Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Angot είπε:

      μακάρι να μου πει κάτι καλό! αγχώνομαι λίγο όταν το σκέφτομαι αλλά λέω ότι είναι τώρα θα το δει ο εμβρυολογος και θα μ πει ποτέ είναι το μωράκι έτοιμο για τη μεγάλη έξοδο! 

      Συγνώμη αν κάνω χαζή ερώτηση αλλά δεν έχω δει παλιότερα posts. Γιατί θα γεννήσεις μέσα στο μήνα? Πότε θα σε δει ο εμβρυολογος?

      πρίν από 5 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Καλέ έφτασες τις 30εβδομαδες,είναι τέλειο ❤️Και θα δεις που θα έχεις και σούπερ νέα στο ντοπλερ,θα γεννηθεί ένας μπεμπαρος άλλο πράγμα🥰

      Συμφωνώ! 🥰Το να φτάσω ποτέ 30 βδομάδες το θεωρώ απίστευτο και όνειρο!

      πρίν από 30 λεπτά , Angot είπε:

      μωρε όλες οι χοριακες που είναι θετικές είναι καλές , απλώς κάποιες είναι πιο υψηλές από κάποιες άλλες!  😉 θετικη να ναι και ότι να ναι!!! πως νιώθεις εσυ σήμερα; 

      καλε άμα σου λέω όλα μια χαρά θα ναι ! είμαι σαν τη vivechrome  στα τεστ! εχω βεντάλια με χρώματα ! 🤣 

      😁🙏

Μανούλες του Ιουνίου 2016


Recommended Posts

Μαρία να σου ζήσει να είναι γερό κ τυχερό!!!! Άντε να περνούμε σειρα ξεκίνησαν τα γεννητουρια!!!εγώ είχα παει την Δευτερά στο γιατρό 37+3 κ η μικρή ηταν 3κιλα κ αρκετά χαμηλά χωρίς να έχει εμπεδωθεί ακόμα δευτέρα έχω ξανά γιατρό κ μου είπε πως θα με κοιτάξει κ απο κάτω να εκτίμηση τον τράχηλο να δουμε πως πάμε αγωνία έχω κορίτσια!!!!!εσείς πως νιωθεται??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 114
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Να σας ζήσει Μαρία ο μπεμπάκος, γέρο και καλοφωτισμένο να είναι!!! Και τώρα που έγινε η αρχή, να παίρνουμε και οι υπόλοιπες σειρά κορίτσια σιγά σιγά. Γερά παιδάκια σε όλες εύχομαι.

Πήγα και εγώ στον γιατρό την Τετάρτη και είδαμε την μπέμπα μας, με προβλημάτισε λίγο που απο την προηγούμενη εβδομάδα δεν αναπτύχθηκε καθόλου, όλες οι μετρήσεις της ήταν σταθερές και το βάρος της το ίδιο, ούτε γραμμάριο παραπάνω. Σας έτυχε κάποια εβδομάδα κάτι παρόμοιο?:confused: :confused: :confused: Ο γιατρός δεν ανέφερε κάτι πάνω σ'αυτό, φαντάζομαι οτι αν ήταν κάτι που ήθελε προσοχή θα μου το ανέφερε. Με εξέτασε και κολπικά με αρκετή προσοχή, ομολογώ πως δεν κατάλαβα τίποτα, το αναφέρω γιατί είχα ακούσει οτι η κολπική εξέταση σ' αυτό το στάδιο είναι κάπως επίπονη. Ο τράχηλος μου είπε είναι μαλακός και πίσω, μόνο αυτό. Απλά η μπέμπα δεν έχει κατέβει πλήρως ακόμη. Πως νοιώθετε αυτές τις μέρες, αισθάνεστε κάτι διαφορετικό τώρα που πλησιάζει ο τοκετός? Έχετε καθόλου συμπτώματα γέννας ή προετοιμασίας? Εγώ τον τελευταίο καιρό έχω πολλές ανώδυνες βέβαια συσπάσεις. Τις τελευταίες 2 μέρες έχω πολύ μεγάλο βάρος χαμηλά, τσιμπήματα και πάρα πολλά (αλλά πάρα πολλά) κολπικά υγρά, μερικές φορές νομίζω οτι μου σπάσανε τα νερά :P . Κάθε 5 λεπτά πάω στην τουαλέτα γιατί νομίζω οτι θα τα κάνω πάνω μου. (sorry για την περιγραφή :oops: ). Περιμένω τα δικά σας νέα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αμυγδαλακι δεν πιστεύω οτι υπάρχει λογος να ανησυχείς αν ηταν κάτι θα σου έλεγε ο γιατρός ,σωματικά τα ίδια με σένα κ εγώ καποιες ανωδυνες συσπάσεις κ πίεση πολύ χαμηλά υπερβολική συχνοουρια κ επίσης αρχίζω να ζεσταινομαι αρκετά κ τα υγρά που λες τα έχω κ εγώ τώρα ξανά δεύτερα να δουμε τι γινεταιιι!!!πλησιάζει η ωρα κ δεν ξέρω αν πρεπει να αγχωθω!!!!

