Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια είμαι σε σοκ!Μόλις μου έκανε μπουλινγκ ο γιατρός μου επειδη αντιμιλησα στην μαία του.

      Τον εμπιστεύομαι τυφλά κ τον θεωρώ τεράστιο επιστημονα αλλά δεν ξέρω αν μπορώ να το ανεχτώ το σημερινό.

      Ξέρετε κάποιον γιατρό που να μπορεί να αναλάβει δίδυμη κύηση στον 6ο μήνα?Έχω κάνει κόπο για αυτά τα παιδιά κ αυτή την στο με έχουν κάνει κ κλαίω.

Μανούλες Νοεμβρίου 2015


kaity

Recommended Posts

Κοπελες μου καλημερα

Το θεμα ειναι οτι επειδη ειχα κανει ενα πλανο στο μυαλο μου (να ξεκινησω με φυσικο τοκετο κ αν δεν αντεχω τον πονο να κανω επισκληρηδιο) και τωρα αυτο ανατρεπεται.. ο γιατρος μου δεν το υποστηριζει στο vbac και δεν με πολυ πειθουν οι λογοι που μου ειπε.. δεν εχω προβλημα με τους πονους αλλα τρομοκρατηθηκα απο σεναρια του τυπου σε κοβουν στα δυο,σε μαχαιρωνουν,πεθαινεις στον πονο κτλ..γιαυτο θα ηθελα να ειχα την επιλογη της επισκληρηδιου..

Το να αλλαξω γιατρο τωρα δεν παιζει,ειμαι πολυ χαλια ψυχολογικα κλειστηκα στον εαυτο μου,δεν θελω να μιλησω σε κανενα κ γενικα κλαιω απο το πρωι ως το βραδυ..ειναι κ οι ορμονες που τα εχουν παιξει..νιωθω οτι παλι θα παω σε καισαρικη χωρις ιδιεταιρο λογο..

Βασω μου εσυ γεννησες φυσικα η εκανες επισκληρηδιο?


1ePpp3.png

kOTkp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κοπελες μου καλημερα

Το θεμα ειναι οτι επειδη ειχα κανει ενα πλανο στο μυαλο μου (να ξεκινησω με φυσικο τοκετο κ αν δεν αντεχω τον πονο να κανω επισκληρηδιο) και τωρα αυτο ανατρεπεται.. ο γιατρος μου δεν το υποστηριζει στο vbac και δεν με πολυ πειθουν οι λογοι που μου ειπε.. δεν εχω προβλημα με τους πονους αλλα τρομοκρατηθηκα απο σεναρια του τυπου σε κοβουν στα δυο,σε μαχαιρωνουν,πεθαινεις στον πονο κτλ..γιαυτο θα ηθελα να ειχα την επιλογη της επισκληρηδιου..

Το να αλλαξω γιατρο τωρα δεν παιζει,ειμαι πολυ χαλια ψυχολογικα κλειστηκα στον εαυτο μου,δεν θελω να μιλησω σε κανενα κ γενικα κλαιω απο το πρωι ως το βραδυ..ειναι κ οι ορμονες που τα εχουν παιξει..νιωθω οτι παλι θα παω σε καισαρικη χωρις ιδιεταιρο λογο..

Βασω μου εσυ γεννησες φυσικα η εκανες επισκληρηδιο?

Χωρις επισκληριδιο γεννησα κ θα γεννησω.. Μην σκεφτεσαι τρομακτικα σεναρια, μιλα κ με την Πωλινα που τα εχει προσφατα...

Η επισκληριδιος μπορει ν οδηγησει καποιες φορες σε καισαρικη γιατι αδρανει η μητρα κ δε ν μπορει ν κατεβει το μωρο.. Μηπως σου ειπε αυτο ο γιατρος; Αυτο ισχυει, σαν πιθανοτητα, δν ξερω αν εχει αυτο στο μυαλο του η κατι αλλο


dph2p2.pngRGM7p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Βάσω μου!!!!! Δεν θέλει να με πειράξει απο κάτω μην προκαλεσει τοκετό. .δεν μου είπε δλδ για διαστολή. ..Έχω συσπάσεις ...ειδικά το βράδυ πιο έντονα. .. Αυτό με το στήθος το ένιωθα κι εγώ αυτές τις μέρες να σου πω. .. αλλά έρχεται και φεύγει. .. !! Τώρα σωματικά νιώθω λίγο κουρασμένη. .. να δούμε πότε θα έρθει η μπεμπουλα!!! ;)

Αναστασία μου μην απογοητεύεσε ..τι ακριβώς σου είπε ο γιατρός? ???

