Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 minutes ago, Blue Velvet said:

      Ξέρεις τι σκέφτηκα? Στην επόμενη προσπάθεια δεν θα κάνω κανένα τεστ και θα πάω μόνο για χοριακη.Επισης,αν δεν πιάσει ούτε το επόμενο,πιστεύω πως όλο και κάποιο υγιές θα έχουμε από την επόμενη ωοληψια.Ευτυχως έχω σούπερ γιατρό,τον εμπιστεύομαι 100%

      Εσύ τι έκανες για να μηδενιστεί η χοριακη? 

      Εμένα ήταν στα ύψη η χοριακη 3 μέρες καθυστέρηση 4000 μετά έφτασε 10000 ημπγν Ελλάδα εδώ στηβ Αγγλία όταν γύρισα δεν μετρήσαμε χοριακη προχωρησαμε σε απόξεση μάλιστα  2 εβδομάδες μετά …Όοτε σκέψου τώρα τι τράβηξα στην αναμονή μέχρι τιν απόξεση … με αιμορραγίες φοβερές άστο ...  πρώτη εγκυμοσύνη μετά από τόσο καιρό και μ βγήκε από τη μύτη … το μετά δεν στο περιγράφω που είχα συμπτώματα έως και τρεις μήνες μετά .. έπειτα επιτέλους μας δέχτηκαν για εξωσωματική λόγω μεγάλης αναμονής και εκεί που συζητήσουμε ακόμα και για δωρεα ωαρίων γιατί δεν βλέπαμε πολλά ωάρια με αρξετα χαμηλή αμη έφτασα σε ένα καλό σημείο να μετράω 5 βλαστοκυστες … 4 τις βάλαμε κατάψυξη … τώρα τι να πω δεν σφιζω και από τύχη στο θέμα μητρότητα αλλά δεν χάνω τη πίστη μου … αλλά αισιόδοξη δ είμαι .. κάτι τρέλα μου κάνει π οργανισμός μου . Μια ξυπνάω με πόνους στήθος την άλλη τίποτα, μια είναι πρησμενο μια όχι … σήμερα δ έχω τίποτα δηλαδή . Το τεστ αχνο χθες  σήμερα η γραμμή ανάθεμα κ εάν ήταν εκεί .. και από τα βίντεο που βλέπω στο εξωτερικό οι γραμμές είναι εκεί κ μετά από ένα μήνα .. κάτι δηλαδή δ μ κολλάει .. όποτε ότι είναι να γίνει ας γίνει πραγματικά κουράστηκα …

      • Ευχή 1

Μανούλες Μαρτίου 2017


Recommended Posts

Γεια σας μανούλες!

Εγώ σαν ''καινούρια''..είμαι πιο αγχωμένη απο σας με το θέμα του φαγητού!

Με πιάνει άγχος..με το ρολόι,δε μπορώ να του δώσω φρουτόκρεμα με το που ξυπνάει στις 9. Νομίζω ότι τον βασανίζω!Πίνει γάλα γύρω στις 6.30-7 κοιμισμένος..μετά πάλι γάλα κατά τις 9 που ξυπνάει και γύρω στις 11 του δίνω τα φρούτα. Λαχανικά δεν τρώει ακόμα.. δεν του άρεσε πατάτα-καρότο-κολοκύθι που του φτιαξα σήμερα. Νεράκι έχει αρχίσει και πίνει με το ποτηράκι του..ενώ στην αρχή δεν...

Αλήθεια...πώς τα καταφέρνετε με το τάισμα..μόνο εμένα λερώνεται? Του χω μεγάλη σαλιάρα πλαστική, και πάλι θα λερώσει το φορμάκι του ή τα μανίκια..ο δίσκος γίνεται χάλια..ως και στο πάτωμα μπορεί να στάξει το φαί. Θέλει να πιάσει το κουτάλι, να τουμπάρει το πιατάκι..δεν έχει ησυχία το ζιζάνιο! Μια ταλαιπωρία δηλαδή..και νόμιζα ότι θα τρώει και θα μειωθούν οι θηλασμοί..πιο πολύ πίνει τώρα!

