Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Bluee19 είπε:

      Συναγωνίστριες εύχομαι σε όλες καλή Ανάσταση και καλό Πάσχα με υγεία !!! 
      Στις εγκυολες μας να έχουν μια γλυκιά εγκυμοσύνη και σύντομα να κρατήσουν τα θαύματακια τους στην αγκαλιά τους!!! Και σε όλες τις υπόλοιπες που ακόμη προσπαθούμε σύντομα να έρθει και σε εμάς το θαύμα 🙏🏼

       

      καλή ανάσταση κορίτσι μ ! εσωτερική και εξωτερική! το επόμενο πάσχα να χεις  μια κοιλιτσα τούρλα! 

      • Λουλούδια 1

Mανούλες Σπερματέγχυσης


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 637
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημερα σε ολες. Χρονια πολλα, Χριστος Ανεστη.

Με το καλό να γεννησετε όλες!

Αληθος ο Κυριος!Ευχαριστουμε και'συ να χαρεις ντα αγγελουδια σου!

Για την πλαστικη δεν μου ελισες την απορια!

Εγω απο καουρες σχειζω γατες!Τι καραμελλιτσες Σιμεκο,τι μηλα,τι δροσερο γαλα...προκοπι γιοκ!Χαλλαλι της μπεμπας.:D

Συσπασεις οσο πανε και πιθενου αλλα και τι να κανουμε.Εμαθα να ζω και μ'αυτες και οποτε ξεπερνανε το οριο,χτυπαω ενα παραπανω Υουτοπαρ εκτος απ'αυτα που περνω καθημερινα.:)

Εσυ πως περασες το Πασχα?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπερα σε ολες της μανουλες!:D

Γραφω με το ενα χερι.Στο αλλο χερι κρατω το μονακριβη δωρο που μου εκανε ο Θεουλις:την μπεμπα μας.

Ειναι τοσο εντονο αυτο που νιωθω .Και το μονο που μου ερχεται στι μυαλο μου για να το περιγραψω ειναι οτι στην ζωη μου ειναι πολυ λιγες φορες που αγαπεισα τοσο πολυ που να νιωθω ταυτοχρονα πονο.Ναι ,να αγαπας τοσο και να πονας ταυτοχρονα ειναι τοσο μοναδικες στιγμες που ευκομαι να τα ζησει καθε γυναικα!:P

Και η σπερματεγχυση ειναι ενα τροπος να αποκτεισουμε αυτη την ευκαιρια!

Να μας ζησουνε τα μωρακια μας και εμεις να βλεπουμε στα προσωπακια τους μονο χαμογελα!:D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα σε ολες της μανουλες!:D

Γραφω με το ενα χερι.Στο αλλο χερι κρατω το μονακριβη δωρο που μου εκανε ο Θεουλις:την μπεμπα μας.

Ειναι τοσο εντονο αυτο που νιωθω .Και το μονο που μου ερχεται στι μυαλο μου για να το περιγραψω ειναι οτι στην ζωη μου ειναι πολυ λιγες φορες που αγαπεισα τοσο πολυ που να νιωθω ταυτοχρονα πονο.Ναι ,να αγαπας τοσο και να πονας ταυτοχρονα ειναι τοσο μοναδικες στιγμες που ευκομαι να τα ζησει καθε γυναικα!:P

Και η σπερματεγχυση ειναι ενα τροπος να αποκτεισουμε αυτη την ευκαιρια!

Να μας ζησουνε τα μωρακια μας και εμεις να βλεπουμε στα προσωπακια τους μονο χαμογελα!:D

Ιονελιτάκι τι όμορφα λόγια ειναι αυτά.Να πονάς απο αγάπη,ε?Μακάρι και εγώ να νιώσω έτσι.Συγκινήθηκα τώρα.Μπράβο κοπέλα μου,σου αξίζει όλο αυτό και με το παραπάνω.

Πόσο είναι τώρα η πουμπου?