Q

Εγω νιωθω τοσο βαρος στην κοιλια που νομιζω οτι θα πεσει κατω... Χαχα


dph2p2.pngRGM7p2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας εγκυουλες κ μανουλες!

Πως ειστε? πως ειναι τα νινακια μας?

Εμεις εδω προσπαθουμε να προσαρμοστουμε στα νεα δεδομενα.. ο μικρουλης ειναι φαγανουλης κ η παραγωγη μου δεν εχει προσαρμοστει πληρως αλλα ως τωρα θηλαζουμε αποκλιστικα, βρεχουμε αρκετες πανες κ θα δουμε το βαρος μας τη Τριτη στο παιδιατρο!!!

Αθανασια να σου ζησει η κορουλα σου παντα γερη κ καλοτυχη να ειναι!

Λογικα θα εχει γεννησει κ η Σασσα.. θα μας ενημερωσει!

Οι εγκυουλες ειστε πια πολυ κοντα μια ανασα απο τα μωρακια σας!!! προσπαθειστε να κοιμηθειτε τωρα που μπορειτε :tongue: (λεμε τωρα)

Με την Αναστασια τα λεμε και στο φβ! Πρεπει απλα να πιστεψει στον εαυτο της! Τα συναισθηματα σου ειναι πολυ φυσιολογικα και αναμενομενα καλη μου! Οτι και αν αποφασησεις στο τελος το μονο που εχει σημασια ειναι το αποτελεσμα ενα γερο μωρακι στην αγκαλια σου!! Μην αισθανεσαι τυψεις αν αποφασισεις τελικα κ.τ ! :rolleyes:


oYNBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Anastasia L η περιγραφή που σου έκανε ο γιατρός σου υποψιάζομαι ότι ισχύει για τους πόνους που προκαλεί ένας τοκετός που έχει ξεκινήσει με πρόκληση, δηλαδή με τεχνιτούς πόνους (ωκυτοκίνη). Διαφορετικά οι νορμάλ πόνοι του τοκετού δεν φαντάζομαι να έπρεπε να περιγράφονται έτσι από έναν επαγγελματία υγείας. Έκτός αν οι πόνοι που περιγράφει δημιουργούνται λόγω της παλιάς τομής. Άρα θα πας με πρόκληση, ή όχι? Πάντως όπως και να έχει έχε εμπιστοσύνη στο γιατρό σου, μίλα ειλικρινά μαζί του πες του τι θες και τι σε φοβίζει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια καλησπέρα και να σας ζήσουν τα μωράκια σας να τα χαίρεστε με υγεία κι όσες περιμένετε ακόμη άντε με το καλο και με ένα πόνο που λένε! Πετάγομαι απο τις μανούλες Οκτωβρίου να σας πω οτι εαν θελετε απόψεις για τον αποκλειστικό θηλασμο ή και άλλες πληροφορίες σχετικά με τα νεογέννητα μας μπορείτε να μας να μας ρωτήσετε ή να διαβάσετε αυτά που γράφουμε!!! Καλούς θηλασμους σας εύχομαι!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Γεια σας κορίτσια! Το αφήσαμε τελείως το γκρουπάκι ε;

Βάσω μου που είσαι;! Γέννησες;; Αχ βρε κορίτσι μου φτιάξε λογαριασμό στο φεις κρίμα είναι να χανόμαστε!!

Λίγα νέα απο τα κορίτσια.... Γέννησε η Ζωή μας το προηγούμενο Σάββατο με φ.τ! Και η Σοφία μας η διδυμομανούλα μας έφερε στο κόσμο τα αστεράκια της τη περασμένη Τετάρτη! Τώρα περιμένουμε τη Νάσια που μάλλον θα μπει με προγραμματισμένη κ.τ την ερχόμενη Τρίτη!!! Γεμίζουμε με νινάκια!!!

Όποια άλλη κοπέλα παρακολουθεί το γκρουπακι και διερωτάται που πήγαμε να θυμίσω οτι μεταφερθήκαμε σε ιδιωτικό γκρουπ στο φεισμπουκ για να μιλάμε πιο άμεσα και πιο ιδιωτικα!! Όποια θέλει ας μου στείλει σε προσωπικό μύνημα τα στοιχεία της για να την προσθέσω!!!!!


oYNBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Πωλινα μου τι κανεις? Τα αγορακια σου?