  • Μου αρέσει 1

e2Obp2.png87dnp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

8 ώρες πρίν, *ζουζουνα*!!! είπε:

Ε εντάξει σίγουρα..λοιπόν αυτό που κατάλαβα είναι ότι του αρέσει το κουτάλι από σιλικόνη το ελαστικό Κ όχι το κοκαλινο οπότε αύριο με αυτό θα φάμε πιο καλά..Τώρα μέτρησα κ μένα από τα 200γρ που του κάνω τρώει 150 ,αλλά τώρα 2 μέρες τρώει το μισό ή η λίγο λιγότερο.

όμως έχω νέο γιατί έσκασε το 1ο μας δοντάκι!!!!!!εξού κ το μπούκωμα,ελπίζω να μην είναι ίωση κ να μην κόλλησε από τον μεγάλο μου ...κάτι άλλο δεν έχει ..οπότε θα δούμε..το Σάββατο Λου θα πάμε παιδίατρο.και ετοιμάζεται κ το 2ο δοντάκι..για να δούμε...6 μηνών κ 8 ημερών σήμερα!!

Μπράβο για το δοντάκι σας...

Κ μένα είναι μπουκωμενη κ έχει πολλά σάλια. Λες να βγάζει δοντακια;

Α πήρα κάποιες κρέμες βιολογικές με δημητριακά κ φρούτα.. Χωρίς σιτάρι.Της έδωσα. Δεν ξετρελαθηκε αλλά είναι μια λύση αν είμαστε έξω...

Τώρα προσπαθώ για νερό αλλά μπα. Μάλλον δεν τό'χει ανάγκη...

  • Μου αρέσει 1

9 & 7.5  my boys & 3 my butterfly

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, anys είπε:

Μπράβο για το δοντάκι σας...

Κ μένα είναι μπουκωμενη κ έχει πολλά σάλια. Λες να βγάζει δοντακια;

Α πήρα κάποιες κρέμες βιολογικές με δημητριακά κ φρούτα.. Χωρίς σιτάρι.Της έδωσα. Δεν ξετρελαθηκε αλλά είναι μια λύση αν είμαστε έξω...

Τώρα προσπαθώ για νερό αλλά μπα. Μάλλον δεν τό'χει ανάγκη...

μπορεί να είναι κ από αυτό αν διαφανιζει το θόλο την επόμενη μέρα θα το νιώσεις με το χέρι σου..εμένα ετοιμάζει κ το 2ο κ έχει γκρίνια σήμερα γενικά...σήμερα έφαγε αρκετό 150γρ+...νερό πίνει,αύριο θα πάμε παιδίατρο να δει κ τον μεγάλο μου γιατί έχει βήχα πολύ ακόμα,κ τον μικρό μήπως κ έχει ίωση.

23 ώρες πρίν, sweet mommy είπε:

Γεια σας μανούλες!

Εγώ σαν ''καινούρια''..είμαι πιο αγχωμένη απο σας με το θέμα του φαγητού!

Με πιάνει άγχος..με το ρολόι,δε μπορώ να του δώσω φρουτόκρεμα με το που ξυπνάει στις 9. Νομίζω ότι τον βασανίζω!Πίνει γάλα γύρω στις 6.30-7 κοιμισμένος..μετά πάλι γάλα κατά τις 9 που ξυπνάει και γύρω στις 11 του δίνω τα φρούτα. Λαχανικά δεν τρώει ακόμα.. δεν του άρεσε πατάτα-καρότο-κολοκύθι που του φτιαξα σήμερα. Νεράκι έχει αρχίσει και πίνει με το ποτηράκι του..ενώ στην αρχή δεν...

Αλήθεια...πώς τα καταφέρνετε με το τάισμα..μόνο εμένα λερώνεται? Του χω μεγάλη σαλιάρα πλαστική, και πάλι θα λερώσει το φορμάκι του ή τα μανίκια..ο δίσκος γίνεται χάλια..ως και στο πάτωμα μπορεί να στάξει το φαί. Θέλει να πιάσει το κουτάλι, να τουμπάρει το πιατάκι..δεν έχει ησυχία το ζιζάνιο! Μια ταλαιπωρία δηλαδή..και νόμιζα ότι θα τρώει και θα μειωθούν οι θηλασμοί..πιο πολύ πίνει τώρα!

