Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Bluee19 είπε:

      Συναγωνίστριες εύχομαι σε όλες καλή Ανάσταση και καλό Πάσχα με υγεία !!! 
      Στις εγκυολες μας να έχουν μια γλυκιά εγκυμοσύνη και σύντομα να κρατήσουν τα θαύματακια τους στην αγκαλιά τους!!! Και σε όλες τις υπόλοιπες που ακόμη προσπαθούμε σύντομα να έρθει και σε εμάς το θαύμα 🙏🏼

       

      καλή ανάσταση κορίτσι μ ! εσωτερική και εξωτερική! το επόμενο πάσχα να χεις  μια κοιλιτσα τούρλα! 

      • Λουλούδια 1

Mανούλες Σπερματέγχυσης


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 637
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ενα ζεστο καλησπερα και απο εμενα !

Στελιτσα ,οχι και τι να πρωτοπει!Αρχεισε με τον τοκετο,βημα ,βημα για να παρουμε σωστα τα φωτα σου και οταν σε ξανατσακωσουμε ενοια σου και εχουμε πολλα να ρωτεισουμε!

Και πρωτα πες μας πως νιωθεις?Τα πονακια ειναι εντονα?

Μαριαμνεε εσυ την θες την επισκλιριδιο η θα προσπαθεισεις να την αποφευγεις?Εγω δεν την θελω καθολου.

Link to comment
Share on other sites

Ενα ζεστο καλησπερα και απο εμενα !

Στελιτσα ,οχι και τι να πρωτοπει!Αρχεισε με τον τοκετο,βημα ,βημα για να παρουμε σωστα τα φωτα σου και οταν σε ξανατσακωσουμε ενοια σου και εχουμε πολλα να ρωτεισουμε!

Και πρωτα πες μας πως νιωθεις?Τα πονακια ειναι εντονα?

Μαριαμνεε εσυ την θες την επισκλιριδιο η θα προσπαθεισεις να την αποφευγεις?Εγω δεν την θελω καθολου.

Ιονελίτα μου εγώ μάλλον θα κάνω καισαρική με ολική αναισθησία. Κατα κει πάμε για διάφορους λόγους.. Ο γιατρός μου ούτε που συζητάει για επισκληρίδιο. Αν αποφασίσω να κάνω φυσιολογικό τοκετό θα τον κάνω χωρίς αυτήν. Την φοβάμαι..


oR8mp2.png

P7wlp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ιονελίτα μου εγώ μάλλον θα κάνω καισαρική με ολική αναισθησία. Κατα κει πάμε για διάφορους λόγους.. Ο γιατρός μου ούτε που συζητάει για επισκληρίδιο. Αν αποφασίσω να κάνω φυσιολογικό τοκετό θα τον κάνω χωρίς αυτήν. Την φοβάμαι..

Κεσαρικη?Για ποιους λογους?:confused:

Και'γω την τρεμω την επισκλιριδιο.Ουτε στο ονειρο μου!:evil:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Υπαρχει λγος που θα κανεις καισαρικη? Επισκηριδιο δεν εκανα για να νιωσω όλους τους πονους της γεννας. Φοβερη εμπειρια. Μου εβαλαν πονους στις 9 και γεννησα 13:35. Ειχα διπλα μου τον γιατρο μου να μου κανει αστεια οταν πονουσα, την κορη του επισης γυναικολογο να μου δινει κουραγιο, τη μαια μου να μου θυμιζει τις αναπνοες και τον αντρα μου να με νευριαζει.

Link to comment
Share on other sites

Κεσαρικη?Για ποιους λογους?:confused:

Και'γω την τρεμω την επισκλιριδιο.Ουτε στο ονειρο μου!:evil:

Κατ' αρχήν είναι μεγάλο το μωρό και δεν το ρισκάρει με τίποτα. δεν το συζητάει, ο άντρας μου δεν θέλει με τίποτα φυσιολογικό γιατί όσες γνωστές μας επιχείρησαν φυσιολογικό τράβηξαν τους πόνους και πάντα κάτι γινόταν και κατέληγαν στην καισαρική οπότε δεν θέλει να ταλαιπωρηθώ, έχω αστιγματισμό που είναι επικίνδυνο απ' ότι μου είπαν αν και δεν το έψαξα και πολυ γιατί και να το ψάξω ο γιατρός και ο άντρας μου θέλουν καισαρική. και έχω εμπιστοσύνη στο γιατρό μου. για να μου πει καισαρική κάτι θα ξέρει. Ποτέ σε όλη την διαδρομή δεν με απογοήτευσε.. Πάντα σε όλα είχε δίκιο. Και ξέρω ότι δεν θα αντέξω και εγώ. Εδώ το κεφαλάκι μπήκε καλά κάτω και κλαίω από τον πόνο. που να πάω με φυσιολογικό. Που λες αυτοί οι δύο μου το έκοψαν αλλά εγώ το σκέφτομαι ακόμα.. φυσικά ότι αποφασίσει ο γιατρός μου!! Μια φορά μου είχε αναφέρει ο γιατρός ότι είναι μεγάλος ο μπέμπης και στενή εγώ κάτι μου είπε αλλά δεν το συγκράτησα..