Link to comment
Share on other sites

Έτσι λέω και εγώ, μάλλον δική μου ανησυχία είναι, σε κάθε άλλη περίπτωση κάτι θα έλεγε ο γιατρός. Θα περιμένω να δω τι γίνετε την άλλη εβδομάδα. Τώρα τι να σου πω να μην αγχώνεσαι? Και εγώ μερικές φορές έχω τρελό άγχος και αγωνία. Δεν συζητώ τι γίνεται τα βράδια, βλέπω όλο εφιάλτες με την γέννα, όλο χαζά όνειρα και ξυπνάω με με τρόμο!!! Πρέπει να προσπαθήσουμε να μην αγχωνόμαστε πολύ για να μπορέσουμε όσο γίνετε να απολαύσουμε την διαδικασία είναι στιγμές ανεπανάληπτες και είναι κρίμα να μην τις θυμόμαστε με χαρά. Άσε που λένε πως όσο πιο χαλαρή είσαι στον τοκετό τόσο πιο εύκολα και γρήγορα εξελίσσετε. Εγώ φοβάμαι κάπως και την επισκληρίδιο, άλλοι την λάτρεψαν και απο άλλους ακούς αρνητικά σχόλια.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια! Πως είστε?σήμερα πήγα στο γιατρό με κοίταξε απο κάτω κ ο τράχηλος μου είναι μέτριος κ κλειστός θέλει ακόμα δούλεμα δηλαδή περπάτημα κ σεξ!!!χαχαχα για το δεύτερο ο σύζυγός δεν το συζητάει καν!αμυγδαλακι κ εμένα το βαρος της μικρής μια βδομάδα μετα το ιδιο ηταν κ είπε ο γιατρός δεν μας ανησυχεί καθόλου όλα είναι φυσιολογικά!καλά η εξέταση απο κάτω με το χερι τι να σας πω δεν κράτησε πολύ αλλά μου φάνηκε αιώνας!!!κ τι πόνος κ ποσο άβολα δεν μπορω να το περιγραψω !!την δεύτερα παλι ξανά τα ίδια κ μονο μου το σκέφτομαι ανατριχιαζω!συγνωμη αν σας τρομαζω αυτό δεν σημαίνει ότι όλες θα πονεσουν μπορεί σε μένα να έτυχε!περιμένω νέα σας!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αχ, Δεν μας βλέπω στα κοντά κορίτσι να γεννάμε, αλλά όσο και να έμεινε για πάρα πολύ δεν θα είναι!!!Σοβαρά σε πόνεσε τόσο πολύ η εξέταση? Καλά άβολη είναι πάντα μια τέτοια εξέταση, εγώ ομως δεν είχα καταλάβει τίποτα την προηγούμενη εβδομάδα από πόνο. Μπορεί να φταίει οτι ο δικός μου τράχηλος ήταν αρκετά μαλακός. Την επόμενη βδομάδα μπορεί να είναι καλύτερα και να μην πονέσεις τόσο. Ούτε εσένα πήρε βάρος,ε? αφού ο γιατρός λέει οτι είναι φυσιολογικό, τότε μια χαρά όλα!!! Να δεις που τα μικρά είναι έτοιμα να βγούνε αλλά δεν το ξέρουν ακόμα, χιχιχι!!! Καλά δεν το συζητώ για σεξ, ο άνδρας σου έχει δίκιο, εμείς είπαμε πριν λίγες μέρες να το δοκιμάσουμε και ίσως να ήταν το πιο αστείο πράγμα που έχω κάνει τον τελευταίο καιρό. Άδικος κόπος τουλάχιστον γελάσαμε!!! Περπάτημα και πάλι περπάτημα!!!!! Εγώ θα πάω Τετάρτη στον γιατρό να δούμε τι θα μου πει, αν και να σου πω την αλήθεια νομίζω οτι δεν λέει να κατέβει μην σου πω σήμερα την νοιώθω ακόμα πιο ψηλά :P Εχθές είχα πάρα πάρα πολλές συσπάσεις ανώδυνες βέβαια αν και αρκετά ενοχλητικές και η μικρή συνεχώς κουνιότανε, τόσο που μου φάνηκε ''ύποπτο''. Έχεις τέτοιες συσπάσεις? Μερικές γυναίκες λένε οτι δεν τις νοιώθουν καθόλου. Δεν μπορούσα ούτε να κάτσω ούτε να ξαπλώσω. Για να δούμε τι θα μου πει ο γιατρός μεθαύριο!!!