Αυτό που ήθελα να σε ρωτήσω για το ρέα είναι,για το κλίμα εκει μέσα και πως σου φάνηκε γενικά.Το δωμάτιο πως ήταν,οι μαιες?Πόσες μέρες έμεινες μέσα,δηλαδή πόσα βράδυα?

Και το βασικό,επειδη φτιαχνω βαλίτσα αυτο το καιρο,θελώ να μου πείς τι παρέχει το νοσοκομείο?εσωρουχα,σερβιέτες,πετσετες σου δίνουν ή να πάρω.Αφρόλουτρα,σαμπουάν και τέτοια?Και αν ναί μετα σου τα χρέωναν οπως κάνουν σε αλλα μαιευτήρια?

Και για το μωρό πρέπει να πάρω μαζι μου κάτι η δεν χρειάζεται?Σας φέρνανε και διαφημιστικά προιόντα όπως κάνουν αλλου?Φωτό τοθ μωρού πήρατε?

Αχ σε ζάλισα και ακόμα δεν θυμάμαι και πολλα απο αυτά που ήθελα να ρωτήσω.

Ευχαριστώ και όποτε μπορέσεις μου απαντας.Φιλάκια και στις δυό σας.


5oULp3.png

B2ZVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλά τα λες Ιονελίτα. Μακαρι όλες οι γυναικες του κοσμου να το νιώσουν. Πως τα πατε με το μωρό?

Για σου μανουλιτσα Στελιτσα !

Με την μπεμπα,αφου μας εδωσε το ο.κ. ο παιδιατρος ,προσπαθουμε πολυ να εδρεωσουμε το αποκλιστεικο θυλασμο ,να καταργεισεουμε το μπιμπερο!Ειναι πολυ δυσκολα αλλα και με την βοιθεια του αντρα μου δεν το βαζουμε κατω!

Η Αργυρουλα σου πως τα παει?

Link to comment
Share on other sites

Ιονελιτάκι τι όμορφα λόγια ειναι αυτά.Να πονάς απο αγάπη,ε?Μακάρι και εγώ να νιώσω έτσι.Συγκινήθηκα τώρα.Μπράβο κοπέλα μου,σου αξίζει όλο αυτό και με το παραπάνω.

Πόσο είναι τώρα η πουμπου?

Αυτό που ήθελα να σε ρωτήσω για το ρέα είναι,για το κλίμα εκει μέσα και πως σου φάνηκε γενικά.Το δωμάτιο πως ήταν,οι μαιες?Πόσες μέρες έμεινες μέσα,δηλαδή πόσα βράδυα?

Και το βασικό,επειδη φτιαχνω βαλίτσα αυτο το καιρο,θελώ να μου πείς τι παρέχει το νοσοκομείο?εσωρουχα,σερβιέτες,πετσετες σου δίνουν ή να πάρω.Αφρόλουτρα,σαμπουάν και τέτοια?Και αν ναί μετα σου τα χρέωναν οπως κάνουν σε αλλα μαιευτήρια?

Και για το μωρό πρέπει να πάρω μαζι μου κάτι η δεν χρειάζεται?Σας φέρνανε και διαφημιστικά προιόντα όπως κάνουν αλλου?Φωτό τοθ μωρού πήρατε?

Αχ σε ζάλισα και ακόμα δεν θυμάμαι και πολλα απο αυτά που ήθελα να ρωτήσω.

Ευχαριστώ και όποτε μπορέσεις μου απαντας.Φιλάκια και στις δυό σας.

Καλησπερα Νασουλα με το ζωιρουλη μπαμπουσκακι!

Δεν ξερω αν ολες η μανουλες εχουν το ιδιο σηνεστιμα με'μενα αλλα εκιεινες που πεδευτεικαν αρκετα να αποκτεισουν τετειο θυσαυρο το νιωθουν σιγουρα!

