Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 43 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Άρα κάτι σαν ανεξήγητη υπογονιμότητα όπως το περιγράφεις.Ελπιζω αυτή τη φορά να είσαι έγκυος,να έχεις μια όμορφη εγκυμοσύνη και να αφήσεις πίσω σου όλη την ταλαιπωρία που πέρασες ❤️

      Σε ευχαριστώ 😍μακάρι αν και κρατώ μικρό καλάθι....δεν πειράζει..θα ειναι 2-3 μερες δυσκολες μετα θα επανελθω...όπως λέω πάντα έχουμε δικαίωμα να πέσουμε αλλά υποχρέωση να σηκωθούμε! Αν θέλει ο Θεός θα γίνει!

      • Ευχή 1

Γοργόνες σε δίαιτα!


Recommended Posts

Ρε παιδιά εγώ δεν κάθομαι να σκεφτώ συνδυασμούς, αν και είναι θέμα συνήθειας... πιστεύω ότι μπορούμε να τρώμα απ'όλα, όλα όμως, αλλά με μέτρο. Και πάστα που λέει ο λόγος, αλλά αραιά και πού... Έτσι έκανα παλαιότερα και ήμουν αδύνατη.


Mother of 4:-D

Χρήστος-22/3/2008

Μιχάλης-30/11/2009

Δημήτρης-3/4/2012

Γεωργία-3/2/2013

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 28k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • maestria77

    2255

  • JENIA

    2242

  • mpap

    1708

  • tsipoura

    1624

τσιπουρίτσα μιας που άνοιξες το θέμα κρέατος με άμυλο

εγώ όταν φτιάχνω κοτοπουλο ή μπριζόλα ψητη το συνδυάζω με βραστά λαχανικά και καμμιά πατατούλα βραστή μέσα...για να με κρατήσει...

δεν πρέπει?

καλυτερα να το αποφεύγεις θα έλεγα τώρα που εισαι στην προσπάθεια για απώλεια. φύλαξη την πατατούλα σου όταν θα έχεις βραστά λαχανικά ή σε συνδιασμό με ψαράκι ή με λαδερό (χωρις ψωμί όμως, ο συνδιασμός 2 διαφορετικών αμυλουχων δεν συστήνεται όσο ξέρω τουλάχιστον)

μαρίααααααα βοηθεια σωστά τα λέω; το πας παρακάτω;;;;; ως εδω φτάνω!

χιχιχιχιχιχιχιχι

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εγώ δεν κάθομαι να σκεφτώ συνδυασμούς, αν και είναι θέμα συνήθειας... πιστεύω ότι μπορούμε να τρώμα απ'όλα, όλα όμως, αλλά με μέτρο. Και πάστα που λέει ο λόγος, αλλά αραιά και πού... Έτσι έκανα παλαιότερα και ήμουν αδύνατη.

αρετη μου αλλο να συντηρεις αλλο να χάνεις και το πόσα κιλά εισαι και ηλικια κλπ... όλα παίζουν ρόλο

μια στο τόσο άνθρωποι ειμαστε και κάτι θα φάμε :roll:

αν ειμαστε σε μια προσπάθεια σοβαρής απώλειας κιλών καλο ειναι το μια στο τοσο να ειναι μην ειναι συχνό.....

Link to comment
Share on other sites

αυτο που πολλες εδω μεσα εχετε εμπεδωσει και ειλικρινα ΧΑΙΡΟΜΑΙ καργα ειναι οτι η διατροφη δεν ειναι για να χασουμε τωρα τα 2-3-5 κιλα που βαλαμε και μετα τρωμε παλι οτι θελουμε....η διατροφη ειναι τροπος ζωης!!!

δεν θα ξεχασω ποτε μου τη Γιωργια οταν ξεκινησαμε....και τωρα....εχει εμπεδωσει αριστα τι σημαινει διατροφη...οπως και η ντινα και η ελλη και η τσιπουρα , η Λιτσα , η ΛΟυκια και η Ταρα μας......ας παρουμε για παραδειγμα την ταρα μας...εκανε ΠΟΛΥ καλη και σωστη διατροφη χωρις να στερειται και εχασε οτι περιττο ειχε ....και παρολα αυτα και τρωει και παρασπονδει που και που....αλλα ξερει τι πρεπει να βαλει στο στομαχι της για να νιωθει καλα!!!...συν οτι οι περισσοτερες αρχισαν να γυμναζονται κιολας!!!


''Αξίζει ό,τι χαρίζει η στιγμή ,Που πίσω δεν Ξαναγυρίζει

αναγνωρίζει μόνο κάποιες ΑΝΑΜνήσεις...δυνατές ΣΥΓΚΙΝΗΣΕΙΣ !'' ;)

Link to comment
Share on other sites

το σωστό από άποψη υγείας πρέπει να το γνωρίζουμε όλες.

