Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Faith22 είπε:

       

      Χθες είχα υπέρηχο κ είναι όλα καλά.Ειμαι στην 25η εβδομάδα κ με έχει ενημερωσει η μαία ότι δεν είναι συστηματικές οι κινήσεις των εμβρύων αυτή την εβδομάδα.Χθες αυτό δεν το συζήτησα καθόλου με τον γιατρό.Εγω όμως τα νιώθω κάθε μέρα κ σήμερα από το πρωί δεν τα είχα νιώσει κ είχε πάει 3 το μεσημέρι.Η ξαδέρφη μου πριν 3 εβδομάδες έχασε το μωρο της στις 33 εβδομάδες.Δεν το ένιωσε μια μέρα κ τελικά είχε ενδομητρίο θάνατο.Το αναφέρω για να καταλάβετε λίγο την ψυχολογία μου,θέλω δεν θέλω είναι κάτι που το σκέφτομαι κάθε μέρα.Η μαία μου το ξέρει.Στελνω λοιπόν το μεσημέρι ότι δεν έχω νιώσει τα μωρά χωρίς να της πω καλησπέρα,ήμουν στο κρεβάτι όλο το πρωί ζουμπωντας την κοιλιά μου κ ενώ ήθελα μόνο ένα μην ανησυχείς μου απαντά ότι "κακώς δεν ρώτησες τον γιατρό,είπαμε μετράμε μετά τις 32 εβδομάδες κ παρεπιπτόντως καλησπέρα τάδε" κ της απάντησα "ναι κακώς δεν ρώτησα τον γιατρό κ ρωτάω εσένα.Δεν βλάπτει λίγο ενσυναίσθηση που κ που.Καλησπερα".Απάντησα έτσι γιατί ένιωσα ειρωνεία.Λαθος μου,το ξέρω.Μου απάντησε κ εκεινη πάλι αλλα το άφησα εκεί.Δεν ξανααπαντησα.Δεν ήθελα να το συνεχίσω.

      Κ τώρα το βράδυ μου έστειλε ο γιατρός μήνυμα ότι αν δεν με καλύπτουν,να κάνω τις επιλογές μου,εννοώντας ότι μπορώ να φύγω κ να αλλάξω γιατρό,μαζί με ένα κατεβατο.

      Αυτό με πείραξε παρά πολύ.Ενιωσα ότι με διώχνει.

      Ξέρω ότι είμαι παράλογη,εκφραστείτε ελεύθερα.

       

       

      Ε βλακεία του γιατρού . Κανονικά έπρεπε να σε πάρει τηλέφωνο Κ να σε ρωτησει εάν είσαι καλά Κ γιατί μίλησες έτσι στην μαία . Τώρα μηνύματα εάν δεν σε καληπτουμε άλλαξε τη γιατρό είναι εντελώς αντιεπαγγελματικο τι είστε ζευγαρι Κ χωρίζετε . 

      Πάντως αν δεν νιώθεις κάποια μέρα τα μωρά φάε κάτι γλυκό ή πιες κάτι παγωμένο μετά από λίγο θα εμφανιστούν . Προς Θεού μην ζουλας την κοιλιά κάνει συσπάσεις . 

Μανούλες Νοεμβρίου 2015


kaity

Recommended Posts

Καλη μου Πωλινα να σου ζησει ο αγγελος σου!!! Να ειναι παντα γερος κ ευτυχισμενος!!

Συγχαρητηρια για την επιμονη σου!!! Γελασα στην αρχη που δν εφευγες απο το μαιευτηριο... Η συνεχεια μ θυμισε τον δικο μου τοκετο...ειναι ατιμη η ωκυτοκινη, αλλα αφου το σωμα σου ηταν ετοιμο, δν ταλαιπωρηθηκες... Ποσα κιλα βγηκε τελικα ο μπεμπουλης;

Με το καλο τωρα ν γυρισετε σπιτι σας να απολαυσεις τα αγορακια σου!!!


dph2p2.pngRGM7p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κοριτσια μου σας ευχαριστουμε απο καρδιας για την συμπαρασταση και τις υπεροχες ευχες σας!Μας προσφερετε απιστευτη δυναμη και τοσο θετικη ενεργεια!