Εγώ του ανεβάζω πριν τα μανίκια κ εχω την πλαστική διαφανή ποδιά κ εκ είμαστε καλύτερα έτσι δεν λερωνεται τώρα..πριν λίγο Ναι..όσο για τους θηλασμους μια χαρά είσαι..στην ομάδα λένε 8 το 24ωρο για να διατηρηθεί η γαλουχια..εγώ όσο θέλει του δίνω..συνήθως φτάνουμε τους 8.


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

On 27/9/2017 at 3:55 ΜΜ, sweet mommy είπε:

Γεια σας μανούλες!

Εγώ σαν ''καινούρια''..είμαι πιο αγχωμένη απο σας με το θέμα του φαγητού!

Με πιάνει άγχος..με το ρολόι,δε μπορώ να του δώσω φρουτόκρεμα με το που ξυπνάει στις 9. Νομίζω ότι τον βασανίζω!Πίνει γάλα γύρω στις 6.30-7 κοιμισμένος..μετά πάλι γάλα κατά τις 9 που ξυπνάει και γύρω στις 11 του δίνω τα φρούτα. Λαχανικά δεν τρώει ακόμα.. δεν του άρεσε πατάτα-καρότο-κολοκύθι που του φτιαξα σήμερα. Νεράκι έχει αρχίσει και πίνει με το ποτηράκι του..ενώ στην αρχή δεν...

Αλήθεια...πώς τα καταφέρνετε με το τάισμα..μόνο εμένα λερώνεται? Του χω μεγάλη σαλιάρα πλαστική, και πάλι θα λερώσει το φορμάκι του ή τα μανίκια..ο δίσκος γίνεται χάλια..ως και στο πάτωμα μπορεί να στάξει το φαί. Θέλει να πιάσει το κουτάλι, να τουμπάρει το πιατάκι..δεν έχει ησυχία το ζιζάνιο! Μια ταλαιπωρία δηλαδή..και νόμιζα ότι θα τρώει και θα μειωθούν οι θηλασμοί..πιο πολύ πίνει τώρα!

Καλή μέρα.. .

Και εμείς γινόμαστε χαλιααα!!!!!

Έχουμε βάψει από φρούτο Όλα μας τα ρούχα...Έμενα βαζεί τον αντίχειρα στο στόμα,ενδιάμεσα από τις κουταλιές οπότε καταλαβαίνετε.. . Εκτός και της δώσω να κρατάει Κατ ι για να ξεχνιέται.Καθε φορά κ Κατ ι άλλο βέβαια.

Σήμερα πάμε doc. Θα σας πω νέα.. .

  • Μου αρέσει 2

9 & 7.5  my boys & 3 my butterfly

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, anys είπε:

Καλή μέρα.. .

Και εμείς γινόμαστε χαλιααα!!!!!

Έχουμε βάψει από φρούτο Όλα μας τα ρούχα...Έμενα βαζεί τον αντίχειρα στο στόμα,ενδιάμεσα από τις κουταλιές οπότε καταλαβαίνετε.. . Εκτός και της δώσω να κρατάει Κατ ι για να ξεχνιέται.Καθε φορά κ Κατ ι άλλο βέβαια.

Σήμερα πάμε doc. Θα σας πω νέα.. .

περιμένουμε νέα...

εμείς πήγαμε εχθές το έκανε τελικά το εμβόλιο ο μπέμπης ,γιατί δεν είχε πυρετό..σήμερα όμως έχει βήχα αλλά είναι λαρυγγικος οπότε του δίνω σταγόνες seldosanil Κ φυσικά συχνά όρο για το μπούκωμα.από βάρος πήρε 500γρ...δλδ είναι 8220γρ κ 69 πόντους (εδώ 1 ποντο) Κ μισό πόντο στο κεφάλι ,μια χαρά δλδ.