oR8mp2.png

P7wlp2.png

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει λγος που θα κανεις καισαρικη? Επισκηριδιο δεν εκανα για να νιωσω όλους τους πονους της γεννας. Φοβερη εμπειρια. Μου εβαλαν πονους στις 9 και γεννησα 13:35. Ειχα διπλα μου τον γιατρο μου να μου κανει αστεια οταν πονουσα, την κορη του επισης γυναικολογο να μου δινει κουραγιο, τη μαια μου να μου θυμιζει τις αναπνοες και τον αντρα μου να με νευριαζει.

χαχα Στελλίτσα μου είσαι όλα τα λεφτά.. Για πες μου λίγο για το φυσιολογικό. Όποια ρωτάω με τρομοκρατεί.. και γω θέλω να το ζήσω αλλά και ο γιατρός να συμφωνήσει μαζί μου ο άντρας μου με τίποτα δεν θέλει φυσιολογικό. Δεν θα αντέξει να με δει σε τέτοια κατάσταση. τον ξέρω τον γλυκό μου.. άσε που εδώ δεν αντέχω τις κλοτσιές όχι να έχω πόνους γέννας..

Τα μωράκια μου τι μου κάνουν?? Η Αργυρούλα μου κοιμάται? :D


oR8mp2.png

P7wlp2.png

Link to comment
Share on other sites

Οτι νομιζετε. Παντως η καισαρικη ποναει περισσοτερο μετα. Βεβαια ξερει ο γιατρος.

Εισαι ετοιμη ψυχολογικα να γινεις μανουλα?

τι να πω.. για να είναι κάθετος ο γιατρός.. και κάνει όλες τις κοπέλες με φυσιολογικό. Εμένα για να μου πει έτσι.. Όσες ρώτησα που έκαναν καισαρική σε άλλους γιατρούς μου είπαν ότι ο πόνος της τομής φεύγει σε μια βδομάδα.. Και πράγματι πήγαινα στο σπίτι τους και ήταν μια χαρά και σκεφτόμουν κοίτα πως είναι τελικά..

στελλίτσα μου αχ ξέρεις πόσο θέλω να κρατήσω το μωράκι μου αγκαλιά αλλά πανικοβάλλομαι όταν σκέφτομαι αν θα είμαι καλή μανούλα, αν θα τα βγάλω πέρα μέχρι να συνηθίσω κλπ κλπ κλπ :D


oR8mp2.png

P7wlp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Τα ειδα και τα ενιωσα όλα. Ειδα το μωρακι μου να βγαινει, να κλαιει ειδα και τον ομφαλιο λωρο που εκοψε ο γιατρος. Ειδα τον αντρα μου να κλαιει και να με φιλαει και να μου λεει ευχαριστώ την ωρα που βγηκε το μωρο. Επισης μου την εβαλαν επανω μου με τα αιματα και τη θηλασα 1 λεπτο μετα που βγηκε. (Ψαξε στο ιντερνετ για το skin to skin). Mετα τη γεννα ημουν σαν να μην ειχα γεννησει. Οκλαδων καθομουν. Κανενας πονος.

Νομιζω πως όλα αυτα και αλλα τοσα αξιζουν μιση ωριτσα το πολύ πονους!!! Θα το ξαναεκανα πάντως.

Link to comment
Share on other sites

τι να πω.. για να είναι κάθετος ο γιατρός.. και κάνει όλες τις κοπέλες με φυσιολογικό. Εμένα για να μου πει έτσι.. Όσες ρώτησα που έκαναν καισαρική σε άλλους γιατρούς μου είπαν ότι ο πόνος της τομής φεύγει σε μια βδομάδα.. Και πράγματι πήγαινα στο σπίτι τους και ήταν μια χαρά και σκεφτόμουν κοίτα πως είναι τελικά..

