Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Faith22 είπε:

       

      Χθες είχα υπέρηχο κ είναι όλα καλά.Ειμαι στην 25η εβδομάδα κ με έχει ενημερωσει η μαία ότι δεν είναι συστηματικές οι κινήσεις των εμβρύων αυτή την εβδομάδα.Χθες αυτό δεν το συζήτησα καθόλου με τον γιατρό.Εγω όμως τα νιώθω κάθε μέρα κ σήμερα από το πρωί δεν τα είχα νιώσει κ είχε πάει 3 το μεσημέρι.Η ξαδέρφη μου πριν 3 εβδομάδες έχασε το μωρο της στις 33 εβδομάδες.Δεν το ένιωσε μια μέρα κ τελικά είχε ενδομητρίο θάνατο.Το αναφέρω για να καταλάβετε λίγο την ψυχολογία μου,θέλω δεν θέλω είναι κάτι που το σκέφτομαι κάθε μέρα.Η μαία μου το ξέρει.Στελνω λοιπόν το μεσημέρι ότι δεν έχω νιώσει τα μωρά χωρίς να της πω καλησπέρα,ήμουν στο κρεβάτι όλο το πρωί ζουμπωντας την κοιλιά μου κ ενώ ήθελα μόνο ένα μην ανησυχείς μου απαντά ότι "κακώς δεν ρώτησες τον γιατρό,είπαμε μετράμε μετά τις 32 εβδομάδες κ παρεπιπτόντως καλησπέρα τάδε" κ της απάντησα "ναι κακώς δεν ρώτησα τον γιατρό κ ρωτάω εσένα.Δεν βλάπτει λίγο ενσυναίσθηση που κ που.Καλησπερα".Απάντησα έτσι γιατί ένιωσα ειρωνεία.Λαθος μου,το ξέρω.Μου απάντησε κ εκεινη πάλι αλλα το άφησα εκεί.Δεν ξανααπαντησα.Δεν ήθελα να το συνεχίσω.

      Κ τώρα το βράδυ μου έστειλε ο γιατρός μήνυμα ότι αν δεν με καλύπτουν,να κάνω τις επιλογές μου,εννοώντας ότι μπορώ να φύγω κ να αλλάξω γιατρό,μαζί με ένα κατεβατο.

      Αυτό με πείραξε παρά πολύ.Ενιωσα ότι με διώχνει.

      Ξέρω ότι είμαι παράλογη,εκφραστείτε ελεύθερα.

       

       

      Ε βλακεία του γιατρού . Κανονικά έπρεπε να σε πάρει τηλέφωνο Κ να σε ρωτησει εάν είσαι καλά Κ γιατί μίλησες έτσι στην μαία . Τώρα μηνύματα εάν δεν σε καληπτουμε άλλαξε τη γιατρό είναι εντελώς αντιεπαγγελματικο τι είστε ζευγαρι Κ χωρίζετε . 

      Πάντως αν δεν νιώθεις κάποια μέρα τα μωρά φάε κάτι γλυκό ή πιες κάτι παγωμένο μετά από λίγο θα εμφανιστούν . Προς Θεού μην ζουλας την κοιλιά κάνει συσπάσεις . 

Μανούλες Νοεμβρίου 2015


kaity

Recommended Posts

Καλησπερα!!

Τι κανετε κοριτσια;

Η φραουλιτσα θ γεννησε σιγουρα!!!

Πωλινα μου εσυ;;

Οποια ξερει νεα μεσω fb ας μας πει...

Ζωη μου πως εισαι; δεν πιστευω ν γεννησες κι εσυ;;;

Αννουλα δυστυχως δν μπορω ν σε βοηθησω καπως, δν εχω κ στο περιβαλλον μου κοπελες που εκαναν εξωσωματικη.. Αλλα ευχομαι να βρεις καποια ακρη, ξερω δν ειναι ευκολο με αυτη την κατασταση... Καλη επιτυχια!


dph2p2.pngRGM7p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σας κοριτσια μου!!

Η φραουλιτσα μας γεννησε μια κουκλα μπουμπου!!

Η Πωλινα μας μπηκε στην κλινικη το πρωι με πονους,πιθανον να γεννησε,ακομα δεν μας ενημερωσε!!

Αυτα τα νεα μας!!:P


1ePpp3.png

kOTkp3.png

Link to comment
Share on other sites

Τα πρωτα μας γεννητουρια!!! Εχω συγκινηθει πολυ!!

Να σου ζησει φραουλιτσα η μπουμπου σου!! Να ειναι γερη και τυχερη κ να την καμαρωνετε!! Καλη αναρρωση κ σε εσενα, με το καλο ν γυρισετε σπιτακι σας!!