θα αλλάξουμε κρέμα γιατί είχε ζάχαρη εκείνη κ το είδα εγώ κ  θα πάμε στην hipp ρυζαλευρο συν γάλα υποαλλεργικο που θα του την φτιάχνω κ άμα μπορώ κάτι θα βγάζω κ.θα βάζω κ το δικό μου γάλα...γιατί κάτι άλλο δεν έχουμε να βάλουμε το απόγευμα..λόγο της αποχής μας.

πολύ γκρίνια..αυτό το άλμα είναι δρααααααμα!!!

Κ Ο μεγάλος μου έχει ακροαστικα πολλά..δράμα κ εδώ..παίρνει αντιβίωση τώρα κ κάνουμε κ μασκακι 


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπέρα. 

πήγαμε γιατρο .

Η μικρή 70 κ 7700... Κανονικά φαγητά κτλ...

Έχει λίγο κόκκινο λαιμό αλλά δεν ανησυχούμε.Της έκανε κ εμβόλιο. Έσεις καλα;

 

  • Μου αρέσει 2

9 & 7.5  my boys & 3 my butterfly

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, *ζουζουνα*!!! είπε:

περιμένουμε νέα...

εμείς πήγαμε εχθές το έκανε τελικά το εμβόλιο ο μπέμπης ,γιατί δεν είχε πυρετό..σήμερα όμως έχει βήχα αλλά είναι λαρυγγικος οπότε του δίνω σταγόνες seldosanil Κ φυσικά συχνά όρο για το μπούκωμα.από βάρος πήρε 500γρ...δλδ είναι 8220γρ κ 69 πόντους (εδώ 1 ποντο) Κ μισό πόντο στο κεφάλι ,μια χαρά δλδ.

θα αλλάξουμε κρέμα γιατί είχε ζάχαρη εκείνη κ το είδα εγώ κ  θα πάμε στην hipp ρυζαλευρο συν γάλα υποαλλεργικο που θα του την φτιάχνω κ άμα μπορώ κάτι θα βγάζω κ.θα βάζω κ το δικό μου γάλα...γιατί κάτι άλλο δεν έχουμε να βάλουμε το απόγευμα..λόγο της αποχής μας.

πολύ γκρίνια..αυτό το άλμα είναι δρααααααμα!!!

Κ Ο μεγάλος μου έχει ακροαστικα πολλά..δράμα κ εδώ..παίρνει αντιβίωση τώρα κ κάνουμε κ μασκακι 

Εγώ πήρα τις βιοβεβε κρέμες.(Δεν έχουν σιταρι) Λογικά δεν έχουν ζάχαρη γτ δοκίμασα κ δεν είναι νόστιμες.. Τώρα τις τρω ει.Την πρώτη φορά Όχι. Εγώ με νερό την κάνω. Πρέπει να την κάνω με γαλα;

 

  • Μου αρέσει 1

9 & 7.5  my boys & 3 my butterfly

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!

Κοιμάται από τις 21.15 σήμερα ο μικρός μου. Μετά από πολύυυυυυ γκρίνια! 

Το άλμα αυτό είναι το χειρότερο μέχρι τώρα!Δεν κάθεται στον ποπό του με τίποτα, όλο θέλει να ναι όρθιος! Του δίνουμε χέρια από ξαπλωμένος και πετιέται όρθιος.. ζιζάνιο σκέτο!