στελλίτσα μου αχ ξέρεις πόσο θέλω να κρατήσω το μωράκι μου αγκαλιά αλλά πανικοβάλλομαι όταν σκέφτομαι αν θα είμαι καλή μανούλα, αν θα τα βγάλω πέρα μέχρι να συνηθίσω κλπ κλπ κλπ :D

Εχεις και τη μανουλα σου να σου λεει. Δεν θελει πανικο. Να το χαρεις και οτι θες εδω ειμαστε. Κοιτα να επικεντρωθεις στον θηλασμο.

Link to comment
Share on other sites

Κατ' αρχήν είναι μεγάλο το μωρό και δεν το ρισκάρει με τίποτα. δεν το συζητάει, ο άντρας μου δεν θέλει με τίποτα φυσιολογικό γιατί όσες γνωστές μας επιχείρησαν φυσιολογικό τράβηξαν τους πόνους και πάντα κάτι γινόταν και κατέληγαν στην καισαρική οπότε δεν θέλει να ταλαιπωρηθώ, έχω αστιγματισμό που είναι επικίνδυνο απ' ότι μου είπαν αν και δεν το έψαξα και πολυ γιατί και να το ψάξω ο γιατρός και ο άντρας μου θέλουν καισαρική. και έχω εμπιστοσύνη στο γιατρό μου. για να μου πει καισαρική κάτι θα ξέρει. Ποτέ σε όλη την διαδρομή δεν με απογοήτευσε.. Πάντα σε όλα είχε δίκιο. Και ξέρω ότι δεν θα αντέξω και εγώ. Εδώ το κεφαλάκι μπήκε καλά κάτω και κλαίω από τον πόνο. που να πάω με φυσιολογικό. Που λες αυτοί οι δύο μου το έκοψαν αλλά εγώ το σκέφτομαι ακόμα.. φυσικά ότι αποφασίσει ο γιατρός μου!! Μια φορά μου είχε αναφέρει ο γιατρός ότι είναι μεγάλος ο μπέμπης και στενή εγώ κάτι μου είπε αλλά δεν το συγκράτησα..

Ελα καλε που ειναι μεγαλο μωρο!Μανα μου εκανε τοκετους(3) απο 3.200 εως 3.500 κιλα και ειναι 1.5 μετρο μποι και στενι.Τα υπολοιπα τα ζυγειζει καλυτερα ο γιατρος σου!Την αποψη μου:Εγω θα εκανα τουλαχιστον μια προσπαθεια.

Link to comment
Share on other sites

Τα ειδα και τα ενιωσα όλα. Ειδα το μωρακι μου να βγαινει, να κλαιει ειδα και τον ομφαλιο λωρο που εκοψε ο γιατρος. Ειδα τον αντρα μου να κλαιει και να με φιλαει και να μου λεει ευχαριστώ την ωρα που βγηκε το μωρο. Επισης μου την εβαλαν επανω μου με τα αιματα και τη θηλασα 1 λεπτο μετα που βγηκε. (Ψαξε στο ιντερνετ για το skin to skin). Mετα τη γεννα ημουν σαν να μην ειχα γεννησει. Οκλαδων καθομουν. Κανενας πονος.

Νομιζω πως όλα αυτα και αλλα τοσα αξιζουν μιση ωριτσα το πολύ πονους!!! Θα το ξαναεκανα πάντως.

Αχ τι ομορφο ονειρο!Αξιζει καθε χιλιοστο του δευτερολεπτου αυτη εμπιρεια!:DΜε συγκινεισες!

Link to comment
Share on other sites

Θα δείξει ιονελίτα μου..

στελλίτσα τι ωραίες στιγμές.. Θα το πω στον άντρα μου να δω τι θα μου πει χιχι μπας και αλλάξει γνώμη :D

Θα έχω τη μαμά μου αλλά μόνο για καμιά - δυο ώρες την μέρα δυστυχώς.. Είναι πολύ δύσκολο να πάρει άδεια.. κλαψ :( θα πάρει και ο άντρας μου 2 βδομάδες άδεια αλλά μετά και πάλι μόνη στο σπίτι και τρέμω στην ιδέα να είμαι μόνη μου. Αλλά πιστεύω θα τα καταφέρω! Στελλίτσα εννοείται ότι θα θηλάσω! μέχρι να πάω δουλειά και μετά θα δω αν θα συνεχίσω να το βγάζω με θήλαστρο να το ταίζει η κοπέλα που θα μου το προσέχει το ζουζούνι μου.


oR8mp2.png

P7wlp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...