Περιμενουμε κ τα νεα απο την Πωλινα!!!


dph2p2.pngRGM7p2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου καλησπερα και συγγνωμη που παρεμβαινω στην ομαδα σας.

Καταρχην με το καλο τα μωρακια σας και ευχομαι να τα λεμε συντομα ολες μας ως μανουλες.

Θα θελαμε να γνωριζετε καποια βασικα για εμας.

Εχουμε κανει 3 προσπαθειες εξωσωματικης ,2 εκ των οποιων,μια βιοχημικη και μια παλλινδρομη.

Το Σεπτεμβριο καναμε μια ακομα προσπαθεια και εχουμε παγωτινια.

Αυτο το μηνα θελουμε να κανουμε μια ακομα προσπαθεια .Ειμαστε και οι δυο ανασφαλιστοι και κανουμε εκκληση σε οποιο κοριτσι ισως περρισεψαν φαρμακα και εχει την καλοσυνη για να μπορεσουμε να πραγματοποιησουμε την προσπαθεια μας!

Χρειαζομαστε 3.600 μοναδες ενεσεις μενοπουρ-MENOPUR.

Ευχομαστε να μην γιναμε φορτικοι ή ενοχλητικοι,σας ευχομαστε παντα ευτυχια στις οικογενειες σας!

Ευχαριστουμε θερμα!


????❤❤????Focus on Smile and Rainbow Babies????❤❤????

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μκυ ευχαριστουμε πολυ για τις ευχουλες σας!

Μας δινετε τοσο δυναμη και μας συγκινειτε!

Καθε ευτυχια στις οικογενειες σας!


????❤❤????Focus on Smile and Rainbow Babies????❤❤????

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια μκυ ευχαριστουμε πολυ για τις ευχουλες σας!

Μας δινετε τοσο δυναμη και μας συγκινειτε!

Καθε ευτυχια στις οικογενειες σας!

annoula καλημερα. Δυστυχως αυτα που μας περισσεψαν απτην εξωσωματικη τα χαρισαμε τον χειμωνα. Ευχομαι να βρειτε οτι χρειαστειτε. Αν δεν το εχεις κανει ηδη γραψε στο parents.org.gr στο θεμα Υποβοηθουμενη αναπαραγωγη γιατι εκει σιιιιγουρα οι κοπελες ειναι πολυ περισσοτερες αποτι εδω, εχεις μεγαλυτερες πιθανοτητες να βρεις. Καλη σας επιτυχια !


b5Zrp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια Καλημέρα σας!!!! Εκτός απ την θεών η μας χτες (φραουλιτσα) γέννησε κι η πωλινα μας ένα υγιέστατο αγοράκι! !! Είναι πανέμορφα και τα δύο πρώτα μωράκια (φτου φτου!!) Του Νοεμβρίου 2015!!!! Λογικα οταν μπορεσει θα μπει το πωλινακι να σας ενημερώσει! ! ;) τώρα αναμένουμε για τα επόμενα γεννητούρια! !!! Σοφάκι τι κάνεις? ? Τα μπεμπακια σου ?!!!

Βασιλική μου εσύ καλά είσαι? !

Εγώ περιμένω κοριτσάκια έχω ραντεβού την Πέμπτη να δούμε! ! Μπήκα χτες 38 εβδομάδα! ! Ακόμα συσπάσεις δεν έχω πολλές και συνέχεια ...Έχω λίγες τις νύχτα κυρίως ... και τα γνωστά πονακια! !!! Ελπίζω να είστε όλες καλά! !!!! Βασουλα μου ακόμα δεν γέννησα. ..αλλά περιμένουμε από στιγμή σε στιγμή! ! Χα χα! ! :* :*


[sIGPIC][/sIGPIC]

My life is a real dream!!

Link to comment
Share on other sites

Βρε κοριτσακια τιιιι καλα νεα ειναι αυτα! Μεχρι να ανοιγοκλεισω τα ματια μου γεννησατε ηδη δυο!! :tongue: Φανταζομαι κι η Πωλινα γεννησε γιαυτο λεω δυο!

Fraoulitsa να την χαιρεστε τη μικρουλα σας, καλοτυχη και γερη παντα!! :D

Πωλινα μου φανταζομαι κτατας κι εσυ πια το νεο μελος της οικογενειας αγκαλιτσα! Οποτε μπορεσεις περιμενουμε νεα σου!!

Τα υπολοιπα κοριτσακια στην αναμονη βλεπω!

Εμεις εχουμε γιατρο τη Δευτερα παλι και ανυπομονω! Σαν να εχω αρχισει να κουραζομαι και να αγωνιω μαζι! Παιρνει και μορφη το παιδικο δωματιο, χιχιχι!