Την ώρα του φαγητού...μόνο τον αντίχειρα βάζει Αny? Πάλι καλά..εμένα βάζει τα παιχνίδια που του δίνω για να τον απασχολώ, όλο το χέρι..κοιτάει να δώσει μπουνιά στο πιατάκι όταν το βάζω μπροστά στο δίσκο του, κυνηγάει το κουτάλι..ένας χαμός! Τρώει την φρουτόκρεμα του σχεδόν όλη πια, μετά απο 15 μέρες που προσπαθώ..και αύριο θα ξαναρχίσω τα λαχανικά το μεσημέρι. Τα είχα σταματήσει λίγες μέρες γιατί μου είπαν ότι ο π.ο.υ συνιστά ένα γεύμα τον 6ο κ 2ο γεύμα τον 7ο..και επειδή έβλεπα ότι δεν ήταν έτοιμος ακόμα για φαγητό. Αύριο πατάτα-καρότο-κολοκύθι..θα τον αφήσω να πεινάσει (όσο αντέξω)..και μετά θα το προσπαθήσω! Η απορία μου είναι η εξής : κάνετε κανονικά 8 θηλασμούς όσες τους δίνετε φρουτόκρεμα, λαχανικά, κρέμα..?? Μόνο εμένα ειναι παιδί του γάλακτος..και όλη μέρα και όλη νύχτα  πίνει? Σηκώνομαι 3-4 φορές τη νύχτα...τον ταίζω και ξανακοιμάται αμέσως συνήθως.Νομίζω υπνοβατώ καμιά φορά..δε θυμάμαι ακριβώς τι ώρα σηκώθηκα, πόση ώρα έπινε,πότε έπεσα για τελευταία φορά.. η κούραση μου είναι τέτοια που χάνω επεισόδια! Δε μπορώ να φανταστώ να χω και άλλο 1-2 παιδιά που θα χουν ανάγκες και κεινα..και σχολεία και φαγητά και ρούχα...πώς τα καταφέρνετε?????????

καληνύχτα σε όλες!

23.25 η ώρα..έχω ένα μισαωράκι με1 ώρα ώσπου να ξυπνησει!

  • Μου αρέσει 1

e2Obp2.png87dnp3.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, sweet mommy είπε:

Γεια σας κορίτσια!

Κοιμάται από τις 21.15 σήμερα ο μικρός μου. Μετά από πολύυυυυυ γκρίνια! 

Το άλμα αυτό είναι το χειρότερο μέχρι τώρα!Δεν κάθεται στον ποπό του με τίποτα, όλο θέλει να ναι όρθιος! Του δίνουμε χέρια από ξαπλωμένος και πετιέται όρθιος.. ζιζάνιο σκέτο!

Την ώρα του φαγητού...μόνο τον αντίχειρα βάζει Αny? Πάλι καλά..εμένα βάζει τα παιχνίδια που του δίνω για να τον απασχολώ, όλο το χέρι..κοιτάει να δώσει μπουνιά στο πιατάκι όταν το βάζω μπροστά στο δίσκο του, κυνηγάει το κουτάλι..ένας χαμός! Τρώει την φρουτόκρεμα του σχεδόν όλη πια, μετά απο 15 μέρες που προσπαθώ..και αύριο θα ξαναρχίσω τα λαχανικά το μεσημέρι. Τα είχα σταματήσει λίγες μέρες γιατί μου είπαν ότι ο π.ο.υ συνιστά ένα γεύμα τον 6ο κ 2ο γεύμα τον 7ο..και επειδή έβλεπα ότι δεν ήταν έτοιμος ακόμα για φαγητό. Αύριο πατάτα-καρότο-κολοκύθι..θα τον αφήσω να πεινάσει (όσο αντέξω)..και μετά θα το προσπαθήσω! Η απορία μου είναι η εξής : κάνετε κανονικά 8 θηλασμούς όσες τους δίνετε φρουτόκρεμα, λαχανικά, κρέμα..?? Μόνο εμένα ειναι παιδί του γάλακτος..και όλη μέρα και όλη νύχτα  πίνει? Σηκώνομαι 3-4 φορές τη νύχτα...τον ταίζω και ξανακοιμάται αμέσως συνήθως.Νομίζω υπνοβατώ καμιά φορά..δε θυμάμαι ακριβώς τι ώρα σηκώθηκα, πόση ώρα έπινε,πότε έπεσα για τελευταία φορά.. η κούραση μου είναι τέτοια που χάνω επεισόδια! Δε μπορώ να φανταστώ να χω και άλλο 1-2 παιδιά που θα χουν ανάγκες και κεινα..και σχολεία και φαγητά και ρούχα...πώς τα καταφέρνετε?????????