μπριζόλα με πρασινάδα, όχι πατάτα, ρύζι, ζυμαρικό.

αλλά θα την φας και με ρύζι ή με κάτι αμυλούχο κάποια στιγμή, γιατί θα το λαχταρήσεις.

παϊδάκια δεν τρώω κάθε μέρα, αλλά μια φορά το μήνα θα τα χτυπήσω με τυροκαυτερή, με πιτούλες, με πατατούλες τηγανητές, με σαλάτα, αν θέλω.

προσέχω τη χοληστερίνη μου, μια φορά το χρόνο εξέταση, είναι κάτι που το ελέγχω-αυτορυθμίζω με διατροφή.

το πιο σπουδαίο είναι η ψυχολογία μου να είναι ανεβασμένη, να μη στρεσάρομαι, να μην μπλοκάρω τις χαρές που μπορώ να γευτώ κ δεν εννοώ την παρμεζάνα.

το κλείδωμα της απόλαυσης μου προκαλεί θέματα...

όλα αυτά τα είχα συζητήσει με τη διαιτολόγα.

με είχε πιάσει, λέμε.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλυτερα να το αποφεύγεις θα έλεγα τώρα που εισαι στην προσπάθεια για απώλεια. φύλαξη την πατατούλα σου όταν θα έχεις βραστά λαχανικά ή σε συνδιασμό με ψαράκι ή με λαδερό (χωρις ψωμί όμως, ο συνδιασμός 2 διαφορετικών αμυλουχων δεν συστήνεται όσο ξέρω τουλάχιστον)

μαρίααααααα βοηθεια σωστά τα λέω; το πας παρακάτω;;;;; ως εδω φτάνω!

χιχιχιχιχιχιχιχι

δεν εχει παρακατω !!! ΣΤΟΠ!!!

τα ειπες ΟΛΑ!!!!....σωστηηηηηηηηηηηηηη

αρετη μου αλλο να συντηρεις αλλο να χάνεις και το πόσα κιλά εισαι και ηλικια κλπ... όλα παίζουν ρόλο

μια στο τόσο άνθρωποι ειμαστε και κάτι θα φάμε :roll:

αν ειμαστε σε μια προσπάθεια σοβαρής απώλειας κιλών καλο ειναι το μια στο τοσο να ειναι μην ειναι συχνό.....

επισης συμφωνω!

Ρε παιδιά εγώ δεν κάθομαι να σκεφτώ συνδυασμούς, αν και είναι θέμα συνήθειας... πιστεύω ότι μπορούμε να τρώμα απ'όλα, όλα όμως, αλλά με μέτρο. Και πάστα που λέει ο λόγος, αλλά αραιά και πού... Έτσι έκανα παλαιότερα και ήμουν αδύνατη.

σωστη....αλλαααααα...υπαρχει ενα αλλα αρετη μου

οταν εισαι σε φαση να χασεις....πρεπει να προσεχεις τους συνδιασμους...και δεν χρειαζεται φοβερες γνωσεις...για παραδειγμα ειναι αυτονοητο οτι αν εχεις στο τραπεζι κρεας, πατατες, σαλατα και γλυκα....τι θας φας?

θα φας το κρεας σου με σαλατα και μετα τσιμπας και λιγο γλυκο....ενα απλο παραδειγμα σου φερνω.....

το τι κανει να τρωμε και το τι οχι το ξερουμε ολοι...απλα δεν το κανουμε...λεμε ενα ''δε βαριεσαι βρε αδερφε...θα τα φαω ολα''....εαν εκεινη τη στιγμη συγκρατησεις τον εαυτο σου και φας αυτο που πρεπει κανεις μια πολυ καλη αρχη

επισης να πω για αυτο που ειπες για οτι παλια ησουν αδυνατη και ετρωγες απο ολα....πολυ σωστο....βαλε ομως τωρα τις εξης παραμετρους που δεν εχεις υπολογισει...ηλικια, μεταβολισμος...αυτα δεν παραμενουν ιδια...αλλαζουν οι συνθηκες....αλλαζει το σωμα μας:cool:


''Αξίζει ό,τι χαρίζει η στιγμή ,Που πίσω δεν Ξαναγυρίζει

αναγνωρίζει μόνο κάποιες ΑΝΑΜνήσεις...δυνατές ΣΥΓΚΙΝΗΣΕΙΣ !'' ;)

