγ για 4 μερες. αυτο που ειχα παρει και εγω ,ψηλομεσο ειναι .

αυτο με τη σημαδουρα , με τρελανες :grin::grin:

αα και το πιο σημαντικο!! η μικρουλα μας το σεπτεμβρη ξεκιναει σχολειο ! :-D:-D

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστουμε πολυ !!  το ασπραδι ειναι πηγη πρωτεινης, και η πρωτεινη βοηθαει να μειωσεις τη κατακρατηση. ουτε εγω το ηξερα, ο γιατρος μου το ειπε. και φυσικα βοηθαει και στο αδυνατισμα . σημερα επιτελους ειδα το 56! καλα 56.9 ειμαι , αλλα κατι ειναι και αυτο!!

φιλακια πολλα

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...