καληνύχτα σε όλες!

23.25 η ώρα..έχω ένα μισαωράκι με1 ώρα ώσπου να ξυπνησει!

Καλήμέρα.. 

μου θυμίζετε τον πρώτο μου γιο.Μεχρι 9 μηνών που θηλασα επινε γαλα μέρα νυχτα. Ασταμάτητα. 

Στο φαγητό συνήθως η μικρη βάζει μόνο αντίχειρα κ ότι άλλο της δώσω για να απασχολειται φυσικά.. Ακόμη τα κάνουμε ψιλοχαλια.Άπο θηλασμούς Δεν ξέρω να σου πω,μόνο ότι το βράδυ ξυπνάει μια ή δύο φορές..  Μετά το φρούτο- φαγητό δεν τη θηλάζω πια γτ τρωει αρκετή ποσότητα.Έ πήρε κ τις τελευταίες 40 μέρες περίπου 700-800 γραμμάρια οπότε δε χρειάζεται περισσότερο  .

Εδώ κ ένα μηνά της αρέσει να είναι όρθια κ να χωρευει .Τις τελευταίες μέρες κάθεται κ στον πωπω της αρκετή ώρα χωρίς να ακουμπάει κάπου.Φυσικα αν την καθίσω Όχι μόνη της..

Έμενα ξυπνάει 7 το πρωί με το ξύπνημα των αγοριών κ μετα την παίρνει 9 να ξανακοιμηθεί 1-2 ώρες.. 

Με 3 παιδιά Εγώ τα χωπαίξει..... Έυτυχως το μωρό είναι ήσυχο κ δε θέλει όλη μέρα αγκαλιές .Κλαιμε Θέλουμε νάνι.. 

Φιλιά 

 

  • Μου αρέσει 2

9 & 7.5  my boys & 3 my butterfly

Link to comment
Share on other sites

On 1/10/2017 at 8:44 ΠΜ, anys είπε:

Εγώ πήρα τις βιοβεβε κρέμες.(Δεν έχουν σιταρι) Λογικά δεν έχουν ζάχαρη γτ δοκίμασα κ δεν είναι νόστιμες.. Τώρα τις τρω ει.Την πρώτη φορά Όχι. Εγώ με νερό την κάνω. Πρέπει να την κάνω με γαλα;

 

Τελικά πήρα την hipp pπου είναι βιολογική..αυτές δεν έχουν γάλα ,οπότε εμένα μου είπε για να μην τρώει σκέτο ρύζι του πήρα γάλα υποαλλεργικο το οποίο το αραιωνω αρκετά κ με αυτό φτιάχνω την κρέμα..

αλλά έχουμε κ 2 δοντάκια πια!!!!επιτέλους έσκασαν με 5 μέρες διαφορά...

On 3/10/2017 at 11:26 ΜΜ, sweet mommy είπε:

Γεια σας κορίτσια!

Κοιμάται από τις 21.15 σήμερα ο μικρός μου. Μετά από πολύυυυυυ γκρίνια! 

Το άλμα αυτό είναι το χειρότερο μέχρι τώρα!Δεν κάθεται στον ποπό του με τίποτα, όλο θέλει να ναι όρθιος! Του δίνουμε χέρια από ξαπλωμένος και πετιέται όρθιος.. ζιζάνιο σκέτο!