Link to comment
Share on other sites

Για μένα βγήκε το πόρισμα: Δεν χρειάζομαι διαιτολόγο, αφού γνωρίζω 5 βασικά πράγματα, αλλά ψυχολόγο:shock:, για να με μάθει πώς να είμαι εγκρατής. Εκεί εντοπίζω το πρόβλημα μου...:(


Mother of 4:-D

Χρήστος-22/3/2008

Μιχάλης-30/11/2009

Δημήτρης-3/4/2012

Γεωργία-3/2/2013

Link to comment
Share on other sites

Για μένα βγήκε το πόρισμα: Δεν χρειάζομαι διαιτολόγο, αφού γνωρίζω 5 βασικά πράγματα, αλλά ψυχολόγο:shock:, για να με μάθει πώς να είμαι εγκρατής. Εκεί εντοπίζω το πρόβλημα μου...:(

ελαααα δεν θελω τετοιαααα!!!!!

ΟΚ κοιτα να σου πω διαιτα κανουμε μονο οταν ειμαστε σε διαθεση να κανουμε....με στεναχωριες και αγχος δεν κανει....οταν νιωσεις ετοιμη και βαλεις το πεισμα σου μπροστα ξεκινα......δεν θα στεναχωριωμαστε τωρα για τα κιλα μας!!!!....μην τρελαθουμε...χαρουμενη να εισαι και ολα τα υπολοιπα γινονται :cool:

Αρχηγέ, πες μας τί έφαγες χθες όλη μέρα, σε παρακαλώ, κι ας είμαι απειθάρχητη.

έχω απορίες.

βεβαιως

πρωινο: ενα ελληνικο καφε με μια κουταλια ζαχαρη-1 φρυγανια ολικης με μελι και ενα φρεσκοστυμενο χυμο πορτοκαλι

10ατιανο: ενα μηλο και ενα πλακακι μαυρη σοκολατα

12ατιανο:ενα Vitaline γιαουρτι με φρουτα κ δημητριακα

μεσημεριανο: κοτοπουλο ψητο με σαλατα με ροκκα -σπανακι-ξηρους καρπους

απογευματινο: μια μπαρα δημητριακων

βραδινο: ενα μπωλ δημητριακα με γαλα

και 2 λιτρα νερο ολημερα


''Αξίζει ό,τι χαρίζει η στιγμή ,Που πίσω δεν Ξαναγυρίζει

αναγνωρίζει μόνο κάποιες ΑΝΑΜνήσεις...δυνατές ΣΥΓΚΙΝΗΣΕΙΣ !'' ;)

Link to comment
Share on other sites

Για μένα βγήκε το πόρισμα: Δεν χρειάζομαι διαιτολόγο, αφού γνωρίζω 5 βασικά πράγματα, αλλά ψυχολόγο:shock:, για να με μάθει πώς να είμαι εγκρατής. Εκεί εντοπίζω το πρόβλημα μου...:(

όλα στο μυαλό ειναι καλά το έπιασες αρετη!!!!! :)

Αρχηγέ, πες μας τί έφαγες χθες όλη μέρα, σε παρακαλώ, κι ας είμαι απειθάρχητη.

έχω απορίες.

να σας πω τι εφαγα εγώ που ειμαι σε διαιτα γιατί η μαρια δεν ειναι σε διαιτα απλά ειναι ΠΡΟΤΥΠΟ!

(ειναι αθλητρια η γυναικα μην το ψαχνεται και μια γουρουνοπουλα να έτρωγε πάλι θα την εκαιγε με την άσκηση που κάνει + τον μεταβολισμο που εχει)

εφαγα δημητριακά το πρωι, κοτοπουλο βραστο με σαλάτα το μεσημέρι (λάχανο καρότο) και το βράδυ πατατούλες (τις baby με την φλουδα) και καρότα βραστά με λίγο λαδι και λεμόνι και καμποσο πιπέρι

το απόγευμα εφαγα ενα hamony 1% λεμονι μιαμ και 2 μανταρίνια το βραδυ αργα. (κατά τις 10 βλέποντας ταινία....)

αυτό ήταν το χθεσινό μου πρόγραμμα, ελπίζω να βοήθησα

σήμερα εχω όσπριο το βράδυ (χωρις τυρι.... ) + σαλάτα : χορτάινουμε με την σαλάτα το μότο μας...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


όλα στο μυαλό ειναι καλά το έπιασες αρετη!!!!! :)

να σας πω τι εφαγα εγώ που ειμαι σε διαιτα γιατί η μαρια δεν ειναι σε διαιτα απλά ειναι ΠΡΟΤΥΠΟ!