Η μπεμπυλα μου ειναι 20 ημερον!:)

Σχετικα με το Ρεα εχω να πω μονο τα καλυτερα!Η μαιες ειναι παντα προθυμες να βοιθεισουν απο την πιο μικρη αναγκη μεχρη και την μεγαλυτερη.Εχεις το κουμπακι στο κρεβατη που καλεις οποιαδιποτε ωρα και για οτιδοιποτε αναγκη!Τα κορητσια ειανι παντα με το χαμογελο και σε κανουν να νιωθεις πολυ ανετα!Για φυσιλογικο τοκετο μενεις μεσα 3 νυχτες και για κεσαρικη 4 νυχτες!Εγω δεν ειθελα να βγω χωρεις την μπεμπα και εμεινα 9 μερες συνολεικα.Το δωματειο(πειρα το οικονιμεικο πακετο,τρικλεινο)ειναι πεντακαθαρο,εχεις δοικια σου οθονη με ηλεοραση,ιντερνετ,αριθμο τηλ.σταθερο δοικο σου,ραδιο κτλ.,το κρεβατη αναπαυτικο και το μπανιο λαμπει!Πετσετες δεν χρειαζεται να παρεις ,σου φερνουν συνεχεια να αλλαξεις,σερβιετες,αφρολουτρο,εσωρουχα μιας χρεισεις ειναι μεσα στο πακετο ,δεν σου τα χρεωνουν παραπανω!Για το μωρακι παρε μονο μια αλλαξεια για να το βγαλεις εξω ,οταν πας σπιτακη!

Διαφιμηστικα μας εφεραν ενα κουτι και μια τσαντα με διαφορα.

Φωτο δεν ζητεισα ουτε μου φερανε.Ειχα δοικια μου φοτογραφικη μηχανη και βιδεο και δεν ειχα αναγκη .

Με ενα πονο γλυκια μου και συντομα η μεγαλυτερη ευτιχεια να πλυμιρισει την ψυχη σου και του αντρουλη σου!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα Νασουλα με το ζωιρουλη μπαμπουσκακι!

Δεν ξερω αν ολες η μανουλες εχουν το ιδιο σηνεστιμα με'μενα αλλα εκιεινες που πεδευτεικαν αρκετα να αποκτεισουν τετειο θυσαυρο το νιωθουν σιγουρα!

Η μπεμπυλα μου ειναι 20 ημερον!:)

Σχετικα με το Ρεα εχω να πω μονο τα καλυτερα!Η μαιες ειναι παντα προθυμες να βοιθεισουν απο την πιο μικρη αναγκη μεχρη και την μεγαλυτερη.Εχεις το κουμπακι στο κρεβατη που καλεις οποιαδιποτε ωρα και για οτιδοιποτε αναγκη!Τα κορητσια ειανι παντα με το χαμογελο και σε κανουν να νιωθεις πολυ ανετα!Για φυσιλογικο τοκετο μενεις μεσα 3 νυχτες και για κεσαρικη 4 νυχτες!Εγω δεν ειθελα να βγω χωρεις την μπεμπα και εμεινα 9 μερες συνολεικα.Το δωματειο(πειρα το οικονιμεικο πακετο,τρικλεινο)ειναι πεντακαθαρο,εχεις δοικια σου οθονη με ηλεοραση,ιντερνετ,αριθμο τηλ.σταθερο δοικο σου,ραδιο κτλ.,το κρεβατη αναπαυτικο και το μπανιο λαμπει!Πετσετες δεν χρειαζεται να παρεις ,σου φερνουν συνεχεια να αλλαξεις,σερβιετες,αφρολουτρο,εσωρουχα μιας χρεισεις ειναι μεσα στο πακετο ,δεν σου τα χρεωνουν παραπανω!Για το μωρακι παρε μονο μια αλλαξεια για να το βγαλεις εξω ,οταν πας σπιτακη!

Διαφιμηστικα μας εφεραν ενα κουτι και μια τσαντα με διαφορα.

Φωτο δεν ζητεισα ουτε μου φερανε.Ειχα δοικια μου φοτογραφικη μηχανη και βιδεο και δεν ειχα αναγκη .