Καθε καλο στις οικογενειες σας,παντα χαρες!

Ζητω συγγνωμη αν δεν εχω απαντησει σε ολα τα μηνυματα κοριτσιων,παρακολουθω τις απαντησεις απο πολλες ομαδες και ισως καποια κοπελα μου εχει ξεφυγει.

Αν εχετε καποιο νεοτερο για τα φαρμακα που καναμε εκκληση(3.600 μοναδες Μενοπουρ-Menopur),παρακαλουμε πολυ στειλτε μας ενα προσωπικο μηνυμα γιατι ισως δεν δουμε την αναρτηση.

Ευχαριστουμε απο καρδιας!❤


????❤❤????Focus on Smile and Rainbow Babies????❤❤????

Link to comment
Share on other sites

Annoula 043 σου εύχομαι από καρδιάς να βρείτε αυτό που θέλετε σύντομα. ..μακάρι να μπορούσα να βοηθήσω κι εγώ .... δεν είχα κάποια σχέση με εξωσωματική ούτε έχω κάποια κοντινή γνωστή για να ρωτήσω. .. ρώτα κάποιο νοσοκομείο επίσης δημόσιο. ..Ίσως βρεις κάτι. ... Η κανένα κέντρο υγείας. .. να σαι πάντα καλά. .και σου εύχομαι σύντομα να γίνεις μανούλα με χαρά και υγεία! !!!!

. Βασουλα κάνε κι εσύ φεις μπουκ μόνο για να τα λέμε οι μανουλες βρεεεεε !!!!!!! :* :*


[sIGPIC][/sIGPIC]

My life is a real dream!!

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια μου και από εμένα. Χάθηκα και πάλι. ....Ο χρόνος όμως περνά γρήγορα με δύο νινακια. Γέννησα 22/10 με καισαρική το δεύτερο κοριτσάκι μου. Η μικρή μας γεννήθηκε 3.400 και εγώ δεν αντιμετώπισα κανένα θέμα με την ανάρρωση.

Έχουμε γυρίσει σπίτι πια και προσπαθούμε να βρούμε τους ρυθμούς μας.

Είδα ότι γέννησε και η πωλινα. Να σου ζήσει το μωράκι σου. Γερό και καλοτυχο. Έχει γεννήσει κάποια άλλη κοπέλα (δεν πρόλαβα να διαβάσω όλα τα μηνύματα );


age.png

preg.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια μου και από εμένα. Χάθηκα και πάλι. ....Ο χρόνος όμως περνά γρήγορα με δύο νινακια. Γέννησα 22/10 με καισαρική το δεύτερο κοριτσάκι μου. Η μικρή μας γεννήθηκε 3.400 και εγώ δεν αντιμετώπισα κανένα θέμα με την ανάρρωση.

Έχουμε γυρίσει σπίτι πια και προσπαθούμε να βρούμε τους ρυθμούς μας.

Είδα ότι γέννησε και η πωλινα. Να σου ζήσει το μωράκι σου. Γερό και καλοτυχο. Έχει γεννήσει κάποια άλλη κοπέλα (δεν πρόλαβα να διαβάσω όλα τα μηνύματα );

Να σου ζησει το κοριτσακι σου! Να ειναι παντα γερο...

Περνουν γρηγορα οι μερες ε; η μεγαλη αδερφουλα πως βλεπει τη μπεμπα; φανταζομαι θα την αγαπαει πολυ...

Εγω περιμενω σε καμια δεκαρια μερες ν γεννησω...

Τα αλλα κοριτσακια εχουν νεα;; γεννησε καμια αλλη αυτες τις μερες;

Τα νεογεννητα μωρακια μας τι κανουν;


dph2p2.pngRGM7p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αθανασία μου να σου ζήσει πάντα γερή και τυχερή! !!! Γέννησε κι η φράουλιτσα μιαπό μέρα πριν την πωλινα και σήμερα μας είπε κι η θαλιτσα πως γέννησε το κοριτσάκι της!!!!!!!!!! Κοριτσάκια πολύ όμορφα! !! Τώρα σειρά μας έχω ραντεβού αύριο στην γυναικολόγο να δούμε !! Γιατί η πητ μου είναι την τέταρτη! !!!!! Βασουλα μου τι κάνεις? ?!!! Έχεις πονακια? !!! :)


[sIGPIC][/sIGPIC]

My life is a real dream!!

