Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 39 λεπτά , Kiddo είπε:

      Όχι γιατί και στο ψυγείο μικρότερη θερμοκρασία των 25 είναι..!

      Ο δικός μου ο γιατρός τουλάχιστον για τις κλειστές ληγμένες μου είχε πει ότι μπορούν να χρησιμοποιηθούν μέχρι και 2-3 μήνες μετά χωρίς φόβο.. για τις ανοιχτές λόγω του ότι έχουν πάρει αέρα αλλοιώνεται η ουσία οπότε και μπορεί να χρησιμοποιηθεί μάξιμουμ μέχρι και ένα μήνα μετά άντε 2-3 μέρες δηλαδή παραπάνω από τις 28 που λένε στις οδηγίες αλλά ως εκεί.. μου είχε πει τουλάχιστον να μην την χρησιμοποιήσω αν είναι περισσότερο διάστημα ανοιχτή.. 

      Το ιδανικότερο είναι να ρωτήσεις το δικό σου γιατρό και ότι σου πει..!

      Με το καλό η αυχενική σας να είναι όλα καλά!!

      Να μην σε αγχωνει, τα συμπτώματα υποχωρούν μπαίνοντας στο δεύτερο τρίμηνο είναι απόλυτα φυσιολογικό! Τη προγεστερόνη σιγά σιγά θα στην σταματήσει τελείως γιατί πλέον αναλαμβάνει ο πλακούντας τα μωράκια.. μη σε φοβίζει, δεν είναι από αυτό! Τα συμπτώματα σχετίζονται με την χοριακη η οποία πλέον μειώνεται και σταθεροποιείται όπου και θα συνεχίσει στα ίδια επίπεδα στην υπόλοιπη διάρκεια της κύησης.. εξού και η υποχώρηση των έντονων συμπτωμάτων..!

      Για το οτιδήποτε όμως και αν σε ανησυχεί να μην διστάζεις να στέλνεις στον γιατρό σου, δουλειά του είναι και εσύ πρέπει να νοιώθεις ασφάλεια με ότι διαφορετικό και αν αισθάνεσαι ιδίως με διδυμακια..!

      Σε ευχαριστώ πολύ! 

      πρίν από 7 λεπτά , anast. είπε:

      Τα συμπτώματα συνήθως έρχονται και φεύγουν και κάποια στιγμή σταματούν..Εμένα για παράδειγμα από την 10η εβδομάδα είχαν σταματήσει. 

      Σ ευχαριστώ πολύ!!

      • Μου αρέσει 2

Mανούλες Σπερματέγχυσης


Recommended Posts

Ειναι πολυ γερο. Ξερεις ποσο το χρησιμοποιω. Εινα ακριβο αλλα αξιζει. Κριμα δεν ειναι να δωσεις 200 ευρω για ο πρωτο παιδι ν χαλάσει και να ξαναδωσεις?

Εχε ποδοσακο και ναυλον για τη βροχη.

Εχει και πιο φτηνα μακλαρεν.

Καρεκλακι αυτοκινητου ποιο σκεφτεσαι?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 637
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ειναι πολυ γερο. Ξερεις ποσο το χρησιμοποιω. Εινα ακριβο αλλα αξιζει. Κριμα δεν ειναι να δωσεις 200 ευρω για ο πρωτο παιδι ν χαλάσει και να ξαναδωσεις?

Εχε ποδοσακο και ναυλον για τη βροχη.

Εχει και πιο φτηνα μακλαρεν.

Καρεκλακι αυτοκινητου ποιο σκεφτεσαι?

Με αυτες τις τιμες που εχω δει στο ιντερνετ (αν ειναι να μην σου μεινουν στο χερι) μια που θα τα δωσουμε στο τελος να παρω κατι που να ειναι πακετο προσφορας,τρια σε ενα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Στελλίτσα μου :D Τί μου κάνεις? Καιρό είχαμε να τα πούμε αλλά επανήλθα :D Τί μου κάνει ο Βασιλάκης και η Αργυρούλα μου??

εδώ μπορούμε να μιλάμε για όλα για τις αγορές κλπ?για να μην νιώθω και άσχημα όταν τα λέω στο άλλο καφέ :?

Εδώ μόνο εσύ και η Ιονελίτα είστε?


oR8mp2.png

P7wlp2.png

Link to comment
Share on other sites

Στελλίτσα μου :D Τί μου κάνεις? Καιρό είχαμε να τα πούμε αλλά επανήλθα :D Τί μου κάνει ο Βασιλάκης και η Αργυρούλα μου??

εδώ μπορούμε να μιλάμε για όλα για τις αγορές κλπ?για να μην νιώθω και άσχημα όταν τα λέω στο άλλο καφέ :?

Εδώ μόνο εσύ και η Ιονελίτα είστε?

Καλησπερα μανουλιτσες!Καλησπερα Μαριαμνεε!

Καλος την και'ας αργεισε!:)Τι μας κανει το παιδαρο?

Εγω σημερα πειγα για υπερειχο και η τσουπρα μοας εφυασε 545 γρ. και πριογειτε σαν ηλικια εμβριου 2 μερουλες.Οποτε εχει παρει τα πανω της!

Στελιτσα περειμενουμε τα νεα σου απο την Αργυρουλα!

Μαριαμνεε ποσο εχει παει το παλικαρη μας?Εσυ πως εισαι?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα μανουλιτσες!Καλησπερα Μαριαμνεε!

Καλος την και'ας αργεισε!:)Τι μας κανει το παιδαρο?

Εγω σημερα πειγα για υπερειχο και η τσουπρα μοας εφυασε 545 γρ. και πριογειτε σαν ηλικια εμβριου 2 μερουλες.Οποτε εχει παρει τα πανω της!