Με ενα πονο γλυκια μου και συντομα η μεγαλυτερη ευτιχεια να πλυμιρισει την ψυχη σου και του αντρουλη σου!

Eυχαρστώ κουκλίτσα για τις απαντήσεις σου.Πολύ καλά μου ακούγονται όλα αυτα για το ρέα.Τελικά θα βλάλω απο τη βαλίτσα τις πετσέτες που μου πιάνουν και πολύ χώρο και θα βάλω κανένα πανάκι για τις γουλειές του μικρού όταν θηλαζω.Η κάνενα σεντονάκι,για να το παίρνει αγκαλίτσα και ο μπαμπάς.

Με τα βλαστοκύταρα και τον πλακούντα, τι κάνατε?Και κάτι άλλες εξετάσεις που κάνουν λέει στο μωρό με 250 euro,εσεις τις κάνατε?

Με το θέμα θρομβοφυλία,τι ακριβώς γίνεται?Εμένα μου έδωσε η αιματολόγος κάτι οδηγίες για το γιατρό και το μαιευτήριο,που λέει να κάνω την τελευταία ένεση το προηγούμενο πρωί και 20 λεπτα πριν την επισκληρίδιο να μου κάνουν αντι-χα.Και μετα απο 5 ώρες αφού μου βγάλουν την επισκληριδιο να ξανακάνω την ένεση.

όλα αυτα καλά αν πάω προγραματισμένα,αν όμς προκυψει κανένα έκτακτο.Αν σπάσουν πχ τα νερα αφού έχω κάνει την ένεση,τότε τι γίνεται?Υπόψιν οτι αυτο το μήνα κάνω μιση δόση δυο φορες την ημέρα.Μια των 3500 στις 7 το πρωι και την δευτερη στις 7 το απόγευμα.

Γι πές βρε Ιονελιτάκι,τι γίνεται τότε?Εσύ αν θυμάμαι καλά δεν πήγες προγραμματισμένα.Πότε είχες κάνει την τελευταία ενεση και τι ώρα γέννησες.Για πές καμια λεπτομέρεια για να είμαι ενήμερη.

Παλι σε ζάλισα,ε?


5oULp3.png

B2ZVp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
Eυχαρστώ κουκλίτσα για τις απαντήσεις σου.Πολύ καλά μου ακούγονται όλα αυτα για το ρέα.Τελικά θα βλάλω απο τη βαλίτσα τις πετσέτες που μου πιάνουν και πολύ χώρο και θα βάλω κανένα πανάκι για τις γουλειές του μικρού όταν θηλαζω.Η κάνενα σεντονάκι,για να το παίρνει αγκαλίτσα και ο μπαμπάς.

Με τα βλαστοκύταρα και τον πλακούντα, τι κάνατε?Και κάτι άλλες εξετάσεις που κάνουν λέει στο μωρό με 250 euro,εσεις τις κάνατε?

Με το θέμα θρομβοφυλία,τι ακριβώς γίνεται?Εμένα μου έδωσε η αιματολόγος κάτι οδηγίες για το γιατρό και το μαιευτήριο,που λέει να κάνω την τελευταία ένεση το προηγούμενο πρωί και 20 λεπτα πριν την επισκληρίδιο να μου κάνουν αντι-χα.Και μετα απο 5 ώρες αφού μου βγάλουν την επισκληριδιο να ξανακάνω την ένεση.

όλα αυτα καλά αν πάω προγραματισμένα,αν όμς προκυψει κανένα έκτακτο.Αν σπάσουν πχ τα νερα αφού έχω κάνει την ένεση,τότε τι γίνεται?Υπόψιν οτι αυτο το μήνα κάνω μιση δόση δυο φορες την ημέρα.Μια των 3500 στις 7 το πρωι και την δευτερη στις 7 το απόγευμα.