Link to comment
Share on other sites

Αθανασία μου να σου ζήσει πάντα γερή και τυχερή! !!! Γέννησε κι η φράουλιτσα μιαπό μέρα πριν την πωλινα και σήμερα μας είπε κι η θαλιτσα πως γέννησε το κοριτσάκι της!!!!!!!!!! Κοριτσάκια πολύ όμορφα! !! Τώρα σειρά μας έχω ραντεβού αύριο στην γυναικολόγο να δούμε !! Γιατί η πητ μου είναι την τέταρτη! !!!!! Βασουλα μου τι κάνεις? ?!!! Έχεις πονακια? !!! :)

Μπραβο, να της ζησει κ της Θαλειας το κοριτσακι της!

Αντε, σε λιγο ν λεμε για τα μωρακια μας ολες...για τα κατορθωματα τους!!!

Ζωη μου ελπιζω ν σ δωσει λιγες μερες περιθωριο για ν αποφασισει η μπεμπουλα απο μονη της ν ερθει... Να μας πει αυριο νεα!

Εγω εχω πονακια, καθε μερα αλλα σκορπια... Τη Δευτερα θ με δει κ κολπικα ο γιατρος.. Ελπιζω μεσα στην επομενη εβδομαδα ν γεννησω κι εγω..


dph2p2.pngRGM7p2.png

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου για τις ευχές. Με το καλό να έρθουν και τα δικά σας μωράκια. Τις καλύτερες ευχές μου και στα κορίτσια που έχουν ήδη γεννήσει.

Η μεγάλη μας προς το παρόν έχει δεχθεί πολύ καλά την μπέμπα. Όμως είναι μόνο η αρχή. ....Ελπίζω να συνεχίσει έτσι.


age.png

preg.png

Link to comment
Share on other sites

Βάσω μου μάλλον μαζί θα γεννησουμε..κι εγώ πήγα χτες γιατρό μου είπε όλα καλά η μικρή έφτασε τα τρεις μισή κιλακια. .μια μικρή μόνο περιτυλιξη. .. λιγοστευει το αμνιακο. .. και περιμένω μέχρι τέταρτη που είναι η πητ μου...να πάω το πρωί νοσοκομείο. ..και μετά θα πήγαινω κάθε πρψο


[sIGPIC][/sIGPIC]

My life is a real dream!!

Link to comment
Share on other sites

Βάσω μου μάλλον μαζί θα γεννησουμε..κι εγώ πήγα χτες γιατρό μου είπε όλα καλά η μικρή έφτασε τα τρεις μισή κιλακια. .μια μικρή μόνο περιτυλιξη. .. λιγοστευει το αμνιακο. .. και περιμένω μέχρι τέταρτη που είναι η πητ μου...να πάω το πρωί νοσοκομείο. ..και μετά θα πήγαινω κάθε πρωί να κάνω nst να μ ελέγχει ... αλλά από στιγμή σε στιγμή μπορεί να σπάσουν τα νερά. ..αλλιώς αν ξεπέράσω την πητ και 2-3μερες παράτασης πάμε για πρόκληση. ..δλδ μέσα στην εβδομάδα κι εγώ. ... Δευτέρα έχεις δλδ ραντεβουδακι? !!!! :)


[sIGPIC][/sIGPIC]

My life is a real dream!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ζωη μου λιγες μερουλες ακομα... Ποτε δεν ξερεις ποτε θα σου κανει εκπληξη η κορουλα σου.... Πως αισθανεσαι σωματικα; εχεις συσπασεις; ειδε αν εχεις διαστολη;

Εγω νιωθω λιγο πιο "βαρια" κ εχει πρηστει το στηθος μου κ ποναει λιγο.. Λες να ειναι σημαδι;

Ναι, αν δεν προκυψει κατι εκτακτο, θα παω τη Δευτερα στο γιατρο..