Γεννησα κι εγω τον μπεμπη μου στις 10/11 με φτ. Με παιδεψε λιγακι γιατι ηταν τυλιγμενος με τον ομφ λωρο κ δν κατεβαινε.. αλλα ολα πηγαν καλα! Εινακ γλυκας!

Να σας ζησουν κοριτσακια τα μωρακια σας!

Με το καλο κ οι τελευταιες μανουλες Νοεμβριου!!!


dph2p2.pngRGM7p2.png

Link to comment
Share on other sites

Πωλινα μου τι κανεις? Τα αγορακια σου?

Γεννησα κι εγω τον μπεμπη μου στις 10/11 με φτ. Με παιδεψε λιγακι γιατι ηταν τυλιγμενος με τον ομφ λωρο κ δν κατεβαινε.. αλλα ολα πηγαν καλα! Εινακ γλυκας!

Να σας ζησουν κοριτσακια τα μωρακια σας!

Με το καλο κ οι τελευταιες μανουλες Νοεμβριου!!!

Υπεροχα νεα Βασω μου να σου ζησει να ειναι γερο κ δυνατο!!! Πως τα πας με 2 παιδακια? Εμεις καλα αν εξαιρεσεις την κουραση και αυτο που δεν προλαβαινω ουτε τουαλετα να παω... αλλα νιωθω μια overdose αγαπης κ τα ξεπερνα ολα !!!

Χθες γεννησε κ το Νασιακι μας τον μπεμπαρο της!!


oYNBp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα κοριτσια μου!!

Γεννησα κ εγω στις 24/11 ενα μπεμπη 3260 με επαναλαμβανομενη κ.τ!! Φυσικα δεν συγκρινεται η εμπειρια με την επισκληρηδιο με την πρωτη φορα που ειχα κανει ολικη!! Ηταν υπεροχα,ενιωθα σαν σε ονειρο!!

Βασω μου να χαιρεσαι τον καινουργιο μπεμπη!! Πως αντεδρασε ο μεγαλος σου τελικα?

Με τα υπολοιπα κοριτσακια μιλαμε στο φβ σχεδον καθημερινα,ειναι ωραιο γιατι ανταλλαζουμε τις εμπειριες μας και ειναι πολυ βοηθητικο ιδιως για τις νεες μανουλες!! Αν θες ελα και εσυ στην παρεα μας!!:P

Τα αλλα κοριτσια που χαθηκαν? Ελπιζω να γεννησαν και να πηγαν ολα καλα!!


1ePpp3.png

kOTkp3.png

Link to comment
Share on other sites

Να σου ζησει Νασια μου! Να ειναι γερο το μωρακι σου! Πολυ χαιρομαι που γεννησες ομορφα κ το ευχαριστηθηκες!!

Κοριτσια ο μπεμπης μου ειναι πολυ ησυχος κ προλαβαινω ν κανω πολλα πραγματα τελικα...

Και ο μεγαλος μου το εχει παρει τελεια!! Περα από καποιες αντιδρασεις που ειχε απεναντι μου στην αρχη, ειναι παρα πολυ συνεργασιμος!


dph2p2.pngRGM7p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!!! Σε όσες έχουν γεννήσει να ΧΑΙΡΕΣΤΕ ΤΑ ΑΓΓΕΛΟΥΔΙΑ ΣΑΣ!!! Σε όσες ακόμα αναμένουν με το καλό!!

Εγώ γέννησα λίγο πρόωρα με φ.τ. στις 10/10/2015 έναν μπουμπούκο 2580 γρ.! Ήταν πολύ βιαστικός...χιχιχι!! Πήγα με 7 εκ. διαστολή φανταστείτε αλλά όλα καλά (και ΔΕΝ μου είχαν σπάσει τα νερά..!)!!

Τώρα θα συνεχίσω εδώ ή θα πρέπει να πάω στα κορίτσια του Οκτωβρίου? Θα με προσθέσετε στην παρέα σας στο fb?


uV4Wp2.png

JmGUp2.png

KyXNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σου Κυριακή μου ευχαριστούμε πολύ! ! Κι εσένα να σου ζήσει! ! Γερό και δυνατό να ναι!! Στείλε μου πμ το όνομα σου στο φεις. .να σε προσθέσω! !!!! ;)


[sIGPIC][/sIGPIC]

My life is a real dream!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...