Γι πές βρε Ιονελιτάκι,τι γίνεται τότε?Εσύ αν θυμάμαι καλά δεν πήγες προγραμματισμένα.Πότε είχες κάνει την τελευταία ενεση και τι ώρα γέννησες.Για πές καμια λεπτομέρεια για να είμαι ενήμερη.

Παλι σε ζάλισα,ε?

Νασυ μου με ενα πονο και γερο μπαμπουσκακι!

Εμεις τα βλαστοκυτταρα,παρολ 'που ειχαμε εφοδιαστει με την τσαντουλα απο Ελληνικη Τραπεζα ομφαλοπλακουντιακου αιματος(δωρεαν οπως και στο ΡΕΑ)τα χασαμε γιατι ειχα μεγαλη απποκολιση πλακουντα.

Της εξετασουλες ,250 ευρο,εμεις της καναμε(πιο πολλη επειδη περασαμε και απο τα τρια σταδια της θερμοκιτιδας) και ευτιχος ολα ειναι ο.κ.!

Σχετικα με της αντιπικτικες αν γεννας με επισκλιριδιο ξερω οτι πρεπει η τελευται ενεσουλα πρεπει να εχει γινει 24 ωρες πριν.Σε φυσιλογικο τοκετο και κεσαρικη με ολικη ναρκοση δεν εχει καμια σημασια ποτε εκανες την τελευται ενεσουλα!Εγω μπεικα εκτακτοκτος χειρουργειο για κεσαρικη με ολικη ναρκοση.Μετα την κεσαρικη,12 ωρες εκανα την επομενη δοση Κλεξανε.Μετα απο δυο μερες εκανα αντι-χα και καθε δυο μερες αναλογος κατεβαζαμε την δοσολογια ηπαρινης παντα με συνεννοιση με τον αιματολογος μου.Τωρα εφτασα στα 2000 ιυ.Κλεξαν μια φορα την ημερα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 1 month later...

Την καλησπερα μου σε ολες της μανουλες!!!!!

Stelitsa ,τι κανεις με το γαλα απο το στιθος οταν το μωρο κοιματε σερρι ολι νυχτα?Δεν σου πετρωνει το στιθος?

Εγω ,οταν ξεπερνα το 3.30 ωρες υπνου πρεπει να το βγαλω με το θυλαστρο!

Link to comment
Share on other sites

Οχι Ιονελιτα. Δεν πετρωνει ποτε το στηθος μου. Ειναι μεγάλο και για να γεμισει πρεπει να μην ταισω 2 μερες... Το εχω εκπαιδευσει. χιχι

Πως τα πας με τη μικρουλα σου? Εχεις καποιο προβλημα? Περιμενε να πει μαμα και θα κλαις. Εγω εκλαιγα 1 εβδομαδα με τον Βασιλάκη.

Link to comment
Share on other sites

Οχι Ιονελιτα. Δεν πετρωνει ποτε το στηθος μου. Ειναι μεγάλο και για να γεμισει πρεπει να μην ταισω 2 μερες... Το εχω εκπαιδευσει. χιχι

Πως τα πας με τη μικρουλα σου? Εχεις καποιο προβλημα? Περιμενε να πει μαμα και θα κλαις. Εγω εκλαιγα 1 εβδομαδα με τον Βασιλάκη.

Την ημερα δεν μπωρω να κανω δουλειες μαζι της,οποτε την νυχτα που εχει αρχισει να τρωει και να κοιματε χωρεις να ξυπνα πατωνω κατι δουλειες.Ειναι δυσκολο οταν εισαι τελειος μονη με ενα μπεμπε. Ευτιχος που εχει ηρεμισει κατα πολυ μετα τον δευτερο μηνα.

Την εχω μαθει αγκαλιτσα,μου εχουν κουλαθει τα χερακια μου αλλα και παλι δεν λυπαμε.Ευτιχος καθετε στο καροτσι οταν την παω βολτα.

Ο δοικος σου σε βοιθαει τωρα που ειναι πιο πολλες ωρες σπιτη?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...