Στελιτσα περειμενουμε τα νεα σου απο την Αργυρουλα!

Μαριαμνεε ποσο εχει παει το παλικαρη μας?Εσυ πως εισαι?

Ιονελιτάκι μου ;) Χαίρομαι που σας ξαναβρήκα!!!! Αχ μου αρέσει να ακούω για την προόδο των μωρών σας! περιμένω με αγωνία και την Στελλίτσα!

Εμάς ο μπέμπης την Τρίτη ήταν 1600 γρ. Μεγάλωσε πάρα πολύ :rolleyes: Καλέ εμένα είναι όσο γράφει το τικεράκι και από την αρχή που έμεινα έγκυος πάντα μου τον έδειχνε 2 εβδομάδες πιο μεγάλο. Είναι μεγάλο μωράκι! ;) μακάρι να είναι πάντα καλά τα μωράκια μας!

Κάνατε αγορές για τα μωράκια σας??


oR8mp2.png

P7wlp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ιονελιτάκι μου ;) Χαίρομαι που σας ξαναβρήκα!!!! Αχ μου αρέσει να ακούω για την προόδο των μωρών σας! περιμένω με αγωνία και την Στελλίτσα!

Εμάς ο μπέμπης την Τρίτη ήταν 1600 γρ. Μεγάλωσε πάρα πολύ :rolleyes: Καλέ εμένα είναι όσο γράφει το τικεράκι και από την αρχή που έμεινα έγκυος πάντα μου τον έδειχνε 2 εβδομάδες πιο μεγάλο. Είναι μεγάλο μωράκι! ;) μακάρι να είναι πάντα καλά τα μωράκια μας!

Κάνατε αγορές για τα μωράκια σας??

Δεν εχω ψονισει ακομι τοιποτα.Θα κανω υπομονη μεχρη να κλεισω τον ευδομο και μετα βλεπουμε!Για παιδικο δοματιο δεν πεζει σε'μενα γιατι εχουμε πολυ μικρο χορο οποτε λιγα και καλα!

Το μπεμπι σου εγεινε μπεμπαρος και που εισαι ακομι!Γερος να ειναι το πουλακι μου!

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω ψονισει ακομι τοιποτα.Θα κανω υπομονη μεχρη να κλεισω τον ευδομο και μετα βλεπουμε!Για παιδικο δοματιο δεν πεζει σε'μενα γιατι εχουμε πολυ μικρο χορο οποτε λιγα και καλα!

Το μπεμπι σου εγεινε μπεμπαρος και που εισαι ακομι!Γερος να ειναι το πουλακι μου!

Αχ Ιονελίτα μου τα μωρά μας να είναι καλά και τα άλλα όλα είναι δευτερεύοντα! Εγώ πήρα κάποια πραγματάκια αλλά θέλω πάνω απ' όλα να πάνε καλά όλα!


oR8mp2.png

P7wlp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα και απο εμενα. Μαριαμν μια χαρα τα κιλά του μπεμπη σου.

Εμενα χτες ηταν 2,5 ευτυχως γυρισε αλλα δεν εχει παρει θεση. Καλό αυτο γιατι εχω 1 μηνα ακομα. Εχει και πολλα μαλλια. χιχιχι

Πως ειστε μανουλες?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και απο εμενα. Μαριαμν μια χαρα τα κιλά του μπεμπη σου.

Εμενα χτες ηταν 2,5 ευτυχως γυρισε αλλα δεν εχει παρει θεση. Καλό αυτο γιατι εχω 1 μηνα ακομα. Εχει και πολλα μαλλια. χιχιχι

Πως ειστε μανουλες?

Εμένα Στελλίτσα μου μου είπε ο γιατρός ότι βρήκε το δρόμο του. Με βολεύει πιο πολύ που πήρε αυτή τη θέση γιατί με κλοτσούσε χαμηλά κάτω και σε κάθε κλοτσιά τσίριζα απο τον πόνο. Τώρα που τα ποδαράκια του είναι προς τα πάνω κάνω και καμιά δουλίτσα. Τα μωράκια μας ένα μήνα διαφορά θα έχουν :) τι ωραία!

Εγώ εν τω μεταξύ έχω μικρή κοιλιά μου λένε όλοι και ο γιατρός. Φουσκώνω αλλού.. Ρούχα ακόμη να αλλάξω.. Όποιος με δει νομίζει ότι είμαι στον 4ο και όταν τους λέω 7ο μένουν.


oR8mp2.png

P7wlp2.png

Link to comment
Share on other sites

Και εγω παρολλο που ειμαι παχουλη, κοιλια εχω κανονικη. Παντως αν φουσκωσεις αποτομα μην τρομαξεις. Συμβαινει. Μακαρι να μπορεσουμε να συναντηθουμε να παιξουν τα μωρακια μας.... 1 μηνα μονο διαφορα. χιχι Πασχα θα γεννησεις.

Link to comment
Share on other sites

Και εγω παρολλο που ειμαι παχουλη, κοιλια εχω κανονικη. Παντως αν φουσκωσεις αποτομα μην τρομαξεις. Συμβαινει. Μακαρι να μπορεσουμε να συναντηθουμε να παιξουν τα μωρακια μας.... 1 μηνα μονο διαφορα. χιχι Πασχα θα γεννησεις.

Μετά το Πάσχα Στελλίτσα μου. Κάποια στιγμή όταν το επιτρέψουν τα οικονομικά μας θα έρθουμε Αθήνα οπότε θα βρεθούμε :)


oR8mp2.png

P7wlp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...