Την ώρα του φαγητού...μόνο τον αντίχειρα βάζει Αny? Πάλι καλά..εμένα βάζει τα παιχνίδια που του δίνω για να τον απασχολώ, όλο το χέρι..κοιτάει να δώσει μπουνιά στο πιατάκι όταν το βάζω μπροστά στο δίσκο του, κυνηγάει το κουτάλι..ένας χαμός! Τρώει την φρουτόκρεμα του σχεδόν όλη πια, μετά απο 15 μέρες που προσπαθώ..και αύριο θα ξαναρχίσω τα λαχανικά το μεσημέρι. Τα είχα σταματήσει λίγες μέρες γιατί μου είπαν ότι ο π.ο.υ συνιστά ένα γεύμα τον 6ο κ 2ο γεύμα τον 7ο..και επειδή έβλεπα ότι δεν ήταν έτοιμος ακόμα για φαγητό. Αύριο πατάτα-καρότο-κολοκύθι..θα τον αφήσω να πεινάσει (όσο αντέξω)..και μετά θα το προσπαθήσω! Η απορία μου είναι η εξής : κάνετε κανονικά 8 θηλασμούς όσες τους δίνετε φρουτόκρεμα, λαχανικά, κρέμα..?? Μόνο εμένα ειναι παιδί του γάλακτος..και όλη μέρα και όλη νύχτα  πίνει? Σηκώνομαι 3-4 φορές τη νύχτα...τον ταίζω και ξανακοιμάται αμέσως συνήθως.Νομίζω υπνοβατώ καμιά φορά..δε θυμάμαι ακριβώς τι ώρα σηκώθηκα, πόση ώρα έπινε,πότε έπεσα για τελευταία φορά.. η κούραση μου είναι τέτοια που χάνω επεισόδια! Δε μπορώ να φανταστώ να χω και άλλο 1-2 παιδιά που θα χουν ανάγκες και κεινα..και σχολεία και φαγητά και ρούχα...πώς τα καταφέρνετε?????????

καληνύχτα σε όλες!

23.25 η ώρα..έχω ένα μισαωράκι με1 ώρα ώσπου να ξυπνησει!

προλαβαίνεις αλλά τρέχεις..χαχαχαχαχαχα...τώρα για θηλασμους εγώ πετυχαίνω τους 8 συνήθως κ τρώει κρέμα κ φαγητό κανονικά..το φρούτο μου μέχρι άλλα από Δευτέρα γιατί την Κυριακή έχουμε την ΒΆΠΤΙΣΗ του!!!!

αλλά συνήθως είμαι από 6-9...εκεί είμαστε...

πρίν από 6 λεπτά , *ζουζουνα*!!! είπε:

Τελικά πήρα την hipp pπου είναι βιολογική..αυτές δεν έχουν γάλα ,οπότε εμένα μου είπε για να μην τρώει σκέτο ρύζι του πήρα γάλα υποαλλεργικο το οποίο το αραιωνω αρκετά κ με αυτό φτιάχνω την κρέμα..

αλλά έχουμε κ 2 δοντάκια πια!!!!επιτέλους έσκασαν με 5 μέρες διαφορά...

προλαβαίνεις αλλά τρέχεις..χαχαχαχαχαχα...τώρα για θηλασμους εγώ πετυχαίνω τους 8 συνήθως κ τρώει κρέμα κ φαγητό κανονικά..το φρούτο μου μέχρι άλλα από Δευτέρα γιατί την Κυριακή έχουμε την ΒΆΠΤΙΣΗ του!!!!

αλλά συνήθως είμαι από 6-9...εκεί είμαστε...

Από την ίωση ευτυχώς όλοι πολύ καλύτερα!!!

  • Μου αρέσει 1

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας κορίτσια!

Τι κάνετε?

Ζουζούνα καλορίζικο τ όνομα κι από δω! Πάντα χαρές να σας δίνει το παιδάκι σας και να ναι καλότυχο!!!

Με το φαγητό δεν έχουμε κάνει καμία πρόοδο... τρώει για δεκατιανό καμιά δεκαριά κουταλιές φρουτόκρεμα.. το μεσημέρι στη χορτόσουπα σφραγίζει το στόμα! Σήμερα θα του βάλω και λίγη ντοματούλα φρέσκια μήπως δω διαφορά..έχω απογοητευτεί! Για κρεατόσουπα δεν το χω επιχειρήσει καν...!

Στις 5 Νοεμβρίου-παγκόσμια μέρα θηλασμού..οργανώνουν εδώ στην Κεφαλονιά ταυτόχρονο θηλασμό στην κεντρική παιδική χαρά και θα πάω εννοείται! Εσείς που είστε Αθήνα..θα πάτε?