(ειναι αθλητρια η γυναικα μην το ψαχνεται και μια γουρουνοπουλα να έτρωγε πάλι θα την εκαιγε με την άσκηση που κάνει + τον μεταβολισμο που εχει)

εφαγα δημητριακά το πρωι, κοτοπουλο βραστο με σαλάτα το μεσημέρι (λάχανο καρότο) και το βράδυ πατατούλες (τις baby με την φλουδα) και καρότα βραστά με λίγο λαδι και λεμόνι και καμποσο πιπέρι

το απόγευμα εφαγα ενα hamony 1% λεμονι μιαμ και 2 μανταρίνια το βραδυ αργα. (κατά τις 10 βλέποντας ταινία....)

αυτό ήταν το χθεσινό μου πρόγραμμα, ελπίζω να βοήθησα

σήμερα εχω όσπριο το βράδυ (χωρις τυρι.... ) + σαλάτα : χορτάινουμε με την σαλάτα το μότο μας...

χαχαχαχαχχααχα...αι μαρηηηη :tongue:

σουπερ το προγραμμα σου μαριεττα

αυτο ειναι το μυστικο κοριτισα...να εχετε προγραμμα και να ξερετε τι θα φατε την ωρα που πρεπει!!!!


''Αξίζει ό,τι χαρίζει η στιγμή ,Που πίσω δεν Ξαναγυρίζει

αναγνωρίζει μόνο κάποιες ΑΝΑΜνήσεις...δυνατές ΣΥΓΚΙΝΗΣΕΙΣ !'' ;)

Link to comment
Share on other sites

βαλτε ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ !!! και να το ακολουθειτε...μην ξεχνατε τα γευματα αλλιως θα πεσετε με τα μουτρα στο ψυγειο...ντουλαπια κτλ....

ΠΡΟΓΡΑΜΜΜΑ -ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ και ΝΕΡΟ!!!!


''Αξίζει ό,τι χαρίζει η στιγμή ,Που πίσω δεν Ξαναγυρίζει

αναγνωρίζει μόνο κάποιες ΑΝΑΜνήσεις...δυνατές ΣΥΓΚΙΝΗΣΕΙΣ !'' ;)

Link to comment
Share on other sites

πρωινο: ενα ελληνικο καφε με μια κουταλια ζαχαρη-1 φρυγανια ολικης με μελι και ενα φρεσκοστυμενο χυμο πορτοκαλι

10ατιανο: ενα μηλο και ενα πλακακι μαυρη σοκολατα

12ατιανο:ενα Vitaline γιαουρτι με φρουτα κ δημητριακα

μεσημεριανο: κοτοπουλο ψητο με σαλατα με ροκκα -σπανακι-ξηρους καρπους

απογευματινο: μια μπαρα δημητριακων

βραδινο: ενα μπωλ δημητριακα με γαλα

και 2 λιτρα νερο ολημερα

Ολα αυτα τα εφαγες εσυ βρε σπουργιτι????? Και δεν βαρυστομαχιασες????

Σοβαρα τωρα. Να πω κι εγω τι εφαγα χθες????

Πρωινο: 1 φλ. γαλα με 2 λεπτες φετες ολικης και μελι

Δεκατιανο : ενα πορτοκαλι

Δωδεκατιανο: 1 μικρο σαντουιτς με μια φετα γαλοπουλα βραστη και 2 μαρουλοφυλλα

(στις 3:00 χτυπησα ενα μηλαρακι!!!!

Μεσημεριανο (στις 5:20) : πρασορυζο και ενα μπωλ μαρουλοκρεμυδοσαλατα (ανευ λαδιου)

Απογευματινο: 1 φλ γαλα με μουσλι δημητριακων

και 2,5 λιτρα νερο!!!!

νανι στις 12:30

Καπως ετσι ειναι σχεδον ολες οι μερες μου.Με τη διαφορα οταν ημουν απογευματινη, το 10 και 12τιανο τα ετρωγα το απογευμα. Και κοιμομουν 1:30-2:00 πμ.

Οπως ειπε πιο πανω η αρχηγος, ναι, μαθαμε να τρωμε. Βγαλαμε το αλατι, τα αναψυκτικα, τα παχια τυρια και κρεατα, τα τηγανιτα, προσπαθουμε να συνδυαζουμε σωστα τις τροφες, να τρωμε παντα σαλατες, ψητα και βραστα κλπ, να μην τεμπελιαζουμε στους καναπεδες, να συγκρινουμε την εικονα μας με ρουχα και καθρεφτη και οχι απαραιτητα με ζυγαρια.

Να κανουμε που και που, καμι αατασθαλια αλλα να επανερχομαστε στη ταξη.

Θελετε κι αλλα??????


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...