Οι υπολοιπες εγκυουλες και μανουλες ειναι καλα;;


dph2p2.pngRGM7p2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγω κοριτσια μου ειμαι πολυ απογοητευμενη κ χαλια ψυχολογικα..ο γιατρος μου δεν κανει επισκληρηδιο λογω vbac..και δεν με βλεπω να αντεχω τους πονους εχω τρομοκρατηθει..οποτε μαλλον παω ξανα για προγραμματισμενη καισαρικη..απο χτες που το εμαθα δεν σταματω να κλαιω,νιωθω οτι εχασα το ονειρο μου:cry:


1ePpp3.png

kOTkp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Βάσω μου!!!!! Δεν θέλει να με πειράξει απο κάτω μην προκαλεσει τοκετό. .δεν μου είπε δλδ για διαστολή. ..Έχω συσπάσεις ...ειδικά το βράδυ πιο έντονα. .. Αυτό με το στήθος το ένιωθα κι εγώ αυτές τις μέρες να σου πω. .. αλλά έρχεται και φεύγει. .. !! Τώρα σωματικά νιώθω λίγο κουρασμένη. .. να δούμε πότε θα έρθει η μπεμπουλα!!! ;)

Αναστασία μου μην απογοητεύεσε ..τι ακριβώς σου είπε ο γιατρός? ???


[sIGPIC][/sIGPIC]

My life is a real dream!!

Link to comment
Share on other sites

Εγω κοριτσια μου ειμαι πολυ απογοητευμενη κ χαλια ψυχολογικα..ο γιατρος μου δεν κανει επισκληρηδιο λογω vbac..και δεν με βλεπω να αντεχω τους πονους εχω τρομοκρατηθει..οποτε μαλλον παω ξανα για προγραμματισμενη καισαρικη..απο χτες που το εμαθα δεν σταματω να κλαιω,νιωθω οτι εχασα το ονειρο μου:cry:

Καλημερα Αναστασια μου!!!!

Σε παρακαλω, μην στενοχωριεσαι.... Κοιτα, απο vbac δν εχω ιδεα, οποτε δν θελω ν σου πω βλακειες η κατι που δν ισχυει... Ρωτα κ την Πωλινα που το εκανε, σιγουρα θα εχει καποια χρησιμη συμβουλη ν σου δωσει...

Εγω θελω ν σου πω οτι αν ο μοναδικος λογος που σκεφτεσαι την κ.τ. ειναι ο πονος, να μην την κανεις, να προσπαθησεις για φ.τ. Ο πονος αντεχεται Αναστασια μου, και αξιζει τον κοπο αν ειναι το ονειρο σου να γεννησεις φυσιολογικα... Σε λιγες μερες θ τον εχεις ξεχασει...αλλα ολες αυτες τις υπεροχες εικονες δν θ τις ξεχασεις ποτε.... Τωρα αν κτ παει στραβα κ χρειαστει καισαρικη, δν χαθηκε ο κοσμος.. Οπως κ να εχει, εσυ θ εχεις το μωρακι σου αγκαλια. Απλα, γνωμη μου ειναι, αν δν την θες μην την προγραμματισεις, εφοσον σου πει ο γιατρος σου οτι ειναι ολα οκ


dph2p2.pngRGM7p2.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια μου και από εμένα. Χάθηκα και πάλι. ....Ο χρόνος όμως περνά γρήγορα με δύο νινακια. Γέννησα 22/10 με καισαρική το δεύτερο κοριτσάκι μου. Η μικρή μας γεννήθηκε 3.400 και εγώ δεν αντιμετώπισα κανένα θέμα με την ανάρρωση.

Έχουμε γυρίσει σπίτι πια και προσπαθούμε να βρούμε τους ρυθμούς μας.

Είδα ότι γέννησε και η πωλινα. Να σου ζήσει το μωράκι σου. Γερό και καλοτυχο. Έχει γεννήσει κάποια άλλη κοπέλα (δεν πρόλαβα να διαβάσω όλα τα μηνύματα );

Να χαιρεστε το κοριτσακι σας!!παντα καλοτυχο και ευτυχισμενο να ειναι και παντα με υγεια εννοειται!!


1ePpp3.png

kOTkp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...