Link to comment
Share on other sites

Ναι πονεσα αρκετά μπορω να πω κ ίσως γιαυτό δεν πονεσες επειδή ο δικός σου είναι μαλακός νιώθω καποιες συσπάσεις αλλά όχι πολλές ανέρχονται κ πιεση κάποιες φορες νιώθω σαν χτυπάει για να βγει ενα πράγμα!δεύτερα θα έχω ξανά νεότερα εκτός απροόπτου χαχαχαχ μετα την εξέταση αυτή με το χερι είχα λίγο αιματακι παραααα πολύ λίγο δυο τρεις ώρες μετα ευτυχώς που με προειδοποιησε ο γιατρός αλλιως με έβλεπα να έτρεχα τζάμπα!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!! Πήγαμε και εμείς εχθές το πρωί στον γιατρό, όλα καλά μας είπε, πήρε και 100 γραμμάρια η μικρή!!! Έχω και εγώ λίγο αίμα απο την χθεσινή εξέταση συνεχίζεται βέβαια και σήμερα έχω, αλλά δεν νοιώθω κανένα πόνο οπότε λέω να μην το αναφέρω στον γιατρό. Μάλλον φυσιολογικό θα είναι. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Να μη σε πάρω στο λαιμο εγώ έτσι πιστεύω οτι πρέπει νάναι απο την εξέταση εμένα Μου το είχε πει ότι μπορεί να έχω αλλα μη φανταστεις ποσότητα ίσα να λερωσω το σερβιετακη κ το βράδυ είχε γίνει καφέ δεν ξέρω την δική σου ποσότητα !πλεον είμαι σίγουρη οτι δεν νομιζω να γέννησω πριν την Πητ!η μικρή μου καλό περνάει εκεί μέσα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Τελικά πήρα εχθές το βράδυ τον γιατρό για καλό και για κακό να ρωτήσω γιατί συνεχιζόταν αυτό και μου είπε και αυτός το ίδιο, φυσιολογικό λέει είναι προετοιμάζεται ο τράχηλος. Οπότε όλα μια χαρά. Όσο περνάνε οι μέρες και εγώ το ίδιο σκέφτομαι δεν το βλέπω για νωρίτερα, τεμπελίτσες οι μπεμπούλες μας. Έχει πλάκα όμως γιατί οτι μου συμβαίνει εγώ νομίζω γεννάω. Είναι η ελπίδα που πεθαίνει πάντα τελευταία μάλλον!!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα.

Μανούλα που γέννησες να σου ζήσει το μωράκι! Υγεία και τύχη σε όλη του τη ζωή να έχει.

Στα υπόλοιπα κορίτσια εύχομαι μια καλή γέννα χωρίς πόνους!

Είμαι μανούλα Ιουνίου 2014! Σε τρεις μέρες ο γιος μου κλείνει τα 2! Να ξέρετε ότι ο καιρός περνάει πάρα πολύ γρήγορα!!!!

Συγκινούμε όταν σκέφτομαι τη στιγμή που μου τον έδειξε ο γιατρός! Μην φοβάστε τίποτα. Ολα καλά θα πάνε!


T6HZp2.png

ifiLp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ράνια σ'ευχαριστούμε πολύ για τις ευχές, περιμένουμε πως και πως να περάσουν λίγο ακόμα οι μέρες!!! Ουφ!!!

Να χαίρεσαι και εσύ το αγοράκι σου, σήμερα μάλλον έχει τα γενέθλια του. Χρόνια του Πολλά και ευτυχισμένα!!! Να σας δίνει πάντα και μόνο χαρές!!!!

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα

Σήμερα έχουμε τα γεννέθλιά μας....

Ευχαριστούμε για τις ευχές.

Θα περάσουν οι μέρες και δεν θα καταλάβεις πότε γέννησες, πότε βγήκες και πότε πέρασε ο καιρός!


T6HZp2.png

ifiLp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...