Βρε κοριτσια να σας ρωτησω τι σας εχει πει ο παιδιατρος για την ιδανικη θερμοκρασια στο παιδικο? Εμας μας ειπε 26-28 αλλα μου φαινεται υπερβολικο, θα σκασουν! Ισως 23-24 κατι τετοιο?


b5Zrp2.png
Link to comment
Share on other sites

Τι ωραια κοριτσια!!!

Να της ζησει κ της Πωλινας το αγορακι της!!!

Σοφια μου να μας πεις νεα απο το γιατρο..δεν εχεις συσπασεις ε; ειναι ηρεμα τα μωρακια; κι εμενα μ φαινεται υψηλη η θερμοκρασια. Νομιζω γυρω στους 22-25 μας ειχε πει..

Ζωη μου ολα μια χαρα ειναι... Θα γεννησουμε κι εμεις σιγα σιγα.. Κι εγω ετσι, το βραδυ εχω συσπασουλες που ερχονται κ φευγουν...


dph2p2.pngRGM7p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ζωη το εψαξα κι εγω στο ιντερνετ και τα βρηκα αυτα τα σαιτ, η αληθεια ειναι προχθες που κοιταξα το θερμομετρο στο παιδικο ελεγε 20 βαθμους και μου φαινοταν σχετικα κρυο οποτε 22-23 λεω θα ναι καλα!

Βασω μου φυσικα και εχω συσπασεις , πως δεν εχω!!! Τωρα που σας γραφω εχω μια γερη! Αδυνατον να σταματησουν μου ειχε πει η μαια, αλλα τουλαχιστον να μην πονανε. Μονο το βραδυ εχω περισσοτερες και πιο...πονεσιαρες να τις πω!

Επισης τα βραδια αποφαασιζει η κορη να κουνηθει, ειναι με την πλατουλα της στην κοιλια μου και γιαυτο δεν την ενιωθα παρα πολυ ουτε εβγαζε καρουμπαλακια σαν το αγορακι που ειναι φατσα καρτα και κοιταει εξω!

Χθες πχ με ποναγε πολυ η κοιλια μου και η μεση σαν περιοδου πονος αλλα δεν ειχα συσπαση...τρεχα γυρευε, χαμος στην κοιλιτσα!

Αααα θα κανω και λογαριασμο στο facebook μεστο σαββατοκυριακο, οταν το χω ετοιμο θα σας ζητησω οδηγες που να μπω και τι να κανω


b5Zrp2.png
Link to comment
Share on other sites

Τέλεια σοφακι! !!!! Ναι !!! Όταν θες κάτι να μας πεις!!!!....

Όσο για τις συσπάσεις και τα πονακια όπως το είπες τρέχα γύρευε! !!!! !!! Μια χαρά θα ναι η θερμοκρασία που λες...θα το δεις και στην πράξη! ! ;)


[sIGPIC][/sIGPIC]

My life is a real dream!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια μου! απο χθες ειμαι κ επισημα αγορομανα 2 αγγελων :D οπως σας ενημερωσε κ η Ζωη μας γεννησα χθες το απογευμα το νινακι μας με φυσιολογικο τοκετο που κρατησε περιπου 8 ωρες! ηταν επωδυνο αλλα το αποτελεσμα ακυρωνει ολα τα ασχημα!

Εν ολιγοις ειχα ολο το βραδυ τακτικες συσπασεις , πηγα το πρωι κ οι συσπασεις σταματησαν, η διαστολη στο 2 κ ο γιατρος μου ειπε φυγε κ ελα αποψε να κανουμε προκληση. Ημουν ομως τοσο σιγουρη οτι θα μου ελεγε γενναμε τωρα που αρχισα να κλαιω σαν ωριμο κοριτσι που ειμαι κ να του λεω οχι εγω θα μεινω εδω χαχα κ μου ειπε ενταξει ας αρχισουμε τωρα, μου εβαλε ορο με ωκυτοκινη για να ενισχυσει λιγο τις συσπασεις κ αρχισαν τα πονακια σιγα σιγα ανα 5λέπτο εγιναν ανα 2λέπτο κ μετα χαθηκα ποναγα συνεχεια , παρακαλουσα για καισαρικη αλλα ειχα ηδη διαστολη 7-8 ... καπου εκει εσπασαν τα νερα μου και κατευθειαν κατεβηκε ο μπεμπης εγινε πληρης η διατσολη κ με πηγαν για εξωθησεις, λιγη ωρα μετα κρατουσα το μικρο μας αγκαλια κ ακομα δεν πιστευω οτι ηρθε στη ζωη μας!

Με το καλο κ οι υπολοιπες μανουλες! ανυπομωνω να ακουσω κ αλλες υπεροχες ιστοριες!!!


oYNBp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...