Που χάθηκαν οι μανούλες Sonia, Babezu,Dudu? Έχουν πελαγώσει???

φιλιά σε όλες σας..μανουλίτσες και ζουζουνάκια!!!!

  • Μου αρέσει 1

e2Obp2.png87dnp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, sweet mommy είπε:

Γεια σας κορίτσια!

Τι κάνετε?

Ζουζούνα καλορίζικο τ όνομα κι από δω! Πάντα χαρές να σας δίνει το παιδάκι σας και να ναι καλότυχο!!!

Με το φαγητό δεν έχουμε κάνει καμία πρόοδο... τρώει για δεκατιανό καμιά δεκαριά κουταλιές φρουτόκρεμα.. το μεσημέρι στη χορτόσουπα σφραγίζει το στόμα! Σήμερα θα του βάλω και λίγη ντοματούλα φρέσκια μήπως δω διαφορά..έχω απογοητευτεί! Για κρεατόσουπα δεν το χω επιχειρήσει καν...!

Στις 5 Νοεμβρίου-παγκόσμια μέρα θηλασμού..οργανώνουν εδώ στην Κεφαλονιά ταυτόχρονο θηλασμό στην κεντρική παιδική χαρά και θα πάω εννοείται! Εσείς που είστε Αθήνα..θα πάτε?

Που χάθηκαν οι μανούλες Sonia, Babezu,Dudu? Έχουν πελαγώσει???

φιλιά σε όλες σας..μανουλίτσες και ζουζουνάκια!!!!

Δοκίμασε πατατα καροτο..Έχει ωραια υφή κ γευση. Σταδιακα πρόσθεσε κιάλλα λαχανικά..

Τα φρούτα ούτε εμένα τα πολυτρώει.

  • Μου αρέσει 2

9 & 7.5  my boys & 3 my butterfly

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, sweet mommy είπε:

Γεια σας κορίτσια!

Τι κάνετε?

Ζουζούνα καλορίζικο τ όνομα κι από δω! Πάντα χαρές να σας δίνει το παιδάκι σας και να ναι καλότυχο!!!

Με το φαγητό δεν έχουμε κάνει καμία πρόοδο... τρώει για δεκατιανό καμιά δεκαριά κουταλιές φρουτόκρεμα.. το μεσημέρι στη χορτόσουπα σφραγίζει το στόμα! Σήμερα θα του βάλω και λίγη ντοματούλα φρέσκια μήπως δω διαφορά..έχω απογοητευτεί! Για κρεατόσουπα δεν το χω επιχειρήσει καν...!

Στις 5 Νοεμβρίου-παγκόσμια μέρα θηλασμού..οργανώνουν εδώ στην Κεφαλονιά ταυτόχρονο θηλασμό στην κεντρική παιδική χαρά και θα πάω εννοείται! Εσείς που είστε Αθήνα..θα πάτε?

Που χάθηκαν οι μανούλες Sonia, Babezu,Dudu? Έχουν πελαγώσει???

φιλιά σε όλες σας..μανουλίτσες και ζουζουνάκια!!!!

Μια χαρά είμαστε,τρώει πολύ καλά αυτό που σ λέει κ η any κάντο κοτόπουλο πατάτα καρότο εμένα τρελαίνεται..του έβγαλα το κολοκύθι γιατί κατάλαβα ότι δεν τρελαίνεται...κ τρώει παρά πολύ 200γρ συν λίγο από το 2ο βαζάκι...κρέμα 120γρ σίγουρα κ φρούτα έβαλα  αχλάδι από εχθές το τρώει αλλά.Σεν τρελαίνεται...χαχαχαχαχαχα...από Πέμπτη συν μήλο θα βάζω..κατά άλλα σημέρα πήγαμε παιδίατρο  για επανέλεγχο κ ο μεγάλος είναι οκ,ο μικρός έχει ελάχιστα ακροαστικα μείνει μόνο μασκακι για άλλες 5 μέρες κ μετά οκ.από βάρος 8380 πήρε 160γρ σε.10 μέρες.χαχαχαχαχαχα 

  • Μου αρέσει 1

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...